Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#116601) pjen válasza Atomgeszi (#116591) üzenetére


pjen
félisten

Akkor csináljátok a felét kézzel, amit lehet azt mixerrel.Kézzel se egy lépcsőben készülne az egész.Régen,ha elég széles volt az árok mindenki rakott beton törmeléket a sáv alapba.

(#116602) daninet válasza A Zéé (#116599) üzenetére


daninet
veterán

igazad van. Én a régi szabványt néztem, nem EC. Tehát EC kevesebbet kér mint a régi magyar :F Mondjuk 70es években még lehet ezt használták.
Érdekes. Ez volt a régi magyar:

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#116603) A Zéé válasza daninet (#116602) üzenetére


A Zéé
addikt

EC furi, sok tekintetben. Kicsi az alap terhelés, de agyonszoroz mindent biztonsági tényezőkkel. Pl. emiatt kell olyan alapokat csinálni, ami már nem normális. Pénteken öntöttük egy társasház alapjait, 3 szintes épület 30-as főfala alá berakta a statikus a 70x115-ös vasalatlan sávalapot, amire rárakunk egy 35x30-as vasalt gerendát. Arra megy majd az aljzatbeton, 15 cm, dupla réteg 10-es hálóval. Mindezt C25/30 betonnak. És az volt rá a válasz, hogy az EC szabvány miatt nem tud ezen többet faragni (90x120-ról indultunk). 161 m3 betont locsoltunk el...

Beton födémek amúgy többet kibírnak, még a 320 kilónál is. Festők nagy ügyesen felpakoltak 2 raklap glettet (majdnem 3 tonna) egy 1,8x1 méteres placcra egy NAGÉV pallós födémre. Mondjuk azt gyorsan szétpakoltattam velük, de ez de ment le egy szintet. Fa födémnél, vagy poroszsüveg, vagy horcdik födémnél azért figyelni kell nagyon, de ilyen modernebb beton födémet azért elég nehéz túlterhelni szerintem.

Just a simple Lineman...

(#116604) Exodion válasza A Zéé (#116603) üzenetére


Exodion
aktív tag

Akkor panelben a felso szomszedom egy zongoraval nem tul egeszseges? Zongorat szokott oktatni, szep nagy darab :DDD .

Bar eleg ketes infokat kaptam statikusoktol amikor az aljzatot javitottuk ki. Egyik szobabol (13nm) kijott 375-400kg regi aljzat. Vissza kellett onteni 16zsak quattrot, rament 10mm-es mfp lap (<45kg/m2). Egyik statikus aki a statikaimat is csinalta elotte boven tobbet is engedett volna, egy masik mar total maximum 150kg/m2.

(#116605) A Zéé válasza Exodion (#116604) üzenetére


A Zéé
addikt

Helyén maradt az a zongora eddig is, nem? :D
Ilyen helyzeteknél, ha régóta megvan a terhelés az szokott lenni az ökölszabály, hogy ha eddig nem volt gond, akkor hasonló terheléssel ezután sem várható.

Just a simple Lineman...

(#116606) fogtunder


fogtunder
nagyúr

Leburkoltuk a garázst múlt héten, a szekcionált garázskapu alá is került burkolat, ennek következtében nem záródik rendesen, mert elakadást érzékel és visszanyílik. Mennyire komplikált ennek a beállítása? Tudom egyedül kivitelezni otthon?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#116607) Ezekiell válasza fogtunder (#116606) üzenetére


Ezekiell
veterán

Elvileg tudod, persze - lennie kell rajta pár csavarnak a mechanika közelében, amivel tudod állítani a magasságot. Neked az "Up" vagy "Open" csavaron kellene forgatni.

Vagy ha régebbi típusú, akkor lehet hogy magán a "kampón" kell állítani ami a kaput köti össze a motorral, itt szét lehet csavarni, és összébb lehet húzni.

Mondjuk segítene, ha tudnánk a típusát :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#116608) ctrlaltdel13 válasza Ezekiell (#116607) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Itt azért több dolog is van látatlanba szerintem.
Ha a kapu alá került burkolat, akkor a kapu eleve nagyobb most mint kellene, ezért a teteje nem fog zárni, srégan fog állni.
A motor útja rövidebb lett, ezért nyit vissza.
Azt újra kell programozni.
Persze mindezt látatlanba szerintem.
Jobban jár ha kihívja aki beépítette.

(#116609) Ezekiell válasza ctrlaltdel13 (#116608) üzenetére


Ezekiell
veterán

Persze, az is benne van, hogy nem olyan egyszerű - én a legkönnyebb esetet írtam csak :) Fateromnál hasonló volt a szitu (csak ott nem burkolat, hanem műgyanta emelte meg a szintet), ott működött a sima állítás.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#116610) J0shu4M1ll3r válasza daninet (#116597) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

@ daninet és A Zéé:

Köszönöm az infót, most már csak azt kéne megfejtenem, hogy akkor hogy csináljam :D
Nem raknék egymásra több csomagot, de ha elosztom kb 3 nm-en bból nem lehet baj ugye?
Csak a csempék 544 kg és vannak még a bútorok amiket meg a 3nm mellé raknék.
Lehet kicsit túlparázom, de nem szeretnék bajt.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#116611) ctrlaltdel13 válasza Ezekiell (#116609) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Hát egy műgyantát a gumi perem elvisz, ott milliméterekről beszélünk.
Max amit írtál kis állítás.

(#116612) fogtunder válasza ctrlaltdel13 (#116608) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Kb másfél centiről van szó, ennyi hely bőven van a sínen szemre szóval elvileg elég lehet a kezdőpontot állítani. Azt egész biztos nem hívom, aki beépítette, de van rá emberem, csak ezt most megspóroltam volna.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#116613) Exodion válasza A Zéé (#116605) üzenetére


Exodion
aktív tag

Mondjuk ez mar annyira nem off topik :D. Oke vilagos de ha szamolunk mondjuk a 150Kg/m2-es terhelhetoseggel (meg ha tobb is). Rapakol a fodemre emberunk 30x30-as padloburkolot, szintbe hozza, meg rapakol egy 400Kg-os zongorat. Az o also szomszedja errol mit sem tudva, felpakol maganak almennyezetet duplareteg kartonnal, asvanygyapottal miegymas. Majd mondjuk megsullyed a fodem (ha jol gondolom nem az az elso hogy leszakad az egesz).

Akkor ez most kinek lesz a hibaja? 20evig ott allt a zongora, az also szomszed viszont csak ~25Kg/m2 exra terhelest pakolt a fodemre. Latva hogy egy sds+ -os gep milyen reakciot valt ki a panel idosebb/uj lakoitol nem lennek meglepve hogy termeszetesen az also szomszed lenne hibaztatva.

(#116614) Atomgeszi válasza A Zéé (#116594) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja, én sem emlékszem túlságosan hosszabbra, amikor a kerítést öntötték.

(#116615) fogtunder válasza Ezekiell (#116609) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Így néz ki, sajnos kísérletezni nem volt időm, mert ebédet kellett csinálni:

I hate morning people. And mornings. And People.

(#116616) daninet válasza Exodion (#116613) üzenetére


daninet
veterán

a padlóburkolat önteher és bele van számítva a födém önsúlyába. Hasznos teher minden ami mozdítható rajta

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#116617) Atomgeszi válasza daninet (#116596) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na, valamit jól elszámoltam. :D

Az épület alá csak 13,36 m3 beton megy. A hátsó 37 méter hosszú kerítés alá meg csak 8,88 m3.
Ez még összeadva sincs annyi, mint írtam. Nem tudom, hogy hol ment el a számítás, lehet, hogy hozzáadtam még a szerelőbetont is, ami még 2 réteg összesen 8.48 m3 lesz.

Itt sajnos csak egy betonos cég van 20 km körzetben. A másik már 45 km.
Igazából, 4.32 m3 az, amihez nem fér oda a szomszéd miatt. Tehát az egyik hosszú sáv, amihez nem tud odatolatni se mellé állni se semmi.

(#116618) Exodion válasza daninet (#116616) üzenetére


Exodion
aktív tag

Jo de gondolom nem mindegy hogy linoleum kontra greslap van a padlon. Amugy ez engem tenyleg erdekelne, mondom is miert: 10 emeletes panel foldszintjen lakom es 1falat leszamitva (a vizesblokkot nem nezve) minden falam 15cm vastag teherhordo. Hornyok marasa csak a betonfedes vastagsagaig es csak fuggoleges iranyban megengedett (statikai szerint - nem is szakadtunk ossze). A padlonal viszont megoszlottak a velemenyek.

Az alap elkepzeles ez volt: kijon minden ami korabban volt tisztan a panelig. Az illeszeteseket kikenni csemperagasztoval hogy ne folyjon le az onterulo. Majd erre alapozo, onterulo (Nivello Quattro), 10mm CK lap, 10mm MFP, es a burkolat (szonyeg, laminalt, vinyl). Az onterulo az annyi amennyi, a CK lap 14Kg/m2, az MFP 7Kg/m2, a laminalt a legnehezebb ~10.6Kg/m2. Ez a statikus szerint aki csinalta nekem a statikai szakvelemenyt rohogve belefert volna. Egy helyen elfelejtettem a panel illesztest csemperagasztoval kikenni, es lefolyt egy igen csekely mennyiseg egy masik lako pincejebe (kart nem okozott). Aki ezen megijedve, jott az o ismeros statikusaval aki jo alaposan nekemallt hogy mit kepzelek es hogy "a kollega tevedett". A megallapodas az lett hogy a CK lapokat nem raktam be (buktam az arukon ~25eFt-ot). A folottem lakonak (most nem azert mert egy goreny :D) 60x20-as greslap mindenhol + zongora + sarokkad.

(#116619) Blackmate válasza fogtunder (#116615) üzenetére


Blackmate
senior tag

Szerintem meg lehet a motoron is ilyet állítani. Nálam telepítéskor legalábbis kalibrálták, hogy hol van a két végállás.

(#116620) fogtunder válasza Blackmate (#116619) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nem is mondtam, hogy nem lehet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#116621) Atomgeszi válasza Exodion (#116604) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem volt 4. emeleten 160x200-as vízágyam is. Plusz két ember.. semmi gond. Igaz nem panel. :D

(#116622) Blackmate válasza fogtunder (#116620) üzenetére


Blackmate
senior tag

Ezekiell kolléga már csavarokat említett válaszában, azért írtam a "szoftveres" megoldást. Ismerni kellene a motor típúsát de méginkább a leírást ;) . Itt egy példa Starset nyitás és zárás végállásának beállítására

(#116623) daninet válasza Exodion (#116618) üzenetére


daninet
veterán

A statikus nem variál hogy linó vagy kerámia, Főleg, hogy egy panelról beszélünk ahol minden födémlemezt közel egyformán gyártottak le. A számításban felveszik az önterhet ami -mivel van kerámia fürdőben és konyhában- nyilvánvalóan valami nehezebb hidegburkolat, és arra méretezik a födémet.
Ettől függetlenül persze leszakadhat de annak lehetnek más okai pl korrózió vagy szakszerűtlen felújítás. Ha a födémet megtervezték, a tervek szerint kivitelezték, akkor nagy valószínűséggel mindegy, hogy linó vagy kerámia lesz rajta, az az önteher része.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#116624) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

A jobb oldali kerítés be lesz vakolva, meg le is lesz színezve, de ezt a lyukat hogyan tudnám kitolteni? Arra gondoltam, hogy befujok purhabot, és tapasztok a kövekkel egy vonalban, és a kozkeritest érintve xpst, és akkor egybe lehetne vakolni.. A baj csak, hogy ez a kerítés mozog gondolom évtizedek óta, tehát ott mindig repedne.

(#116625) justmemory válasza Atomgeszi (#116624) üzenetére


justmemory
senior tag

Ytong plusz háló?

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#116626) Atomgeszi válasza justmemory (#116625) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem szeretném ezt a kis 30-as oszlopot terhelni, hogy esetleg évekig folyamatosan nyomja ugye oldalról ez a téglakerítés. Szóval valami olyan kellene, hogy ne legyen fizikálisan összekötve a kettő, de rés se legyen. :F

(#116627) szaszlaci válasza J0shu4M1ll3r (#116610) üzenetére


szaszlaci
addikt

Én is mindig fosok attól, hogy leszakad a födém, ha kicsit megpakolom. Alap, hogy lehetőleg főfal mellé, elosztva a terhet. Ha megoldható, a csempéket elosztva a többi szobában a fal mellett, aztán egy-két alkalommal átpakolod munka közben. Ha túlzás is, nyugodtabban fogsz aludni. :)

Ha tippelnem kellene, azt mondanám, előbb kezd az alsó lakónál repedni a plafon-fal találkozásánál, minthogy a feszített beton gerenda vagy acélgerenda megadja magát. Persze azért erre ne alapozz...

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#116628) justmemory válasza Atomgeszi (#116626) üzenetére


justmemory
senior tag

Akkor csak hálózd be... ;]
Akkor marad valamilyen olyan takarás, mint mondjuk az OSB, csak olyan, amivízálló és vakolható...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#116629) daninet válasza Atomgeszi (#116626) üzenetére


daninet
veterán

borostyán :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#116630) justmemory válasza daninet (#116629) üzenetére


justmemory
senior tag

Atomgeszi, adok szívesen... ;]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#116631) fogtunder válasza Blackmate (#116622) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Köszi, ez lett a megoldás, miután kiderítettem nagy nehezen, milyen motorom van, negyed óra volt beállítani a két motort :R

I hate morning people. And mornings. And People.

(#116632) J0shu4M1ll3r válasza szaszlaci (#116627) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Köszi! Most elosztottam a szoba és konyha között, ha jól számoltam, akkor nm-enként még a 200at sem éri el, remélem így már túl is biztosítottam a dolgot.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#116634) pjen válasza #46372352 (#116633) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van hasonló, az működik aku töltőről.Hogy jól menjen 200wos táp simán kellhet.Egy járó motoron14V körüli fesz van ehhez ír 14 ampert.Jó bika táp kell.

(#116636) daninet válasza #46372352 (#116635) üzenetére


daninet
veterán

Lényegében igen. Polaritásra valószínű nem érzékeny, de azért találd el.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#116638) daninet válasza #46372352 (#116637) üzenetére


daninet
veterán

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#116640) villifog válasza pjen (#116634) üzenetére


villifog
tag

Mennyire elvetemült ötlet lenne egy számítógép táppal meghajtani egy kompresszort. Ha a garázsba kellene egy kis helyigényű pici kompresszor pl:[link], [link].
Egy nagy teljesítményű Seasonic táppal meghajtva. Egy picit több mint az eredeti elképzelése a kérdezőnek, de lenne egy viszonylag nagyobb terhelhetőségű 12V-os tápja. Egy kicsit azért bűvészkedni kell, a fő tápcsatlakozónál össze kell zárni a bekapcsoláshoz a megfelelő két lábat. Nekem valami Absaar 12V-os szivargyújtó kimenetű tápegységem van, de nem sokkal volt anno olcsóbb mint a Seasonic tápegység.
Akkutöltő helyett inkább egy jó tápegységet használnék.
A 650W-os táp [link] tud 54A-t 12V-on.

[ Szerkesztve ]

(#116641) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Gipszkartonra van értelme festhető, nem fűrészporos tapétát tenni, hogy elkerüljük a repedések megjelenését?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#116642) pjen válasza villifog (#116640) üzenetére


pjen
félisten

Mért lenne elvetemült ötlet?Én is szereltem egy számító gép tápba szivar gyújtó aljzatot.Sokáig használtam egy autós hűtötáska tápnak.Ha jóp emlékszem a zöldet és a feketét kell összekötni.

(#116643) Stylewars_kp válasza Atomgeszi (#116624) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

XPS-t szépen méretre tudod vágni. Mi azt raktunk ilyen résbe.

(#116645) daninet válasza enginev3.0 (#116641) üzenetére


daninet
veterán

van. nekünk a tetőtérben elrepedt a törésvonalnál rendszeresen hiába van ott erősítő háló.
viszont nem lesz tökéletes, a tapéta el fog kicsit engedni és lesz egy kb hasonló vonal mint az összehajtós telefonokon.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#116646) enginev3.0 válasza daninet (#116645) üzenetére


enginev3.0
félisten

És ilyen erősített üvegszálas tapéta? Vagy egyáltalán nem érdemes vele bajlódni?

Ezt a lapot rakhatom falra is és lentre is?

[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#116647) kutga válasza Met (#116573) üzenetére


kutga
nagyúr

Köszönöm, ez lesz az.

Let the Zone take me if I am.

(#116648) enginev3.0 válasza daninet (#116645) üzenetére


enginev3.0
félisten

Közben újra elolvastam amit írtál, és rájöttem hogy van értelme :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#116649) villifog válasza #46372352 (#116644) üzenetére


villifog
tag

Egy világítós dugvillát összekötnék egy lengő aljazattal, erre kötném a tápegységet, ezzel kapcsolgatnám.
Vennék egy 24 tűs hosszabbító kábelt, és ennél az átalakítónál csinálnám meg az átkötést. A zöld kábelt (PS-On) kell összezárni a feketével (Ground) kábellel, hogy a tápegységen magán nem lenne átalakítás. Így lenne az átkötés megoldva [link] , de az ellendarabon történne az átkötés. Az ellendarabon a nem használt csatlakozókat kiszedném.
A tápegységhez kapott molex csatlakozónál a sárga kábel (+12V) és a mellette levő fekete kábelt (föld) vezetném ki a szivargyújtó aljazathoz, amiről a kis kompresszort üzemeltetném.
A tápegységes topikban is rákérdeznék, hogy szerintük ajánlott-e így üzemeltetni a kompresszort.
Egy dobozkát is jó lenne készíteni hozzá, természetesen a tápegység hűtésére odafigyelve.

(#116650) daninet válasza enginev3.0 (#116648) üzenetére


daninet
veterán

:) a tapéta ragasztó enged el, nem szakad szét a tapéta. Nekünk sima papír van az sem szakadt szét

Lehet padlólapot falra rakni, annyi, hogy a padlólapok általában vastagabbak kicsit, nehezebb szépen vágni őket. Némelyik sokkal ridegebb mint a fali burkolólap, kicsit nehezebb dolgozni vele. De a burkolók megoldják szóval nem lehetetlen.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.