Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15301) Ton-ton válasza canniball (#15292) üzenetére


Ton-ton
tag

Esetleg szóba jöhet még a bukó villa felszerelése vízszintesen (ablakra és tokra alul vagy felül, becsukott állapotában két fém lemez). Hivatalos nevét nem tudom. Ezt szokták használni a bárszekrényeknél, ami tartja az ajtót. Létezik belőle olyan amit nem tudsz egyszerűen felhajtani (tehát rögzít nyitott állapotban).

http://qtp.hu

(#15302) biker


biker
nagyúr

mit lehet adni az esővíztárolóban lévő vízhaz, hogy a szúnyoglárvák kipusztuljanak, de locsolásra még alkalmazható legyen?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15303) harry válasza canniball (#15292) üzenetére


harry
veterán

Nem bot, nálunk volt régi lakásban olyan, hogy ~10cm magas cucc, lényegében fa lapok úgy egymáshoz rögzítve, hogy a lapok hossza illeszkedjen az ablak szélén annak pereméhez. Na ez így vélhetően elég érthetetlen, valójában egy holt egyszerű cucc, lényegében egy kis ék ez is, teljesen nyitott állapotban megtartotta az ablakot, semmi furkálás/rögzítés, állítgatás. Szóval kb. mint itt, csak fából: [link], és az ablak lapjára merőlegesen nézett, be a résekbe.

Itt meg egy pár kép arról, hogy kell használni az a fura kitámasztót: [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15304) csusza`


csusza`
senior tag

Jóóóóóóóóóó lesz ez a festés :) Csak kétszer át kellett menni az egészen.
Egy-két helyen látszik csak a folt, akkor is csak ha nagyon közelről nézem... Örülök ám! :)

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#15305) canniball válasza mdk01 (#15295) üzenetére


canniball
nagyúr

"...az a hullámos izé csak ilyen 20cm hosszúságú lehet, ezért az sem jó neked."
Hja, az is kilőve.

biker!
No problemo. :)

Ton-ton!
Erre gondolsz "bukó villa" alatt?

harry!
Köszönöm a linket! Ez a Stoppi nevezetű izé a képek alapján elég praktikusnak tűnik és kifejezetten jó hogy nem kell hozzá barkácsolni. Viszont hiába guglizok sehol sem találtam olcsóbban mint a Praktikerben, annyit meg nem adok érte, párszáz forintnál többet szvsz nem ér.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15306) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Hy arra gondoltam hogy lefestem a szobám csak a gletteléshez nem értek annyira mivel lehet szépen lecsiszolni hogy egyenetes legyen? Illetve milyen festéket érdemes venni?és hány réteget fessek fel? És kb mennyi festék kellene egy 4*3m es szobához?

Xbox One: bandymnc

(#15307) harry válasza bandi0000 (#15306) üzenetére


harry
veterán

Amennyire tudom (és a tapasztalatom), hogy a Dulux egy aránylag jó festék, nekem bejött, érdekes állaga van (kissé puding szerű), de értelmesen lehet vele dolgozni. Biztos van drágább / jobb, de szerintem megfelelő - főleg, hogy olcsónak sem nevezném.
Kiadósság rá van írva, gondolom 1 rétegben számolva, de, hogy tényleg annyit ad-e, vagy elég-e egyáltalán az egy réteg, ahhoz nem tudok hozzászólni...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15308) Met válasza bandi0000 (#15306) üzenetére


Met
Topikgazda

Csiszolópapírral lehet csiszolni:) Nyílván nem túl durvával.

Ha színes fal kell akkor valami előre színezett, Dulux ahogy harry kolléga is javasolta, kb. hozza a dobozra írt nm-t amire elegendő (mondjuk ez festési technikától is függ :DD ), két réteg javasolt. Előnye még hogy nem csöpög és tényleg könnyű vele dolgozni. Heraból is van előre szinezett azokat nem ismerem.

Jó hogy 4x3m de milyen magas?:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15309) alázógyík


alázógyík
őstag

Vakolással kapcsolatban kellene egy kis segítség.

Van egy lepukkant garázsunk, és azt szeretném rendbe tenni.

1.Elég rossz állapotban a fal. Van ahol nagyobb lukak vannak, több helyen nagyon egyenetlen, girbe-gurba a fal.
Mit kezdjek vele? Az összes vakolatot leverni drága volna, és nincs is hozzá időm/szakértelmem.

2. Az aljzat beton se túl jó. Vannak benne lukak, 10cm-es szélességű csíkok is, amik 3-4 cm mélyek, és a kapunál is elég nagy a szintkülönbség. Esztrich betont öntsek rá?

3. Villany sincs bent, de szeretnék. Milyen vezetéket ajánlotok, és hol véssem ki neki a falat?
Az egyik oldalára és a garázskapuval szemközti falra kellene áram/konnektor...

(#15310) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Van itt olyan topilakó, ahol hasonlóan, mint nálunk, csak a gáztűzhely megy gázról?

A fűtésünk vegyestüzelésű, a bojler meg ilyenkor villany, télen meg vegyestüzelésről megy, szóval tényleg csak főzésre van használva, ennek ellenére havi 11-12.000FT-os számlákat kapunk már Január óta.

Édesanyám szerint, ha csak főzésre van használva, ez max 4-5k lehet havonta, a mi papírjainkon átlagban havi 70m3-es gázfogyasztás van kiszámlázva, ráadásul még elszámoló csekk sem küldtek.

Ha, valaki hasonlóan csak főzésre használja a gázt, mennyit fizet havonta? Jogos a kételkedésem, h itt valami nagyon nem ok?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15311) wrox válasza runner 125 (#15310) üzenetére


wrox
senior tag

Diktálni kell az óraállást. Júniusban le szokták olvasni az órát, olyankor nem kompenzálódik a számla? Mi nyáron 5 ezer forint körül fizetünk, gázbojler és gáztűzhely (sütő elektromos)

(#15312) Met válasza runner 125 (#15310) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem szoktátok írkálni a gázóra állást havonta?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15313) DeFranco válasza runner 125 (#15310) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez csak főzésre használva extrém sok.

Nekünk 50m2-re konvektoros fűtéssel, és gázos melegvízzel plusz főzéssel együtt havi 50 m3 alatt van az átlag. Nyári hónapok átlag 20-25 m3, téli hónapok átlag 80-100 m3.

Fűtéssel, melegvízzel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#15314) csemberlen válasza runner 125 (#15310) üzenetére


csemberlen
őstag

De télen is csak ennyit fizetsz nem? 12 hónapra el van osztva.
Csak a tüzhely 2 ezer lehet.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#15315) föccer válasza föccer (#15263) üzenetére


föccer
nagyúr

UP! :U

:)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15316) wrox válasza biker (#15302) üzenetére


wrox
senior tag

Ezt

(#15317) runner 125 válasza wrox (#15311) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez az, h tavaly állíttattuk át a gázt, mert akkor került beszerelésre a vegyestüzelésű kazán.
De, mi is arra készültünk, h havi max. 4-5k lesz a gáztűzhely költsége, nem gyakorlatilag a 3x-osa.

Amúgy nem voltak még leolvasni..

Met

Eddig sajna nem, most megnéztem.

DeFranco

Hm, akkor nem csak nekem tűnt fel, h ez tényleg sok. Mi 3 főre főzünk, de ezen kívül más tényleg nem megy a gázról.

csemberlen

Sajnos azt nem tudom, mivel ahogy fentebb írtam már, tavaly lett "átkategorizálva" a gázfizetésünk, mivel átálltunk vegyestüzelésre.

Mindenesetre írtam nekik e-mail-t, lefotóztam az óraállást, és max. kérek valami szerelőt, h nézze végig a rendszert nem szökik-e valahol.
A gázóránál mennyire természetes, ha gázszagot érez az ember? Ha, kinyitom és odahajolok rendesen érezni.
..az faxa lesz, ha egy ideje szivárog valahol.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15318) DeFranco válasza runner 125 (#15317) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ebben az esetben lehet, hogy még a tavaly átalány alapján számláznak, és később kaptok elszámoló számlát. Ezt van jogotok módosítani, lesz egy nagy jóváírásotok, az biztos, de legalább nem ők használják a pénzeteket. Én a havi diktálás híve vagyok egyébként.

A gázszag nagyon kis mértékben lehet normális, leginkább a tömítőkóc kiszáradása okozhat ott szivárgást. Szappanos vízzel, vagy spec sprével lehet lokalizálni honnan szivárog.

Nézd meg az előző óraállásokat, amik megvannak, évente legalább kell egy legyen, és onnan fogod látni, hogy az átalány téves, vagy nagyon szivárogtok. Bár szerintem ennyi nem szivároghat el észrevétlen.

(#15319) Met válasza runner 125 (#15317) üzenetére


Met
Topikgazda

Természetesnek nem természetes de sajnos gyakori és nem tudnak vele mit csinálni.
Hívd ki őket, kimennek gyorsan ha szivárgást jeleznek.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15320) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Kerdesem lenne tetoter szigetelesevel gipszkartonozasaval kapcsolatban.

Jelenleg ugy nez ki a helyzet, hogy a kb 80cm-re levo szarufak koze van berakva sarga szinu anyag, gondolom uveggyapott, ezt U szegekkel rogzitett drotok halozzak be.
Azon gondolkodtam, hogy talan jo lenne ha tennek meg ugy 5cm anyagot, felek ami fent van nem lesz eleg szigeteles.
Azt talaltam ki, hogy bramac lecet visszintesen 60cmkent felteszek a szarufakra, es ezek koze teszek be anyagot, majd vmi foliaval lezarom.
elso kerdes ennek mifele folianak kellene lennie? Mit celszeru ide rakni?
Utana jonne a karton ami hosszaban felbevagott tabla, mert csak ez fer fel :(

A masodik kerdes, ha ez igy nez ki, hogy is lenne celszeru ezt a karton felszerelni? szinten fekvokent? Vagy allokent?

Tudom messze van az idealistol az elkepzelesem.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#15321) Ton-ton válasza canniball (#15305) üzenetére


Ton-ton
tag

Igen. Ennek van olyan változata, hogy nem tud becsukódni magától (az egyik lemez fel van hajtva oldalt).

http://qtp.hu

(#15322) gordonfreemN válasza alázógyík (#15309) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Falat vakold be, zsákos a legegyszerűbb. Jobb nem jut eszembe, de próbáld meg minél vékonyabban. Ha nagyok a felületek, hulladék gipszkartont belenyomkodni, ez kitölti a nagyját. Tökéletesen simára -garázsról lévén szó- gondolom úgy sem kell.
Aljzatba mehet az esztrih. Portalanítva, kicsit felvizezve.
Villannyal szintén kár vacakolni falba téve. Külső szereléssel csináld, jobban jársz, és ha normálisan megvan csinálva, akkor jól is mutathat. Dupla szigetelésű 1.0 vagy 1.5 mm2 (terheléstől hossztól függően) sodrott vagy sima tömör réz kábel, de ezt csöbe.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15323) Ton-ton válasza Bandus99 (#15320) üzenetére


Ton-ton
tag

Sajnos nem lesz ennyire egyszerű. Tehát felteszed a lécet, közé a szigetelést. Viszont ezt is drótozni kell. Leginkább pala szöget használunk erre. Félig beütöd a szögeket, rátekered a drótot, majd ha egy darabon kész vagy végigszaladsz és beütöd rendesen.
Fóliának szinte bármi megfelel (a legvékonyabb takaró fóliát kivéve). Viszont érdemes elgondolkodni a Solflex (hőtükrös) fólián. Kb 50%-al drágább csak.
Tehát a párazáró fóliát feltűzöd (felülről illik indulni, így mindenképp levezeti a nedvességet). Sima fólia esetén széles celluxal javasolt leragasztani az illesztéseket, Solflexhez van saját.
Ezután azonban még szükség van egy újabb lécsorra (40cm lécköz javasolt), ugyanis a gipszkarton nem viseli el tartósan ha rajta fekszik a fólia.
Az hogy a kartont milyen irányba teszed, rád van bízva. Ahogy kényelmesebb/gazdaságosabb.

http://qtp.hu

(#15324) canniball válasza Bandus99 (#15320) üzenetére


canniball
nagyúr

Párazáró fólia kell neked.

Ton-ton!
Akkor már csak az kéne hogy valaki megmondja mi ennek a neve.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15325) Bandus99 válasza Ton-ton (#15323) üzenetére


Bandus99
őstag

Ha jol tippelek akkor ez a solfex nyar ami javasolt erre a celra ?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#15326) alázógyík válasza gordonfreemN (#15322) üzenetére


alázógyík
őstag

Köszönöm, így fogom csinálni. :K :R

(#15327) harry


harry
veterán

Ajtóvásárlásban kérném a segítségeteket: beltéri ajtó lesz, kb. 90*210-es, 15cm széles falba. Elsődleges szempont a jól záródás / szigetelés, ugyanis egy időszakosan fűtött pincehelyiséget választ el a többitől, szóval olyan 5-10°C különbség lehet a két oldalán télen. Illetve, ami fontosabb, az a hangszigetelés. Ilyen szempontból fel is merült, hogy a 'belső' oldalára lehetne készíteni még egy réteg üveg/kőzetgyapotból valamilyen bevonatot (és arra vagy valamilyen szövet anyag kerül, vagy valami deszka, fogalmam sincs).

Mit ajánlotok? Egyáltalán, milyen anyagok jöhetnek szóba? Milyen tok / profil lenne jó választás / milyenek vannak? Küszöböt külön szokás beszerezni, vagy mennyire lehet 'részletekben' venni az ajtót? Kilincs többnyire külön van, az nem lep meg.

Gondolom durva dolog lenne egy kültéri és/vagy tűzzáró acél ajtó, de azt azért sokallanám (bár aztán lehet van olcsóbban is megfelelő, passz).
Inkább a fent említett szempontoknak kéne megfelelnie, az esztétikai rész, kinézet másodlagos.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15328) mdk01 válasza harry (#15327) üzenetére


mdk01
addikt

Mennyit szánsz rá összegbe?
Dupla falcos + gumitömítés + biztonsági zár ami ez esetben abban segítene hogy a reteszek ráhúzzák a gumitömítésre az ajtó a teljes magasságában.
Pántból is lehet vmi normálisabb ami tart is, mert nehéz lesz az ajtó, meg a pántos oldalon is jól belehet állítani a gumitömítésre az ajtót.
Ha ez megvan akkor lehet cifrázni az ajtó szerkezetét de ahhoz már egy normális asztalos kell és vastagabb pénztárca.
Nem tudom milyen összegbe gondolkodsz.

Ilyen szempontból fel is merült, hogy a 'belső' oldalára lehetne készíteni még egy réteg üveg/kőzetgyapotból valamilyen bevonatot (és arra vagy valamilyen szövet anyag kerül, vagy valami deszka, fogalmam sincs).
Én ezt az ajtólap belsejébe tenném és ha az ajtó díszessége nem fontos akkor van is ötletem, de ehhez már asztalos kell.

[ Szerkesztve ]

(#15329) harry válasza mdk01 (#15328) üzenetére


harry
veterán

Köszi a tippet, árat passzolom, nem vagyok otthon a témában, gondolom 30k alatt nem igazán menne... Mondjuk még az jut eszembe, hogy a pincében van egy komolyabb ajtó (garázs/kerti tároló, stb helyeket választja le a kamra / kazánhelyiségtől, de igazából kb. semmi jelentősége nincs, egyszerű ajtónak használjuk, sőt, szinte mindig nyitva), lehet azt kéne felhasználnom. Ennek mondjuk nagy hátránya, hogy ilyen sötétített domború 'üveg' (inkább műanyag) kazetták, vagy mik vannak benne. Bár ha esetleg szét tudjuk szedni, abba lehetne tenni szigetelést, vagy kicserélni teli fára. Talán ilyesmi, fa az egész, több ponton zár ez is, ha felfelé húzom a kilincset érezni, hogy jobban ráhúz az ajtó. Talán ezzel járnék a legolcsóbban, mert annak a helyére mehetne akár egy tetszőleges egyszerű beltéri ajtó is. Talán kedden járok otthon ismét, majd megnézem pontosabban.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15330) elessar válasza Bandus99 (#15320) üzenetére


elessar
tag

Gipszkartonozáshoz egy kis segítség

(#15331) szilchi


szilchi
őstag

Gipszkartont hol (nem) ajánlott tartani?Vettem 50 nm-t az egyik szobához,de mivel csúszik az áram bevezetése(még csak most rakták le a dobozt ) dobozt
,csúszik a gipszkartonozás is.A 2 nm-es lapokat 3 gerendára tettem egy fedett,de nem teljesen zárt előtérbe.Az eső nem esik be sehonnan.Csak hát ugye nem zárt helyiség.Maradhat ott de takarjam le,vagy inkább vigyem be a lapokat a házba?

Meg felmerült egy olyan gond,hogy át akarom fúrni a plafont az elektromos vezetékeknek.Stukatur plafon van,viszont ez és a padlás között van vagy 60-70 cm.Létezik ekkora fúró,hogy azt át tudjam fúrni?A legnagyobb,amit láttam olyan 40-5 cm volt,de az kevés lenne.Az előző bérlő rájött,hogyan kell,mert a tv antenna vezetéke plafonon keresztül jön le.

Valamint egy olyan kérdésem is lenne,hogy van egy visszabontott kéményem.Nem tudom,miért bontották le a tetejét,de 1-1,5 m-el a tető alá leszedték a téglákat.Ezt mennyiből lehetne visszaállítani?Körülbelül.Két egymás melletti helyiség fűtéséről lenne szó.Vagy kibontok egy befalazott ajtót a két helyiség között és berakatok oda egy cserépkályhát,vagy újra felhúzatom a kéményt és a két szoba egyedi fűtést kapna.Nem tudom,melyik megoldás lenne jobb/költséghatékonyabb.

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#15332) Bandus99 válasza elessar (#15330) üzenetére


Bandus99
őstag

Koszonom

Hat nem mondom, hogy sokat segit ezt olvasgatva, ha jol latom itt nem tesz a folia fole meg lecet, hanem siman rateszi a gipszkartont.
Szoval ahogy nezegetem a netet van ahol tesznek, van ahol nem.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#15333) csemberlen válasza szilchi (#15331) üzenetére


csemberlen
őstag

ne akard átfurni, mert nem a legjobb megoldás a padláson vezetgetni a kábeleket.
Ilyen megoldást se láttam még, hogy az elosztót függőlegesen teszik be, a szerelvények meg fekszenek benne, én nem venném át :Y
A földelő vezeték bevezetés se túl profi, esőt be fogja vezetni a dobozba, és nincs mechanikai védelme, pl gégecső.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#15334) szilchi válasza csemberlen (#15333) üzenetére


szilchi
őstag

De ha nem a padláson keresztül vezetem,akkor 50-es falakat kell majd (jópárat) átfúrni.Az se (szerintem) sokkal jobb.Meg padláson keresztül kevesebb vezeték kell majd.

Az óradoboznak még így is örülök,tekintettel arra hogy mennyi időbe került,hogy oda kerüljön.De hogy áram is legyen,az még odébb van :( .Mondjuk én is néztem,hogy a szerelvényes doboz vízszintesben van.Azért 100 ropiért lehetett volna normálisan is feltenni.Valamilyen védőcsövet szerzek a földelővezetékez,gondolom a 100-ba nem fért már bele :U

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#15335) csemberlen válasza szilchi (#15334) üzenetére


csemberlen
őstag

Sokan aki padlásról vezették le az áramköröket panaszkodtak, hogy a csőben páralecsapódás lesz, és folyik le a kondenzviz.
2*1fázison lesz a szekrényben?

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#15336) szilchi válasza csemberlen (#15335) üzenetére


szilchi
őstag

Na az mondjuk nem lenne túl jó.Gipszkartonfal mögött nem lenne előnyös kondenzvíz.
Igen,2x 1 fázis lesz.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#15337) csemberlen válasza szilchi (#15336) üzenetére


csemberlen
őstag

jobb alsó szekrény a földkábel betáp?!
bal alsóból meg nappali+vezérelt be a házba?
Régebben ezt tuti nem vette át a szolgáltató.

Még az a gond ezzel a szekrénnyel, hogy ha netán véletlenül kéne a 3 fázis akkor az nem fér bele, tudom drágább lett volna, de a 2*3 fázisú szekrénybe belefér a 2*1 mérő, de forditva nem.

Nehéz élet a bányász élet, de akkor fel kell készülni hosszú furókkal, stb.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#15338) szilchi válasza csemberlen (#15337) üzenetére


szilchi
őstag

Ha minden igaz,úgy van/lesz felosztva a szekrény,ahogy írtad.A szolgáltató meg majd még jön beszerelni az órákat.A 3 fázis szvsz nem fog kelleni,legalábbis eddig úgy néz ki.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#15339) harry


harry
veterán

Gipszkarton álmennyezetnél, a lapot tartó CD profilok milyen messze lehetnek egymástól? Egyik helyen 40, másik helyen 50cm-t ír, én eddig az utóbbival számoltam, vagyis egy teli lapot (2m magas) pont 4 profil fog tartani. Ez így nem megfelelő? Megint másik helyen azt láttam, 9.5mm-es gipszlaphoz kell 40cm-es táv, 12.5mm laphoz jó az 50-es. Szerintem most már ezen nem variálok, a lapot bőven meg kell, hogy fogja 50-es távolságokban a 4 tartó profil.
Ha azt mondjátok nagyon nem jó, akkor még tudok rajta variálni, de a lapot szerintem meg kell tartsa. Ha többet teszek fel, csak több profil terheli a tartókat, de sokat nem nyerek vele a lapok rögzítésénél, nem? Legalábbis a pince már korábban elkészült részeinél így láttam (9.5-ös lapot is simán megtart ha 50cm-enként fut gerenda).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15340) Morris


Morris
veterán

Üdv!
Végeztem a gipszkarton álmennyezettel. Gondoltam megosztom veletek. Második próbálkozásnak sztem nem is rossz! :U
Nem akartam nagyobb képeket beilleszteni, de remélem azért így is látszik, "az ilyen volt, ilyen lett" folyamat.



(#15341) bandi0000 válasza Morris (#15340) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Hát jól néz ki grat :D
Kérdés hogy igy mennyiből jött ki neked alapanyagot nézve?

Xbox One: bandymnc

(#15342) Morris válasza bandi0000 (#15341) üzenetére


Morris
veterán

köszke :B

2 tábla gipszkarton (3.6k)
24x48-as tetőléc (3m-es, kb 5db, 299/db - 1,5k)
egy zsák glett amiből nem kellett sok - legyen 1k
Héra festék - fehér - 2k (de ebből is maradt rengeteg)
gipszkarton csavarok és egyéb csavar 300huf
spot lámpa keret 900/db - 4,5k
ledes spot lámpák 2k/db - 10k (de ezt már kb egy évvel korábban megvettem)

cirka 23k (12,9k spotlámpák nélkül. Szerintem nem vészes)

munkadíj: megfizethetetlen ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#15343) mdk01 válasza harry (#15339) üzenetére


mdk01
addikt

Megtartani 2db is megtartja a két végén. 40/50cm a "hibogáson" javít, de mennyezetre rohadtul jó sztem az 50cm -es távolság.

(#15344) gordonfreemN válasza szilchi (#15331) üzenetére


gordonfreemN
addikt

kemenyt alaposan nezd at, meg van-e vegig.
haverom elkezdte a visszabontott kemenyt kitakaritani a kotrobol, hogy majd ujrarakja. mikor alul a pinceben a kotrobol mindent kiszedett, ment a padlasra. ott is kiszedett mindent, majd talalt egy teglat beszoritva. Gondolta fonyeremeny, eddig volt eltomitve. elkezdte leverni a teglat, hogy majd lent kiszedi, de nem igazan mozdult sokat. nemsokkal kesobb azt vette eszre, hogy a furdoben a mennyezet sarkat verte le. ?
a kemeny a sarokba volt, de hogy egyszerubb legyen csempezni a furdot, az elozoek kivesettek a kemeny 2/3at a furdoben. :)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#15345) harry válasza Morris (#15342) üzenetére


harry
veterán

Szép lett, majd én is teszek fel egy kis összefoglalót, ha a pincével végzünk (közel 90m^2 födém gipszkartonozása és hőszigetelése, 15m^2 álmennyezet, egy teljes szoba átalakítása, járulékosan lefolyócső szerelés, betonozás, csempézés, dobozolások, villanyszerelés, majd lesz még festés, tapétázás, stb. szóval van meló :D)

mdk01: Csak megijeszt kicsit, remélem, elég stabil lesz így. Szerintem simán. Most ez annyival járna, hogy kéne még 2db 4m-es profil meg hozzá keresztösszekötők, meg néhány függesztőpálcát odébb tenni kicsit, ami még beleférne, de nyilván ha nem muszáj, akkor inkább nem...

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15346) Morris válasza harry (#15345) üzenetére


Morris
veterán

Köszönöm! :)
Akkor kitartás Uram! Szerintem meghozza majd a gyümölcsét! Én sem hittem, hogy ennyire jó lesz! Büszke is vagyok rá! :B

(#15347) harry válasza Morris (#15346) üzenetére


harry
veterán

Spotokat hol vettél, milyet? Gondolkodom én is, hogy esetleg ilyeneket kéne beépíteni...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15348) Morris válasza harry (#15347) üzenetére


Morris
veterán

Itt vettem Békéscsabán egy villanyos boltba. 1990 huf volt darabja. 2,7W hidegfehér, GU10-es mind.
De ezt még múlt évben. Ma már szerintem az ANRO-nál venném, mert talán olcsóbbra is kijönne még házhozszállítással is.

(#15349) mdk01 válasza gordonfreemN (#15344) üzenetére


mdk01
addikt

Mond, hogy nem így értetted.:U

[ Szerkesztve ]

(#15350) gordonfreemN válasza mdk01 (#15349) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Pontosan igy :D
Mondjuk ez 1/4ed resz.
Vagyis pontosan nem tudom, hogy mennyire volt a sarokba ultetve. vagy igy, vagy a masik veglet, h teljesen belog a lakoterbe.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.