Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9601) Integra válasza Lipton (#9598) üzenetére


Integra
titán

mekkora ház lett? 200m2 kövezés nem kevés már alapból sem. a többi szalagparketta lett? vagy szőnyeg?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9602) brainman válasza szabjan (#9588) üzenetére


brainman
tag

2,5 mm vastag a kaldewei, amit néztem /70*170/ és 20k.

de a mostani olasz lemezkádról, gyakorlatilag 3 év alatt lekopott alul a zománc, mondjuk asszony tuti rásegitett némi cifffel.

gázkazánba melyik márkát ajánljátok? valami tárolós, nem feltétlen turbós kéne /pincéből megy fel a cső/, de melegviz és fűtés is lenne a dolga.

(#9603) szabjan válasza brainman (#9602) üzenetére


szabjan
tag

Az a kád hidd el nekem, tökéletes. :K Nagyon sokat raktam be.
Hozzá való fém lábbal, és megfelelő befalazással verhetetlen...

nem feltétlen turbós kéne /pincéből megy fel a cső/,

Ezt kifejthetnéd bővebben...
Több paraméter kérdése ez. Hány fürdőszoba, cirkuláció van e, Család tagjainak száma...
mennyi fóka van a családban :D most mi a melegvíz készítő...nm, légköbméter, stb...
valami adat...

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#9604) brainman válasza szabjan (#9603) üzenetére


brainman
tag

80nm, 3 méter belmagasság, ( 3 szoba, mellékek, konyha ) 3 fő. ;)

cirkuláció? a kémény bélelt, pince a ház alatt /18nm/, ablak van rajta. 2 kazán van most, egy vegyes kb 50 éves.... és valamien fég gyártmány 20 éves, csak fűtés a dolguk.

amúgy, a 2,5mm es kaldewei lemezre gondolsz? nehéz dönteni, akril vs lemez kérdésben, mert 20 ember 20 félét mond... :F ( RIHO Miami 170x70 cm kád akril 53200 bruttó ) kadewei lemez féláron lenne, de lehet nem tökölök, sose volt akrilkádam, ill fürödtem benne... melegebb érzés mint a lemez, tetszetős amugy, össz. mindkettő kényes, nyavajás.

[ Szerkesztve ]

(#9605) Hasaggymeg válasza brainman (#9602) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ez és ez.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9607) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A topikban tilos hirdetni!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9608) adm válasza philoxenia (#9607) üzenetére


adm
őstag

terméket és szolgáltatást hirdetni vagy termék és szolgáltatást linkelni/ajánlani?

16core - 32thread - 64gb

(#9609) philoxenia válasza adm (#9608) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A törölt hozzászólásban konkrétan a saját szolgáltatását és a cégét ajánlotta....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9610) Pepe78 válasza philoxenia (#9609) üzenetére


Pepe78
senior tag

:U :U :U :U :U :U :U :U :U

A jó indulat biztosan nem fog megölni.
Ha valaki csak ötletet tippet kér és bármiben tudok segíteni, nagyon szívesen megteszem.

Nem szokványos dolgokkal foglalkozom. -> van tapasztalatom bőven mindenféle helyzet megoldásában.

FŐLEG KÖLTSÉGHATÉKONYAN!!!

Az meg, hogy valami megoldást ajánlok ami megtetszik valakinek és anyagot tud tőlem venni az meg mért baj??

De vedd el a lehetőséget jó kis beszélgetések indításától meeeee moderátor vagy meg minden.

Ez aztán a pályafutás + Királyság a virtuális világban.

Gratulálok. És ezt is töröld ki, mert még igazat adnak nekem.

Köszi.

:R

(#9611) Pepe78


Pepe78
senior tag

Pár képet azért mindjárt belinkelek. Mondjuk lehet tilos már az is.

[ Szerkesztve ]

(#9612) philoxenia válasza Pepe78 (#9611) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ebben a topikban tilos hirdetni a saját vállalkozásodat nyilván, az, hogy segítséget ajánlasz, teljesen rendben van, de hogy utána beírod a tevékenységi köröket és a használt anyagra vonatkozó reklámszöveget......
A hirdetések elhelyezésére a Hardverapró és a Lokálban lévő piacos topikok bőven elegendőek.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9613) Pepe78 válasza philoxenia (#9612) üzenetére


Pepe78
senior tag

Majd ha weboldalakat , meg telefonszámokat , m2 árakat beírogatok akkor üssél vágjál....

Ugye nem gondolod , hogy a PH egyik fórumából származó megrendelésekből kívánok egy vállalkozást fenntartani? :P

Spórolni segítenék, sőt akár vállalkozást indítani mindazoknak akinek nincs mit csinálni / vagy éppen nincs pénze szétverni egy fürdőt de úgy mégsem maradhat.

Na mind1.

majd ha van valakinek kérdése Privátban elér.

Sikerült a kedvemet elvenni.

:R

(#9614) bwoay válasza Pepe78 (#9613) üzenetére


bwoay
nagyúr

a prohardver moderátorai nem a te útmutatásod, és nem is személyes indíttatás, hanem az (általad is elfogadott) alapelvek szerint végzik a munkájukat. Nagyra értékeljük a segítő szándékot, de az, hogy 20 sorban méltatod a vállalkozásod és felsorolod a repertoárt, az (szándéktól függetlenül) hirdetésnek minősül, aminek persze van megfelelő helye, de az nem ez a topic.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#9615) Pepe78 válasza bwoay (#9614) üzenetére


Pepe78
senior tag

repertoár: amiben tudok segíteni :F :U :F :U

A munkahelyeteken ( ha van) is ilyen "precízek" vagytok?
Vagy az életben nem vagytok sikeresek és az itteni hatalom gyakorlás pótol valamit?

Megköszönném, hogy ha olyanokat moderálnátok akit kell.
Köszönöm.

:R

(#9616) bwoay válasza Pepe78 (#9615) üzenetére


bwoay
nagyúr

mi pedig megköszönnénk, ha elolvasnád, amit elfogadtál regisztrációkor (különös tekintettel az "amit tiltunk fórumunkban" részre), és a későbbiekben ezeket szem előtt tartva fórumoznál.
köszönjük

de most komolyan, kérlek!

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#9620) Lipton válasza Integra (#9601) üzenetére


Lipton
őstag

Nagyobbacska. Garázs pl 36m2 + fal körben 1,3 méterig burkolva, 2 fürdő kompletten burkolva, 35m2 terasz, 16m2 bontott tégla, némi egyéb kőburkolat,stb... Mi csináltunk kb. 35m2 lamináltat.

(#9621) gamer0101


gamer0101
aktív tag

Sziasztok! Szuterénben kialakított vizesblokkból mi a legegyszerűbb (olcsóbb, de egyben hatékony) megoldás a szennyvíz valamivel magasabb szintre emelésére? Van a föld szintjétől lentebb ugye egy fürdő, WC, mosogató és ezeknek kellene a szennyvizét a meglévő derítőbe küldeni, de úgy, hogy a derítő ne legyen már ha lehet 20 m mély ez miatt. Valami méregdrága, ám nem örök életű darálós szivattyú kell? :F Remélem érthetően fogalmaztam és tud valaki segíteni. Köszi!

(#9622) csemberlen válasza gamer0101 (#9621) üzenetére


csemberlen
őstag

Darálós WC-re keress rá, abba belevezethető mosogató vize is

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9623) Integra


Integra
titán

játszunk egy kicsit, hol a hiba?!
1
2
3

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9624) Dluinet válasza Integra (#9623) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nagyon túlexponált a kép, a takarógyűrűk lemaradtak.
Én fém leágazást csináltam volna, nem a flexibilis csövet hajtottam volna ki.
A csapok közül az egyik kézzel állítható? Mert nem látszik a képen.
Te csináltad? Olyan sufnituning kinézetű. :DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9625) Integra válasza Dluinet (#9624) üzenetére


Integra
titán

nincsen még kompakt fénycső a frissen felszerelt lámpatestekben, így a telefon a vakúval ennyit tud:)
ne tudd meg milyen sík ideg voltam mikor ezt megláttam..
horrorba kerül a fürdő, minden egyes elemről üvölt, hogy nem épp a baumaxból való és akkor ezek az idióták odaokádnak egy ilyen szerelvényt rá???? majd szétbaszott az ideg..
zehnder radiátorra ilyet, érted... de most komolyan, mennyire nincsen iq-ja az ilyennek?! az a minimum, hogy króm szerelvény áll ki a falból, ez az idióta meg a műanyag csövet úgy hagyja a falból meg ezzel az elképesztően ronda semmi szeleppel.. hihetetlen..
ok, én azt hittem a zehnder szállítja a szelepet, tévedtem, nem gond, megrendelem. de hogy nem hívnak fel, hogy figy ehhez nem kellett volna valami hozzá illő szelep? mondtam volna, hogy akkor ne rakjátok fel, de nem, mert nem hív, és befarag nekem egy ilyen teszkó valamit? most lehet majd szétszerelni az egészet ha megjött hozzá a toldat.. meg a króm danfoss thermo szelep. a műanyag csővel nem is tudom mi lesz, olyat üvöltenék az emberrel, hogy bőgne, az biztos.. eszem megáll.. ennek így kéne kinézni: 1 - 2
ja, arról nem is beszélve, hogy a mosdóra rakja papír alátét nélkül a mennyezeti lámpa fém keretét.. mondom, ha csak egy karc lesz bármin, kifizetik az egészet, vihetik ahova akarják és rendelek egy újat. akkor meg az egész munkadíjukat elfelejthetik, a bidén már buktak 60ezret, a bidé kereten 30-at (ezt is eltörték), a szifonon 5-öt, mert persze azt is fordítva szerelték be, mert nem volt annyi eszük, hogy felhívjanak..
ez is vicces, vagyis "vicces", vettem egy hansgrohe design szifont, a wc-be a mosdóhoz mert az látszódik, mondom akkor már nézzen ki faszán, elegánsan, mint a többi része az egésznek. tudták, hogy a fürdőben a mosdó alá jön majd a hozzá tartozó szekrény, így oda sima fém szifont vettem, mert úgysem látszik. persze ez utóbbit tették a wc-be, jól lefűrészelve a csövet, ami aztán nem szerelhető be a fürdő mosdója alá. és most kapaszkodj meg, beszereltek egy műanyag flexi csövet helyette a mosdó alá. egy 100 forintos szart... szerinted?!
szóval a zuhanyzóm majd inkább a hüppe szerelője fogja beszerelni, jobb a békesség, ha azt is eltörik, tényleg nem keresnek semmit.. :DDD
ja és akkor nem is mondtam, hogy felfúrták a wc-ben a mosdó felé a lámpatestet, és baszki, nem takarták le a mosdót és este mikor ellenőriztem, úgy takarítottam ki belőle a felázott malteres fúrás nyomait..
nincsen agyuk, komolyan...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9626) Dluinet válasza Integra (#9625) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én a házszigetelést pontosan az ilyen trehányság miatt nem fizettem ki az egészet. A végére azt hittem, hogy gyomorfekélyem lesz, ahányszor megnéztem a munkát, annyiszor láttam benne hibát...... (nem panaszkodom tovább).
Egy hétig ittam, mire elmúlt a stressztől a gyomoridegem. :W
Beleöltem közel 1,5 milliót, erre egy szart kaptam.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9627) Integra válasza Dluinet (#9626) üzenetére


Integra
titán

én nem iszok, én leverem rajtuk a hibát:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9628) Integra válasza Dluinet (#9626) üzenetére


Integra
titán

érdekes, kis kereséssel találtam is olyat, ami kell....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9629) Dluinet válasza Integra (#9628) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ez már kinéz valahogy. :))

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9630) Integra válasza Dluinet (#9629) üzenetére


Integra
titán

igen, viszont azt nem tudom, hogy arra a kiálló műanyag csőre hogy fogják feltenni, hogy ne az látszódjon ki a falból.. :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9631) Dluinet válasza Integra (#9630) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Meglehet csinálni, technikai/technológiai akadálya nincs, csak macerás.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9632) Integra válasza Dluinet (#9631) üzenetére


Integra
titán

szarok rá, oldják meg.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9633) veze válasza Integra (#9632) üzenetére


veze
őstag

jó pénzé mindent megoldanak.)))
ha meg nem hát baszkolodjon a tulaj vele, csinálja maga:)

(#9634) Hasaggymeg válasza Integra (#9632) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ez elfogadott módszer,a fém bekötőcsövet kevesen kérik mert drága,kérned kellett volna,kétlem,hogy bontás nélkül megoldható.A takarót utólag kell felszerelni.Ami a szelepet illeti,valószínűleg ilyennel dolgoznak,ezért nekik kézenfekvő volt ezt szerelni,nem ismerem ezt a szelepet,azok a fehér kupakok ideiglenesnek tűnnek,arra valszeg. thermofej jöhet,A szelepeket nem a megrendelő szokta választani,az ajánlatban szerepelni kellett volna,ugyanúgy mint a krómozott bekötőpipáknak is,így elkerülhető lett volna a cirkusz.(hol a kivitelezést levezényelő haver akiről írtál?!)
A szifonos balhé az a kivitelezők szakmai szintjét tükrözi. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9635) Lipton válasza Hasaggymeg (#9634) üzenetére


Lipton
őstag

Integra:
Nekem azért az a mozaik is kiütötte a szememet. Azt miért nem szedeted le velük? Én ezt az életben nem vettem volna át. Nálam gyönyörűen futnak a fugák benne minden irányban.
Nemrégen a tesóméknál burkoltam - életemben először - mozaikot is. Az szebb ennél...

Elektromos betétet nem akartál beletenni?

[ Szerkesztve ]

(#9636) Lipton válasza Dluinet (#9626) üzenetére


Lipton
őstag

Nekem nem volt ilyen problémám a komplett építkezés alatt. A szigetelés szép lett, és van rajta 110m2 vágott/bontott tégla is, üvegtégla szépen kifugázva, stb... 1,5M volt? Az nem is olyan kevés, bár nem ismerünk semmi konkrétumot.

(#9637) Hasaggymeg válasza Lipton (#9635) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Észre sem vettem a mozaikot! :Y

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9638) canniball válasza Hasaggymeg (#9637) üzenetére


canniball
nagyúr

Pedig laikusként nekem csak az szúrt szemet, de mivel nem említettétek azt hittem így van jól... :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9639) Hasaggymeg válasza canniball (#9638) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Szakmabeliként a szerelvények lekötötték figyelmemet,de most már kezdem sajnálni fórumtársunkat,rendesen megszenved ezzel az átalakítással.Itt a Balkánon minden igényesebb megrendelő hasonló gondokkal küszködik,és az a durva,hogy nem is értik mi nem tetszik neki,hiszen ő a csodabogár akivel rendre több gond van mint az eddigi kuncsaftokkal. :(((

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9640) Lipton válasza Hasaggymeg (#9639) üzenetére


Lipton
őstag

Kezdem még jobban értékelni a nálam dolgozó mestereket :)

(#9641) Hasaggymeg válasza Lipton (#9640) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Varázsszó: RE-FE-REN-CI-A. :K...és van mikor az is kevés,így folytonos utánajárás,ellenőrzés sem árt.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9642) Lipton válasza Hasaggymeg (#9641) üzenetére


Lipton
őstag

Mindenkinek utána jártam, megnéztem előző munkákat, beszéltem a korábbi megrendelőkkel, megegyeztünk minőségi dolgokban, mindent leírtam nekik papírra (sok esetben túlzottan is részletesen), interneten nézelődtem, mindent kiszámoltam személyesen, mindenhez kerestem valóban összehasonlítható referencia ajánlatokat, olyan 1,5 évet a tervezéssel töltöttem (brután xls-eim vannak hozzá), naponta ellenőriztem....

[ Szerkesztve ]

(#9643) Hasaggymeg válasza Lipton (#9642) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Örültek is neked,gondolom. ;] ....hú vazze,volt egy megrendelőnk....az aztán szőrözött...állandóan ott lihegett a nyakunkban mindenféle tervekkel stb. így emlékeznek rád. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9644) Met válasza canniball (#9638) üzenetére


Met
Topikgazda

Érdekes az a hullám benne :)
Nem tudom, hogy sikerült előállítani mert ugye ezt egyben fel lehet rakni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9645) philoxenia válasza Lipton (#9642) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Engem is szoktak szeretni a mesterek, anno a tetőnél a székre föltéve a szarufát a tetején volt 30cm nyílás a párok között... Mondom magas a szék, az ács mondja nem ... méregettem, sinus- cosinus , számolgattam, mondom másfél centivel magasabb... Apósom és az ács kinevettek, az ácshajszál öt centi mondták....
A végén persze , hogy le kellett vágni a másfél centit....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9646) Hasaggymeg válasza Met (#9644) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Sz@rul van elhúzva a vakolás vagy a ragasztóanyag alatta.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9647) philoxenia válasza Hasaggymeg (#9646) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Le kellett volna glettelni a falat, gondolom csak aláhúztak a ragasztóból fogas glettvassal...
Mit találtam: [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9648) Lipton válasza philoxenia (#9647) üzenetére


Lipton
őstag

Felújításnál nem csak glettelni, hanem előtte le kell kaparni a beteg részeket (festék, hólyagosodás, előző gyenge glettelés, akár sérült vakolás, stb.).

(#9649) philoxenia válasza Lipton (#9648) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igen, de ha jól glettelik le, nem lehetne hullámos a fal....
Igazából csempe alá a vakolat is jobb, ha új..... én leverném a régit, ha csak nem szuper erős . Úgyis meg kell bontani sok helyen a vakolást a szerelvények miatt....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9650) adm válasza Met (#9644) üzenetére


adm
őstag

mivel a vízszintes fugák is el vannak tolódva egymástól az én tippem hogy nem szabta le pontosan a hordozó hálót előre, hanem ránézésre egy helyen kivágta de inkább csak letörögette a mozaikokat ami a cső helyére esett. aztán egyből a ragasztó habarcsba tette, majd ott próbálta helyre nyomni, amíg a hordozó rács engedte. így nyomkodta szét a habarcsot, lett hullámos a felület és így van eltérés a fugák között.

16core - 32thread - 64gb

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.