Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21251) laspring válasza q1w21 (#21233) üzenetére


laspring
tag

Neked van ilyen adagoló pumpád?
Most hogy írod azon gondolkodom, hogy a nyomóági csatlakozó hollanderét eléggé meg kellett húznom villáskulccsal, mire abbahagyta a szivárgást, de a szívóoldalon ennyire nem téptem meg. Van értelme vmi teflonszalagot tekerni a csatlakozóra?

(#21252) bringasisti válasza jegenye77 (#21249) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem érzem úgy hogy beszóltál volna, nincs gond, de miért volt nyers és melyik

BENEFON DELTA--------N8

(#21253) jegenye77 válasza bringasisti (#21252) üzenetére


jegenye77
addikt

Én nem is akartam! Pont az utolsó!
"másik szobába teszed a szűrőt" :)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#21254) Skillet válasza noxon (#21248) üzenetére


Skillet
addikt

írva volt, hogy ez szivacstöltettel van!
2215020: szivacs töltettel + 2 db duplacsap
én most matrix trop-ot és siporaxot raktam bele 4 litert.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21255) bringasisti válasza jegenye77 (#21253) üzenetére


bringasisti
őstag

Történet lényege, hogy nem akartam regényt írni hogy a szűrő akkor a leg hatékonyabb ha a teteje a talajjal van egy szintben, ezért adnak ekkora csövet a készülékhez e méret felett már véleményes. Volt szó hogy íródik egy gyík vagy egy első hozzászólás, ha ezek az alapigazságok rögzítve olvasható mindenki számára akkor nem kéne 100 * leírni

BENEFON DELTA--------N8

(#21256) Skillet válasza bringasisti (#21255) üzenetére


Skillet
addikt

egy GYÍK? :D

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21257) Silentfrog válasza noxon (#21250) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A kimért sera siporax a legolcsóbb, vagy a martix trop. 2000 ft/liter.

Dupla csap van a szűrőn?

(#21258) noxon válasza Skillet (#21254) üzenetére


noxon
őstag

Sajna ez elkerülte a figyelmem, hogy csak szivacsos.

Hát akkor vehetek bele valamit én is. Kerámia gyűrűket meg aktiv szén vagy ez amit Te is írtál, jókat írnak róla.

Silentfrog igen dupla csapos szerencsére. Ilyen anyagokat keresek akkor itt pesten jó áron amiket írtál.

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21259) bringasisti válasza Skillet (#21256) üzenetére


bringasisti
őstag

Nyilván lehet lovagolni egy kifejezésen, de az a helyzet hogy más a pozíció ha valaki mindig kérdez vagy ha valaki sose kérdez és mindig válaszol. Ezt a kérdést már 20* megválaszoltam

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#21260) q1w21 válasza laspring (#21251) üzenetére


q1w21
csendes tag

Nekem nincs, egyszer láttam egy boltban működés közben és nagyjából kielégítették a kíváncsiságomat az eladó válaszai. Youtubon nézegettem róla videókat. A csövek illesztéseihez én szilikonos akvárium ragasztót használnék Link , óvatosan, hogy a csőbe ne jusson, nehogy dugulást okozzon. Hasonló pumpákat lehet kapni olcsón ha érdekel, nekem nincs róluk tapasztalatom, de gondolom használhatóak. Link

(#21261) Silentfrog válasza noxon (#21258) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

[link]

[link]

Sok helyen van Pesten, keress rá, hogy hol van a legközelebb neked! ;)

[ Szerkesztve ]

(#21262) Skillet válasza bringasisti (#21259) üzenetére


Skillet
addikt

Jól van na, csak tetszett, hogy nem gyik hanem gyík ;) elírtad és vicces volt, ennyi.
De amúgy jogos lehet, hogy kellene egy összefoglaló első hsz. Egyet kell értenem
:R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21263) Silentfrog válasza Skillet (#21262) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én régebben feldobtam az ötletet, hogy rakjunk össze egy összefoglaló írást, de senki sem jelentkezett. Én inkább óvóbácsi vagyok itt /de még az se,megy ez a topik "gazda" nélkül is / nem nagymester,a növényekhez lövésem sincs,se a tápozáshoz, se a co2 beoldáshoz se a tengeri akváriumhoz, meg egy rakás akvarisztikai dologhoz nem konyítok egy centit sem. Így nem is álltam neki az első összefoglaló írásának. :)

2 éve még én kérdeztem hülyeségeket! :DD

[ Szerkesztve ]

(#21264) bringasisti válasza Skillet (#21262) üzenetére


bringasisti
őstag

Hát a faszom elsül! Egy hosszú í amin felakadtál? Egyébként nem értem hogy miért nem javított a szövegszerkesztő, ugyanis kipróbáltam és most hosszú í re automatikusan javított

BENEFON DELTA--------N8

(#21265) Skillet válasza bringasisti (#21264) üzenetére


Skillet
addikt

Jól van, nyugi. Nem kell eldurrannod :) csak vicces és cső. Gyík és kész ;)
Nem vagyok rajta felakadva, csak poén. Nekem a telefon csinál sokszor ilyet, kijavítja, amiket írok... persze rossz szavakra.
De lendüljünk túl ezen. Esküszöm, már nem is vicces ez a gyík, pedig eddig az volt
:N

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21266) laspring válasza q1w21 (#21260) üzenetére


laspring
tag

A mai adagot hajszál pontosan kiadagolta a lelkem, tehát nem előzte meg hosszas felszívási periódus, hanem egyből jött a nyál.
Ebből arra következtetek, hogy a visszacsapó szelep szórakozik velem. A gyárit használom amit adtak hozzá. Még tesztelem 1-2 hetet, esetleg cserélem a szelepet ha bizonytalannak ítélem. Gondolom amit légpumpához adtak, azt is használhatom ide.
Igen láttam ezeket a DIY olcsó kis 12V-os perisztaltikus kütyüket, de úgy döntöttem, hogy inkább az egyszerübb utat választom mégha áldozni is kell rá.

(#21267) q1w21 válasza laspring (#21266) üzenetére


q1w21
csendes tag

A szívóági csatlakozó hollanderét meghúztad és most már nem folyik vissza ebből a csőszakaszból a folyadék?

(#21268) bringasisti válasza Skillet (#21265) üzenetére


bringasisti
őstag

Minden rendben, egyébként én is telefonról írok és valóban ha nem ellenőrzöm le sokszor érdekes dolgot művel

BENEFON DELTA--------N8

(#21269) Skillet


Skillet
addikt

tegnap beüzemelt az új töltet a külső szűrőben. mennyi idő, mire beáll a biológia?

mi legyen az első hozzászólással? megpróbálunk együtt összehozni valamit?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21270) Sirandrish válasza Skillet (#21269) üzenetére


Sirandrish
legenda

Silent nekem Ígért egy 1. hsz-t mikor beajánlottam TG-nek, még szerintem formálódik benne :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21271) Skillet válasza Sirandrish (#21270) üzenetére


Skillet
addikt

jaja, de segítsünk neki. egyedül ez elég szívás lehet. össze kellene dugni a fejünket, aztán valahogy kibeszélni, legalább pár ponttal elkezdeni, aztán majd kibővítjük.
alap dolgok pl
aki méret, helye, bútor, szűrés, világítás
aztán növények és tápozás.
ha valaki jön és látja , hogy nagy hülyeségeket hordtunk össze 1-1 ponthoz, akkor szól (le is írjuk, hogy szóljon bárki) és javítjuk. valami csak összeállna.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21272) Sirandrish válasza Skillet (#21271) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hajrá hajrá. Én totál kezdő vagyok szóval nekem is hasznos lenne. Az "észosztás" meghagyom annak aki ért is hozzá, de az ötletet egyébként támogatom :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21273) laspring válasza q1w21 (#21267) üzenetére


laspring
tag

Nem! Hozzá sem nyúltam :U

(#21274) turbulencia8 válasza Skillet (#21269) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ammoniatol indul be, mire nitrifikal rendesen az kb. 3 honap. Addig erdemes a gyakoribb vizcsere, mert az ammonia es a nitrit sokkal mergezobb, mint a nitrat.

(#21275) bringasisti válasza turbulencia8 (#21274) üzenetére


bringasisti
őstag

Max egyet értek, de akkor minek a gyanta?

BENEFON DELTA--------N8

(#21276) Skillet válasza turbulencia8 (#21274) üzenetére


Skillet
addikt

jóóóóó, akkor érdemes valami baci kultúrát beletolni? gondolom egy taknyos zsebkendő nem elég :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21277) bringasisti válasza Skillet (#21276) üzenetére


bringasisti
őstag

Itt az oldalon az az elfogadott elmélet hogy egy szűrő áll 1-2 órát bedöglik a baci ( én kicsit másként látom) ezután ha a staneclis baci áll a polcon fél évet......)

BENEFON DELTA--------N8

(#21278) Shrimplandhu válasza Skillet (#21271) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Nehéz dolog az első hozzászólás ebben a témában. Ez óriási anyag, egy könyvet lehetne írni róla. Rövidítve nehéz megfogalmazni hogy egy kezdő megértse és ne értse félre. Ráadásul rengeteg speciális eset lehet amikor az általános tanács nem biztos hogy jó.

http://shrimpland.hu/

(#21279) Sirandrish válasza Shrimplandhu (#21278) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nyilván olyan dolgoknak kell bekerülni amik általános nagy igazságnak számítanak. :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21280) Silentfrog válasza Sirandrish (#21279) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Már a biológiai szűréssel is elakadnék. Melyik a jobb a szivacs vagy a kőzet illetve a szinterezett üveg szűrőanyagok?

A szűrőanyagokkal tisztában vagyok de én még nem láttam össze hasonlítást amiben pl szivacs vs Seachem matrixban megtelepedett hasznos bacik számát hasonlítanák össze.

Magyar oldalakon tuti nincs ilyen összehasonlítás.

Mindenhol az van leírva a "nagykönyvbe" hogy a márvány a mészkő stb keményíti a vizet.

Saját tapasztalatból és több személytől is olvastam akik laboratóriumi körülmények között lemérték, hogy a csapvizet nem keményíti az említett mésztartalmú kőzetek.

És még ezer ilyen dolog van ami nekem nem egyértelmű....

[ Szerkesztve ]

(#21281) havri1 válasza Silentfrog (#21280) üzenetére


havri1
félisten

Ebben a témában nehéz állásfoglalni.
Mindenki másképp csinálja...

havri

(#21282) bringasisti válasza Silentfrog (#21280) üzenetére


bringasisti
őstag

Ez a szűrés dolog olyan mint a bringán az agydinamó. Ha valaki megnézi hogy mit írnak a reklámba ( minden évben 10% al kevesebb energia kell a tekeréshez) akkor kiszámíthatja az illető hogy pár év után az agydinamó tekeri a bringát nem aki rajta ül annyit fejlődik néhány év alatt

BENEFON DELTA--------N8

(#21283) turbulencia8 válasza Skillet (#21276) üzenetére


turbulencia8
őstag

A bolti bakteriumkulturak tapasztalataim szerint nem hatekonyak, az egyik akvarium inditasanal a Sera Nitrivec lotyije ellenere ugy folment az ammoniaszint, hogy legszomjasak lettek a halak. A PanziPet Crystal tablettaja mar joval olcsobb es jobb, de a legbiztonsagosabb a gyakoribb vizcsere.

1 hsz-re: ha az egy sima linkgyujtemeny nemi magyarazatokkal, akkor nem kellene konyvet irni, van par altalanos osszefoglalo pdf/ebook az akvarista.hu-n is (bar az a honlap nagyon bena a tavalyi frissitese ota).

[ Szerkesztve ]

(#21284) mdk01 válasza Silentfrog (#21280) üzenetére


mdk01
addikt

Én is azt hiszem el amit tapasztalok.
Én bármit olvasok az akvarisztikával kapcsolatban(meg mással is) fenntartással kezelem. Kipróbálom aztán ha tapasztalom, hogy úgy van akkor elhiszem.
Ilyen a szűrőközeg is, meg a mészkő vízkeményítése és stb.
Nekem a bacikultúrúrával sincs soha bajom pedig egy-egy vízcsere 2-3óra nálam mire végzek mindennel...bár nekem elég nagy szűrőm nincs tapasztalatom a boltiakkal, lehet azok érzékenyebbek.

(#21285) bringasisti válasza mdk01 (#21284) üzenetére


bringasisti
őstag

A Te szűrőd olyan kialakítású hogy a vízoszlop nem rohan át rajta, ezért tudja ugyanazt amit a gyantás 5* annyiért

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#21286) mdk01 válasza bringasisti (#21285) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, az átmérő miatt lett ez.
Amúgy ha már a szűrőknél tartunk, nekem 2x2m gégecsövön jön-megy a víz az akváriumból és ennek a kis redőibe beletudnak költözni a bacik és áramol felettük a víz.Mikor megmozgatom a csövet rengeteg ilyen barna lepedékszerű valami kerül az aksiba.
A legújabb amin filóztam, hogy maga a 2x2m-es gégecső is lehet felér egy komplett biológiai szűrővel.
Ha lenne egy fölösleges 200l körüli akváriumom berendezve, biztos kipróbálnám, mert lehet működne.

(#21287) mdk01 válasza turbulencia8 (#21283) üzenetére


mdk01
addikt

Előtte is béna volt kívülről, meg belülről is, én bele láttam. :U

(#21288) noxon


noxon
őstag

Üdv. az eheim 2215 szűrő vödörbe csak beöntöm pl a matrix tropot? elé mögé meg kék szivacs? Nincs semmi szűrő kosár külön a szűrőanyagoknak.

We live in a simulated world...

(#21289) Daywalker


Daywalker
addikt

Bár úgy tűnik nincs baj a szűrésemmel, gondolkodom azon, hogy siporaxot tegyek a kerámiagyűrű helyére (úgyis hasonló alakúak). Mit javasoltok? És ha azt teszek, akkor tegyem a kékszivacsot a kosár aljára inkább?

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21290) noxon válasza noxon (#21288) üzenetére


noxon
őstag

Ezt a matrix tropot hogy kell a szűrőbe tenni? Csapvizzel átmosom aztán csak bele teszem? kell rá vizet önteni?

We live in a simulated world...

(#21291) Silentfrog válasza noxon (#21290) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Csak átöblíted vízzel és mehet a szűrőbe.

Daywalker.: Most milyen szűrőanyagok vannak a szűrőbe? Nem árt a külső szűrőbe ha van alól a kerámia gyűrű mert felfogja a nagyobb kosz darabokat.
Mást nem tudsz lecserélni? Pl biolabdát vagy hasonló nem hasznos szűrőanyagokat?

[ Szerkesztve ]

(#21292) Skillet válasza noxon (#21288) üzenetére


Skillet
addikt

KATT
Én azért betenném azt a matrixot valami ilyen zsákba. Most beszórni egyszerűbb, de később, amikor pucolni kell a szűrőt, sokkal könnyebb lesz.
De hátha a többiek is mondanak erre valamit.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21293) noxon válasza Skillet (#21292) üzenetére


noxon
őstag

Igen erre már gondoltam. Tisztításkor biztos kényelmesebb, de ez a szűrőzsák felfog kicsit a vizből lehet, vagy nem tudom

We live in a simulated world...

(#21294) Daywalker válasza Silentfrog (#21291) üzenetére


Daywalker
addikt

Alul eheim mech plusz kekszivacs, felette eheim substrat...mas nincs. 2224-es professionel. De ugy tunik annyira nem retkesedik a keramiagyuru, alul az ulepitoben eleg sok osszegyulik. Ezert is gondoltam, hogy lecserelem a keramiat, hiszen a siporax hasonlo formaju szoval a keramiagyuru feladatat is ellathatja.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21295) Silentfrog válasza Daywalker (#21294) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Az akvakertészek használják alulra a siporaxot,de náluk nincs sok mulm. Az a baj ha a siporax bekoszolódik akkor csak mechanikai szűrést végez,eltömi a réseket amiben a bacik meg tudnak telepedni. Ha nem mulmos nagyon a kerámiagyűrűd akkor akár ki is cserélheted a kerámiát siporaxra.

(#21296) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Talajok, táptalajok keveréséről mi az általános vélemény?
Ezeket gondoltam az akváriumba:

Táptalaj:
JBL Aquabasis 2.5l
Tropica substrate 2.5l
----------------------------------------
Növénytalaj:
JBL Volcano
JBL Manado

Megfelelő lenne így? (növényes, 180l, "fa", pázsit, szikla, rajhal kombó)

(#21297) havri1


havri1
félisten

Megérkezett ma az Olcsó Dízshaltáptól rendelt Sera Flora.
2x1 litert kaptam, becsomagolva, friss, száraz, nincs töredezve, egész naghy szemek. 2018.07 szavatosság, és 2 zacsi ajándék Sera Vipan Family mellékelve.
Számla, minden, ajánlom!

KÉP

havri

(#21298) Assimilator


Assimilator
őstag

Azt meg tudna nekem valaki mondani, hogy mitol lehet feher foltos az Ancim?
2 van. Eddig semmi gond nem volt. De csak az egyik foltos a masik nem.
Vizminosegi gond nincs.

(#21299) noxon


noxon
őstag

Beüzemeltem az eheim classic 2215-öt. Hogy szoktátok a szívó és a nyomó ágat tenni? Nekem valahogy sehogy se jó. A szívó az akvárium sarkában van, gondolom oda kell. A nyomót próbáltam több helyre, most vele szemben van hosszában, mármint a szívó a sarokban a nyomó szemközt az üvegfalon, így a szívó felé nyomja a vizet. Viszont, látom a kis szemcséken szöszökön a vízben, hogy sok egyszerűen elmegy a szívó kosár mellett :Y normális ez így?

Meg még azt szeretném kérdezni, hogy a viz felszine kicsit koszos vagy mintha poros lenne, nem kristály tiszta, ez normálios? vagy hogyan lehet a felületét letisztítano?

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21300) Skillet válasza noxon (#21299) üzenetére


Skillet
addikt

ugyanarra az oldalra kell rakni a nyomót is, mint a szívót:
KATT

merd le a tetejét mérőpohárral, vagy bármivel. nem hiszem, hogy ilyen maradna. pár nap és csak letisztul.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.