Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) fi:zi'k válasza Doki-HUN1978 (#6300) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ki hitte volna?! :DDD
Azért remélem érted miért írtam. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6302) Gyufaaa válasza fi:zi'k (#6299) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Én nem tudom. Nem sajáttal megyek. Gondolom, amit biztosítanak, azon minden szabályos lesz. :)

(#6303) fi:zi'k válasza Gyufaaa (#6302) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem is neked szólt alapvetően. :N
Mindenesetre nevetséges ez a megkötés, hogy nem lehet szarv.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6304) D.Orion válasza fi:zi'k (#6303) üzenetére


D.Orion
veterán

És akinek pl. ilyen a kormányon a markolat az mit csináljon?

Törje le? :F

[ Szerkesztve ]

(#6305) zack válasza vans? (#6287) üzenetére


zack
nagyúr

Grat! Szép paripa! :C

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6306) -HajTömeg- válasza fi:zi'k (#6303) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Tiszta hlyeség :))

D.Orion

Nem kell barbárkodni, flexelje! :D

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#6307) vans? válasza D.Orion (#6293) üzenetére


vans?
őstag

Az a baj, hogy ez tetszik. :D Tudom, hogy nem eri meg, elkopik, lassabb vagyok tole, stb., de megis... Ezert nem cross biciklit vettem. Igy meg legalabb ra fogom venni magam, hogy kimenjek az erdobe is. :) Alapvetoen kocsival jarok, nem napi szintu mozgasra van egyelore.

tobbiek: koszonom mindenkinek, orulok, hogy tetszik. :K egyelore idegesit, hogy kattog valamiert a jobb pedal, de nagyon... cserelnem kene a pedalokat talan. ha jol tudom ez a fajta a legkevesbe ellenallo (kivul fem, belul muanyag). milyen fekete fempedalt ajanlanatok ezesetben?

valaki kerdezte ha jol emlekszem: igen, ujonnan vettem vegul, mert nem ertek hozza, es ezert lutri lett volna a hasznalt. 112 volt.

:R

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

(#6308) Bati0501 válasza vans? (#6307) üzenetére


Bati0501
őstag

Ha rászánsz egy viszonylag nagyobb összeget,akkor spd(+ cipő).Ha nem,akkor egy sima pedál(nem platform),sztem jobban jársz,ha belinkeled,ami neked tetszik és aki ért hozzá/van vele tapasztalta,az majd mond rá vmit.
Sztem egy sima,de jó pedál is van 4-5e.

(#6309) vans? válasza Bati0501 (#6308) üzenetére


vans?
őstag

Ezek kozul mondjuk, ez a bolt, ahol vettem a biciklit. A legolcsobb bikefun gondolom gagyi, meg nem is nagyon illik a biciklihez, a a BTS XC Comp peldaul jo lehet?

hábm bábm

(#6310) -HajTömeg- válasza vans? (#6309) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Nekem wellgo van és nagyon kedvelem.
Az egyik prizmát (ami műanyaggal van rápasszintva) mondjuk rögtön elhagyod,de a másik marad (az csavaros) :)
Én 3 ezerért vettem, picit drága ahol nézed. [link]

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#6311) zack válasza vans? (#6309) üzenetére


zack
nagyúr

Nekem az alatta levő jobban tetszik (5990.-). ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6312) Bati0501 válasza vans? (#6309) üzenetére


Bati0501
őstag

Netről nem akarsz rendelni?Csak mert pl: [link] Ránézésre ~ugyan az,csak az ára kevesebb,mint a fele.
Bár itt is van majdnem annyiért: [link]
Szóval van miből válogatni,de én nem tudom,h melyik a jó és melyik a nem.Inkább ezért nem ajánlok konkrétan egyet se. :)

(#6313) vans?


vans?
őstag

Koszonom a tippeket, akkor inkabb rendelek, tenyleg olcsobbak kb. mindenhol. Kicserelni nem lehet tul bonyolult. Ugye? :D

hábm bábm

(#6314) D.Orion válasza vans? (#6313) üzenetére


D.Orion
veterán

Ha jó irányba tekered, akkor nem nehéz egy egyszerű kulccsal sem leszedni. Mivel új a gép így talán még elég laza a pedál és nincs összegyógyulva. Tanulmányozd a menetet, jobbos és balos pedál. Nehogy ráhúzd hirtelen. ;)

(#6315) Zoli133


Zoli133
őstag

Mostanában sikerült számomra hoszabb utakat megtennem (50 és 60 km) és 40 km után már erősen hiányoltam egy kesztyűt, online ilyesmit nem rendelnék, ahol meg jártam eddig nem volt túl nagy választék.

Tudnátok ajánlani Bp-en (11ker még jobb lenne) pár boltot ahol több kesztyűt is meg tudnék lesni?

Esetleg van ajánlott rövid ujjas kesztyű mondjuk 5k alatt?

Köszönöm a válaszokat. :R

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#6316) Toomy válasza Gyufaaa (#6298) üzenetére


Toomy
senior tag

A Solo és Duo kategóriába nevezett versenyzőknek a verseny ideje alatt minimum 4 óránként kötelező a
helyszínen felállított orvosi sátorban egészségügyi vizsgálaton részt venni! A vizsgálatra minden esetben
az orvos által kiadott beszólítás alapján KÖTELEZŐ megjelenni!
Az orvosi vizsgálatnak minimum időtartama van, azaz minden vizsgálat 20 percig mindenképpen eltart. Erre az időszakra a versenyző köteles az orvosi sátorban tartózkodni, letelte után az orvos kiadott írásos engedélyével, a versenybíró utasítására indulhat vissza a pályára.

Ezt még is hogy a bánatos f@szba gondolták??? Így hogy verseny a verseny, hogy 4 óránként kiállok min. 20 percre de lehet hogy sorállás van és akkor 1órára ? :W :W :W
Amúgy is kissé magas a nevezési díj. Értem én hogy Hungaroring, de akkor is.

(#6317) Zebu válasza vans? (#6287) üzenetére


Zebu
addikt

Szép! Jol mutat majd rajta a sár! :DD

(#6318) lsebestyen válasza vans? (#6313) üzenetére


lsebestyen
addikt

És érdemes néha bekenni a pedál menetét, mert ha nem kened akkor nagy küzdelem lesz leszedni :))

(#6319) Zebu


Zebu
addikt

Hmmm lehet kelleni fog ez a másik nyereg mégis. Olyan mintha ennek a 130-casnak nagyon a szélén ülnék.
143-ból van valami ajánlás outira?

Ma tekertem egy kellemes 30-at, ami 28.8 lett. Ahhh nagyon állat volt:)
Most valahogy olyan jól ment, hogy meg sem éreztem. Igaz a km óra magasabb átlagot mért... Nekem valahogy a gps mindig kevesebbet mutat. Kerékméret pedig jól be van állítva.

Még kedvem támadt kocogni egyet, ami sajnos már nem sikerült olyan jól, mert becsúszott egy telefon.

[ Szerkesztve ]

(#6320) vans? válasza Zebu (#6317) üzenetére


vans?
őstag

:R

@lsebestyen: koszi a tippet :D akkor most venni fogok egy jobbat, azt meg ugysem kell majd leszedni remelem.. ez meg csak nem epult meg be ennyi ido alatt...

hábm bábm

(#6321) Zebu válasza vans? (#6307) üzenetére


Zebu
addikt

Nem tudod cseréltetni?
Kattogás lehet monoblokk is...

(#6322) rétisün válasza Zebu (#6319) üzenetére


rétisün
veterán

én a gps-el nem foglalkozom, mit mutat. a km-óra mindig pontosabb, főleg ha saját mérés alapján van beállítva a kerékméret.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6323) vans? válasza Zebu (#6321) üzenetére


vans?
őstag

Hm, koszi, erre nem gondoltam, beviszem akkor hozzajuk. Elvileg egy evig ingyen csinalnak mindent.

hábm bábm

(#6324) Zaji válasza vans? (#6307) üzenetére


Zaji
őstag

Vidd vissza. Pepe nem rossz srác megjavítják.
Én is ott vettem a bringámat. :)

(#6325) Bati0501 válasza vans? (#6320) üzenetére


Bati0501
őstag

Én többek között ezt a videót néztem,amikor lecseréltem a pedálomat:[link]
Az újnak a tengelyére pedig tényleg érdemes vmi zsírt kenni,de nem kell sokat,csak h a menetben legyen vmi+előtte kitakarítani a hajtókar menetét pl fogkefével.

(#6326) bigdady


bigdady
nagyúr

Annyira kemény volt a telo a 200 crs-en (tudom ez nektek nem is bicikli) és annyival jobb az asszony mongoose rockadile-jén :) hogy visszavittem és holnap megyek a 200 pro-ért :) annak szuper a teleszkopja. Váltóval sem voltam teljesen elégedett, no meg a fék is jobb volt az asszonyén :((( :) Utóbbi vmi promax de nagyon tetszik rajta, egyszerűen harap.
Nagyon tetszik hogy az ove robosztus vastag kerekes mtb, jobban nez ki mint egy cross de hát foleg aszfaltra mégsem a legjobb...

[ Szerkesztve ]

(#6327) Gyufaaa válasza Toomy (#6316) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Kíváncsi leszek rá én is. :DDD Ez megint csak a lóvéról szól, meg a "szponzorokról". De ott egye meg a fene. Nekem nem kerül semmibe hát had szóljon. :P :C

(#6328) Zebu válasza bigdady (#6326) üzenetére


Zebu
addikt

Gyorsan "kinőtted" :)

(#6329) bigdady válasza Zebu (#6328) üzenetére


bigdady
nagyúr

:) fura hogy pro-ból volt egyenes és hajlított kormányos is. Ti talakoztatok mar ilyennel? Ez az egyenes még létezik?

(#6330) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami nagyon olcsó, vékony slick MTB külsőt?
Vettem egy jó kis szaladgálós gépet és szeretném az 1,95-ös körmösöket simára cserélni, hiszen kisebb túrákra és ugye boltba járásra használnám.

Köszönöm! :R

Üdv, Balázs

(#6331) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Na, ma is voltam tesztelni egyet az órát, egy laza 40-es túrán feka007-tel, de továbbra is fals értékeket mutatott. Simán felugrott 200-ra a pulzus amikor alig tekertem, van hogy 5 mp-en belül 130-180 között ingadozott, amit szerintem emberi test nem tud produkálni alapból.

Na akkor áttettük feka007-re a a mérőt, nála viszonylag jól mért, nem voltam kilengések, 120-130 között volt átlagban, terheléskor felment 145-ig.

Na most, mi lehet nálam a baj? Mi a helyes elhelyezése ennek az eszköznek? Vizezéssel nincs baj, a végén már nedves volt a mellkasom, akkor se mért jól.

Vicces, de olyan összefüggést vettem észre, hogy leejtőn amikor nem tekerek, akkor valamiért elég sokszor felment 180-200-ra, megfogtam a nyaki ütőeremet, semmi extra, érzésre talán max 130 lehetett, de ha 200-as lett volna azt csak megéreztem volna...

Ki mit mond, hogy kéne ezt helyes használni?

Revolit:

Tegnap elég szoros volt, akkor se mért jól, ma lazára állítottam, az se segített. Igen, a mellkasomon a mellizom alá teszem.

[ Szerkesztve ]

(#6332) Revolit válasza Vasinger! (#6331) üzenetére


Revolit
senior tag

Jól meghúztad a pántot? Közvetlen a mellizom alatt van? Nem tudom mi lehet a baj, annyira nem bonyolult technika :)

(#6333) pengemetal válasza Vasinger! (#6331) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Nincs nálad/rajtad valami eszköz, ami bezavarhatja? (telefon, km óra, elektromágnes... :)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#6334) Toomy válasza gooool (#6330) üzenetére


Toomy
senior tag

Azt hiszem ez a legolcsóbb. :K

(#6335) Vasinger! válasza pengemetal (#6333) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Tegnap telefon nélkül tekertem, akkor is megbolondult, az biztos nem okozhat bajt. Mást nem hordok.

(#6336) evilskati válasza Vasinger! (#6335) üzenetére


evilskati
aktív tag

Agydinamód nincs esetleg?

(#6337) Vasinger! válasza evilskati (#6336) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem, nincsen.

Komolyan azt hiszem lassan, hogy valós értékeket mutat, de ha konstans 200-as pulzusom van közepes terhelés mellett akkor nem kellett volna már feldobnom a talpam? :F

[ Szerkesztve ]

(#6338) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Bp-n belül tudtok jó áron nagy kínálatú webshop-ot, péntekre kéne már egy jó fullface sisak, ár/értékben legyen jó max 30k-ig.

(#6339) fpeter07 válasza Zebu (#6319) üzenetére


fpeter07
veterán

Én most egy 153-ast tesztelgetek. Eddig érdekes a dolog, mondjuk az előző nyereg feltörte kicsit a hátsó felemet, így a rendes teszt még várat magára.

(Ma este láttam (legalább) egy zombit, azt hittem, hogy csak a filmekbe léteznek. Ronda pofát vágott és ordítozott. Ja és csapatba verődött. Aztán lehet valami más volt...)

szerk: Nem, gyalog. De nem volt agresszív, mert nem futott utánam. Biztos el volt foglalva a többiekkel. ;]

[ Szerkesztve ]

(#6340) bigdady válasza fpeter07 (#6339) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kocsival volt? :DDD

(#6341) kovsol


kovsol
titán

Sziasztok!

120k körüli áron szeretnék venni cross kerékpárt. Legtöbbet városban és aszfalton mennék vele. Nagyon ritkán mennék vele csak ki könnyű terepre.

Merida CROSSWAY 20-MD -t 128k ért tudnék venni. Kb ilyen árban esetleg van jobb választás ?

Vagy érdemesebb kicsit olcsóbban megvenni a kisebb merida modelleket? Nem tudom megéri-e a felárat ez a 20MD.

KTM '13 Life One 120k
Kelly's '13 Result 90k (ez azért jóval olcsóbb)
Egyéb ötlet ?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#6342) vendingo válasza kovsol (#6341) üzenetére


vendingo
veterán

Esetleg a Kross Evado sorozata?
A canga.hu éppen akciózza az idei modelleket. Én Evado 3.0-t vettem, nagyon bejön. Délbe rendeltem, másnap reggel 10-kor már gurultam is vele. Gyorsan, korrekten dolgozik az üzlet.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6343) gooool válasza Toomy (#6334) üzenetére


gooool
őstag

Akkor jól gondoltam. :)
Ilyen van itthon anyum bringáján, de mivel az úgyis darabokban van, lehet lekapom róla, végül is én vettem még anno. :DDD

Egyébként hatalmas vásár volt ez az MTB...
Corratec Cro-Mo váz, Shimano STX-RC szett ( váltók, hajtás, fékek, agyak ), szegecselt dupla falú felnik, és mindez 25-ért...főleg a szerető gondoskodásom után marha jól néz ki, amit mondjuk a képek nem adnak vissza. :)) ( Persze nem felnin fog menni, és kap szép fekete bandázst a kormányra. )


Üdv, Balázs

(#6344) Toomy válasza gooool (#6343) üzenetére


Toomy
senior tag

Ez ennyiért tényleg jó vétel volt. :K Én kb. ennyit fogok költeni majd nemsokára a téli melóbajárós MTB -omra. :U

(#6345) zack


zack
nagyúr

Szerintetek ez mennyire lehet biztonságos?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6346) gooool válasza Toomy (#6344) üzenetére


gooool
őstag

Sokáig keresgéltem valami ilyesmit, mert sajnálok már bringára költeni, de azért csak jó érzés egy használható gép a hátsóm alatt, ha netán kedvem támad pörgetni egy kicsit. :)
És ami igazán fura, hogy bár a vázon látszik a használat és a középső tányér kopott, azon kívül minden téren full gyári a gép, még a nyereg is Corratec. :D
42-11-en azért ezzel is lehet majd menni egy 30-as átlagot magamat ismerve. ;]

Üdv, Balázs

(#6347) Vasinger! válasza zack (#6345) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha a súly és a mobilitás számít, akkor jó lehet, de fele ennyiből tudsz venni egy láncot és egy U-lakatot és sokkal nagyobb a biztonságban tudhatod a bicód.

De sajna egyik megoldás se biztos, szinte minden megoldás elvágható max 10-20 perc alatt.

[ Szerkesztve ]

(#6348) vendingo válasza zack (#6345) üzenetére


vendingo
veterán

10 perc alatt átlehet vágni Obiban kapható wolfram fűrésszel. Szerintem felesleges ennyit költeni zárra. Inkább egy U lakat + spybike. Én ennek a bordonak egy kínai változatát vettem, ugyan annyi idő átvágni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6349) sanzi89 válasza vendingo (#6348) üzenetére


sanzi89
addikt

Én nem értem, hogy miért ennyire Jolly Joker ez a Spybike. Tudom hogy működik, végignéztem a sorozatot, nagyjából ismerem előnyét-hátrányát. Úgy is loptak el tőlük bringát, hogy több ember ült ugrásra készen az éjszaka közepén. Jó, jó, sokszor megtalálták, de arra is kíváncsi lettem volna, hogy hányszor loptak volna tőlük bringát, ha egy rendes U lakattal zárnak. Valahogy nem tartom életszerűnek, hogy legalább kéthetente kikapjam a stucniból a cuccot, töltögessen, nézzem az akku szintet, rohanjak a bringához, ha valaki meglöki a tárolóban, töltögessen a SIM kártyát, stb. Sőt, tekintve, hogy a bringákat általában a rádiós cuccal találták meg főleg megkérdőjelezhető az egész. GPS mutat egy 3 lépcsőházas 10 szinte sorházra. Rendőrökkel átnézetem mindegyiket? Ott strázsálok éjjel-nappal hátha előhozzák? Értem, hogy van olyan szitu, amikor megmentheti a bringát, de mégse tartom életszerűnek a mindennapi használatát.

Városba olcsó bringa, 1-2 jó lakattal.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#6350) sanzi89 válasza sanzi89 (#6349) üzenetére


sanzi89
addikt

Egy dolgot rosszul írtam, mert 5mp-ig kell mozgást érzékelnie, hogy jelezzen, egy egyszerű meglökés kevés neki.

Pl a kicsi 16340 Li-ion cella helyett mehetne bele min egy 18650, de lehet egy 26650 is beleférne. Havonta kellene tölteni és a villanyakban szerintem elférne, max extrém esetekben nem.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.