Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Turbo Kid teszt

Hozzászólások

(#1) herion


herion
tag

A filmet szerintem minimum 10x megnéztem már, szóval ez a game kötelező darab lesz :DD

Who Let The Dogs Out?

(#2) myckey válasza herion (#1) üzenetére


myckey
veterán

Mitől volt ez a film akkora poén? Nem is láttam, nem is hallottam róla :D
de valamit cask tudhat...

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#3) DaemonX válasza myckey (#2) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Képzeld el, mintha egy John Hughes-féle ifjúsági filmet összegyúrnának a Fallouttal. Na ettől olyan nagy szám. :D

(#4) myckey válasza DaemonX (#3) üzenetére


myckey
veterán

Elég elvont lehet :D de még akár jó is .

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#5) herion válasza myckey (#2) üzenetére


herion
tag

Van egyfajta varázsa annak a posztapokaliptikus, szürreális világnak amit amolyan retro stílusban tálal a film. Persze erősen b kategória, de mégis szerethető. Nekem leginkább Apple karaktere tetszett, Laurence Leboeuf jól alakítja a néha butuska android szerepét :D

Who Let The Dogs Out?

(#6) MageRG válasza myckey (#4) üzenetére


MageRG
addikt

Michael Ironside a főgonosz benne.
Szerintem ez mindent elmond. Ínyenceknek van. Imádtam.
Itt egy kis olvasnivaló.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#7) myckey válasza MageRG (#6) üzenetére


myckey
veterán

adunk neki egy esélyt :D :R

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#8) myckey válasza myckey (#7) üzenetére


myckey
veterán

Megvolt !
Tényleg baba movie :C A zene állat, meg ahogy az egészet rendezték, mint valami zs kategóriás, filléres produkció, de teli van lélekkel .

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#9) GodGamer5


GodGamer5
addikt

A film szuper volt, direkt 80-as évek trashnek álcázva, fenomenális zenével. A játékot is meglesem. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#10) Silenzio


Silenzio
addikt

"Videojátékos adaptációból már rengeteget láthattunk, folytatásból és új történetekből már kevesebbet, olyanokat meg igazán ritkán, amik még jól is sikerültek. Pozitív példaként természetesen fel lehetne hozni a Strabreeze által tető alá hozott Riddickeket, a Ghostbusters duológia folytatását, az első két Alien film közé beékelődő Isolationt, netán a sokak által elfeledett John Woo’s Strangleholdot, de itt a lista nagyjából meg is állna."

Ezt meg sem hallottam! (el sem olvastam) A Telltale-féle Back to the Future széria igenis remek folytatás lett, doki Christopher Lloyd, és feltűnik benne Michael J. Fox is. Bob Gale író is közreműködött benne, és annál jelentősebb, mert kijelentette, amíg ő él, és a jogokkal rendelkezik, nem lesz filmes remake, reboot, sem folytatás.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#11) DaemonX válasza Silenzio (#10) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Teljesen jogos. :D De azért nem hiába áll ott a "nagyjából" szó, mert gondoltam, hogy valami ki fog maradni. :)

(#12) Silenzio válasza DaemonX (#11) üzenetére


Silenzio
addikt

:R

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#13) PTM


PTM
junior tag

Megnézem ezt a filmet a hétvégén, aztán valamikor a játékot is, mert a metroidvaniákat amúgy is szeretem. :)

(#14) myckey válasza PTM (#13) üzenetére


myckey
veterán

Hajrá, nekem nem kellett sok...igazi Retro feeling

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#15) oriic válasza Silenzio (#10) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem rémes lett, főleg a befejezése. Szerencsére nem a kánon része, ezt maga Bob Gale mondta:

[link]

"Voodoo Lord asks: Among the products that the trilogy spawned (animated series, novels, ride, etc.), what are those you consider canon?

Bob Gale: Only the movies are canon. Everything else fits into the 'what-if?' category, or might be canon in some alternate universe. "

Egyébként egyedül az öreg Doki szinkronhangja volt benne az eredeti filmekből, Marty-t a játékban A.J. Locascio szólaltatta meg, ahogy a többieket is mind mások játszottak.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#16) herion


herion
tag

Végig toltam a játékot :DD Voltak benne szívatós boss fightok + szerencsétlenkedés, ami miatt nekem 9 órára rúgott a teljes végig játszás.
A zenék baromi jók benne, a dumák is adják, a játékmenetre sem volt panasz. Aki kedveli a stílust, az nem fog csalódni, jóféle kis indie game lett :K
(hasonló tematikájú voxel grafikás játék, a Cloudpunk amit ha nem játszottál és kedveled a ezt a világot, akkor ne hagyd ki!)
Köszi a cikket, enélkül jódarabig biztos nem szerzek tudomást a játék létezéséről :R

Who Let The Dogs Out?

(#17) DaemonX válasza herion (#16) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Na, hát örülök, hogy valakivel meg tudtam ismertetni. :) Gondolom, nem 100%-ra mentél, mert úgy jóval hosszabb (15-20 óra). A Discord alapján elvileg rajtam kívül csak két ember van, aki fullra kipörgette, mert van egy pár nagyon durván eldugott secret. :D

(#18) PTM válasza myckey (#14) üzenetére


PTM
junior tag

A film bejött, hogyhogy ezt eddig nem ismertem? Nagyon őrült darab. :D
A játékra is sort kerítek, főleg hogy DaemonX lentebb 15-20 órát írt a teljes játékidőre. Nekem lehet 25-30 is mert ráérősen szoktam haladni, de számomra ez éppen egy kellemes hosszúságú időtöltés.

[ Szerkesztve ]

(#19) myckey válasza PTM (#18) üzenetére


myckey
veterán

Az ám ;]
Azzal elleszel egy darabig, részletekben adagolva, kitart sokáig.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#20) herion válasza DaemonX (#17) üzenetére


herion
tag

7 Steam achievement hiányzik még, vagyis csak 6 mert ugye az utolsó achi a "Get all achievements" :D
Próbáltam minél jobban kimaxolni, de egyelőre csak ennyire futotta. Majd ínséges időkben újra rámegyek, akkor már a 100%-ra.
Ja és grat a maxoláshoz :DD

Who Let The Dogs Out?

(#21) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

De jó ilyen cikkeket olvasni, mert a játékot és a filmet sem ismertem. Ma reggel megnéztem a filmet, ütős! Több ilyen kellene. Kb Bmx banditák Mad Max-be oltva. :) A játékra kíváncsi vagyok, de úgy látom, Switchre még nem jelent meg. Ps meg xbox nincs is tervben?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#22) Silenzio válasza DaemonX (#17) üzenetére


Silenzio
addikt

Lájtos SPOILER alert:

Nekem az tetszett eddig a legjobban, mikor felbukkantak a headbangelő készítők, és össze-vissza beszéltek.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#23) Silenzio válasza oriic (#15) üzenetére


Silenzio
addikt

Kicsit gondban vagyok, mert nem értem a kommented. Olyan, mintha engem akarnál kijavítani. Az első mondatod értékítélet. Oké. Kinek a pap, kinek a papné, kinek a paplan, kinek a pap kutyája. Whatever. Én szerettem. Ez még a kalandjátékosabb Telltale, oldschool. Később jöttek rá, hogy interaktív filmeket kéne csinálniuk, nem régivágású kalandjátékokat. Kedvelem a műfaj önkényes elvontságát, még ha a befogadhatóság és a történetmesélés rovására is megy. Elismerem, hogy rombolja a hangulatot, ha elakadsz és Hill Valley főterére vagy korlátozva, újra és újra bejárva a 2-3 elérhető NPC-t, mert nem vettél észre valamit a földön, vagy nem vittél végig egy párbeszéd opciót. Nem zavar.

Nézzük a többit, amit írtál.

Tisztában vagyok vele, hogy a 17 éves Marty hangját nem egy 50+-os faszi adta. Gondoltam, nem kell tovább cizellálni, elég, ha annyit írok, hogy szerepel a játékban Michael J. Fox. De, gondolom, minden létező spekulatív narratív lehetőséget le kell fedni, hiszen ez egy chatfórum, és itt kötelezően ajánlott a vita, ezért azt is leírom, hogy azzal is tisztában vagyok, hogy több mint 30 éve diagnosztizált parkinson-kóros. Csak ez nem tartozik a tárgyhoz. Fox Willie McFly hangját adta, és ezenfelül a jövőbeli Marty-ét is, csak az IMDB sután kezeli a több karaktert.

Bármily megdöbbentő, az sem lep meg, hogy nem a kánon része. Ez nem is érdekel, de nem is írtam ilyet. Annyit írtam, hogy Gale nem járul hozzá semmilyen filmes iterációhoz.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#24) oriic válasza Silenzio (#23) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

szerk: elengedem inkább.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#25) Silenzio válasza oriic (#24) üzenetére


Silenzio
addikt

Ahogy érzed. Megnéztem Metacriticen. Összességében 66%-on áll, de epizódonként a leggyengébb a 71%. Nem igazán értem. Mondjuk ami nálam kap 7 pontot a 10-ből, az a Metacriticen általában 85% fölötti. Nekem a legnagyobb problémáim az engine-nel voltak. Pocsék. A játék nem szép, és erősebb konfigokon is képes döcögni. Pedig már öreg.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#26) DaemonX válasza Silenzio (#25) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Hát, ha ez számít valamit, nekem meghoztad a kedvem hozzá. :D Anno már próbálkoztam vele, de csak rövid ideig, szóval csak az első epizódban rohangáltam.

(#27) Silenzio válasza DaemonX (#26) üzenetére


Silenzio
addikt

Rajongóknak kötelező, kalandjátékosoknak jó lehet, a nagy klasszikusok veteránjainak viszont csak szódával megy el. Szerintem decens munka, jobb, mint a legtöbb adaptáció/folytatás.

A Turbo Kidben észrevettem egy bugot a versenyeknél. Néha, ha nem várom meg, mikor megkérdezi, hogy akarom-e tudni a szabályokat, csak nyomok egy "No"-t, és a rajtkockára állok, bármit nyomok, automatikusan diszkvalifikál. Ugyanez van, ha újra akarom indítani a versenyt. Nem számol vissza a starthoz, de ha megmozdulok, automatikusan "lehurrog" a tömeg, mert túl korán indultam. Elég idegesítő.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Turbo Kid teszt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.