Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#282651) lsebestyen válasza ZavaBalazs (#282644) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nekem sem jött be ez a soudal. Molten Speed Wax. ;)

(#282652) Dark Archon válasza ZavaBalazs (#282647) üzenetére


Dark Archon
addikt

Külföld. De már jó, hogy megint kapni :) Rendelj nekem is akkor már 2-t, légyszi :DDD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#282653) eddie1978 válasza lsebestyen (#282651) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Még egy szavazat a Molten Speed Wax-ra. Jó cucc.

(#282654) -=RelakS=- válasza jjeahh (#282640) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem úgy értettem :D

Tudod, amikor mondják neked, hogy baj van a fékkel, ránézel, de már nem látsz hasznos cuccot a fékpofákon, és visszakérdezel, hogy "What brake?"

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#282655) semmiho válasza rétisün (#282635) üzenetére


semmiho
tag

Sok éves megoldás, a PRC stucnikon ugyanígy történik a rögzítés ~10 éve már (Merida és Centurion saját márka alatt forgalmazza sok éve - Kalloy Uno néven olcsóbban is kapható).
Hasonló szintén a RaceFace Turbine R - van egy ilyen stucnim a fiókban, csak onnan tudom. :)

(#282656) 6030D válasza ZavaBalazs (#282647) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem az lesz a fő bibi az ES600 és M520 között, hogy előbbit arra találták ki, hogy egyszer becsatolsz, 3 óra múlva meg ki, utóbbit meg arra, hogy többször ki-be lépsz a pedálba. Napi ingázósnak nem lesz jó az ES600, de "edzőbringára" attól még működhet.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#282657) A Zéé válasza fulton (#282643) üzenetére


A Zéé
addikt

köszi!
Kapok kölcsön egy pedált vallas-tól próbára, aztán utána tisztább lesz a kép :)
Mindenhol olvasom ezt az elborulást az elején, hát... Igyekszem majd nem összehozni, földön feküdni a járgány mellett/alatt elég szánalmas érzés, ismerem sajnos, kihagynám :N
Mivel néha azért használnám majd "commuting" (erre nem tudom mi a frappáns magyar kifejezés) dolgokra is bicajt, ezért szimpatikus a felemás pedál. Ha kell ilyen, ha kell olyan. Meg hát nem is outira megy, szóval ilyen lezserségek talán beleférnek :B

Just a simple Lineman...

(#282658) Speedy007


Speedy007
őstag

temu-ról rendelt közületek bármilyen szerszámot vagy segéd eszközt kerékpár szervízeléshez? Ha igen mi a véleményetek?

(#282659) fulton válasza A Zéé (#282657) üzenetére


fulton
addikt

Nézd, én egyszer sem borultam az SPD törénettel valóban megszokható, saját döntés alapján végig jártam a "létrát" amit írtam. (click'r - Spd). Egyébként sikerült valami 500ft bukóval tovább adni a pedált.. szvsz.
Leginkább a testi/ruha sérülést kívántam ezzel elkerülni.

Még ami így eszembe jutott és fontos is lehet, a Deora Xt T8000 pedálnál, az spd résznél két kis ponton támaszkodik csak fel a talp, nincs süllyesztve a pedálba, úgy mint pl az ES600 nál (ez nagyon jó, és kényelmesebb használatot ad) nagyobb felületen fekszik fel a cipő a pedálra (hasonlóan mint az SPD-SL nél) ugyanis a stoplis becsatoló rész süllyesztve van.

[ Szerkesztve ]

(#282660) csak egy


csak egy
friss újonc

Sziasztok . Kérdésem volna hátha valaki tud segíteni . van egy Túrakerékpárom Riverside 500 -as ezen szeretnék első lánctányért cserélni . Jelenleg egy 36 fogas van fent de egy nagyobb fog számút szeretnék rá. Csak nem tudom mi az ami még el fér rajta (38 vagy 40 fogas ) . Illetve hátul lánckerekek: 11/ 36 van fent ide létezik olyan ami feltehető pl: 10/36 ? Ha valaki rendelkezik ilyen jellegű tapasztalattal és segítene ellőre is köszönöm . :DD

(#282661) fulton válasza fulton (#282659) üzenetére


fulton
addikt

De lábjegyzetbe tenném e hsz-hez még: ez is inkább akkor hasznos mikor teljesítmény is fontos (taposod rendesen a pedált olykor), "erőátvitel is jobb, és kevésbé hajlamos a talp megfájdulni tekerés közben-nekem ez a tapasztalatom). Ilyen túrázgatós tekeréshez majdhogynem lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

(#282662) velizare válasza 6030D (#282656) üzenetére


velizare
nagyúr

igen, így a másik oldalát lehet valamennyire aerora csinálni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#282663) fulton


fulton
addikt

Nekem is lenne egy kérdésem:
Azon emberek véleménye érdekelne, akik tapasztalatból írnak: aki TLR abroncsot tömítő folyadékkal használ országútin, 80-85Psi (környéki) nyomáson.

Ami érdekelne:
-milyen tejet használ ekkora nyomásra, azt milyen időközönként szokta utántölteni (mennyi ideig áll el az abroncsban).
-milyen tapasztalata van defektekkel kapcsolatban, megfogta-e mennyi PSI vesztés árán,
-járt e már úgy hogy ruhára került a "tej" okozott e kárt benne.
-milyen időközönként takarítja ki a gumit a maradéktól?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#282664) vallas válasza A Zéé (#282657) üzenetére


vallas
senior tag

majd megmutatom a tuti tanulós módszert...
persze ha használja az ember, el fog dőlni vele egyszer kétszer, de ez benne van...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#282665) Friczy válasza Hasaggymeg (#282626) üzenetére


Friczy
senior tag

Sport terasz szerintem még nincs nyitva.

(#282666) A Zéé válasza vallas (#282664) üzenetére


A Zéé
addikt

motorosra is azt mondják, hogy 2 féle van... Aki el fog esni, meg aki épp a földön fekszik. Ezek szerint az SPD pedálos bringásokra is ez igaz? :D

Just a simple Lineman...

(#282667) lsebestyen válasza Speedy007 (#282658) üzenetére


lsebestyen
addikt

Aki rendelt, az elégedetten használja, aki meg nem rendelt az leostobázta a többieket, hogy miért vesznek hulladékot. ;] Szerintem itt zárhatjuk is a témát, ha visszakeresel, akkor találsz bőven róla hozzászólást, mert volt, hogy napokig erről ment a diskurzus. :R

(#282668) Friczy válasza A Zéé (#282601) üzenetére


Friczy
senior tag

PD-EH500-at használok én is, pár éves használat után elégedett vagyok vele.

(#282669) lsebestyen válasza fulton (#282663) üzenetére


lsebestyen
addikt

Bár nem csoporttag de neki lenne róla véleménye. :P YT shorts De Gendt bukásáról.

(#282670) Speedy007 válasza lsebestyen (#282667) üzenetére


Speedy007
őstag

nem rosszból kérdezem ne érts félre, van egy két jó cucc ami fel keltette az érdeklődésemet de nekem valamiért nagyon wish-s szagú emiatt vagyok óvatos

(#282671) dom1n0 válasza lsebestyen (#282669) üzenetére


dom1n0
senior tag

Itt kiderült mi volt a probléma? Lehet esetleg szerelési gond is szerintem simán...

(#282672) Ringman


Ringman
nagyúr

megjött a gore c5 kantáros nadrág, azt hittem kicsit vékonyabb a szivacs benne, de csak felpróbálva nem kényelmetlen. M-es méret jónak tűnik

(#282673) lsebestyen válasza dom1n0 (#282671) üzenetére


lsebestyen
addikt

A túl nagy nyomás + inkompatibilitás (felni + gumi) elvileg.

(#282674) fulton válasza lsebestyen (#282673) üzenetére


fulton
addikt

Elég nagy malőr egy ilyen szinten - ha ez volt.

(#282675) Ringman válasza lsebestyen (#282673) üzenetére


Ringman
nagyúr

etrto szerint nem kompatibilis a párosítás, zipp szerint igen (25-ös felnihez volt fent 28-as külső). a nagy meleg sem segített vsz.

a csapat szerelője azt nyilatkozta, hogy betartotta az előírásokat, pl. a max. nyomást.

(#282676) lsebestyen válasza Speedy007 (#282670) üzenetére


lsebestyen
addikt

Keress vissza tényleg. Én vettem egy nyomatékkulcsot, teljesen jó minőség, ezt bemertem írni ide, de le lettem hurrogva, hogy ilyet itt még csak megemlíteni sem szabadna.

(#282677) lsebestyen válasza Ringman (#282675) üzenetére


lsebestyen
addikt

+ @fulton: egyébként néha megmosolyogtató dolgokat lehet elcsípni innen onnan, amit nem is gondolnánk WT szinten...Rajt előtt 5 perccel nyeregállítás, kerékbe pumpálás versenyző által, stb. :))

(#282678) fulton válasza Ringman (#282675) üzenetére


fulton
addikt

akkor kapásból hookless felni is...
#282677lsebestyen : tegnap 16-17 fokban nyári rövid nadrágba öltözve, nyári zokni, felülre viszont hosszú mez ment hálós alá-val, úgy néztek rám a városban mint akik nem láttak még biciklist :D mindenki beöltözve, sapka, dzseki... süt a nap 17 fok arany idő. Isteni volt így gurulgatni 1 órácskát a városban, érezni a levegőt. 15 fok alá esett fordultam is home. A minap meg full nyáriban is karikáztam , az is nagyon jól esett.

[ Szerkesztve ]

(#282679) ZavaBalazs válasza Dark Archon (#282652) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

komoly? bedobok szívesen kettőt, nyugati/kápmegyer vonalon szoktam mozogni. valaki még?
kb milyen távra elég egy ilyen adag? országút, esőben csak akkor megyek, ha váratlanul elkap, vagy ha börzsöny ring van.

#282651lsebestyen: első körben maradnék a csöpizősnél, majd aztán meglátjuk. jól néznek ki ezek a hokikorongok, de gondolom ehhez kell valami kontrollálhatóbb olvasztótégely is, nem csak fazékban olvasztgatod találomra az 1600 fokos szenkó főzőlapon :D

#2826566030D: persze, én is a kolosy tér - kápmegyer szakaszon állapítottam ezt meg, nem egy rendes körön. mondjuk gondolom akinek számít a pedál aerosága, az nem sima spd-vel megy amúgy sem.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#282680) Ringman válasza fulton (#282678) üzenetére


Ringman
nagyúr

az.

inkább erre kéne uci-ban, nem a túlságosan befelé forgatott fvk-ra

---
#282677 lsebestyen
csodálatos!

(#282681) lsebestyen válasza ZavaBalazs (#282679) üzenetére


lsebestyen
addikt

Viccen kívül most épp Sencor főzőlapot használok hozzá. :DDD De minimum teljesítményen, időnként hústűvel monitorozom a hőjét, ha már kezd bemelegedni akkor gyakrabban ránézek. Max 93°C lehet, különben megég a viasz a leírás szerint. Leírásban crock potot javasolnak, mert az szép egyenletesen melegíti fel sok idő alatt.

#282678fulton: tegnap már én is rövidnadrágban mentem, felülre azért vettem aláöltözőt + karmelegítőt. :K

[ Szerkesztve ]

(#282682) SpaceKombajn válasza Maximum1 (#282637) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Annyit beszélünk a kajáról, hogy kifőzök egy láncot és melegítek egy kis waxot rá sodónak. :DDD

WAX-ot iszok és ISO-vel kenem a láncot ;]

spacetime

(#282683) Hasaggymeg válasza csak egy (#282660) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

11-esnél kisebb hátul csak kerékcserével megy, elől meg szerintem a Deca honlapján írja valahol mekkora megy fel legnagyobb...továbbá...36/11 olyan 80-as csapásszámnál már ~35km/h, így szerintem gyakorolj legalább 75-80-assal pörgetni és akkor cserélj első tányért ha utána is kevésnek érzed. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#282684) dom1n0 válasza lsebestyen (#282681) üzenetére


dom1n0
senior tag

Én mióta elkezdtem kijárogatni idén, 12-15 fokokban, mindig röviggatyában mentem, + egy snowboardos aláöltöző+Deca RC100 átmeneti kabát + Decás szélkabát rá.
Amit megfigyeltem, hogy kell csősál, és sisak alá biciklis polársapka.
Így is hűvös kicsit még a szél miatt, de azért elviselhető.

(#282685) Fall-N válasza lsebestyen (#282681) üzenetére


Fall-N
veterán

Érdemes lenne kitalálni egy külön waxoláshoz való elektromos ketyerét. Le is védetem. ©®™

(#282686) Hasaggymeg válasza Fall-N (#282685) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mótvá! [link] :D

Más...xar kínai. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#282687) velizare válasza fulton (#282678) üzenetére


velizare
nagyúr

ja, a héten én is rövid cuccban mentem. reggel mondjuk néztek is eléggé, délután/este már nem annyira.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#282688) SteveAd válasza dom1n0 (#282671) üzenetére


SteveAd
tag

Mi lett volna? "Fakocka" (T. Pista) :DDD
[link]

(#282689) dom1n0 válasza SteveAd (#282688) üzenetére


dom1n0
senior tag

:o Pedig a 303S szettet is nagyon dicsertek nekem (az ugye hookless), en is azzal szemezek :U
Tuzetesen vegigolvasva a biztonsagi hab akadt bele a villaba, azert allt meg hirtelen.

When you look at the images of Thomas de Gendt’s bike, his tire came off, the safety foam inside got caught in the fork and that locks up the front wheel," Hansen added in his interview with Velo.

mas: talaltam egy eleg jo osszefoglalo irast zonakrol, mi az ertelme ezekben edzeni, mennyit, stb stb. [link]

[ Szerkesztve ]

(#282690) Ringman


Ringman
nagyúr

csináltattam podiart talpbetétet a téli cipőbe, kíváncsi vagyok milyen lesz, a nyomástérkép érdekes lett, bajlódok egy lábujjammal egy ideje (begyulladt vmiért többször is), na arra nem terhelek egyáltalán

[ Szerkesztve ]

(#282691) Ringman válasza dom1n0 (#282689) üzenetére


Ringman
nagyúr

most vsz. ezt a szettet venném outira (factor az anyacég): [link] vagy egy dt swiss agyas szettet ruedascustomról.

(#282692) dom1n0 válasza Ringman (#282691) üzenetére


dom1n0
senior tag

Nezegettem ezeket a Black Inc kerekeket, de nem vagyok meggyozve errol az all-road dologrol megmondom oszinten.
Ami viszont most nagyon nott a szememben, a swiss side, azzal szerelik a wt-ben a van ryseleket is, es jol mennek.
Franc se tudja, az en szintemre meg meg szerintem a karbon is csak fancy, nem hiszem ereznem az elonyet tulsagosan...

[ Szerkesztve ]

(#282693) SteveAd válasza dom1n0 (#282689) üzenetére


SteveAd
tag

En azert meggondolnam nagyon a hooklesst. Par grammot leszamitva nem igazan latom az elonyeit (kiveve gyartoi oldalrol: olcsobb), ugyanakkor tul sok negativ velemeny olvashato a rizikoirol.
Amugy a Zipp agyakrol is vannak velemenyek (nem tul jok). Ha kerek, akkor DT Swiss (vagy Swissside), Campa/Fulcrum felso kategoria (nem az ipari csapagyas, amivel Fultonnak is gondja volt)

(#282694) dom1n0 válasza SteveAd (#282693) üzenetére


dom1n0
senior tag

Megmondom őszintén azért jött ez a Zipp 303s hookless dolog, mert dumáltam a Kerékpárhangolós Zolival, és mondta hogy ő neki is 303S van fent, és elég sokat megy, és eddig full hibátlan és vagy 5-6 defektet megfogott.
Ez így jól hangzik valóban.
Viszont azért olvasni a neten nem annyira jókat valóban...
Én is a Swiss Side, vagy HUNT felé húzok jelenleg inkább.

(#282695) fulton válasza SteveAd (#282693) üzenetére


fulton
addikt

"gondja" van így helyes. azért tettem "rovátkába a szót" mert továbbra is fenn áll a dolog, de használom belátásom szerinti beállítással.
Zipp agyakról én sem sok jót olvastam főleg az alsóbb kategóriáknál. Könnyen beázik mosásnál.. és hasonlók rémlenek.

[ Szerkesztve ]

(#282696) Ringman válasza SteveAd (#282693) üzenetére


Ringman
nagyúr

gravelre bevállalnám a hooklesst max 2-2,5-bar nyomásra (terepen még kevesebben megyek 40c-nél is), outinál nem, főleg nem ilyen szélességi arányoknál (25 mm belső felniszélesség + 28 mm külső?)

kerekenként inkább 20-30-50 g a difi, de az sem jelentős egy hobbikerékpáros szintjén.

(#282697) SteveAd válasza Ringman (#282696) üzenetére


SteveAd
tag

Jogos, nyilvan nyomasfuggo.
Van aki mar a UCI-tol varja, hogy tiltsak be a hooklesst (talan tulzas, de ertelmesebb szabaly lenne mint a zokniszar-meregetes pl.).

(#282698) Ringman válasza SteveAd (#282697) üzenetére


Ringman
nagyúr

érdekes lenne a tiltás, zipp, enve, giant/cadex kerekek mennének a levesbe szezon közben? egyáltalán megvan még nekik a régebbi "öntőforma"?

(#282699) jjeahh válasza dom1n0 (#282694) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A Hunt kerekeket mostanában sok helyen szidják, pinkbikeon is olvastam rossz véleményeket, asszem cade media is lehúzta volt, mapdec szintén, hambini szerint is vacak. Olvasottak alapján és ezeket kerülném: Alexrims, Hunt, Fulcrum, Trifox. Biztos ezek is gyártanak jót, de én nem merném bevállalni. Mavic a topikban közkedvelt, DT szintén, mostanában a 9Velo-t is nagyon dicsérik, meg az Elitewheels-t, utóbbi a topikban is van már pár.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#282700) dom1n0 válasza jjeahh (#282699) üzenetére


dom1n0
senior tag

Huh ez se jó hír :N :((
Akkor marad a Swissside inkább ezek szerint? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.