Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6895) sssent válasza ludsimon (#6891) üzenetére


sssent
senior tag

Máshol lesz konfliktus. A kerékpárút mellett az úton bringázva pontosan ugyanolyan szabálytalan vagy, mint a kerékpárúton kóválygó gyalogosok. Újabban egyesek szeretnének egy amúgy régi szabályban kiskaput találni, miszerint ha a gyalogosok forgalma a kerékpárosok továbbhaladását akadályozná, akkor lehet bringázni az úttesten is. Viszont ez nem azt jelenti, hogy ha a kóválygó gyalogosok miatt nem tudod kihasználni a gyalogbringán megengedett legnagyobb sebességet (ami mindössze 20 km/h), akkor automatikusan mehetsz az úttesten. Rendőri értelmezésben olyanokra kell gondolni, hogy mondjuk egy fél óvoda vonul rajta. Természetesen 3 háztömbnyivel odébb már rájuk sem hivatkozhatsz. Amúgy meg "ha ők, akkor én is" mentalitással nem fog javulni a közlekedési kultúra, bár valószínűleg előbb odaérsz a célodhoz. Pont ezért én is csinálok időnként ilyeneket, de nem igazán tölt el büszkeséggel a dolog.

Toomy:
Én is jobban szeretek az úton haladni, de a biztonságosságban nem feltétlenül értek egyet. Kerékpárúton kellő körültekintéssel (akár az elsőbbséged kárára is) nagyjából 0-ra redukálható a nem kívánt autós-bringás kontaktusok száma, a gyalogosokkal, vagy a többi bringással lehet gond. A úttesten összességében valóban sokkal kevesebb konfliktusban vagy balesetveszélyes helyzetben van részem, ugyanakkor ha mégis beüt a baj, akkor inkább karambolozok 10-szer gyalogbékával, mint egyszer valami nagy bádogdobozzal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.