Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#68454) Chaser


Chaser
titán

Ki torolte ki a gyongyszemeket? ( :
Van valami speci kulteri vakolat ami vizallo de legatereszto? Max 5-6nmre kell, a lichthof oldalaihoz, kitakaritottam, mostmar ajtaja is nyitva, vakolat mr nincs rajta sztem 10-20-30 eve legalabb
Ahogy elneztem nem saletromos, de ne is legyen az

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68456) Met válasza #46372352 (#68455) üzenetére


Met
Topikgazda

Hova vannak felrakva ezek a deszkák?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#68457) fero02 válasza #46372352 (#68455) üzenetére


fero02
veterán

Mozognak a deszkák, vagy teljesen fix-en vannak?

Én így látatlanba festhető szilóra szavazok.

(#68460) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Kondenzációs kazánból mely márka, mely típus javasolt manapság mondjuk br. 350k-ig?
Valamerre olvastam, h az egyik legfontosabb tényező, h menynire tud lemodulálni, illetve egy két helyen e tulajdonságot figyelembe véve a Westen Star kazánokat javasolták.
A Vaillant márka még szimpatikus, de mindenről megyőzhető vagyok.

Kösz!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#68462) fero02 válasza #46372352 (#68461) üzenetére


fero02
veterán

Az bizony mozog. Akkor oda jó választás a sziló.

(#68464) gordonfreemN válasza biker (#68413) üzenetére


gordonfreemN
addikt

[link]
Kerestem de nem akadtam rá. Ha megkerlek linkeltek egy képet erről? És akkor tudom mit kell kapnom a boltban.
Egyébként köszönöm a tanácsot. Sajnos (vagy nem) de nem dolgozok vitelszerűen a szakbmában, mert az élet ugy hozta hogy most van más. De nem akarom elhanyagolni az igy elszalasztott tudást helyesen vagy helytelenül de sokat olvasok és /vagy kérdezek tőletek.

Szerk: látom később kaptam képet is köszönöm. Lényegében csavaros szoritóhüvely villás kivezetéssel. :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#68466) sketchifun válasza gordonfreemN (#68464) üzenetére


sketchifun
senior tag

Tedd már meg, a tuti siker érdekében, hogy lefotózod a sínedet, és a megszakítókat.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68467) biker válasza gordonfreemN (#68464) üzenetére


biker
nagyúr

amit linkeltek, az a jó
tedd egymás mellé a megszakítókat, kösd bele a sínt, és nézd meg. egy sorban van, merev réz. ha alákötsz egy 4mm vastag drótot, felemeli az elemet, és a geometria mai szabályai szerint ezzel közelebb húzná a megszakítókat, mert az átfogó rövidül :)
fölé meg nem teheted, mert ott a szigetelés van útban

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#68468) pjen válasza gordonfreemN (#68464) üzenetére


pjen
félisten

Van belőle fogas is.

(#68469) philoxenia válasza #46372352 (#68461) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A hajópadló húszas, a lambéria a 12-es... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#68470) Chaser válasza philoxenia (#68469) üzenetére


Chaser
titán

A hajopadlobol mind vastagsagra, hosszra, szelre sok variacio van, van 12es vastag is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68471) macilaci78 válasza #46372352 (#68455) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem mindegy, hogy két szál közötti hézag, vagy szálon belüli repedés.
Az is érdekes lehet, hogy lambéria, vagy rendes hajópadló. Mások az élkiképzések, vastagságok. A hajópadlót talp alá tervezték, egy lambéria sosem kap olyan mértékű terhelést, mint egy padlónak szánt burkolat. A lambéria jellemzően eleve hézagosra van tervezve, dizájn. A hajópadló csak fózolt, de maguk a szálak teljesen összeérnek már lerakáskor is.
10 mm hézag már sok a szálak közt, az valószínűleg kivitelezési hiba. Legyen mondjuk 20 cm széles szálakból a történet, a 10 mm hézag már 5%-os méretváltozás!

A hézagot össze tudod húzni, egyszerűen újra rakod a falat, felülre meg raksz egy új szálat. A repedés is mérséklődik feszítéssel.
Mindenképpen rugalmas tömítést használj, mert ez a későbbiekben is mozogni fog és egy szilárdra kötő tömítőanyag ki fog törni idővel. Sziló, persze, de mondjuk gumi is jó.

Chaser: Tömör fenyő padló 12 mm vastagsággal nincs. Ami fenyő és 12 mm, az vagy nem tömör, vagy nem padló.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#68473) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok!
Diplon markaju csapteleprol van valami velemeny? (ilyen infrasat neztem).

elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#68474) philoxenia válasza Chaser (#68470) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tényleg? Mutass egy helyet, ahol az van lerakva! Eszembe jut róla az, amikor valaki a fándlit rövid nyelű cserpáknak hívta.... ;) Persze mondhatjuk úgy is, hogy van 40-es vastagságú deszka, de az padló, meg 100x100 -as léc, de az meg gerenda... Szerinted milyen sűrűn kéne párnafázni 12mm alá? Persze van olyan is, aki szerint a laminált az parketta.
A padlóburkolót is hívhatjuk csempének, de attól még nem lesz az... :N
Akkor a 12-es lambéria boroviból és a 12-es hajópadló boroviból között, mi a különbség? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#68475) Chaser válasza philoxenia (#68474) üzenetére


Chaser
titán

Egy ideje nezem a kinalatot es van boven, kemenyfabol meg jo is lehet
- ahogy ismerem a jo magyar kivitelezoket fenyobol is raknak padlora 12-est -

Adott egy 45os fal, csak lakas felol van falazva 10es teglaval, kivulrol ott a maradek 35, lesz bontott 10esem, eleg ha kulso oldalrol befalazom vele es koztuk lesz egy 20cm koruli legres? Esetleg gyapot kell koze? Vagy falazzam ytonggal az egeszet?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68476) philoxenia válasza Chaser (#68475) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az, hogy rosszul írják ki, az nem jelenti, hogy létezik. Padlóburkolat lehet keményfából 12-es, csak az nem hajópadló. Keményfából még nem is láttam hajópadlót mondjuk.... :N

Milyen fal ez mit választ el mitől?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#68477) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
meg egy kerdes. Konyhaban elkezdett budosodni a mosogato...van valami bevalt praktika ez ellen? szedjem szet a szifont es takaritsam? vagy valami jo szer?

elore is koszonom!
udv
b.

(#68478) Chaser válasza philoxenia (#68476) üzenetére


Chaser
titán

Nagy hajopadloshopok, biztos nem fake
Bukk, tolgy, eger, tropusi fak, mivel nem parketta igy nyilvan hajopadlo kategoria
Macilaci biztos tudja milyen valaaztek van ebbol
"Bár a hajópadló tradicionális alapanyaga a fenyő, a fenyőfákra jellemző puhaság, illetve a levegő páratartalom- és hőmérséklet változásra fellépő nagyobb méretváltozások miatt manapság jellemzően vakpadlónak használjuk, és az általunk gyártott és forgalmazott hajópadló európai és egzóta keményfákból készülnek, mint pl. a tölgy" egyik shopbol

Ez a lichthof fala, valamikor regen a lakasbol volt oda atjaro, vmelyik elozo tulaj elintezte h megszuntessek es vajtak kulon ajtot a licthifhoz.
Ezt befalaztak, de csak szoba felol 10 centivel kb 2-2,3m magassagig, felette mar felfalaztak, de itt meg van egy ablak is belul, kivul hagytak neki 10 centit, jol nez ki ( :
Szoval jelenleg a belso teret egy kis reszen 10cm valasztja el a kulvilagtol, ami hat hm nem a legjobb. Ahogy neztem ott eleg gatya is a fal belso reszen, de nem vizes.

Ami bajosabb az mellette lesz, furdo csovei valszeg szivarognak valahol, lebontottam a reszt amit kartonoztak, meszre diszperzit, arra karton ragasztva, de a szerencsetlen aki csinalta vekonyan telibe kente, annyi volt a bontas tetejuknel megfogtam a lapokat es levettem ( :
Szerencsere ahol peneszes oda akartam a furdo uj ajtajat, ugy hogy az ki lesz dibva az egesz

De lesz teglam ami nem vizes es ha nem muszaj nem dobom ki, lichthofhoz ha jo felhasznalom, akar hosszaban rakva ugy kb 20cm, maeadekot meg kipotlom ytonggal ha nem eleg

Probalom a sittet minimalizalni, eddig ugy nez ki sikerul

Szwrk: bazsimano ott valami tenyeszet lwhwt, etalmaradek delhalmazodott, vagy vaatagon van zsir, olajszarmazek es abban tapadtak meg elolenyek. En szetszednem, aztan domestos, dorro viz, 20%os ecet. De ha ezeket mwgprobalod lehet eleg, csak akkor elao korben zairoldot onts bele.
Egy szaki dugulasra szodabikarbonat+ sutoport ajanlott, nem peobaltam, nem ismerem, de majd kiprobalom ha odajutok, annak a rendszernek mar ugyis mindegy, nem gugliztam meg ra mi lesz igy ebbol a ket anyagbol

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68479) DoItYourself válasza macilaci78 (#68471) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ha már szóba került a külső falburkolat faházra, melyik a jó választás? Zsindelyprofilú tetszik, abból luc vagy szibériai vörösfenyő fér bele a költségvetésembe.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#68480) philoxenia válasza Chaser (#68478) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Bukk, tolgy, eger, tropusi fak, mivel nem parketta igy nyilvan hajopadlo kategoria
Ha nem Windows, akkor nyilván Mac... (gondolom érted) hajópadló alatt nincs vakpadló, párnafák vannak.Az éger abszolút nem keményfa amúgy.... :N

Ha kvázi külső fal, ytonggal falaznék jó vastagon.

DoItYourself: A vörösfenyő jobban bírja az időjárást.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#68481) Chaser válasza philoxenia (#68480) üzenetére


Chaser
titán

Ahogy irjak ott is, valamikor hajopadlo=fenyo volt, ma mar nem.
Nem parketta meret, akkora mint fenyo hajopadlo - mivel abbol is ezer variacio van -, laminalthoz semmi koze,. ha nagyon pontositanek kemenyfa hajopadlonak hivnam.
Oke eger nem az, de van sok fa ami az es hajopadlot keszitenek belole. Es ezekbol is van 20mm felett.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68482) Chaser


Chaser
titán

Ha mar szoba kerult, kemeny fak is annyira erzekenyek a paratartalomra mint a fenyo?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68483) bazsimano válasza Chaser (#68478) üzenetére


bazsimano
őstag

köszönöm szépen a választ! lehet akkor első körben ha könnyű a szifon szétszedése akkor az lesz...mosogatogep is arra van kötve...

(#68484) philoxenia válasza Chaser (#68481) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez egyfajta profil egyfajta lerakási móddal. A szalagparketta is teljesen más mint a parketta. Rengeteg hülye megfogalmazást lehet amúgy olvasni, hallani, példának okáért mikor nekem nem ideadnak valamit, hanem odaadnak. Attól még, hogy így írják, nem lesz helyes... :N
Végül is akkor te például számítógéppel telefonálsz, mert valamikor a telefon még beszélgetésre szolgált, ma már legkevésbé. Számítógépen nézel filmeket, nem tévén, mert valamikor a televízió még teljesen más elven működött. stb.
Fa padlóburkolat. Ez korrekt. Fa falburkolat. Ez is. De a kazettás intarziaberakásos falburkolat nem lambéria, hiába a falon van... A hajópadló, mint olyan nem véletlenül lett anno így elnevezve. Akkor a 60x60 -as matt padlóburkolólap meg mozaik? Mert valamikor így hívták a műkő padlóburkolatot? Akkor hajópadló egy padló, ha párnafákra szögezéssel, esetleg csavarral rögzítik.
12mm vastagságban ez nemigen jellemző. Falat ellenben lehet hajópadlóval burkolni, de az alapanyag az esetben is hajópadló és akkor azt mondják felénk, hogy hajópadlóval van lambériázva. Mondanak olyat is, hogy vasbetontalpfa, az mégis hülyeség.... :)

Fafajtától függ a nedvességérzékenység. Ezt nézd meg esetleg: [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#68485) philoxenia válasza bazsimano (#68477) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A legjobb szétszedni és átmosni, ha saját esetleg cserélni is érdemes, igazából nem drágák a lefolyóelemek.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#68486) Morris


Morris
veterán

No, le van betonozva az erkély. Kapott 5cm betont. Ezt még 2 hétig locsolgatom intenzíven.
Utána pedig mehet rá a kültéri folyékony fólia. Kérdés, hogy ebből melyiket vegyem?
Sok féle van.

(#68487) philoxenia válasza Morris (#68486) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Például.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#68488) Chaser válasza philoxenia (#68484) üzenetére


Chaser
titán

Ezen nem fogunk osszeveszni:)
A hasonlatok sztem nem.ideillok, ez egy burkolasi fajta, aminel ido kozben valtozott a fa fajta anyaga, rogzites mas kerdes, de ha nem szogeltek regen csak ledobtak akkor se lehetett mas neve, de majd szagerto megmondja:)
- az megint mas kerdes, hivatalosan van-e egyaltalan illetekes aki ezt eldonti -

Ez jo link, majd jobban atolvasom, elegge leegyszerusiti a dolgokat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68489) philoxenia válasza Chaser (#68488) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyen oldalakat nézz, ahol értenek is a fához, nemcsak forgalmazzák. A ThermoWood roppant ígéretesnek tűnik, csak mocsokul drága.... :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#68490) DoItYourself válasza philoxenia (#68489) üzenetére


DoItYourself
addikt

Neztem en is, draga bezony.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#68491) philoxenia válasza DoItYourself (#68490) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk a hálószobánkba vett parafa burkolat is 12k/m2 :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#68492) Morris válasza philoxenia (#68487) üzenetére


Morris
veterán

Próbáltad vagy csak példaként hoztad fel?
Van mapelastic aquadefense, aquaseal, kemikál, baumit, murexin.

(#68493) Chaser válasza philoxenia (#68491) üzenetére


Chaser
titán

Abbol is van olcsobb de dragabb is ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68494) macilaci78 válasza DoItYourself (#68479) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Luc, méretstabilabb, kevésbé változik a mérete a nedvességre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#68495) Doki16


Doki16
addikt

Sziasztok!

Vásároltam egy lakást amiben riasztórendszer van elhelyezve. Egy ilyen kezelő tartozik hozzá. Van valahol valami leírás ehhez a típushoz? Vagy esetleg lehet azt tudni, hogy ez melyik Paradox lehet?

Előre is köszönöm a választ :R

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#68496) V.Stryker válasza Doki16 (#68495) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ránézésre valamelyik spektra... Mindjárt nézek neked leírást. Mesterkód, programozói kód megvannak?

Itt is a felhasználói leírás hozzá.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68497) Doki16 válasza V.Stryker (#68496) üzenetére


Doki16
addikt

Nem azok sajnos nincsenek meg. Megkérdem majd az előző tulajt hátha neki megvannak :) Csak az aktiváló kódot tudom, de gondolom azzal sokra nem megyek :D

Ha kinyitom a nagy dobozát és azt fényképezem le abból jobban meglehet majd állapítani, hogy mit használtak? Meg ha egyáltalán ki szabad azt a dobozt nyitni. Azt tudom, hogy már nincs bekötve távfelügyeltre.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#68498) V.Stryker válasza Doki16 (#68497) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Előzőben linkeltem hozzá leírást. Próbáld meg az aktiválókódot, mint mesterkód használni... hátha.

Amúgy csinálj a panelről egy fotót, az sokat segít. Ha kinyitod, lehet vonyítani fog.... de csak üsd meg a kódot és elhallgat. No para. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#68499) Doki16 válasza V.Stryker (#68498) üzenetére


Doki16
addikt

Köszi, ezt ma kipróbálom akkor :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#68500) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Garázsom tetején letakarítottam a mocskot! 5 vödör moha és mocsok jött le.
Gyanítom egy két helyen, ez miatt áztam picit. Szerintetek milyen anyaggal kellene kinyomni a réseket? ( pirossal jelöltem a képen )

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.