Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15801) Met válasza szilchi (#15800) üzenetére


Met
Topikgazda

Mivan?

járólap
beton
homok
járólap
homok
beton
homok

Ilyen rétegek vannak? :Y

Az ajtót meg máshogy nem lehet berakni, azt nem tudom a tok fölé nem-e kell valami áthidaló

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15802) föccer válasza szilchi (#15800) üzenetére


föccer
nagyúr

Az ajtót felett valószínűleg teherhordó áthidaló van. Azt nem kellene átvésni :N Mindenképp kell a magasabb ajtó? Ha nem ragaszkodsz hozzá, akkor egyszerűbb alacsonyabbra vágni az ajtót. Leveszed róla a küszöböt, visszavágod a tokot, vissza rakod a küszöböt, majd méretre vágod az ajtólapot.

A padló már jó néhány gányolást megélt a leírás alapján. Én visszaszedném az egészet a teherhordó rétegig, vagy az alaprétegig. (földszinti, vagy emeleti helyiségről van szó?)

Az alap, teherhordó réteg után az alábbi rétegrendet tartsd be és nagy bajod nem lesz: PE fólia, 5 cm hablemez szigetelés(felhajta az oldalfalra, amíg az aljzatbeton "felér"), PE fólia, ~6-8cm aljzatbeton (alapterülettől és minőségtől függően), majd esetlegesen aljzatkiegyenlítő réteg ha szükséges. Erre mehet a ragasztó és a járólap.

üdv, föccer

ps: ha meg már szétszedted az egészet, lehet jobban jársz, ha a vízszerelést magad csinálod meg. Szakinak 1 nap, neked kettő. Anyagokat ugyan úgy ki kell fizetni/meg kell venni, viszont marad a zsebedben 50k. Feltéve ha meg mered csinálni és megvannak hozzá a szerszámaid.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15803) Lipton válasza Morris (#15798) üzenetére


Lipton
őstag

Itt van pár "példa", fenyő deszka 3x kezelve fehérrel 4 év után: 1 2 3 4

(#15804) Lipton válasza föccer (#15802) üzenetére


Lipton
őstag

Oldalra felhajtva 5cm? Olyan vastag minek? 2cm koruli csikot boven eleg hagyni plane ugy, hogy padlofutes sem lesz. Nem? Nalunk padlofutesnel van 2cm emlekeim szerint es semmi gond nincs vele (3 futesi szezon "megvolt" mar).

(#15805) szilchi


szilchi
őstag

Met:Igen,7 réteg :K :D

Itt a legfelső járólapot már felszedtem.Alatta van a 4 cm beton (a vödör felett a képen).A beton alatt még egy homok réteg.Amin a vödör áll,az már a 2. járólap réteg.És még ott se ér véget a móka,mert mikor azt is megkezdtem láttam,hogy megy tovább :) .

föccer:Akkor az lesz,átméretezem a tokot meg az ajtót.Az tényleg egyszerűbb,mint új áthidalót bevésni.A magasság nekem pont elég.
A padló meg vissza lesz teljesen bontva.Ja és földszint.Aztán mehet az általad írt rétegezés.
Vízvezeték szerelésbe nem vagyok annyira biztos,lehet már nagy falat lenne nekem.Meg hát a falakból is ki kell még szedni a vas csöveket.Legalábbis a szerelő azt mondta,azokat is ki kell cserélni.Pedig azt gondoltam,azok maradhatnak és azokhoz lesz még hozzáépítve pár plusz cső.Meg onnan lesz a konyhába is átvezetve a víz,mert még nincs.Aztán lehet utána nézek a dolgoknak,hogy mennyire komplikált.

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#15806) Met válasza szilchi (#15805) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha ennyire szét van szedve a lakás akkor jobb most kicserélni a vas csöveket mint esetleg fél év múlva kivésni mert csőtörés van...

Az a jó a víz szerelésben hogy nem ráz, nem robban. Összerakod kinyitod ha csöpög javítod ha nem, örülsz :)
Ha tudsz keríteni ismerőst aki nem idegenkedik tőle akkor szerintem mindenképpen jobban jársz anyagilag.

Ha azt a padlórendszert felszeded nem is kell olyan sokat levágni az ajtóból :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15807) föccer válasza Lipton (#15804) üzenetére


föccer
nagyúr

A lényege az, hogy a kiöntött beton ne érintkezzen semmilyen merev szerkezettel, mint pl a falak. A testhang gátlásban és a hőszigetelésben is fontos.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15808) szilchi válasza Met (#15806) üzenetére


szilchi
őstag

Ez való igaz,túl sok minden nem lehet ott elcseszni :K .Meg mivel fizetésből újítok fel,nem mindegy az 50K sem.Meg akkor kiszedem a vascsöveket is.Tényleg nem éri meg spórolni,ha meg 1-2 év múlva ki kell bontanom.Az a vascső,amin jön be kintről a víz,azzal mi legyen?
Ja és milyen átmérőjű csövekre lesz szükségem?Víz meg szennyvíz is kell.Lesz két szennyvízlefolyó a WC-nek meg a zuhanynak (padlólefolyó).Meg egy a mosógépnek.Meg a hideg-meleg víz a mosdónak,zuhanynak meg a WC-nek.Meg egy elágazás a konyha felé.Épp egy webáruházat nézek.Ott van 16 meg 20 mm-es műanyag cső is.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#15809) biker válasza wrox (#15799) üzenetére


biker
nagyúr

sehogy, a radiátorok méretéből saccolt, én fogom majd mérni, mit is tud a visszatérő

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15810) szilchi válasza szilchi (#15808) üzenetére


szilchi
őstag

Találtam két videót,amiben mutatnak vízvezeték szerelést meg mosdó beépítést
Bauhaus
Praktiker

És mindjárt még egy kérdés.A praktikeres videón látott flexibilis csöveket csak kívülre lehet szerelni,vagy falon belül is?Mert ezzel tényleg pofon egyszerű lenne szerintem.Kimérném a tartók helyeit a falon,felfúrnám őket és szépen elvezetném benne a csöveket aztán pár sarokszelep és be is lehetne vakolni az egészet.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#15811) Met válasza szilchi (#15810) üzenetére


Met
Topikgazda

Célszerű kívülre szerelni, mert ad némi szabadságot hogy hova tedd a mosdót.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15812) Morris válasza Lipton (#15803) üzenetére


Morris
veterán

Tényleg jó így is! :) Grat

[ Szerkesztve ]

(#15813) csemberlen válasza szilchi (#15810) üzenetére


csemberlen
őstag

belenéztem a praktikeresbe, jót nevettem.
a videó alapján ne akarjon senki nekilátni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#15814) szilchi válasza csemberlen (#15813) üzenetére


szilchi
őstag

Konkrétan mit csináltak rosszul?Mondjuk ennél több infót nézek neten meg kérdezek,ismerősöktől akik jártassak a dologban,mielőtt nekiállnék :K .

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#15815) föccer válasza szilchi (#15814) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezekben a filmekben színészek játszanak és a marketing osztály írja a forgatókönyvet. Gondolom mindent elmondtam. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15816) mdk01 válasza szilchi (#15800) üzenetére


mdk01
addikt

...és gondolom a fürdőkád is befog férni a 60-as ajtón. :U

[ Szerkesztve ]

(#15817) szilchi válasza föccer (#15815) üzenetére


szilchi
őstag

Persze-persze...De ha Kovi írta volna a forgatókönyvet és Michell Wild lenne a szerelő "..majd mielőtt a csövet a sarokszelepekre húzzuk,a szánkba vesszük és jóól benedvesítjük...hmmmmmmm....".Gondolom ezzel egyikőtöknek se lenne gondja :DDD

Ennek a fehér hajlékony csőnek mi a hivatalos neve?

mdk01:75-ös (már ha ez a szélességre értendő) és nem lesz kád :N .Épített zuhanyzó lesz.

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#15818) szilchi válasza szilchi (#15817) üzenetére


szilchi
őstag

Meg is van a név,alubetétes ötrétegű cső.Már csak a szükséges átmérő kellene,mert ahol nézem 4 féle méret van.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#15819) harry válasza szilchi (#15808) üzenetére


harry
veterán

Jajaj :D Én utálok vizet szerelni (volt már fürdő felújítás), gonosz dolog ez is, jó lehet nem egyből látod kárát, mint gáz/villanynál, de ha valami kis csöpögést nem veszel észre, az elég ahhoz, hogy idővel kárt okozzon - ilyen szempontból szerintem rosszabb is. Ha meg csőtörés van, akkor főleg, úszik minden, lehet bontani.
Persze, meg lehet csinálni, nekünk is sikerült, csak azt mondom, hogy néha elég bosszantó tud lenni 1-2 apróság, és elhúzhat egy szerelést hosszan... De, ha nem nagyon kell gányolni, vannak jó alkatrészek / szerszámok / tervek, akkor valószínűleg rendben lesz.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15820) szilchi válasza harry (#15819) üzenetére


szilchi
őstag

Gondolkozok is egy "B" terven,ahol külsőleg oldanám meg a csövek elvezetését.Ott nem lenne (akkora) egy szívárgó csatlakozás vagy csőtörés.De mivel nem olyan esztétikus (szerintem),nem választanám elsődleges megoldásnak.Holnap úgyis mennem kell reggel a házamhoz mert végre jön a villanyszerelő és talán ebben az évszázadban lesz áramom.Akkor lesz időm kimérni mennyi cső kell,mennyi csatlakozó,T-elosztó,hány szifon,etc..

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#15821) harry válasza szilchi (#15820) üzenetére


harry
veterán

Alapból nem tenném kívülre én sem, hogy nézne ki... De, ha kész, akkor gondolom kell egy nyomáspróba, és ha minden rendben, akkor jó :)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15822) Met válasza szilchi (#15820) üzenetére


Met
Topikgazda

Annyit lehet hogy a falon kívül vezeted el a csöveket és letakarod egy előtét fallal.

Azért ennyire nem kell félni a csöpögéstől, összerakod, nyomáspróba és pár napig úgy hagyod, ha nem csöpög akkor utána se nagyon fog, csőtörés meg bármikor lehet ezen kár stresszelni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15823) szilchi válasza Met (#15822) üzenetére


szilchi
őstag

Ez igaz,csőtörést gyk. lehetetlen kivédeni.Akkor az lesz,hogy megnyitom aztán pár nap múlva visszamegyek és megnézem milyen magas a vízszint :) .
Még két kérdés.Ehhez az 5 rétegű alucsövekhez van egy spéci fogó a vágáshoz.Lehet mással is vágni,vagy inkább vegyek egy ilyen fogót?Asszem 4-5 ezer,szal nem nagy összeg.A másik,hogy kell e szigetelni a meleg vizes csövet?Hőveszteség véget gondoltam.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#15824) Jovanny2 válasza szilchi (#15823) üzenetére


Jovanny2
őstag

Nálunk nincs külön szigetelve, de biztosan nem árt, ha van (mondjuk nekem csak a fürdőszobában van pár méter melegvíz 2 ágon). Nemcsak hogy speckó olló, de speckó egyengető is van hozzá, kis pengével, ami beállítja a belső és külső átmérőt (ami a vágástól összenyomódik), és egyenletesre nyesi, lemetszi a sorját a vágott élről. Ezek lehet, hogy nélkülözhetőek, de utána kell még presszgép is, ha presszes idomokat akarsz használni, ami szerintem sokkal jobb, mint a menetes. Presszgépet lehet kölcsönözni, vagy ha van jó ismerős szerelvényboltban, általában adnak kölcsön pár órára.

@Met: Igen, arra gondoltam. :)

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#15825) Met válasza szilchi (#15823) üzenetére


Met
Topikgazda

Úgy tudom azt a csövet meg is kell "blankolni" az idomokhoz arra meg van spéci szerszám.
Bár az jó pár éve volt amikor ezt láttam lehet azóta fejlődött a technika.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15826) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok,

Beton fal (panel) glettelésekor a "falfix" nevű anyagot a glett alá is kell használnom, vagy csak glettelés után, a festék előtt?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#15827) Jovanny2 válasza _Petya_ (#15826) üzenetére


Jovanny2
őstag

Szia. Ez mélyalapozó szerűség, ugye? Annak az a célja, hogy festés előtt a porózus felületet "polimerizálja", és így egyenletes legyen a fal nedvességszívó képessége, és megkösse a port. Szerintem csak utána kell, festés előtt. Igazából biztos, hogy nem árt, ha előtte is használod, nekem régi járólapra közvetlenül csempézés miatt ajánlották a burkolók, hogy jól megfogja a csemperagacs. :)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#15828) Morris válasza _Petya_ (#15826) üzenetére


Morris
veterán

Beton falnál csak a festék alá kell. Mivel a beton nem olyan porózus mint a vakolat, így nem szükséges glett alá. Viszont festék alá mindenképpen, mivel a beton is legalább annyira szeretni a nedvességet mint a mész.
Szóval Jovanny2 +1 :)

(#15829) Jovanny2 válasza Morris (#15828) üzenetére


Jovanny2
őstag

:R Egyébként ez egy nagyon jó találmány, én is kenem 1000-rel. Hígítani is lehet vízzel 1:1, szóval kiadós is. Egyetlen helységem (spájz) meszes, azt is lekentem meszelés előtt, és egész jó lett a végeredmény. Remélem nem dobja le 1 év múlva. :D

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#15830) _Petya_ válasza Morris (#15828) üzenetére


_Petya_
őstag

Köszi mindkettőtöknek, akkor simán glettelek, aztán majd utána falfix.

Egy másik kérdés: van egy szoba, aminek a külső falaira belső hőszigetelés gyanánt az előző lakó 0.5 cm vastag hungarocellt ragasztott. Mivel azóta az épületet kívülről szigetelték, a belső szigetelés felesleges, így le is szedtem. Viszont, a ragasztó, amivel fel volt téve, nagyon nehezen jön le, de van ahol szinte magától lepereg. Ez egy sötétszürke cementes jellegű anyag, talán csemperagasztó nagyon vékonyan felkenve (kb 1 mm.). Ahhoz vékony, hogy vésővel le tudjam szedni, de a csiszoláshoz túl vastag.

Szerintetek hogyan lehet ezt a legegyszerűbben leszedni?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#15831) Morris válasza Jovanny2 (#15829) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem is jó kis cucc. Mondjuk én nem hígítom soha. Menjen töményen, piába is az a jó :D
Szerintem nem fogja ledobni. 3-4 évet így bírnia kell.

_Petya_: Ha nem jön le és nem zavar, én úgy hagynám. Ha zavar, akkor ezzel sokmindent le tudsz szedni.

Vagy talán jó durva csiszolópapírral :U

[ Szerkesztve ]

(#15832) _Petya_ válasza Morris (#15831) üzenetére


_Petya_
őstag

"Ha nem jön le és nem zavar, én úgy hagynám. Ha zavar, akkor ezzel sokmindent le tudsz szedni."

Tehát simán gletteljem ki ott, ahol lejött, ahol meg nem, ott falfix után festhetek rá?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#15833) Morris válasza _Petya_ (#15832) üzenetére


Morris
veterán

jaja, de az egészet kend le alapozóval. az a biztos. :K

(#15834) _Petya_ válasza Morris (#15833) üzenetére


_Petya_
őstag

No, megpróbálkoztam a gletteléssel, az eredmény tragikus, alighanem mestert fogok hívni...

Ha megpróbálok előírás szerint glettelni (10-15 fokos szögben tartva a glettvasat), akkor nagyszerűen befedi a falat a glett, viszont nem tudom a vastagságot szabályozni, így gyönyörű ökörhugyozás jellegű hullámos felületet tudok kialakítani, és túl vastag is lesz (kb 1 mm)..

Próbálkoztam glettvas helyett 4 cm széles spaklival glettelni úgy, hogy csak a lyukakat glettelem be a betonban, 70-80 fokos szögben tartva, így ugye a beton felszíne segít egyenesen tartani, a felszínen csak hajszálvékony glett réteg lesz. Viszont így meg a lyukakba szorul a levegő, és lehúzás után a lyukak helyén pukli lesz.. ja és persze így alig haladok..

Ja, azt nem írtam, Rigips Rimano 0-3-as glettet használok, és beton falat próbálok glettelni (panel).. Tud valaki tanácsot adni, esetleg Szeged környékén ajánlani valakit, aki megcsinálja nekem? :)

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#15835) Morris válasza _Petya_ (#15834) üzenetére


Morris
veterán

Hát igen, a glettelés is egy művészet, de könnyen meg lehet tanulni. :))

Lyukak betöméséhez jó a széles spakli, nagy felülethez pedig elengedhetetlen a glettvas.
A lyukaknál nem probléma, ha púpos lesz, mivel ahogy szárad a glett egyre inkább homorú lesz a fal síkjához képest, szóval ettől nem kell félni. Egy falat legalább kétszer le kell glettelni. Még egy profinak is. Az első glett réteg után jön a csiszolás/javítás, majd jöhet a következő glettelős javítás.
Én ezt a glettet ajánlom. Régóta dolgozom ezzel és nekem nagyon bevált.

Ha közelebb lennél, szivesen átugranék és megcsinálnám, de így nem megy sajna. :(
Bár... van az a pénz :DDD ;] ...

A 0-3 mm-es glettel az a gond, hogy 3mmnél vastagabb rétegnél meg fog repedni. :U

[ Szerkesztve ]

(#15836) _Petya_ válasza Morris (#15835) üzenetére


_Petya_
őstag

Hmm, és egyébként milyen vastagnak kellene lennie a glettnek? Azaz, másképp kérdezem: kell számottevő vastagságban beglettelni az egész falat, vagy csak a lyukakat kell betömni? Mert az utóbbi esetben nagyjából meg tudom oldani, csak sokáig tart :)

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#15837) Morris válasza _Petya_ (#15836) üzenetére


Morris
veterán

Olyan vastagnak kell lennie, hogy sima felületed legyen.
Csak annyi a lényeg, hogy a rákerülő festékréteg sima felületet adjon. Tehát, ha viszonylag sima a felület, (márpedig az, mert beton fal), akkor elég csak a lyukakat kihúzni. :K

Elég ha vékony rétegben végigrántod a glettvasat és akkor az utjában álló kisebb lyukak el is fognak tűnni.

[ Szerkesztve ]

(#15838) _Petya_ válasza Morris (#15837) üzenetére


_Petya_
őstag

Ha csak úgy lazán végigrántom, akkor majdnem 1 mm-es réteg lesz. Ahhoz, hogy tényleg csak a lyukakat tömjem be, aprólékosan, négyzetcentiről négyzetcentire kell beledolgoznom. Ezt a vékonyságot egyébként nem is tudom elérni a glettvassal (vagy csak gyenge vagyok hozzá), csak a kicsi keskeny spaklival, erősen nyomva. Már a nagyobb, normál szélességú spaklival is necces :) De ha azt mondod, hogy így jó, és nem lesz vele gond, akkor azt hiszem, meg tudom oldani :)

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#15839) Nkboy válasza _Petya_ (#15838) üzenetére


Nkboy
senior tag

Lehet, hogy egy kicsit sűrű az anyag.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#15840) _Petya_ válasza Nkboy (#15839) üzenetére


_Petya_
őstag

Köszi a tippet, próbálok kicsit hígabbat keverni. Úgy tudtam, olyanra kell keverni, hogy a fejjel lefelé fordított spakliról ne essen le, de ne is folyjon le. Van valami hátránya, ha túl hígra keverem? (persze a fenti határon belül azért...)

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#15841) Nkboy válasza _Petya_ (#15840) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ha túl híg, akkor nem fedi be a hibákat. Szerintem akkor jó amikor olyan a sűrűsége mint a tejfölnek. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#15842) _Petya_ válasza Nkboy (#15841) üzenetére


_Petya_
őstag

Ó, akkor itt rontom el, az enyém jóval sűrűbb volt.. köszi! Holnap kipróbálom hígabban.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#15843) Dluinet válasza _Petya_ (#15840) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A glettelés fogásai

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15844) Morris válasza _Petya_ (#15842) üzenetére


Morris
veterán

Igen-igen, nem jó a sűrű anyag. Valóban a tejföl-szerű a tökéletes. :N
Az a baj, hogy ha megmutatnám, pillanatok alatt rájönnél a technikára, de így leírva kicsit nehézkes!

Annyira tudod csak elrontani, hogy ha vastagon húzod, száradás után sokat kell majd csiszolnod. Egyébként nem lehet elcseszni. Ne félj tőle. Kísérletezz nyugodtan.
Amikor apukám nekem mutatta, akkor lett neki is egy-két ősz hajszála :D - festő az öreg - :))

[ Szerkesztve ]

(#15845) harry válasza Dluinet (#15843) üzenetére


harry
veterán

Ez pont jól jön nekem is, gletteljük a gipszkarton falakat (illesztéseket) :) Ilyen élhúzót (vagy mi ez?) nem is láttam korábban: [link] ellenben szükségem is van hasonlóra, majd utánanézek.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15846) DeFranco válasza Morris (#15844) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És azt hogy oldjuk meg, hogy ne legyen belőle (szó szerint) 5 perc alatt kőtömb az edényben?

(#15847) _Petya_ válasza DeFranco (#15846) üzenetére


_Petya_
őstag

Én a (mint kiderült, túl sűrű) anyaggal több mint fél órát szerencsétlenkedtem, és a végére csak minimálisan lett keményebb. Ha jól hígítom, akkor gondolom még tovább tart.

Te nem véletlenül villanyszerelő gipszet használsz? :D Azzal van némi tapasztalatom, azt ha jó sűrűre keverem, tényleg percek alatt köt, de az pont erre van kitalálva. A modellgipsz szintén piszok hamar meghúz..

Nálam az volt a gond, hogy a glettelőgipszet is olyan sűrűre kevertem, mint a villanyszerelő gipszet szoktam :D

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#15848) szilchi válasza Jovanny2 (#15824) üzenetére


szilchi
őstag

Az ebben a fórumban etalon-videóként kezelt :DDD :DDD Praktikeres videóban az ürge csak simán átvágja a csövet és feltolja a sarokszelepre.De azt azért mondja,hogy egyengessük el a cső széleit.Azért gondolkodtam a meleg vizes cső szigetelésén,mert némi infó után guglizva találtam hozzászólásokat,ahol emberek szigetelték azt.Idomokból én meneteseket néztem.Bár nem tudom a presszes mennyivel jobb.De a menetes egyszerűbb és nem kell hozzá külön gép.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#15849) Jovanny2 válasza szilchi (#15848) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ha messzebbre kell vinned a melegvizet, akkor jó, ha leszigeteled csőhéjszigeteléssel, de nekem a falban a kádig megy vagy 70 centit, a mosdókagylóig meg ~4 métert a padló alatt, tehát kihagytam. A praktikeres videó nem etalon. ;) A pressz sokkal jobb, lehet vele haladni, mint állat. Vízszerelő ismerőssel csináltuk, levagdostuk a csöveket, leblankolgatta a végeiket (közben eszembe jutott, kalibrálónak hívják :D ), ráhúzgáltuk a pressz idomokra, 1 gombnyomás, és kész. nem kell csavargatni, aggódni, hogy ereszt, nagyon haladós. Ettől függetlenül nem akarlak lebeszélni a menetes-hollanderes megoldásokról, de érdemes rákérdezni a helyen, ahol a csöveket-idomokat veszed, nem-e tudnak kölcsönadni egy presszgépet.

Egy kis humor mindenkinek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#15850) wrox


wrox
senior tag

Nem igazán tudom elképzelni, hogy tejföl sűrűségű glettel lehet normálisan glettelni, az lefolyik a glettvasról, meg a falról is. Ne vicceljetek már. :D
Egyébként ha nem jön be a széria glett, akkor próbáld ki a Rhimano Plust. Hófehér, és állítólag könnyebb vele dolgozni, mint a szériával. (Én csak ezzel gletteltem, szóval nem tudom, de 2 festő is jobban dicsérte, mint a szériát)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.