Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19001) havri1 válasza HTCX715 (#19000) üzenetére


havri1
félisten

1 napom ráment a beindításra.

Nagy aksiból töltöttem fel, meg onnan raktam át a szűrőt, így remélem a biológiával nem lesz gond.
Kedden érkezik az EHEIM 2226, az megy a nagyba a Tetra 1200 mellé, és onnan a EHEIM 2233 meg (jól beérve) jön át a kicsibe.
Eltelt 1 óra kb, hogy beraktam a halakat, és a császár máris magáévá tette a szűrő alatti részt, és máris tereli a nőstényeket oda!
Azért hihetetlen ez számomra, mert 8 azaz nyolc hónapos, éppenhogy csak most kezd pirosodni. Kizártnak tartom, hogy ivarérett.
Bocs a sok mulmért, de pont oda kavarja vissza az áramlás a cuccot, és ezek állandóan szarnak :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

havri

(#19002) Silentfrog válasza HTCX715 (#19000) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ne is mondjátok az akvárium cserét, én a 960 litereseket nézem már. :) 300 literes van ,de "érzetre" a 600 sem sokkal nagyobb így nézegetem a majd 1 köbmétereset. Annyira nem drága, a világítás led szalag lenne, de a szűrés az egy drága dolog lenne.

nem nagyon nőnek a sügereid! ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#19003) havri1 válasza Silentfrog (#19002) üzenetére


havri1
félisten

Szűrőaksi, krumpliszsák, oszt mi drága?
Csövek, és egy jó szivattyú :)

Szerk.: Nem tudom miért nem nőnek, pedig annyit kapnak enni, hogy már nekem elég lenne.
Lehet kicsi nekik az aksi :DDD

[ Szerkesztve ]

havri

(#19004) Silentfrog válasza havri1 (#19003) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Krumpliszsák mint szűrőanyag 960 literes medencébe 100 afrikai sügér mellett? :DD így is van nitrátom egy hét után a vízcsere előtt szépen . :(((

A tenyésztő azt mondta, hogy attól nem nőnek a császárok ha magas a nitrit/nitrát szint. Mondta az aki egy szivaccsal és két marék hagyományos kerámiagyűrűvel szűrte a medencét.

De belemártottam volna az akváriumba egy tesztcsíkot. Kb 200 literben volt 100 3-5 centis firefish.

Ja igen a Fb-csoportban olvastad, hogy mitől lesznek pirosak a fire fish-ek? Elszólta magát a pesti tenyésző! :)

[ Szerkesztve ]

(#19005) havri1 válasza Silentfrog (#19004) üzenetére


havri1
félisten

Simán. 100l-es aksi, telenyomva lávakő és krumpliszsák meg szivacs. Hidd el, van ott felület :))

havri

(#19006) havri1 válasza Silentfrog (#19004) üzenetére


havri1
félisten

Ezt én is olvastam. A nagy SZAT gyanta van benne, 3 hetente regenerálom.
Most kb 3-4 cm-esek.
Nitrátot nem tudom, csak vízcserével jobban csökkenteni, nitritem remélem nincs..

Nem olvastam mitől lesz piros, mitől? Én amióta intenzív vörös cyclopsot adok heti 3x, mintha azóta kezdtek volna pirosodni a hímek. De lehet semmi köze, csak a kort most érték el.

Auratus is most kezd el fakulni, úszói feketednek, és mintha már kicsit halványabb lenne a sárga. (Auratus hím szürke/fekete)

[ Szerkesztve ]

havri

(#19007) Silentfrog válasza havri1 (#19006) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ismerőssel venni akartunk Pestről, vagy Vecsésről / tök mindegy/ dragonblood-ot. Ami teljesen piros,nem narancs.
A tenyésztő srác írta, hogy a Firefish és a Dragonblood azt tök ugyanaz a hal csak a Dragonblood a hal régi neve,adjak neki színfokozós kaját. Ő a Tetra discus granuját írta, gondolom azt ami color névre hallgat.
Kérdeztem tőle, hogy akkor azt tök ugyanaz a hal ami nekem van,csak a halkaja miatt rikító piros?
Erre mér nem válaszolt!

De lejött amit írt, így bukott vagy 5000 pénzt a két Dragonbloodon. Hisz az egy színfokozóval etetett Firefish.
/ami neked és nekem is van/ Ha adsz nekik bármi színfokozós kaját az két hét folyamatos etetés után már látszani kell , hogy használ.

Nem semmi valaki megvesz egy halat 2-3 ezerért ami piros és ad neki Malawi mixet az pár hónap alatt narancssárga lesz. Kifakul.
Jól néz ki úgy is de nem rikító piros....

(#19008) havri1 válasza Silentfrog (#19007) üzenetére


havri1
félisten

Az korrket.
Nekem van piros halam, mégpedig a bíbor, az gyönyörű :)
Inkább legyenek természetes szinezetűek..

havri

(#19009) Silentfrog válasza havri1 (#19008) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A Firefish nem él a természetben ha jól tudom Ázsiában "mixelték" őket! Ha úgy nézzük nincs is természetes szineik! :)

(#19010) havri1 válasza Silentfrog (#19009) üzenetére


havri1
félisten

Én annyit tudok, hogy a nőstényeknek kevertek színt, amúgy teljesen fakó lenne.
Ha azt vesszük alapul, hogy az összes sügér 2 fajból lett, gyakorlatilag mind keverék :) ( Malawi és a csillagok tava filmben hangzott el)

[ Szerkesztve ]

havri

(#19011) Silentfrog válasza havri1 (#19010) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nekem azt az Orosi gyerek mondta. :)

(#19012) havri1


havri1
félisten

A nagy aksiban a front és a hátlapon is lassan, fokozatosan növekszik zöld pontokban az alga. Nem értek hozzá, hogy milyen, csak már látszik. Ez minek a hiánya? Eddig nem volt, nem sok minden változott számottevően. Napfény nem éri az aksit. Napi 4 órát világítok kb 30w-os 6500k fénycsővel.

havri

(#19013) Silentfrog válasza havri1 (#19012) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A zöld pontalga minden akváriumba előfordul. Ha kis mértékben van jelen akkor semmi gond. Én vízcserekor szoktam egy tiszta mosogatószivaccsal eltávolítani amikor csak félig van a medence vízzel. Baromira ragaszkodik az üveghez. :DDD

(#19014) havri1 válasza Silentfrog (#19013) üzenetére


havri1
félisten

Egyre vastagabb a réteg, már nekem is le kéne kaparni.Penge jobb lenne talán, a suima szivacs mintha nem hozná le (próbáltam). Dörzsi felével nem merem, félek megkarcolja.
Penge se egy életbiztosítás mondjuk.

havri

(#19015) HTCX715 válasza havri1 (#19014) üzenetére


HTCX715
tag

A pont algáról már többször is volt szó, nem nagy gond. A sok fénytől fordulhat elő. Nekem régebben itt a plasztik kártyát ajánlották, az bevált. Jó még a mágneses algakaparó is. Pengével ne próbálkozz, az edzett acél már karcolhatja az üveget. Ha jól gondolom homok van az akid alján. Emiatt kicsit jobban figyelj oda mert ha egy homokszemcse is rákerül arra a mosdószivacsra/rongyra/algakaparóra/akármire amivel takarítod csúnyán össze tudja karcolni.

(#19016) havri1 válasza HTCX715 (#19015) üzenetére


havri1
félisten

Igen, homok es apro kavics. Koszi a tanacsot. Eddig egyaltalan nem volt jelen, ezert furcsalom :)
A hatso uvegen alig latszik szembol, sotetebb koves poszter van. Ilyenkor aldom az eget, hogy nincs fix belso hatterem...arrol hogyan lehet letakaritani, ha nagyon elszaporodik? 30k felett vannak a hatterek..amit en neztem ki, az majdnem 60k.

havri

(#19017) géeles válasza havri1 (#19016) üzenetére


géeles
aktív tag

Nekem fix, ráadásul szereti is az alga, EasyCarbo segit. Fecskendővel oda adagolom ahol már sűrűsödik.
Általában teljesen elmegy, de legalábbis kizöldül.

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#19018) HTCX715 válasza géeles (#19017) üzenetére


HTCX715
tag

Az az igazság, hogy a pontalga nem reagál easy carbo-val. A többi alga ilyen szempontból egyszerűbb.
(#19016) havri1:Ezt neked kell figyelni, hogy mennyi szaporodik el, tudsz-e vele lépést tartani. A fény csökkentésével általában meg lehet szüntetni ezt az algát. A 3d hátérről szivaccsal/fogkefével e legegyszerűbb letakarítani.

[ Szerkesztve ]

(#19019) havri1 válasza HTCX715 (#19018) üzenetére


havri1
félisten

Akkor az esetemben felezzem meg a napi világítást? Azaz 2 órára? 30w 6500k cső.

havri

(#19020) HTCX715 válasza havri1 (#19019) üzenetére


HTCX715
tag

Áhh az nagyon kevés. Akkor nemtudom.
Apró, kerek foltok a kemény felületeken, jellemzően az akvárium üvegén. A lassú növekedésű növényeken is megtelepszik, tipikusan az Anubias-féléken. Az egészséges akváriumok algája, egy kevés szinte minden akváriumban akad. Kedveli az erős fényt, foszfát és elegendő CO2 hiányában gyorsabban szaporodik. Nagyon erősen tapad a felülethez, így az algaevők nem szívesen eszik. A zebracsiga és rokonai fogyasztanak belőle, de nem jelentős mértékben. Az üvegről pengés algakaparóval könnyen eltávolítható, az árnyéktűrő növényeket ültessük árnyékosabb helyre. Közepes megvilágítású akváriumoknál figyeljünk a vízcserékre és a szűrésre, erősen megvilágítottnál a kiegyensúlyozott tápozásra és CO2 ellátásra. (GA)

(#19021) havri1 válasza HTCX715 (#19020) üzenetére


havri1
félisten

Pedig ez az. Egészen közelről látszik csak. Nem zavaró igazából, amolyan természetesnek tűnik tőle az aksi. Hátsó üvegen szerintem hagyom is :)

havri

(#19022) havri1


havri1
félisten

Lekapartam, hát nem volt egy egyszerű művelet. Ez kő kemény, körömmel sem jött le. Csak pengével, óvatosan.

havri

(#19023) HTCX715 válasza havri1 (#19022) üzenetére


HTCX715
tag

Én azt tapasztaltam, hogy minél tovább hagyom fent annál nehezebb leszedni, ezért amint látom írtom is ki. Szerencsére mostanában nem találkozok vele.

(#19024) mdk01 válasza havri1 (#19016) üzenetére


mdk01
addikt

Foszfát adagolásával ellehet tüntetni a pontalgát, pontosabban elő sem jön. Viszont óvatosan kell, mert a N,P,K aránynak nem szabad nagyon elszállnia.

(#19025) mdk01 válasza HTCX715 (#19020) üzenetére


mdk01
addikt

Ezt linkeld már be légyszi, mert ez így nem igaz. Köszi

(#19026) HTCX715 válasza mdk01 (#19025) üzenetére


HTCX715
tag

http://www.greenaqua.hu/blog/alga-tipusok/
Ebből idéztem.

(#19027) havri1


havri1
félisten

Megérkezett az EHEIM 2226 Prof. Na hát ez sem Siporax ami benne van.. :O

havri

(#19028) Silentfrog válasza havri1 (#19027) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Igen, sajnos sokan tudatlanságból vagy csak megtévesztésből az összes kerámiagyűrűt siporaxnak nevezik. :(((

(#19029) havri1 válasza Silentfrog (#19028) üzenetére


havri1
félisten

Szia.Mikor meghoztam Ausztriából a szűrőt egy dobozban volt.Mellette volt egy sera siporaxos doboz és abban volt ez a szűrőanyag.Azért gondoltam egyértelműen,hogy sera siporax frown hangulatjel

Mind1..ha a szűrő jó, akkor már elégedett vagyok.
Most szét kellett kapni a 130l-est, mert a szekrény megrogyott alatta, vagyis hajlik a polc. Tettem alá még egy munkalapot, mert félek, megroppan az aksi.
Halak ki, víz le, aksi le, polc fel, víz fel, halak be. :DDD

[ Szerkesztve ]

havri

(#19030) HTCX715 válasza havri1 (#19029) üzenetére


HTCX715
tag

Ez elég durva! Ez is ilyen ultrafos lapra szerelt bútor? Én egy hasonlóra tettem az 54 literes fél év alatt úgy elhúzta, hogy fél centit! lejt kifele. Most egy tömörfa komódon van.(a kiskori pelenkázóm : ) Felénk már alapszabály, hogy a jysk-et ikea-t kerülni kell. A fél ház ilyenekből lett nemrég összerakva kb.mind cserés! Itt van mögöttem egy álló szekrény az ajtók a tetején akadnak, lent van közöttük egy 2 centis rés. Még a forgósszékem is. Minden!
Az aksira meg vigyázz elcsattan viszi többi cuccot is.

(#19031) turbulencia8 válasza HTCX715 (#19030) üzenetére


turbulencia8
őstag

A rendes akvariumos butorok altalaban az Airy-pontoknal tamasztjak meg a medencet, azert nem hajlanak meg.

[ Szerkesztve ]

(#19032) havri1


havri1
félisten

Nem játszom a "tűzzel". Most stabil, megerősítettem :)

A szűrő iszonyat jó. 2226. Erős, halk, nem folyik..rendeltem bele 3l siporaxot, és had szóljon.

havri

(#19033) PHenis


PHenis
senior tag

Sziasztok, van egy Sera fill 900-as külső szűrőm. A legutóbbi áramszünetkor megállt. Most kitakarítottam és újraindítottam, de nagyon ki van kotyogósodva a rotor, gondolom azért nem indult el. Hangos is. Hol lehet találni ehhez alkatrészt? Lehet még kapni egyáltalán?

(#19034) bringasisti válasza PHenis (#19033) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha ismersz valakit aki tud esztergálni akkor meg lehet javítani

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#19035) darkarthur


darkarthur
senior tag

Sziasztok!

Mely növényekből és milyen mennyiség az amihez nem kell CO2?

Egy 63L-es akváriumot szeretnék berendezni, a vasfára mohát szeretnék kötözni, mellé még egy-két növényt szeretnék. Törpe anubiasra gondoltam.

Samsung S23 Ultra 5G

(#19036) Shrimplandhu válasza darkarthur (#19035) üzenetére


Shrimplandhu
tag

A legtöbb növény elvan hozzáadott CO2 nélkül. Természetesen a CO2 mellett gyorsabban nőnek, de ha ez nem fő cél akkor szinte az összes fellelhető növény szóba jöhet: mohák, anubiasok, microsoriumok, cryptok, vallisneria, echinodorusok ami hirtelen eszembe jutottak. Fontosabbak az egyéb dolgok: világítás, szűrés és esetlegesen a tápozás.

http://shrimpland.hu/

(#19037) PHenis válasza bringasisti (#19034) üzenetére


PHenis
senior tag

Vastagabb tengelyre gondolsz?
Amúgy itt találtam. Ez mennyire megbízható hely?

[ Szerkesztve ]

(#19038) bringasisti válasza PHenis (#19037) üzenetére


bringasisti
őstag

A mágnesen a műanyag csúszó felületet kell cserélni.

BENEFON DELTA--------N8

(#19039) darkarthur válasza Shrimplandhu (#19036) üzenetére


darkarthur
senior tag

Az nem célom, hogy túl gyorsan nőjenek, inkáb legyenek csak egészségesek. Szűrés, világítás rendben, tápozásnak fogok akkor jobban utána nézni. Köszönöm!

Győr környékén valaki akinek akad felesleges mohája esetleg? (:

Samsung S23 Ultra 5G

(#19040) Shrimplandhu válasza darkarthur (#19039) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Ha szűrés és a világítás intenzitása megfelelő, valamint a vízcserék is rendszeresek akkor növények is jól fogják magukat érezni és remélhetőleg az algák is elkerülnek. Ez esetben a tápozás nem feltétlenül szükséges vagy csak nagyon minimális dózisban (főleg mikroelemek).

http://shrimpland.hu/

(#19041) darkarthur válasza Shrimplandhu (#19040) üzenetére


darkarthur
senior tag

Értelek.
Vízcserék mennek természetesen. Most, hogy sok eső volt, így szűrt, állott esővizet használok amúgy csapvíz szokott menni 24 órát pihentetve. Az esővíz mintha jobban tetszene mindennek. :U

Samsung S23 Ultra 5G

(#19042) Silentfrog válasza darkarthur (#19041) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Miért kell az esővizet pihentetni? :)

(#19043) darkarthur válasza Silentfrog (#19042) üzenetére


darkarthur
senior tag

Úgy értettem, hogy kicsit átvegye legalább a szoba hőmérsékletét. Vagy nem gáz, ha sokkal hidegebb vizet töltök vissza?

Samsung S23 Ultra 5G

(#19044) bringasisti válasza darkarthur (#19041) üzenetére


bringasisti
őstag

Az hogy váltakozva kapja az esővíz után a csapvizet hát mit is mondjak....

BENEFON DELTA--------N8

(#19045) HTCX715 válasza darkarthur (#19043) üzenetére


HTCX715
tag

Ha pár fokkal hidegebb csak az nem gond. Sőt, serkenti a halak vérkeringését.
Azt viszont, hogy váltogatod a vizet feletsd el gyorsan. Döntsd el honnan tudod rendszeresen biztosítani a víz ellátást és csak azt használd. A vízparaméterek ingadozása semminek nem jó.

(#19046) darkarthur válasza HTCX715 (#19045) üzenetére


darkarthur
senior tag

:R

Samsung S23 Ultra 5G

(#19047) Shrimplandhu


Shrimplandhu
tag

Az esővíz teljesen lágy. A csapvíz meg Magyarországon elég kemény kb.12nk-tól felfelé. Így elég különbözőek a vízparaméterek. Ha meg tudod oldani: az állandóságot úgy tudod biztosítani hogy kevert vizet öntesz vissza. Pl fele-fele v 2/3-1/3

http://shrimpland.hu/

(#19048) HTCX715 válasza Shrimplandhu (#19047) üzenetére


HTCX715
tag

Nálunk(Szolnok megyében) lágy a víz. Nemtudom ő hol él, de nem mindenhol kemény.(bocs nem kötözködni akarok)

(#19049) darkarthur válasza HTCX715 (#19048) üzenetére


darkarthur
senior tag

Komárom-Esztergom. Sajnos felénk valóban elég kemény. Rettentően vízkövesedik minden. -de már értem a felmerült problémát. Köszi a segítséget! :R

Samsung S23 Ultra 5G

(#19050) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Eddig az OLX-en adtam el a szaporulatomat, de amióta a Jófogás átvette halott minden. :((( Ti hol hirdettek halas cuccokat? Hol érdemes hirdetni?/ Halakat, szűrőt, szűrőanyagot stb. /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.