Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) Tüzi válasza fi:zi'k (#6850) üzenetére

amikor még közlekedett vele :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6852) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Olvasmány.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6853) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Lánc kenéséhez milyen olajat ajánlotok?
Az a zsír melyik amivel a shimano váltóm van kenve? (zöldes színű)

(#6854) smiti


smiti
addikt

Elkészültek a képek: Olimpia Prairie
Remélem mindent lefotóztam ami érdekes lehet.
Az ezen lévő cuccokat cserélném, azzal a számítással, hogy ez a bicikli egyelőre csak ilyen " gyerek kísérő " kerékpár lenne. A 8 éves fiamat mostanában kezdte érdekelni a kerékpározás és elég sokat kell menni vele manapság. Hozzá mérten napi 10-15km összesen.
Ezért szeretném viszonylag rendbe tenni a párom régi járgányát. Az esetek nagy többségében aszfalton, műúton közlekedünk, de nagy ritkán lemegyünk föld és murvaköves útra is. Néha a gátra is kitévedünk.
Én gumiköppenynek valami ilyesmit gondoltam: Schwalbe Road Cruiser
Ha megoldható akkor olyan kormányt raknék rá amivel nem kell annyira görnyedni. Az ülés meg nagyon passz, de valami rugós, kényelmes kellene.
Természetesen nem szeretnék egy másik új bicikli árát rákölteni.

(#6855) Zoli133 válasza fi:zi'k (#6852) üzenetére


Zoli133
őstag

"Újdonság a KRESZ-ben, hogy a gyalog- és kerékpárúton a gyalogos a kerékpáros forgalmat nem akadályozhatja, veszélyeztetheti."

Ezt a gylaogosoknak is el kellene mondani. Elkezdtem margit szigetre kijárni és a budai rakparton időnként közös szakszok vannak, egyik gyalogost sem érdekli, hogy azon az úton mások is közlekednek.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#6856) fi:zi'k válasza HwAdokVeszek (#6853) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jaj, ezt a kérdést itt nem szabad feltenni. ;]

(#6855) Zoli133
A gyalogos többnyire csak a jogait ismeri, a kötelezettségeit már nem.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6857) Bici válasza Zoli133 (#6855) üzenetére


Bici
félisten

Gyalogosként én pl. sossem tudom eldönteni, hogy a sárga vonal melyik oldalán kell menni.
És mire odaérek egy félig lekopott kerékpár rajzhoz az úton (már ahol van ilyen), addigra tizen elküldenek a 'csába.

Bringásként inkább szó nélkül kerülök, mert tudom, hogy marhára nem egyértelmű azok számára, akik nem szoktak bringázni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6858) deicide válasza Bici (#6857) üzenetére


deicide
veterán

10-en?? Az első 9-nek nem hiszed el, hogy nem a jó oldalon mész? ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6859) sanzi89 válasza smiti (#6854) üzenetére


sanzi89
addikt

Nehéz kérdés. Van-e olyan alkatrésze a bringának, ami érezhetően rossz, cserére szorul? Hajtás elemei, csapágyak, fizikai sérült alkatrészek? Ha alapjában véve nincs vele gond, 3-4-5e magasságában lehet találni kényelmes városi nyerget, kell egy hajlított kormány vagy állítható stucni plusz új gumik. Ha a többi alkatrész rendben van, akkor ez egy bő 10k, szűk 15k.
Hosszú távon a féket érdemes V fékre cserélni, aminek fém a fékteste és a fékkarja. A kerekek megérdemelnének egy dupla felnit, de valószínűleg olcsóbban találsz komplett kereket, mint amennyibe az átfűzés kerülne, főleg ha nézed az aprókat. Váltás, hajtás pedig a használattól is kopik, kopó alkatrészek. Lánc, fogaskoszorú, első hajtómű tányérjai kophatnak, bovden, bovdenház elhasználódhat, váltók forgáspontjai kikopnak, kotyognak, pontatlanul működnek. Egy ilyen bringára simán rá lehet költeni egy belépő bringa árát, ha mindent cserél az ember, tehát kell egy kis szakmai ismeret, hogy az ember eldöntse melyik alkatrész cserés és melyik bírja még. A kerékpár olyan, mint a lánc. Ha van benne egy gyenge, cserélendő elem elronthatja az egész bringázási élményt. Hiába lesz kényelmes nyereg, ha a váltó beállíthatatlan vagy ugrik a lánc, stb.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#6860) Bici válasza deicide (#6858) üzenetére


Bici
félisten

:D Nincs időm elugrani, mert anniyan jönnek. :P
Volt olyan is, hogy mindkét oldalon letoltak, mert amikor az egyik elöl ugrottam el, akkor sikerült pont a másik elé kerülnöm, aki épp a többi rossz helyen közlekedő gyalogost kerülte.
Ez a Moszkva tér és a János kórház közti részen volt nemrég.

Ezért vagyok úgy, amikor bringán ülök, hogy inkább nem anyázok senkit, hanem kerülök.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6861) Zoli133 válasza Bici (#6857) üzenetére


Zoli133
őstag

Azzal nincs baj, hogy az út rossz oldalán megy valaki, de mikor 3-4en sétálgatnak egymás melett, mindenféle forgalmat akadályozva az baromi bosszantó tud lenni.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#6862) fi:zi'k válasza Bici (#6860) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én gyalogosként (is) a jobbra tartást veszem alapul, kivéve, ha a felfestés máshogy rendelkezik. A többi már a bringás dolga.

(#6863) TESCO-Zsömle
Nekem a kutyásokkal van a legtöbb bajom. Múltkor majdnem kettévágtam egy kis ..nanyalót, mert a birka gazdája 100m-es pórázon sétáltatta, az a szerencsétlen meg pont a bringautat találta jónak. Szóval gumicsikorgás meg minden ami kell, hogy ne hasítsam szét, erre az okos gazdahülye picsa el kezd ott nekem acsarkodni...

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6863) TESCO-Zsömle válasza Zoli133 (#6861) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kedvencem a babakocsikból állított csatársor.

2m kerékpárút, 3m járda. Nekik richtig, hogy a kerékpárúton kell tolniuk a kocsikat. És még nekik áll feljebb, hogy felébresztem a gyereket, ha jelezni merek a csengővel...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6864) cekkk válasza Zoli133 (#6855) üzenetére


cekkk
veterán

Ismerős, én is azon az úton megyek ki a szigetre, fertelmes ami ott van néha. :O

(#6865) lukaszokni válasza fi:zi'k (#6862) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Én ilyet utoljára görkorival csináltam. Szürkületben úton keresztbe a vékony kihúzhatós póráz, végén egy 1,5-2kilós kutya, bokorban. Gazdi a sétány másik oldalán, bokor mögött szintén. Finom lejtőn, jöttem vagy 20km/h-val, mire észrevettem, késő volt, fékeztem, de elestem a pórázban, szerencsétlen eb akkorát nyekkent, h azt hittem, meghalt. :D Én meg még gyerek voltam, összetörtem magam, több helyen folyt a vér, de még engem cseszett le az okos gazdi. :D

mAtx4ever!

(#6866) Bici válasza fi:zi'k (#6862) üzenetére


Bici
félisten

Ezzel én is így vagyok, de sokszor pont a jobb oldalon van a bringa út, és a bringa jelzés elég ritkán van felfestve.

Zoli133:
"...mikor 3-4en sétálgatnak egymás melett, mindenféle forgalmat akadályozva az baromi bosszantó tud lenni."
Valóban idegesítő, de ez is arra vezethető vissza, hogy nincsenek tisztában azzal, hogy az út egyik fele bringa út, és az nem nekik való.
Volt egy 7-8 éves kihagyásom a bringás életben, és ez alatt jöttek létre a bringa utak, amiről úgy szereztem tudomást, hogy néha leüvöltöttek az útról a bringások. Ha nem jártam volna ilyen helyeken gyalogosként, akkor a bringa utak létezéséről sem tudtam volna ez idő alatt.

Kellene költeni arra, hogy a gyalogosok odefigyeljenek arra, hogy nem minden "járda" az övék, és arra, hogy ez egyértelműen kiderüljön a festésből.
Úgy, mint a mozgólépcsőn a jobb oldalra állás esetén szuperul működött. Ma már elég hamar alakzatba rendeződik a nép.

Egy jobbfajta Facebook kampány is megtenné, mert a fiatalabbak átadják a facebook-immunis korosztálynak is az infót.
Pl. a CM ilyen téren lehetne kreatívabb és aktívabb. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6867) Muton válasza lukaszokni (#6865) üzenetére


Muton
addikt

ezekre a kis "kutyákra" amúgy kötelezően rakatnék egy villogót. este egy feketét észrevenni szinte lehetetlen. de ez nem csak, mint bicajost érint, pl a rómain a tömegben is könnyű őket eltaposni gyalogosan (hazafelé dülöngélve :D)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#6868) Zoli133 válasza Bici (#6866) üzenetére


Zoli133
őstag

Tájékoztatás hiány valóban meglátszik.

Csak a teljesség kedvéért a bringások is tudnak bőven bambák lenni. A felfestett kerékpárút 1+1 sáv és egymás melett mennek persze azt, hogy én jövök szembe azt csak akkor veszik észre mikor már fékeznem kell miatta....

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#6869) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Vee Rubber külsőket ismeri valaki? Milyenek? Valószínűleg 3-4k darabáron tudnék szerezni a DH gumijaikból, megérné?

(#6870) HwAdokVeszek válasza fi:zi'k (#6856) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Miért nem szabad megkérdezni? :)
Pedig azt meg se kérdeztem hogy a láncot mivel mossam le :DD

[ Szerkesztve ]

(#6871) turbobusa válasza TESCO-Zsömle (#6863) üzenetére


turbobusa
senior tag

Pénteken megyek a gyalogos járdán, ahol nincs biciklis rész, 80-90cm. Pali jön ezerrel montival bukósisakban, csenget szemből, hogy menjek már. Szélén mentem itt is. Kérdem az embertől látsz valami jelzést, hogy lehet-e itt tekerni, főleg ilyen paraszt módjára? Mondja, önkormányzatnál van ismerősöm, ne beszéljek így! Válasz: ...

[ Szerkesztve ]

(#6872) fi:zi'k válasza Bici (#6866) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Amíg nem találkozol határozott jelzéssel, addig ehhez tartod magad és kész. Max kicsit jobban figyelsz.

A CM-et inkább kihagynám a dologból. :U

(#6870) xboxmod
Mert olyan vitát generál mint egy Intel-AMD, AMD-Nvidia, konzol-PC téma. :))
A lényeg, hogy a zsírspary tartósabb, de több szennyeződést szed össze, mivel ragadósabb.
Az olajnál pedig gyakrabban kell újra kenni.

(#6871) turbobusa
Tehát az első esetben tilosban jársz és még a bringás a tróger? :F

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6873) HwAdokVeszek válasza fi:zi'k (#6872) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Brigéciol jó lesz a láncot mosni?
Ha olajat használok akkor minden alkalommal mossam is teljesen az egész láncot, vagy elég ha pár alkalmanként mosom?
Gondolom ez függ attól hogy mennyire koszos a lánc, de ha annyira nem akkor is mosni kell?

(#6874) HollyBoni válasza HwAdokVeszek (#6873) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem mosni annyira gyakran nem kell. Lemosod valami brigéciollal mondjuk, beolajozod, aztán ha látod hogy koszod akkor áttörlöd ronggyal, kefével és szép tiszta lesz.

(#6875) Zoli133 válasza fi:zi'k (#6872) üzenetére


Zoli133
őstag

turbobusa kommentjét félreértetted, gyalogos járdán ment gyalog, ahol nem volt bicikli út és ott jött a kerékpáros. Ha jól értem, mert így jogos a felháborodása.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#6876) HwAdokVeszek válasza HollyBoni (#6874) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Olajozni elég mondjuk 1000-2000 km után?

(#6877) turbobusa válasza fi:zi'k (#6872) üzenetére


turbobusa
senior tag

Bringás a pénteki alkalommal a tróger, nincs bicikli rész akkor ha már a gyalogos részén megy ne csöngessen.
Előzőt töröltem, mert ahogy nézem mindennapos az embereknél :D

(#6878) fi:zi'k válasza HwAdokVeszek (#6873) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Brigéciol csak Shimano láncok esetén. A Sram láncokat tönkreteszi.
De ettől is szerencsésebb, ha beszerzel láncmosót.

Én nem szoktam mindig takarítani a láncot csak ha koszos, vagy saras esemény volt.

(#6875) Zoli133
Nem értettem félre, csak kitörölte azt amire reagáltam: járda mellett a bringaúton gyalogolt.

(#6876) xboxmod
Inkább 1-2-300 km/olajozás.

(#6877) turbobusa
Akkor módosítom: te voltál felháborodva, amiért jogosan lecsilingelt volna a bringaútról? :U

(#6880) xboxmod
Leginkább mindkettő. :K

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6879) cekkk válasza Bici (#6866) üzenetére


cekkk
veterán

Pedig kint vannak a táblák a járdán, hogy az bicikli/gyalogos út, csak figyelni kellene az embereknek a környezetükre és nem csak bambán menni előre :U Ha meg egyszer lecsengetnek elgondolkozni, hogy lehet nem jó helyen vagyok és körbe nézni, hogy mi van. :U

(#6880) HwAdokVeszek válasza fi:zi'k (#6878) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Láncmosón belül arra a műanyag görgős dologra gondolsz, vagy a lánctisztító folyadékra?

Akkor én jól elnéztem, mert 3000km után most kenem először :Y
34km oda-vissza a munkahelyem, és így akkor elég sokszor kell majd kennem.
Meddig elég egy ilyen olaj?

[ Szerkesztve ]

(#6881) Ndruu válasza HwAdokVeszek (#6876) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nem, használattól és olajtól függően kell újrakenni. Teflonos Weldtite TF2-t használok, leginkább csak száraz időben bringázom. A gödöllői 21 kilométeres MTB verseny előtt kentem be először, verseny után ismét be kellett, mert kirázódott belőle és hangos lett a lánc.
Én mindig fújok rá, ha már egy kis hangja is van a láncnak hajtás közben.

Harrrr!!!!

(#6882) turbobusa válasza fi:zi'k (#6878) üzenetére


turbobusa
senior tag

Nem, a pénteki eset miatt lettem ideges, azért szedtem ki, nehogy félreérthető legyen így utólag a másik eset miatt.

[ Szerkesztve ]

(#6883) Bici válasza cekkk (#6879) üzenetére


Bici
félisten

Egyetértek, de sajna az emberek nem így működnek. Ha nem tolják az orrukba a változás (régen járda=járda, ma pedig járda= vagy járda vagy nem) tényét, akkor max. visszakiabál a bringásnak valami szaftosat. Eszébe sem jut, hogy ő volt rossz helyen, inkább a bringást tartja erőszakosnak.
Meggyőződésem, hogy kellene a határozottabb figyelem felkeltés, legalább az elején, amíg felfogják, hogy nem a 80-as éveben vagyunk. Utána már valóban elegendő lenne a tábla jelenléte.

Más téma: Van jópár elfekvő bringa alkatrészem 90-es évek beli Keravill bringákról. Minden működik, csak épp pénzt nem ér.
Van olyan bolt, vagy magánszemély, ahol ezeket le lehet rakni?
Pénz nem kell érte, de kidobni sajnálom, hiszen bevásárló bringára, vagy anyagilag nehéz helyzetben lévő emberek számára életképes megoldás.

Ötlet?
köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6884) cekkk válasza Bici (#6883) üzenetére


cekkk
veterán

Ha egy embert lecsengetnek és utána se fogja fel, vagy nem akarja felfogni, akkor annak hiába magyarázod oktatod, mondod el, mert nem akarja megérteni és lefogja szarni magasról.
Simán meglehetne ezt tanulni, már csak azzal, hogy lecsenget szétnézek felfogom és kész, mellesleg ugyan úgy büntethetnék a gyalogosokat mint sok külföldi országba és megtanulnák, hogy a bicikliút nem járda.
Mint ahogy a szigeten a futópálya sem járda és babakocsitoló pálya, mégis sok paraszt annak hiszi, pedig látja, hogy azon futnak, de nem érdekli :W

(#6885) zack válasza cekkk (#6884) üzenetére


zack
nagyúr

Ezért nem futok többek között hétvégén napközben. :((

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6886) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Ja, és kéztisztításhoz mit szoktatok magatokkal vinni? :)
Pénteken kaptam egy hátsó defektet, és nem kicsit olajos/koszos lett a kezem.
(Kulacs tartalmával nem tudtam lemosni, mert izotóniás ital volt benne :D )

(#6887) D.Orion válasza HwAdokVeszek (#6886) üzenetére


D.Orion
veterán

Én Ultra Derm-et hordok magammal. Anyámtól elkértem az egyik üres fémtégelyes krémet és abba raktam. De ha bazi nagy nyeregtáskád van, akkor van gyárilag tubusos ultra derm is.

[ Szerkesztve ]

(#6888) Tüzi válasza HwAdokVeszek (#6876) üzenetére

műszerolaj a legjobb szerintem.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6889) fi:zi'k válasza HwAdokVeszek (#6880) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kend meg 1.5-2 hetente és már úgy is többet teszel, mint a bringások 95%-a. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6890) Zoli133


Zoli133
őstag

Azt még meg akartam írni tegnap, hogy tekertem 80km-t (több részletben) és a pedál még kussol, remélem még egy darabig így marad, nem szertek epoxival dolgozni. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#6891) ludsimon válasza cekkk (#6864) üzenetére


ludsimon
veterán

Istenem mennyi problémátok van. :)
Nem kell használni és akkor nem lesz konfliktus. :)

undefined

(#6892) cekkk válasza zack (#6885) üzenetére


cekkk
veterán

Sajnos hét közben este is találkozok ilyenekkel :(((

(#6891) ludsimon
És akkor hol menjek? A kocsik közt és ott toljanak le az útról? Azért van a bicikli út, hogy ott normálisan biztonságosan tudjak közlekedni. :K

[ Szerkesztve ]

(#6893) Toomy válasza cekkk (#6892) üzenetére


Toomy
senior tag

Törődj bele, hogy a büdös életben nem fogsz Te ott biztonságosan közlekedni. A kocsik között nagyobb biztonságban van a bringás, mint a bringaúton. Ez az én meglátásom és tapasztalatom. De persze nem akarok ezzel senkit sem heccelni és uszítani a szabályok megszegésére!
Az úttesten pl. észrevesznek az autósok ( az más tészta, hogy némelyik direkt köcsög és leszorít ), de a bringaúton simán rád fordulnak úgy hogy észre sem vesz téged (ahogy szinte mindig megtörténik velem is ). És akkor a figyelmetlen gyalogosokról valamit bringásokról már ne is beszéljünk. :U

Amúgy meg köszönöm a gratulációitokat! :R aug. 24-25 -én a reptéren már élesben fog menni. :K

(#6894) cekkk válasza Toomy (#6893) üzenetére


cekkk
veterán

Ahol van bicikliút ott eleve azon kell közlekedni, és én is szívesebben haladok ott mint a kocsik között, ahol nincs ott persze megyek ott, de elég sok kellemetlen élményem van a sávon belül előző autóról és nem szívesen haladok köztük. :B

(#6895) sssent válasza ludsimon (#6891) üzenetére


sssent
senior tag

Máshol lesz konfliktus. A kerékpárút mellett az úton bringázva pontosan ugyanolyan szabálytalan vagy, mint a kerékpárúton kóválygó gyalogosok. Újabban egyesek szeretnének egy amúgy régi szabályban kiskaput találni, miszerint ha a gyalogosok forgalma a kerékpárosok továbbhaladását akadályozná, akkor lehet bringázni az úttesten is. Viszont ez nem azt jelenti, hogy ha a kóválygó gyalogosok miatt nem tudod kihasználni a gyalogbringán megengedett legnagyobb sebességet (ami mindössze 20 km/h), akkor automatikusan mehetsz az úttesten. Rendőri értelmezésben olyanokra kell gondolni, hogy mondjuk egy fél óvoda vonul rajta. Természetesen 3 háztömbnyivel odébb már rájuk sem hivatkozhatsz. Amúgy meg "ha ők, akkor én is" mentalitással nem fog javulni a közlekedési kultúra, bár valószínűleg előbb odaérsz a célodhoz. Pont ezért én is csinálok időnként ilyeneket, de nem igazán tölt el büszkeséggel a dolog.

Toomy:
Én is jobban szeretek az úton haladni, de a biztonságosságban nem feltétlenül értek egyet. Kerékpárúton kellő körültekintéssel (akár az elsőbbséged kárára is) nagyjából 0-ra redukálható a nem kívánt autós-bringás kontaktusok száma, a gyalogosokkal, vagy a többi bringással lehet gond. A úttesten összességében valóban sokkal kevesebb konfliktusban vagy balesetveszélyes helyzetben van részem, ugyanakkor ha mégis beüt a baj, akkor inkább karambolozok 10-szer gyalogbékával, mint egyszer valami nagy bádogdobozzal.

(#6896) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Erre valaki? Főleg outisok, de bárki, akinek van tapasztalata esőgumival.
Köszi! :R

Más

Hozzászólva a kerékpárutas témához: vannak olyan bringások, (pl én), akik idegileg kikészülnek a bringaúton kóválygó gyalogosoktól, de félnek a nagy forgalomtól is. Mivel fizikailag nincs megtiltva nekik, úgyis oda fognak tévedni, ezen nem akarom idegesíteni magam, inkább megyek a forgalomban. Viszont a forgalmat meg utálom, mert büdös, és sokszor nagyon türelmetlenek a sofőrök. Ezért egy ideje szánok kicsit arra, hogy ha megyek valahova, otthon megtervezek egy alternatív útvonalat, h minél jobban el tudjam kerülni mindkét zavaró tényezőt. Maps előtt kell ülni kicsit és nem is hinné az ember, h milyen helyes kis utcákon el lehet jutni A-ból B-be, nem kell feltétlenül a főútvonalakat választani. :) Pl.

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#6897) Tüzi válasza Toomy (#6893) üzenetére

nekem a kedvenceim a kutyások.
akik elmennek kutyát sétáltatni.
de nem érik fel aggyal, hogy a kutya sétáltatja őket :DDD ;]

én őket imádom a legjobban.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#6898) safbalesz


safbalesz
csendes tag

sziasztok,

bicikli tisztításnál mire érdemes figyelni, mi ne kapjon vizet (gondolom a lánc, ezen kívül)? egy gyári, alap Kellys Viper 1.0-ról beszélünk, a villát hogy érdemes tisztítani, oda kell valamire figyelni? többi mehet cif-es vízzel, nem?

(#6899) zoli03 válasza HwAdokVeszek (#6886) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem van egy olajálló szerelőkesztyű a hátizsákomban (külön zacskóban, hogy használat után ne kenjen össze mást). Szerintem sokkal egyszerűbb, mint kézmosót vinni, aztán valahogy lemosni. Amúgy nem is drága, nincs 300 Ft és nem egyszer használatos.

(#6900) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

látom, megy a vita a bringautakról

2010, Hollandia, Rotterdam

Utolsó napok, végre visszaértünk egy hosszú vizsga első feléről a hotelba, megyünk át az utakon ... erre egy bringás elüti az egyik kanadai kollégát, mert az nem figyelt arra, hogy a bringaúton ténfereg XD

A bringásokat meg a robogósok dudálták le a bringaútról ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.