Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#69601) Morris válasza Nerazim (#69599) üzenetére


Morris
veterán

Ez a lemez fedlap pontosan milyen?
Csináltassak egy bádogossal?

(#69602) philoxenia válasza Morris (#69601) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát leginkább csúnya... :(

Mennyire ér túl a kő fedlap?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#69603) DoItYourself válasza Morris (#69598) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nekem két ezeréves téglafal kerítésem is van 2m magassággal, monolit fedlappal, nemesvakolattal vakolva. Nem látszik rajta semmi repedés vagy fagyásnyom, pedig a magassága miatt csapóeső is éri rendesen. A többi helyen 50cm magas tégla kerítés van fölötte acél mezőkkel. Ez az 50cm is le van vakolva ilyen gyöngyszerű vakolattal, de ezen se fedlap, se vízorr, mégsincs rajta repedés.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#69604) canniball válasza Nerazim (#69599) üzenetére


canniball
nagyúr

"..egy lemezfedes antracit szinben nem neveznem eppen csunyanak..."
A lemez bármilyen színű is lemez marad. De mutass egy képet mire gondoltál, lehet én másra!

"...a masik h ilyen kozel van a haz a keriteshez h hallod ha raesik az eso?"
Sacc/kb 6-7m. De szüleimnél az út túloldalán van a trapézlemezből készült műhely, nagy esőben azt is lehet hallani. Bár az is igaz hogy csak az udvarról, a házban nem...

"A monolit fedkovet nem kell emelni azt helyben ontik ki zsaluk koze..."
Opsz, azt hittem hogy csupán egy darab kőröl van szó. :B

"...nem tudom milyen hosszu a kerites..."
Van egy 5m-es, egy 4.5m-es és egy 1.1m-es rész.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69605) Ndruu válasza Chaser (#69567) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

"Azt még érdemes tudni, amennyiben a mérő óra lakáson belül volt, onnantól hogy akár csak bővítést kértünk, a hatályos jogszabályok szerint már csak kívül helyezhető el az óra." - Ó, hogy az a jó kiskutyájuk lekváros füle... Bővíteni szeretnék 25-ről 32-re (meg az óra és a biztosítéktábla közötti régi alumínium vezetéket is cseréltetném), plusz H tarifát is terveztem, ahhoz ugye ki kell majd alakíttatnom a mérőhelyet, de a lakáson kívülre nem kerülhet, nincs hely.
Most, hogy írtad, rákerestem, írtak olyat, hogy a közös képviselőtől kell aláírt papír, amiben nem engedélyezi a lakáson kívüli felszerelést, utána már az sem volt elég, statikus véleménye kellett.. [link]
Hát elmennek már ezek a csába, mindig szívatni kell a népet.

Harrrr!!!!

(#69606) ALI_G


ALI_G
veterán

Azt hallottam hogy a szines terkoveket kiszivja a nap, idovel elszurkul. Ez igaz? Talalni neten még ez ellen is impregnalo szert. Ez most komoly hogy egy fruhwaldra vigyaznom kell ha szines?

(#69607) Nerazim válasza canniball (#69604) üzenetére


Nerazim
őstag

Valami ilyesmire gondoltam: kep
Morris:
Ha ennyire azik a fal nem lehet h szet van mar repedve a fedlap lehet csak azokat a reszeket kellene ujraonteni. Szvsz az illeszteseknel nem szabadna annyira aznia a falnak de ha ez nem jarhato akkor erre is.mehetne a lemezfedes egy badogos megcsinalja neked.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#69608) ALI_G válasza sza.sa (#69600) üzenetére


ALI_G
veterán

Ezek mind gyengulnek idovel, ami azt jelenti hogy kisebb lesz a teljesitmenye. Nyilvam te ket vegen egetted a gyertyat :) egy felol tobbet hasznaltad (mondjuk ugy hogy rendeltetes szeruen), na meg az idovel is leég a gyertya. Felujitassal szerintem meg lehet probalkozni. Hivd fel a szervizt mennyibe kerul. Az elpumpsot a legolcsobb szervizelni es jokat mondtak roluk.

(#69609) sza.sa válasza ALI_G (#69608) üzenetére


sza.sa
tag

Egy próbát megér a megnézése, de azért a másik fórumon az Elpumps a nem ajánlott kategória. Igaz kb felébe is kerül mint a többi.

sza.sa

(#69610) csemberlen válasza Ndruu (#69605) üzenetére


csemberlen
őstag

Társasházban más a helyzet mint családi házban.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#69611) philoxenia válasza sza.sa (#69609) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kút sem biztos, hogy bírja...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#69612) ALI_G válasza sza.sa (#69609) üzenetére


ALI_G
veterán

Nekem azt mondtak hogy vallalhato kategoria. Piszok olcso ujonnan, gari van ra, olcson javitjak. Ez szerintem jo ar ertek aranyt ad.
Persze en se ezt vettem, de nem is volt a kinalatukban olyan ami nekem kellett.

(#69613) Atomgeszi válasza mezis (#69596) üzenetére


Atomgeszi
veterán

És miylen árban mozognak ezek? Igazából kb az összes ablakon szar már.. de 2-t azért minimum kicserélnék :)

(#69614) Morris válasza philoxenia (#69602) üzenetére


Morris
veterán

4-4 cm

(#69615) BullZeye válasza mezis (#69597) üzenetére


BullZeye
veterán

Alul médiaszekrény, hangfal fölött felfúrt faliszekrény lesz ott, faliszőnyeget még lehet kapni egyáltalán?

(#69616) Winner_hun válasza ldave (#69570) üzenetére


Winner_hun
félisten

Innen

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#69617) Chaser


Chaser
titán

olvasgatom most már erőteljesebben a hajópadlókat, már tudom mit jelent a fózolt és mért van bemarás az aljukon ( :
azt nem értem, mért luc ha fenyő, egyik legpuhább fenyő, nedvességet kevésbé szívja talán?
hogy rögzítik ezeket? láttam csap hornyost, amit szögelni kell de hol?
nútféderest gondolom nem szögelik, csak simán le kell rakni mint a lamináltat?
néztem azt is, milyen felületekre lehet rakni, ez lehet akár beton ragasztással, hagyományos párnafás megoldás, de említik az osb-t is amit én akarok, ott viszont megemlítik, hogy nem tud szellőzni a fa, ami mondjuk igaz, de betonnál se tudna
bepenészedhet, vagy mért baj ha alul nem szellőzik? vizet, nedvességet biztos nem kapna
próbáltam magam győzködni, hogy laminált mert egyszerűbb, de nem:) valamilyen fát akarok a padlóra

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69618) mezis válasza BullZeye (#69615) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán...

mezis

(#69619) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok.
Fahasító készüléket vennék ,van valakinek tapasztalata ,melyik márkát célszerű elkerülni ?

Güde Basic 6T/W ezt néztem ki eddig .

Gamertag:Rob3rt75

(#69620) mezis válasza pelenka35 (#69619) üzenetére


mezis
nagyúr

Az ilyeneket. Fárasztó, balesetveszélyes, jelentős az alkohol fogyasztása... :DDD

mezis

(#69621) Chaser


Chaser
titán

Parafakat nezem meg, az elviekben furdobe is mehet ha jol latom
Mindig a dugo jut rola eszembe ( : valahogy nem tudom burkolatkent elkepzelni, tud valaki pesti faluban ertelmes bemutatoternet?
Tegnap zalakeramiaba neztunk be, voltak olyan trehany burkolasok a kiallitott reszeken ugy csapnam nyakon a burkolot kettefwjelne a falat:d ezek meg kiraknak ilyet bemutatoterembe

Zuhanypanel teren kepben van valaki? Kludi, mofem, ilyesmit nem talaltam, esozteto meg zuhanyfej kombokat csak, de legalabb azokat is jo dragan ( :
Tobbhoz irbak automata valtoszelepet, ez ugy mukdne bejovo hideg es melegvizet ket agra osztja a kadtolto es panel fele, amikor vmelyiket kinyitom automatikusan folyik a viz, nem kell valtogatni?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69625) Levi123 válasza ALI_G (#69542) üzenetére


Levi123
senior tag

Mi a gond az infrapanellel?

Levi

(#69626) Dr.Zoo válasza sza.sa (#69600) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

Meg kellene tudnod, hogy milyen típusú kutad van, aztán lehet(ne) hozzá való szivattyút keresni.
Esetleg le is fotózhatod a csőszájat, átmérőt kellene mérni, és egy függőónnal, meg egy guriga kötéllel a mélységét is ellenőrizheted, ha már ott vagy.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#69627) sza.sa válasza Dr.Zoo (#69626) üzenetére


sza.sa
tag

Hogy milyen kút, jó kérdés. Sikerült megtalálni a kutat, kb 2m mélyen van, onnan megy egy 3/4-es cső a szivattyúaknába. Ha valamit is meg akarok tudni, akkor egy bazi nagy gödröt kellene ásom :(
Egy vastagabb csö van rajta, azon keresztül lehet lelátni a kútfejhez a felszínről (ha jóra gondolok).

sza.sa

(#69628) Dr.Zoo válasza sza.sa (#69627) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha jól értem, a 2m még nem a kút mélységét takarja, csak olyan mélyen vannak a szerelvények, meg a gépészet?
Ha "szerencséd van", legalább 15-20 m mély a kút, és nem mosogatócsöves, úgynevezett Alföldi típ., a végén lábszeleppel, (golyós zárással).
Azok élettartama ugyanis véges, ott ha egyszer a lábszelep besza@rik, kuka a kút.
Ha normális méretű, (15-30 méter mély), és átmérőjű a kút, (a fent lévő cső átmérőjére gondolok) 120mm-200mm átmérőig, akkor lehet bele csőbúvár szivattyút venni, aminek már lesz rendes vízhozama, normális nyomás mellett.
15m mély az még csak az első vízadó réteg szokott lenni, az én kutam 27 méter mélyre van fúrva.
Ahol többet tudnak segíteni, akár a bevizsgálásban is: [link]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#69629) BullZeye


BullZeye
veterán

Na, ezért kell normális szakembert választani, mert ilyen lesz a glettelés. (nem használt mély alapozót, jó ég tudja miért nem, hisz kifizettem.)

Pár perc alatt a feleségem kb 1m2-nyi glettet szedett le. Szerencsére nem kellett az egészet leszedni, mert valami speciális mély alapozóval ezt a glett réteget lefestve elég stabillá vált a szerkezet, már nem jön le a spakli súlyától, se kaparástól 1-2 réteg új glettel sem, de azért nyaljon sót az ilyen. :)

2 kisszobába valószínűleg ugyanilyen az egész, és emiatt púposodott fel a fal kis pontokban, mert szarul csinálta, de már nincs türelmem elölről kezdeni, max pár év múlva, most még kiélvezem, hogy csúnya :)

(#69630) sza.sa válasza Dr.Zoo (#69628) üzenetére


sza.sa
tag

Amit tudok hogy olyan 45 méter mély lehet a kút, és igen 2m mélyen van a szerelvény, meg egy külön rendes aknában a szivattyú. Ha nagyon nem egy, akkor úgy látszik ásnom kell... Vagy maradok a régi klasszikus locsolási módszernél :(

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#69631) Nkboy válasza BullZeye (#69629) üzenetére


Nkboy
senior tag

Régebben, azt sem tudtuk, mi az a melyalapozó. Mégsem jött le a glett. 🙂

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#69632) #33253120 válasza Nkboy (#69631) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hja. 30 éve is építettek házat mindenféle kemikáliák nélkül... :D

(#69633) nesa


nesa
veterán

Garázsra raknék világító ablakot nagy méretben már megvan az üveg, nem tudja valaki hogy a 9 rétegű golyóálló üvegnek melyik fele néz kifele?

Úgy épül fel az 5db üveg hogy 2db üveg közt szinte láthatatlan fólia van, mint az autó szélvédő, a többi közt viszont igen vastag, most a kérdés melyik fele néz kifele mert úgy tudom csak 1 irányba golyóálló, nem mintha számítanék lövöldözésre, ezt tudtam szerezni, viszont ha az ajtó méretű ablakom vonzó lesz a fekete seregnek ne legyen már egyszerű dolga, meg később had röhögjek a felvételen amikor téglával be akarja törni.

(#69634) Chaser válasza Nkboy (#69631) üzenetére


Chaser
titán

akkor még aki ilyennel foglalkozott tudta mit csinál, nem megvett valami jól csengő márkanevű gyártótól valamit amit egyik komája mondott ( :
meszes vakolatra ami kiszáradt és porzik oltott mész, homok és gipsz glettet raknék, az vályognál is fenn maradt, olcsó, sokáig lehetvele dolgozni, akár napokig sem szárad be ha le van zárva az edényben, és nem porzik egyáltalán a megszáradt felület sem, cserébe több száradási idő kell neki mint egy tisztán gipsz glettnek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69635) Sasu007


Sasu007
csendes tag

Sziasztok!

Fűtés kiegészítéssel kapcsolatos lenne a kérdésem. Egyedül lakom 115 nm-en és a hálószobába szeretnék fűtéskiegészítést. A szoba mérete 20 nm. Próbáltam utána olvasni, hogy milyen lenne az ideális de nem jutottam előre. Infra, kvarc, halogén... olyan ~ 30.000 Ft-ig. Alap fűtés az meglenne, pár fokot szeretnék a kérdéses helyiségben rádobni.

Előre is köszi a segítséget.

(#69636) ALI_G


ALI_G
veterán

Fűtetlen faházba szükséges kültéri lámpatestet vásárolni, vagy megfelel egy pl. fürdőszobai IP44-es?

Levi123: szörnyen gyenge komfortérzetben, de legalább nem olcsó üzemelteti.

Sasu007: szerintem egy alap villanykályha megteszi

[ Szerkesztve ]

(#69637) ALI_G válasza Sasu007 (#69635) üzenetére


ALI_G
veterán

Elektromos fali fűtőtest néven futnak :) népies nevén villanykályha :)

(#69638) pjen válasza ALI_G (#69636) üzenetére


pjen
félisten

Faházban inkább a tűzveszélyre kéne figyelni.Az IP védettség a porra és a párára vonatkozik.

(#69639) #33253120 válasza ALI_G (#69636) üzenetére


#33253120
törölt tag

Legyen zárt, és ha nincs megfelelő lángállósága. akkor kellene alá valami tűzgátló anyagot vágni. Pl.: Klingerit lemezből..

(#69640) Dr.Zoo válasza sza.sa (#69630) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Van egy kis időm, rákerestem a szivattyúdra.
Ha minden igaz, Elpumps 1300 szivattyúd van.
Ez nagyjából le is szűkítette a kutad típusát, ha valóban 45m mély, és fent van a szivattyúd a felszínen, akkor a már korábban említett alföldi kutad van.
Ennek a végén van egy lábszelep, mi ha tönkremegy, kuka a kút.
A jó hír számodra, hogy az Elpumps szivattyúd felújítható, ha bevisszed egy szivattyú szaküzletbe, jó eséllyel van hozzá bronzlapát.
Látatlanban a lapátkerék szétkopására tippelnék, de jó lenne tudni, hogy mennyire homokol a kutad.
Ezt egy szűrő felszerelésével könnyen ellenőrizheted.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#69641) Chaser válasza Sasu007 (#69635) üzenetére


Chaser
titán

új fajta elektromos radikat nézegess, pl nobo vagy mobo, passz, még túl reggel van ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69642) Ferike81 válasza sza.sa (#69630) üzenetére


Ferike81
senior tag

Legelőször mérd meg mennyi vizet tud szállítani 1 perc alatt. A másik ami fontos, hogy a legkisebb keresztmetszetű csatlakozás a mérvadó a vízszállításnál. Tehát lehet akármilyen baba kis kutad egy nagyon jó szivattyúval, ha a szivattyú nyomóoldalán lévő 1colos csonk és a 32-esKPE cső között valahol van egy szűkítés, akkor a szűkített rész vízáteresztő kapacitása befolyásolja a végső kapacitást. Valamint azt sem árt tudni, hogy az öntözőrendszered percenként mennyi vizet igényel, és milyen nyomás kell neki. Lehet a szivattyúd nem tud akkora nyomást. Ha az eddigiekkel nincs gond, akkor kevés a kutad vízhozama.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#69643) sza.sa válasza Ferike81 (#69642) üzenetére


sza.sa
tag

A nyomásmérő óra beszerzése folyamatban van, a mérés tényleg kell. Szűrőt pár hete raktam fel, én is hirtelen arra gondoltam, hogy a homok miatt esetleg eltömődött, de nem, szinte tiszta volt homok semmi...
Megnézem majd a nyomó oldalt, de emlékeim szerint nagy szűkítés nincs, egy Pedrollo EasySmall van berakva a szivattyú vezérlésére.
Viszont az is gyanus volt hogy ha egy kivételével az összes szórófejet elzártam, nem lett jobb a szórásképe a maradék egynek. Lehet hogy ilyen gagyi a Toro spray fej?
A szivattyút megnézetem mindenképp, mert anno pl úgy vettem át a házat, hogy az aknát bemosta a víz, kapott a szivattyú rendesen.

sza.sa

(#69644) Heimdallr75


Heimdallr75
őstag

Sziasztok

adott egy beépített fa régi redőny és tok, az előző lakó "szigetelte" betömött két paplant a tokba majd felrakta a belső fa borítást.
Mivel lenne érdemes megcsinálni, olcsón? (hogy a redőny mozgatható is maradjon.)

الغريبة في هذا الكوكب

(#69645) Ferike81 válasza sza.sa (#69643) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nem ismerem az EasySmallt, de mivel a Pedrollo elég jó márka nem hiszem, hogy azzal lenne gond. Olyan lehet, hogy nem enged elég nagy nyomást a rendszerbe, de azt észreveszed mert pl slagon is kisebb a nyomás. A másik az lehet, hogy későn kapcsolja a szivattyút de azt is észre veszed, mert nem megy a szivattyú. Ezt gondolom tudod állítani (bekapcsolási nyomás, kikapcsolási nyomás). Lehet valami szennyeződés lehet a szelepen, stb. Az sem mindegy, hány szórófej van 1 zónában. A Toro egy igen jól csengő név az öntözésben, ha megfelelő típust választottál és jól telepítetted, és van neki elég víz, gond nem lehet vele.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#69646) sza.sa válasza Ferike81 (#69645) üzenetére


sza.sa
tag

Inkébb csinálok egy mérést órával, utána már okosabb leszek egy kcsit... Addig tényleg csak tippelgetni lehet.

sza.sa

(#69647) macilaci78 válasza spidersoft (#69595) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha még nem kaptál választ, akkor leírom a véleményem.

Szerintem nem kell gázterv, ha a meglévő merev gázvezetékeket és a rajtuk lévő csapokat nem bántod. Feltehetsz egy ötzónás gázfőzőlapot, úgyse egyszerre használod mindet, így a jelenlegi teljesítményed is elég lesz. A lényeg, hogy a jelenlegi gázcsonktól toldás nélkül egy darab sárga gázcsővel tudj menni az új fogyasztóhoz.
A garancia végett kérni fogják, hogy minősített szerelő kösse be. Keress egy ilyen szerelőt és kérd ki a véleményét.

Nálunk 2 éve nem azért kellett volna gázterv, mert levettük a gázbojlert, hanem mert a bojlerhez menő meglévő gázvezetéket is levettük volna.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#69648) canniball válasza Nerazim (#69607) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát úgy tűnik ebben nem egyezik az ízlésünk.
De azért köszönöm a tippet!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69649) ALI_G válasza #33253120 (#69639) üzenetére


ALI_G
veterán

Hogy tudom a langallosagot ellenorizni? A zartsagat se egyszeru, de a legtobb szogletes vtac zártnak tunik. Hol keressek ilyet?

(#69650) suits


suits
tag

Hali

Azt szeretném megkérdezni hogy egy vidéki emeletes családi ház kültéri kifestetése anyaggal mindennel együtt kb mibe kerül?Tudom ezt így nem lehet megmondani pontosan csak +/- 50k.Szóval hogy 100k vagy 150k környéke így.Nézegettem neten de csak pesti árakat találtam m2-ben.

Másik kérdés: Mennyire ildomos ilyen kültéri festést csinálni november közepén?

Előre is köszi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.