Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20701) Silentfrog válasza havri1 (#20700) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Kivetted a maradék kis porcelán sügéreket?

(#20702) havri1 válasza Silentfrog (#20701) üzenetére


havri1
félisten

2-t még meg tudtam menteni igen, csak a rehabilitáció sok idő lesz úgy látom.
A történet úgy indult, hogy a Porcelános (130l) akváriumban kialakult egy szép kolónia.
Ahhoz képest, h párválasztó, 1 hím 3 nőstényt "tart karban", gyönyörű szaporulat, folyamatosak a kicsik :)
És van 4-5 példány, akiknek az életterük az akvárium felső 1 cm-ben realizálódott a sarokban.
Őket tettem át a társasba, ameddig nem jönnek értük, vagyis gondoltam én..

havri

(#20703) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Jó hogy mondjátok, legalább tudom majd hova tenni a rengeteg Veliféra/Molly ivadékot :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20704) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok.
Jó hogy megtaláltam ezt a topicot. Kérdeznék is egyből.

Van egy kerti kis tavam. Kb 2m hosszú, 1,5m széles fokozatosan mélyül. A legmélyebb része cca 70cm, ez 50x50cm átmérőjű lehet.Továbbá 2 sekélyebb kb 30-45cm mély szakasz van benne. Ebbe van 2 tavi aranyhalam. Levegőztető van berakva, 2 nagy tő tavirózsa és 2 tő nád. Eddig vízi saláta is volt benne vagy 15-20db de az mostanra elfáradt. Szóval ami érdekelne hogy itt teleltethetőek-e a halak vagy sem? Kicsit félek mert tavaly télen úgy befagyott a tó hogy elbírta a 70 kilómat... Mivel idén már van benne hal így érdekelne mik a lehetőségek hogy túléljék a telet. A tó legmélyebb pontján van egy műanyag kis kuckó amibe be tudnak suhanni. Kb 30cm átmérőjű kör aminek 3 bejárata van oldal.

Ő lenne az:

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#20705) Daywalker válasza Rivaul (#20704) üzenetére


Daywalker
addikt

Edesanyameknal volt h kint teleltek a toban, de az nem volt kemeny tel, csak arra kellett figyelni, hogy a jeg ne legyen osszefuggo, fel kellett torni. De altalaban kiveszi egy hordoba es a garazsban telelnek.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20706) Rivaul válasza Daywalker (#20705) üzenetére


Rivaul
addikt

Anyóséknál a kerti tó egy műanyag víztározóból van kialakítva az a vastag alu keretes 1 platónyi fajta. Az viszont egy kocka és egyenlő mély. Ott simán túlélték az elmúlt telet. Viszont mivel az enyém nem egységesen mély így aggódom. esetleg a pinyóba 15 fok körül van és a gyerek 3 karikás medencéjére gondoltam ott, alászigetelve. Levegőztető meg egy ledes lámpa menne melléjük. Sajnos akváriumra nincs pénzem és helyem sem. Van így is egy 80x40x40-es a lakásba 4 vízi teknőssel... Ez biztonságosabb út így?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#20707) bringasisti válasza Rivaul (#20706) üzenetére


bringasisti
őstag

Fóliázd le, a levegő megy a pumpával alá gond nem lehet.

BENEFON DELTA--------N8

(#20708) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

A kis 3 centis yellow talált magának egy mentort! :)

(#20709) Sirandrish válasza Silentfrog (#20708) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ez decuki :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20710) Silentfrog válasza Sirandrish (#20709) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Azt honnan tudja, hogy nem zabálja fel az anci? :D

(#20711) havri1 válasza Sirandrish (#20709) üzenetére


havri1
félisten

A társasba nem ették meg? ;]

havri

(#20712) Silentfrog válasza havri1 (#20711) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Kettő nőstényt raktam át,de mindketten megvannak, pedig a krill amit kapnak a nagyok, az sem sokkal kisebb mint ők. Érdekes, hogy néha a nagyokkal úszkálnak, és nem nézik kajának őket. :P

(#20713) Sirandrish válasza Silentfrog (#20710) üzenetére


Sirandrish
legenda

Lehet egy nagy Yellow-t odaküldött hogy kérdezze meg. :DDD

havri1 Ilyen álcával? Ugyan! :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20714) Rivaul válasza bringasisti (#20707) üzenetére


Rivaul
addikt

Van egy tekercs raklap fóliám itthon. Azzal amennyire tudom húzzam be? A levegőztető 0-24-be menjen alatta? Mikor kezdjem a műveletet, hány foknál?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#20715) bringasisti válasza Rivaul (#20714) üzenetére


bringasisti
őstag

A Viz ha éjszaka néhány órát mínusz van nem fagy be, de ne hagyd hogy jég keletkezzen. A levegő mindig menjen, és télen mikor süt a nap vedd le a borítást hogy a mocsárgázok kimenjenek

BENEFON DELTA--------N8

(#20716) q1w21 válasza Rivaul (#20714) üzenetére


q1w21
csendes tag

Én bevinném a halakat a tóból a pincébe a gyerek felfújható medencéjébe ahogy írtad vagy egy húsos ládába csak ne tudjanak kiugrani belőle. Akkor amikor az éjszakai fagyok elkezdődnek. Biztos ami biztos alapon. Nem tudom mennyire lesz hideg ez a tél, de jobb megelőzni a bajt. Kicsi a tavad, könnyen összekeveredik benne a víz. Télen a tó alján +4fokos víz van ha elég mély a tó. A 4fokos víz a legsűrűbb ezért süllyed a tó aljára, itt vermelnek télen a halak. Ha kicsi a tó, könnyen összekeveredik benne a 4 fokos víz a felette levő hideg vízzel ha a halak valamitől megriadnak. Vagy ha a levegőztetőt túl mélyre teszed. A levegőztető télen csak a vízfelszínt mozgassa a befagyás elkerülése végett. Vagy ha véletlen befagy és fel kell törni a jeget szintén összekeveredhet a víz egy óvatlan mozdulattól vagy akár a halak megriadásától. A tó lefóliázása is jó megoldás lehet egy fekete fóliával ami a nap melegét jobban átadja a víznek mint egy átlátszó fólia és a fólia alá mehet a levegőztető, de ne a tó aljára. Ne legyen áramszünet és enyhébb napokon szellőztetni kell. Ha éjjel belepi a hó a fóliát, reggel le kell takarítani vagy ha ráfagy a jég szedd le róla. Ez némi munkával jár ezért én inkább a pincébe vinném a halakat. De a növényeket attól még védeném a fóliázással.
Találtam egy hasznos oldalt, itt találsz hasznos tanácsokat.

(#20717) Rivaul válasza q1w21 (#20716) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszi szépen. Átfutottam. Nekem is ez a vélemény alakult ki az este mikor még olvasgattam utána. Mennek a pinyóba. Már csak pár dolog hiányzik. Pl hogy mennyi víz kell nekik? A kismedence 148 litert tud. 2db 10 centis aranyhalnak kell. Sötétbe legyenek lent vagy egy ledes lámpa mehet a sarokba? A pinyóba kb 10-15fok van télen.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#20718) bringasisti válasza Rivaul (#20717) üzenetére


bringasisti
őstag

Kell a lámpa, ritkán etesd, és ebben az esetben a levegő toljon egy szivacs szűrőt legalább

BENEFON DELTA--------N8

(#20719) q1w21 válasza Rivaul (#20717) üzenetére


q1w21
csendes tag

Mennyi víz kell nekik? A törvény szerint ha jól tudom a kifejlett gerinces állatnak minimum 30liter helyet kell biztosítani. Egy kiszámítás szerint 0-20cm-es halaknál 1cm halnak minimum 1 liter víz kell. Tehát a 2x10cm halaidnak 20liter kell, de a törvény szerint minimum 30liter kell. Mondjuk azt nem tudom, hogy a 30liter 1 állatra vonatkozik e mert akkor 2 állatnál 60liter kellhet. ? A kismedencéd bőven elég nekik szerintem, nem kell csordultig tölteni, a 10 centis halaidnak elég a 12-15cm víz. Így fejre tudnak állni táplálkozáskor és fejjel felfelé ha pipálni akarnak a víz felszínén. A kismedencében elég nagy a víz felülete ezért remélhetőleg nem fognak oxigénhiánytól szenvedni. A kismedence ne legyen habfürdős, samponos vagy más egyéb vegyszeres. A kismedence feltöltéséhez használd a tó vizét, de a tóban maradt növényeknek pótold majd a vizet. Ha nem elég a víz akkor használj esővizet vagy csapvizet amennyi kell és vízelőkészítővel készítsd elő. A csapvízhez mindenképp használj vízelőkészítő szert. Egy ledes lámpa mehet a sarokba ahogy írtad, ne legyenek folyton sötétben. Szimuláld nekik az éjjel nappal változásait. Nappal 6-8 óra világítás szerintem elég nekik, nem kell erős fény, egy energiatakarékos ledes lámpa bőven elég lehet nekik. Egy levegőztetőt vagy szivacsszűrőt tegyél be nekik, mozgassa a víz felszínét, hogy ne keletkezzen a víz felszínén hártya ami meggátolná az oxigén vízbejutását. Hideg vízben lassú az anyagcseréjük, keveset esznek. Figyeld őket etetéskor és ha nem esznek, ne hagyd bent nekik az ételt mert nagyon megterheli a vizet. Néha szükséges a víz egy részének a cseréje mert kevés víz van nekik, hamar megterhelődik az ürüléktől és az ételmaradéktól. Ha van a tóban bioszűrőd, azt is átteheted a kismedencéhez.

(#20720) Rivaul válasza q1w21 (#20719) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszi szépen.
Van egy levegőztető porlasztó kővel a tóba. Nem túl nagy teljesítményű, sztem az megy át majd a medencébe nekik. Most a tóba éjjel nem megy csak nappal hogy aludhassanak nyugodtan. A medencébe viszont lehet folyton megy majd mert ott nincsenek növények amik természetes oxigént adnak nekik. Egyszerűbb lenne a teknősök mellé tenni de az egyik lány megkajálná csórikáimat :D Megfogadom a tanácsaitok és ahogy kezdődik az éjszakai fagy közeli állapot jönnek is befele :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#20721) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah még egy lépés..

Ez meg magáért beszél :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20722) turbulencia8 válasza Sirandrish (#20721) üzenetére


turbulencia8
őstag

Elotte remelem letesztelted, hogy az a butor biztos elbirja-e azt a medencet! :)

[ Szerkesztve ]

(#20723) Sirandrish válasza turbulencia8 (#20722) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát elég komoly teszteknek vetettük alá, de végül is sikerült tűréshatáron belül maradni :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20724) bringasisti válasza Sirandrish (#20723) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha a szekrény közepén nincs merevítés akkor idő kérdése és annyi

BENEFON DELTA--------N8

(#20725) Sirandrish válasza bringasisti (#20724) üzenetére


Sirandrish
legenda

Remélem ez megírja.

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20726) bringasisti válasza Sirandrish (#20725) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen így már kicsit más a helyzet

BENEFON DELTA--------N8

(#20727) Sirandrish válasza bringasisti (#20726) üzenetére


Sirandrish
legenda

Megfogadtam a tanácsokat :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20728) q1w21 válasza Sirandrish (#20727) üzenetére


q1w21
csendes tag

Nekem tetszik. Készítesz nekünk pár képet a részletekről? Például hogyan van rögzítve az ajtó a fémszerkezethez? Vagy nem ahhoz van rögzítve? Milyen a szekrény talpa? A fa bútorlap vagy rétegelt lemez? Én is gondolkodok szekrényépítésen és minden ötlet hasznos lehet hozzá. :)

(#20729) Sirandrish válasza q1w21 (#20728) üzenetére


Sirandrish
legenda

Holnap minden további nélkül, de tegnap délelőtt óta talpon vagyok és közben lenyomtam egy éjszakás műszakot szóval most szundi ezerrel :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20730) Sirandrish válasza q1w21 (#20728) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ahogy ígértem, csinálok néhány képet.
A szekrény egyébként 30x30as zártszelvény alapokon nyugszik és sima 19milis bútorlappal van "burkolva". Semmi extra, csak egy állvány ami bútornak néz ki. Nem kellett nekem bele se plusz polc, se semmi. A lényeg hogy a szűrő meg 1-2 vödör/tál ilyesmi beférjen az aljába, és az befér :)

A talpa így néz ki:

Persze középen szintén van még egy keresztmerevítés.

Az ajtó pedig így van rögzítve...

Ez pedig az állvány teteje alulról, és itt látszik hogy hogyan záródik az ajtó.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20731) Daywalker


Daywalker
addikt

Ma megvolt a vízcsere...jövő héten már megy bele hal, ha hétfőn kész a vízvizsgálat.
Gondoltam megnézem a szűrőt, mennyire van eltömődve a perlon és a szivacs. Egész tiszta volt, az ülepítőben volt mocsok, perlonban alig, a szivacsban kb semmi, akárcsak a biológiai szűrőanyag, az is nagyon tisztának tűnt. Remélem ez normális :D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20732) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Meguntam a kis akival a szerencsétlenkedést a kínai szűrővel...
Remélem ez van olyan jó mint mondják:

Nagy aki(nekem nagy) helyzetjelentés.
Ma délelőtt leelőlegeztem ..kb 10-12 nap és már talán víz is lesz benne :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20733) bringasisti válasza Sirandrish (#20732) üzenetére


bringasisti
őstag

30 év múlva cserélhetsz benne rotort meg tengelyt

BENEFON DELTA--------N8

(#20734) Sirandrish válasza bringasisti (#20733) üzenetére


Sirandrish
legenda

Akkor komolyabb jószágot kell tennem az akváriumba..sajna ezek a halak nem élnek addig..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20735) bringasisti válasza Sirandrish (#20734) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem van amelyik 84 óta megy. Persze akkor még más típusok voltak. Jó választás volt. Azért a sügér is elél 10 évig

BENEFON DELTA--------N8

(#20736) Sirandrish válasza bringasisti (#20735) üzenetére


Sirandrish
legenda

A Sügeresbe Tetra lesz..remélem az is faja :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20737) Daywalker


Daywalker
addikt

No, tegnap megkezdodott a betelepites. 1 zebracsiga, 3 hagymacsiga es ket anci belekerult, alaposan kitakaritottak:)) Viszont a csigak rengeteget "sz.rnak":)) Ezzel lehet vkit kezdeni? Mulmozás megoldja? Manado van azt azert nem olyan konnyu, bar nem lehetetlen...azert a szures nem csinal akkora aramlast, hogy elvigye kezi beavatkozas nelkul. Ez normalis? Otleteket varok:) Koszonom.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20738) Assimilator


Assimilator
őstag

Sziasztok!

Megvettem eletem elso akvariumat, ami 110 literes.
Szettben vettem, van hozza (belso) szuro, vilagitas stb.
Sajnos a szurokben nem igazan vagyok otthon. Azt tudom es tapasztaltam is, hogy a kulso szurok sokkal hatekonyabbak. Viszont nem tudom mit lenne erdemes venni.
En egy Eheim Classic 2213-at neztem ki 40£-ert. Parameterek alapjan elegnek tunik, de fogalmam sincs, hogy ebben az arkategoriaban is lehet-e hasznalhatot venni, mert lattam 180£-ert is "belepot".
Tudnatok ajanlani valamit? Kezdo vallalkozasban vagyok, szoval nem kellenek high-tech NASA cuccok.

Elore is koszi!

(#20739) bringasisti válasza Assimilator (#20738) üzenetére


bringasisti
őstag


Tökéletes választás de miért 40?

BENEFON DELTA--------N8

(#20740) Assimilator válasza bringasisti (#20739) üzenetére


Assimilator
őstag

Ennyi minden kell hozza?
Egyebkent itt talaltam: LINK

(#20741) bringasisti válasza Assimilator (#20740) üzenetére


bringasisti
őstag

Én egy utcával közelebb is tudok egyet; fisch.hu. Én csak szivacsot rakok a szűrőbe, de a többiek raknak bele szerintem csodatévő adalékot.

BENEFON DELTA--------N8

(#20742) Assimilator válasza bringasisti (#20741) üzenetére


Assimilator
őstag

Angliaban elek. Nekem ez sajnos nem jatszik.

(#20743) bringasisti válasza Assimilator (#20742) üzenetére


bringasisti
őstag

Azt nem mondtad

BENEFON DELTA--------N8

(#20744) Assimilator válasza bringasisti (#20743) üzenetére


Assimilator
őstag

Ez igaz, bocsi.
Szoval akkor az altalad leirt listabol nekem mire lehet szuksegem, ha nem akarok hokuszpokuszt?

(#20745) Silentfrog válasza Assimilator (#20738) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az Eheim 2213 jó lehet, de csak akkor vedd meg ha van rajta dupla csap. Ez hiányába nagyon macerás a tisztítása. / nem tudod elzárni, és akkor folyik a víz orrán száján. /
Lenne egy linked, hogy honnan vennéd, és hogy mi van hozzá?

(#20746) Sirandrish válasza Silentfrog (#20745) üzenetére


Sirandrish
legenda

Fentebb linkelte, de ahhoz nincs semmi.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20747) Silentfrog válasza Sirandrish (#20746) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Tényleg , nem vettem észre. :B Így még sok minden kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#20748) Sirandrish válasza Silentfrog (#20747) üzenetére


Sirandrish
legenda

Plusz 13 fontért van hozzá az is(mármint a csap), és még akkor is 60 font alatt lenne :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20749) Assimilator válasza Sirandrish (#20748) üzenetére


Assimilator
őstag

Igen, lattam is.
Na de a kerdes, hogy mi kell meg ahhoz?

Minden amit bringasisti leirt? Ugye nem? :D

[ Szerkesztve ]

(#20750) Silentfrog válasza Sirandrish (#20748) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én meg akkor már Eheim 2424 eXperience 250-et vennék, amihez adnak normális szűrőanyagot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.