Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#68051) BullZeye válasza macilaci78 (#68046) üzenetére


BullZeye
veterán

"Haro Silent Pro, vagy Damtec Whisper"
Egyiket se nagyon találom itthoni shopokban, németet dobál ki, Budapesten ez hol kapható?

Amit leírsz lenne az ideális megoldás, sajnos szaki nem nagyon ér rá ilyenre, van 2 hét ahhoz, hogy megcsináljunk mindent (tapéta le, teljes elektromos rendszer csere marással, glettelés, festés, álmennyezet, parketta, erkély kompletten) 1 nap óriási kiesés lenne. Ezért keresek olyan megoldást, amit csak leterítek, max lefúrok pár helyen, és rögtön használható, és nem 3500ft/m2től kezdődik.
Ha ez nem megoldható, akkor marad tényleg a 4+8mm parketta (4mm kell, hogy hangfal kábel át tudjon bújni a parketta alatt). Köszi azért a tippet.

(#68052) DoItYourself válasza Ace Ventura (#68049) üzenetére


DoItYourself
addikt

Némi csiszolgatás után én xyladecor vastaglazúrra kentem lazurán vizes vékonyt, az rajtamaradt. Fordítva még nem csináltam, de egy kis felületen kipróbálhatod. A vastagnak nem tetszett a felülete, de kültérre tartósabbnak tűnik. Az ablakokat vékonnyal kentem _szigorúan szálirányban_ az nagyon szép lett. Egy-két hét után érik be a vékony, kicsit mélyült a színe.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#68053) Chaser válasza BullZeye (#68051) üzenetére


Chaser
titán

én se találtam csak egy nagykernél talán

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68054) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy mióta vettünk egy új mikrót, állandóan lecsapja az áramot.. Ami idáig nagyon nem is érdekelt, mert csak a lámpákat vágta le max, de most, hogy lett +1 PC a háztartásban, az rögtön elszállt, szerencsére semmi baja nem lett, rögtön újra tudtam indítani, de nem szeretném, ha bármi baja lenne..

Valami tanácsot tudtok adni? Előre is köszi a segítséget.

(#68055) Met válasza HdRew (#68054) üzenetére


Met
Topikgazda

Az óra alatti kismegszakítót (mennyi és milyen kismegszakító van az óra alatt?) veri le vagy a lakáson belülit?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#68056) föccer válasza HdRew (#68054) üzenetére


föccer
nagyúr

Jó eséllyel túl van terhelve az adott elektromos kör. Milyen áramerősségre van biztosítva, milyen vezetékek vannak a hálózatban és milyen teljesítmény van rákapcsolva?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#68057) HdRew válasza Met (#68055) üzenetére


HdRew
őstag

A lakáson belülit.

(#68056) föccer

Ezt hol/hogy tudom megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#68058) pjen válasza HdRew (#68057) üzenetére


pjen
félisten

Ha a hálózat engedi,elég vastagok a drótok,Te is kicserélheted a kismegszakítót.Lehet csak "B" ről ,"C" re kéne cserélni.Elötte is volt mikró,az nem csapja le?Pc nélkül sem működik?Egy mikrót és egy Pc-t még egy 6A kismegszakító is elvihet.Hány W-os a mikró?Rá van írva.Azért a biztos gy vill szerelő lenne.

[ Szerkesztve ]

(#68059) föccer válasza HdRew (#68057) üzenetére


föccer
nagyúr

Biztosíték táblától és a villanyóráról a mellette lévő biztosítékról készíts egy képet és töltsd fel. Ha több biztosított kör van, akkor jó volna tudni, hogy melyikre milyen fogyasztók vnnak kapcsolva.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#68060) HdRew válasza pjen (#68058) üzenetére


HdRew
őstag

Előtte is volt mikró, csak mióta lett új, azóta csinálja ezt.

(#68061) föccer válasza HdRew (#68060) üzenetére


föccer
nagyúr

Gondolom nagyobb az áramfelvétele. A C azért lehet "jobb" mint a B, mert más a karakterisztikája. Úgy is lehet fogalmazni, hogy hosszabb ideig elviseli leoldás nálkül, hogy ha a névlegesnél magasabb áramerősség folyik át rajta. Így ha csak az indítási árama lépi át a néveleges biztisítási áramerősséget, akkor a C még nem old le, míg a B már igen.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#68062) HdRew válasza föccer (#68061) üzenetére


HdRew
őstag

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, akkor ebből valószínű szakember lesz. :)

(#68063) pjen válasza HdRew (#68060) üzenetére


pjen
félisten

Hány amperes az a kismegszakító amit lever?Mi van még rákötve?Akkor is leveri ha a Pc nincs rá kötve?Lehet,hogy a mikrónak van valami baja,ki kéne próbálni esetleg a szomszédban.

(#68064) HdRew válasza pjen (#68063) üzenetére


HdRew
őstag

10 amperes.

Akkor is, ha a PC nincs rákötve, az új mikró óta csinálja ezt, mikor vettük, még nem volt PC azon a részen, amit levert.

(Tuti a mikróval van valami.)

(#68065) pjen válasza HdRew (#68064) üzenetére


pjen
félisten

10A az durván 2300W,a mikrók általában 800W osak,de rá van írva.Szerintem az a mikró hibás,vidd vissza.

(#68066) Chaser válasza pjen (#68063) üzenetére


Chaser
titán

hozzám ilyennel jönne a szomszéd jaj de gyorsan menne tovább:d
meg kell nézni másik konnektorban, amiről pl mosógép megy, ha mosógépet elviszi mikrót is fogja

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68067) pjen válasza Chaser (#68066) üzenetére


pjen
félisten

Mindegy.Akkora mikrót még nem láttam aminek 10A kevés lenne(biztos van valami ipari),Azelőtt is volt mikró,és ment,esélyes,hogy ez az új selejt.

(#68068) HdRew válasza pjen (#68065) üzenetére


HdRew
őstag

Szuper... :D

Köszi a segítséget! :)

(#68069) attiati válasza Hestiana (#68048) üzenetére


attiati
veterán

Szerintem nem érzékelnek 360 fokban, de még csak 180 fokban sem.
Nem tudom hogy van megcsinálva, de nálunk otthon csak az utcaajtót és az előtte levő járdát figyeli a kültéri ézékelő. Szerintem trapéz alakú érzékelést nem fogsz tudni beállítani, de egy szűk téglalapot igen.

[ Szerkesztve ]

(#68070) Hestiana válasza attiati (#68069) üzenetére


Hestiana
tag

Ezek a félgömb alakú érzékelők elméletileg 360°-ban figyelnek (de nézőpont kérdése, hogy honnan 360°). A férjem a bejárati ajtó fölötti álmennyezetbe szeretne valamit beleszerelni, de nem találtunk olyat, ami állítható (mozgatható műanyag tokkal pl) lenne, és ha ilyet felraknánk, akkor sajnos akármikor elhaladnánk mellette bekapcsolni, pedig elég lenne ha tükör elé állok, vagy ha hazajövök és bejövök az ajtón.

[ Szerkesztve ]

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#68071) DoItYourself válasza Hestiana (#68070) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ha félgömb, akkor max. 180°-ban érzékelhetne, de itt van előttem egy napelemes verzió, 90°-ot írnak a dobozán. Az ajtó felé kell fordítani az érzékelőt, ami kb. 3000 forintos tétel, lidiben folyamatosan kapható, forgatható, dönthető érzékelővel.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#68072) DoItYourself válasza DoItYourself (#68071) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ilyesmire gondoltam.
http://www.mentavill.hu/catalog/details/1756

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#68073) pjen válasza Hestiana (#68070) üzenetére


pjen
félisten

A tükör elé nem tudsz tenni egy fény sorompót.

(#68074) #33253120 válasza pjen (#68073) üzenetére


#33253120
törölt tag

Miért állítod ezt ennyire biztosan?

(#68075) pjen válasza #33253120 (#68074) üzenetére


pjen
félisten

O.K. A kérdő jel lemaradt.

(#68076) attiati


attiati
veterán

Szobaajtó becsapódását mivel akadályozzátok meg huzat / levegőztetés esetén?

Valami hatásos (és olcsó) megoldást keresek, ami NEM egy ajtókitámasztó láb.

[ Szerkesztve ]

(#68077) pjen válasza attiati (#68076) üzenetére


pjen
félisten

Bauhausban lehet kapni kis gumi kunkort,én vettem,jópofa és nem csúszik el.

(#68078) canniball válasza pjen (#68077) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha jól sejtem a Stoppyra gondolsz. Én is vettem, igaz ablakokhoz, ott bevált.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#68079) fasyrt válasza Hestiana (#68070) üzenetére


fasyrt
őstag

Ragaszd le az erzekelö azon reszet, ahol nem kell neki erzekelni, mindjart csak ott szol, ahol kell. Egyebkent a fenysorompo a legjobb.

(#68080) pjen válasza canniball (#68078) üzenetére


pjen
félisten

Igen,ilyet vettem én is,ajtóhoz is kiváló.

(#68081) attiati válasza pjen (#68080) üzenetére


attiati
veterán

köszi mindkettőtöknek

Erős huzatot is megfog? Ellentámaszt rendesen?

Parkettán és járólapon is megtapad?

(#68082) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

Üdv!

Képek alapján meg tudjátok mondani, hogy milyen szelepet/termofejet érdemes venni a régi helyett? (ha jól látom/gondolom, normál 1/2 colos kell, igaz)
Kb mennyit kérhet el szerelő 2 szelep cseréjéért, illetve a 2 radiátor átmosásáért?

Vagy ha házilag mi leszedjük és slaggal átmosom, az elég vajon?

Előre is köszi

(#68083) pjen válasza kasza blanka (#68082) üzenetére


pjen
félisten

Ha le Tudod szedni és vissza rakni,szerintem a szelepet is ki Tudod cserélni.Elviszed a boltba és csere szabatosat vezsel+ kevés kócot és feltekered.Átmosni szerintem a szerelő is csak slaggal fogja.Persze ha sosem csináltál ilyent,lehet jobb egy szerelő.

[ Szerkesztve ]

(#68084) kasza blanka válasza pjen (#68083) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

sarokszelepet, flexcsövet, csapot, wc tartályt kicserélek, de radiátorhoz még nem nyúltam. nem tudom, hogy neki merjek-e állni magamtól, aztán pénteken mikor megint feltöltik a rendszert, csöpög majd az egész :) - ez nem vízvezeték, hogy megnyitom, és látom, hogy folyik-e, és ha igen, akkor elzárom és húzok rajta.

amúgy ez a danfoss szett jó lenne?

igazság szerint lecserélném szívesen azt a csúnya RADAL-t, de aluból horror egy ilyen 24 tagú radiátor. úgyhogy marad egyelőre, és ezzel kell megoldani, hogy melegedjen is.

na de visszatérve a munkadíjra, 2 szelep cseréje meg a radiátor átmosása milyen összeg lehet kb?

[ Szerkesztve ]

(#68085) YAS-dude válasza kasza blanka (#68084) üzenetére


YAS-dude
őstag

Azt azért nem árt tudni, hogy néha igen nehéz visszarakni a radiátort, mert a csövek kissé szétfeszülnek és nehéz rákapatni a hollandit.

(#68086) martillo


martillo
tag

Sziasztok,

Adott egy 130x130-as godor, aminek a tetejet be szeretnenk betonozni.
A betonra kb 30-40cm fold kerul majd, es max gyalogos forgalom lehet rajta. Erre a celra milyen vastagon erdemes betonozni es mekkora vasbeton szalakkal?

Koszi

(#68087) kasza blanka válasza YAS-dude (#68085) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Szerintem itt ez az átkötő szerelvények miatt nem lenne probléma, de ettől függetlenül azt hsizem nem próbálom meg magam megcsinálni.

(#68088) Lipton válasza Hestiana (#68070) üzenetére


Lipton
őstag

Leveszed a burat, belul kitakarod/kimaszkolod a nem kivant reszt es kesz... volt 360 nincs 360.
Letezik olyan ultrahangos (tavolsag)mero amit a plazaparkolokban hasznalnak az parkolok foglaltsagat detektalni, talan jo lehet az is ilyen pici helyre.

[ Szerkesztve ]

(#68089) philoxenia válasza martillo (#68086) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem anno emésztő teteje hasonló volt, (csak kétszer akkora átmérő) akkor 20x20-as hálót csináltam 10-es vasból. Azon sok kocsi is átment. :D Neked szerintem elég a gyári háló. Olyan tíz-tizenöt centi beton, de a vas az alsó harmadban legyen. (persze majd Föccer megmondja a tutit... :D)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#68090) gerisz23 válasza Lipton (#68088) üzenetére


gerisz23
őstag

Csak ne 3-4000Ftos érzékelőt vegyen,elég sokkal volt gondom ezidáig,ami jó és tartós az viszont piszok drága...

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#68091) martillo válasza philoxenia (#68089) üzenetére


martillo
tag

Koszi az infot, valoban nagyon szamitok Foccer szakertelmere is, beton temaban barmit elhiszek amit O leir.

Koszonom a Te megjegyzesed is, ez is sokat segitett es nyugtatott meg mar.
A jelenlegi helyzet, hogy a tartaly kapott, egy kb 8-10 cm-es "peremet" es azon mar van egy ~4-5cm-es beton reteg, abban alul 10-es vas durvan 5-7cm-enkent es azon keresztbe 8-as szinten hasonlo tavolsaggal.
Ezt abbol a celbol csinaltuk, hogy legyen egy kis "alap tartasa" a tetonek, erre akarunk most egy terv szerint ~8cm-es betonreteget 8-as vassal 10cm-es kotesben ugy, hogy a tartaly szelen minden iranyba ~15-20cm logna tul, hogy jobban felfekudjon es tartson.

Erre kellene egy hatarozott megerosites vagy jotanacs, hogy mit maskepp. :R

(#68092) pjen válasza kasza blanka (#68087) üzenetére


pjen
félisten

A thermo szelepet miért akarod cserélni?Nem elég ha csak megnyomkodod a tűt?Be szokták csapni fűtő ellenállással és szoba termosztáttal.

(#68093) mezis válasza Hestiana (#68070) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem a terasz mennyezetében van ehhez nagyon hasonló. Az a 180Fok nem félgömb, hanem csak egy keskeny sáv, 3m magasságból a faltól 1.5 - 2m-es sáv.

A 360 fokos gömbérzékelőt is lehet "árnyékolni" infra ellen pl polisztirol habbal (hungarocell, Nikecell,...).
Nálam a vadszőlő levele is tudja árnyékolni.

Régen tartozott ezekhez az érzékelőkhöz olyan leírás, amiből lehetett látni, hogy merre, hány fokban érzékel...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#68094) Hestiana válasza pjen (#68073) üzenetére


Hestiana
tag

A fénysorompó valóban jó ötlet, viszont nem fér el (kapcsoló sem), így ez sajnos kiesik.

(#68079) fasyrt
Ez lesz a megoldás, mert így az álmennyezetben elfér.

(#68093) mezis
Nem jön be a link, de sejtem mire gondolsz, néztem én is, 20°ban lát fel-le. Hátránya, hogy elég nagy, és nehéz elrejteni.

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#68095) kasza blanka válasza pjen (#68092) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

szobatermosztát? távfűtés van, és valamiért nem fűt a szobai radiátor, mint kiderült, már több éve. lejt rendesen, minden évben leeresztik/töltik, így az kizárható, hogy minden évben levegős marad. vagy le van ragadva a szelep, vagy el van dugulva. nem én lakom ott, nekem nincs időm kisérletezni, hogy mitől nem jó. egy szelepgarnitúra 7e Ft, felszereléssel, mosással együtt csak kijön 15e-ből, max 20ból, oszt jónapot. ha azután se jó, akkor intézze el a főtáv.
az se lehet, amit korábban írt valaki, hogy már hideg a víz, mire leér a fsz-re, mert a konyhai és a fűrdőszobai radiátorok melegek.

(#68096) mezis válasza Hestiana (#68094) üzenetére


mezis
nagyúr

Valami hasonló: [link]

Tapskacsoló ? :D

[ Szerkesztve ]

mezis

(#68097) Hestiana válasza mezis (#68096) üzenetére


Hestiana
tag

Tapskapcsoló a konyha közelsége miatt nem túl jó ötlet, klopfolásnál csak úgy villogna :)

Azt néztem ki én is amit linkeltél, vagyis hasonlót. Azt nem tudom, hogy ezek meddig világítanak? Beállított idő után kikapcsol, majd újbóli mozgásra elindul, vagy ha ott vagyok a tükör előtt, és sminkelek, akkor érzékeli e, hogy ott vagyok, és világítva marad?

Ebből a szempontból jó lenne az infrasorompó, viszont nem tudom hova lehetne rakni, meg hogy mennyibe kerül a már jól működő kategória?

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#68098) Lipton


Lipton
őstag

Mennyi most a realis ara a kezi foldmunkanak? 80cm mely 30cm szeles alap kiszedese normal, nem koves talajban. Osszesen cca 4m3.

(#68099) DoItYourself válasza Lipton (#68098) üzenetére


DoItYourself
addikt

30cm széles alapot hogy lehet kézzel kiásni 80cm mélységig?
Nekem itt van most egy 10-12m3-es földkupac az udvaromon, amit kiástam. Azt mondta egy ember, hogy a cimboráival kitalicskázzák pár óra alatt konténerbe 25 rugóért.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#68100) eszmilan válasza martillo (#68086) üzenetére


eszmilan
tag

Fi8 150x150 előregyártott alsó háló legyen legalább, de javasolt a fi10 150x150. 15 cm vastag legyen a lemez. 5 cm betontakarás legyen.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.