Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#115101) pjen válasza szaszyka (#115099) üzenetére


pjen
félisten

Szerinted most hová lesz a tetőről lecsurgó szutykos viz?A tető nem szutykosabb mint bármi más.

(#115102) Audison


Audison
senior tag

Üdv. Teljes felújítás előtt állunk (panel lakás, Debrecen) és a nappalink fala közös a szomszédéval, ami ~15nm. Ezt szeretném leszigetelni vagy szigeteltetni, de ami jól bevált megoldás (CW, kőzetgyapot, gipszkarton) az akár elvehet 10cm-t is a területből. Van olyan megoldás, ami sokkal vékonyabb (akár 5cm) és ugyan olyan hatásfokú mint a vastagabb társai?

(#115103) szaszyka válasza pjen (#115101) üzenetére


szaszyka
senior tag

Mire az árokból leszivárog a "víztartó" rétegig, van pár méternyi talaj, amin átszűrődik, de a fórumtárs közvetlenül "akarja" a tetőről lefolyó vizet a víztartó rétegbe engedni, ami bizony környezetszennyezés. Bár nem mintha olyan kristálytiszta lenne Magyarország vízkészlete...

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#115104) pjen válasza szaszyka (#115103) üzenetére


pjen
félisten

Ahol van, én pesten is tudok olyan részt ahol ha kapál locsol is.Haverom Vecsésen gumicsizmában ásta a ház alapját.Egy csőkútba amúgy se lehet számottevő mennyiséget beengedni.

[ Szerkesztve ]

(#115105) macilaci78 válasza pjen (#115101) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A csapadékvíz az első vízzáró rétegnél all meg, alatta már ivóvíz van. Nem tudom, kinél hol vannak a rétegek.
Szikkasztó is van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#115106) pjen válasza macilaci78 (#115105) üzenetére


pjen
félisten

Értem, a csapadékvíz megáll az első vizzáró rétegnél.Az alatta lévő ivóvíz pedig ott lenn terem.26m mely kutat fúrtunk, a víz feljött a csôben 5 mèterre ès nem volt ivó.Egyébként is talajvìz szennyezésről volt szó.

(#115107) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Térkövezni fogunk, Semmelrock 6cm, ritkán fog rajta kisteherautó menni. Homokos talaj, régen szőlőültetvények voltak a falu helyén. Szegélykövet rakunk a két oldalra, betonba ágyazva.
A kérdésem az lenne, hogy milyen rétegrendet kell alatta alkalmazni, hogy ne süllyedjen meg?
Nekem van egy ötletem, javítsatok ki ha tévedek:
10-15cm Sóder 0,22
5 cm Sóder 0.4
Térkő.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Üdv!

(#115108) MrZed001 válasza Audison (#115102) üzenetére


MrZed001
tag

Olvass utána a csendlap -nak.
De ez is főleg a léghang ellen van. Testhang (basszus, lépéshang) a falakban terjed: oldalfal -> plafon -> ...

(#115109) sanzi89 válasza szaszyka (#115103) üzenetére


sanzi89
addikt

Nagyon profi lehetsz, hogy egy képről meg 3 mondatból megmondod, hogy az adott helyen hol és milyen vízzáró réteg milyen minőségű vizet választ el. Plusz ezekhez képest hol helyezkedik el a kút.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#115110) MittuDomain_ válasza Audison (#115102) üzenetére


MittuDomain_
őstag

A hő- vagy a hangszigetelés a fontos?
Ha a hang, akkor akusztikai karton akár közvetlenül a falra (tudom, betonfalra necces), vagy minimális 2-3cm lécváz, ahhoz már lehet a kartont csavarozni, a nyílásba meg eps, esetleg a hangszigetelő szivacs.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#115111) Exodion válasza Audison (#115102) üzenetére


Exodion
aktív tag

5cm-be siman belefer a normal GK elotetfal.
Mennyezet, padlo: UD30, kozejuk CD60, kenygyellel falhoz furni. Ez igy 3cm, erre pakolhatsz kek GK lapot es meg is vagy ~45mm-bol glettel festessel. Keszulj a szomszedokra, en is veluk szenvedek a tociban :D.

(#115112) szaszyka


szaszyka
senior tag

Csak annyira vagyok profi, mint az az ember, aki 1 kép, és 3 mondat alapján nyugodtan beleengedtetné a csapadékvizet egy fúrt kútba. Mivel fúrt kút, ezért feltételezem, hogy nem 2 méter mély, hanem valószínűleg mélyebb, ezért sem lenne szerencsés a csapadékvízzel elszennyezni az ivóvizet. De ez puszta logika. Sz.v.sz. :)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#115113) Audison


Audison
senior tag

MittuDomain_ : Hangszigetelés, zene miatt.

Exodion: Köszi a tanácsot, lehet rád írok pm-be ha nem gond. A szomszédoktól előre félek, mindent csinálni kell... :U

[ Szerkesztve ]

(#115114) pjen válasza szaszyka (#115112) üzenetére


pjen
félisten

Láttad azt a kutat, az egy zárt cső aminek az alján egy lábszelep van.A víz max a lábszelepig folyhat, mondjuk 5 liter.

(#115115) Exodion válasza Audison (#115113) üzenetére


Exodion
aktív tag

Nyugodtan. En is a betonig szetvertem az egeszet, most csinalom a konyhat, vizvezeteket, eloszobat, osszel meg a furdo,wc. Bar egyszerre en csak par napot zajongok mert hat mellette dolgoznom is kell meg retek draga minden :). Amikor kiirom a liftre hogy valamit csinalok a nyugdijas oreg nenike par ora alatt letepi (mintha az barmit valtoztatna :D).

(#115116) Morris válasza szotyika77 (#115107) üzenetére


Morris
veterán

Sóder egyáltalán nem jó.
1. Darált beton, zúzott bazalt, murva kohósalak, ckt
2. 0-4 ágyazó murva (NEM sóder)
3. Térkő

(#115117) Atomgeszi válasza Morris (#115035) üzenetére


Atomgeszi
veterán

És akkor ezt felszabdalom darabokra, aztán simán egymásra rakom, nem kell rögzíteni egymáshoz a rétegeket? Mivel ugye inkább hosszú lesz, mint sem egybefüggő nagy terület.

(#115118) Morris válasza Atomgeszi (#115117) üzenetére


Morris
veterán

Olyat vegyél amit nem kell annyira szétvágni. Ne legyen sok fölösleg.
Van hozzá rögzítő tüske is.

(#115119) ctrlaltdel13 válasza Audison (#115113) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Hang szigetelésre az előtét fal, ami a szomszéd falához csatlakozik finoman fogalmazva, sz@rt se fog érni, max közép és felső frekvencia tartományba.
Ha mély hangot is akarsz megfogni, azt csak dupla fallal tudod megoldani.
Amit kevés hely elvételével meg tudsz oldani, az egy sima előtét fal, de a tartő pálcákat, és az összes fal, menyó ,padlóhoz csatlakozó profilt el kell csatolni.
Közé ásvány gyapot.
Hungi meg szivacs felejtős.
Arra egy réteg osb, majd blue aqoustic.

(#115120) Audison válasza ctrlaltdel13 (#115119) üzenetére


Audison
senior tag

Köszi! Néztem még a Halltex panelt, ami elég vékony és elvileg 200-2000Hz között csillapít. Annyira ez nem szimpatikus megoldás. Mélyláda nem lesz, de jó lenne ha 50-100 körüli frekiket is “némítaná”. Az általad javasolt megoldás egy 15nm-es falon, milyen költségekkel járna, úgy megközelítőleg?

(#115121) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Laminált parkettát hol érdemes venni? Diego-t néztük, de most olvastam több rossz tapasztalatot is... Pár hónap (kb. 2) múlva kellene lerakni, akkor akarom majd megvenni.

(#115122) Borisz76 válasza Borisz76 (#115088) üzenetére


Borisz76
veterán

Megmértem....a kút mindössze 7 méter mély.

Egy hsz.-ban írta tothjozsi96, hogy miért nem vezetem ki az utcai árokba az esőt ?!

Nos , eljátszottam a gondolattal, mivel úgy is az utcafrontnál található vízóra aknától el kell vinni a vizet a ház sarkához mert a kerti csapban most nincs víz.....s ez a nyomvonal tökéletes lenne akár visszafelé is...csapadékvíz elvezetésére. Alul , mélyebben futna a vízvezeték s felette pedig ( megfelelő mélységben és lejtéssel ) a lefolyócső.
Nehezítő tényező a lejtés , mélység eltalálása....valamint az utcán a járda alatti átvezetés is.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#115123) fogtunder válasza dudi6 (#115121) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én kis mennyiségű melókhoz álatlában Bauhaus/OBI/Praktikerben szoktam venni padlóburkolatot, olyat, amiből bőven van készlet. ha szombat délután derül ki, hogy kellene még egy dobozzal, akkor beülök a kocsiba és háromnegyed óra után ott vagyok vele, ha meg több lett, akkor visszaviszem és veszek helyette valami mást, ami kell.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#115124) tothjozsi96 válasza Borisz76 (#115122) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Miért nehezítő tényező?
Ahol megy a föld alatt az utcai árokba az esővíz elvezető cső, elé teszel egy Y-idomot, ennyi.

Az hogy a földben milyen a lejtés az szerintem annyira nem fontos hogy tökéletes legyen, ez nem szennyvíz.

[ Szerkesztve ]

(#115125) Atomgeszi válasza Morris (#115118) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ok, még utána nézek, hátha lesz helyben is valami, mégis csak egyszerűbb elmagyarázni. :R

(#115126) Atomgeszi válasza ctrlaltdel13 (#115119) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nálunk is majd aktuális lesz valamikor a hanggátló fal 2 szoba közé.
A két szoba közötti fal 15 cm tégla.


Az a beugró rész a volt kémény, az 30 cm.

Annyit nem szeretnénk elvenni (azzal együtt akkor 45 cm lenne a fal vastagság), mert akkor még egy kisebb szekrény sem fér itt el ezen a helyen.

kb 15 cm -ből lehet létrehozni valamit?

(#115127) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Akit érdekel, kattingassa végig és olvassa logikus gondolkodással.
Sokat lehet belőle "meríteni".

https://www.pro-tools-expert.com/home-page/2017/9/22/studio-build-a-floating-floor-alternative-that-decouples-the-final-wood-finish

[ Szerkesztve ]

(#115128) macilaci78 válasza dudi6 (#115121) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Laminált parkettát, vagy laminált padlót? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#115129) varsam


varsam
őstag

sziasztok,

leendő erkélyemmel kapcsolatban lenne kérdésem.
A házból jelenleg I gerendák lógnak ki, erre mennek majd a fa stáfnik, illetve a fa járóburkolat.
Kérdésem, hogy a stáfnik és a fém közé kell valamit tennem, mielőtt összecsavarozom őket?
Bármi nemű szigetelés kell oda?

(#115130) dudi6 válasza macilaci78 (#115128) üzenetére


dudi6
senior tag

Bocsi, laminált padlóra gondoltam. :R
Minőségre van különbség az Obis vagy Diegos között?

(#115131) Real_Necro válasza pjen (#115114) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tök mindegy mennyi.... Ha teszem azt mérgező anyag kerül bele, ott az 5 liter is bőven okozhat hatalmas károkat. Ezzel nem jó kísérletezni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#115132) Borisz76 válasza tothjozsi96 (#115124) üzenetére


Borisz76
veterán

Nehezítő tényező :

Ide biztosan nem tudok Y idomot tenni....
Ennyi betont nem fogok felverni és nem is akarok.
Itt már látszik a képen a csatorna vége az árokban : Belülről is járda....
Egyedül a nagykapu alatt ( nem a kerítés alatt ) lehetne kimenni.
A szennyvíz csatorna is ott megy ki.
Kukák alatt a vízóra akna.
Kukák mellett a nagykapu szárnyától kell kiásni egyenesen a járda mellett....majd ( innen nézve ) jobb kanyar a kerti csaphoz.
Mindez azért, hogy a kerti csapban legyen víz.
A kerti csap mellett látható oszlop tartja az esőcsatornát....
( darabok a földön az külön téma.... )

Tehát valahonnan innen lehetne visszavezetni a csatornát ...át a nagykapu alatt, át az utcai járda alatt ...bele az árokba.

Ez lehetne egy megoldás.
Másik, hogy veszek egy 1000 L-s tartályt és gyűjtöm az esővizet locsoláshoz. Bár most hoztam egy szivattyút is , hogy kipróbáljam a kutat....mennyi is a hozama.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#115133) pjen válasza Real_Necro (#115131) üzenetére


pjen
félisten

Már ugy érted, hogy a háztetőről?Az esőviz lefolyik a cső mellett is.Sőt sok ásott és gémes kútnak teteje sincs, pedig egy ásott gyűrűs kút 30-40 méter mély is lehet
.

(#115134) Real_Necro válasza pjen (#115133) üzenetére


Real_Necro
veterán

Igen, csak számolj utána mennyi megy bele, ha a kút keresztmetszetére jutó eső mennyiségével számolsz és mennyi, ha egy tető felületével illetve az azon összegyűjtött esővíz mennyiségével.

Nem tudom milyen szabályozás van rá, de tudtommal a kutakat szokás lefedni eső meg egyéb bele hulló dolgok ellen. Legalábbis régen ez közismert volt.

Apósoméknak ásott kútjuk van (ő ásta anno), 22 gyűrű lefele. ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#115135) mezis válasza Borisz76 (#115088) üzenetére


mezis
nagyúr

- Kert locsolását lehetőleg saját kútból, ne tisztított ivóvízből.
- Hacsak nincs magasan a talajvíz, akkor azt a kevés vizet amit kapsz az égiektől, ne vidd ki az utcára.

mezis

(#115136) justmemory válasza dudi6 (#115130) üzenetére


justmemory
senior tag

Nekünk Diego-s van a hálóban és a két gyerekszobában, nagyon jól bírják. Az egyik gyerekszobában egyszer el is áztattam (noha viszonylag gyorsan feltöröltem), nem lett komoly baja.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#115137) tothjozsi96 válasza Borisz76 (#115132) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Hát így tényleg bonyolultabb.

Én azt mondom hogyha van kerted, akkor akár egy 1000 literes IBC tartály is elférne ott és nem kellene minden áron kivinni az utcára, és talán ez lenne a legegyszerűbb/legpraktikusabb. Szépnek nem szép, de hasznos.

(#115138) Borisz76 válasza mezis (#115135) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen....ez a másik dilemmám.

De pont jött a szomszéd srác és előállt egy használható ötlettel.
A lényege, hogy a ház hátsó felén középre kell lejtetni az esőcsatornát.
Középről mehetne hátrafelé a melléképület csatornájához...ott végigfolyik hátra és onnan 2 m távolságra van a régi emésztőgödör, ami jelenleg használaton kívül van.

Ez eddig a legjobb és véletlenül a legolcsóbb megoldás is egyben.

Mod :
Köszönöm az eddigi észrevételeket.
Sajnos ez olyan téma amit fotók , képek alapján nem biztos, hogy meg lehet támogatni jó ötletekkel. A helyszínt látni kell hozzá, hogy tényleg jó döntés születhessen !

tothjozsi96
Gondoltam én is a nagy 1000L-s tartályra.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#115139) tothjozsi96 válasza Borisz76 (#115138) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Azért azok az emésztőgödrök sokszor ki vannak betonozva.
Nálunk van egy 5 ezer literes tartály, ami átfolyik egy 10 ezer literesbe, erre is azt mondták régen hogy emésztőgödör, csak évente azért többször mégis jött a szippantós kocsi. :)

Nem vagyok biztos benne hogy egy kisebb gödör eltud nyelni sok vizet.

(#115140) pjen válasza Real_Necro (#115134) üzenetére


pjen
félisten

Egy cső kútba nem mehet csak annyi ameddig a lábszelep van.Az lezár lefelé.Ha jól.müködik akár hetekig.Tehát mondjuk 5 liter.

(#115141) Borisz76 válasza tothjozsi96 (#115139) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen, ismerős...családiban nőttem fel.
Nálunk is évente 1X biztosan kint volt a szippantós autó.

Amúgy is fel kell még tárni a régi emésztőt és szemrevételezni, hogy milyen állapotban van és hogy milyen módon is van megépítve.
De erre az egész project-re van ( lesz ) 1 jó nyaram.

Mod :

A szomszéd srác szerint a "Norton" kutam eredetileg ásott kút lehetett ....csak le lett betonozva a teteje és úgy van benne a cső.
Nála is volt ásott kút. Sőt az utcában több helyen is van még.
Régen nagy divat volt errefelé.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#115142) tothjozsi96 válasza Borisz76 (#115141) üzenetére


tothjozsi96
addikt

1980-ban vették meg nagyszüleim a házat, 10 év alatt egyszer se jött szippantós kocsi, nem tellett meg a tartály, úgy hogy a szomszéd ház szennyvíze is ebbe volt belevezetve.

Ideköltöztek nagyszüleim, mezőgazdaságban dolgoztak 3-an is, rengeteg olajos ruha, és évente 3x jött a szippantós kocsi utána. :DDD

Gondolkodtam én is azon hogy belevezetni az esővizet, de félek hogy megtelik mert ki van betonozva, ezt így hogy felnyitom az ajtaját, nem látom sajnos, de gondolom hogy ki van betonozva mert két tartály van és átfolyósan van megoldva, előbb az 5 ezer literes, abból megy a 10 ezer literesbe.

[ Szerkesztve ]

(#115143) sztanozs válasza Borisz76 (#115132) üzenetére


sztanozs
veterán

Amúgy a helyi építési szabályzat engedélyezi a telken keletkező csapadékvíz árokba vezetését? Általában ez kifejezetten tiltott...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#115144) Borisz76 válasza sztanozs (#115143) üzenetére


Borisz76
veterán

Fogalmam sincs.
Használtan vettük a házat.
Ilyen volt már.
De nekem úgy logikus ha van árok ,akkor inkább abba menjen az esővíz mint a járdára a fal tövébe ...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#115145) mezis válasza sztanozs (#115143) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem kevered a szennyvíz csatornával? :F

mezis

(#115146) sztanozs válasza Borisz76 (#115144) üzenetére


sztanozs
veterán

Általában az van, hogy a telken keletkező esővizet a telken kötelező elszikkasztani... Akkor is, ha csak most vettétek a házat (egyáltalán nem bántásból mondom).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#115147) sztanozs válasza mezis (#115145) üzenetére


sztanozs
veterán

Nálunk se csatornába nem mehet, se ki az utcára. A fél környék vízben áll miatta nálunk - párom rokonainál meg az utcát (aszfalt, árok betonozása, stb) viszi el az esővíz minden nyáron -, amikor van egy jobb zivatar pont emiatt.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#115148) tothjozsi96 válasza sztanozs (#115147) üzenetére


tothjozsi96
addikt

És az milyen amikor az utcánkban is sokan így föld alatt kivezették az árokba, majd új aszfaltot csináltak, teljesen új az esővíz elvezető is, emeltek a szinten és ezek a régi lebetonozott esővíz elvezetők ezek a földben lettek hagyva, de nem tudnak hova elfolyni, és több házon ugyanígy hagyták, nem foglalkoztak vele, és mégse folyik a ház falán vissza az esővíz, valahogy csak elszivárog a földben.

Most az egyik szomszéd megszüntette ezt a fajta elvezetést, nála is így csinálták régen, de tényleg nem vezeti el már az esővizet a megemelt szint miatt.

(#115149) mezis válasza sztanozs (#115147) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy felhő szakadás külön eset, de azt a felszíni vízelvezető árokrendszert illene úgy tervezni, kivitelezni, hogy átlagos esőzések alkalmával ne ússzanak az utak, telkek.
Ja és karban is kellene tartani. Visszamélyíteni, átvezetőket kitisztítani.

Én is láttam olyat, hogy évtizedekkel ezelőtt, a csatornázás kiépítése után már nem ásták vissza a vízelvezető árkot (spórolt a kivitelező). Meg volt aki sóderrel töltötte fel azt ami még maradt az árokból, kellett neki az így kialakított parkoló. Aztán panaszkodtak azok, akiknek befolyik az utcáról a víz a telkükre. Az önkormányzat nem ásatta ki ismét az árkot, hanem ahol még megmaradt az árok, ott kimélyítette az árkot annyira, hogy az átvezetők ismét látszottak. Pár évig. Látszat intézkedés volt, az érintett telkekre maradt a homokzsákos védekezés.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#115150) pjen válasza tothjozsi96 (#115142) üzenetére


pjen
félisten

Na látod, az volt a környezet szennyezés.A szülői hazban is emésztő vol.Úgy építették hogy lyukacsos volt a fala.a második gödörnek ahová csak a hig fojt.Elszívta a föld.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.