Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#283651) Mezga Aladár válasza Hasaggymeg (#283650) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

2017 TDF, nem igazán horror, max ez a perec.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#283652) Fall-N válasza Hasaggymeg (#283591) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem csak akkor derülnek ki igazából a hibák, ha szét kell szedni valamiért ezt - azt. Most így összeszerelve lehet nem látszanak vagy tapasztalhatóak a gondok. Az is elképzelhető, hogy normálisabb OEM vázak ezek, csak nehezebbek, mint egy "átlagos" tajvani váz és át lettek címkézve. Sava vázakról van videós teszt, attól nem ájult el senki, hogy milyen jó lenne.

(#283653) Tin válasza f4lcon (#283643) üzenetére


Tin
veterán

Tudom, láttam is, de tegnap még valakinek linkeltem is. Amúgy az a szakállas montis arc csinálta, nem a GCN.

#283644-=RelakS=-: kösz, eggyel azért lejjebb olvashattam volna a válasz előtt :D

[ Szerkesztve ]

(#283654) Fall-N válasza Ixion77 (#283613) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem amire használom bőven elég (Bryton 320 van jelenleg). Igazság szerint a színes LCD-t nehezebb napfényben látni, oda kell a nagyobb fényerő, ami eszi az akkuidőt. Nekem a fontosabb adatok nézésére és rögzítésére bőven elég. Nem mondom, hogy nem tetszenek a drágább modellek, de nekem nem érnek 70-100ezer Forintot. Azon az áron inkább jobb féket vettem. ;]

A telefon meg akkuidőben rosszabb, ha elesik és törik drágább pótolni. Ha OLED kijelzős, akkor szépen be is ég a statikus tartalom miatt. Másrészt kezelhetlenül nagy is a kormányon, egyáltalán nem tetszik rajta.

Ha neked bejön, qkkor használd úgy, nekem a telefonnak a zsebben a helye.

[ Szerkesztve ]

(#283655) Fall-N válasza Lacerta (#283646) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem szűnt meg, a Heavy Tools az mai nevén a KTM. A KTM biciklis üzletágának semmi köze a KTM motoros és quados céghez.

(#283656) Ringman válasza Hasaggymeg (#283609) üzenetére


Ringman
nagyúr

[link]

Félmilliárd forintra becsülik csak decemberre a Temu reklámköltéseit piaci elemzők. Arra is figyelmeztetnek, hogy ha sikerrel uralja le a piacot a kínai kiskereskedő, akkor eltűnnek a mostani kedvezmények, és egy olyan kereskedő maradhat a nyakunkon, akivel szemben nehéz lesz érvényesíteni a vásárlói jogokat. A hazai kereskedők védelme érdekében állami beavatkozásra is számítanak, de létrehozták a Temu Indexet, hogy megmutassák mennyire nyomulnak a kínaiak.

(#283657) Lacerta válasza Fall-N (#283655) üzenetére


Lacerta
aktív tag

A KTM vígan gyártott bicajokat saját néven a Heavy Tools-szal egyidőben ( sőt korábban is ).
Hogy megvették a HT-t és kukázták a nevet, vagy kerékpáros örökség nélkül nélkül szűnt meg a HT, azt nem tudom, de a HT nevet egy ruhaipari cég vette meg végül.

(#283658) jjeahh válasza Mezga Aladár (#283632) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Még egyben van, biztos sz*r ;] . Amúgy ez a sisak 5 csillagot kapot a virginia tech-en :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#283659) SteveAd válasza Lacerta (#283657) üzenetére


SteveAd
tag

Es aztan volt a HiTec is (az egyik Heavy Tools alapito teso valt ki ezen a neven). DH/DS-ban ez meg az ezredfordulon komoly nev volt itthon :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#283660) Lacerta válasza Fall-N (#283654) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Van egy 6 éves Xiaomi telefonom. Tekeréskor a kormányon lakik, hóban-hőben stb.
OLED kijelzős.
Egyszer sem törtem össze, nincs beégve a képernyője, és ha nem megy folyamatosan a képernyő, egy napot simán eltekerek vele ketyegő gps-szel, BT-on nyomva a zenét.
Nem kezelhetetlen, viszont igen jól látszik rajta a térkép. :D
De azzal egyetértek, hogy computer helyett nem való. Aki GPS-t használ computer helyett, az meg is érdemli.
Kell egy hagyományos computer, ami kerékfordulatból megmondja, mennyit megyek, és mennyivel. Minden másra pedig ott a telefon.

(#283661) Tin válasza Lacerta (#283660) üzenetére


Tin
veterán

Ha külön erre a célra van telefonod, akkor az a komputer, nem? :)

Én nem raknám fel a kormányra a telefonom, drága ahhoz, meg abban van csomó adat, kulcs, ráadásul a folyamatos rázkódás kinyírja a képstabilizátort. Nekem a teló övtáskában van, elő sem veszem, ott az órám, azon látok minden értesítést és tudok telefonálni is. Amúgy az órám is trackel külön (pozíció + HR).

(#283662) Lacerta válasza Tin (#283661) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nem, a computer látja el a computer funkciókat, telefonon a térkép és a track rögzítés fut.
Meg zene, térdes képek, üziváltás a haverokkal. :)

(#283663) Hasaggymeg válasza Lacerta (#283662) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Így, hogy mondod az, hogy térdes képeket nem tud készíteni nagy hátránya a Garminnak.🤔...mondjuk automatán, legalább óránként egyet és posztolja is itt. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#283664) tisn válasza Hasaggymeg (#283609) üzenetére


tisn
addikt

evi 5k korul tekerek
emiatt vettem a neuzer coruier dt melle egy cube-t (nulane pro fe)

most hogy mar par honapot hasznaltam (15 fok alatt szobabico van, szoval hiaba oszi vasarlas, meg nem futott tul sokat), az a tapasztalatom, hogy jo, jobb, mint a ncdt, de kulonosebben nagy kulonbseget nem erzek. ami van az is inkabb a szelesebb gravel gumi miatt adodik.

lehet en vagyok igenytelen, meg az is lehet, hogy egy 2 millas karbonos gepnel ereznem a kulonbseget, de ez nemikepp csalodas (annak ellenere hogy jo bicaj, szeretem a cube-t)

szerk: azt viszont remelem, hogy a megbizhatosag es a szervizelhetoseg jobb lesz, abban volt nemi kuzdelem a neuzerrel.

[ Szerkesztve ]

(#283665) Ixion77 válasza Lacerta (#283660) üzenetére


Ixion77
őstag

"Kell egy hagyományos computer, ami kerékfordulatból megmondja, mennyit megyek, és mennyivel."

Ez érzékelő kérdése. BT-n vagy ANT-on kommunikál, a telefonos programok ugyanúgy fel tudják dolgozni a jelet.

#283661Tin
"Én nem raknám fel a kormányra a telefonom, drága ahhoz"
Nem kötelező a drágát vinni.

"övtáskában van"
Az övtáskádban simán lehet hogy többet rázkódik mint egy olyan tartón, amin direkt van
rázkódás elleni védelem. Eséskor meg sokkal valószínűbb hogy törik, mivel ami a kormányon van, az ott is marad, és a kormány szélessége megvédi a becsapódástól. Ami viszont az öveden, az simán becsapódhat egy kőre, te meg rá a súlyoddal. Kulcs meg nyilván nem lehet ugyanabban a táskában...

Én kormánytáskába szoktam elrakni ha túl meleg van, vagy olyan helyen megyek ahol féltem valamiért.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#283666) Kro válasza Fall-N (#283655) üzenetére


Kro
tag

Érdekes. Nálunk van egy KTM szaküzlet, ott egyben vannak a bringás és motros gépek, ruhák meg minden.

(#283667) tisn válasza Ixion77 (#283665) üzenetére


tisn
addikt

nekem felso csovon levo taskaban van, az eleg vedett hely.

(#283668) Speedy007 válasza Tin (#283661) üzenetére


Speedy007
őstag

Én ilyet használok a Lidl-ben vettem kormányra szerelhető táska féleséget ami telefon tartó lenne. Érzékeli még az ujjlenyomatot az olvasó is bár a 6.3"-s telefonom Xiaomi 13 kissé nehezen fér el benne mert nem nagy a kijelzőnek ki alakított felület. Lusta vagyok venni KM órát a kerékpárra a telefon meg képes mérni külső app segítségével GPS-nek köszönhető a távolságot és a sebességet nekem több nem kell mellesleg a térképet is lehet így nézni ha túrázni mennék vele .Képstabilizátor meg köszöni szépen jól van. Szerintem nem kell félni tőle hogy az OIS vagy EIS meg halna hiszen bármitől meg tudna makkani akkor eséstől,ütődéstől,futástól stb.

[ Szerkesztve ]

(#283669) Tin válasza Ixion77 (#283665) üzenetére


Tin
veterán

Nem szeretek két telefonnal mászkálni, mert nagyon hosszú ideig kellett, és kb 2 éve lett elegem belőle, így a harmadik számom inkább átirányítom egy másikra. Lenne amúgy "olcsó" telefonom, igazából van is egy, de sokkal egyszerűbb a rendes telefonommal menni, abban benne van minden, az hozzá van kötve az órához, arról van megosztva a net, azzal tudok fizetni, és sorolhatnám a végtelenségig. Mellesleg a Karoo2 200€ volt, és dedikált komputer, nem éri meg telefont venni.

Nem, az övtáskában nem rázkódik össze, ahogy a belső szerveid sem, mivel az a testeden van, ami elég hatékonyan csillapítja a mikrorezgéseket. Ellentétben a kormánnyal, ami kevésbé jól. Nem tudom, milyen rázkódás elleni védelmed van, de a legtöbb tartó sajnos rázkódik, és pont ezek az apró rázkódások nem tesznek jót a telefonnak.

Amúgy ha leesek a bringáról, akkor nem a telefonom miatt fog leginkább fájni a fejem. És de, a kulcsom is az övtáskában van. Ha érdekel, a telefon benne van egy légmentesen lezárható uzsis zacsiban, amit előtte kicsit felfújok (víz + ütődésvédelem), előtte van egy csomag zsepi (esetleges leesésnél védi), az övtáska belső cippzáras zsebében meg némi pénz és egy irat (általában a jogsim), illetve a lakáskulcs, ami nyitja a garázst és a pincét is (az 1 db lapos kulcs, kulcscsomó nélkül). Az övtáska meg hátrafelé van fordítva.

#283662 Lacerta: van nálam telefon, de jobb szeretem zsebben tartani, mint a kormányon. A komputert meg jobbnak találom, mint a telefont, mert sokszor amúgy sem kell a navigáció, monitorozni meg jobb az.

#283668 Speedy007: asszem pont ezt láttam ősszel, akinek nincs komputer, annak teljesen jó, de nekem útközben nem kell a telefon, mivel van komputer.

[ Szerkesztve ]

(#283670) Hasaggymeg válasza tisn (#283664) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Van ilyen, főleg ha túl nagy az árkülönbség és ezzel együtt az elvárások is az új bringával szemben.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#283671) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Mótvá?
Zero Friction Cycling és a gyertyaviasz [Juhtubus]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#283672) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ezt a Wheeltop markat sem lattam meg. Outira komplett elektromos valtas szettjuk van. :)

Egy dragabb kinai vazra siman feltennem. Piszok jo budget bike epitheto igy.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#283673) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Mára is egy térdes Mallorca nyugati részéről ;) 130km 2300m szint jött össze ma, jókat lehet itt bringázni, meg tudnám szokni.

[ Szerkesztve ]

(#283674) chubby2o6 válasza Lacerta (#283623) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Akkor a Giant vázam sem lenne jó neked :( . 19"-os, nekem 174 cm-hez nagy volt. Nem használhatatlanul nagy, de érezhetően.

(#283675) balintbaba válasza MPowerPH (#283672) üzenetére


balintbaba
tag

Azért annyira nem occsó, hidrós fékekkel 750 EUR. A 105 Di2 kb. 1100 euró, de kapsz mellé mindent, már csak váz, kormány és a kiegészítők kellenek. :F

(#283676) Friczy válasza Lacerta (#283660) üzenetére


Friczy
senior tag

Én a GPS-t hagyományos computer mellett használom.

(#283677) Lacerta válasza chubby2o6 (#283674) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nem, ezért mondtam, hogy sajnos nem lesz jó.
De a tiédnél legalább előre tudni lehetett, hogy nagy lenne.

(#283678) MPowerPH válasza balintbaba (#283675) üzenetére


MPowerPH
félisten

Lehet, hogy nem a 105 a szintje. A 105 egyebkent is csak egy Deore, nem?
Na meg nem kell kabelezni, approl konfiguralhato. Kicsit modernebb. :)

Don't Tread On Me

(#283679) Hasaggymeg válasza lsebestyen (#283673) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Itt meg csúnyabbik arcát mutatja éppen a tavasz. :O

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#283680) Friczy válasza MPowerPH (#283678) üzenetére


Friczy
senior tag

Nem ismerem teljesen a jelenlegi MTB családot, de ha ugyanaz, mint régen (XTR, XT, LX, Deore, .... ), akkor a 105 inkább az LX, fentről a harmadik.

(#283681) Lacerta


Lacerta
aktív tag

GPS vs. computer vs. telefon:

Kinek mi az igénye.

Nekem fenn van egy olcsó kínai computer, kb. mindent tud ami nekem kell, és nem tépem ki a hajam, ha tönkre megy, vagy ellopják. A távolságot, a sebességet, az időt, a hőmérsékletet elég pontosan megmondja, és nem kell azzal bohóckodni, hogy kapcsolódik-e? :D Felpattintom, mér. Direkt vezetékest választottam, hogy még a szenzorral se kelljen pöcsölni.

A telefont meg GPS-nek használom ( direkt olyat vettem ami tudja az L1/L5 sávokat is ), jó tracket húz, és rendes térképet tudok rajta használni, amit menet közben, tűző napon is jól látok ( sőt, pofázik ha beállítom az útvonalat ). Ha unatkozom, zenét hallgatok róla, meg lövöm a képeket. Egy mozdulat azt is levenni a kormányról, ha fotózni akarok.

Nekem ez az igényem. Másnak más.

(#283682) jjeahh válasza MPowerPH (#283672) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Seth a monti váltót kipróbálta anno: [link] . Lehet azóta még reszeltek rajta.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#283683) Lacerta válasza Hasaggymeg (#283679) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Tavasz?! Esik a hó Bánkúton. :Y
Innen légvonalban csak pár km.

(#283684) zsocy válasza Friczy (#283680) üzenetére


zsocy
őstag

A mostani MTB lineup nem teljesen ilyen, hanem XTR, XT, SLX, Deore, Alivio, Acera, Altus
A 105 az inkább SLX ezen a skálán.
Amúgy ha nem a neveket nézed hanem a számkódjukat akkor könnyebb megfeleltetni egymásnak őket, az SLX pld a 7000-es széria, és a 105 is 7000-es az országúti vonalon.

lsebestyen, gyönyörű lehet, bárcsak egyszer eljutnék én is ide bringázni...

[ Szerkesztve ]

(#283685) zsocy


zsocy
őstag

Tegnap végre sikerült kipróbálnom a Deore 6100-as fékeket, hát ezek fognak mint a zöld festék. Bármikor be tudom blokkolni a hátsót, betonon is akár, viszont nagyon adagolható, egyre erősődik ahogy húzom, csak a végén blokkol. Nagyon nem bánom ezt az upgrade-et.
Kiváncsi vagyok mit csinál majd igazi terepen, csak épp most esik az a drága eső, ami felszáradt az is újra vizes lesz hétvégére...
A Nobby Nic-ek is faszán tapadnak, gravel jellegű köves és enyhén sáros erdei talajon is nagyon biztos az útfogás. 2.4-es szélességgel mondjuk legyen is az.
Betonon meg olyan mintha ebike-al mennék, na nem mert könnyű tekerni hanem mert úgy zúg mint egy motor :)

(#283686) balintbaba válasza MPowerPH (#283678) üzenetére


balintbaba
tag

Szerintem nem érdemes így összehasonlítani, ez a 105-ös Di2 sokkal jobb és modernebb a maga kategóriájában, mint a japánok csúcs XTR Di2-ja.

Szerintem már ezt sem bonyolult összerakni, nyeregcsőből kell húzni egy kábelt a középrészig, onnan meg még kettőt a váltókig. Egyszer kell amúgy is csak jó esetben összeszerelni és Shimano appról ugyanúgy beállítható/frissíthető.

Nekem továbbra is az a véleményem, hogy montiknál utcahosszal jobbak a SRAM cuccai, országúitnál pedig még mindig picit a Shimano van előnyben.

[ Szerkesztve ]

(#283687) IzI


IzI
senior tag

Olyan próblémám lenne,hogy amikor váltok le,akkor a "fogáspont,amikor kattan" nagyon későn van,szinte teljessen behuzom a kart.Ezen tudok állítani? Most volt bowden cserén,mert elszakadt. A másik váltó teljessen jó,az gyári,még nem volt szerelve. Nem akartam problémázni a szerelőnél ,nem tragédia,de nem olyan jó mint a régi.
Valami ilyesmi váltókarom van [link]

Valami húzásról beszélt,de akkor se értem mi köze van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#283688) dom1n0 válasza balintbaba (#283686) üzenetére


dom1n0
senior tag

Mire gondolsz elony alatt outin srammal szemben?

(#283689) balintbaba válasza dom1n0 (#283688) üzenetére


balintbaba
tag

A Sram fejlődött ebben a tekintetben, de a Shimano első váltója még mindig jobb. A többi pedig inkább a japcsi gecizésének és általános felfogásának köszönhető, minden jó dologra szabadalmuk van. Synchro shifting, fékváltókarok tetején lévő vezérlő gombok.

Sram mellett szól, hogy talán jobban ki van találva a váltás, viszont én nem szeretem sem Sram DUB hajtókarjait, sem az XDR kazettatestet. A 10-es lánckereket és a Sram áttételeit sem gondolom olyan nagyon jónak. :F

(#283690) Fall-N válasza balintbaba (#283689) üzenetére


Fall-N
veterán

Valahol érthető. A SRAM az MTB-kkel kezdte, így viszonylag későn kezdtek el outi váltókat fejleszteni. A Shimano meg jópár éves előnyben van az outi terén, nagyon régóta reszelgeti az Ultegra és a Dura-Ace alkatrész családokat. A technika meg szivárog náluk lefelé, így a 105-ösök is megkapják a csúcs szériák technikáját, olcsóbb anyagokból.

(#283691) Kro válasza Hasaggymeg (#283618) üzenetére


Kro
tag

Tudom ciki, de én ezt művelem. :D
Bár csak akkor mikor idegen terepre merészkedek pl Pilisbe (idén Börzsöny és Mátra is tervbe van mondjuk) :)
Arra az évi pár alkalomra sajnálok beruházni egy navis eszközre,bár a jövőben nem tartom kizártnak azért. Főleg ha többször jutnék el ilyen kirándulásokra, nagyobb szükségét érezném tuti.

(#283692) dom1n0 válasza balintbaba (#283689) üzenetére


dom1n0
senior tag

Ha jol olvastam eddig, a synchrora van megoldasa a sramnak is, a felso gomb le lett vedve shimi altal igen :D
A tobbi szerintem nagyreszt megszokas kerdese :)
Par nap es okosabb leszek :))

(#283693) avl válasza Lacerta (#283681) üzenetére


avl
aktív tag

:R

(#283694) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nincs valakinek szetkopott 28 szeles Conti GP5000 -es gumija?

Don't Tread On Me

(#283695) Hasaggymeg válasza Kro (#283691) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem kínos, miért lenne az?! :N ...mindenki azt használ amit jónak lát, nem muszáj mindig a legcélszerűbbnek mondott dolgokat csinálni. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#283696) MPowerPH válasza balintbaba (#283689) üzenetére


MPowerPH
félisten

Campagnolo?

Azert outik teren a Campagnolo bir a legnagyobb multtal. Es nekik is ott az elektromos szettjuk.

A DUB nekem sem jott be. Az XD/XDR szerintem zsenialis.... A felfogatas is, es a kazettak tervezese is.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#283697) Ringman


Ringman
nagyúr

jól olvasom, hogy r2-bikesnál is ingyenes a visszaküldés az egész eu-n belül?

(#283698) Ringman válasza MPowerPH (#283696) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem a campagnolo gyak. versenyképtelen már (árban mindenképp), nem is tudom, hogy touron használja-e vmelyik pro team.

(#283699) MPowerPH válasza Ringman (#283697) üzenetére


MPowerPH
félisten

Minden nemet shopban az... :) Rose, bike-discount, meg meg van 1 bolt. De az osztrak boltbol vett cipomhoz is kaptam egy kinyomtatott return labelt, ha nem tetszik... :)

mod: Nem ismerem, azert kerdeztem. A Super Record EPS azert brutal... Ott minden lehetseges elem karbon.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#283700) velizare válasza lsebestyen (#283673) üzenetére


velizare
nagyúr

:O pokolra jutsz, ugye tudod? mi meg fossá ázunk itthol...

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.