Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#69901) madmike válasza VIPowER (#69894) üzenetére


madmike
őstag

ezt értem, csak azt nem, hogy miért melegszik túl a kazán?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#69902) VIPowER válasza madmike (#69901) üzenetére


VIPowER
senior tag

Lehet azért is mert rossz a termosztát, és csak a hőkioldó old le. Lehet azért is, mert bár jó a termosztát, de szivattyú nélkül a visszamaradó hő felmelegíti annyira a kazánt hogy oldjon a hőkioldó. De ugye ezeket ellenőrizni kellene. Próbából vedd le 50 fokra hogy úgy is kiold e a hőkioldó. De mint írtam ha a rendszered nem gravitációs, nem fog fűteni szivattyú nélkül.

(#69903) Chaser válasza n_stolz (#69900) üzenetére


Chaser
titán

9,5-est, könnyebb vele dolgozni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69904) gerisz23 válasza Chaser (#69899) üzenetére


gerisz23
őstag

Én kirakatnám az órát a másik szakival,akkor biztos nem lenne kókányolás.
Nem tudom hogy néz ki a mérőhelyed,légkábeles?
A lényeg hogy a plombák ne sérüljenek,nálunk e-on csak számozott plombákat használ.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#69905) Chaser válasza gerisz23 (#69904) üzenetére


Chaser
titán

társasházi lakás, kábelek falban
le lesz fényképezve aktuális óraállással, ha elcseszi a plombát ő baja
kinti áthelyezéssel egy bibi van, alig van hely, van kinn egy közös mérő fadobozban, abba gondolta átrakni az én leendő óráimat
mellette postaládák vannak, még nem volt energiám h eltakarítsam onnan ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69906) #33253120 válasza Chaser (#69889) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ne védekezz, nem támadlak. :)
Az irány jó, de pont az 5 perc miatt nem alkalmas, mert nem arra figyelsz amit csinálsz, csak essünk túl rajta. Tudsz te ennél jobbat is. :)
Illetve fenntartom, hogy kicsi a merítésed, mert csak a saját eseteddel kapcsolatban vannak információid. Más esetre lehet más technológia alkalmas.

És nem, nem akarok jobbat írni mert tudom, hogy vagy unalmasan elaprózom, miközben beleveszek az alátámasztások hitelességét firtató guglizásba, vagy összecsapom. :D Én felismertem, hogy nem vagyok alkalmas 15 mondatnál többet írni, ráadásul az összefoglalóba kerülni felelősség, mert lehet lesznek emberek akik ez alapján fognak valahol a lakásuk szétverése közben egy valódi szakemberrel vitázni. Mert "a zinterneten az tírták".... :)

(#69907) #33253120 válasza n_stolz (#69900) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha spot, akkor 12.5mm. Egyrészt kissebb az esélye, hogy a spot lábai kitörik a kartont, másrészt ha esetleg led panelre váltasz, akkor az el fog férni pusztán a kartonban, nem probléma ha profil van felette.

(#69908) Chaser válasza #33253120 (#69906) üzenetére


Chaser
titán

nem védekezés, tény, épp fejemben volt minden, leírtam, ennyi, ha lesz feles energiám majd kicsinosítom
még egyszer, ha valaki ennyit pár hete megsúg nekem sok-sok-sok órát és futkosást megspórolt volna, ahogy már spórolt is pár tagnál, nem az a cél, h komplett műszaki leírást adjak mindenről, azt majd akkor ha felcsapok kivitelezőnek ((( : és a kedves ügyfél mindre kiterjedő felvilágosítást kap, nem hebegést, habogást meg nettó hülyeségeket
egyáltalán nem csak az én példámra van vetítve, tegnap srác rám írt, panelbe szeretne klímás fűtést, gázt meg kitakarítani, de nem tudja a menetét
kitérhettem volna az infrás fűtésre részletesebben, de annak leginkább padlófűtésként van értelme, az meg csak akkor oké ha felújítás van, nálam pl lehetne, de nem akarok, azzal ha bármi gond van bontani kell, klímánál nem, és hatékonyabb, extraként kedvezőbb díjszabás is kérhető hozzá
amiket leírtam az általános érvényű, személyre szabott megoldásokat pontos adatok alapján lehet adni, ezért mondtam minden esetben szakember - innentől meg mindenki maga tudja mennyire meri rábízni magát valakire, rengeteg kontár van sajnos, ezért kell minél többet megkérdezni -, lásd reg. villanyszerelők, elsőnek fogalma sem volt se a vezérelt se a h tarifa működéséről, óra áthelyezést se említette, de mint legutóbb kiderült, lehet tényleg nem kell, de sztem is sántít, ezért ezzel még futok elműnél illetve jogszabályokat próbálok keresni amik ide vonatkoznak
illetve az egyik se igazán tudta mi a h tarifa, h kell igényelni, azt mondta kérjünk 16a-t legalább, mire mondtam neki nem lehet kérni, a forgalmazó/szerviz tölti ki a gép adatait és az alapján adják az általuk megfelelőnek gondolt hálózatot, ne mondjam már nem úgy van...:)

szerk: egyébként nem titok, windy volt nálam, ők fogják csinálni a szerelést és tőlük veszem, ő ajánlotta a 210e-s toshibát, 3,5 v 4kw fűtési teljesítményűt
de ez nem releváns kb senkinek, klímás topikban lehet érdeklődni, gondolom nem kell hozzá két diploma, ha valaki azt akar venni bármire, nézzen be:) az alapokat bőven leírtam, lehet majd részletesebben is leírom a klímákról eddig megszerzett infokat

szerk2: a gázzal foglalkozó emberke pedig épületgépész konkrétan, gáz, vj, villany szerelői vizsgákkal, meg ezek mellett fakkom tudja mikkel, felettem újítanak fel zárószinten, födém terén is ő világosított fel, látom a munkáját, ért hozzá

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69909) dh66e válasza Chaser (#69883) üzenetére


dh66e
veterán

Korrekt első nekifutásra,biztos sok embernek legalább elgondolás szinten segíteni fog.

(#69910) canniball válasza ALI_G (#69881) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, radiátorok vannak.
Eddig "téli üzemmódban" volt, 60-70°C-os vizet csinált. De így gyorsan felmelegít aztán sokáig semmi, gondoltam komfortosabb ha alacsonyabb hőfokon dolgozik hosszabb ideig.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69911) canniball válasza gordonfreemN (#69882) üzenetére


canniball
nagyúr

A szivattyú nem téma, az ha folyamatosan dolgozik attól nem hiszem hogy baja lenne.
Mint említettem a folyton ki-bekapcsoló "melegítő részegység" ami aggodalmat keltett bennem, az ilyen jellegű üzemelés ami nem tudom mennyire para.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69912) Dr.Zoo válasza Chaser (#69896) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

de futok az elművel egy kört hétfőn

Sok sikert. :)

A "H" nagy varázslat, páran tudják csak cégen belül, hogy mit/hogyan kell.

Szerk.: én épp egy 3.5kW-os Daikinnal fűtök. Röhögve tartom a 23 fokot bent, minimumon megy a gép.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#69913) gordonfreemN válasza canniball (#69911) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ami gondot okozhat arra kitértem. A többi meg nem releváns.
Nyugodtan használhatod úgy ha neked igy tetszik. Ami baj lehetne ha nem kondenzációs lenne qz az alacsony vizhő mert a sima turbós vagy sima kéményes tipust az ilyen kis hőjű füstgáz szét tudja marni (talán a kürtőt) mert savas lesz. Mondották nekem egyszer itt vagy a fűtéses totyikba már nem tudom.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69914) gordonfreemN válasza Chaser (#69908) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Én jónak tartom az irásod de kakodós ez érződik (nálad úgy általában is, biztos a felujitás miatt). Kicsit rendbe kell szedni és jó lesz de az is gond, hogy ahány kivitelező annyi megoldás.
Van aki szerint fizetni kell h visszahozzák az órát(gáz) van aki szerint nem. Erről pontosat nem tudsz irni csak találgatni.
A villanyfűtést meg hanyagoljuk. 1kW az 1kW akár milyen humbukot irnak. Nem kell hogy még te is rátegyél egy lapáttal. :)
És a központi fűtéses kialakitású gáz (bármilyen szopó is) nem nagyon van olcsóbb esetleg a geo. Mert egy klima hatasfoka sem 4x-es minusz 10nél. De felveszi a versenyt amúgy sok minden evyéb függvénye. Szóval tudom szar érzés meg belénk ivódott h szar meg szemét a gáz meg lehúzás de ettől még működik.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69915) Chaser válasza gordonfreemN (#69914) üzenetére


Chaser
titán

nem találgattam, gázosoknál voltam benn, szerencsére kompetens hölggyel hozott össze a jó sors
államilag szabályzott dolog, ha elviszik fizetsz, ha visszaviszik fizetsz, nem a gázosok szabályozzák, jogszabály, a mértékét is
amikor visszahozzák többet fizetsz, mert lakáson belül nyomás próbázni is kell
1kw az 1kw, az nem mindegy, hogy nem izzik, nem ég rá por, esztétikában bármilyen vizes radival felveszi a versenyt, megbízható, teljesen más elven működik mint a régiek
nyilván klímának nem mindegy, h mekkora különbséget kell áthidalnia, de mivel pont elég emberrel beszéltem, köztük ismerősökkel is akik csak klímával fűtenek akár családi házban, így nem hiszem h bárki megfagyott volna ( :
a gáz nem olcsóbb, akkora bekerülési ktsg-e van mint egy kisebb szemétdombnak, akkor is ha bélelt a kémény, lakás nagyságától is nyilván függ, de esetemben is úgy vágta ki a tag az 1 milllás árat öröm volt nézni ( :
és ott a rengeteg hülyeség, amit leokéz a gázterv nem jó a kéményseprőnek, aztán már katasztrófavédelemmel meg rendőrökkel mennek balhézni, nyilván nem mindig, de lehet olvasgatni a neten és már személyes sztorit is hallottam
kis összefoglaló, mindenki maga dönt
- én párhuzamosan sok mindenen szoktam gondolkodni, hát néha meglátszik ( :, lakás felújítás csak az egyik project, van mellette bőven, de jót is tett, nem kell terembe járnom:d és összeszedettebb vagyok mióta belekezdtem, már fel se veszem ha valami beüt, mindig van valami alternatíva, ha valami csoda folytán nem lehet 32a és/vagy h marad a gáz konvektor, beszereztem egy nagyon szépet és jó minőségűt apróért, ha nem kell majd eladom -

szerk: windy mondta is, h -15-nél már kevéske lehet, pont ezért lesz egy kisegítő radi a nappaliban, lakás másik végében, de azt is mondta esetemben nem nagyon kell ettől tartani, körbefűt a város, kis túlzással belváros, minden tolja magából a hőt, de családi házas ismerős sem fagyott meg másik faluban:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69916) Morris válasza Chaser (#69915) üzenetére


Morris
veterán

Gázóra vissza-szerelésénél én kevesebbet fizettem. Nem nyomaspróbáztak. Ez tavaly ilyenkor volt.

[ Szerkesztve ]

(#69917) Chaser válasza Morris (#69916) üzenetére


Chaser
titán

az már eleve érdekes, ha gázórát akármiért leveszik akár fél percre is, utána már nyomáspróbázni kell, ez megint olyan, hogy vannak erre irányuló előírások, nem kisujjukból kell kiszipkázniuk, megint más kérdés ha tojnak rá

szerk: a keleti pu. melletti kirendeltségben voltam, a hölgyemény mindenre tudott válaszolni habozás nélkül, mellette levő kollega csak találgatott, át is irányított hozzá:)
egyébként pár éve kméti faluban a társas házban amiben a lakás van elzárták a főcsapot, mert egy névtelen bejelentő bejelentette, h szivárog a gáz valakinél (((( :
h visszakapcsolják, feltétel volt, hogy mindenkinél nyomás próba, én nem kértem, megköszöntem szépen az eddigieket és mondtam h takarítsák el az órát, el is vitték, valami 17e ft volt, de legalább levágtáka csapot is, most ha újra akarnék gázt főcsapot megint el kellene zárnia bejövőnél és mindenkinél nyomás próba, érdekes lehet ennek ktsg-e kit terhelne...:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69918) pjen válasza gordonfreemN (#69914) üzenetére


pjen
félisten

Egy kondenzációs kazánnal,megfelelő hőleadó felületekkel kialakított központi fűtésnél lehet nincs olcsóbb,de még mindíg ott van nyáron a klíma hiánya,ami egy átlagos családi házban,középkategóriás gépekkel min.fél milla.De például az én fűtésem 25 éve készült:C24 cirkó+előbb radal majd Dunaujvárosi lemez radiátorokkal.Ha ez a cirkó megáll már csak horribilis összegért tudom tovább vinni a gáz fűtést.Harmadik szomszédban csak a kémény 750K volt.A mai időjárás mellett a normális életvitelhez szinte hozzá tartozik a klíma.Viszont ha már 500K-t adok csak klímáért 1300000Ft ért viszont van klíma az egész lakásban nyáron és télen még H tarifa nélkül is olcsóbban fűtök mint gázzal,akkor nem vitás,hogy megéri,számomra.

(#69919) Chaser válasza pjen (#69918) üzenetére


Chaser
titán

sztem bármekkora nm-re vetítjük, klímás fűtés bekerülési ktsg-e akkor is olcsóbb, nyilván minden kis zugba nem rak beltérit az ember, oda be lehet tolni 300w-os elektromos radit
ha veszünk egy 80nm-es családi házat és nagyon komfortosnak akarjuk, 4 kültési és beltéri, szereléssel, legyenek egyenként 3,5kw fűtési teljesítményüúek ami bőven sok, akkor is drága pesti faluban 1m ft
nos, egy cirkós fűtés se lesz olcsóbb bélelt kéménnyel sem, aztán ahhoz bombázni kell a házat ha csak nem valaki kazánházban körbecsövezve akar élni
olyan extrákat is érdemes azért megemlíteni, sok klíma már kommunikál wifin, programozható, lehet tudják már ezt a kazánok is, akkor nem kell figyelembe venni

szerk: és klímához nem kell gázterv, kéményseprő meg egyéb ilyen finomságok, elektromos hálózat legyen adott, h tarifa meg elég gyorsan visszatermeli amibe került, onnantól meg tényleg elég olcsó fűtés és akár felújításkor, akár kész lakásnál is kivitelezhető

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69920) #33253120 válasza Chaser (#69919) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ennyi pénzért hány fokig hajlandó fűteni az a klíma? -5? -10?

(#69921) Dr.Zoo válasza #33253120 (#69920) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

A jobbak -15C.
De ott már erősen romlik a hatásfokuk, és nő a fogyasztásuk. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#69922) #33253120 válasza Dr.Zoo (#69921) üzenetére


#33253120
törölt tag

És az áruk is. Talán tavaly előtt szereltünk be egyik helyre 2db 2.3-as Midea-t, ami -22 fokig tud fűteni. Se wifi, se egyéb extra, ettől eltekintve egyszerű hűtő/fűtő mono split. Az volt akkor csak maga a gép 234e Ft.
A tavalyi tél után én kicsit félve vágnék neki egy -15-ig működni képes géppel. De ez az én véleményem.

(#69923) Chaser válasza #33253120 (#69920) üzenetére


Chaser
titán

-15-nél már kevés lehet, beeshet ilyen, én ezért készülök kieg. elektromos radival is, az h tavaly volt ilyen oké, pár éve meg még decemberben is volt +20 fok, karácsonykor meg böglyöt is láttam az erkélyen:)

szakértő urakat kérdezném, akik dolgoztak ténylegesen esztrich csodával, nevezetesen ezzel a baumittal, 4cm min. vastagságot ír, ha vasalva van lemehetek 3-ra?
feleslegesen nem akarom se a tömeget növelni, se a pénztárcám tartalmát csökkenteni
illetve milyen megoldással kapcsolódjon a lépésálló hungarocellhez, legyen még azon fólia vagy nem? úsztatott v csúsztatott, nekem kicsit kínai

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69924) gerisz23 válasza #33253120 (#69922) üzenetére


gerisz23
őstag

Én is emiatt vetettem el a klímás fűtést,a másik ok meg hogy nem mindenki bírja,köztük menyasszonyom se a klímát.Ha meg lesz egy gyerkőc később kitudja ő mennyire lesz rá kényes...Kiegészítő fűtésnek látok benn relációt.
Még megvárom mit lép a kormány fatüzeléssel kapcsolatban,egyelőre úgyis csak kandallóval tudunk fűteni,kb 7 kw-os dübörög az előszobában,igazi nagy mínuszokban nem lett még tesztelve,februárban helyeztem üzembe egy 8 éve fűtetlen házban 5 fokról pár nap alatt feltoltam 15 fokra napi 1-2 óra tüzeléssel,és nem kemény fával tüzeltem.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#69925) gordonfreemN válasza pjen (#69918) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ezzel teljesen egyetértek. Amit Chaeser is emlit: nem tudod füteni a budit meg a fürdőt, illetve minusz 10-15 körül alatt mi a szitu?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69926) Chaser válasza gordonfreemN (#69925) üzenetére


Chaser
titán

azokhoz meg pont elég egy 300w-os kis radi, nálam is az lesz
-15 alatt lehetnek gondok kommersz klímáknál, de vannak amik vígan fűtenek -20-ban is
mivel az én lakásom le lesz szigetelve alul, felül belső oldalon, egyik helyen oldalt is, többi része 40-45-ös téglafal, nem tartok tőle h gond lenne
egyébként érdekes dolog a meleg, konvektorral is be tudtunk eggyel fűteni több légteret, tehát nem feltétlen akadály klímának sem, de ez adott lakástól függ

szerk:
pellesmartin ez az "utolsó ház" tarifa? ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69927) pellesmartin


pellesmartin
tag

Sziasztok,lenne egy kérdésem villamos témában
Egyik ismerősöm egy falu zsákutcájának legvégén lakik,ahonnan már nincs tovább ház,villany kiépítve,ő az utolsó akinek megy az áram. Fele annyit fizet havonta,mint egy átlagos háztartás, pedig neki sok nagy teljesítményű fogyasztója megy (hegesztő,4kw-os motorok,villannyal fűt). Az émász azt mondta neki hogy mivel ő az utolsó ház neki sokkal olcsóbb az áram,akár mennyit használ mindig fele annyit fizet ilyen fogyasztókkal,mint egy átlagos háztartás. Ez miért van? Valaki tudna rá választ adni?

(#69928) Met


Met
Topikgazda

Ez érhet valamit?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#69929) canniball válasza gordonfreemN (#69913) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ami baj lehetne ha nem kondenzációs lenne..."
Ahogy említettem nem az (hanem turbós).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69930) szaszyka válasza Met (#69928) üzenetére


szaszyka
senior tag

Nem sokat. Értékelése alapján is kamunak tűnik. "Terméket könnyű felhelyezni nincs gond ha elmozdul,igazítható.
Jó hiszigetelő,nem csak télen,nyáron is.
Ablakra,ajtóra is jó,csökken a víz képződése így a penészesedés is csökken,megszünik."

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#69931) gordonfreemN válasza canniball (#69929) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Akkor 60 fok alatt ne használd.
Bocsi félreolvastam a "nem" szó egy sorral fentebb van.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69932) föccer válasza Met (#69928) üzenetére


föccer
nagyúr

A az alatta lévő távolság kevesebb mint 4 mm a következő ablaktábláig, akkor van értelme, de azért nagy csodát nem szabad tőle várni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#69933) Chaser


Chaser
titán

eszembe jutott vakpadló még, a srácnak mindegy mit csinál...:) nekem viszont nem, nem lesz padlófűtés, nem betonozok ha nem muszáj

gerendákra 5-ös vagy 10-es ytong, hosszú oldalukkal felfeküdve párhuzamosan a gerendákra, 20-as oldaluk merőlegesen rájuk sóderágyon alátámasztva a boltívek széleinél ahol a gerendák hornyaiba csatlakoznak, teljesen stabil sík felületen álljanak a téglák, a téglák köze kitöltve gyapottal, és a téglákra merőlegesen osb lapok, amik nehezek és lenyomják a gyapotot ahol kell, 22mm-es, nútféderes, ez már ha jól sejtem elég stabil lenne, jól hő és hangszigetelne, erre még parafa burkolat és kánaán

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69934) DoItYourself válasza Chaser (#69923) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nem dolgoztam még esztrich-el, de fóliát mindenképp tegyél alá. A 3cm-t kevésnek érzem, még a 4-et is, hiába van vasalva. :) Ilyen pontosan hogy állítod be a hálót ilyen kis vastagságnál?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#69935) Morris válasza Chaser (#69923) üzenetére


Morris
veterán

Mape fibre és nem kell vasalni.

(#69936) Met válasza föccer (#69932) üzenetére


Met
Topikgazda

Műanyag ablak, dupla üveggel. A páralecsapódást gondoltam csökkenteni.
3 cm mélyen van az üveg a keretben.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#69937) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, panellakás ajtócseréről lenne szó, de nem egészen tiszta, hogy mi vár rám a meglévő ajtótok mögött. Mivel egyelőre így oké, nem mertem szétbarmolni, de nyilván előbb-utóbb sor fog erre kerülni.

Szóval mi van az ajtótok mögött? Miért van így be"hornyolva"? Miért nem fekszik rá a falra a tok? Csatolok pár képet, hogy értelmezhetőbb legyen. Aki már cserélt ilyet, mire számítsak? Ez a 15 cm-es fal, nem a vékonyabb 6-8 centis.


(#69938) föccer válasza Met (#69936) üzenetére


föccer
nagyúr

3 cm-en már nem lehet egy ilyen fóliával hőszigetelést elérni. Kb 5 mm körül van az a távolság, ami alatt a légrésben lévő levegő nem kezd el cirkulálni, és kvázi hőszigetelésként működik.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#69939) föccer válasza vzozo (#69937) üzenetére


föccer
nagyúr

tömör beton van mögötte. Simán dűbelezhető.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#69940) dh66e válasza vzozo (#69937) üzenetére


dh66e
veterán

Ez panelban egy beton főfal és a legtöbb ilyennél van még egy pár centis betonkáva amit te is látsz.A bejárati ajtónál detto.Vagy levésed ezt a kévét vagy egyet kibontasz hogy lásd mekkora a valós nyilásméreted.
A 6 centis falaknál nincs ilyen pillér ott csak a sima nyilásod lesz(fürdő/WC/félszobák).

[ Szerkesztve ]

(#69941) gerisz23 válasza pellesmartin (#69927) üzenetére


gerisz23
őstag

És ezt az émásznál mondták?Lehet nagy a meddő fogyasztása amit nem tudnak mérni-illetve a régi órák nem mérik.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#69942) dh66e válasza föccer (#69939) üzenetére


dh66e
veterán

Szoba ajtótokot dübelezni?

(#69943) Chaser válasza Morris (#69935) üzenetére


Chaser
titán

a kérdés inkább az, 3cm-ben mehetne-e az esztrich, hogy milyen vasalással az másodlagos

de egyre jobban gondolkozom a vakpadlón, padlófűtés nincs mért szenvedjek betonnal

a leendő kivitelezővel is kezd a hócipőm tele lenni, sóderre megbeszéltük kijön megint, kikalkulálja, na azóta is hív mikor jön

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69944) Met válasza föccer (#69938) üzenetére


Met
Topikgazda

Értem, akkor hagyom.
Gondolom az üvegre ragasztható hőszigetelő fóliának sincs értelme a hideg ellen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#69945) Chaser válasza Met (#69944) üzenetére


Chaser
titán

ha komolyan működnének ezek sztem senki nem venne drága ablakot, meg az áruk is olyan lenne, láttam átlátszó xps-t, az jó is lehet akár ilyen célra, az viszont nem is olcsó

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69946) pjen válasza gordonfreemN (#69925) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk talán csak a búdi ajtó van becsukva,ott van egy fali melegítő.2 wc van,a másik a fürdőben annak ajtaja mindíg nyitva.Az öt klíma kellemesen befűti a lakást,talán 1 fok eltéréssel.Radiátorral sem volt teljesen egyenletes a hőmérséklet.A télen volt mínusz 18 is az udvaron,lehet,hogy csökkent hatásfokkal,de gond nélkül befűtött.Persze nem belépő szint.

(#69947) Morris válasza Chaser (#69943) üzenetére


Morris
veterán

Nekem ne mondd. Tavaly elkezdték a ház körbe-szigetelését. A mai napig nem végeztek. Két fal le van már nemesvakolva. A másik kettő még várat magára, mert nem hajlandóak akkor jönni amikor megbeszéljük.
Vicc és szánalom ez az egész ország!

(#69948) Chaser válasza Morris (#69947) üzenetére


Chaser
titán

ezért gondolom át még egyszer ezt a betonozást, onnan kezdtük dupla mennyiségű esztrichet mondott, oké, h ő máshonnan számolta, de sztem elég egyértelműen elmondtam honnan, és még az ő szintjétől mérve is sok, sóderre is rámondott egy számot, én 2/3-ad annyit látok, megkérdeztem másik szakit, ő is annyit mondott mint én, megbeszéljük szombaton hív, én csörgök rá, nem tud jönni, oké, ma hív, nem hívott
száraz megoldást megcsinálom én is, már kezd is körvonalazódni, holnap méregetek, az a rendszer is jó volt ami volt, csak mai modernebb megvalósítással:)
hidegburkolásokon is erősen törpölök, ha nincs rá jó szaki, akkor nem érdemes energiát feccölni bele, már alakulgat mivel váltanám ki őket

azért érdemi hsz-nak örülnék bárki részéről, most nézegetve ezt a képet ilyet matekoltam ki:
gerendákra ráfektetve fa gerenda párhuzamosan ahogy az acél is áll, de csak pár cm, h áthidalja a boltíveket, és ezekre merőlegesen sűrűn párnafák, pl 10 szélesek és 5 magasak, 40-50cm-re egymástól, közükbe gyapot, tetéjére osb3 22mm-es nútféderes
széleken ahol épp falban van az acél gerenda valami alátámasztással szintén megoldani fát, oda pl tökéletes sóder aládúcolni
1-2 nap alatt lezavarom egyedül is, legfeljebb veszek egy körfűrészt, bár valszeg adnának kölcsön a fönti szakik addig
azona szélen ami látszik kellene karton fal, ott meg arra gondoltam a látszó sarokba függőbe valami gerenda, ugyanúgy a másikba, ezekre fúrkálva fém profilok és arra karton, úgy sztem nem lenne gond, födémet nem is terhelné az a fal, két szélső 45-ös meg mosolyra se méltatná:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69949) sketchifun válasza Chaser (#69948) üzenetére


sketchifun
senior tag

Milyen széles az a fal, ahová előtétfalat akarsz? Továbbra sem javaslom az oldalfalra rögzítést, a födém könnyedén el kell, hogy bírja. Fát gipszkarton alá felejtsd el, a fa mozog, repedni fog a gipszkarton fal tőle.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#69950) Chaser válasza sketchifun (#69949) üzenetére


Chaser
titán

5x3m, fém profilt is fúrhatok rá, részletkérdés
ha nem betonozok, akkor osb lenne csak alatta, közvetlen a boltíves téglába meg nem fúrkálnék
két erős profil amikbe az ajtókat építik az elég lehet nem?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.