Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#69751) M43g válasza MaciG (#69749) üzenetére


M43g
aktív tag

'67-ben épült lakás. Tavaly a felújítás elején kiderült, hogy az eternit cső ketté repedt az elhúzásnál (nem volt agyon használva, és persze nem a felújítástól). Így lett a kis felújításból nagy felújítás... :)

Ez ilyen élettartam-statisztikai eloszlásos dolog, szép szakmaian megfogalmazva. Nagyon kis eséllyel elbír még hosszú időt is, de azért nagy pénzt nem tennék rá.

(#69752) Met válasza MaciG (#69749) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem ha van most rá idő és pénz akkor csináljátok meg.
Lehet kibírja de lehet nem és akkor már benne laktok miközben véstek meg elázik minden.
Legalább akkor tudni fogjátok hogy melyik cső merre megy.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#69753) Jaded válasza Chaser (#69732) üzenetére


Jaded
senior tag

Én arra gondoltam, hogy teszek be hőtükröt aztán a takaróra egy hungarocellt. Az kevés lehet? Idénre csak az jut, később esetleg maga a lamella csere, meg a csuszka a jelenlegi vas helyett. Maximum nem lehet kijatani, hanem fix lesz.

Renault Megane IV Limited

(#69754) martillo


martillo
tag

Sziasztok,

Letezik olyan megoldas, esetleg direkt erre valo csatornaelem, amivel tudnam szabalyozni, hogy mikor merre folyjon az esoviz a csatornabol?

Ugy ertem, hogy van egy pont ahol ket iranyba tud folyni a viz, de en szabalyozom, hogy melyik van nyitva.
Pl gyujtenem a vizet egy lejovo agon, de ha megtelt a gyujtom, akkor egy masik agra terelem a vizet.

Mint a vizlopo, csak a fent a vizszintes szakaszon, nem fuggolegesen.
Ha megnyitom folyik le a hordoba mondjuk, ha elzarom folyik tovabb a "rendes" utvonalon.

Remelem ertitek mit is szeretnek :)

(#69755) MaciG válasza Met (#69752) üzenetére


MaciG
addikt

Köszönöm a segítséget mindenkinek. Most maximum 800ezer lenne a vízvezetékek cseréjére, de gondolom az karcsú. (80nm,egy fürdő és wc meg konyha)

BANZAII

(#69756) nesa válasza VIPowER (#69744) üzenetére


nesa
veterán

Mennyi a napi termes?

(#69757) pjen válasza MaciG (#69755) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem csak a csövekre elég, szerelvény vissza mehet ideiglenesen a régi is.

(#69758) nesa válasza kelly416 (#69727) üzenetére


nesa
veterán

En a nem használt redőnytokból púrhabbal tudtam kiirtani őket, benyomtam nekik és aki nem ragadt bele az a gazokba fordult fel, a hungarocell szigetelés mögül meg sehogy máshogy nem sikerült, este sósavat fecskendeztem be azt szintén a gázok végeztek velük.

(#69759) ALI_G


ALI_G
veterán

Napelemes lámpa felejtős, ha nem éri direktbe a napfény csak mondjuk 1 órát? Télen annyit se. Van egy két vakfolt ami zavar a kertben.

[ Szerkesztve ]

(#69760) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!

Lakás felújítás alatt állok, vagyis most vettem egyet. A következő dologgal nem vagyok tisztában:
adott 'A' pontban a net hálózat, ahonnan jelenleg 1 helyre megy kábel. Viszont szeretném fejleszteni és a szoba 'B' és 'C' pontjába is elvitetném a rejtve és a falban a kérdéses pontokba egy fali csatlakozót tennék, ahova csak ha kell, bedugom a hálózati kábelt.
Kérdés, hogy 'A'-ból 'B'-be és 'C'-be külön külön vezetékkel kell vinnem a hálózatot, vagy az is jó, ha egy vezeték megy 'B'-be, majd onnan elosztva 'C'-be?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#69761) VIPowER válasza nesa (#69756) üzenetére


VIPowER
senior tag

Sajnos későn építettem meg eme remekművet (3 napja), és a hidegben már nem nagyon szállnak kifelé. Ez alatt az idő alatt kb 60 DB-ot kapott el. Ezt nyáron kell alkalmazni, amikor sokan bújnak kifelé. De nem baj, már van megoldásom darázs problémára ez a lényeg. Oda kell rakni ahol bejárnak, és garantált a hatékonyság.

(#69762) fero02 válasza ballington (#69760) üzenetére


fero02
veterán

Külön-külön.

(#69763) sketchifun válasza ballington (#69760) üzenetére


sketchifun
senior tag

Külön külön. Egyrészt, ha felláncolod, a kötések miatt megnő a jelveszteség, másrészt elvileg nem is lehetne egyszerre használni őket.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#69764) fero02 válasza sketchifun (#69763) üzenetére


fero02
veterán

A kommunikációra 2 érpár is elég (100BaseT), tehát egy kábelen akár 2 független végpont is lehet, csak megfelelően kell kipatch-elni a végeken. Az más lapra tartozik, hogy ha valaki így megmérné a hálózatot, akkor a helyszínen rosszul lenne.

(#69765) YAS-dude válasza ballington (#69760) üzenetére


YAS-dude
őstag

A netet a routertől viszed a végpontokig, külön-külön mindegyikhez.

(#69766) DoItYourself válasza ballington (#69760) üzenetére


DoItYourself
addikt

Egy vezetékkel csak úgy tudod megcsinálni, ha raksz közbe egy switchet, ami nem nagy összeg, csak plusz egy doboz falon kívül.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#69767) Bacusuz


Bacusuz
őstag

egyik este cseszett kanális szag volt a kecóban, hát látom hogy nincs víz a klotyó csészében.
lehúztam, azóta jó.
Régi társasház 2. emelet, felettem a cső vége szellőzővel.
Az elmúlt 2,5 évben ez az első ilyen eset.
Szerintetek mi lehetett?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#69768) Bacusuz


Bacusuz
őstag

más:
fürdőbe hagyományos lámpákat vettem(nem IP44), de sajnos igen sűrűn elmennek aludni a led izzók.
hasonló porcelán foglalat van bennük.:

szerintetek ilyesmiből létezhet IP44 -es amivel az égők tovább bírják?
esetleg más ötlet?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#69769) sketchifun válasza Bacusuz (#69768) üzenetére


sketchifun
senior tag

Valószínüleg nen a foglalat a gond, próbálj másfajta(akár kifejezetten erre a célra gyártott) izzót.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#69770) Morris válasza Bacusuz (#69768) üzenetére


Morris
veterán

Olyan led izzót használj aminek tág a feszültség tartománya. Valószínűleg fesz ingadozás van nálatok és ezt egy sima 220-240V-os led nem tolerálja.

(#69771) bajnokpityu válasza Morris (#69770) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nedves közeg inkább.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#69772) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

Lassan beüzemelném a fűtést, mert már hűvösek a reggelek.
7 db radiátorom van, ebből 3 db közel van a kazánhoz, 4 db pedig távolabb. Az első 3 nagyon hamar bemelegszik, de a hátsók nem igazán.
Hol tudom beállítani a rendszert, hogy nagyjából egyenletesen melegedjenek a radiátorok?
7 db 100-as radiátor, és egy régi FÉG C24-es kazán.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#69773) pjen válasza Bacusuz (#69768) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Ahhoz,hogy ip44 vagy jobb védettségű legyen a lámpát kéne cserélni.Megoldás lehet más fajta,esetleg normál izzó használata.Fűrdés közben ha túl nagy a gőz egy kicsit nyitott ablak is csodát tehet.

Ace Ventúra:A radiátorokon gondolom van szelep,amelyek hamar melegszenek azokon zárjál,hogy kevesebb viz jusson bele.

[ Szerkesztve ]

(#69774) ecaddsell válasza Bacusuz (#69768) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Ha nem a többlet fény miatt vetted akkor használj normál izzót (az elérhető megtakarítással soha nem hozza vissza az árát, egyszerűen nincs annyit használva).
A fürdőszobába a többi helységhez képest melegebb van és pára, egyik sem a LED-es világítótestek barátja.

Ha meg a többlet fény ill. a napfény fehér színe miatt kell (pl. tükör felé) akkor le kell nyelni a keserű pirulát és ki kell fizetni az IP44 többlet árát. Nemrég vettem IP44-es LED fénycső utánzatot a tükör felé a fürdőszobába ledfutártól és meglepődtem, hogy milyen jól összerakott cucc.

Egyébként iszonyat szórás van ezeknél a LED világítótesteknél, az olcsóbbakba addig se tart a driver (ami a konstans áramat adja) mint 1 normál izzó.

(#69775) Dr.Zoo válasza Ace Ventura (#69772) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!

Légtelenítve voltak már a radiátorok?
Első blikkre megpróbálnám, ha van automata légtelenítő szelep, és működik is, akkor nem szóltam.

Szerk.: a lassan vagy egyáltalán nem melegedő radiátorok szvsz levegősek.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#69776) Ace Ventura válasza pjen (#69773) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Igen, van, de azt nem tudom, hogy az előremenőt kell visszavenni, és nem pedig a visszamenőt?

Dr.Zoo

Igen, voltak, most hétvégén mostam át a rendszert, fel lett töltve teljesen.

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#69777) pjen válasza Ace Ventura (#69776) üzenetére


pjen
félisten

Elvileg mindegy,az a lényeg,hogy kevesebb víz menjen át rajta.Ha most lettek feltöltve még párszor kell azokat légteleníteni,fűtés közben,hogy az összes levígő kimenjen.

(#69778) Chaser válasza macilaci78 (#69740) üzenetére


Chaser
titán

Arra gonfoltam be is falazom, minek oda ablak ( :
Lehet masoknal gyakori problema a redony meghibasodas, en nem talalkoztam vele, max leszakadt a madzad ha cerna szeru hulyesegbol volt a pant, de ezen kivul semmi, motortol mar jobban tartanek, de majd utanaolvasok mint mindennek, nem baj ha osztott a redony, ablak is az

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69779) Morris válasza bajnokpityu (#69771) üzenetére


Morris
veterán

Az is lehet.

(#69780) Chaser válasza Bacusuz (#69767) üzenetére


Chaser
titán

Valami beragadhatott, aztan a kovetkezo oblites kis vakum lehetett, v ha ontottel bele pl felmoso vizet, az is tud ugy esni, es ha nincs benn viz nincs buzzaro

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69781) Ace Ventura válasza pjen (#69777) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Köszönöm!
Este akkor felfűtöm, és légtelenítek.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#69782) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Egy ablak a lakásban elkezdett beázni (esik napok óta) az ablak sarkában ahol a fallal (panel) találkozik.

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Mi lehet a gond?
Sajnos nem találtam „szakembert, ablakost“ aki ki tudna jönni itt Győrben, csak legfeljebb 1 hónap múlva.
Viszont valamit tennem kellene mert beázik sajnos.

Előre is köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There --->

(#69783) RexpecT válasza Corsa02 (#69782) üzenetére


RexpecT
addikt

Elég valószínű, hogy nem fújták ki rendesen purhabbal a beépítés során az ablakkeretet, így a tokon/ház falán lefolyó/lecsepegő vizet beengedi. Mikori az ablak beépítés? Kívülről hőszigetelt a lakás?

(#69784) Corsa02 válasza RexpecT (#69783) üzenetére


Corsa02
őstag

Kb. 6 éve rakták be az ablakokat, én 3 hónapja vettem a lakást nem volt még ilyen gond.
Nem szigetelt még a ház.

Mit tudok ilyenkor tenni? Valahogy javítható?

The Truth Is Out There --->

(#69785) Met válasza Corsa02 (#69784) üzenetére


Met
Topikgazda

Kívülről hogy néz ki?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#69786) batagy válasza Corsa02 (#69782) üzenetére


batagy
őstag

Szép tiszta a radiátor!
Nálam is ilyen radiátor van, de elégé koszos, és nem tudom, hogyan lehet megtisztítani. Mivel tele van redővel, marha nehéz.

Egy időben próbálkoztam gőztisztítóval is, de azzal is rettenetesen lassan halad.

[ Szerkesztve ]

(#69787) Corsa02 válasza Met (#69785) üzenetére


Corsa02
őstag

Sajnos arról most nincs képem, de semmi feltűnőt nem láttam. Vakolat/tok a helyén.

batagy:
Én is gőztisztítóval és ronggyal csináltam meg mikor megvettük a lakást, egész szép lett, magához képest :D
A gőz elég jól bemegy a rések közé is és kifolyik a por/kosz. Persze, marha lassú.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There --->

(#69788) Met válasza Corsa02 (#69787) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor nincs körberakva műanyag profillal.

A könnyebb lehetőség, az ablakkeret és a vakolat találkozásánál a sarkot körbehúzod kültéri szilóval.
A nehezebb hogy belülről körbebontod az ablakot, kikaparod a purhabot és körbefújod újra rendesen.
A külső párkány, kifelé vagy befelé lejt?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#69789) kelly416 válasza kelly416 (#69719) üzenetére


kelly416
veterán

Jelentem, megoldva.

Tegnap előtt este miután megírtam a panaszom, ha láttatok volna, szerint még most is röhögne a topik. Acélbetétes bakancs, két nadrág, a nadrágok szárá motoros neoprén térdvédő szirította a bakancsra. Pulcsi, bőrkabát, motoros bőrkesztyű, bukósisak, sál. Így mentem létrára. Egy seprűnyél pont befér a régi redőny nyílásán, így kínomba szanaszét szúrkáltam a hungarocellt egy kissé hegyes darabbal. Meglepetésemre nem rajzottak ki, pedig mint utólag kiderült, sokszor eltaláltam a fészket odabent. Az éjszaka és a hideg szerintem erre nem magyarázat, de ki tudja. Aztán kaptak egy flakon darázsirtót meg legalább fél flakon féktisztítót. Tegnap szinte csak hullák szotyogtak ki, odabent életnek semmi nyoma. Azért tényleg szét dúrtam mindent amennyire seprűnyéllel lehet, tenyérnyi fészek-darabok estek ki, sok-sok lárvával. Estére még egy flakon darázsirtót kaptak, ma délután meg kitakarítom az egészet belülről (mármint a lakás felöli ajtót levéve) egy Lidl-ös műhelyporszívóval, kilécezem a lyukat teljesen, ne legyenek csalogató hézagok és feltöltöm üveggyapottal.

(#69791) Corsa02 válasza Met (#69788) üzenetére


Corsa02
őstag

Műanyag profil nincs körbe.
Értem ez nem hangzik rosszul, a vakolat és az ablak között meg tudom oldani a kihúzást kültéri szilóval.
Mondjuk a redőny sínjét el kell bontanom szerintem, de elvileg csak csavar fogja.
Sajnos a belülről kibontás most nem játszik. A külső párkány kifelé lejt azt rögtön néztem én is.

Köszönöm szépen a tanácsot, meló után kipróbálom.

The Truth Is Out There --->

(#69792) Met válasza Corsa02 (#69791) üzenetére


Met
Topikgazda

Ja hogy redőny is van...
Azt mindenképpen le kell venni, az mögött van ahol beázhat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#69793) updog válasza Corsa02 (#69787) üzenetére


updog
senior tag

Milyen típusú gőztisztító? Én is az ilyen fajta radiátorral küszködök :DDD

A google gőztisztítóra a nedves porszívótól a 3000 forintos műanyag gőzfújó "kacsáig" dob mindenfélét.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#69794) Corsa02 válasza Met (#69792) üzenetére


Corsa02
őstag

Áhá, akkor gondolom ezért nem láttam semmi érdekes feltűnőséget, mert a hiba a rendőnysín mögött van...
Azzal kezdem majd...

The Truth Is Out There --->

(#69795) Met válasza Corsa02 (#69794) üzenetére


Met
Topikgazda

Mondjuk hogy ha először írod hogy redőny is van akkor az lett volna az első hogy az le kell venni. :)

Milyen redőny? Mert a leszedésnek is meg van a technikája. Jobb ha két ember csinálja.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#69796) Corsa02 válasza Met (#69795) üzenetére


Corsa02
őstag

Jogos :R

Na ha hazaértem és nem szakad az eső, akkor nekiesek, redőny vezetősínje le, letakarítom a keretet, szárazra töröl, aztán mehet a sziló, remélem megoldja, este jelentkezem az eredménnyel.

Köszönöm a segítséget.

The Truth Is Out There --->

(#69797) biker válasza #05304832 (#69790) üzenetére


biker
nagyúr

na ez se mai kommentre válasz :D
az alján van egy csap a kazánnak. ha évekig nem tekergetted, akkor be van ragadva

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#69799) Ferike81 válasza #05304832 (#69798) üzenetére


Ferike81
senior tag

Óvatosan a feltöltéssel! Töltsd fel 1 és 2 bar közé. Ha a feltöltője be van ragadva akkor finoman kopogtasd meg, hátha elindul. Feltöltés után kapcsold a termosztátot fűtésre. Ha felfűtött a nyomás nem lehet a piros sávon felül, mert akkor az azt jelenti, hogy nincs levegő a tágulási tartályban. Ha nem folyt egy radiátornál sem, és a csatlakozásoknál sem láttál cseppenést akkor lehet gond a tágulási tartállyal is. Meg kellene nézni először, hogy a tágulásiban van-e levegő. Ugyanis, ritka az, hogy egyik percről a másikra leesik a nyomás. Ha leveszed a burkolatát akkor felülről a kazán mögött van egy jóképű kis lapos piros színű kiegyenlítőtartály. Letekered róla a védőkupakot, ha szép vékony nőgyógyász kezed van. Megnyomod picit a szelepet. Ha víz jön belőle, akkor halott a tartály. Ha levegő sziszeg, akkor mérd meg mennyi a nyomás. Normál esetben a nyomás 0,8-1 bar. Ezt csak akkor tudod megmérni, ha a víznyomás nulla, azaz le van engedve a víz.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#69800) Chaser


Chaser
titán

1 tonna estrichbol hany m3 beton lesz? 0,5-0,7 re tippelem 22-22nmt kell betonozni 5cm vastagsagban

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.