Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#1) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Véleményem szerint megérdemel a program egy külön topikot, hisz egyrészt magyar nyelvű fóruma nincsen (vagy nem tudok róla), másrészt értékesebb annál, mint hogy elvesszenek a hozzászólások az Android alkalmazások kibeszélő topik sűrűjében.

Aki nem ismerné, bevezetésképpen néhány írás:
http://androidapps.hu
http://androidunderground.info

Illetve a Lifehacker oldala, ahol külön kis részleget szentelnek a programnak. A legelső cikkük azt hiszem pedig ez lesz.
További külföldi cikkeket olvashattok itt.

A topik szerintem adja magát, jó lenne az anyanyelvünkön is kivesézni mindazt, ami a Userguide-ból kimaradt, vagy nincs fent a Tasker Wiki oldalán.
Alap kezdő dolgoktól, egészen a mélyvízig; a "ki mire használja" témán át egészen a képzelet határáig; a profilok megosztására és segítségre a lépésről-lépésre történő elkészítéshez szánom ezt a helyet.

Remélem akadnak majd olyan Tasker veteránok is, akik már a program határait feszegetik és tudnak válaszolni azokra a kérdésekre is, amit a kézikönyv nem tárgyal. :R

Akinek ez még kevés lenne, felteheti a kérdéseit a progi Google csoportjában is, ahova rendszeres látogatást tesz maga a fejlesztő is.

Letöltés, vásárlás:
A Tasker oldalán megtaláljátok a Download szekcióban a próbaverziót.
Ha tetszik a program, akkor a vásárlást közvetlenül a fejlesztőtől javaslom, a miértjére pedig a választ itt olvashatjátok.

Saját példámból egy trükkös megoldás: ha több eszközre szeretnéd telepíteni (amiken azonos google account-ot használsz), akkor a Market verziót javaslom, majd ha szükséged van az extra funkciókra, akkor egy példányt átválthatsz közvetlen verzióra. (Mert amúgy a közvetlenül vásárolva az érvényesítő kód "csak" egy példány használatára jogosít fel, míg Play-en vásárolt programok egyelőre a Google acc-hoz kapcsolódnak -> több eszközre is telepíthetők)

Kiegészítők
Kifejezetten Tasker-hez készült:
Tasker App Factory - a műveidet legyárthatod telepíthető alkalmazásként;
Zoom - Tasker-hez készült fejlett widget készítő;
AutoBarcode - QR kód olvasó, amivel automatizálhatod a telefont;
Autoshortcut - bármely telepített alkalmazás parancsikonját meghívhatod Tasker-ből;
AutoRemote - üzenetek, parancsok fogadása és küldése neten keresztül (ajánlom :) );
Tasker URL Launcher - apró plugin, mellyel URL-ekkel lehet feladatokat végrehajtani, NFC-hez;
Secure Settings - elengedhetetlen az olyan parancsokhoz, mint pl. a GPS bekapcsolása;

Egyéb, Tasker integrációval rendelkező alkalmazás annyi van, mint csepp a tengerben.
Elég csak beírni Play-en (Market), hogy "Tasker" és az eredmény nagy részének lesz vmi köze a programhoz. Kezdésnek nézzetek be Tasker-ben a 3rd Party kategóriába!

Példaként szerepeljen itt néhány:
DropSpace (külön plugin)
Minimalistic Text
FolderSync
Dropsync
Seal
terRemote
Screen Filter
Make Your Clock Widget
Text widget

Ha van még ötleted, olyan plugin, amit hasznosnak tartasz, azt oszd meg velünk!
Az erre vonatkozó ötleteidet, javaslataidat címkézd fel a topikban, hogy egyszerűbb legyen összegyűjteni később ezeket! A "plugin", "kiegészítő" és "kompatibilis" szavakat fogom majd keresni.

Jó fórumozást mindenkinek!

[ Módosította: doc ]

(#2) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Kezdem a sort mondjuk a saját profiljaim bemutatásával, hátha ihletet kapnak néhányan.
Jelenleg 25 aktív profilt használok (bár nem mind aktív egyszerre) és 17 Mb Ram-ot kér az App.
Az egyszerűbbekkel kezdve:

1. auto gps - ha elindul egy adott alkalmazás, akkor bekapcsolja a gps-t, majd ha bezáródik, akkor vár 5 percet (arra az esetre, ha újra aktiválódna a profil) és kikapcsolja. Valószínűleg ez volt mindenkinek élete első Tasker profilja. :)

2. hasonlóan az előbbihez van még egy Keep screen és egy Auto rotate profil is, a nevük magukért beszélnek. Az első a képernyő kikapcsolási idejét hosszabbítja meg adott alkalmazásoknál, a másik meg a képernyő forgatást kapcsolgatja.

3. Brightness - ez cella információ alapján észleli, hogy hol tartózkodom, és ha nem vagyok otthon, akkor maxra állítja a fényerőt, kivéve, ha aktív a "Suli" profilom (erről később). Ez még annyival meg van bolondítva, hogy csak akkor tolja fel a fényerőt, ha nappal van (ellenőrzi a napkelte és napnyugta idejét).

4. Autosync - óránként egyszer bekapcsolja, vár 2 percet, majd kikapcsolja (akku kímélés)

5. Offhook - ha épp telefonhívás van folyamatban, akkor aktivál néhány másik profilt, úgymint a kihangosítót (ha az accelero úgy észleli, hogy a telefont lerakom képernyővel lefelé vízszintesbe, akkor bekapcsolja a kihangosítást), meg egyéb mást igény szerint (pl beszéd hangerő változtatása hívott szám alapján, stb).
A változtatásokat visszacsinálja (deaktivál egy-két profilt, amit a hívás kapcsolt be) egy másik profil, ami azt észleli, ha a telefonálás befejeződött.

6. Feltöltés, lemerülés - előbbi észleli, ha az akku feltöltődött, vár egy órát (rátartás a töltési időre) majd szóban közli, hogy végzett a töltéssel (Svox - Mariska)
A lemerülés annyit csinál, hogy ha az akku 10%-ot eléri, akkor kikapcsol minden energiazabáló perifériát, 2G only üzemmódra vált, a cpu sémát "conservative"-ra változtatja csökkentett órajelekkel és szóban figyelmeztet.
A 2G/3G üzemmód váltás megszakítja a folyamatban lévő hívást, ezért a fenti profil a hívás idejére kikapcsolja ezt a profilt. (Érzem túl sok lesz a szóismétlés, de nem jut eszembe szinoníma. :B )

7. Ha már cpu-ról volt szó, van 3 profilom, ami a "governor"-t állítgatja töltöttségtől, vagy töltéstől függően. Ha usb-re van dugva, akkor "performance" módba kapcsol (max órajel visszaskálázás nélkül), illetve 50% akku felett "interactive", az alatt "smartass v2". Mindkettő emelt üresjárati órajellel, elkerülve a wakelag-ot.

8. kell egy a Boot-nak is, de csak akkor, ha lemerülés után indul újra a telefon, akkor belövi a beállításokat, amiket jónak láttam. Perifériák kikapcsolva, fényerő, képernyő forgatás, hálózat, autosync.

9. Wifi és Bluetooth automatikus kikapcsolás, ha kapcsolódva voltak, de megszakadt a kapcsolat (pl hatókörön kívül kerültem).

10. Az elmaradhatatlan éjszakai mód (előtte a késő este, amikor silent-be rakja magát, h ne verje fel a családot - de csak akkor, ha otthon vagyok. ;) ), ami éjszaka kapcsol be, viszont megvárja, amíg a Tasker elvégzi az éjszakai kalkulációkat* és csak azután megy repülőbe.
Egy kis finomság, hogy a repülő kikapcsolása nem fix időben van (tehát az éjszakai mód kikapcsolása), hanem a Tasker ezt előre meghatározza, mégpedig az ébresztés előtt 5 perccel jön ki a repülőből.
Mindig az adott nap első percében számoltatom ki a napkelte, napnyugta idejét, valamint ekkor kérdezem le a Google Naptáram aznapi első eseményét is (szintén később :)) )

11. Suli - nem bonyolult, csak figyeli a Google Naptáram és ha "suli" nevű bejegyzést talál, akkor silent-be rakja magát - de csak akkor, ha helyileg is az egyetemen tartózkodom.

12. Automata ébresztő - a nap első Google Naptár bejegyzése alapján beállítja az ébresztőt előtte másfél órával, de legkorábban 6:30-kor, legkésőbb 9-kor, illetve ha nincs aznapi bejegyzés, akkor értelemszerűen nem ébreszt. Ébresztés után közli, h mikor kezdődik az órám és milyen óra lesz az. Utána pedig az időjárást mondja el - Köpönyeg.hu-ról (aminek btw azóta van UTF-8 karakterkódolása az RSS xml fájlaiban, mióta megkértem rá őket. :)) Ezúton is köszönet neki, ha esetleg olvasná vki tőlük!)

Ez utóbbi igazából több különböző profilból és még több önálló Task-ból áll össze, és elég sok munkaórám benne van, mire a részfeladatokból egy egységes egészt faragtam. Erre is vagyok a legbüszkébb eddig. :B Több napig dolgoztam rajta szabadidőmben, és azóta is folyamatosan csiszolom. :)

13. És végül egy "Edzés" profil, ami annyit csinál, hogy hetente háromszor egy órával az edzésem előtt szóban figyelmeztet, majd a szóbeli párbeszédtől (!) függően küld egy sms-t az edzőmnek, ha épp nem megyek.
Itt a Voice Search-öt használom és nincs túlbonyolítva. :) Két kérdést tesz fel Mariska, amire yes/no-val válaszolok. :) Ha ez nem jönne össze, akkor egy párbeszédablakban két nyomógombbal felteszi a Tasker ugyanezeket a kérdéseket (akarsz menni? -> ha nem -> Üzenjek az edzőnek?) és rábökök a válaszra. Az sms-t természetesen nem nekem kell megírni. :DDD

Ezzel is elszöszöltem pár órát...

+ Akad még pár widget (Minimalistic text - amivel az időjárás adatokat és a napnyugtát, napkeltét jelenítem meg), meg pár parancsikon (mondd milyen idő lesz ma/holnap, stb).

Kb ennyi lenne, amire futotta, mióta megvettem a programot - cirka 2 hét -, ami sztem a legjobb eddigi androidos alkalmazás. :K

Még tervezek készíteni egy autós beállítást, bluetooth-al, dokkolóval, gps-el, ahogy azt kell. Lejáró parkoló óra figyelmeztetéssel.

Szívesen látnám ki mit alkotott! :K

(#3) S_xperia_S válasza Teasüti (#2) üzenetére


S_xperia_S
aktív tag

tetszik a dolog :R
kipróbálom

Sony Xperia™ S

(#4) S_xperia_S


S_xperia_S
aktív tag

a fejlesztő kipróbálható próbaverziója

elég bonyolultnak néz ki, na de majd meglátjuk...

Sony Xperia™ S

(#5) atillaahun válasza Teasüti (#2) üzenetére


atillaahun
veterán

Üdv, jól értem tehát hogy ez elméletileg olyat is tud, hogy ha kocsiban tartón Navigáció közben érkezik egy hívás és felveszem, akkor automatába kihangosítóra teszi, és kimaxolja a hangerőt? Aztán pedig ha bezárom a Navit, akkor visszaáll a korábbi beállításokra?

(#6) Dottore


Dottore
addikt

Nagy ötlet ez a fórum.
Szerettem ezt a programot míg használtam, tanulni meg mindig lehet.

Talán annyit javasolnék, hogy ha már fel lettek sorolva profilok, ill lesznek, az egésznek a lényege, hogy legyenek leírva hogyan tudja a felhasználó beállítani.

(#7) S_xperia_S válasza Dottore (#6) üzenetére


S_xperia_S
aktív tag

ez jó lenne, mert belenéztem és (nekem) nem minden egyértelmű... :U

Sony Xperia™ S

(#8) S_xperia_S


S_xperia_S
aktív tag

próbából csináltam egy profilt, úgy néz ki működik:

profil: Éjjel [21:30-06:10]
task: Alvó állapot
- Airplane mod->ON {repűlő üzemmód: kikapcsolja a hálózatokat, mobil, wifi}
- Flash alert->"Jó éjszakát!" {a profil aktiválásakor pillanatra kiírja}
- Silent mod->ON {hangokat kikapcsolja}
- Dislpay Brightness->level 35 {fényerőt leveszi}
- Display Rotation->OFF {ne forogjon a képernyő, ha elalvás előtt hallgatok vmi zenét :) }

Sony Xperia™ S

(#9) Teasüti válasza Dottore (#6) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kérdezni mindig ér. :K
...ha vkinek vmi nem tiszta.
Ha kell kirakom a profilokat xml fájlokban is, és lehet importálni. :K

Ha egyesével leírtam volna őket, soha nem értem volna a végére. :C

(#5) atillaahun
Valószínűleg minden probléma nélkül.
Ha tud a telefon dokkolni, akkor azt észleli, vagy ha csak simán töltőre van dugva ÉS mindeközben megy egy adott alkalmazás, akkor a Speakerphone-t aktiválja és az In-Call Volume-t kimaxolja.
Gyerekjáték. :K

(#7) S_xperia_S
Hát kérdezz!

(#10) S_xperia_S válasza Teasüti (#9) üzenetére


S_xperia_S
aktív tag

az IF tagok működése érdekelne, h kell beállítani...
pl. akkor kapcsolja be a wifit HA vmi alkalmazás kéri, aztán kapcsoljon ki

esetleg, h 30 percenként kapcsolja be magát

mikor bepipálom az If-et, akkor csak a számokat kell odaírni? és milyen formátumban? pl ha időről van szó

köszönjük, ha kiteszet az xml fájlokat, nekem igazából sajátok kellenek, de biztosan sok ötletet merítenék azokból, és a segítségekből :R

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ S

(#11) TOZ válasza S_xperia_S (#10) üzenetére


TOZ
addikt

Csak, h visszatalaljak. (Igaz en Localet hasznalok, de elegge nagy azt atfedes)

(#12) Melack


Melack
veterán

Azt hiszem ezt a programot én is ki fogom próbálni, mert a leírtak alapján jónak tűnik :)

Dropboxos autosyncet is lehet benne álltani?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13) Teasüti válasza S_xperia_S (#10) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az a kézikönyvben pont egész érthetően le van írva, ezért inkább konkrét kérdést tegyél fel, mert amúgy mást nem tudok mondani, max papagáj módszerrel ami abban benne van. :B

Ilyen feltételről nem tudok, ami azt észlelné, h vmi igényli-e a wifi kapcsolatot.
Én ezt Context-ekkel oldanám meg:
1. App context -> wifi on,
2. félóránként kapcsoljon be a wifi (Time context), Task-nak pedig mondjuk várjon pár percet, majd ha a %WIFII értéke nem "connected", akkor kapcsolja ki a wifi-t.

Esetleg a fenti két módszer kombinációi.

Én is így vagyok vele, sosem importáltam Tasker Wiki-ről, inkább sajátot csináltam a saját szájízemre. :K

(#12) Melack
Az autosync-et globálisan tudja kapcsolgatni, ez érvényes az összes fiókra.

[ Szerkesztve ]

(#14) raziel01


raziel01
veterán

Első hsz nagyon szépen összeszedett. :R
De én felesleges memóriazabáló alkalmazásnak tartom. Suliban lenémítani a telefont nem telik semmibe vagy ha kell fentebb tekerni a fényerőt. Meg mire mindent beállítana az ember a Taskerben bonyolult lenne.

(#15) Teasüti válasza Teasüti (#13) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Rosszul mondtam, nem %WIFII hanem csak simán %WIFI (ez utóbbi a wifi status, előbbi meg ugye AP adatokat közöl)

(#16) S_xperia_S válasza Teasüti (#13) üzenetére


S_xperia_S
aktív tag

na igen, csak azért nem árt hozzá pontos angol tudás, vagy tapasztalat

raziel01: ha kevés alapból a memória, akkor lehet, de azért 1giga RAMnál már csak nem gond

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ S

(#17) Teasüti válasza Teasüti (#13) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na mégegyszer: :B
majd ha a %WIFII értéke nem "connected",
Szóval a kapcsolódásra külön context van, a %WIFI változó csak annyit tud, h "on" vagy "off". :DDD

(#14) raziel01
Nem az a lényeg, h van-e létjogosultsága az automatizálásnak, hanem hogy miként.
Ha már okostelefonom van, akkor ne nekem kelljen már manuálisan buzerálni rajta mindent; ahhoz nem kell okostelefon, h én halkítsam le, meg én nyomkodjam a beállításokat. :N

Tudom manapság a trend miatt vesznek sokan ilyet, de én pl nem ide tartozom.
Szvsz az ilyen alkalmazások miatt lesz okos a telefon, nem azért megy megy rajta az Angry Birds. :P

[ Szerkesztve ]

(#18) S_xperia_S válasza Teasüti (#17) üzenetére


S_xperia_S
aktív tag

egyetértek :C

Task: Angsy Birds: OFF - nem ragadott meg :DDD

Sony Xperia™ S

(#19) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Akkor a saját alkotásaim:
[link]
SD kártyán a Tasker nevű mappába kell barakni a zip-ben lévő almappákat, vagy értelemszerűen a benne a lévő fájlokat.

Tasker-ben meg a legfelső soron a Home ikonra hosszan bökve feljön egy menü, ahol az "import" paranccsal tudjátok hozzáadni a projekteket (igen, komplett projekteket exportáltam, remélhetőleg így a legegyszerűbb). Arra figyeljetek, hogy Beginner módban nem biztos, hogy meg tudjátok oldani az importálást. Nem vagyok benne biztos, h megjelennek a projektek vagy úgy egyáltalán az importálás.

Ami nem működik úgy, ahogy szeretném:

Hardver projekt - Wifi és Wifi conn profil (az elképzelés, hogy ha szakad a kapcsolat, akkor kikapcsolja a wifi-t. Na most ezen még agyalnom kell, mert ha én kapcsolom ki a wifi-t, akkor ez a profil visszakapcsolja. :C )

Idő projekt - Night End profil (itt a context nem működik, mivel a %TIME változó nem dinamikus - vagyis nem frissíti magát, csak akkor ha lekérdezik az értékét. Ergó vagy ciklusban kéne vizsgálni a %TIME-ot, vagy vmi más okosságot kell kitalálni)
Lábjegyzetbe még: vmiért itt a "Repcsi Off" Task lefutása esetén aktiválódik a "Brightness" Task. Erre még nem jöttem rá, talán vmi bug lehet. Napló szerint néha így viselkedik legalábbis.

A Google naptár részeknél a HTTP Get parancsban mindenki cserélje ki a saját privát url címére a linket. A ? utáni paraméterekről találtok infót a neten, a kulcsszó az API.

Kérdésekre legjobb tudásom szerint válaszolok, de előljáróban közlöm, nem vagyok se profi, se különösebben tapasztalt, se informatikus. :N

(#20) Dottore válasza Teasüti (#9) üzenetére


Dottore
addikt

Az xml jó ötlet. Lehet is csatolni a felsorolások mellé. Így a kezdők elég nagy segítséget kapnak.

(#21) S_xperia_S


S_xperia_S
aktív tag

sikerült már 6-ot beállítani:)

ezt "6. Feltöltés, lemerülés - előbbi észleli, ha az akku feltöltődött, vár egy órát (rátartás a töltési időre) majd szóban közli, hogy végzett a töltéssel (Svox - Mariska)" hogyan kell, próbáltam, nem jöttem rá
telepítve van hozzá minden

a feltöltéshez kellene a szóbeli közlés

én voltam a hülye, sztem megoldottam :B

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ S

(#22) S_xperia_S válasza S_xperia_S (#21) üzenetére


S_xperia_S
aktív tag

tévedtem, még hülye vagyok :K

odáig megvan, h battery full...
utána hogyan és hol állítom be?

Svox trial (letöltötte ami kellett neki), Mariska telepítve

Sony Xperia™ S

(#23) CoolBoy323 válasza S_xperia_S (#22) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

mariska egy idő után lejár, és nem lehet visszavarázsolni, csak ha megveszed...

tetszik a topikÍ/progi, próbálom is ki :)

(én a quick profiles pro-t használom, de az nem ilyen "durva", az inkább hangra való, de azért tud sok mindent, pl repcsi módot kapcsol, ébrenlét állítás, képernyő fényerősség stbstb)

(#24) S_xperia_S válasza CoolBoy323 (#23) üzenetére


S_xperia_S
aktív tag

friss a mariska

amúgy: "legfelső soron a Home ikonra hosszan bökve feljön egy menü" -> legfelső soron a Profil/Tasks/Scenes ikonra... (legalábbis)

és nem talál, csak 1 task fájlt (vmi calendar), és a brightnesst

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ S

(#25) ERPY


ERPY
őstag

Én annó a llamaval baxakodtam, de sose azt csinálta amit akartam. Attól tartok ebbe is csak belevenném magam, majd 2 nap múlva ott tartanék hogy hagyjuk.
Szívesen leírnám mik lennének az elvárásaim, max ha az alapján azt mondod mindet meglehet valósítani, akkor nekiallnék.
Nálam már ott bukta a dolog, legalábbis a llama csak arra volt képes. hogy pl. állítsa a fényerőt erről erre, de kell hozzá egy képernyő ki-be kapcs, hogy elvégezze. Magyarul fos. Nem tudom ez tudja-e rögtön állítani?

[ Szerkesztve ]

(#26) atillaahun válasza ERPY (#25) üzenetére


atillaahun
veterán

Lámát én is rövid után lebasztam, nálam a cellainfo alapú lokalizációs profilok nem akartak az istennek se működni, pedig hozzáértők segítségét is kértem a beállításokban.
A Tasker-től most azt remélem, hogy korrektül fogja tudni kezelni.
Nekem mindig is hiányzott egy ilyen jellegű App, szerintem az Android nagy hiányossága, hogy nincsenek beleépítve egyszerűbb profilok alapból.
Repülő mód, fényerő szabályozás, csengő módok közötti váltogatás szerintem elengedhetetlen. És ha egy program megteszi helyettem, akkor mért nyomkodjam én napjába többször?

[ Szerkesztve ]

(#27) CoolBoy323 válasza atillaahun (#26) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

vannak profilok alapból a droidon, GBtől kezdve talán alap...

de pl CM7eken mindegyik van, és CM9en is...

de ha csak hangot, fényerőt, repcsi módot akarsz állítani, akkor én a milliószor egyszerűbb quick settingset javaslom még mindig :))

ez a progi vmi eszméletlen bonyolult... jó lenne egy magyar howto :)
bár már sikerült azt beállítani, h kapcsolja be 10percenként a wifit és az auto syncet, majd 1 perc múlva ki, így csekkolom a mailjeim... de ez nekem 2 task és 2 profil... gyanítom, nem a legegyszerűbb megoldás :D
ha azt akarnám beállítani, h melyik napokon mikor, az annyi profil x 2 lenne ahány nap különböző?? :o

(#28) atillaahun válasza CoolBoy323 (#27) üzenetére


atillaahun
veterán

Na jó de én pár dolgot cellainfo alapján, tehát hely szerint szeretnék állítani, azt is tudja?
CM egyébként az én telefonomra sajnos használhatatlan, és nem is nagyon fejlesztik, gyári rom-on meg nem találtam profilokat. Neked hun van?

(#29) Teasüti


Teasüti
nagyúr

(#22) S_xperia_S
Két context van hozzá, egy event és egy state.
Task-nál válaszd a "Misc/Say"-t, azzal tudod szóra bírni a Taskert. Itt előre megadott szöveget és/vagy változókat olvastathatsz fel. Második sornál keresőre kattintva kiválasztod a Svox-ot/Mariskát és voilá! :)
Néha error-t dob, h "missing data". Erre nincs megoldás sajnos, szerintem azért lehet, mert egy idő után kikerül a RAM-ból a Svox. Második nekifutásra már működik.

(#24) S_xperia_S
Házikó ikonon kell hosszan nyomni és akkor lesz olyan menüd, ahol projektet tudsz létrehozni és importálni. Beginner módban nem látszanak a projektek.

(#25) ERPY
Hajrá, olvasgasd kicsit a leírást Marketen. Vagy tedd fel a kérdéseid...
A fényerő módosításnak azonnali hatása van (beállítás függő).

(#26) atillaahun
Korrektül kezeli a cellainfókat. Egész felhasználóbarát.

(#27) CoolBoy323
Na azok azok a CM profilok, amikkel soha nem tudtam kezdeni semmit sem, mivel egyik ilyen és ehhez hasonló alkalmazás se látja őket.

Magyar howto... Emberek tessék erőltetni az angolt! :N
Másrészt meg ezért csináltam a fórumot, hogy legyen egy magyar közösség is. :K

Valóban nem a legegyszerűbb. :D Egy Time context elég hozzá, belépő Task-nak bekapcsolod az autosync-et és a wifi-t, vársz egy-két percet, és kikapcsolod.
Egynél több belépő task-ot is hozzá lehet adni egy context-hez VAGY egy belépőt és egy kilépőt.

(#30) S_xperia_S válasza Teasüti (#29) üzenetére


S_xperia_S
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ S

(#31) S_xperia_S


S_xperia_S
aktív tag

kösz sikerült beállítani :C
az elején hülye hangja volt marisnak, de állítottam rajta :DDD

most már "csak" meg kell venni a progikat a próbaidő után :U

viszont a ház ikon nincs meg...
külön megtaláltam az exportot és importot, beginner és nem beginner módban is kerestem

fene az 5 perces időlimitbe :W

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ S

(#32) mandras81


mandras81
senior tag

Engem csak az érdekelne így első körben, hogy szükséges hozzá root jog? Vagy esetleg csak egyes funkcióihoz?

(#33) atillaahun válasza Teasüti (#29) üzenetére


atillaahun
veterán

És azt elárulnád, hogyan csinálhatok olyan feladatot ami repűlő módba teszi éjfél és reggel 7 között a telót, de csak ha otthon vagyok?
Tudom hogy van hozzá 100 oldal dokumentáció de nekem csak egy pár egyszerűbb profil kéne, nem nagyon szeretném magam beleásni a programba.

(#34) ERPY


ERPY
őstag

Nekiestem, eddig kb. 5 perce foglalkozok vele, de nemkispályásak a lehetőségek.
A llama ehhez képest egy buta valami. Ezzel nem a llama-t akartam leszólni, hanem hogy itt aztán tényleg van minden. Na ha elakadok kérdezek.

(#35) Teasüti válasza atillaahun (#33) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Context-ből kell kettőt hozzáadni egy profilhoz. A kész profilon hosszan nyomsz egyet a context gombra és felugró ablakban az "Add" lehetőség kell neked.
Tehát ha mondjuk elkészíted Time context alapján a profilt, akkor miután végeztél hosszan nyomsz egyet a Time context-en és hozzáadsz még egy State/Phone/Cell Near feltételt is.

(#31) S_xperia_S
Mutatok majd print screent később.

(#36) atillaahun válasza Teasüti (#35) üzenetére


atillaahun
veterán

Áhh, köszönöm, így már világos, azt hiszem sikerült. Ez majd reggel 7-kor ha lejár a profil akkor kikapcsolja magától, vagy erre itt is kell még egy külön profil mint a lámába?
Nincs benne valami egyszerűbb dolog, hogy magától kapcsolja vissza?

(#37) ERPY


ERPY
őstag

Ez a tasker működik ICS-n normálisan? Mert nálam váltja a profilt, csak amit ahoz állítottam azt nem csinálja meg. Van ott az a play gomb, mikor mondjuk beállítom, hogy a fényerőt változtassa erre, akkor nem kellene a műveletet elvégeznie? Eddig csak sima fényerőt módosítottam volna, de azt sem csinálja meg. Vagy ennyire béna lennék?

[ Szerkesztve ]

(#38) S_xperia_S válasza Teasüti (#35) üzenetére


S_xperia_S
aktív tag

köszi :R

szépen elmondta maris: "A telefon feltöltése befejeződött"
már csak azt kell megcsinálni, h csak 1-szer mondja :DDD

Sony Xperia™ S

(#39) atillaahun


atillaahun
veterán

Meg még olyat szeretnék, hogy ha 15% alatt van az akksi kikapcsolja a WiFit, de csak ha nincs töltőn.
Ilyen negatív feltételt nem lehet hozzáadni?

(#40) S_xperia_S


S_xperia_S
aktív tag

megvan a ház ikon:)

lejjebb kell húzni a felső menüt...
így már importál rendesen, átnézem ,lehet belőle tanulni

Sony Xperia™ S

(#41) volvoguy


volvoguy
addikt

Udv! A Tasker akkukimeles szempontjabol milyen partner? Vannak hasznos beallitasai amivel sporolok akkuidot? Pl. fenyerore, antenna, wifire vonatkozo beallitasok?:)

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#42) wayne1


wayne1
senior tag

Megörültem amikor megláttam ezt a topikot, de kicsit meg is ijedtem amikor felraktam a progit, és megláttam a kezelő felületet. Viszont egy kis utánaolvasással, már megcsináltam két dolgot is. 100%-nál Mariska felhívja a figyelmemet a töltés végére, és telefonáláskor, ha lerakom az asztalra akkor kihangosítja a telefont :D
Tetszik a progi, titkon mindig is reménykedtem abban, hogy egyszer összefutok egy ilyennel, úgyhogy köszi Teasüti :R

(#43) atillaahun válasza atillaahun (#36) üzenetére


atillaahun
veterán

Na megválaszolva a kérdésem, igen automatikusan kikapcsolja magától a profilt, így nem kell neki ellenkező feltételt adni mint a lámánál, ez egy nagy jópont.

A negatív feltételes kérdésem viszont még mindig áll.

Egyébként néztem GPS-t nem tud kapcsolni, azt mondja 2.3 alatt nem lehet. Ez természetesen nem igaz rendszerprogramok tudnak, úgyhogy ezzel még azért kiokosíthatták volna.

(#44) bohoc71 válasza atillaahun (#43) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Jó Neked. :) Nekem csak bekapcsolja,de mikor lejár az idő marad repülőmódban. Gps ha helyszin meghatározással van profil kiválasztva sem kapcsol? Nekem itthonra van beállítva egy profil,és azt automatikusan kapcsolja, mihelyt 100 méterre megközelítem a házunkat.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#45) atillaahun válasza bohoc71 (#44) üzenetére


atillaahun
veterán

Az érdekes, pedig szerintem én se csináltam vele semmi különöset, csak adtam egy 00.00-07.00 időintervallumos profilt, amihez hozzárendeltem egy Airplane mode ON-os task-ot. És most néztem épp ébresztő után 7-kor szépen visszaváltott. Neked is így van minden beállítva?

GPS-hez meg, neked nem 2.2-es rendszered van? Mert én bárhogy akarom kiválasztani mindig azt írja ki hogy nem lehet, mert nem tudja 2.3 alatt. :-(

Ja most jut eszembe a repülő módos profilnál ha a bent lévő task-ra hosszan nyomsz, lehet neki kilépési műveletet is adni. Tegyél be Airplane mode ON-t oda, és attò szerintem már jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#46) bohoc71 válasza atillaahun (#45) üzenetére


bohoc71
aktív tag

2.3-as Cm7 van a telón( voda 845). Eddig semelyik profilozó app nem tudta visszakapcsolni a repülő módot, csak be... Ezzel tesztelem a progikat, amelyik tudja maradhat/na, amelyik nem az kuka.. Eddig mind kuka :( Lehet a teló vagy a rendszer nem alkalmas rá.

[ Szerkesztve ]

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#47) atillaahun válasza bohoc71 (#46) üzenetére


atillaahun
veterán

Azzal a kilépési művelettel sem működik amit írtam?

Egyébként most jutott eszembe a GPS-nél azt írja vagy 2.2 vagy CM kell neki, úgyhogy valszeg akkor neked azért megy.

[ Szerkesztve ]

(#48) bohoc71 válasza atillaahun (#47) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Sajn nem.. De mint írtam semelyik profilozó nem csinálja.. Igy marad a kézzel kapcsolgatás, már elég sok időt ráfordítottam, de valószínű, hogy feladom.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#49) petipetya válasza bohoc71 (#48) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az Elixir2 képes rá.

"nincs rá lezsóidő"

(#50) Teasüti válasza atillaahun (#36) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az instant eseményeket leszámítva (pl Event), a többinél visszaállítja eredeti értékre a változtatásokat. Bár nem minden funkciónál, azt hiszem a fogaskerék jelű parancsoknál igen.
Ezt vki megnézhetné, hogy így van-e.
Pl repülő módot visszakapcsolja elvileg kilépő Task nélkül is, ha lejár a Context.

(#32) mandras81
Passz, gúgli a barátod. Biztos akad pár beállítás, amihez kell, de nem mindenhez.
Nálam ez nem volt kérdéses, emrt elvből root-olt romot használok. :K

(#37) ERPY
Mintha láttam volna changelog-ban ICS támogatást. Display brightness parancsban be van pipálva az azonnali hatás?

(#38) S_xperia_S
Hogy hogy többször mondja? Lehet többször aktiválódik a profil egymás után. Milyen Context-tet állítottál be?

(#39) atillaahun
Context:
- battery state 0-15% (vagy 15%-100% invertálva)
- power state "any" invertálva

(#40) S_xperia_S :R
Nem volt betervezve, hogy publikálom, ezért ne várjon senki se dokumentációt, vagy kommenteket. :B De azért nagyjából megvan, h mit miért csináltam. Lehet kérdezni. :)

(#41) suti_88
Naná. Csak a kreativitásodon múlik, h mivel spórolhatsz. Amúgy maga a progi nem bántja az akkut. Bár RAM-ot tud enni, ha több tucat profilod van és mindegyik aktív egyszerre. Optimalizálással ezen is lehet faragni. :K

(#42) wayne1
You are welcome!

(#43) atillaahun
Tedd fel a Secure Settings-et és azzal fog tudni GPS-t kapcsolni a Tasker is.

(#44) bohoc71
Fentebb említettem, hogy visszaállítja a módosításokat. De azt nem tudom, h pontosan milyen feltételek mellett teszi ezt és mely parancsoknál. Vki utánanézhetne.

(#46) bohoc71
Fura, nekem is CM Gingerbread van fent, és megy rendesen.

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.