Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#68651) macilaci78 válasza Winner_hun (#68650) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Betonvarrás a kulcsszó, aztán mehet rá a műgyanta szálerősítéssel. De föccernek hátha van jobb ötlete.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#68652) bajnokpityu válasza Winner_hun (#68650) üzenetére


bajnokpityu
félisten

miért nem szigetelitek le belülről?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#68653) Winner_hun válasza macilaci78 (#68651) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem is hallottam még ilyenről, köszönöm. Ezt megnéztem, függőleges felületen nem tűnik olyan egyszerűnek a művelet, elfolyik, zsaluzni kéne, de az mögé bejuttatni az anyagot.. na majd föccer megaszongya.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#68654) Winner_hun válasza bajnokpityu (#68652) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ahol dolgoztam ott van. Valamivel már kenegették, az is lehet hogy új repedések keletkeztek és ott szivárog el a víz. A szigetelés miatt kérdeztem a háló + műgyanta kombót hogy ilyenre van-e megoldás.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#68655) sketchifun válasza Winner_hun (#68654) üzenetére


sketchifun
senior tag

Alapból a betonon nem nagyon szivárog át a víz. Ha elrepedezett, ott komoly baj lehet, és ha a víz is elfolyik belőle, akkor valószínüleg csak a vasalat tartja egyben.

Szerintem egy föccerhez hasonló foglalkozásu embert, vagy magát föccert kérjétek fel egy felülvizsgálatra. Ő, 10 méterről meg fogja mondani, hogy érdemes-e vele foglalkozni, vagy le kell bontani, mert egyszer egy nagyobb víztömeg levisz egy jókora betondarabot, ami a főnök mercijén landol.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68656) Winner_hun válasza sketchifun (#68655) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jó-jó, nem kell túlreagálni, én meg írhatnék több infót de az most lényegtelen. Hegyoldalban van, tartja ezt körbe agyagos föld...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#68657) sketchifun válasza Winner_hun (#68656) üzenetére


sketchifun
senior tag

Jaaa. Ez lemaradt, meg volt is egy kis költői túlzás.

Akkor szerintem belülről kapjon szigetelést.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68658) philoxenia válasza Winner_hun (#68656) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

60 m3 őrült sok, maga a beton is beszívhat sokat az esővízből az utókezeléshez (kötéshez) Érdemes lenne teljes felületen vízzáróval lekenni szvsz. Persze majd Föccer mond biztosat.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#68659) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Halihó,

Kis segítség kellene Edilkamin Ecoidro vízteres pellet kályha beüzemelésében. Mire kell figyelni a kiépítésnél, üzemeltetésnél? Esetlegesen egy hozzáértő szakember segítsége is jó lenne az elindításánál aki házhoz jön.
Természetesen nem ingyen :R

Köszi előre is

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#68660) Robinhofan


Robinhofan
csendes tag

Szevasztok!

Szeretném egy régi lakás fűtését megjavítani, sajnos kb 20+ évig nem volt karbantartva -kitisztítva. A gond a radiátorokkal van, van egy ami el van törve és csöpög, oda beszereztem már egy másikat, viszont nekem kéne megoldanom, mivel szakemberekre nem tudunk jelenleg költeni pénzt.(édesanyám egyedül él a házban, én csak 3-4 hetente járok haza)
Gáz illetve vegyestüzelésü kazánjaink vannak, és gravitációs a fűtési rendszer, van a padláson egy nyitott tágulási tartály. Nagyon régen volt egy keringető szivattyú is de az elromlott, azóta anélkül működik, és csak a radiátorok felső része melegedett, az alsó csövek csak langyosak azóta.
A lyukas radiátoron kívül van pár ami nem melegít rendesen, csak kb a radiátor teteje meleg, szerintem el van vízkövesedve, ezért sok szobában télen több napos fűtés után se megy 15 fok fölé a hőmérséklet(a többiben jelenleg még jó).

A kérdésem az volna, hogy ha leszerelem a radiátorokat, kitisztítom, vissza rakom őket a csapok és tömítések cseréjével(lyukasat kicserélem), akkor van-e esély hogy javulni fog?
Illetve a legfőbb kérdésem az volna, hogy milyen módszerrel tudnám a radiátorokat kitisztítani egyesével?

Néztem pár youtube videot, ahol szakember nagy nyomású víz meg valamilyen adalékanyaggal egész rendszert mos át, radiátoronként is, viszont itt a közelben(borsodmegye) nem foglalkoznak ilyesmivel.

Ez a törött radiátor, de a többi is ilyen fajta- lemez radiátor


Előre is köszönöm mindenkinek aki tud segíteni ötletekkel!

(#68661) pjen válasza Robinhofan (#68660) üzenetére


pjen
félisten

Biztos hogy a radiátor csöpög,nem a szűkítő?aEzek nem szoktak eldugulni,inkább levegősek lehetnek.Mikor megy a fűtés,zárd el felül a szelepetés nyisd meg a hollandit a szelep és a radiátor között.Ha nincs szivattyú ezt töbször meg kell ismételni.

(#68662) nesa válasza Robinhofan (#68660) üzenetére


nesa
veterán

Ez nem lemez radiátor.

[ Szerkesztve ]

(#68663) macilaci78 válasza Winner_hun (#68653) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi használjuk, ha kell. Nem olcsó, de jó megoldás.

Esetleg tekintsetek a tárolóra úgy, mint egy kerti tóra! Vastag fólia vízzáróan kihegesztve, ezzel kibélelitek és jóidő. Persze, ha statikailag gyenge a beton, akkor arra kenhetsz bármit.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#68664) VIPowER válasza nesa (#68662) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ez Radal Alumínium lemez radiátor.

(#68665) philoxenia válasza VIPowER (#68664) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

radi8tor :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#68666) dh66e válasza Chaser (#68648) üzenetére


dh66e
veterán

Nem szóltam eddig hozzá,de a purhabos megoldást felesleges pénzkidobásnak tartom.Fúrd le inkább fixre a parkettát ahol pupos/recseg fiiléres megoldás és egy óra alatt kész is van.
Barátoméknál csináltunk már ilyet és stabill lett az egész alap így, mehetett rá a fólia meg a laminált padló.
Két ember ha megvannak a szerszámok és nem tökölnek egy nap alatt megcsinálja.

(#68667) nesa válasza VIPowER (#68664) üzenetére


nesa
veterán

Nem, ez egy Radal radiator parodia, ezt egyszerűen nem lehet radiátornak nevezni.

Lyukacsos lemez benne meg megfordul egy 2" cső nagy nulla.

(#68668) gordonfreemN válasza Robinhofan (#68660) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ha leszereled mindet és kitisztitod a hálózati víz nyomása sok szutykot kihoz. Valami szerelvényboltban vagy mindenes tüzépen veszel menetes hollandis csatlakozást a radiátorhoz meg a csaphoz + slag bipolancső v hasonló de ne ilyen szűk vékonyka cső, és a kertben kerticsappal kinyomatod. Vagy ha lakótömb akkor zuhanyzóban kádban de az nagy macera meg egy segitség nem árt. Vízkő nemigen lehet benne inkább iszaposodni szokott a fűtésrendszer (fekete trutyi).
A radiátor aluradiátor. Nem nehezek viz nélkül. Egy szivattyú frankóbb lenne a légteleniteshez rendszertöltés után de a gravitációs megoldást majd elmagyarázza egy szaki. Biztosan jönnek majd es adnak még tippeket. Dulinet azt hiszem aki pl tud segiteni ha jól emlékszem.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#68669) dh66e válasza nesa (#68667) üzenetére


dh66e
veterán

A 70-es években készült panelok nagy részében ilyen van. :)

(#68670) #33253120 válasza macilaci78 (#68573) üzenetére


#33253120
törölt tag

Út mentén 1 bar nyomásig igen jó az. :)

(#68671) VIPowER válasza Robinhofan (#68660) üzenetére


VIPowER
senior tag

Keringető szivattyú nélkül jó eséllyel be fog fagyni a víz a tartályban, van hogy azzal is befagy ha nincs jól szigetelve a tartály.

"A kérdésem az volna, hogy ha leszerelem a radiátorokat, kitisztítom, vissza rakom őket a csapok és tömítések cseréjével(lyukasat kicserélem), akkor van-e esély hogy javulni fog?"

Van, de a radiátor lejtésére figyelni kell..

"Illetve a legfőbb kérdésem az volna, hogy milyen módszerrel tudnám a radiátorokat kitisztítani egyesével?"

Slaggal átnyomatod őket nem túl nagy nyomással. Bár ezek ritkán dugulnak el.

(#68672) philoxenia válasza #33253120 (#68670) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy bár nyomás az lapos gumi....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#68673) nesa válasza dh66e (#68669) üzenetére


nesa
veterán

6. emelet felett

(#68674) VIPowER válasza nesa (#68667) üzenetére


VIPowER
senior tag

Már bocs, de ez a fajta radiátor nagyon is jól fűt, és hamar felmelegszik ha minden rendben működik.

(#68675) #33253120 válasza Chaser (#68577) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez a purhabos sztori max csak pár évet ad. Ahogy a kádak alatt is, itt is előjön majd az, hogy a súlyterheléstől a hab tömörödik, egy idő után nem lesz elég rugalmas ahhoz, hogy a súlyterhelés (lépés) súlyát átvegye, és el fog válni a burkolat felső rétegétől. Lehet meg fogja fogni a recsegést, de ott lesz a saját tömörödési hangja egy idő után, amikor már elvált a burkolattól, de a lépéseknél még hozzáér.
Más. Technológia. A purhab igényli az előnedvesített felületet a megfelelő tapadáshoz. Ha a lyukaidon keresztül ezt nem tudod megadni, akkor csak egy felfújódott semmihez nem tapadt PU habgolyód lesz a padlóban.

Bevettem pár józanság elleni szert, így most kérem, hogy ha hülyeséget írtam javítsatok ki, illetve ha jót, akkor erősítsetek meg benne. Köszi. :)

(#68676) #33253120 válasza philoxenia (#68672) üzenetére


#33253120
törölt tag

"Hazáig jó az" kategória. De amúgy pontszerű sérülésnél, ha kerekre pumpálod a belsőt, betekered szigszalaggal, leereszted, beszereled, megint pumpa, akkor alacsony sebességen, óvatos fékezésekkel el tudja bírni akár a két bar nyomást is olyan 20-30 percig, ha nincs hőségriadó.
Szerencsére én jellemzően viszek foltot, és pumpát magammal, de útmenti javítást már csináltam így másoknak. Pozitív visszajelzést kaptam róla.

(#68677) dh66e válasza nesa (#68673) üzenetére


dh66e
veterán

:Y
Az ötödiken lakom. :D
Egyébként semmi baja nem volt ezeknek a radiátoroknak tavaly cseréltük le mert esztétikailag khmmm na eljárt felette az idő,de most is alu radiátorok vannak fent.

[ Szerkesztve ]

(#68678) philoxenia válasza #33253120 (#68676) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hülye fejjel pótbelsőt hordtam anno szalag helyett.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#68679) nesa válasza VIPowER (#68674) üzenetére


nesa
veterán

Ocsmány

(#68680) gordonfreemN válasza nesa (#68679) üzenetére


gordonfreemN
addikt

oké, mond azt, nekem nem tetszik. De ha az ember fiának nincs pénze kicserélni újabbra, akkor ha ide kérdez jóhiszemmel, ne azt lássa már a saját lakásfelszereléséről, hogy "ocsmány". Ez olyan kiststílű. Mond azt, hogy neked nem tetszik, mennyivel empatikusabb, érettebb gondolkodásra vall...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#68681) Chaser válasza sketchifun (#68649) üzenetére


Chaser
titán

összehaverkodtam itt több szakival, nem is árról volt szó, velük mást csináltatok csak beszélgettünk
az egyik nem csinál vele semmit, rá hangszigetelő alátét és laminált, azt mondja nincs hangja, mindig így csinálja - sebaj, lassan végeznek és tudom csekkolni:) -
vizet biztos nem kap a hab, teljesen száraz a parketta, ha lenne bármi nedvesség felszívná a párnafa és tovább adná a felette levő deszkázásnak az meg a parkettának
egyik helysiégben nedves volt a fal, fürdő felöl összes párát kénytelen volt benyelni, ablakokat befalazták ( : és sztem a víz cső is szivárgott, ott legalalul régi "metlachi" van, azon volt teljes nútféderes deszkázás, falhoz közelebbiek szépen vizesek voltak, másik oldal egyáltalán nem
olyan gyönyörű kb 1,5nm fekete penész volt ott a gipszkarton alatt öröm volt nézni ( :
karton meg passz, én is behordom akár, hordtam már negyedikre is standardet kettesével, az inkább 12-13kg/tábla
de mondasz valamit, két standard+gyapot se rossz
gyapottól attól tartok összeesik idővel - nem tudom csak több helyen olvastam -

dh66e
ez nem hangzik rosszul, első körben kipróbálom ezt

dh66e nincs semmi púp, szinte sík az egész, sajnálom is, lecsiszolva nagyon korrekt lenne, csak recseg meg mozog is pár helyen
ha nem tévedek nagyot ott lehet a probléma a párnafák nagy távolságán kívül, hogy egyes részeken a födém nincs teljesen feltöltve
most már elég sok emberkével beszéltem aki ilyen födémel találkozott, lehet benne salak, sitt, tele tégla, akár szintig vagy csak félig, ahogy sikerült
purhabnak tapadnia kell, oké, de megvan neki a tér hova tud tágulni és pont az a lényege felveszi a tér alakját
- én egyébként nem vizeztem be semmit mikor használtam, ablak beépítésnél is csak fújkálták, nem is láttam még senkitől, ettől lehet úgy kellene-
de a lefúrás lesz akkor az elsődleges hátha bejön

van olyan nagyobb teljesítményű fúró amit vésésre is lehet használni véső fejjjel? vagy csak külön megy?
van egy kis bosch fúróm, de az ilyenekhez kevéske:)
hétvégén megyek bevásárolni, első körben obi, praktiker, ezeknél nem volt még gondom ha garanciáztatni kellett valamit

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68682) Chaser


Chaser
titán


valószínűleg ilyesmi elrendezésű a födém, egyik jellegzetes 1900-as évek eleji megoldás, i gerenda szerkezettel ami acélból készült, tehát olyan fúró kell hozzá aminek ez nem gond ( :
a pincének alattam ilyen kis enyhe boltíves részei vannak, azt nem vakolták ki
tetején látszik van hely amit feltöltöttek, de ha nem teljesen szerencsétlen párnafa csak néhány gerendán áll és nyilván recseg, ha teljesen alá lenne támasztva nem lenne ott gond
és emiatt nem feltétlen egészséges dupla kartonozás födémre támasztva mint alapesetben, pláne olyanból aminek táblája 30kg ( : kivéve ha nem gerendára tették a válaszfalat, de van egy tippem h oda - különben érdekes lenne -, kérdés milyen széles

szerk: és két ilyenen áll az 5-600kg-os cserépkályha

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68683) dh66e válasza Chaser (#68681) üzenetére


dh66e
veterán

Az a jobbik eset ha csak nyikorog és nem púpos a parketta.A lecsavarozást csak akkor csináld ha később nem akarod mégis megmenteni.
A purhab témához.
Pedig alap dolog kellene hogy legyen a nedvesítés a felületen amikor purhabozik a szakember.Sokan lesza... pedig csak egy ablaktisztító flakon kell hozzá víz ugye meg mindenhol van azért,szóval ezért nem láttál ilyet.

(#68684) Chaser válasza dh66e (#68683) üzenetére


Chaser
titán

én nem vagyok sznob, de egyes részeken annyira nyikorog hogy az sok
másik lakásban nem volt sík a parketta, néhol már egész csúnya is volt de nem nyikorgott, egyszerűen nem tudok ezzel mit kezdeni, ott beton volt alatta, el se tudtam képzelni hogy így is csinálták, kb mintha egy hajón lennék:)
egyébként hajópadlót tervezek rá, de! nem szeretném ha nyikorogna meg mozogna - legelőször azt fogom csinálni, leterítek egy nagyobb mdf lapot ami kéznél van és megnézem úgy mit lehet hallani ebből, legeslegrosszabb esetben 1cm-es mdf lapokkal ha ez így működik beburkolom, összecsavarozom, annyi vastagság kb még belefér, szerencsére csak egy nyílászáróhoz kell igazítani a síkot

jut eszembe létezik olyan anyag diletációs hézaghoz ami kitölti teljesen a széleket, de flexi, ha tágul a fa engedje neki?
rovarok miatt érdekel, nem láttam még mászkálni semmi alient, de ne is lássak ( : meg port is lezárná

ezt a purhab előtti tisztítást én senkitől se láttam, valószínűleg tesznek rá

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68685) attiati


attiati
veterán

Kívül a falon lejjebb kellene tenni a szellőztető rendszer kivezető nyílását (és a páralelszívó kivezető nyílását)

Hogy ne takarja el a födémre rakott plusz szigetelés a nyílásokat.

Egy derékszögő kanyarra gondoltak a szerelők, amit bevésnek a falba. Maga a légvezetőcső marad a helyén, csak a kivezetés kerül lejjebb.

Szerintem egy 90 fokos kanyarban nagyon megtörne a légáramlás és nincs annyi szívó ereje a páraelszívónak és a levegőztető rendszer motorjának, hogy kivigye a levegőt.

45 fokos könyökre is gondoltam.
Ezen kívül még mi jöhet szóba?

[ Szerkesztve ]

(#68686) gerisz23 válasza attiati (#68685) üzenetére


gerisz23
őstag

15,25,30 fokos szögű idom?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#68687) attiati válasza gerisz23 (#68686) üzenetére


attiati
veterán

megkérdezem őket, de ahhoz meg nagyon mélyen bent a falban meg kellene kezdeni a vésést, mire a 15,25,30 fokos dőlésszöggel kiér az elem 20 cm-rel alacsonyabbra

okozhat gondot a légáramlásban a 90 fokos könyök elem?
(páraelszívó, levegőztető rendszer)

mondjuk azt nézem, hogy ezek gyárilag úgy szerelték be, hogy a motor tövénél már eleve van egy 90 fokos kanyar a légvezető csőben

(#68688) dh66e válasza Chaser (#68684) üzenetére


dh66e
veterán

Ez nem sznobság kérdése,ha nyikorog az általában kiidegeli az embert főleg ha osonni akar. :D

(#68689) Chaser válasza dh66e (#68688) üzenetére


Chaser
titán

osonni nem akarok:) nem is idegesít, én nem találkoztam ilyennel és zavar

egyik szaki ilyen véső kalapácsot használ, dolgoztam vele, egész korrekt, de még csak vakolatot szedtem, de venni akarok valamit, ne kelljen mindig kölcsön kéregetni, meg fúrásokhoz is kell egy masszív jószág
"EXPERT FÚRÓKALAPÁCS 1500W KOFFERBEN" 30e, vésőfejekkel, 5j ütőerőt ír, azt azért nem hiszem

még ezt néztem:
"Black+Decker KD1250K fúró- és vésőkalapács" 40e, nincs tartozék, 1200w, 2,5j ütőerő, ennél el is hiszem, véső fej szettel 45e

nagy nevekben nem hiszek annyira, makitából tudom vannak nagyon profik de ez kb az az ár amit rászánok, 1-2 hétre kell nekem bontogatni meg fúrni, aztán ha kész vagyok vagy eladom amit kapok érte vagy marad

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68690) Morris válasza Chaser (#68689) üzenetére


Morris
veterán

B&D-t felejtsd el!
Lidl-s parkside nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#68691) Chaser válasza Morris (#68690) üzenetére


Chaser
titán

köszi, ezért mondtam nem hiszek a nagy nevekben: )fúróból egy ilyen kis bosch van az korrekt, meg olcsó is volt de nem ilyen teljesítményű és nem is erre van kitalálva
rákerestem, de nincs kereső lidlinél, vagy én vagyok béna, megtaláltam létezik, kérdés ez állandó készlet-e, holnap megveszem ami kell

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68692) dh66e válasza Chaser (#68689) üzenetére


dh66e
veterán

Lidlis vésőgépet ajánlották, szerintem arra amire neked kell bőven jó lehet.

(#68693) Chaser válasza dh66e (#68692) üzenetére


Chaser
titán

igen láttam, nyugtáztam, kérdés h állandó készleten van-e, de majd odacsörgök az egyikhez, árát se találom sehol
a parktikeres experter se volt bajom, de ha van jobb ilyen árért azt veszem, ezért kérdeztem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68694) canniball válasza Chaser (#68693) üzenetére


canniball
nagyúr

Alkalomszerűen van, most épp nincs az aktuális újságban de úgy rémlik nemrég volt, hívd fel őket hátha maradt valahol belőle.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#68695) dh66e válasza Chaser (#68693) üzenetére


dh66e
veterán

30k-ra emlékszem.

(#68696) pjen válasza Chaser (#68693) üzenetére


pjen
félisten

Én a Maglódi üti piacon vettem,1500W os és agyon se lehet verni.Már több éves,viszont gari nincs.15K volt.

(#68697) Chaser válasza canniball (#68694) üzenetére


Chaser
titán

később rájuk csörgök, hátha, ha nem elérhető marad a praktikeres expert

pjen nem az számít mennyi idős, hanem mennyit dolgoztak vele ( :
lidlis, aldis eletro. cuccokkal nagy bajom nem szokott lenni, gart is általában 3 évet adnak ilyenekre

szerk: gerisz23 kis miilió modell van ezekből minden gyártónál, magában makita nem sokat mond
nekem holnap kell megvenni pesti faluban, ez viszont biztos:) hétfőn már nagyon dolgozni akar ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68698) gerisz23 válasza Chaser (#68689) üzenetére


gerisz23
őstag

Makitát vetettem tavaly ausztriában,40körül volt 5 év garival kofferben tartozékok nélkül.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#68699) gordonfreemN válasza Chaser (#68697) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Én tesco-ban vettem vagy 5 éve kingstone-t 10k-ért.
Azóta kb 4 lakásfelújitást túl élt. Egy 40nm-es lakásban a komplett villanyt ezzel véstem ki plusz fürdőnek vakolatát csempéjét ezzel bontottam. Havernál egy 3x3m-es betonkocka tetejét levéstük vele mert vastag volt. Még mindig teszi a dolgát kopp kopp. Igazából egy lakásfelujitásra sajátcélra simán megveheted a legolcsóbvat is ki fogja birni. A csatlakozást a tokmánnyal a száron mindig zsírozni és idönként a mechanikát is!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#68700) Misi1980 válasza attiati (#68687) üzenetére


Misi1980
senior tag

Szerintem semmi külömbséget nem fogsz tapasztalni ha könyököt teszel be a páraelszívó vagy a szellőző csövébe.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.