Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61351) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Most vettem az o.utimra egy spd pedált, de még cipőm nincs.

Most ezt néztem.
Mennyire van különbség egy 10-12k <=> 20k cipő között?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#61352) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Pumpatéma:

Én két műanyag álló pumpa eltörése után vettem egy SKS Rennkompressor-t. Hibátlan.

(#61353) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Megéri?

Norco Threshold C Rival lenne átépítve shimano 105 szettel (11-32) hydrós (még nem tudom milyen) fékkel. Pontos konfig holnap valószínűleg. Az ár a Rival 2850€ árról 2500€-ra módosulna.

(#61354) Hasaggymeg válasza ShiTmano (#61348) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát én kevésbé vagyok illetékes a kérdésben,mivel külföldről még életemben nem rendeltem semmit...sőt előre utalással sem. :N Amúgy hanyag emberek mindenhol vannak,az igazi tragédia mikor egy ilyen csoporttal mondjuk a műtőasztalon találkozol. :F

(#61353) eddie1978...drága.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61355) r.levente75 válasza func93 (#61351) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha van lehetőséged próbáld fel mindkettőt, érezni fogod a különbséget. Képzeld még hozzá, hogy 2-3 órát a lábadon van. Kényelem, tartás, merevség, stb...

(#61356) ShiTmano válasza Hasaggymeg (#61354) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Pedig sokszor megéri rendelni, csak nem törékenyet. Belegondoltam hogy rendel valaki két méregdrága biciklis szemüveget, mellé egy háromtányéros hajtóművet meg mondjuk két pedált meg első-hátsó lámpát, és így kezelik. (Pedig rá van írva hogy Fragile) Aztán átveszi, kibontja és meglepi.....
Huh, műtétet ne is emlegesd. Nemsokára megyek.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#61357) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Folyamatosan elveszek a mérettáblázatok között... Ez a bringa milyen magas emberkének való kb?

[link]

(#61358) eddie1978 válasza Hasaggymeg (#61354) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Azt én is tudom:)

Ár/értékre gondoltam. A 105 szettes, ami nincs már a méretemben, 2200€ mechanikus tárcsával, más kerékkel és én még azon is cserélném a hátsó sort/váltót, féket hidrósra.

Ezek fényében?

[ Szerkesztve ]

(#61359) atok666 válasza BlacKSouL (#61343) üzenetére


atok666
őstag

Szia probaltam, atforgattam benne parszor a lancot, a nagyja mocskot leszedte, a tobbit meg leszedtem en. Elsore nem jott be igazan a dolog, eleg ugyetlen volt hasznalni (bar gondolom ez inkabb ez en hibam...). Adok neki meg egy eselyt, aztan megy a fiok melyere ugy erzem.

Atok

(#61360) Hasaggymeg válasza albiosz (#61357) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

170-ig.

(#61358) eddie1978..úgy is drágállom

(#61359) atok666 ...itt már volt róla szó korábban,hogy nem az igazi.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61361) Napfénysüti válasza ShiTmano (#61356) üzenetére

Párszor már rendeltem külföldről még drágább dolgokat is (Zonda, Garmin 510, Elite Qubo) és még sose volt gond. Mondjuk ezek mindegyik megbízható német webshoptól jött akik alaposan be is csomagolták.

Hasaggymeg: sajna a CX gépek ilyen drágák. :(

eddie1978: a fék mondjuk lehetne alapból hidrós ennyiért (a 2200 eurós 105 szettesnél). Ezt leszámítva nagyjából árában van szerintem tekintve amit feljebb is írtam hogy a CX gépek drágábbak mint az outik.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#61362) 6030D válasza ShiTmano (#61356) üzenetére


6030D
Ármester

Lefotózod, megreklamálod, és visszakapod a pénzt, vagy cserélik a sérült terméket. A bolt meg pár ilyen után megszünteti a kapcsolatot a szállítóval, aki eldönti, hogy kirúgja-e ez miatt a dolgozót, vagy kifizetteti vele, amit be akarnak hajtani rajta.
A vásárló rosszul jár, mert nincs meg időben, amit szeretne, de ez az ára, amiért olcsóbban vásárolt, mint a magyar boltból, ahol kézbe kapná a cuccot.

Ilyen videót meg bármilyen munkásról lehet csinálni. Gondolom itt is sok embernek van ismerőse, aki magyar autóipari beszállítónál dolgozik, és tudna cifra dolgokat mesélni. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#61363) Byk01 válasza func93 (#61351) üzenetére


Byk01
senior tag

Ahogy nézem, eredetileg ez sem a 10k-s kategória volt (legalábbis a Sportsdirect is 35 ezre eredeti árat ír. Gondolom tavalyi dizájn, és szabadulnak a beragadt készletektől.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#61364) concret_hp válasza Byk01 (#61363) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem sosem adták ténylegesen annyiért :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#61365) Hasaggymeg válasza concret_hp (#61364) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csakaszokásos. :((

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61366) Novics


Novics
senior tag

Bizonyára baromi amatőr kérdés, de hát én magam is baromi amatőr vagyok, szóval kérem nézzétek el. :)
Most már aztán tényleg össze kéne raknom az egysebis bringát, mert itt a tavasz, és már tekernék. De a hajtás még sehol. Kéne vennem egy középcsapágyat. Namármost itt ugye csak a méret a lényeg. Ki kell számolnom, hogy hol lesz a láncvonal, és ennek megfelelő tengelyt kell bele vennem, kb ennyi. (Meg persze az, hogy milyen menetes.)
A hajtókarból is jó lenne Campát venni, viszont az nem gyárt egysebiset. Ha veszek mondjuk egy ilyet, akkor erre egy egyes, sima lánctányért is felrakhatok, nem? Nem kell kettőt. Valamint a rögzítési pontok elhelyezése szabványos? Tehát bármilyen tányért felrakhatok?
:R

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#61367) HookR válasza Byk01 (#61363) üzenetére


HookR
addikt

Erről az jut eszembe, mikor T*sco-ban x Ft-ba kerül egy adott termék, majd a következő héten x + 10-20%-ba és a nagy akciós felirat mellett ott díszeleg egy ~2x-es ár áthúzva. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#61368) kacsyx válasza HookR (#61367) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Mondjuk én baumaxnál dolgoztam 11 évet, ott ilyesmi soha nem volt. Minden hétköznap jöttek le árváltozások központilag, kinyomtatta a gép reggel az etikettet, kiraktuk és ha épp akciós lett valami, akkor egy filccel áthúztuk a régit és betettük mellé az újat. Mondjuk be is csődölt...
De egy tanulságos történet az emberi ostobaságról: kiárusításos időszak elején jártunk már, lement az első 40%-os leértékelés, visszaállt pár napra minden a normál árra, hogy rendbe tudjuk szedni az áruházat... Természetesen mindenhol fel volt tüntetve, hogy nincs semmi leértékelés. Erre berohan egy család, felkapnak egy drága kerámia mosogatót és már szaladnak vele a pénztárhoz. Közben vitatkoznak egymás között, hogy kell-e, de az apa mondja, hogy "most vigyük, mert olcsó!". Aztán meg is vették a bolondok. Szóval amennyire ravaszak az üzletek, annyira buták az emberek is. Nem véletlen meri bevállalni egy Tesco a trükközést.

(#61369) BlacKSouL válasza atok666 (#61359) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Akkor én meg se rendeljem? :)
Igazából az lenne az előnye, hogy leszedés nélkül tudod pucolni, és én meg nem akarnám állandóan szétszedni ezért. De ezek szerint muszáj lesz. Vagy a maradékot is a helyén szedted le róla?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#61370) Pttypang válasza atok666 (#61359) üzenetére


Pttypang
veterán

Azert van egy par verzio, a park toolos sok kefes verzio szerintem jo lehet, en majd azt vennem, ha ugy alakul, a koromkefevel tobbszor vegigmosasnal gyorsabb valoszinuleg :D

Everybody lies.

(#61371) ShiTmano válasza Napfénysüti (#61361) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Én is rendeltem már sokszor német és kínai webshopokból, és soha nem volt gond belőle. Még a vázat is karcmentesen szállították BD-ból. De volt itt a "klubban" egy srác akinek pár hete úgy érkezett meg a montija hogy le volt verve a festék a vázról. Lehet hogy egy ilyen "hulye kocsog" miatt. Tudom tele van a jutyúb ilyen videókkal, de akkor is felháborító. Kifizettetném vele az összes kárt duplán, akkor legközelebb meggondolná a parasztja. :(((

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#61372) Agyasima


Agyasima
senior tag

Van nekem egy Csepel Marathonom. Nem ez, de ilyesmi, de egyenes kormánnyal. Viszont a felnijei eléggé gyatrák, centrírozás sem segített rajta. Milyen felnit és féket érdemes erre venni, ami sokáig szolgálna?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#61373) ivana válasza Agyasima (#61372) üzenetére


ivana
Ármester

Ezen max. kontrás libakergetőnek használható a váz, más nem nagyon. Öcsémé ilyenből van holnap reggel lefotózom neked.

[ Szerkesztve ]

(#61374) Byk01 válasza HookR (#61367) üzenetére


Byk01
senior tag

Ez oké, de 80% már elég sok ahhoz, hogy ennek a felét valósnak feltételezzem.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#61375) Hasaggymeg válasza ShiTmano (#61371) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez azért nem ennyire egyszerű.A céggel van a baj mely alkalmazza...vagy alulfizeti...vagy halálra dolgoztatja...vagy nem ellenőrzi vagy,vagy...vagy.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61376) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Amatőr kérdés, de közvélemény kutatás nélkül nem szeretnék nekiállni.
Hátsó kerék V féke a fékkar kb 3/4-nyi meghúzásakor kezd fogni. Ha jól gondolom ez így nem túl hatékony. :) Ezen szeretnék javítani.
Kérdéseim:
0. Ha jól gondolom, ezt a hibát a bowden meghúzásával tudnám javítani.
1. A fékkarnál vagy a féknél kell ezt állítanom?
2. Hol fogjon a fékkar?
3. Első és hátsó kerék esetén ugyanott, vagy különböző helyeken kell fognia a fékkaroknak?

Másik kissé nehezebb kérdés:
Első kerekem V féke fékezéskor szakaszosan fog. Ha csak egy adott mélységig húzom be a fékkart, akkor egy teljes körbefordulás esetén 1 adott pontban fog, a többi helyen nem. Olyan, mintha el lenne deformálódva a kerék, de ezt ellenőriztem(remélem helyesen): megpörgettem a kereket és a gumi élét figyeltem hogy van-e benne oldalirányú mozgás. Nem láttam semmit, teljesen vonalban fut, így ha jól gondolom nem ez a hiba. Ha nem ez, mi más lehet szerintetek?

Köszi!

(#61377) skristof válasza Napfénysüti (#61361) üzenetére


skristof
tag

szia,
megkérdezhetem, hogy milyen külföldi webshopokat ajánlanál, amik beváltak?

(ez akár a topikösszegzőbe is mehetne)

köszönöm

(#61378) Jorus válasza pomk (#61376) üzenetére


Jorus
nagyúr

- első körön azzal érdemes próbálkozni, igen
- féktestnél apvetően, de a karon is tudsz álalában állítani kisebb tartományban előfeszítést
- ahol neked kényelmes
- javasolt hozzávetőlegesen egy pontra belőni őket

A kerék pörgetése közben ne a gumit nézd, hanem a felnit a fékpofához képest. Valszeg centrírozni kellene a kereket.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#61379) pomk válasza Jorus (#61378) üzenetére


pomk
őstag

Köszi!

(#61380) Napfénysüti válasza skristof (#61377) üzenetére

Rosebikes, bikediscount.de, bikecomponents.de

Més que un club!

(#61381) haarmaan


haarmaan
tag

Sziasztok, egy ilyen nyereg Mountain Bike-ra nagyon elvetemült ötlet?
[link]
Van valakinek esetleg tapasztalata Brooks B17 nyereggel kapcsolatban?

(#61382) Doki-HUN1978 válasza haarmaan (#61381) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Igen, nagyon az...

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#61383) Agyasima válasza Agyasima (#61372) üzenetére


Agyasima
senior tag

Ne reménykedjek válaszban nagyon és kezdjek dúúúrván turkálni a web bugyraiban?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#61384) rétisün válasza Agyasima (#61383) üzenetére


rétisün
veterán

martina jancikova. ja, nem ez volt a kérdés? :DDD

(#61377) skristof: én a bike24.de-ről is rendeltem már többször.

(#61381) haarmaan: láttam hasonló bőr nyerget outin, akkor azon is elvetemült? amúgy meg nem az a legfontosabb, hogy (neked) kényelmes legyen, úgyse látszik, amíg rajta ülsz....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#61385) kovacs.adam9


kovacs.adam9
tag

Sziasztok! :R
Aki innen a fórumról érdeklődne a biciklim alkatrészei után, annak elég nagy kedvezményt adok! :Y
És ha esetleg mindent egybe elvisz valaki, egy nevetséges összegért oda adom! :K

LG KP500 -> Sony Xperia X8 -> Huawei Ascend G300 -> Huawei Ascend P6 -> LG G2 -> LG G3 -> LG G4 -> Motorola Defy + Volkswagen Passat 2.0 benzin

(#61386) ShiTmano válasza Agyasima (#61383) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ezen a képen amúgy mit is kell nézni? Ja, látom már, ott a hiba hogy kormányszarvat használ versenyen. :U

Más: Vettem ma Velo újságot. Tartozik hozzá egy 2016-os Continental katalógus+2016-os Abus katalógus+155(!)A4 oldalas BBB katalógus. Gondoltam megosztom, hátha valakit érdekel. Vagy vótmá?

Ja, az újság meg mindössze 66 oldal.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#61387) ShiTmano válasza kovacs.adam9 (#61385) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Az alkatrészeidet, hogyan, hol lehet megtalálni?

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#61388) r.levente75 válasza kovacs.adam9 (#61385) üzenetére


r.levente75
addikt

Én is ránéznék!

(#61389) 6030D válasza ShiTmano (#61386) üzenetére


6030D
Ármester

Nem, azt hogy 3 ujjal húzza a féket.

Hol lehet amúgy kapni? Nálunk nem sok olyan üzlet van, ami kimondottan újságos, boltokban meg sehol se láttam még. Mondjuk a tacskóban még nem néztem, ott lehet?
A BBB-nek szerintem ugyan ezt a katalógusát osztogatták az Expo-n, jó cucc, de azért egy ajánlott árat még odabiggyeszthettek volna, a legtöbb katalógusban benne van, és nem gond, ha nem kell egyből guglizni, ha megtetszik valami.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#61390) Napfénysüti válasza ShiTmano (#61386) üzenetére

Páromtól én is kaptam Velot és tényleg fura mennyivel több marketing katalógus jár hozzá mint maga az újság mérete.

Més que un club!

(#61391) kovacs.adam9 válasza r.levente75 (#61388) üzenetére


kovacs.adam9
tag

http://hardverapro.hu/tag/kovacs_adam9

Nincs sok minden, de hátha.

LG KP500 -> Sony Xperia X8 -> Huawei Ascend G300 -> Huawei Ascend P6 -> LG G2 -> LG G3 -> LG G4 -> Motorola Defy + Volkswagen Passat 2.0 benzin

(#61392) HookR


HookR
addikt

Naivan gondoltam, beugrom a Decathlon-ba egy pár 700x33 pótbelsőért, ám a kínálatban csak 700x25/32 és 700x35/45 volt fellelhető. A 25/32 jó hozzá, vagy inkább keressek olyat, ami lefedi a méretet?

(#61374) Byk01: Szerintem ők is erre spekulálnak. Hogy így gondolod. ;]

(#61384) rétisün: Nem, de a választ 'egyhangúan' elfogadjuk. ;)

(#61386) ShiTmano: "Ja, látom már, ott a hiba hogy kormányszarvat használ versenyen. :U"
Följebb bizony nem sokat találni. :)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#61393) Acef válasza Agyasima (#61383) üzenetére


Acef
addikt

ez a mez jobban áll neki ;)

[ Szerkesztve ]

(#61394) Hasaggymeg válasza 6030D (#61389) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Most látom,hogy van ott egy bringa is. :Y

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61395) Acef válasza HookR (#61392) üzenetére


Acef
addikt

Szerintem minimum CST vagy Continental

(#61396) ShiTmano válasza 6030D (#61389) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Egy sajnálatos esemény miatt a János kórház bejáratánál vettem.

(#61391) kovacs.adam9 THX. Megtekintem.

(#61392) HookR Ja, hogy amúgy a nőt kellett volna nézni. Én már öreg vagyok ehhez. Meg azér' gyerekek, ez egy kerékpáros topic, kéretik a lényegre koncentrálni. :) ;)

(#61394) Hasaggymeg Tőled nem is vártam mást. Mindenre van valami frappáns válaszod. :D

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#61397) HookR válasza Acef (#61395) üzenetére


HookR
addikt

Continental-ból találtam is, ellenben CST-ből nem igazán.

(#61396) ShiTmano: Nőt? :F A természet zöldjén akadt meg Hasaggymeg szeme is. Jól mondom? Persze egyesek lágyan domborodó kopár lankákat látnak a sűrű susnyásban is, jellemző...

:D

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#61398) ShiTmano válasza kovacs.adam9 (#61391) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nem sok minden látszik a képeken. Csak javaslat: Világos nappal, több szögből is készíts fotókat, esetleg közelit is a részletekről. A váznak amúgy mik a méretei? Nyeregvázcső hossz, vízszintes felsőcső hossz. Adatok nélkül zsákbamacska.

(#61397) HookR Jah, ez a topic lassan már maga a fertő. :D

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#61399) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Ez mennyire számít jó felszereltségnek? Egy 29" ktm volna. Azt hiszem ultra sport.

Vázanyag: Alumínium 6061; triple butted
Villa: Rock Shox Tora; 100 mm; lock out
Hajtómű: Shimano Deore; Hollowtech II; 175 mm; 22/32/44 fog
Középcsapágy: Shimano Deore
Lánckeréksor: Shimano HG50; 11-34 fog
Lánc: Shimano HG73
Hátsó váltó: Shimano XT Shadow
Első átdobó: Shimano Deore
Váltókar: Shimano Deore
Fék: Shimano M486 Disc
Fékkar: Shimano M486 Disc
Első agy: Shimano Deore Centerlock
Hátsó agy: Shimano Deore Centerlock
Felnik: Rigida Zac 2000 Disc; szegecselt; 32 furat
Küllők: DT Revolution; 2,0/1,5
Külsők: Schwalbe Racing Ralph; Black-Skin Evolution; 2,1
Kormány: Ritchey Logic; 31,8 mm
Kormányszár: Ritchey Logic; 31,8 mm
Kormánycsapágy: Ritchey Logic
Markolat: KTM
Nyeregcső: Ritchey Logic; 27,2 mm

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#61400) Runner_fxr válasza func93 (#61399) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Középkategóriás felszereltség. Jónak számít, de attól is függ, hogy mire szeretnéd használni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.