Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#115151) celf válasza Morris (#115118) üzenetére


celf
őstag

Morris ezt a hszt neked cimeztem eredetileg, csak siettem.

(#115152) tothjozsi96 válasza pjen (#115150) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ja, munkahelyet kellett volna váltani és megóvtuk volna a földet, közösen. :)

(#115153) Morris válasza celf (#115151) üzenetére


Morris
veterán

Jah.
Nem tudom honnan jönnek. Én azóta nem bízom benne, amióta boldog boldogtalan gyárthatja.

(#115154) daninet válasza dudi6 (#115130) üzenetére


daninet
veterán

nekünk diego-s vízálló van. tökéletes. Jól tisztítható, változatos a mintája, nem karcolódik/kopik. Annyi, hogy felesleges a diego saját drága alátétjeit megvenni, az a 30 év garancia se ér szart se amit mutogatnak. Ha elolvasod a feltételeket kb semmire való.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#115155) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Járólapot, greslapot hol érdemes venni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#115156) macilaci78 válasza enginev3.0 (#115155) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi most a Praktikerben vettük, vasárnap hozzuk el.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#115157) Real_Necro válasza enginev3.0 (#115155) üzenetére


Real_Necro
veterán

Milyet és helyileg merre?

Mi vettünk anno Praktikerben is, mikor panelt újítottuk, de Pesten tudom ajánlani a csempevarázst, családiba költözéskor és most is onnan rendeltem (ma hozzák).

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#115158) enginev3.0 válasza Real_Necro (#115157) üzenetére


enginev3.0
félisten

Pest megye, Pest, Jász megye :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#115159) AxBattler válasza Real_Necro (#115157) üzenetére


AxBattler
félisten

+1 a Csempevarázsra, jó a bemutatótermük... de Obiból is vettem már.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#115160) justmemory válasza enginev3.0 (#115155) üzenetére


justmemory
senior tag

Ez attól is függ mit szeretnél. Mi anno a Praktikerből vettük, de cimborám egy szalonból, mert csak ott volt olyan nagy méretű és mintázatú.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#115161) enginev3.0 válasza justmemory (#115160) üzenetére


enginev3.0
félisten

Most ezt néztem ki ez nagyon tetszik

[link]

Vagy ezt lehet rakni padlonak?
[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#115162) justmemory válasza enginev3.0 (#115161) üzenetére


justmemory
senior tag

Falicsempét én nem raknék padlónak, szerintem nem bírná. Ráejtesz valamit, vagy simán csak a felülete megkopik... Technikailag le lehet rakni, persze, de hogy meddig bírná...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#115163) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Nagyjából meddig szokták vállalni a nemesvakolást a kivitelezők?
Tudom hogy idő függvénye az egész, de mégis, kb meddig fér bele?

(#115164) kalifa777 válasza enginev3.0 (#115161) üzenetére


kalifa777
tag

Nekem a konyhába az előző tulaj csempét rakott a padlóra. Nem bírja. Kitört, elrepedt.

(#115165) enginev3.0 válasza kalifa777 (#115164) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor marad az első szerintem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#115166) sztanozs válasza mezis (#115149) üzenetére


sztanozs
veterán

Az árkok a közterületen keletkezett csapadékvíz elvezetésére szolgálnak, nem a telkeken keletkezettekre. Nálunk ahol van külön szennyvíz és esővíz csatorna sem szabad az esővízcsatornába (se) vezetni, és nem is lejthet pl kocsibeálló a telken az utca felé úgy, hogy a kapunál nincs vízelvezetés, ami végül a telken belül van elszikkasztva. A csatornák/árkok nem arra vannak kitalálva, hogy telkenként plusz 50-100-200 m2 felületről elvezessék/elszikkasszák a vizet.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#115167) mezis válasza sztanozs (#115166) üzenetére


mezis
nagyúr

És ha pici a telek, nincs hová szikkasztani, akkor azt igya fel a tulaj?
Én elhiszem, hogy van olyan önkormányzat, ahol ilyen a szabályozás, vagyis a polgároktól inkább csak az adót szeretik gyűjteni, esővizet már nem, de remélem ez nem általános.

mezis

(#115168) sztanozs válasza mezis (#115167) üzenetére


sztanozs
veterán

Pici telken pici szikkasztó is elég (1-2 m3)... Amúgy a minimum zöldfelületi hányados (nagyvárosi beépítettség kivételével) mindenhol kellene biztosítsa az elvezethetőséget.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#115169) tothjozsi96 válasza sztanozs (#115168) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Azt a szikkasztót mióta a telekhez méretezik?

(#115170) sztanozs válasza tothjozsi96 (#115169) üzenetére


sztanozs
veterán

Pici telken pici ház - így értettem, pici telken a beépíthetőség miatt nem lehet nagy ház, csak nagyvárosi környezetben, ott meg alapból más szabályok vannak, mint kisvárosban vagy falun.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#115171) vmk


vmk
tag

Sziasztok,

Villanyos kérdésem lenne. Van két lámpám, amit külön-külön szeretnék kapcsolni egy kapcsolóról. Elvileg ehhez nekem egy csillákapcsoló (105) kell.
Vettem is egy ilyet, bekötöttem e szerint. Teljesen egyszerűnek és egyértelműnek tűnik a dolog.
Aztán most az a helyzet, hogy ha a balost felkapcsolom működik, de a jobbos csak akkor működik, ha a balos is fel van kapcsolva.
Ez hogy lehet? :F Totál nem értem.

(#115172) mezis válasza vmk (#115171) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Egy fotót arról a bekötésről.

mezis

(#115173) tothjozsi96 válasza vmk (#115171) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Úgy hogy összekeverted a fázis vezetőt, ami a balosba van dugva, azt kell a bejövő fázis helyére kötni és működni fog.

(#115174) vmk


vmk
tag

Csatolom. Egyelőre csak teszt üzem, a zöldsárga a bejövő fázis, a többi az elmenő.

#115173tothjozsi96:
Erre tippelek én is, de valahogy annyira adja magát a dolog...

(#115175) mezis válasza vmk (#115174) üzenetére


mezis
nagyúr

Lent is két csavar van (ZS)?

mezis

(#115176) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Mindenesetre kötelező nekem innen használnom a nullát?

Nem lámpát, hanem külön relét vezérelnék ezzel az alkonykapcsolóval.

(#115177) tothjozsi96 válasza vmk (#115174) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Fordíts rajta 180 fokot és úgy kösd be.
Most rossz helyen van a fázisod, ahol a fázis van, az az 1-es kapcsoló, ezért fordítsd el az egészet 180 fokkal.

[ Szerkesztve ]

(#115178) Met válasza tothjozsi96 (#115177) üzenetére


Met
Topikgazda

Jó de akkor hogy kapcsolgatja ha a fal felé néz a kapcsoló? ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#115179) tothjozsi96 válasza Met (#115178) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Bocs, rosszul írtam. :)

(#115180) sanzi89 válasza sztanozs (#115166) üzenetére


sanzi89
addikt

Ezt találtam: Szomszédos ingatlanok tulajdonosai között a települések belterületén a vizek természetes áramlása, lefolyása önkényes megváltoztatása folytán felmerült vita eldöntése iránti kérelem

"A telekről csapadékvizet a közterületi nyílt vízelvezető árokba csak zártszelvényű vezetékben és az utcai járdaszint alatt szabad kivezetni. Amennyiben a vízelvezető árok a közút tartozéka, úgy abba a környezetéből – a telkekről – csapadékvíz bevezetése csak az út kezelőjének hozzájárulásával történhet."

Szóval azért lehet kivétel.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#115181) vmk válasza tothjozsi96 (#115177) üzenetére


vmk
tag

#115175: Ott csak egy csavar van.

De akkor meg a kapcsoló állása lenne rossz, ha elforgatnám.
Köszi a tippet, igazad volt, a balos a bejövő, a jobbos és lenti az elmenők. (Pont nem úgy, ahogy egy Schneider-es rajzon található)

(#115182) fogtunder válasza Met (#115178) üzenetére


fogtunder
nagyúr

jó látni, hogy nem velünk szoktál kivételezni ;]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#115183) Met válasza fogtunder (#115182) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem, de az off-ba nagyítóval járok ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#115184) sztanozs válasza sanzi89 (#115180) üzenetére


sztanozs
veterán

Szuper! És pont itt a válsz az eredeti kérdésre is:
A használaton kívül helyezett kútba hulladékot betölteni, szenny- és csapadékvizet bevezetni tilos.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#115185) sanzi89 válasza sztanozs (#115184) üzenetére


sanzi89
addikt

És folyamatosan használt kútba lehet csapadékvizet engedni? :D

Illetve mi az, hogy szikkasztó? Ha van egy 4 méter mély, téglával kirakott ásott kutam, illetve akarom mondani szikkasztóm, akkor oda mehet a csapadékvíz? ;]

Ezer meg egy helyen csak bádog esőcsatornával van kivezetve a víz az utcára a járdára, kutya se szól érte. A mi utcánkba többen betemették az árkot. Van aki legalább beton dudacsövet lerakott, van aki azt se. Van aki letérkövezte az egész utcán a járdát, kivágta a háza előtti fát, újat ültetett, stb. Biztos mindenki engedélyt kért rá. Nem kell ezt annyira túllihegni szerintem, a józan ész kellene, hogy legyen a mérvadó.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#115186) biker válasza sanzi89 (#115185) üzenetére


biker
nagyúr

szikkasztó: jó nagy gödör (pár köbméter) kulékaviccsal töltve és földdel borítva (persze geotextil ne menjenek el a kavicsok)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#115187) mezis válasza Atomgeszi (#115176) üzenetére


mezis
nagyúr

A működéséhez kell fázis is és 0 is. Régen volt olyan elektronika, amelyik a fogyasztón keresztül kapta az áramot, de ilyen estben min. 60W-os fogyasztó kellett. A mai pár W-os LED-es fényforrások világában valószínűleg "saját" áramellátást igényel.

mezis

(#115188) fogtunder válasza mezis (#115187) üzenetére


fogtunder
nagyúr

itt szerintem inkább az a kérdés, hogy indokolt-e a nullát is megszakítani a helyes működéshez. ha nem, akkor mehet a közösített hálózatból, ha igen, akkor az alkonykapcsolón keresztül kell.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#115189) prannk


prannk
őstag

Üdvözlet!

Vettem egy kádárkocka házat.1 hónap múlva kapom a kulcsokat.

Tudnátok ötletelésben segíteni? Ki hogy alakítaná :DD
A vastag barna vonal a tartófal (gondoltam valahova egy nagyobb boltíves átjárot bele)
A zöld vonal az beköltözés után egy 30-40nm hozzáépítés a késöbbiekben.
Sárga vonal egy nyitott terasz.
Piros vonal pedig az új bejárat lenne.
Plusz ablakokat mindenképp akarnék.
A rajz meg a jelenlegi állás

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#115190) justmemory válasza prannk (#115189) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

innen is merítkezhetsz ötletileg. :)

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#115191) A Zéé válasza prannk (#115189) üzenetére


A Zéé
addikt

Terveztesd meg a bővítést (mivel azt úgyis kelleni fog), aztán ha már úgyis ott vagy a tervezőnél, kérdd meg, hogy segítsen a többi megtervezésében is.
Olyan sok tényező dolog ez, hogy mit kellene, lehetne esetleg mit szabad...
Lehet még egyáltalán ekkorát oda építeni? Beépítettségi mutató, zöldterület mutató, oldalkert, előkert minimális mérete megengedi? Milyen tájolású az épület?
Neked milyen plusz helyiség igényed lenne? Ez azért nem úgy van csak, hogy ötleteljünk rajta... :)
De ha mégis, akkor inkább a nem túl aktív Házterves topicba érdemes lenne átvinni.

Just a simple Lineman...

(#115192) lemmy71 válasza enginev3.0 (#115161) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha már mindenáron valami bárkacs multiáruházban akarsz vásárolni, akkor szerintem az obi olcsóbb :U Nem akarlak elkeseríteni, ezek a 3 - 4 ezer alatti 60 centis lapok 90 százaléka hulladék, gyárilag olyanok mint a banán de olyat is láttam ami még meg is volt csavarodva. Persze azért néha ki lehet fogni egészen jó lapokat is, ebben a méretben ezen az áron. Alaposan nézzétek meg mi előtt megveszitek :K
Három éve szatmárinál vettem 80m² 15X60 famintás greslapot, valami borzalom volt amikor itthon kibontottuk, vissza is vittem és még a szállítást is rájuk vertem :K Utána vettem az obiban ezt 62X15,5 lengyel greslapot nem azt mondom hogy halál egyenes de a másiknál fényévekkel jobb.

(#115193) enginev3.0 válasza lemmy71 (#115192) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hmm, köszi, ez is tetszik amit linkeltél
Nem gondoltam hogy ennyire selejt cuccok vannak :(

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#115194) lemmy71 válasza enginev3.0 (#115193) üzenetére


lemmy71
őstag

Úgy tudom hogy még kapható az obiban, ár és minőség arányában nem rossz, három éve van lent és még nem volt vele semmi problémánk. Ilyen lerakva bár nem a legjobb a kép, a maradékot felszeleteltem és beépítettem a konyhába.

(#115195) enginev3.0 válasza lemmy71 (#115194) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez lenne?
[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#115196) sanzi89 válasza biker (#115186) üzenetére


sanzi89
addikt

Azért vannak szofisztikáltabb megoldások is.

Talajvíz terhelés szempontjából mi különbség van aközött, hogy leteszek egy ilyen több ezer literes, bazi nagy műanyag cuccot akár 3-4 méter mélyre, vagy egy téglával kirakott, ásott kútba engedem a vizet, ami mondjuk nem egy mély kút és csak 4 méter?
Szerintem semmi, az egyiket mégis lehet a másikat pedig nem.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#115197) Atomgeszi válasza fogtunder (#115188) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, erre gondoltam. :)

(#115198) fogtunder válasza Atomgeszi (#115197) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én mivel nem értek hozzá, a biztonság kedvéért be szoktam az ilyen cuccokba is kötni amúgy. A fázist is odaviszed valahol, gondolom ugyanott van nulla is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#115199) mezis válasza sanzi89 (#115196) üzenetére


mezis
nagyúr

+1
Ásott kút: általában talajvíz van benne, nem szokás vízzáró réteg alá ásni.
Miből van lesz a talajvíz? A lehullott csapadékból. És akkor azt a csapadékot ama a tetőről, burkolt felületről származik, vigyem kicsit távolabb a kúttól és ott szivárogtassam a talajba?
Biztos kell ez a "szűrő"? Aztán meg szűrőcsere? :F

mezis

(#115200) Exodion


Exodion
aktív tag

Sziasztok,

Vizvezetek szerelessel kapcsolatos kerdesem lenne. Panel lakasban kicsereltettem a gombcsapokat a merooraknal (4db gombcsap +munkadij 50eFt :D) a tobbit inkabb magamnak csinalom.

Total semmitmondo rajz az elkepzelesrol:

5retegu muanyag csoveket akarok hasznalni (most 16mm-es van az orak utan egy 50cm hosszon utanna 1984-es autentikus rozsdas vascso amit kidobnek). Az elkepzeles:
- Bejovo hideg (fix)
- Gombcsap (fix)
- Meroora (fix)
- Gombcsap (fix)
- T idom (a wc vizet nem akarom atvezetni a szuron azt ugyse isszuk)
- egyik ag WC fele, a szuro kihagyasaval
- vizszuro: ezt mindenkeppen szeretnem betenni egy 20"-s szurohazzal de hogy mekkora a nyomas majd hetfon kiderul ha jonnek plombalni... ami csovet beraktak az 10bar-ig irja de ez nem jelent semmit)
- [3-koros oszto] nemtudom ez hasznalhato-e hideg/meleg vizre. Most igazabol T idomot kovet T idom amit T idom majd T idom kovet. Ezt szeretnem kicsit modernizalni.

Meleg viz majdnem ugyanez de melegvizet ugyse iszunk meg nem is attam melegvizes szurot (korlatlan hely sincs a szereloaknaban).

16mm-es az oratol bejovo 5retegu muanyag cso igy azt tartanam (kiveve ez a 3koros oszto ha mukodik vizhez is...), press idomokkal (majd press gepet berlunk arra az 1napra). Ez igy hasznalhato elkepzeles?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.