Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#115601) mezis válasza daninet (#115592) üzenetére


mezis
nagyúr

- Milyen átmérőjű a menetes vascső?
- Hány l-es puffertartályt szeretnél?
- Pedrollo mélyen fagymentes helyen van vagy télre leszereled?
- Milyen messze lesz a kerti csap?
- Villany merre, hogy?

De először a lábszelepet kell rendbe tenni. Ha szerencséd van csak szennyeződés, amit sűrű, intenzív használat kitisztíthat. Egyébként csere.

mezis

(#115602) villifog válasza macilaci78 (#115599) üzenetére


villifog
tag

Amennyiben van egy harmata keret, én tuti inkább a falat bontanám, vagy a szigetelést, mint "flexelnék". Inkább a falat javítanám ki, akár egy 20cm-es 2cm vastag EPS szigeteléssel az ablakot körbe, sokkal esztétikusabb lenne mint a "flexeléssel".

[ Szerkesztve ]

(#115603) Stylewars_kp válasza macilaci78 (#115599) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Erre gondoltam Én is, de csak nem voltak már ennyire őrültek.

Tűz esetén valóban veszélyes lehet egy ilyen rácsos történet.

(#115604) daninet válasza mezis (#115601) üzenetére


daninet
veterán

- Milyen átmérőjű a menetes vascső?
Nagy, szerintem 2" körüli. Van benne egy másik vékonyabb cső aminek az alján lehet a lábszelep de fogalmam sincs. Ki lehet húzni valszeg kézzel a kisebbet.

- Hány l-es puffertartályt szeretnél?
Nem tudom, locsoláshoz kell
- Pedrollo mélyen fagymentes helyen van vagy télre leszereled?
6m mély az akna, két szintes, fagymentes
- Milyen messze lesz a kerti csap?
rögtön felette
- Villany merre, hogy?
villany van az aknában

Rendszeresen használjuk szóval bármi van ezzel az rossz. De meg akarok válni ezektől a vascsövektől ha lehet és egy KPE csövön ledugni egy új lábszelepet.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#115605) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok!
Folyamatos ház felújításban vagyok, már 2017 óta... :D akkor vettem a házat. Még abban az évben tetőt cseréltettem, és akkor egy gerendát kicseréltek és az első erkély fala mentén megrepedt a fal.
szigetelést tervezünk a nem olyan távoli jövőben, és erre nem szívesen szigetelnék rá.
Hogy lehetne ezt kijavíttatni? Egyáltalán milyen szakit keressek? Tetőfedőt, statikust, kőművest?
Köszi. :R

:-)

(#115606) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
szerintetek ilyen trafot be tudok szerezni valahonnan? mennyezeti lampanal fustolt el.

elore is koszonom!

(#115607) Met válasza marcusa (#115605) üzenetére


Met
Topikgazda

Első körben statikus.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#115608) mezis válasza bazsimano (#115606) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Igen.

mezis

(#115609) mezis válasza daninet (#115604) üzenetére


mezis
nagyúr

A vascső a kút fala lehet és lehet hogy teljes mélységig vascső megy le.
Nem tudom hogy lehetne cserélni, én hagynám.

Csak locsoláshoz nem kell puffertartály, legfeljebb nyomáskapcsoló, de mehet az akár csak egy sima kapcsolóval. Távirányítós kapcsolót javaslok, kisebb az áramütés veszélye.

A Pedrollo nyomó oldalára (teteje) kell egy KK-s összekötő (1"? :F ), ahhoz hollanderrel csatlakoznék kb 0,5m rugalmas nyomócsővel.
Ez után egy újab hollanderre egy T idom (ide bizonyára kell egy újabb, KK-összekötő), arra egy leeresztő gömbcsap és a T idomból mehet föl a kerti csaphoz. Pedrollo-t és ezt a szerelvénysort valamihez stabilan rögzíteni kell.

A szívó oldalt ugyanúgy rugalmas (bordás) szívócsővel kötném össze, hollanderekkel.

mezis

(#115610) mezis válasza marcusa (#115605) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak egy laikus javaslat: Kellően mély és széles betontuskó alapról alátámasztani azt a két (3 ?), erkélytartó betongerendát. (Ottmaradó, vasalt beton oszlopokkal.) Nem nagyon lesznek útban.
Aztán ha nem reped tovább, akkor szépítkezés.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#115611) mezis válasza mezis (#115610) üzenetére


mezis
nagyúr

Módosítanám: A beton oszlopokra csak lelkileg készülnék. Lehet, hogy a tetőn fogópár, stb. nincs rendben, ezért vízszintes erő kerül a fal tetejére és csak ezt kellene javítani.

mezis

(#115612) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ablakcserénél mennyire számít, milyen a profil? Kömmerling premium ad76 vs Inoutic arcade? A tulajdonságaikat összevetve nem látok nagy különbséget. Sima 2 rétegű üveg.
Árban az Inoutic kicsit olcsóbb, viszont csak 2-3 hetes gyártási időt mondtak rá, a Kömmerlingre meg 6-8 hetet.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#115613) Met válasza Victoryus (#115612) üzenetére


Met
Topikgazda

Vasalat milyen benne?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#115614) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Szerintetek megéri a linkelt oldalon a fenyő beltéri ajtót választani a classic lemezelt ajtó helyett? Mindkettőt kell kezelni, de a fenyőt azt lehet pácolni is de akár mehet rá zománc is ha az lenne a kívánság? CPL és dekor ajtót nem szeretnék mert ugyanaz a belseje, de 3x annyi az ár legalább, tehát a linken szereplő kettőből kellene válasszunk...
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#115615) szaszyka válasza Flowtation (#115614) üzenetére


szaszyka
senior tag

[link] Esetleg ezek? Vagy ezek már drágák?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#115616) macilaci78 válasza Flowtation (#115614) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mindkettőt kell kezelni. Egyik családtag a Zebra 5-öt vette otthonra, vagy legalábbis azt a fazont, a gyártót nem tudom, viszont ő gyárilag lakkozva vette.
A másik az íves üveges fazonokból választott, kezeletlenül, üvegbetét nélkül. Ahova nem volt nagyon sürgős, oda üveg is csak 3 évvel a beépítés után került. Ami sürgős volt, azt 6-8 hónappal a berakás után kente egy réteg lakkal. Felhúzva a fa szőreit, lelakkozva a használat ujjnyomait...
Olcsóbb akkor lesz, ha van időd és tehetséged megcsinálni a felületet abban a minőségben, ami az igényed. Nekem nincs, egy asztalos, vagy piktor meg pénzért dolgozik.

Nekem CPL ajtóm van a Borovitól. Átfogó tok, nem pallótok, igényesebben néz ki, egységes a borítás. Az ajtólapokkal nincs gondom, az ajtófélfa viszont a falcban nincs lekerekítve, a dekorfólia a konyhaajtónál már elvált ott, ahol a porszívóval találkozik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#115617) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

[link] Ehhez a Gewiss 14 moduloshoz keresnék nullázó meg PE sínt. De olyat, ami nem a C sínre rakható, hanem a gyári lukakra lehetne fúrni alulra. Néztem ilyen Gewiss sínt, de ez meg túl széles a méretéből ítélve.
[link]

Milyen sínt kéne raknom, hogy jó legyen? Ilyen lenne a legjobb, hogy 1 darabból van a kettő. Tehát PE + N külön, de már megőrülök, hogy a Gewiss sajátját se találom, persze nem ragaszkodom hozzá, csak milyet tegyek akkor? :F

(#115618) Blackmate válasza Atomgeszi (#115617) üzenetére


Blackmate
senior tag

Lehet kapni csavaros gyűjtősínt akár 1m hosszban, ami igény szerint darabolható:

(#115619) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Szüleimnek lehet hogy új bojlert kell venni, gondoltam megkérdezem mit ajánlotok, milyet érdemes manapság. Egy régi, szimpla Hajdu villanybojleruk van, talán 150l körüli. Sajna így is előfordul hogy ha napközben sok meleg vizet használnak, estére nincs meleg víz. Bár már csak 2-en vannak otthon, úgyhogy ez már nem annyira jellemző. De azért többszöri folyó vizes mosogatasra ügyelni kell (sajna nincs mosogatógép). Fűtés sima gazkazan, egy Saunier Duval (bár ez a villanybojler szempontjából talán lényegtelen), illetve nem tudom mennyire lényeges infó, hogy a ház egy régi, tégla építésű, szigetelést nem tudom mennyi is milyen (már ha van), szóval nem egy modern energiahatékony épület.
Sokszor látom hogy új építésű házakba hőszivattyús villanybojlert tesznek. Manapság ilyet érdemes venni, vagy van hátulütője?

(#115620) pjen válasza Gabesz87 (#115619) üzenetére


pjen
félisten

Erről Wyndi irt egy jó hsz t.Érdemes megkeresni.Eg,ébként a höszipka a lakás hőjét szipkázza.

(#115621) Atomgeszi válasza Blackmate (#115618) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Néztem ilyet is, de ilyen hosszú meg nem kéne. :D Olyasmi stílusos jó lenne, mint a linkelt gewiss, csak miért nem fér be ide?

Tuti a két oldalt lévő 2-2 csavarhely az alsó harmadban valami ilyesmi sín rögzítésére szolgál.

Még egy C sínre gondoltam alulra, de nem tudom, hogy a 3 dugalj elferne e alul a síntől.

A te verziód hogyan lehet rögzíteni ide?

(#115622) tothjozsi96 válasza Gabesz87 (#115619) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Mi a bojlerrel a probléma?
Azért az eléggé elképzelhetetlen hogy 2 személy elnyom napi 150 liter vizet.

Nálunk 4-en vagyunk, és nem fogy el a meleg víz.
Azt kellene megnézni hogy hány fokra van állítva a meleg víz, hogyha 50 fokra akkor nem kell csodálkozni.

(#115623) daninet válasza tothjozsi96 (#115622) üzenetére


daninet
veterán

csatlakozom. Először szétszedném a bojlert, fentebb nyomnám a hőfokot, ha kell vennék egy új fűtőszálat meg anódot bele.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#115624) Gabesz87 válasza tothjozsi96 (#115622) üzenetére


Gabesz87
addikt

Tegnap óta nincs melegvíz. Azt mondta anyám, felkapcsolta a lámpát valahol, és kiégett. Nem tudom összefüggésben van-e ezzel, de lecsapta a bojler biztosítékot. Aztán ez ma is előfordult talán, nem tudom minek hatására, de szintén le volt vágva a bizti. Ma elvileg megnezettek szerelovel a bojlert, nem tudom mi lett az eredmény. Azt hogy hány fokon van a viz, passz.

(#115625) daninet válasza Gabesz87 (#115624) üzenetére


daninet
veterán

akkor itt fontos elemek hiányoznak a sztoriból, kapjad anyukát telefonvégre :DDD

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#115626) tothjozsi96 válasza Gabesz87 (#115624) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Elégtek a kábelek, vagy fűtőszál.
Szerintem nincs nagy baja annak a bojlernek, jó hogy úgy kérdezel hogy azt sem tudod hány fokra van állítva a víz. Ki kell cserélni mindent, hőfokszabályzó, hőkorlátozó, fűtőszál, anód, új kábelek, új alaplap. A régi Hajdú bojlerek sokkal tovább bírják mint az újak.

Én egy 50 éves Hajdú bojlert újítottam fel, "ezzel épült" a házunk, a tartályon kívül most minden új benne és nagyon szépen működik. ;)

(#115627) justmemory válasza Gabesz87 (#115624) üzenetére


justmemory
senior tag

Ahogyan írják is; simán lehet, hogy egy hőfokszabályzó csere, és mondjuk emellett egy vízkőtlenítés megoldaná a problémát. De lehet jó volna ismerni a teljes sztorit.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#115628) lemmy71 válasza mezis (#115610) üzenetére


lemmy71
őstag

#115605 marcusa
Az nem megrepedt hanem eltört az a fal, de attól még nem szakad le az az erkély, a fal ott nem teherhordó :N
Az egyik ismerősömnél volt hasonló esett (komplett tetőcsere szarufákkal együtt), szinte ugyan ilyen épület volt és mindkét oldalt eltört a terasz oldalfal cserepelés után.
Lehet hogy a szarufát teljesen ráültették arra a falra és nem a talpszelemen van a terhelés :U úgy nem csodálkozom hogy eltört a fal. Azt a falat lebontani és ytongal visszafalazni (a régi falat meg kell fúrni és vegyidűbellel periodikus acélt vagy menetesszárat kell beragasztani, úgy összefalazni az ytongal) utána lehet szigetelni ;)

[ Szerkesztve ]

(#115629) marcusa válasza lemmy71 (#115628) üzenetére


marcusa
addikt

Köszönöm szépen neked és a többieknek is! :R

:-)

(#115630) tothjozsi96 válasza lemmy71 (#115628) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ahogy írta is, egy gerendát cseréltek összesen, és ahogy látod a képen, lemez fedés van a tetőn. Vicces lenne hogyha ettől törött volna el a fala, nem?

(#115631) pjen válasza Atomgeszi (#115617) üzenetére


pjen
félisten

Hivd fel a Nyugat kert Ők forgalmazzák a GEWISS t, hátha tudnak segíteni.

(#115632) mezis válasza tothjozsi96 (#115630) üzenetére


mezis
nagyúr

Gondolom szarufát és nem kötőgerendát cseréltek.
Ahhoz hogy a tetőről csak függőleges terhelés menjen a falakra, fontos elem a fogópár és a kötőgerenda. [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#115633) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

hétvégén rakták le a szerelőbetont a padlófűtésre, és azt néztem, hogy a falak mellett ilyen 0,5-1cm vastag talán bitumenes szigetelőanyag csíkot raktak le a beton és a fal közé, mindenhol körbe.

Ez mi, és mi célt szolgál? :)

(#115634) Blackmate válasza KrAt (#115633) üzenetére


Blackmate
senior tag

Vízszigetelés a célja, ami most - hogy nedves a beton - kifejezetten jól jön hogy megakadályozza a falak vizesedését. Száradást követően pedig dilatáció ellen is hasznos szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#115635) daninet válasza KrAt (#115633) üzenetére


daninet
veterán

Nem ilyen?

Bitumenes lemez elég fura lenne úsztató rétegnek.
Jellemzően peremszigetelő habot raknak.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#115636) KrAt válasza daninet (#115635) üzenetére


KrAt
veterán

Dede, valami ilyesmi :) (nem álltam neki fogdosni, csak fentről tűnt bitumenesnek, de ahhoz mondjuk túl szépen hajlott, tehát tuti vmi ilyen) :R

(#115637) macilaci78 válasza KrAt (#115633) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A padlófűtésre aljzatbeton megy. A szerelőbeton alul van, azon van egy lépésálló hangszigetelés, esetleg hőszigetelés. Legalábbis így tudom.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#115638) Flowtation válasza szaszyka (#115615) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi, ige ezek már kissé túl vannak a határon. :(

#115616macilaci78:
Köszönöm a választ. Igazából arra gondoltam, hogy a lemezelttől tartósabb lenne-e a fenyő ajtó. A festést mi fogjuk megoldani, CSOK részeként cseréljük ezeket is, de olyan szoros a költségvetés, hogy nem fért bele drágább ajtó.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#115639) macilaci78 válasza Flowtation (#115638) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A lemezelt egy keretszerkezetű ajtó: van egy léc keret, két oldalt felragasztva rá egy-egy lemez és közte valami töltőanyag, hogy tartása legyen. Félelmeim szerint ez a töltőanyag papírrácsbetét, mint az olcsó dekor és CPL ajtók esetében. Hangszigetelése nincs, üreges szar.

Akkor már inkább sa kazettás ajtó. Szerintem szebb is, illetve ugyanúgy van egy keret, de be van nútolva az osztásokkal együtt és ezekben ülnek a kazetták. A hossztoldott anyag olcsóbb, válogatás nélkül is stabil, nem vetemedik, illetve az ajtólap el van darabolva több kisebb egységre (kazettákra), amik külön-külön tudnak mozogni, így nem hajlamos az ajtólap a vetemedésre.
Emellett a lucfenyő kb tizedannyi nedvességet vesz fel, mint a borovi, tehát ennyivel is kevésbé hajlamos a vetemedésre. Viszont nagyon puha fa, a kulcscsomót odacsukva, vagy a porszívót nekihúzva minden meglátszik.

A legtöbb beltéri ajtónál megkívánják, hogy az ajtólap két oldalán közel azonos klíma legyen. Például max 6°C hőmérsékletkülönbség, max 10-20% különbség a relatív páratartalomban, stb. Egy fürdőszobaajtónál ez nem gond, mert napi 30-60 percet vagy csak a gőzben és utána szellőztetsz, de egy kamraajtónál, vagy garázsba nyíló ajtónál, ami a fűtetlen, hüvös helyiségbe nyílik, ott tartós a különbség. Ilyen helyekre az úgynevezett klímatechnikai ajtók vannak szánva, azokra van garancia.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#115640) robaGB10


robaGB10
tag

Sziasztok! Remélem jó helyre írtam.

A terasz greslapok mintázatából szeretném a szennyeződést eltávolítani. Van erre valami speciális módszer, tisztítószer, vagy csak essek neki egy kefével?

[ Szerkesztve ]

(#115641) fogtunder válasza robaGB10 (#115640) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én tavasszal magasnyomású mosóval szoktam nekimenni, ha nagyon fancy akarsz lenni, van rájuk forgókefés feltét is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#115642) daninet válasza Flowtation (#115638) üzenetére


daninet
veterán

Mennyi pénzt szánnál egy ajtóra?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#115643) daninet válasza robaGB10 (#115640) üzenetére


daninet
veterán

Van egy egész reddit csatorna ami erről szól :))

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#115644) robaGB10 válasza fogtunder (#115641) üzenetére


robaGB10
tag

Ez a szennyeződés közel 15 év alatt lett rajta (valószínűleg a cserépről folyt rá, mert a ház fala mellett közvetlenül úgy néz ki mint új korában)

(#115645) Flowtation válasza macilaci78 (#115639) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi ismét, nekem is jobbnak tűnik a fenyő egy fokkal. Természetesen a feleségem szerint is arra voksolnék. ;]

#115642daninet:
5 db ajtóra van szükségünk 240 eFt lett beírva. Lehet több is, de azt már nekem kell fizetnem. Plusz még kell egy tolóajtó is...

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#115646) fogtunder válasza robaGB10 (#115644) üzenetére


fogtunder
nagyúr

pár éves retket szedtem már fel vele, szerintem egy próbát megér.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#115647) fogtunder


fogtunder
nagyúr

van egy betonlemezem, amire egy irodaépület lesz felhúzva. sajnos annyira nem voltam okos, hogy vízzáró réteget rakjak a kavicságy és beton közé, szóval most felül kell megoldani, betonba beágyaztunk 8cm XPS-t, de nyilván nem a teljes felületen. a tervezett padlóburkolat klikkes vinyl, az aljzatkiegyenlítést még meg kell majd csinálni.

mit és milyen sorrendben rakjak, hogy jó legyen a vége? először aljzatkiegyenlítés és utána valamit, vagy fordítva? a Mapei féle kenhető vízszigetelés jó lenne erre a célra?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#115648) daninet válasza Flowtation (#115645) üzenetére


daninet
veterán

Mi obiban vettünk tömör fenyő ajtókat 50e/db körül mennek. Nagyon szépek, asztalosom lefújta fehérre, azt mondta alig kellett javítani mert prémium a faanyag.
3500ft-ért vettem hozzá automata küszöböt amit bemartunk az aljába. Nem nagyon van jó tömör fa ajtó ennél olcsóbban. Van többféle, üvegezett/tele stb.
[link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#115649) Flowtation válasza daninet (#115648) üzenetére


Flowtation
őstag

Néztük ezeket is, amit linkeltem azok is tömör fenyő ajtók. Igen, az automata küszöböt én is nagyon erőltetném, ha pluszban kell fizetni akkor is. Azt is az OBI-ban vettétek?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#115650) KrAt


KrAt
veterán

Ha már az előbb szóba került a fűtés, akkor kazán kérdés :)

Szűk 100nm, padló + radiátoros fűtés, nagyon jól szigetelt házról van szó. Kombi kazán kiválasztás a kérdés:

Ami nekem elsőre szimpatikus volt, és megtetszett:
- Ariston Genus One - 295k
És ennek a "kistesója":
- Ariston Clas One - 266k

Kérdés: megéri a felárat a nagyobbik tesó, vagy használat szempontjából pont olyan, mint a kistesó? :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.