Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61301) Runner_fxr válasza Pttypang (#61300) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A súlynál sokkal fontosabb a szabályosság. Illetve az, hogy érezd a saját tested korlátait, úgy edz ahogy még az neked jó. 80 kiló fekve nyomva már nem egy kezdő súly, ez tény. Ha 60 kiló vagy akkor kb 30-35 kilóval kezdenék. A 20 kilós rúddal bemelegítve. Aztán fokozatosan emelve a terhelést. Tapasztalatból írom, hogy az izomtömeg fejlesztése baromi jótékony az ízületekre nézve, csak a fokozatosság elvét és a szabályosságot nagyon be kell tartani. Ami manapság megy a body és fitness világában az egy kabaré. Kb minden második bohóc edzőnek képzeli magát, közben egy szabályos gyakorlatot nem tud elvégezni.

Ja és még valami, csak abban a sportban lehetsz jó amit igazán szeretsz, muszájból semmit nem lehet jól csinálni. Én imádtam a súlyzós edzéseket, akárcsak a bringát, ezért elég szépen tudtam fejlődni.

[ Szerkesztve ]

(#61302) Runner_fxr válasza Pttypang (#61300) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha szabályosan végzed a súlyzós gyakorlatokat, megfelelő súllyal akkor az a vérbőség amit csinálsz az adott területen, nagyon jótékony hatású.

(#61303) fpeter07


fpeter07
veterán

Újabb achievementet értem el pályafutásom során. Elnyertem az "Üssön hasba a bringa másodszor is" díjat. Egyébként azt a néhány másodpercet leszámítva tök élvezetes volt a ride.

(#61304) ShiTmano válasza fpeter07 (#61303) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Azt hogy csináltad?

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#61305) Hasaggymeg válasza ShiTmano (#61304) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Megpróbált átesni a kormányon? :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61306) deicide válasza Runner_fxr (#61301) üzenetére


deicide
veterán

Az utolsó bekezdéshez: Nem szeretek futni, csak sikeres vagyok benne. Így az egész téli alapozás egy nagy "muszáj" volt, amit a hátam közepére nem kívántam. Cserébe most 4 nap alatt a Balaton körül 6 futással 90.1km-t mentem 3:48/km-es összátlaggal. Az eredmény kárpótol, de futni nem szeretek. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#61307) Napfénysüti

Két dologban kérnék tanácsot:
1. Párom cross bringáján a markolat sajnos nem cavaros így elfordul állandóan. Vennék rá neki valami ergonómikus markolatot ami így rögzíthető. Tippek erre? Ne legyen túl drága azért annyi kritérium lenne.

2. Kellene nekem egy új műhelypumpa. Ami lényeg hogy nyomásmérő és mindkét elterjedt szeleptípushoz alkalmas csatlakozófejjel rendelkezzen illetve tudjon legalább 8 bart. Itt mondjuk lenne egy kiszemeltem: SKS AIRKOMPRESSOR 12.0. Esetleg ennél jobb ajánlat 10k határig?

:R

Més que un club!

(#61308) krisztian7 válasza Napfénysüti (#61307) üzenetére


krisztian7
tag

Pont mindkettőben tudok segíteni:
- ha csak simán elfordul és ezt szeretnéd megoldani, elég, ha valami szalaggal (érdesebb duck tape) behúzod vékonyan a markolat alatt és nem fog elmozdulni
- ilyen pumpát vettem 1 éve, semmi baja, nekem tökéletesen működik, strapabírónak tűnik hosszútávra is, 7-8 bar könnyen meg van vele, nekem ennyi elég volt régen.

(#61309) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#61307) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hacsak nem valami ergonomikus a régi is,miért baj az ha lassan elfordul? Nejemé rögzíthető,ezért ha időnként nem forgatod csak egyik fele kopik sz@rrá. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61310) Napfénysüti válasza krisztian7 (#61308) üzenetére

Körömlakkot vagy mit is mondtak az elforduló markolatra megoldásként de inkább vennék egy normális markolatot mint mókolgassak.

Pumpáról köszi az infót, ezzel szemezek szerintem jó is lenne pár évre és még nem is drága. A minipumpám is egy SKS és az is elég jó eddig.

Hasaggymeg: ergonómikus a gyári is pont azért rossz. Már komolyan engem is zavar hogy szegénynek állandóan vissza kell tekernie. Ezért is ígértem meg hogy ha már együtt bringázunk időnként kap tőlem egy rendes markolatot.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#61311) #48525824 válasza Napfénysüti (#61307) üzenetére


#48525824
törölt tag

nekem bikefun air force one van, 3 éve teszi a dolgát, kétnaponta fújom a gumikat, tehát használva van rendesen.

(#61312) ivana válasza Napfénysüti (#61310) üzenetére


ivana
Ármester

Bem köröm hajlakk, amikor felrakod síkosít ha rászárad tart.

(#61313) atok666 válasza Napfénysüti (#61310) üzenetére


atok666
őstag

Hasznaltad mar a mini pumpat? Mennyire hasznlahato? (Epp tegnap rendeltem en is egyet, mert mondom kisertem a sorsot, hogy sose hordok magamnal se tartalek belsot, se pumpat :) es ugye addig jar a korso a kutra ... )

Atok

(#61314) Runner_fxr válasza deicide (#61306) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Na jó Te más kategória vagy. :) Akkor is elmész 100km-t tekerni ha vízszintesen fújja a szél az esőt az úton keresztbe. :) Azért nagy általánosságban elmondható, hogy hosszútávon és eredményesen akkor tudsz sportolni ha kedveled az adott sportot és nem muszájból csinálja az ember, de persze mindig vannak kivételek.
A legjobb példa a muszájból edzésre talán a nyárra kigyúrom magam, meg nyár előtt nem eszem semmit sem hogy lefogyjak emberek. Az edzőtermek rogyásig vannak ilyen felfogású emberekkel. Egy szabályos gyakorlatot nem tud csinálni, de már szteroidozni akar.

[ Szerkesztve ]

(#61315) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#61310) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én sem kennék körömlakkot vagy egyéb dzsuvát a kormányra,az biztos! :(

Amúgy mi a véleményetek a szivacs markolatokról.Komoly bringákon láttam őket,de nem még volt soha.Valakinek van tapasztalata velük?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61316) Napfénysüti válasza #48525824 (#61311) üzenetére

Most nekem is az van ([link]) de már ereszt a szelepnél meg a cső-ház csatlakozásnál is néha plusz ennek egyszerre csak 1 féle szelephez jó a feje (bár lehet cserélni de macera).

atok666: szerencsére túl sokszor nem kellett de amikor szükség volt rá akkor jól tette a dolgát. Bringás társamnak a Gavián lefelé defektnél is jól jött. SKS Raceday pumpával ráadásul tényleg tudsz 8 bar nyomást is a gumiba pumpálni csak győzzed karral. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#61317) rii


rii
nagyúr

sziasztok

azt szeretném megkérdezni, hogy izületi fájdalmat helyre lehet-e még hozni?

eléggé fáj a hüvelykujjam-tenyerem találkozásánál levő rész
régebben elkapott egy cudar időjárás, erős szembeszél, fent melegebb, lent hideg, emiatt kb. 0 fokba kaptam az esőt, ami már nem tudott hóvá kristályosodni

és most h huzatos helyen vagyok (albérlet is az remélem meg tudom oldani egy héten belül), állandóan fáj

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#61318) kacsyx válasza Hasaggymeg (#61315) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Szerintem pont az alsóbb kategóriákban van szivacsmarkolat. Legalábbis a csapzott régi montimon az volt. Előnye, hogy ha lelocsolod nyáron vízzel, pár percig hűti a kezed :D
Hátránya: szétkopik, könnyen kiszakadozik, néha még a kezem is zsibbasztotta, a por belemegy, higiénia szempontjából sem biztos, hogy előnyös.

(#61319) krisztian7


krisztian7
tag

Én se láttam még drága bringán. Amit használtam szivacsmarkolatot az pedig olcsó típus volt, és kb fél hónap után semmi tartása nem volt, nem tudom a drágább milyen, de nem erőltetném. :(

(#61320) deicide válasza Runner_fxr (#61314) üzenetére


deicide
veterán

Azzal én is sokat találkozom, igen, hogy hirtelen, gyorsan szeretne tartós eredményt. Na az nem megy. Aztán olyankor el is megy a legtöbbnek a kedve, amikor mondom, hogy ez nekem kb 3 évembe telt. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#61321) rii válasza rii (#61317) üzenetére


rii
nagyúr

(#61322) Runner_fxr válasza deicide (#61320) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Neked 3 év, azt se felejtsük el. :) Kevésbé elszántan, átlag embernek az még 6 év alatt se biztos, hogy menne. Szerintem ez az azonnal akarok mindent a mai felgyorsult világnak köszönhető. Van ami megy gyorsan, de az edzéshez idő kell, pláne azoknak akik világ életükbe "tesiből felmentett" egyének voltak.
Meg aztán annyi baromságot is lehet olvasni edzéssel kapcsolatban, ilyen gyorstalpalón végzett "edzőktől". :) Még a saját fizikumukat sem ismerik, de ők akarnak tanácsot adni.

[ Szerkesztve ]

(#61323) Hasaggymeg válasza kacsyx (#61318) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+(#61319) krisztian7 ... :R ...akkor olyant nem veszek.

(#61321) rii...ha vigyázol rá szerintem idővel meggyógyul.Ezek lassan gyógyulnak és a mozgatás a legjobb gyógymód nekik.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61324) koxx


koxx
MODERÁTOR

Van egy RS recon 351-es telóm, melyik boltba érdemes elvinnem szervizeltetni? A mester bike-ra vagy a hugo bike-ra gondoltam első körben.

(#61325) HookR


HookR
addikt

Új pedál menetes részét be kell kenni valamivel, mielőtt betekerem a hajtókarba, vagy mehet úgy, ahogy kivettem a csomagolásából? Valami vékony áttetsző réteg van rajta, mert ragad a kezem utána, ha megfogom.

Illetve még egy kérdés: fejcsőre szeretnék valami vastagabb, áttetsző öntapadós fólia féleséget ragasztani, hogy ne dörzsölje ki a bovden, erre van valakinek konkrét tippje? Vagy hogy hol keressek a célnak megfelelőt?

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#61326) 6030D válasza HookR (#61325) üzenetére


6030D
Ármester

A pedál menetét érdemes bekenni zsírral, lehet, hogy van rajta gyárilag is, de ha teszel pluszban, az nem gond. Ha betekered, a felesleget úgyis kinyomja magából, aztán letörlöd.

Lehet kapni matrica szettet is (1000-4000 Ft), de bármelyik írószerboltban van A/4-es öntapadós átlátszó fólia, kb 2-300 Ft-ért, abból akkorát és olyan formát vágsz ki, amit szeretnél. Én pl. raktam a fekete hajtókarra is, nincs semmilyen kopás az oldalán.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#61327) rob210


rob210
nagyúr

Sziasztok.

Lassan jön a jó idő, elő is vettük a bicikliket leszervizelgettem amiket kellett.
Megvolt a próbaút is.

Kérdés a következő:
Milyen gumiköpenyt vegyek egy 26"-os aszfalton használt (1.75 ös) biciklire? (az esetek 5%ban kerülök földútra)
Most schwalbe land cruiser volt fent de kirepedezett hosszanti irányba elég csúnyán ezzel a szezont már nem vállalnám be.

Renault power

(#61328) HookR válasza 6030D (#61326) üzenetére


HookR
addikt

Thx :R

(#61327) rob210: A Schwalbe Land Cruiser sajnos ilyen, hamar kirepedezik, de ez inkább csak esztétikai probléma. Én addig használtam, míg el nem kopott a futófelület. Olcsóbb alternatívának ott a CST Traveler Cross (C1313).

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#61329) Eagle16 válasza Hasaggymeg (#61315) üzenetére


Eagle16
addikt

Nekem ilyen szivacsos van a mostani bicajon (MTB, munkába-boltbajárós :) ), nekem nagyon bevált, kényelmes, nem csúszik rajta a kezem. Már jó pár éve rajta van és nem ment tönkre sem. A gyári gumis valamit cseréltem le rá, szerintem jó...

Kérdésem is van. Szerdán érkezik az új bicaj és rájöttem hogy ezen valószínűleg nem motorszelep lesz, nekem meg csak olyan pumpám van. Új pumpát kell venni, vagy lehet kapni pumpa tömlőt külön? Ilyen nagyon régi fajta pumpám van, ilyesmi. Jó lenne ha nem kéne teljesen újat venni, mert azt most nem kalkuláltam bele az árba.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#61330) Byk01 válasza Eagle16 (#61329) üzenetére


Byk01
senior tag

[link]
Első találat a google-ban pumpatömlő keresésre.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#61331) ivana válasza rob210 (#61327) üzenetére


ivana
Ármester

CST C1384, jóval gyorsabb leszel tőle 6baron :D

(#61332) Eagle16 válasza Byk01 (#61330) üzenetére


Eagle16
addikt

Aham, hát remélem ilyen van az itteni boltban is. Köszi. Később azért csak jó lenne valami nyomásmérős pumpa is persze, mert így találomra felfújni azért nem olyan jó.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#61333) ivana válasza Eagle16 (#61332) üzenetére


ivana
Ármester

Amúgy van ilyen fém presta motorszelep átalakító is...

(#61334) rob210 válasza ivana (#61331) üzenetére


rob210
nagyúr

Köszi de mint írtam 1.75
Ezen nem is szeretnék változtatni.
Amit írtál az meg csak aszfalt és 1.4 es.

Én most a contikat nézegettem, de nem tudom melyiket érné meg. :F

Renault power

(#61335) rob210 válasza HookR (#61328) üzenetére


rob210
nagyúr

ez jónak tűnik, de ez a cst mennyire megbízható?
Milyen minőséget képvisel?
Nem vagyok profi országúti kerékpáros, de ha kell kiadok kicsit többet egy megbízható jó minőségű gumiért.
:R

Renault power

(#61336) ivana válasza rob210 (#61334) üzenetére


ivana
Ármester

Földutat írtál azon ez röhögve elmegy 38-as... A cst teljesen jó nincs vele baj, összes bringámon az van :)

(#61337) rob210 válasza ivana (#61336) üzenetére


rob210
nagyúr

Oké akkor lehet, hogy az a másik cst lesz amit a "kolléga" ajánlott az szimpatikus volt amúgy is.

Köszi, mindkettőtöknek.

Renault power

(#61338) Acef válasza Eagle16 (#61329) üzenetére


Acef
addikt

Eagle16
Lehet venni átalakítót, de ha ezen is 700×28-as külső van, akkor azt még benzinkúton, kompresszorral sem tudod rendesen felfújni. (7-8bar kell bele)

A Lidl most akciózza/ta?/ a műhelypumpát, szerintem vegyél egyet.

[ Szerkesztve ]

(#61339) Pttypang válasza Acef (#61338) üzenetére


Pttypang
veterán

Miskolcon is csak egy kut van a szentpeteri kapuban, ahol 10 barig tud fujni a pumpa tudtommal, de van :DDD

Everybody lies.

(#61340) Eagle16 válasza Acef (#61338) üzenetére


Eagle16
addikt

Hát ez nem valami biztató. 700x28-as igen, a montihoz elég volt ez a régi pumpa is, mert 54mm széles gumi van rajta :D Ahhoz nem kellett nagy nyomás hogy jó legyen.

A Lidl-ös sajnos már későn jutott eszembe, pedig vettem is lánckenőolajat meg szerszámkészletet, mindkettő elég jó. Ez a pumpás dolog meg csak most jutott eszembe, és tegnapelőtt már csak a kis vázpumpa volt, azzal meg nem sokat érek.

Ebike-ról majd amúgy is rendelek, ez az Air Force elég jó árban van. Kár hogy műanyag, de azt írja 11 bar-ig bírja.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#61341) HEAHEA válasza Napfénysüti (#61307) üzenetére


HEAHEA
tag

Szia Napfénysüti és persze mások is, aki(ke)t érdekel a fórumtársak közül. Pumpával kapcsolatban, nemrég jött nekem egy hirdetés, SKS pumpákat akcióznak: ITT.
Másfél hete vettem egy Beko műhelypumpát,amit ajánlották nekem az országútimhoz, osztozom a testbike-osok véleményekkel.

[ Szerkesztve ]

(#61342) Hasaggymeg válasza rob210 (#61327) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

http://www.sportoutlet.hu/shop/kerekpar/kulso-gumi/continental-tour-ride-26x175-kulso-gumi

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61343) BlacKSouL válasza atok666 (#61123) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nos? Vagy még nem próbáltad?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#61344) ivana


ivana
Ármester

(#61345) -=RelakS=- válasza ivana (#61344) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Milyen szép hangja volt, amíg összeszedte magát :D

Az ajánlatok között meg jött egy ilyen szembe :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#61346) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#61345) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azt hittem előbbi autóbringakeréknél nincs tovább...de hát van.Ez. :W

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#61347) ShiTmano válasza ivana (#61344) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Próbálta volna meg az első keréknél. Ott összerogyott volna. A fronthajtású autóknál ÁLTALÁBAN 62:38%-os súlyeloszlás van. Pl. itt is [link] Ergo az első kerekekre több mint 1,6-szor akkora tömeg jut. :U

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#61348) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Így rendeljünk külföldről törékeny cuccot!? :W
[link]

Hasaggymeg mit szólsz Te ehhez?

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#61349) rii válasza ivana (#61344) üzenetére


rii
nagyúr

boldog lennék, ha visszakaphatnám azt a 20 mp-et, amit ez elvett az életemből .....

mert ez .... szóra sem érdemes ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#61350) ivana válasza ShiTmano (#61347) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem akkor az oldal irányú terheléstől szimplán eltört volna a tengely akkor is ha egybe marad :DDD

Amúgy én meg gcn-es videókat néztem a tévén és feldobta ezt :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.