Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9651) Lipton válasza philoxenia (#9649) üzenetére


Lipton
őstag

Hát, ha ráköltessz ennyit, akkor én biza nem glettelnék a - ki tudja milyen - falra ami alatta van. Persze, szép sima vakolatra jó burkolni, mert akkor szinte "el sem lehet rontani".

(#9652) Lipton válasza adm (#9650) üzenetére


Lipton
őstag

Az egész csúszkál.
- Klasszikus módszer:
A mozaikokat tartó valamilyen háló az általában nem merev. Felteszel egy lapot (persze anyag legyen egyenletesen alatta) kiigazgatod szép simára, telenyomod sok helyen fugakereszttel ahol nem áll szépen. Nagyjából letörlöd,vársz ameddig meghúz, és még frissen kikaparod a fugákat tisztára. Elég pöcsölös.
- Ötletes módszer
A mozaiklapok hátulját előzetesen meghúzod egy kis ragasztóval vékonyan, figyelve arra, hogy ne telítse be a fugákat. Száradás után nem lesz teljesen merev, kissé "hajlékony" az egész, de nem tud összecsúszni, és egy síkban áll az egész. Így kb dulpa olyan gyorsan lehet vele haladni. Pár hete burkoltam életemben először, és nem is lett annyira rossz. Nem láttamm/hallottam ilyet sehol, büszke voltam az okos ötletemre. :)

[ Szerkesztve ]

(#9653) Integra válasza Hasaggymeg (#9634) üzenetére


Integra
titán

kifejetetten az elején mondtam nekik, hogy az igényes, és drágább, minőségi megoldást mindenhova. ezt úgy tűnik nem sikerült felfognia....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9654) Integra válasza Lipton (#9635) üzenetére


Integra
titán

szedi a halál le, elképesztően jól néz ki élőben. pont az volt a célom, hogy megtörje az egyhangúságot, de nem feltűnően és ezt tökéletesen oldja meg. jobb lett mint hittem.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9655) Integra válasza Hasaggymeg (#9639) üzenetére


Integra
titán

erről van szó, egyszerűen nincsen agya hozzá, hogy mit jelent az igényesség..
nem lenézem őket, isten ments, csak egész egyszerűen száraz tény, hogy nincsen hozzá gondolkodásuk. nem értik.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9656) Lipton válasza Integra (#9654) üzenetére


Lipton
őstag

Kinek mi tetszik :)
Én úgy szeretem az ilyen szabályos mozaikot, ha szépen "fut".
Az alaktalan elemeknél persze más.

(#9657) Met válasza Lipton (#9656) üzenetére


Met
Topikgazda

Na ezért nem fogok én ilyet sose felrakni, szimmetria mániás vagyok :)
A tv tetején a center hangszórót vonalzóval mérem ki hogy pont középen legyen nem azért mert tudom, hogy nincs hanem mert zavar a látványa ha 5 mm-el arrébb van

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9658) Integra válasza Met (#9657) üzenetére


Integra
titán

kapaszkodj meg, alapvetően én is:K
most viszont merőben mást mertem gondolni és marhára bejött. aki eddig élőben látta, nem tudott rá rosszat mondani, pedig kifejezetten igénylem az őszinte véleményt, ismernek annyira, hogy az arcomba merjék mondani:)

Lipton: ahhoz, hogy értsd, az egészet kéne látni egyben. így nem lehet sokat mondani róla:)

amúgy valszeg lebontatom a burkoló lapot (van még tartalékban lapom) és szerelvényes kivezetésre fogom megcsináltatni, persze saját költségükön:DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9659) Lipton válasza Met (#9657) üzenetére


Lipton
őstag

Kb egy szinten lehetünk:)
Minden milliméterre kiszámolgatva, ellenőrizve, stb...
Nálunk van több helyen is mozaik, de szerencsére kifogtam két olyan burkolót, hogy eddig bárki látta a munkájukat csak dícsérte.

Én a pár bejegyzéssel fentebb említett kategóriába tartozok, aki azért szoktak utálni a kivitelezők. Pár hónapja voltam a projektvezetője egy komolyabb milliárdos nagyságrendű beruházásnak. Amikor úgy érezték, hogy már készen lennének, akkor jöttek az igazi meglepetések :).

(#9660) Lipton válasza Integra (#9658) üzenetére


Lipton
őstag

Persze, de én csak azt láttam amit linkeltél, és azon a mozaik felrakása nekem nem nagyon tetszik. (Te kérdezted, hogy mi a hiba a képen :) )

(#9661) Integra válasza Lipton (#9660) üzenetére


Integra
titán

sajnos vágni kellett a hálót. szerencsére az a rész a radiátor mögött van.
engem más bosszant jobban.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9662) Lipton válasza Integra (#9661) üzenetére


Lipton
őstag

Az alapvetően nem probléma a vágás. Szépen a tövében el kell vágni, és simán a "hozzá való" fugakereszttel össze lehet őket illeszteni. Persze eléggé pöcsölös.

Itt például sima lapot vágattam fel, és egyesével lett lerakva fugakeresztekkel :)

[ Szerkesztve ]

(#9663) Integra válasza Lipton (#9662) üzenetére


Integra
titán

én ezen már nem makogtam, rájöttem, hogy ebben az országban..
első felújításom, ráadásul nem épp a legegyszerűbb, hidd el, bőven tanulok ebből is, innen már csak saját házba megyek, ha majd egyáltalán tudom, hol telepszem le. ha egyáltalán le fogok.. :) összességében azért bőven pozitív vagyok, sokkal rosszabb is lehetett volna, és igazából piszlicsáré dolgok, noha valóban bosszantanak, de ha maradéktalanul kész és sehol semmi nyom, akkor úgy gondolom, hogy ezek a munka méretéhez és az összegekhez képest kis dolgok, soha ne legyen rosszabb. ha meg igen, kifizetik:DDD

mod: rossz a link:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9664) Lipton válasza Integra (#9663) üzenetére


Lipton
őstag

szóval itt :)
A padló az érdekes. A függöny ideiglenes, üvegajtó készül helyette.
Vagy egy éves a kép, még nem volt meg a tartó sem a cuccoknak (tusfürdő, stb.)

Az előbb kifutottam a szerkesztési időből.

[ Szerkesztve ]

(#9665) Integra válasza Lipton (#9664) üzenetére


Integra
titán

hujj, de jó élénk színe van, szép lett:))
reggel tuti sokkot kapsz csipás szemmel:DDD
80x80 vagy 90x90?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9666) Lipton válasza Integra (#9665) üzenetére


Lipton
őstag

38x38mm, így jött ki a vágás az egész lapokból.

(#9667) Integra válasza Lipton (#9666) üzenetére


Integra
titán

mármint az alapterület, 80x80cm?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9668) Lipton válasza Integra (#9667) üzenetére


Lipton
őstag

Késő van már :) 92x92cm

Itt is van egy kis mozaik. Szintén nem teljesen kész állapot még.

[ Szerkesztve ]

(#9669) Integra válasza Lipton (#9668) üzenetére


Integra
titán

wow, bátor színekkel dolgoztál, látszik belőle, hogy van családod:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9670) Lipton válasza Integra (#9669) üzenetére


Lipton
őstag

Ez is színes.

(#9671) Integra válasza Lipton (#9670) üzenetére


Integra
titán

ez tetszik a legjobban:K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9672) Hasaggymeg válasza Lipton (#9668) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ha "mi a hiba a képen":1 mind2 képen (de főleg a másodikon) a zuhanyból kicsöpögő víz a csaptelepen landol.2 az első képen a Wc vízbecsatlakozás igen magasra került (ezért van,hogy a sarokcsap nem állítható rendes függőleges pozícióba)...egyelőre ennyi. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9673) Lipton válasza Hasaggymeg (#9672) üzenetére


Lipton
őstag

Egyiken sem landol :) a kép csalóka, az életben eddig egy csepp sem esett rá, pedig nem figyeltünk rá szándékosan. (Ha nagyon akarod be lehet úgy állítan, hogy ráessen.)

45 fokban van, nekem nem tetszene ha lejjebb lenne és "hosszabban" lefele menne a cső. Engem nem zavar, hogy nem függőleges, nem bántja a szememet.

(#9674) Hasaggymeg válasza Lipton (#9673) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Hirtelen nem találtam jobbat,de valahogy így kell annak kinéznie.Az,hogy téged nem zavar az olyan mint Integra fórumtársunkat sem zavarják a kajsza fugák.
Ami a zuhanyokat illeti,direkt vigyáztunk a második képen látható elhelyezés elkerülésére mert kivéve a horror árú szerelvényeket,az elzárt zuhany többet-kevesebbet csepegni szokott elzárás után,évek múlva (hacsak nincs letörölve gyakran) a csaptelepen is látszik majd.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9675) Integra válasza Hasaggymeg (#9674) üzenetére


Integra
titán

csak azért mert nincsen az a rész szem előtt. amúgy már headshot járt volna érte... :DDD
elfáradtam, egyszerűen nem volt erőm már ezen vitázni, és nincsen több mozaikom.. nem veszek még egy m2-t belőle.. :(

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9676) Hasaggymeg válasza Integra (#9675) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Világos.Az ember energiája véges,én nap mint nap belefáradok egy-egy értelmetlen csatába a hanyagsággal,lesz@romsággal,suttyó-sötét-bunkósággal amivel találkozok.Ma is egy olyan szivattyú cserében volt részem,hogy órákig nem tudtam kiverni fejemből.Képzelj el egy ilyen csekély 310e forintos zsír új remekművet,mert ez már az,fejjel lefele szerelve,megtört,agyonfeszített vezérlési és betáp bekötésekkel. :(((

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9677) Lipton válasza Hasaggymeg (#9674) üzenetére


Lipton
őstag

Nekem így jó, és nem azért mert "ilyen lett és jó lesz így", hanem "így jó" :).
A mellékelt képen nekem nem tetszik jobban a kialakítás. Nem ugyan az mint a kósza fuga. Szerintem. Az tetszene, ha nem látszana egyáltalán, de sajna egy geberit(es rendszer) annyival drágább, hogy a második fürdőbe már nem terveztem. (Nálam is van 1-2 hiba amit nem lehetett javítani, de ez nem az :) )

Nem értelek, nem csöpög a víz a csaptelepre :)
Ettől függetlenül hetente 2x le van törölve "tükörre".

(#9678) Lipton válasza Integra (#9675) üzenetére


Lipton
őstag

Mozaikot nem "darabra" (cca. 30x30 mező) lehet venni?

(#9679) veze válasza Hasaggymeg (#9674) üzenetére


veze
őstag

már nem azé.. de a képen látható öblítőtartály alkalmas a rejtett, hátoldali bekötésre.. (nálam is ugy van bekötve, pedig csak magam csináltam) nem is értem miért kell kanyargó hajlékony csövel falon kivül bekötni és elcsunyúnyitani a burkolást.
mondjuk akkor tök pontosan kell a bekötés helyét szerelni, nem lehet öt centivel arrébb oldalra:)

(#9680) Hasaggymeg válasza veze (#9679) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Igen,lehet rejtetten is bekötni,csak szinte az összes kialakítása olyan,hogy elég macerás megoldani,gyakran le kell szerelni a tekerőjét a sarokcsapnak mert nem fér el,alakítgatni kell a tartályon (értsd itt-ott kifűrészelni belőle),majdnem mm pontosan kell odaállni a még nyers falon,nem látod ha megcsöpörgősödik,csúnyán kikezdi a vízpára a flexibilis csövet és nem tudod gyorsan elzárni ha zűr van.
Mindezt figyelembe véve,több tíz ilyen módon való felszerelése után (én vezettem be a cégnél az ilyen típusú szerelést ;) ),hacsak nem kérték másként,inkább külső szereléssel csináltuk.Lehet unalmas lesz de elkezdem...
A tartálygyártók egyszerűen nem emelkedtek a helyzet magaslatára.Pl.a tartóra csak fentről lefele,kb,2-3 cm.fel-majd lecsúsztatva lehet ráakasztani a tartályt,ezért a sarokcsapnak a teljes fel-le mozgás helye meg kell legyen hátul kivágva a tartályon.Gyakran ha nem vágtuk meg egy kicsit lefele a tartályon a rést,lecsúsztatva a helyére a sarokcsap már emelte le a tartály fedelét.Máskor az úszószelep nem fért a sarokcsap tekerőjétől. :W

(#9677) Lipton...te sem lehetsz egy egyszerű eset! :N

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9681) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Aztán ha a burkoló csak egy kicsit is nagyobbat vagy nem pont ott vágja ki (és az a ritka ha nem) a csapnak mely a tartály legtetejére esik és melyre így takarót nem helyezhetsz,már látszik is ha fentről ránézel...nem tudom abbahagyni. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9682) Integra válasza Lipton (#9678) üzenetére


Integra
titán

hát.. talán ha baumaxban veszel 5e/m2-es áron vagy olyan kiszerelésben mint amit mondasz, de ez nem az a kategória:DDD ennek megfelelően már az importtal is keményen megküzdöttem, az olaszok nem hiresek se pontosságról se.... na mindegy, fent van, ez a lényeg és büntet élőben nagyon:K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9683) Lipton válasza Hasaggymeg (#9680) üzenetére


Lipton
őstag

Soha nem mondtam, hogy az vagyok :)

(#9684) Lipton válasza Integra (#9682) üzenetére


Lipton
őstag

Én a rendelésnél a mozaikot "lapra" rendeltem, nem négyzetméterre. Nem a Baumaxxban volt :)

(#9685) Integra válasza Hasaggymeg (#9676) üzenetére


Integra
titán

gondolom "szakember" volt az elkövető:) majd lefotózom, hogy szerelték be az egyik vizszűrőmet, az is tanulságos, látszik rajta a mindegy, hogyan, csak legyünk már készen mentalitás... :DDD:(((

na ez az, hiába ellenőrzök naponta, meló után hulla fáradtan én sem veszek észre mindent, és akkor most gyűjtöm kezdőként a tapasztalatokat is.. szerkezetileg nincsen hiba, ezt ellenőrzi az épitészem is, de ő sincsen ott 24 órában, na ilyenkor jönnek az ilyen műanyag szifon és radiátor bekövetéses bűntettek:DDD
a mozaik pl nem tűnt fel ott lent, mert a mosdónál nagyon szép ahogy máshol is. ha nem fotózom le és nem mondjátok, ez se tűnik fel.. most mondanám, hogy rohanok haza megnézni a mozaikot végig, de nem fogom, mert úgysem szedem le, meg ha eddig nem tűnt fel, talán most se fog. erre már nem pazarlok erőt, még nagyon sok van hátra igy is. igyekszem ebből is a pozitivat átmenteni és tanulni belőle.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9686) Integra válasza Lipton (#9684) üzenetére


Integra
titán

nem lehetett nálam. van a csomagolási mennyiség és pont.

haha, kb :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9687) Lipton válasza Integra (#9685) üzenetére


Lipton
őstag

Lassan lehetne szervezni közös bejárást :) bár már a vége fele halad a projekt :)

(#9688) Hasaggymeg válasza Integra (#9685) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Sikerélmény!...ma már elértem,hogy jövő héten megfordítjuk!Begyakoroltuk a lecserélt,ugyanolyan,javítandó darabon a műveletet. :C ...kúrv@ nehéz így folyton az árral szembe úszni. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9689) Integra válasza Hasaggymeg (#9688) üzenetére


Integra
titán

kis lépés, de annál fontosabb:)
amúgy mikor tudattad vele, hogy ezt elqúrta, nem kicsit, hanem nagyon, mit mondott? hogy reagált?! erre lennék kíváncsi:DDD

mondjatok nekem egy danfoss viszonteladót pliz, hátha tudtok, illetve hogy króm takaró elemet, kis kör rózsát meg csövet hol kapok? a radiátorhoz kéne.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9690) Hasaggymeg válasza Integra (#9689) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A teljesség kedvéért:ez egy távhőszolgáltató,ahol a fent említett darab meghibásodott,így lecseréltük egy új tartalékban levőre,melynek a vezérlő egysége éppen a másik irányba volt rögzítve a szivattyútestre mint a régi (gyárilag így is úgy is szerelik,a beszerelésnél derül ki,hogy jó-e az úgy,ezért célszerszámokkal és kis macerával ,forgatható a tekercs,a rajta levő vezérlőegységgel a kívánt helyzetbe),mi felszereltünk de a szerződött villanyszerelőnk ( :(( ) aki kizárólagos jogosult a vezérlések bekötésére és aki végig tudta,hogy az nem szabályos (hiszen mondtam),nem volt hajlandó megfordítani.Ehelyett inkább megfeszítette a vezetékeket és jól megtörve azokat bekötötte úgy ahogy volt,ráadásul koridős csoportvezetőnk is beásta magát a szokásos "jó az úgy,mi közünk nekünk hozzá,működik és kész,nem a te dolgod,ő kellett volna megfordítsa,nehogy hozzányúlj" lövészárokba,én meg elkezdtem úszni az árral szembe.

Ilyen bekötőpipa kell neked,itt vannak szelepek is.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9691) Integra válasza Hasaggymeg (#9690) üzenetére


Integra
titán

a bekötő pipával az a baj, hogy ahhoz valóban bontani kell a burkolatot és fém szerelvényesre megcsinálni a falat, vagyis, hogy már a falból a fém csonk álljon ki, amibe a pipát kell becsavarni. ezért gondoltam, hogy ha megtudom netán úgy oldani hogy egy króm rózsát és egy csövet húzok a műanyagra és azt meg a danfoss szettre, amit a múltkor linkeltem.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9692) Hasaggymeg válasza Integra (#9691) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ééééértem.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9693) Kombat


Kombat
őstag

Üdv!

Adott egy 400X210-es garázsajtó, aminek a kerete középen meg van süllyedve és emiatt már nemigen lehet becsukni az ajtót.

Mit lehet ezzel kezdeni?
Ki kell cserélni, vagy valahogy megoldható a dolog?

(Középen a magasság 207 cm, kétszárnyas ajtó van rajta)

(#9694) runner 125 válasza Kombat (#9693) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hi,

Azt nem írtad, h milyen ajtó. Teljesen fa, esetleg fém vázon fa? Vagy milyen? Fotó a belső feléről talán többet segít.
Viszont a dolog egyszerű.
Le kell emelni őket, majd a sarkokhoz viszonyítva derékszögbe állítani, s belülről kimerevíteni pl. zártszelvénnyel, vagy Z alakban keményfa deszkákkal + facsavar, adott esetben átmenő csavarral - ez ez nem valami esztétikus.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9695) veze válasza Hasaggymeg (#9681) üzenetére


veze
őstag

hát igen, sok igazsag van abban amit írsz..
nyilvan ha az ember maganak csinalja ( a szerelést is meg a burkolást is) és nem számít a ráforditott idő.. olyankor fizetödik csak ki.

(#9696) philoxenia válasza runner 125 (#9694) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A keret deformálódott, ha jól értettem, nem az ajtó....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9698) veze válasza Kalandor (#9697) üzenetére


veze
őstag

szerintem kérd a villanytüzhely cseréjét gázra..
ha még a sütöt is akarod használni hetente..
nekem villanysütöm van de .. szép meg nagyon jo meg jól szabályozható meg szép dísze a konyhának.. ha félévente egyszer akarja használni az ember:)
de ha hetente... esetleg többször is.. egy óriási villanyzabáló.. sajnos.. nekem ez a véleményem
persze nézöpont kérdése ez is. kinek mennyi van havonta rezsire. mert ha nem nagyon számít, futja rá..akkor praktikus nagyon

(#9699) Dluinet válasza veze (#9698) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A nők imádják a villanysütőt, a gázzal nem tudtak olyan jól sütni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.