Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#116151) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!
Beton keverés kerdésem lenne.
1m³ sóderhez hány mazsa cement kellene ha terasz, kerítés, kocsibeálló a cél?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#116152) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok,

segítsetek plz, találok olyan oldalt valahol ami kiszámolja
a lakás energiaigényét a fogyasztók alapján?

Két villanyszerelő ellentmond egymásnak…a lakás kb 70nm, kombi cirkó kazán lesz (22kw) meg villanysütő, tűzhely, amúgy meg a szokásos dolgok, mosógép tv stb.. esetleg a jövőben még szárítógép meg klíma.

eddig úgy volt, hogy 3x25 amper elég lesz, de most azt mondja az egyik hogy a kazán miatt sokkal több kéne

köszi :R

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#116153) pjen válasza Cece04 (#116152) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a második szerelő valamit félre értett.Egy gázzal működő kombi cirkónak elhanyagolható a fógyasztása méretezés szempontjából.

(#116154) macilaci78 válasza Cece04 (#116152) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálunk 3*16A-re van: 80 l villanyboler, indukciós főzőlap, sütő, hűtő, mosó-szárító gép, PC, TV, a szokásos. Klíma nincs, távhő van. Egy gázos kazánban egy szivattyú és a szikra kér áramot, a TV többet fogyaszt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#116155) Salex1 válasza Cece04 (#116152) üzenetére


Salex1
senior tag

Villany kazán? Vagy gáz?

(#116156) Cece04


Cece04
tag

Gáz, valószínű , hogy félre értette akkor :)

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#116157) lemmy71 válasza Hintalow (#116150) üzenetére


lemmy71
őstag

A kukába :DD de ha nem fagyott meg akkor semmi baja sincs.

(#116158) emre válasza Cece04 (#116152) üzenetére


emre
veterán

A villany sütő és ha a tűzhely is elektromos akkor ezek fogják meghatározni az igényt.
Ha csak a sütő elektromos lehet 3x20 is elég lesz.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#116159) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Van egy ilyen kis csap, amit a víztisztítóhoz kaptunk. [kép] [kép]
Az utóbbi időben koppanásig zárás ellenére csöpög. Orvosolható ez házilag vagy ne is kezdjek bele és csere?

⭐ Stella

(#116160) mezis válasza radi8tor (#116159) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Elzárod a vizet, kinyitod a csapot, kicsavarod a egészet és akkor meglátod azt, hogy tudod-e "újra bőrözni" vagy csere. Utóbbi esetre meg jó lesz minta darabnak.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#116161) pjen válasza emre (#116158) üzenetére


pjen
félisten

Ha csak a sütő elektromos 3x 16 is bőven elég.

(#116162) radi8tor válasza mezis (#116160) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi, ezt akkor gyorsan rövidre is zárhatjuk mert meg se moccant a betét, letörni a mosogatóról meg nem akartam. :DDD

⭐ Stella

(#116163) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Két gyors kérdés, előre is köszi. Ezek (elvileg) mind panel konyhák:

Azok a kis négyzetek egyszerű lukak a konyhai légbevezetőnek? Egyébként esélyes, hogy a konyhában ott épp strang van. (A ház azóta állítólag hőszigetelést kapott kívülről, lehet, már meg sincsenek.)

Az a más színű betonlap jelenthet valami gondot a házzal? Legalább 2011 óta ott van.

radi8tor: öhm, az óramutatóval ellentétes irányba. :DDD
Egyébként gázlámpa, ha már használhatatlannak nyílvánítottad.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#116164) betyarr


betyarr
veterán

jó ez a topik... :K

vannak ezek a "gyors" szúnyoghálók,amiket házilag fel lehet aplikálni.a ragacs részét (amihez hozzátapad a szúnyogháló) lehet valahol külön kapni?régebben volt egy,ami a mai napig használható volt,de a háló része kilyukadt.az új amit vettünk egy kalap sz...amócát nem ér.feltettük,de elengedi.erre van valami bevált dolog? :R

(#116165) tothjozsi96 válasza betyarr (#116164) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem ezeket a gyors szúnyoghálókat el kell felejteni. Ablakosok tudnak legyártatni klipszes szúnyoghálót, pofon egyszerű felhelyezni és ha akarod leveszed, ha nem akkor fent hagyod.

(#116166) justmemory válasza tothjozsi96 (#116165) üzenetére


justmemory
senior tag

+1 :K

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#116167) Salex1 válasza szaszlaci (#116163) üzenetére


Salex1
senior tag

Ha jól sejtem, akkor gáz üzemű sütő van bennük és ezért kötelező a szellőzés (nálunk így volt). csak akkor lehet eltüntetni, ha nem használsz gázt.

(#116168) betyarr válasza tothjozsi96 (#116165) üzenetére


betyarr
veterán

tudom,de a régivel nagyon jól elvoltunk hosszú évekig.jól szuperált.
az ablakosok meg sok pézet elkérnek ezért,gondolom.

(#116169) mezis válasza tothjozsi96 (#116165) üzenetére


mezis
nagyúr

Láttam már hasonló klipszes szúnyoghálót. Barbár módon nyomta, sértette a gumi tömítést és ahol klipsz van, ott nincs tömítés. Földszintes ház volt, korrózió álló csavarokkal kívülről rögzítettem a szúnyoghálókat.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#116170) tothjozsi96 válasza betyarr (#116168) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Dehogy, nekem az összes ablakra volt valami 30-40 ezer forint, de ez egy egyszeri összeg. Megveszed és nem lesz ilyen mint ezekkel az öntapadós dolgokkal hogy nem tudod visszaragasztani, meg ezt nem is kell leszedni. Én nem is piszkálom őket, mindig fent vannak.

Amúgy ha nagyon szeretnéd a tiéd megjavítani akkor lehet kapni az OBI-ban, de én papírírószer boltban vettem legutóbb kétoldalú ragasztó szalagot, egyik fele a régi ragasztó csík helyére megy, a másikkal meg az ablakodhoz tudod ragasztani.

(#116171) tothjozsi96 válasza mezis (#116169) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nálunk is nyomja a gumi tömítést de nem lyukasztja ki azért. Most a nemesvakolás miatt leszedtem mindegyik ablakról, nyilván valamennyit beleül a gumiba és elnyomja, de a guminak ettől nem lesz baja, legalábbis nálam pár éve fent vannak és nem szakadt ki sehol sem a gumi.

(#116172) Met válasza betyarr (#116164) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem kell nagyon megfeszíteni és kefével kell rásimítani a szalagra a hálót.
Én fogkefével csináltam.
Használtam Tesa-t, Obi saját márkásat, egyik sem jött le.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#116173) betyarr válasza Met (#116172) üzenetére


betyarr
veterán

aha,néztem az obisat.a keféért köszönet,azt megpróbálom. :R

(#116174) szaszlaci válasza Salex1 (#116167) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az az érdekes, hogy szerintem ez a strang "dobozába" szellőzik.
A gáztűzhelyes elmebajon már enyhítettek, ha van szabadba nyíló ablak, meg még egy-két kritérium, akkor nem kell fix szellőző.
Meg hát amikor ezek épültek, akkor az ablak nem létező szigetelése volt a fix szellőző. :D

betyarr
Ha a felület koszos, akkor ledobja. Egyébként fából csinálsz egy keretet, és a szélen visszahajtva kapoccsal rálövöd a hálót, az nem lesz tízezer darabonként.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#116175) MrZed001 válasza tothjozsi96 (#116165) üzenetére


MrZed001
tag

Magadnak is tudsz csinálni klipszes szúnyoghálót, van ilyen kitt.
Egyedileg olyan méretre csinálod magadnak, amilyenre akarod: [link]
Erős a keret, erős a háló hozzá meg minden.
Nekem szigetelt fa ablakhoz is majdnem tökéletes.
Majdnem, mert a kis dögök még az ablak keret alján lévő kis vízlevezető résekben is be tudnak jutni.

(#116176) KilgoreTrout válasza Cece04 (#116152) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Minek 3 fázis? Szerintem 1x32A elég kéne hogy legyen ekkora lakásba, ha nem villannyal fűtesz.

Az előző lakásomban kiköttettem a gázt, szóval minden villannyal ment (kivéve a fűtés és melegvíz, az távhő volt). 60m2, 2 felnőtt + 1 kisbaba, 12 kör, klíma, indukciós főzőlap, villanysütő (egy időben még bányászgép is volt 6 kártyával). Soha nem kapcsolt le a biztosíték. A sütő és a főzőlap maximális fogyasztása csak elméleti, a legtöbb indukciós főzőlap magától leszabályoz, mert nem szereti az elektronika a meleget, a sütő max. teljesítményéhez minden funkciót egyszerre maximumon kell használni, ami életszerűtlen. Az összes többi berendezés egyre energiatakarékosabb, a LED ízzók fogyasztása elhanyagolható, LED-es TV-k szintén. A régi, sokszáz wattos erősítők nagyon ritkán veszik fel a maximális teljesítményt (de jellemzően akkor meg nem főzöl közben). Laptopok alig fogyasztanak töltés közben, az asztali gépekben a GPU fogyaszt a legtöbbet, de egy bika kártya se kér többet több párszáz wattnál (maximális terhelésen). Egy 3,6 kW-os klíma 1 kW alatt fogyaszt maximum.

[ Szerkesztve ]

(#116177) betyarr válasza szaszlaci (#116174) üzenetére


betyarr
veterán

nem koszos,frissen lett letakarítva.illetve,nem ez a kínja,hanem a tépőzár engedi el könnyen a szúnyoghálót.a régi szélesebb és erősebb is volt szvsz (1,5cm a régi.a mostani csak 0,5cm).ma kipróbálom az obisat.az szélesebb (1cm),hátha beválik.

(#116178) pjen válasza betyarr (#116177) üzenetére


pjen
félisten

Tépőzárat méterárú boltban lehet kapni mindenfélét.

(#116179) betyarr válasza pjen (#116178) üzenetére


betyarr
veterán

olyat is,aminek a másik oldala ragasztós :F

(#116180) macilaci78 válasza betyarr (#116177) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én futtatórácsra tettem szúnyoghálót ugyanilyen tépőzáras megoldással. Az erkélyen lévő falüreget bepolcoztam és valamiért a galambok úgy gondolták, hogy ezt a fészekrakó program keretein belül tettem.
A 2. évben a tépőzár pergett le a keretről, én tűzőgéppel és keskeny redőnygurtnival fixáltam, teljesen jól működik 3. éve.

olyat is,aminek a másik oldala ragasztós - ragasztót barkácsboltban lehet kapni, mindenfélét. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#116181) pjen válasza betyarr (#116179) üzenetére


pjen
félisten

Persze,öntapadós tépőzár.Én a 17 ben az elágnál szoktam venni.Van itt egy kis röltex, van benne minden.

(#116182) betyarr válasza pjen (#116181) üzenetére


betyarr
veterán

és macilaci78: köszi a tippeket!ha nem válik be az obis,akkor futok még egy kört! :R

(#116183) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok! Akril kádat, hogy tudnék frankón kitakarítani? Gondoltam rá, hogy gyenge sósavval meglocsolom mint a budit de félnék, hogy nyomot hagy.

:R

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#116184) Met válasza mobal (#116183) üzenetére


Met
Topikgazda

Vízkőoldó nem elég?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#116185) mobal válasza Met (#116184) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Arra nem gondoltam. Rápróbálok. Köszi!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#116186) szaszlaci válasza KilgoreTrout (#116176) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Szerintem 1x32A elég kéne hogy legyen ekkora lakásba, ha nem villannyal fűtesz."
Elég hát. De én ilyen vitákba már nem is merek belemenni, mert túl sok a villanyszerelő. Meg különben is, papír szerint max elméleti okoskodó lehetek. :)

"sokszáz wattos erősítők nagyon ritkán veszik fel a maximális teljesítményt"
Az biztos, mert különben idősebb Benőke átjön a szomszéd lakásból. És még igaza is lesz.

Betyarr
Túl lett már beszélve, de nálam a fél centis kínai tépőzár akkor nem engedte el a hálót, mikor lazán lett felrakva, és nagyon alaposan belenyomkodva. Akkor a ragasztó jött le pár hónap után, mert sose volt elég tiszta. Aztán ahogy ajánlottam, fakeret, és tűzőkapocs, na az nem jön le. Úgy csak a hálót ette meg a nap, mert gagyi volt. A jó háló már bírja a napot is, csak a madarat nem. Inkább nem szellőztetek.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#116187) lemmy71 válasza mobal (#116183) üzenetére


lemmy71
őstag

Mi Panda vízkőoldó -val szoktunk ilyesmit takarítani, ha nem zsíros és száraz a felültet akkor szépen letakarítja. Arra vigyáz hogy krómozott nikkelezett és inox felületekre ne menjen, mert ott nyomot hagy. Padló és csempe közti fugákat is szépen kitakarítja :K

(#116188) TeeJay


TeeJay
félisten

Nem tudjátok hogy panel lakásban a vízóra után főleg 1/2" acélcsövet használtak mindenhol ugye? Ezt PPR csőből 20 vagy 25-ös tudja kiváltani?
Abból is van PP10 PP16 PP20 fajta. Melyiket érdemes választani?
Ha jól látom ez azt adja meg mennyi bar nyomást bír. Vajon kell egy sima panelba 16bar-os?

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#116189) Exodion válasza TeeJay (#116188) üzenetére


Exodion
aktív tag

Nalam 5retegu muanyag csovet raktak be a vizszerelok az ora utan. A tobbit meg most cserelem 5retegure (max 10bar nyomas). Nalunk 6-8bar kozott ingazik a viznyomas meleg/hideg agon, mindketto kap 1-1 nyomascsokkentot is.
Ugy tudom hogy 10emeletes paneleknel a 6-8bar nyomas az atlagos, 15+ -nal mar 10+bar ropkodnek.

(#116190) TeeJay válasza Exodion (#116189) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor 10-es PPR cső elég lesz.
5. emeleten vagyok és az ötrétegűhöz drágák az idomok míg a PPR cső filléres tétel és egy sütő gépet meg tudok venni. Így magam meg tudnám csinálni az egészet.
Ja meg az 5régetűben nem tetszik hogy az idom szűkíti a keresztmetszetet így ott nagyobb átmérő kell amúgy is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#116191) -Tsaba- válasza Tyca (#116135) üzenetére


-Tsaba-
tag

Nos, kezdetben is alá tudom rakni a kezem, de inkább forró mint kellemes (50-55re megy fel). Vártam pár percet full meleget engedve, csökkent lefelé de kb olyan 1-2 perc volt mire lement 35re.

(#116192) Exodion válasza TeeJay (#116190) üzenetére


Exodion
aktív tag

16-os csoveket hasznalnak, en is ezt vettem. En magasfoldszinten vagyok, nalad otodiken mar nincs ennyire durva nyomas. Ugy allitjak be hogy a legfelso szinten is meglegyen a 3-4bar nyomas. Ez a foldszinten a legdurvabb mert ugye nyomascsokkento meg nuku, de a vizmuvek meg a hoszolgaltato is csak csodalkozik hogy: "ott nincs nyomascsokkento?!"

(#116193) arcsin


arcsin
senior tag

Sziasztok!

Új lakásba fogunk költözni(panel), és a tulaj azt mondta hogy a konyhában van egy gázcsonk, hogy ha szeretnénk esetleg gázzal főzni, megoldható hogy bekösse gázművek. Csak hogy ez nem hivatalosan/bejelentve van a lakásban. Mi szeretnénk ha ezt valahogy a konyha átalakításakor kivezetnék a lakásból, levágnák, ledugóznák, elásnák, stb.
Őszintén az előző lakásunkban volt gáz, tehát a gázművek intézményét ismerjük. Ezt valahogy be kell jelenteni? Meg e b.szhat a gázművek mint újdonsült tulajdonost ilyen helyzetben?
Érdemes nekifutni, vagy helyből kiröhögnek és 300.000 lesz + áfa?

[ Szerkesztve ]

(#116194) Tyca válasza arcsin (#116193) üzenetére


Tyca
senior tag

fizetett az előző tulaj átalánydíjat a gázműveknek?

(#116195) mezis válasza arcsin (#116193) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Én úgy tudom, hogy ma már egy gázkészülék leszerelése nem annyiból áll, hogy elzárom a csapját, lecsavarom, ledugózom és kész.
No jó, egy PB gázpalack cseréjéhez nem kell gázterv, vizsgázott gázszerelő.

mezis

(#116196) F34R válasza TeeJay (#116188) üzenetére


F34R
nagyúr

oda kb 25-os kell, de most nem talalom pontosan hogy a regi acelcso keresztmetszetet, milyen PPR-re erdemes cserelni. ezt nezd meg at. [link]

(#116197) arcsin válasza mezis (#116195) üzenetére


arcsin
senior tag

Nincs gázóra, nem fizet senkinek semmit, egy csonk van a konyhában.

(#116198) betyarr válasza arcsin (#116197) üzenetére


betyarr
veterán

én nem vagyok ebben otthon,de ha erre valahogy fény derül,sztem gázlopásért úgy lecsuknak,mint lagzilajcsit az áramlopásért.

(#116199) pjen válasza arcsin (#116197) üzenetére


pjen
félisten

Atól, hogy jincs gázóra még fizethet általányt.Sok panelben van így.

(#116200) szaszlaci válasza TeeJay (#116190) üzenetére


szaszlaci
addikt

Én nem szívatnám magam sütős csővel. Bunkó nagy idomok, nem férsz oda a sütőgéppel majd mikor csinálod, és nem is tudsz igazítani. Örülök, hogy engem annak idején lebeszélt róla egy vízszerelő ismerős. Az ötrétegű egy nagyon jó találmány, és a kulcsos idomai hibátlanok. Egy-egy szűkebb idom semmit nem számít.

arcsin
Első körben megkérdezném a közös képviselőt, hogy van-e a te közös költségedben gáz átalány. Ha nincs, akkor minden bizonnyal teljesen hivatalos az a lekötés. Mert gondolom valamikor be kellett lennie kötve. Különben hogy lehet ott nem hivatalosan egy gázcső? Arra valamikor gáztervet kellett készíttetni. Ha nem is egyénileg, de társasház szinten biztosan.
Meg te új lakó vagy, ha vásárolt lakásról van szó, milyen időszak alapján büntetne a gázművek lopásért méretlen fogyasztásért?
Majd írd már meg, mi lett az eredménye!

mezis
"ma már egy gázkészülék leszerelése nem annyiból áll, hogy elzárom a csapját, lecsavarom, ledugózom és kész."
Pár éve az órát cserélő gázszerelő elmondása szerint ennyiből áll.
Vagy lehet(ett) szünteteltetést kérni 5 évre, és akkor a gázművek dugózza le. És csak tipp, szerintem nem veszted el ezáltal a jogodat az addig használt gázkészülékre.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.