Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21151) Silentfrog válasza Daywalker (#21150) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A futárral csak annyi a baj, hogy nem tudja az ember, hogy mikor jön , kiszámíthatatlan. Volt már nálam reggel 8 kor és este hatkor is. Így valakinek itthon kell lenne, hogy átvegye a csomagot. Sokszor nem is szólnak előre ,csak már a csöngőt nyomják.
Sokszor én is Pick-pack-os szállítást kérek, lerakják reggel 6 kor a benzinkúton és öt napig akkor megyek érte, amikor akarok

Viszont ha van aki átvegye a csomagot otthon vagy munkahelyen akkor a futár is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#21152) Daywalker válasza Silentfrog (#21151) üzenetére


Daywalker
addikt

Mondtam, hogy van előnye:D De én inkább megkérem a szomszédot hogy vegye át, munkahelyre rendelem stb, nem szeretek elmászni érte, főleg nem cipelni hazafele, ha nagy cuccról van szó. De mindegy is:) Ha valami ingyé van annak se tudtok már örülni, csak a kifogások mindig ;]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21153) Skillet válasza Daywalker (#21152) üzenetére


Skillet
addikt

ja, én sem úgy gondoltam, hogy legyen pickpack a futár helyett! csak lehessen választani.
akinek az kényelmesebb, had rendelje úgy. nekünk pl rugalmatlan a futáros megoldás.
nem vagyunk munkahelyen hétfőtől péntekig, ahogyan otthon sem fogunk ülni. és nekünk is pont az jó, ahogy Silentfrog is írja, vagyis beérkezik, megkapjuk az smst, aztán majd elmegyünk érte, amikor amúgy is mennénk arra. pl savoya park-ba bevásárlás miatt, vagy benzinkútra tankolni. amúgy mindkettő séta távolság bőven, 1km... se, de autóval amúgy is megyünk, szóval...
nekem nem volt még gondom pickpack-kal, hatalmas találmány.
amúgy meg sokszor rendeltünk extreme digital-tól és tőlük van ingyenes pickpack is, paypal fizetés... szóval hozzászoktunk a jóhoz, ezért is nehezményeztem. de szó se róla, az ingyenes szállítás jó. egyértelmű. nem lett volna király, ha a 4 ezer forintos termék értékére még jön mondjuk 1,5e ft postaköltség :)
lényeg, hogy valakinek ez, valakinek meg az rokonszenvesebb megoldás. nekünk egyértelműen a pickpack.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21154) kcsa


kcsa
veterán

Ha már szóba jöttek a boltok... Tegnap rendeltem szűrőbetétet fisch.hu-ról, weboldal szerint 3-4 nap szállítás, gondoltam jövő héten fizetés környékén megérkezik. Erre ma reggel telefonál a futár hogy itt áll a ház előtt csomaggal. Örültem is, meg nem is :)

szerk.: pickpackpont se rossz, de nálam foxpost a király. Nem kell a finom kedves modorú újságoshölggyel se beszélgetni, automatánál kártyával lehet fizetni. Boldogság :)

[ Szerkesztve ]

(#21155) claire78 válasza Daywalker (#21140) üzenetére


claire78
senior tag

Tegnap írtam nekik levelet. Érdekes, ma már állítólag hozza a futár.

(#21156) Daywalker válasza kcsa (#21154) üzenetére


Daywalker
addikt

Jaja, nekem még közel is van melóhelyhez...reméljük lesz több doboz hamarosan.
Mostanság nem tom mi van a futárokkal, múltkor a GLS-től vártam csomagot, még azt sem láttam, hogy kocsira tették, reggel f9-kor itt állt :D Pedig a GLS-nél gyors a track frissítés.

claire78: a legjobbakat! :R

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21157) Skillet válasza kcsa (#21154) üzenetére


Skillet
addikt

igen, azt én is lestem, hogy van új cucc is, ez a foxpost, vagy mi. edigitalnál is választható. láttam a savoya parkban is ilyen dobozokat. ez is jó ötlet. nem tudom, valaha használni fogom-e, de biztos vagyok benne, hogy sokaknak ez a jó megoldás. meg elvileg ezek a dobozok, a boltok nyitva tartásán kívül is működnek, ami szintén okos dolog lehet.

nekem az egyik legdurvább futáros élményem, amikor csütörtökön délután 4 körül megrendeltem ebay-ről egy autó alkatrészt. másnap délben hívott a tnt-s futár, hogy most kanyarodik be az utcánkba, otthon vagyok? :D
eszméletlen. nem tököltek. gls meg rendszeresen 3 nap alatt hozza a pakkot japánból :)
azért az sem éppen kis teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21158) kcsa válasza Skillet (#21157) üzenetére


kcsa
veterán

Használtam már, tényleg merem ajánlani. Edigitalból rendeltem most pl. led lámpákat a múlt heti akcióban - reggel rendeltem, este átvehető volt.

(#21159) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Székesfehérváron tudtok ajánlott akvarisztikai boltot?

(#21160) claire78 válasza Daywalker (#21156) üzenetére


claire78
senior tag

Köszi! :)
Megérkezett. :K

(#21161) q1w21 válasza mézespálinka (#21159) üzenetére


q1w21
csendes tag

Székesfehérváron
Cserepes köz 5. és Berényi út 9.
+36/20 9763-117
+36/70 593 7900
info@amazonasbt.hu
Link

Hirtelen ezt találtam, de nem biztos, hogy működnek.

(#21162) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Köszi a boltot!

Más: hamarosan beszerezném a talajt, táptalajt. Most fogok jobban utána járni, milyen növénynek milyenre van szüksége. Viszont az eddigi (előbb olvastam, majd utána kérdeztem) módszerrel ellentétben, előbb kérdeznék. (nem lustaság, nem lehet megúszni, hogy utána járjak, de talán így jobb rálátásom lesz mint fordítva, mert úgy érzem, hogy túl sok féle infó/nézőpont van ezzel kapcsolatban is, és az olvasás után a kérdésemet sem tudom kb normálisan feltenni, annyi minden, sokszor ellentmondásos infót olvastam.
Tehát aminek most fogok utána járni, és amivel kapcsolatban szeretném a véleményetek kérni:

Milyen és mennyi talajt ajánlanátok, ha az alábbi kategóriájú növények vannak tervben:

-valamilyen fa + moha (= "igazi" fa)
-valamilyen "pázsit"
(-még nem döntöttem el milyen kövek)
(-valamilyen kis csapathal, esetleg egy két kisebb garnéla)

Nem szeretném "kispórolni" a talajt/táptalajt az akváriumból, de csak egy névért fizetni sem, így jó ár/érték arányú termékeket ajánlanátok nekem?

(182l-es opti akváriumról van szó, 4x39w, tetra ex 1200 plus)

(#21163) bringasisti válasza mézespálinka (#21159) üzenetére


bringasisti
őstag

atlantisz-ker@chello.hu
Palota út 8. Régi hetes út mellett.

BENEFON DELTA--------N8

(#21164) noxon


noxon
őstag

Hello, 160 literes akváriumhoz milyen külső szűrőt ajánlotok 20 ezer ft-ig? Belső szűrő mellé, az lesz az akváriumban. Ezt a fluval 206-ot néztem, szerintetek?

We live in a simulated world...

(#21165) bringasisti válasza noxon (#21164) üzenetére


bringasisti
őstag

Mekkora a belső teljesítménye?

BENEFON DELTA--------N8

(#21166) noxon válasza bringasisti (#21165) üzenetére


noxon
őstag

Hát ez van, ha jól látom 800 l /h

[link]

Még ezt néztem külső helyett a 160 literesbe.

[link]

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21167) noxon válasza noxon (#21166) üzenetére


noxon
őstag

Nem növényes akváriumról van sző, sügeres sziklás...

We live in a simulated world...

(#21168) Silentfrog válasza noxon (#21164) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A 22.8 ezer az már nagyon sok?

Eheim 2215 dupla csappal.

[ Szerkesztve ]

(#21170) Daywalker válasza farkas26 (#21169) üzenetére


Daywalker
addikt

Egyik link sem jo.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#21171) Silentfrog válasza Daywalker (#21170) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Valóban nem jó. Már szerkeszteni sem tudta volna lejárt az idő, ezért töröltem a hozzászólás.

[ Szerkesztve ]

(#21172) Skillet válasza Silentfrog (#21168) üzenetére


Skillet
addikt

ez nagyon jónak tűnik, de már nem sokáig. ez egy akciós ár nov 2-ig. pedig már azt akartam javasolni, hogy vegyen használtan valami termetes külső szűrőt. de így még újhoz is hozzá tud jutni. én nem hagynám ki.

(#21166) noxon

amit Silentfrog linkelt, jó választás lenne. az általad linkelt belső szűrőt én elfelejteném. a mostani belső szűrődet pedig ismerem, ilyen van unokaöcsémnek is. nem túl minőségi cucc.
de az eheim-mel jól járnál, most eléggé akciós is ;)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21173) noxon válasza Silentfrog (#21168) üzenetére


noxon
őstag

Árban ok, de vajon mennyire hatékony?

Skillet értem, gondolkozok rajta :K
Az a gagyi belső szűrőt az eheim classic 2215 mellé se lenne érdemes betenni? Ez az eheim 2215 külső ez mennyire lehet hangos?, ugyanabban a szobában alszunk ahol van az akvárium

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#21174) Silentfrog válasza Skillet (#21172) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem tudom hogy mostanában mi történik a külső szűrők körül, de egy két hónap alatt rengeteg szűrőt adnak sokkal olcsóbban mint az eredeti ár. És nem is egy webshopon láttam már ezeket.

A combosabb szűrők közül volt már 31 ezer a Tetratec 1200, 27 ezer az Atman cf 1200, 26 ezer Atman 3338, 31 ezer az Eheim 2217 dupla csappal.

Ez meg aztán tényleg brutál jó áron van. :Y [link]

.: 160 literre egy Eheim 2215 tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#21175) bringasisti válasza noxon (#21173) üzenetére


bringasisti
őstag

2215 elviszi egyedül a medencét, de ha még a belső is megy akkor az áramlást meg kell törni mert a halak centrifugába kerülnek

BENEFON DELTA--------N8

(#21176) noxon


noxon
őstag

Néztem videókat erről az eheim 2215-ről... látom, hogy van esőztető, de hogy lesz ezzel oxigén buborékos a viz? elég, ha kavargatja a vizfelszint?

We live in a simulated world...

(#21177) bringasisti válasza noxon (#21176) üzenetére


bringasisti
őstag

A perforált csövet úgy kell állítani hogy kis hurkák formájában nyomja a vizet a felszínre. Ha használod akkor kevés lesz a 620 liter / óra, akkor kell belső szűrő is, vagy direktbe nyomasd a vizet akkor elég a külső

BENEFON DELTA--------N8

(#21178) noxon válasza bringasisti (#21177) üzenetére


noxon
őstag

De akkor meg nem lesz oxigén ellátás, ha direktbe megy bele, belső szűrő nélkül? mert csak viz megy be... akkor kell külön levegőztető? ez még nem világos

We live in a simulated world...

(#21179) Silentfrog válasza noxon (#21176) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem kell hogy buborékos legyen a víz. Ha mozog a vízfelszín akkor úgy elég oxigén jut a vízbe, buborékok nélkül is.
A Balatonba a Malawi tóban és a Tiszában sincs porlasztókő és mégis van egy két élőlény a vízben. :P

[ Szerkesztve ]

(#21180) Vampire Bat válasza Silentfrog (#21179) üzenetére


Vampire Bat
aktív tag

Sziasztok!
Milyen faágakat lehet tenni az akváriumba,ami ingyen begyűjthető?
Tartós legyen(akár több évig is kibírja az akiban).
Hogyan kell előkészíteni az akváriumba?
A válaszokat előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

"Amikor megszülettél te sírtál és mindenki más körülötted nevetett,élj úgy,hogy amikor meghalsz te nevess és mindenki más körülötted sírjon!"

(#21181) havri1 válasza Silentfrog (#21168) üzenetére


havri1
félisten

Aquadepo nagyker lett nem?
Kisker az AquaFauna.

havri

(#21182) bringasisti válasza Vampire Bat (#21180) üzenetére


bringasisti
őstag

Szőlő, rózsa. Teljesen ki kell szárítani. Utána áztatni hogy ne színezze a vizet. Sokat ne tegyél bele mert elbassza a vizet mert mindegyik málik.

BENEFON DELTA--------N8

(#21183) Skillet válasza havri1 (#21181) üzenetére


Skillet
addikt

én voltam az aquadeponál múlt héten, az új boltjukban, 13. ker, süllő utca. nem nagyker az.
de most eléggé érdemes lehet vásárolni náluk annak, aki épp bármilyen akvarisztikai dolgot keres.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#21184) noxon


noxon
őstag

Köszi a szűréssel kapcsolatos segítséget :R

Tud valaki budapesten olyan helyet ahol több féle afrikai sügér vásárolható? Nem csak a szokásos pár darab ami minden boltban van.

We live in a simulated world...

(#21185) bringasisti válasza noxon (#21184) üzenetére


bringasisti
őstag

Sinkó, ( de nem ajánlom)

BENEFON DELTA--------N8

(#21186) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Mára már rengeteget tisztult :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21187) havri1


havri1
félisten

Kénytelen vagyok rendelni kaját az olcsahaltapról. Előreutalás mehet nekik?
Megbízható az oldal? Rendelt valaki már innen? Kicsit parázok a kimért kaja miatt, de sokkal olcsóbb így.
Majdnem fele annyi így a postaköltség, mintha utávéttel rendelnék.
Sera Flora kellene 1 lityi, meg valami granalátum a malawiknak..

[ Szerkesztve ]

havri

(#21188) Sirandrish válasza havri1 (#21187) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én rendeltem már tőlük és semmi gond nem volt.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21189) havri1 válasza Sirandrish (#21188) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, rendeltem 2l Flora-t inkább.

havri

(#21190) Sirandrish válasza havri1 (#21189) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én is onnan fogok ha elfogy a mostani adag :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#21191) Osynho


Osynho
addikt

Meddig áll el egy ilyen literes adag? Nálam a 250ml-es lemezes is sokáig elég, félek, hogy rámrohadna. Esetleg Szombathelyen társulhatna velem valaki. :B

(#21192) Silentfrog válasza Osynho (#21191) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha külön porciózod akkor sokáig eláll, viszont ha a nagy zacskót bontogatod mindig akkor hamar lepárásodik és össze fog ragadni a halkaja.

.: Egyszer próbáld ki a Tetra Pro colort is. Nem szennyezi a vizet, lassan süllyed és szeretik a halak. Ráadásul színesebbek lesznek tőle a halak, de csak állítólag, mert én semmit sem vettem észre rajtuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#21193) havri1 válasza Osynho (#21191) üzenetére


havri1
félisten

Így van, addig jó, ameddig nem ragad össze, száraz marad. Illetve van egy szavatossági ideje, ami ha jól emlékszem a dobozosoknak 2 év, de Sinkó úr azt mondta, ezután is jó, csak veszít a vitamintartalmából..
Persze ha összeragad, bepenészedik, kuka.
Nekem 1 hónap a 250ml adag, esznek mint állat :-)

(#21192) Silentfrog: Nézegettem a szinezős kajákat, az Aquatic Nature kajáit, nagyon jókat írnak róla (Hikari is), de nem találtam sügeres szinezőset..

[ Szerkesztve ]

havri

(#21194) Osynho válasza Silentfrog (#21192) üzenetére


Osynho
addikt

Értem. Akkor lehet, hogy érdemes lenne rendelni, mivel a 250ml-es kiszerelés is 2000 Ft körül megy a legtöbből. Melyik lemezes táp jó egy alap eleségnek? Szumi, szifó, páncélos harcsa halaknak. Esetleg még serpalazacon is gondolkodom.

havri1: 16db nem túl nagytestű halam van, ennyit nem zabálnak. :D

[ Szerkesztve ]

(#21195) Silentfrog válasza havri1 (#21193) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem hinném, hogy van különbség, hogy milyen hal eszi a színezős tápot. Egyébként ami legközelebb áll a sügéreknek való kajához az talán a Tetra Discus Color. Viszont nagyon aprónak találom a szemcseméretét, még talán a Sera discus granujánál is apróbb, viszont mindenki azt írja, hogy jó minőségű és szépen kiemeli a halak színét.

AQUATIC NATURE AFRICAN CICHLID is sügéreknek való kaja! ;)

[link]
Neked nem lenne jobb valami ilyesmi? 2300ft, 250ml postával együtt.

[ Szerkesztve ]

(#21196) havri1 válasza Silentfrog (#21195) üzenetére


havri1
félisten

Akkora választék van, fene se tudja mi jó nekik.. :U

havri

(#21197) Vampire Bat válasza bringasisti (#21182) üzenetére


Vampire Bat
aktív tag

Köszi,esetleg valami más? Pl.: fűzfát írták valahol.Az is jó?

"Amikor megszülettél te sírtál és mindenki más körülötted nevetett,élj úgy,hogy amikor meghalsz te nevess és mindenki más körülötted sírjon!"

(#21198) Silentfrog válasza Vampire Bat (#21197) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Mehet bele a fűzfa is,nálam is volt.

A lényeg hogy száraz legyen,majd célszerű azt is áztatni egy hónapig, hogy lesüllyedjen és hogy a nyálkás réteg ami a víz alatt keletkezik rajta az eltűnjön.
A fűzfa talán egyáltalán nem is színezi a vizet.

Nagyon sok fafajta jó az akváriumba, egy a lényeg, hogy száraz és vegyszermentes kell, hogy legyen. Utána elő kell készíteni és mehet a medencébe. Az "ingyen fákkal" sokkal több az előkészület mint a boltban árult fákkal.

[ Szerkesztve ]

(#21199) Osynho válasza Silentfrog (#21195) üzenetére


Osynho
addikt

De, jó lenne, csak zavar, hogy 4x ennyit adnak ugyanennyiért. :) Ha többen rendelnénk, megoszlana a postaköltség. Egyébként most ennek az apróbb szemű verzióját a TetraMin Mini Granules-t használom, ezt szeretik a halak, nem is koszolja a vizet túlzottan. Az általad linkelt mennyivel nagyobb szemcseméretű?

(#21200) Silentfrog válasza Osynho (#21199) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A méretet sajnos nem tudom, nekem sügéreim vannak ezek esznek rendesen,én "nagytételbe" vásárolok, és ilyent még nem vettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.