Hirdetés

2024. július 4., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:03

LOGOUT.hu

~ Kamaszkorunk legszebb focicsapatai ~

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#211351) Redneck válasza pendre54 (#211347) üzenetére


Redneck
veterán

De jó így együtt látni őket! Rivaldo szinte semmit nem öregedett, de Valderrama, Ronaldo, és Higuaín is jól festenek.
Bírtam ezeket a zsugásokat, mert karakterek voltak. Ma meg nézhetjük a sok unalmas atlétát meg a fetrengő műmájereket. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#211352) mvkly válasza DS39 (#211350) üzenetére


mvkly
senior tag

Én a szimulálások utólagos büntetését vártam nagyon a VARtól (a pocim kijön a műesésektől, érintésre fájdalmas vergődésektől), de még a szöglet/nem szöglet elbírálásában sem használják. Az EBn is hány ilyen tévedés volt, az egyikből kirúgás után rögtön gólt lőtt a "vétkes fél".
Most vagy használják ezt a hihetetlen technológiát (azaz még 3 rigó bámul pár monitort), vagy tulajdonképp minek vezették be?

#211351 Redneck
René Higuita :)

[ Szerkesztve ]

(#211353) Redneck válasza mvkly (#211352) üzenetére


Redneck
veterán

Korán van még, éjszakás voltam, elnézést. Rá gondoltam, a legendás kapusra. :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#211354) mvkly válasza Redneck (#211353) üzenetére


mvkly
senior tag

Anno nagyot mentek Eddie Murphy-vel :DDD

----------

Ez is mi a fene: [link] Bíróval vihorásznak és mehet tovább :U

(#211355) Cs1csó válasza DS39 (#211350) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet nem is a valóságban élünk, hanem egy virtuálisban, mint a Matrix film. Miközben egy tartályban pihensz agyad rákötve a mátrixra. ;]

(#211356) hdanesz válasza Redneck (#211351) üzenetére


hdanesz
senior tag

No offense...Rivaldo már 20-25 éve is idősebbnek nézett ki a korához képest. :) Szóval ő most hozza be az előnyt. :D

(#211357) DeathAdder válasza Redneck (#211351) üzenetére


DeathAdder
veterán

Rivaldotól nagyobb fetrengő műmájer azóta se sok fordult meg :))

(#211358) DeathAdder


DeathAdder
veterán

(#211359) DS39


DS39
nagyúr

Estére kínos angol búcsút, és sima spanyol továbbjutást várok.

(#211360) Redneck válasza DeathAdder (#211357) üzenetére


Redneck
veterán

Én a káprázatos mozdulataira és képességeire emlékszem, de jogos a pont. Neymar mellett maximum gyenge kezdő a műfajban.

hdanesz:
30 éve 50-nek néz ki, az is valami. :D

mvkly:
Plusz Pabloval meg a kokós éjszakákkal. :D

DS39:
Úgy legyen. Én jobban örülnék egy hatalmas spanyol sikernek, és egy kínos "a besztlíg a miénk" magyarázkodásnak.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#211361) vond válasza DeathAdder (#211358) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Közben látjuk a labda elrúgását is? Aha. És melyik ezredmásodpercet veszik ki, amikor hozzáér a rúgó láb a bogyóhoz, vagy amikor elhagyja azt, vagy esetleg mást?

Azt rajzolgatnak be, amit csak akarnak. De az a lényeg, hogy még az animáción is ott virít hátul a respect, meg a no racism, meg az ég tudja, milyen hasznos hívószavak.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#211362) mvkly válasza DS39 (#211359) üzenetére


mvkly
senior tag

[link]

Ez vagy csak altatás vagy mindent megtesz, hogy sokunknak örömet szerezzen.

(#211363) vond válasza mvkly (#211352) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"vagy tulajdonképp minek vezették be"

Hogy legitimizálják a csalásokat. A reklamálóknak be lehet fogni a száját (vagy csak úgy gondolják, hogy be lehet), mondván meg lett "varozva". Vagy nem, ugyebár, mert azt is valaki eldönti, hogy épp foglalkoznak-e vele, vagy sem. Lásd például a magyaroknak meg nem adott német kezezés. Ott bezzeg nem volt labda EKG-zés, vagy mi a tököm. Ment szépen tovább minden, mintha semmi nem történt volna.

Ugyanígy érthetetlen, hogy miért csak bizonyos esetekben használják, amikor lennének objektíven megítélhető, 60 kamerával, meg szenzorokkal lekövethető dolgok is, de azokkal meg nem foglalkoznak (pl. szöglet, bedobás, stb.). És akkor még a színészkedésről nem is beszéltünk. Na azt lenne a legfontosabb rendbe rakni. Én is vártam a VAR bevezetésekor, hogy na majd most megszűnik a sok undorító szimulálás, de semmi nem változott.

Hányok az egésztől...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#211364) vond válasza sh4d0w (#211315) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azt még pont elcsíptem. Már csak röhögni tudtam rajta. Akinek kevésbé fáj az összefejelés, annak odabaszunk egy sárgát, hogy legalább az fájjon neki. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#211365) mvkly válasza vond (#211363) üzenetére


mvkly
senior tag

Nem'tom, szeretném a csalásokat* ebbe nem belevenni, mert még tovább bonyolítja a bizonyíthatatlanságával. Részemről elég az UEFAt a trehány maradiságával hibáztatni, a jelenlegi VAR rendszerük félmunkának is kevés. A fentebb (v. lentebb) linkelt les fotó fasza, ilyen kellene, hogy segítsék a bírót, a tiszta játékot. Nyilván tételezzük fel, hogy jó ütemben készül a fotó.
Emlékezhetünk, amikor pár éve még kisszéket kapott 1-2 +játékvezető a gólvonalon a kapu 2 oldalán. A 21. században...

* pályán történő csalások, PSG, City-115 most nem érdekel ilyen szempontból

Gündogan-Orban szerintem szabálytalan volt, először még nem így éreztem. De a váll kontra hát nem mehetne át a szabálykönyvön. Vagy a körülmények szerint mégis? Orban "bedobta" magát a labda és a germán közé? Ütközni akart? Hoznak egy döntést és nincs megmagyarázva. LeVARozták és mégis ott tartunk, mint 50 éve.

[ Szerkesztve ]

(#211366) DeathAdder válasza vond (#211361) üzenetére


DeathAdder
veterán

valószínűleg (szerintem, bár nem mutatták) ugyanazzal az EKG módszer jelzi a labdában hogy mikor érnek hozzá, és ott állítják meg a képet

ahogy a kéznél is mutatták

nálam a kezezés inkább a dühítő, mert ez is tipikusan az az eset volt amikor a támadó 1.5 méterről egy lendületben lévő kézre rúgja rá, és még irányt se változtat a labda, erre tizenegyest adni a legnagyobb büntetés, legalább közvetett szabadrúgás lenne, de leginkább az sem

(#211367) Phoen|x válasza DeathAdder (#211366) üzenetére


Phoen|x
őstag

Ezeket én is utálom.

Go Gunners!

(#211368) Forextroll válasza Tibiajax (#211333) üzenetére


Forextroll
újonc

Rég röhögtem ilyen jót, mi az, hogy unalmas mez?!

(#211369) vond válasza DeathAdder (#211366) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azt "várom" már nagyon, amikor majd mindenki direkt rájátszik erre, és minden meccsen lesz húsz ilyen eset. Fél óráig nézhetjük majd az EKG-zéseket, aztán a megtorpanós büntetőket. Modern foci, így szeretlek. :DDD

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#211370) vond válasza Forextroll (#211368) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A hollandok játéka és főleg meze nem unalmas, érted? :D Csak a "tetves" dánoké.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#211371) vond válasza mvkly (#211365) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A tegnapi német-dán meccs elején volt egy tényleg egyértelmű (nem Gündogan-Orbán féle) váll-váll ütközés Höjlund és szintén Gündogan között. A német elesett, csodálatos májkülölivérünk meg le is fújta rögvest. :D Ennek fényében a német-magyar eset még felháborítóbb. Ráadásul ez a mezőnyben volt, nem a kapu előtt 5 méterre, gólhelyzetben.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#211372) Peterhappy válasza Forextroll (#211368) üzenetére


Peterhappy
őstag

(#211373) paatrick válasza vond (#211363) üzenetére


paatrick
őstag

Az egyértelmű csalások pont a VAR-éra előtt voltak, mikor bement a labda és mégse adták meg, csomó műeséses tizenegyes stb. Legjobb példa a Barcelona - PSG 6-1-es "csodafordítás" és Barca továbbjutás. De a Chelsea-sek is tudnak mesélni a 2009-es Chelsea-Barca 1-1-ről, ahol a bíró 3 büntetőt nem adott meg a Chelseanek :DDD

"Ugyanígy érthetetlen, hogy miért csak bizonyos esetekben használják"
Pontosan meg van határozva mire használják. Gól előtti esetleges szabálytalanság vizsgálatára vagy piroslapos szabálytalanságra.

Most is azzal küzdenek a szabályalkotók hogy az európai foci mellett baromira elment az idő, és valahogy gyorsítani kéne az eseményeket. Ha itt mindent elkezdenének videózni egy meccs bőven elhúzódna 3+ órásra is. Az meg már nézővesztés = bevételkiesés.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#211374) IreN!CuS válasza DS39 (#211359) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Nem leszünk olyan szerencsések sajnos - juvés 1:0 lesz ez

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#211375) Tibiajax válasza Forextroll (#211368) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

[link]
így már könnyebben érted, mire gondoltam?

#211370 neem : D nézd csak, te is

[ Szerkesztve ]

(#211376) skroy válasza paatrick (#211373) üzenetére


skroy
senior tag

Real meccseket valahogy kifelejtetted a felsorolásból. :)

(#211377) grizlisandor válasza paatrick (#211373) üzenetére


grizlisandor
addikt

Övrebő spit. :W

(#211378) paatrick válasza skroy (#211376) üzenetére


paatrick
őstag

Nyugodtan rakhatsz olyat is :D én ezeket láttam a TV-ben élőben és megmaradtak. Drogba meg Ballack eléggé kiakadt a meccs után is. Talán ha jól emlékszem még Ballackot tiltották el mert inzultálta a bírót :DDD

A Real-Barca páros biztos hogy a legnagyobb vesztese a VAR rendszernek.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#211379) DeathAdder válasza vond (#211369) üzenetére


DeathAdder
veterán

tegnapira lehet mondani, hogy a németeknek rohadt nagy szerencséjük volt, de a két esetnél objektív döntéshozatal történt. engem is rohadtul dühített, mert jók voltak a dánok, és általában mindig az underdognak szurkolok, fel is baszott hogy ilyen körülmények között estek ki

objektív ítélet a szabálytalanságoknál nincs, az Orbán eset is szubjektív, én szubjektíven azt mondom már eleve nem volt uralma a teste felett amikor volt kontakt, de ha ezt ott lefújják az sem lett volna hiba

(#211380) DeathAdder


DeathAdder
veterán

rip keira knightley, welcome david spade :DDD

(#211381) Piftuka válasza DeathAdder (#211379) üzenetére


Piftuka
veterán

:K

"Aquila non captat muscas."

(#211382) Forextroll válasza Tibiajax (#211375) üzenetére


Forextroll
újonc

Nem vagyok beljebb. Valamilyen szín, itt ott esetleg csíkok, címer, szám, név -> mez. Mi az hogy unalmas?! Funkcionális holmi, tulajdonképpen semmivel sem szebb/csúnyább, izgalmasabb/unalmasabb, mint amit a 211370-es hozzászólásra küldtél, képviseli azt, hogy kivel szimpatizalsz, pont mint egy 2pac póló. Ha csak a kinézet miatt akar valaki pólót venni, egy random butikos galléros ing izgalmasabb, mint bármelyik mez. Tulajdonképpen ezen röhögtem csak, hogy a boxmeccsen se azt nézzük, kinek jobb a gatyája

(#211383) Forextroll válasza vond (#211370) üzenetére


Forextroll
újonc

Értem én, csak már az egy szint, hogy ha már a mezébe is beleköt valakinek... :D

(#211384) Piftuka válasza paatrick (#211378) üzenetére


Piftuka
veterán

"Drogba meg Ballack eléggé kiakadt a meccs után is. Talán ha jól emlékszem még Ballackot tiltották el mert inzultálta a bírót"

Így igaz.

The day the world witnessed the worst referee performance ever Chelsea vs Barcelona 2009

- A teljesség igénye nélkül mondhatnánk a 2010-es VB-ről Lampard meg nem adott gólját a németek ellen:

(2:2 lett volna az eredmény akkor, ne feledjük!)

- Vagy Puskás szabályos gólja az 1954-es VB döntőn (3:2-nél), amit a bíró megadott, majd a wales-i partjelző utólag lesnek nyilvánított...

- Aki szerint pedig a VAR miatt gyakran áll a játék, és rossz, hogy bevezették, az nézze meg ezt a mérkőzést:
"Battle of Santiago"

(A mérkőzést vezető bíró, Ken Aston dolgozta ki a sárga és piros lapok alkalmazását.)

Az nyilvánvaló, hogy a VAR sem tökéletes (soha nem is lehet az, hiszen emberek használják), de sokkal több jót hozott a labdarúgásba, mint rosszat.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#211385) DeathAdder válasza Piftuka (#211384) üzenetére


DeathAdder
veterán

volt egy premier league stat a tavalyi szezonról, adatokkal alátámasztva, hogy a VAR előtt 82% volt a helyes döntés, most 96%

vagyis minden ötödik meccset befolyásoló döntés rossz volt a VAR előtt, most minden 20-ból van 1

a VAR objektív döntésben pedig 99,99%-ban jó döntést hoz (kivétel az ilyen Luis Diaz lesgól spurs ellen, Aston Villa gólvonal technológia, ahol pont úgy állt mindenki hogy nem volt látható)

a szubjektív döntés meg olyan hogy valaki mindig meg fogja szívni, és az soha nem fog tetszeni a szurkolónak amelyik éppen elszenvedi a döntést

(#211386) Richard! válasza Peterhappy (#211372) üzenetére


Richard!
addikt

Tibi cimbije :DDD

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#211387) pendre54 válasza Piftuka (#211384) üzenetére


pendre54
addikt

A klasszikus eset, ki ne maradjon már az összefoglalódból, még ha nem is mai történet.
1966-os, angol-német VB döntő. A rendes játékidőben 2-2 volt, majd a hosszabbításban jött a fantom angol gól, amivel lényegében az angolok megnyerték a döntőt, a németek meg a mai napig csak Wembley-gólként emlegítik. [link] A döntőt vezető szovjet bíró, meg így indokolta meg azt a döntését, hogy miért az angoloknak kedvezett, hogy "Sztálingrádért". :DDD [link]
Ja, meg gondoljunk bele, hogy milyen reakciókat váltott volna ki, ha az 1994-es VB döntőben, egy brazil-olasz helyett, egy brazil-francia lett volna, és Phul látványosan a barziloknak kedvezett volna, és ha rákérdeztek volna erre, hogy az mégis, miért, csak annyit mondott volna, hogy Trianonért. :D

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#211388) Datsyuk


Datsyuk
aktív tag

A VAR már csak ilyen. Ha fél-automatikus rendszert vezetsz be akkor a számítógép még a milliméter különbséget is kimutatja. Itt igazából nincs helyes út szerintem. Az előző adjunk előnyt a támadónak elvet a számítógép nem tudom, hogyan tudná alkalmazni hiszen akkor hány % testrész számítson lesnek kérdés jönne. Egyáltalán ugyanannyit érnek a testrészek?
Egyébként a labdában lévő szenzort a lesnél is használják. Amikor jön az első impulzus az számít a les kezdő pozíciójaként (itt is sokszor szóba került, hogy de mi történik két képkocka között). Szóval tényleg fél-automata pontosabb rendszer. Nem Atkinson húzza a vonalakat állítja meg a képet stb....
Összeesküvés elméleteket persze így is lehet gyártani. De egyenlőre ez a legsemlegesebb megoldás.

Az sokkal aggasztóbb, hogy profi bírók még visszajátszás alapján se tudnak helyes döntést hozni. Akár 3-an 4-en se. Sőt még a főnökeiknél is hiányzik sokszor a józan paraszti ész.

[ Szerkesztve ]

(#211389) DeathAdder válasza Datsyuk (#211388) üzenetére


DeathAdder
veterán

valahol meg kell húzni a határt, és inkább egy lábujjhegy legyen az és objektíven, mint az hogy á ez nem akkora les had menjen

jó a fél-automata, mégha néha kegyetlen is

(#211390) vond válasza Piftuka (#211384) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Gólvonal technológia már sok-sok évvel a VAR előtt is volt. Kár, hogy ha jól emlékszem, pont Lampard meg nem adott gólja után vezették be. Az mondjuk annyira durva volt, hogy 300 méterről is illett volna látnia a partjelzőnek (is), nem hogy 30 méterről.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#211391) DeathAdder


DeathAdder
veterán

meg van Southgoat, aki negyeszer is felrakja majd ugyanazt a fost :DDD

Nagelsmann on starting Sané: "We didn't have enough deep runs against Switzerland. Leroy is a player who embodies that very well. Flo also generally has good runs, but he's more of a player who wants to have the ball at his feet and creates things from there by dribbling or by two-touch actions with final passes. Leroy is someone who can offer a lot of depth himself - because of his pace. Denmark are of course extremely powerful in the air and physically very, very good in their back 3. On the ground they do have problems against agile players. Leroy is someone who can bring what was a bit lacking against Switzerland. He trained very well from the substitute training last week up until yesterday and made a good impression. I'm choosing between two world-class players, so the decision can only be a good one."

(#211392) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Nem rossz :D Coparól

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#211393) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

[link]

Nincs rejtegetni valónk, de vállalnunk kell a felelősséget. Tegnap hosszasan beszélgettünk erről, és úgy gondolom, elképzelhetetlen lenne nyolc-kilenc hónap után keresztet vetni a több éves projektünkre. Egy olyan edző áll a terveink élén, akinek nem mindig álltak rendelkezésre a játékosai. A bizalom töretlen, hiszen hatvan nap múlva már új kihívás vár ránk.

... Spalletti maradhat az olasz valogatott elen. Ezt a meg regnalo elnok Gabriele Gravina erositette meg.
Jovore elnokvalasztast tervez az FIGC.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#211394) Tibiajax válasza Richard! (#211386) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

szeretettel várom őket a ketrecbe mellém, sedóvval együtt.. jól elbeszélgetnénk biztos. a sok közös nevezőkről a fociban, meg úgy általánosságban

(#211395) mvkly válasza vond (#211390) üzenetére


mvkly
senior tag

vagy pl.

(#211396) paatrick


paatrick
őstag

Úgy érzem a mai slágereredmény a 3:0 lesz :D

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#211397) ProEvoFan válasza mvkly (#211395) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Vagy Maradona kézilabda gólja 86'ban.
Lehet soha nem lett volna világbajnok...az a gól, a foci egyik szégyene.

(#211398) sh4d0w válasza Tibiajax (#211394) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Egy "v".

https://www.coreinfinity.tech

(#211399) mvkly válasza ProEvoFan (#211397) üzenetére


mvkly
senior tag

Ez így érdekessé teszi a pár perccel későbbi szóló gólját is. Vajon ha nem rúgja előtte tökön az angolokat a bíró?
78 tán még trébb, junta, Peru 6-0, FIFA... [link]

(#211400) sh4d0w válasza ProEvoFan (#211397) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Na, én azóta nem kedvelem az argentínokat, néhány kivételtől eltekintve, pláne, hogy Messi is csinált egy ilyet - igaz, nem vb-döntőn.

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.