Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9351) philoxenia válasza kenesei1982 (#9349) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha a gépen nem látsz semmit , akkor inkább maga a hangrendszer vesz valamilyen jelet a hálózaton keresztül, próbáld ki kikapcsolt PC, de bekapcsolt hangfalak mellett, jól felhangosítva a hangfalat.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9352) philoxenia válasza Lipton (#9338) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az osztályos lapok darabonként térnek el egymástól, ezek, ha jól értem típusonként....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9353) Met válasza philoxenia (#9351) üzenetére


Met
Topikgazda

Én annyira nem hangosítanám fel ;)

Esetleg egy túlfesz védős dugallj kiküszöbölheti a jelenséget.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9354) csemberlen válasza Met (#9353) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerinted mi van abban ami kiküszöbölné?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9355) philoxenia válasza Met (#9353) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sokféle zavart vehetnek a hangfalak, nálam pl. a bejövő mobilhívás előtt enyhe zúgás jön a hangfalból.......
Nem feltétlenül a hálózati feszültség/áramváltozásra reagál...
Az lenne a legjobb, ha ki tudná próbálni akkuról is, de az már kicsit bonyolúciósabb.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9356) Met válasza csemberlen (#9354) üzenetére


Met
Topikgazda

Igazából nem tudom csak gondolom, hogy megoldaná a problémát.

philoxenia mobil hívásnál nálam is "zörögnek"

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9357) kenesei1982 válasza philoxenia (#9351) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

Túlfeszvédővel már próbáltam, de semmi változás. Úgy is próbáltam, hogy a pc-t és a hangfalat két külön konnektorba dugtam és úgy is csattan. Ma megnézem gép nélkül csak a hangfalat,hogy mi történik.

A baj az, hogy nem csak itt jelentkezik a probléma, hanem a tv-n is bezizzen a kép, amikor kapcsol a hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#9358) Met válasza kenesei1982 (#9357) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor esetleg a hűtőben az a kütyü ami ki be kapcsolja kezd haldokolni.
Régi a hűtő?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9359) kenesei1982 válasza Met (#9358) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

nem tom mennyi idős. De elektronika nincs a hűtőben, csak egy kapcsoló, meg a motor. Az meg vagy működik, vagy nem, nem hiszem, hogy azzal lenne a baj.
Ha külön körre kötöm őket, akkor is van a jelenség.

(#9360) philoxenia válasza kenesei1982 (#9357) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha a TV-n is jelentkezik az a zavarjel hálózati terjedésére utal, zavarszűrőt kellene esetleg kipróbálnod, de lehet, hogy a hőkapcsolója haldoklik tényleg....

A témáról....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9361) kenesei1982 válasza philoxenia (#9360) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

igazából csak a pc-t féltem. Mert valószínű haogy az is mindíg kap egy pofont ilyenkor és az a gyanúm, hogy a "pukkanás jel" is a pc-n keresztül megy a hangcuccra.

(itt egy telefonálás történt)

Azt az ötletet kaptam, hogy dugjam a hűtőt egy kapcsolós elosztóba és amikor megy a hűtő, akkor kapcsoljam le, majd be és ha akkor is van a jelenség, akkor nem a hűtő a ludas.
De annak örülnék már a legjobban, ha az lenne a szar, mert legalább tudnám :P.

(#9362) philoxenia válasza kenesei1982 (#9361) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A hűtő mindenképpen rossz, azaz nem tökéletesen működik...
PC-t pedig érdemes - ha félted - védett aljzaton keresztül működtetni....
pl ilyenen [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9363) kenesei1982 válasza philoxenia (#9362) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

Ez az eszköz kiküszöbölné már ezt a hibát, akkor is ha a hűtőt így hagynám?
Persze nem hagyom így ha szar, ez csak egy elméleti kérdés....

Ja és köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#9364) canniball válasza kenesei1982 (#9361) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam is van hasonló kis pattanás amikor bekapcsol a hűtő. Szerintem ez a jelenség a 230-ból jön, mivel az én PC-m szünetmentesen van, a hangszóró viszont az elektromos hálózaton, a fal túloldalán pedig a hűtő. Ja és itt a hűtőgép nincs egy éves, úgyhogy én a "remekül kivitelezett" elektronyos hálózatra tippelek. Mindenesetre várom a "teszt" eredményét.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9365) kenesei1982 válasza canniball (#9364) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

már csak 1.5 órát kell várni :)

(#9366) philoxenia válasza canniball (#9364) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Próbáld ki a hangszórót a szünetmentesen.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9367) Integra válasza kenesei1982 (#9361) üzenetére


Integra
titán

nekem is van hasonló, de nem hűtővel, vagy fagyasztóval.
faterom dolgozójában van az asztalon egy két kapcsoló állású elég brutális fényerejű halogén asztali lámpa. ha azt bekapcsolom és megy a kis aktiv hangszóró az asztalon, ami a pc-be van bedugva, akkor pattanni szokott a két kis hangszróró. a pc-nek semmi baja, soha nem is volt. egy konnektor aljazatról, igy egy áramkörről is kapja mindkettő a naftát.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9368) rii válasza rii (#9348) üzenetére


rii
nagyúr

up

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9369) adm válasza rii (#9368) üzenetére


adm
őstag

nálad volt az a kevésbé szerencsés, felső erkély-ablak amiről már beszéltünk korábban?

az egy dolog hogy lezárod az erkélyt, de nagyon nem mindegy hogy akarod használni.
1. kiveszed az erkélyajtót és akkor a fűtött lakótér része lesz, pl dolgozó vagy olvasó sarok. ahhoz hogy teljes értékű legyen és ne legyen jelentős hőveszteség, nyáron szellőztethető legyen egy jó (nyitható) ablakra van szükséged. ez lehet új, de szerencsével lehet bontott is.

egyrészt rövidtávon lehet hogy olcsó az amit az üveges (vagy épületasztalos) összetákol, de hosszútávon mindenképp nagyon drága lesz. másrészt annál azért sokkal nehezebb és sokkal jobban kivan téve a szélszívásnak és szélnyomásnak egy ekkora üvegfelület hogy csak úgy egyszerűen pl. lécek közé belehessen rakni.
ha nem sürgős a dolog, akkor vadászhatsz megrendelt, de visszamondott kész ablakokra, hátha lesz hasonló méretben...

2. meghagyod az erkélyajtót és akkor egy fűtetlen, átmeneti helyiség lesz. itt már elég lehet az egyszerűbb megoldás is. polikarbonát, plexi, akryl lemez kerülhet egyszerűbb, de gondosan kialakított tokba vagy esetleg kiválthatod egy jobb redőnnyel.

egy dolgot tudnod kell, ez ugyanúgy egyszerűsített engedély köteles átalakítás, mint a másik erkély ablak cseréje, csak ez jóval feltűnőbb változtatás. egy pár éves házon pár tucat üres erkély mellett nagyon feltűnő tud lenni az egyszem beépített.

16core - 32thread - 64gb

(#9370) runner 125 válasza adm (#9369) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hali!

Első sorban tőled kérdezném, tavasszal szeretnék csinálni a garázs "folytatásaként" egy színt, ami gyakorlatilag annyit foglalna magába, h a garázs sátortetejét meghosszabbítva úgy 4 méternyit -lábakkal alátámasztva a végén - alakítanám ki. Természetesen egy mennyezetet csinálnék, de csak egyetlen (már meglévő) oldalfala lenne - a garázs fala.
Kérdezem; engedélyt erre kell kérnem az önkormányzattól?
A garázs az udvar hátsó felében van, nem néz utcafrontra abszolút.
A kb. 3 oszlopnak lenne csak betonalapja egyenként, a "beállót" egyelőre csak kavicsoznám, később lehet betonoznám.

Köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9371) kenesei1982 válasza canniball (#9364) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

na tegnap letsezteltem a dolgot.
Ha kapcsolós elosztóba duom a hűtőt és a hűtő elindul, azaz a hűtőben lévő relé kapcsolja a hűtőt akkor csattan. Ha viszont menet közben lenyomom az elosztót, akkor nincs semmi anomália, amikor visszanyomom, akkor is OK. Tehát a hűtőben lévő relé az első számú gyanúsított. ár beszéltem egy hűtőszerelő ismerősömmel, ő azt mondta, hogy ez nem igazán csinálhat ilyet, de azért én kicserélem a hvégén.
Azt is kipróbáltam, hogy lekapcsolt pc-nél és bekapcsolt hangfalnál mi a szitu. Na itt is van valami, de az elhanyagolható. Szóval a hangkarin keresztül jön a jel a hangszóróba. Nem valami megnyugtató.....

(#9372) adm válasza runner 125 (#9370) üzenetére


adm
őstag

37/2007. (XII. 13.) ÖTM rendelet

Egyszerűsített építési engedélyezési eljárás
"Az épület szerkezetével egybe- vagy összeépített, fix, a homlokzati síktól 4,0 m-nél nagyobb kiállású vagy 50,0 m2-nél nagyobb vízszintes vetületű előtető, védőtető építése."

Bejelentés (a tevékenység egyidejű megkezdése mellett)
"Az épület homlokzatára szerelt vagy az épület homlokzata elé épített fix vagy nyitható-csukható szerkezetű, kinyitott állapotban a homlokzati síktól 4,0 m vagy annál nagyobb kiállású vagy 30,0 m2 vagy annál nagyobb vízszintes vetületű előtető, védőtető, ernyőszerkezet építése, felszerelése. Az épület szerkezetével egybe- vagy összeépített, fix, a homlokzati síktól 4,0 m, vagy annál nem nagyobb kiállású vagy 25,0 m2-nél nagyobb vízszintes vetületű előtető, védőtető építése."

függ a garázs méreteitől de egy 5,5m hosszú garázson 0,5-0,5 m eresz túllógással egy 4 méter széles és 30 fok lejtésű nyeregtető vízszintes vetülete ~30m2 körül alakul. más mérettel, dőlésszöggel vagy félnyereg kialakítással nyilván változik a vetület is.

érdemes az építési osztályon is rákérdezni, mert a városi/kerületi/területi építési szabályzat - ugyan ritkán szabályoz ilyesmit, de - ettől lehet szigorúbb.

16core - 32thread - 64gb

(#9373) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Sziasztok!
Fűtéscsere előtt állunk,,teljesen szigeteletlen a lakás,szóval elég nagy és drága radiátorok kellenének,rengeteget tudnék spórolni ha használtat vennék,DÉG-eset találtam megfelelő méretekben,de kb 7 évesek.
Mennyi lehet az élettartama kb a lapradiátoroknak?
A használt kb 50ből lenne meg az újak ~175ezer(pedig csak 55nm a kecó)

(#9374) Hasaggymeg válasza szakalistvan (#9373) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

10 évet adnak rájuk,de én újan sem vennék D-ÉG-et nem,hogy használtan.Így szokott az olcsóból drága lenni a végén.Van ezeréves vas öntvény radiátor mely egy átmosás után jó lehet tízévesen is,de a lemezradiátor az lutri.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9375) runner 125 válasza adm (#9372) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszönöm!

Csináltam gyorsan az egészről egy skiccet, illetve le is mértem. (Piros vonalnál van jelenleg vége.) Úgy, h pont a 3. betonkerítésig érjen 4,7 méter - így már az elsőbe beleesek.

A garázs mérete ~ 60 m2, már régen mértem, de közte van még a kazánház + még egy helyiség. Attól függetlenül, h végig egy melléképület, a ház tűzfalához van épülve közvetlenül.

Utánaérdeklődöm akkor.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9376) hekkerman


hekkerman
tag

Hali

Szerintetek milyen márkák jók turbós kombi kazánoknál? Kazánwebáruházban nézelődtem.
Ariston mennyire megbízható?
Például ez: Ariston Clas 24 FF

Kettő szoba + konyha+ fürdő-ben gondolkodok + a melegvíz.

Köszi.

(#9378) aLávaló válasza hekkerman (#9376) üzenetére


aLávaló
csendes tag

Hello,
Bár mindenhol azt mondták hogy az Ariston márkát felejtsem el mindenben, de én egy ilyet vásároltam pont tőlük:
[link]

Kb 2-3 éve, de 1 éve használom igazán ki addig csak temperálta a házat. Tulajdonságokkal és műszaki ficsörben ott van. Megbízhatóság? ha 10 év múlva is menni fog akkor nyilatkozok...most még működik. :)) És nem volt drága.

Többiek mást fognak ajánlani, mint mindenből van jó és rossz széria márkától független. Vagy belenyúlsz vagy nem...

(#9379) Hasaggymeg válasza hekkerman (#9376) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Én itt keresgélnék.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9380) hekkerman válasza aLávaló (#9378) üzenetére


hekkerman
tag

Köszi, akkor már egy pont itt. :)

Igazából egy gázszerelő volt itt, megnézte a lakást, lefénymásoltam neki az alaprajzot, aztán majd mond valamit. Kicsi a hely, és még szintkülönbség is van, illetve mindenhol bevan csövezve a fal az áramnak, trükközni kell majd rendesen, ha ez mellett döntünk.

Turbós kombit ajánlott, mivel a kéményünk nem a kazánhoz megfelelő csővel van kibélelve, és mégegy bélelés már nem férne belea keretbe.
Majd hétvégén átszámolja, aztán meglátjuk.
Remélem azért barátságos árat mond. :) 4 radiátor, egy kazán, és 55 nm a lakás.

Hasaggymeg: Sajnos nem ismerem ezt a márkát, de adatai alapján jónak tűnik. Te mit tudsz róla? :)

(#9381) Lipton válasza philoxenia (#9352) üzenetére


Lipton
őstag

Igen, visszaolvastam, lehet elnéztem egy kicsit :)

(#9382) szakalistvan válasza Hasaggymeg (#9374) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Érdekes módon mindenhol a DÉG-et ajánlják,én is régi suliba való radiátort vennék de azt meg sehol se kapni.
Vogel-t ajánlottak még,de azt biztosra tudom hogy mindkettőt egy helyen gyártják,csak más festést kap.
Löszi a választ!

(#9383) Hasaggymeg válasza hekkerman (#9380) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"Te mit tudsz róla?"....sokat :U Szereltem kb.30-50 db.-ot és összehasonlításban megbízhatónak,jó teljesítményt nyújtónak találtam.Magamnak innen vennék,hacsak nem volna pénzem mondjuk Buderus vagy Wiessmann esetleg Wolf-ra.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9384) Hasaggymeg válasza szakalistvan (#9382) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Írtam egy 10 soros litániát és kidobott az időlimit miatt! :(((

(#9382) szakalistvan
Lényeg,hogy amíg tényleg egy gépsorról származik a 10 és a 100 forintos cikk is,míg egyiket tesztelik és kiselejtezik,a másik a selejt.Szerintem....

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9385) csemberlen válasza szakalistvan (#9382) üzenetére


csemberlen
őstag

A vogelnak a belső hőleadó felülete sokkal nagyobb, ergo nem gyárthatják 1 gépsoron!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9386) szabjan válasza Hasaggymeg (#9383) üzenetére


szabjan
tag

Azért azt tegyük hozzá, hogy a mostani Wolf-ok csak árnyékai sajnos a régieknek. Annyit egyszerűsödtek amennyivel könnyebbek lettek... :D Radiátorokról néhány szót.:
Én végigzongoráztam az elmúlt 20 évben a radiátorok tömkelegét. Nagyjából elmondható, hogy a 90 -es években még mind jobb volt mint a a mostaniak. Hatalmasat tarolt a 90 es években a Dunaferr. Aztán technológiai hanyatlásnak indult. A kaput az tette be nálam amikor egy gyárilag már besárgult radiátort kellett volna rásóznom szerencsétlen tulajra. Átálltam én is a Vogel-re. Mint ahogy a jobb szerelvény boltok is azonnal kivágták a palettáról a Dunaferr-t. ..hogy miért Vogel? a válasz egyszerű. Egyszerűen nem volt más ami megbízható. A pehelykönnyű biliacélból nyomott 'OBI-s' radiátorokat most hagyjuk. Az aluminium mindig méreg drága volt. A pattogós romantikról meg ne is beszéljünk. Bepróbálkozott szeretett boltunk nemrég az Immergas radiátorokkal is. 15 % -al volt olcsóbb /akkor még/ mint a Vogel. Egyik helyen be is ruháztak rájuk. 8 ból kettőnek volt sérült a burkolata. Ez is ennyi lett... Lassan kifutunk a kínlatból. Nem sok az alternatíva.
Talán az, hogy egyre jobban előretör a padló és falfűtés. Nem véletlenül..de ezt most hagyjuk.
Régebben írtam itt, hogy mennyi Duval - Thema Classic-ot dobtunk fel ingatlanos cégnek. Na ez mind Vogel radiátorokkal társult. Ők egy kaptafára nyomtak mindent. De bevált nekik mindkét márka.
És még egy gondolat ami itt elhangzott.
Fűtés rendszerekben a jobb hatásfok miatt törekedni kell a minél kevesebb vízmennyiségre. Erre a tagos lemez radiátorok alkalmatlanok. Egy lapradiátor fűtőteljesítményének megfelelő tagos lemez radiátorba kb. 3x annyi víz megy. Ez meggondolandó. Az ideális fűtés ugye az lenne, ha amikor lekapcsol a fűtő berendezés akkor azonnal kihűl a radiátor. /és ugyanez fordítva/.
Nyílván ez nem lehetséges de ezt kell megközelíteni minél jobban tervezés-szerelésnél.
Elnézést ha hosszú voltam. További szép estét... ;)

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#9387) Integra válasza szabjan (#9386) üzenetére


Integra
titán

radiátor..
azt mondják a gépészek, hogy az egész lakásomban alultervezett a fűtő rendszer, egyszerűen kicsi a radiátorok hőleadó felülete az 50m2-hez.
ajjjjj:(
mondjuk tényleg nagyon lassan fűti fel a lakást, ezt már észrevettem...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9388) rii válasza adm (#9369) üzenetére


rii
nagyúr

bocsánat, h ilyen megkésve válaszolok, amint írtál, egyből olvastam is, csak meg akartam írni ,hoy nálunk már okan beépítették azt a részt és volt aki kvara kirívó módon natúr fával :)
csak mindig reggel vagy siettem be, vagy este jöttem haza, és nem tudtam megnézni, h hányan is építették már be

de akkkor mindenképp akkor valami bontott lenne jó, és hát olyan megoldás kell tényleg, ahogyírtad is, hogy ne kelljen utábna ehhez már hozzányúlni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9389) Magnum_


Magnum_
nagyúr

sziasztok. ha minden jül megy, megint belevágok egy lakásfelújításba

parketta van, régi, de nem akarom felszedni, láttam valahol festett parkettát, és kérdezném, hogy ilyen, 2,5lityi festék mekkora felületre lehet elegendő rendesen felhordva? 1,5 szobáról van szó (tipikus panel méretek)

ill. meddig tart a fűtési szezon? mert radiátor csere is befigyel és minél előbb (1,5hónapon belül) túl esnék a dolgon

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#9390) nyunyu válasza Magnum_ (#9389) üzenetére


nyunyu
félisten

ill. meddig tart a fűtési szezon? mert radiátor csere is befigyel és minél előbb (1,5hónapon belül) túl esnék a dolgon

Idojarastol fuggoen marcius kozepe-vege, de a futes lekapcsolasat mindig a kozos kepviselonek kell kernie a tavho szolgaltatonal, szoval nala tudakozodj.

Plane, hogy a radiatorcsere elott le kell engedni a rendszerbol a vizet, azt is a kozos kepviselonek kell kervenyeznie.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9391) Magnum_ válasza nyunyu (#9390) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen, a közösképvis. részt tudom, csak ugye azzal is meg kell várni a fütési szezon végét.
és egy felujitás (padló festés-arra még várom a szakik válaszát) ill falfestés utáni radiátor csere mekkora rombolással jár? jó lenne azzal kezdeni, nem?

ill. még valami. nyílászárót nem cserélek (csak festés),kivéve a bejárati ajtót. néztem, hogy beszereléssel már 75-80k körül kijönne egy ajtó, annak a beszerelése mennyi időt vesz igénybe? 0,5-1nap? [link]

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#9392) szakalistvan válasza Magnum_ (#9391) üzenetére


szakalistvan
senior tag

A bejárati ajtót nálam kb fél nap alatt kicserélték,de nem volt benne a glettelés+festés+sziló az ajtó alá,de ez fa,vékonylazúrral lekenve,szerintem nagyon szép lett,nem vennék müanyagot soha :N
Ajtó 67e,beépítés+kőmüvesmunka 25e,a glettelést meg magam csináltam.
A végeredmény:

(#9393) Integra válasza szakalistvan (#9392) üzenetére


Integra
titán

zsír, ügyes vagy:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9394) Hasaggymeg válasza szabjan (#9386) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A könnyebbedést az új,lekerekített sarkú Vogel Vonova-ra írtam. Purmo és Demrad-ról mit tudsz?

(#9387) Integra ...alul méretezett fűtés jellemzője a hosszú ideig forró radiátorok melyek így is lassan fűtik fel a kívánt hőmérsékletre (nem 30fokra gondolok) a lakást.
Ha lassan fűt fel,de közben a radiátorok nem nagyon forrók,akkor az előremenő vízhőmérséklet lehet alacsony.Ha leírod a radiátoraid típusát és méretét fogalmat alkothatunk mennyire kevés az oda.

(#9391) Saint_ ...ha az új radiátorok kötéstávolsága talál a régivel nem lesz ott nagy rombolás,esetleg pár lyukfúrás az új tartóknak.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9395) Integra válasza Hasaggymeg (#9394) üzenetére


Integra
titán

lassan fűti fel a lakást.
apáméknál 60m2 nappali szintre dupla annyi radiátor van mint nekem 50-re, igaz azok nagyobbak, ilyenek. villám gyorsan felfűt, érezni ahogy melegszik a ház. nálam meg... ilyesmi külsőre a radiátorom
lemérem majd a radiátorokat ha lakásban vagyok. amúgy az is mint minden abban a lakásban a legalapabb, legolcsóbb leglegleg lehet... már csak ezeket nem hajítottam ki a retekbe, minden mást már igen.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9396) Hasaggymeg válasza Integra (#9395) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Apádéknak hogy mennyi van az nem irányadó.Ha például 2x annyit teszel fel mint amúgy kellene villámgyorsan befűtesz,de a nagyobb felfűtendő,amúgy fölösleges,víztömeg miatt gazdaságtalanabb lesz,nem beszélve a kezdeti beruházás áráról.A befűtés elméletileg csak az idény kezdetén van,utána csak hőn tartás kell inkább.
Az,hogy régiek meg sz@rok a radiátorok és le akarod cserélni őket,az más tál tészta,itt most a hőszükséglet a kérdés.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9397) Integra válasza Hasaggymeg (#9396) üzenetére


Integra
titán

nem tudom, hogy kell e cserélni vagy sem, azt tudom csak, hogy lassan fűt fel. szerintem. aztán lehet, hogy ez ilyen, nem tudom. :)
a termosztátom már áthelyeztettem, be a lakás szívébe, így tovább fog fűteni, az biztos. azt nem tudom, hogy egy radiátor csere megoldhat e bármit is, miben jobb, több, nagyon a hő leadó felülete, gyorsabb vízáramlás, passz, segg hülye vagyok ehhez :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9398) Hasaggymeg válasza Integra (#9397) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A fűtési hő 2 féle:a konvekciós hő,amely a radiátor szerkezetén (un.konvekciós lemezek között) keresztül,a gravitáció miatt átáramló levegő felfűtésével történik,és a sugárzási hő mely a radiátor látható felületeiről sugárzik és az előtte-mellette álló tárgyakon nyilvánul meg,mint ahogy hideg ablakon át a nap felmelegíti a tárgyakat.
A nagy lapos radiátorok,mint a tiétek is,inkább a "jobb" típusú,sugárzó hőt adják,míg a vastag ,akár több sor konvekciós lemezzel gyártottak a levegőt melegítik.
A lényeg,hogy ki lehet keresni a te össz-radiátor teljesítményedet a táblázatból (hány db.mekkora radiátor),és kiderülhet,hogy elég-e oda.
Az is kérdés,hogy mi az,hogy lassan fűt fel?Sokáig tart egy ki-be kapcsolás közötti intervallum vagy felteszed 20-ról 21 fokra és egy félóra múlva sem éri el vagy mi?Sok mindenen múlhat,egy gyenge érzékenységű termosztát is hullámzó fűtést produkálhat,nagyon aláengedve majd túlfűtve a beállított hőfok fölé-alá.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9399) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok!

Panel lakásban szeretném a régi nagyon kicsit RADAL alu fűtőtesteket, korszerű nagyobb acéllemez radiátorokra cserélni.
Tudnátok abban segíteni, hogy melyik tipus ajánlott ill. melyik nem:
-Maxiumus
-Dunaferr
-Purmo
-Korad

esetleg egyéb?

(#9400) Hasaggymeg válasza djbahool (#9399) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Mi ezt szereljük.Jellemzőjük nagy nyomásállóság (S típus16bar),korróziónak ellenálló alumíniumöntvény,nagy,1" szűkíthető csatlakozó,nagy sugárzó felület,később toldható.Ha nincs réz a rendszerben a távfűtésben ideális választás.A vékony acéllemez radiátorok nem igazán bírják a nagy nyomást(10 emeletesnél 4+ bar),hőmérséklet-különbségeket (30-90C),korróziót (kevésbé tömörek a rendszerek) stb.
A hátránya az ára.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.