Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#282151) SteveAd válasza Hasaggymeg (#282149) üzenetére


SteveAd
tag

A pressfit helyett eleg sok gyarto hozza vissza a menetest (BSA vagy T47), az nem igazan egy sikersztori.
Kiforrni meg akkor tudna, ha a fekkabelre lehetne valami eletkepes gyorscsatlakozot tenni amivel nem lesz levegos a rendszer. Talan a Formula SpeedLock ilyen

(#282152) lsebestyen válasza Hasaggymeg (#281977) üzenetére


lsebestyen
addikt

Tavalyi sztori: alapvetően ha van lehetőségem rá, akkor mindig elengedem a kamionosokat, na ezt úgy hálálta meg, hogy szépen egyenletesen gyorsított fel -> álljak be mögé, elvisz egy darabon. Először óvatos 50 körülit nyomott, de szerintem látta, hogy az laza, utána mentünk 70-80 között is, de 80 körül az 50/11 elfogy egyszerűen. Annál a tempónál pedig már sajnos tekerni is kell, 50 körül elég néha egyet egyet rúgni a pedálba.

De amúgy tényleg jó fej volt, amikor pl kiszakadtam mögüle akkor lelassított, amikor látta maga előtt, hogy fékezni kell majd, akkor először kitette az elakadásjelzőt, stb. :D

Random jármű mögé viszont 50 felett már nem állok be, olyan tempónál nincs menekvés ha valami para van. Másik, hogy ismeretlen utakon szintén nem állok be stéherbe. 50 fölött szorosan egy kamion mögött nem tudod lekövetni a pálya vonalvezetését, kátyúkról nem is beszélve.

Szóval ha valaki ilyenekre vágyik, az inkább a transitos ismerősét kérje meg, aki tud is vezetni és nem fog hirtelen fékezni. :R

(#282153) SteveAd válasza MPowerPH (#282150) üzenetére


SteveAd
tag

En szeretem ha a kabelrengeteg lobog a szelben (Scott Twinloc ftw) :D
Komolyra forditva, a letisztultsag helyett en inkabb a konnyebb szerelhetoseget szeretem (a kormanycsapagyon belul vezetesnek meg vannak negativumai, ld. Semmiho korabbi hozzaszolasat)

(#282154) Mezga Aladár válasza SteveAd (#282146) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nekem a 11/13 fogaknál volt ilyen gond.

#282152lsebestyen👍

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#282155) SteveAd válasza Mezga Aladár (#282154) üzenetére


SteveAd
tag

A 11-est kicsereltem 12T-re (ami hivatalosan nem is lenne kompatibilis, mivel 12-25 sorhoz van es mashol a rampa), de azzal szepen valt szerencsere

(#282156) Mezga Aladár válasza SteveAd (#282155) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én visszaváltottam a 11/32 sorra.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#282157) Dark Archon válasza Wombath (#282147) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nemrég olvastam még egy tippet, hogy befőttes üvegben és brigéciollal érdemes próbálkozni. Mivel volt itthon (a víz bázisú), nem is hagyott nyugodni a dolog, megléptem. S ahogy te is írtad, vízforralóból öntöttem mellé vizet.

Ég és föld volt az eredmény! :C Bár bizonyára az első kör is segített, de ahogy elindult a gép, fél perc után már fekete volt a brigéciol. 5 perc után vettem ki a láncot és a fogaskerekeket (amik befértek az üvegbe), és enni lehetne róluk. Szóval, igen, nem mindegy a folyadék, meg a hőfok. Meg könnyen lehet, hogy az üvegen keresztül jobban érvényesül az ultrahang. Fogok venni UH löttyöt, de a lényeg, hogy jó lesz ez!

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#282158) zsocy válasza semmiho (#282142) üzenetére


zsocy
őstag

Srácok, már ne haragudjatok meg, de aki ezen a képen nem egy szép vádlit, combot és egyebeket lát, hanem az integrált kábelezést az már nem ordíthatja a jelszót Kathi Bélával! ;]

Amúgy persze szép az az S-Works is, látszik hogy használják.

(#282159) jjeahh válasza zsocy (#282158) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1, a kis manó Sina Frei-nek nem is rossz itt a combja, nekem legalábbis elterelte a figyelmem a kábelvezetésről :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#282160) balintbaba válasza jjeahh (#282159) üzenetére


balintbaba
tag

Ízlések, én vádlit, combot látok, csak szépet nem. :DDD Bár állhatna ilyen férfias "tönk" lábakon Magyarország gazdasága az is biztos. ;]

(#282161) velizare


velizare
nagyúr

gyáááá

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#282162) Hasaggymeg válasza jjeahh (#282159) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

#metoo ;]

#282161velizare...szivárvány tehát mehet a városházára a homlokzatra. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#282163) -=RelakS=- válasza velizare (#282161) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mesélj, mi a gond? :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#282164) Ringman válasza velizare (#282161) üzenetére


Ringman
nagyúr

szuper, a tartósságra kíváncsi leszek!

(#282165) jjeahh válasza velizare (#282161) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én a terhelés alatti váltásra vagyok kíváncsi :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#282166) velizare válasza jjeahh (#282165) üzenetére


velizare
nagyúr

hát az lesz, általában akkor jut eszembe, hogy fel kellett volna tenni a legnagyobb kerékre, amikor még visszavan másfél szint a mélygarázsból. ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#282167) velizare válasza Hasaggymeg (#282162) üzenetére


velizare
nagyúr

ezzel fogom odaláncolni, é!

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#282168) chubby2o6 válasza velizare (#282161) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Az LMBTQ-ból te melyik betű vagy? ;] :DDD

(#282169) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

na gyerekek, ha már fulton is képes volt biciklit venni, akkor nincs kifogás, tegnap #newbikeday volt... :))


ez itt egy 2016-os (bár az eladó sem teljesen biztos benne) basso astra, 105 R7000 szettel, a kerék mavic ksyrium SLR, kb 1.4 kg, és vicces hangot ad ki fékezéskor (csak az enyém a videóval szemben alu). radar, bryton, első lámpa, kulacstartók már felkerültek rá az előzőről, a nyereg és a nyeregtáska még nem, így most 8.3 kg, kb 8.6-8.7 körül meg fog állni menetkészen. nagyon durván meg lehet vele lódulni, igazi pay-to-win a 11.5 kg (ebből 2.2 kg a kerékszett) csepel után :)) de nem meglepő, nyilván minden jobb rajta. 25 mm GP5000 (és az előző felnin levő 25-ös michelin lithion.2-vel szemben tényleg 25mm, nem 27.5 mm), vittoria latex belső, defektig marad, utána meglátjuk. tényleg, latex igényel speckó kezelést, vagy ragasztható hagyományos folttal?
kíváncsi leszek majd valami nagyobb körön milyen lesz, mert most csak egy rövidet tudtam menni, és még ott is pirosat kaptam, ahol nincs is lámpa :((( de azért így is fülig ért :)


itt a térgyes kép, sajnos a fulton teszten 0/2, mint látható beleér a cipőm a kerékbe, illetve 16-os sincs ebben a 11-28-ban :o előre túrtam kicsit a netet, hogy találok-e olyat, amiben vagy nincs rajta 11-es fogas, vagy nagyobbakat ugrik a könnyű fokozatoknál (ami rajta van, az 28-25-23-21-19), és az így felszabadult helyett van benne egy 16-os, találtam is egy sram sort (28-25-22-19), meg egy microshiftet (28-24-21-19), amibe befért a 16, de a próbaút alapján megleszek nélküle is. amúgy is, amivel vettem, az szép állapotú, először ellövöm, mire ez elkopott, addigra meg főképp nem fog hiányozni asszem :DDD

Sebestyén, remélem nem haragszol meg, nem tudtam ellenállni :C

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#282170) Ringman válasza ZavaBalazs (#282169) üzenetére


Ringman
nagyúr

fasza bringa!

latex igényel speckó kezelést, vagy ragasztható hagyományos folttal?

azt hiszem külön folt való hozzá, mint a tpu-khoz is.

(#282171) dom1n0 válasza ZavaBalazs (#282169) üzenetére


dom1n0
senior tag

Gratula, sok elvezetes kilit es hatszelet :)

(#282172) MPowerPH válasza ZavaBalazs (#282169) üzenetére


MPowerPH
félisten

Gratula az uj gephez. :)

Jo lenne mar lenyomozni a topiktarsakat, akik Stravan fent vannak. Meg arra is lusta voltam, hogy PH csopibol utan nezzek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#282173) MPowerPH válasza zsocy (#282158) üzenetére


MPowerPH
félisten

En mindent neztem, csak azt nem, ki ul rajta. :D Akar le is szallhatna, tul sokat takar.

Don't Tread On Me

(#282174) szuszinho válasza ZavaBalazs (#282169) üzenetére


szuszinho
őstag

Grat!

Ezt a boltot ismeri valaki?

(#282175) jjeahh válasza MPowerPH (#282173) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem ülhetne inkább Loana Lecomte rajta, aki mondjuk szintén nem topik kedvenc, mert vékony és nincs nagy csöcse. A többség az enyhén zsíros csajokat preferálja ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#282176) Wombath válasza jjeahh (#282175) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Én nem, plusz egy szavazat Loanára!

(#282177) Napfénysüti válasza ZavaBalazs (#282169) üzenetére

Grat, szép gép! :R

MPowerPH: a PH csoportban ott vannak a nickek.

Més que un club!

(#282178) lsebestyen válasza ZavaBalazs (#282169) üzenetére


lsebestyen
addikt

Grat hozzá, bitang masina! :C
Én nem haragszom, nem nekem kell majd új kerékszett után nézni, főleg úgy, hogy megüsse ennek a szintjét. :P

(#282179) Dark Archon válasza ZavaBalazs (#282169) üzenetére


Dark Archon
addikt

Kár, hogy nem nagyítható a kép, de így is elég b*szónak tűnik :)) Sok balesetmentes km-t! Amúgy nekem is beleér a lábam a kerékbe, még a 2XS vázon is. Most a sárvédővel meg főleg.

velizare: bocs, de nekem ez a pocsolyákban levő olajfoltot juttatja eszembe, nekem nem jön be :) Inkább lenne arany vagy mittomén.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#282180) Ringman válasza Dark Archon (#282179) üzenetére


Ringman
nagyúr

az is a neve, oil-slick :)

(#282181) RexpecT válasza ZavaBalazs (#282169) üzenetére


RexpecT
addikt

Egészséggel nyűdd!! :D

(#282182) Csokicsibesz válasza jjeahh (#282175) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Szerencsére Loananak van rendes bringája, nem kell egy túlárazott Meridát hajtania ;]

(#282183) ZavaBalazs válasza Dark Archon (#282179) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

fura, nekem se nagyítja, lehet, hogy azért, mert nem feltöltött kép, hanem straváról belinkelt, passz :F új ablakon nyitva teljes méretben megy.
igen, igazi b*szógép, ez lett a stravás beceneve is :B

#282178lsebestyen: tudom, csak hülyén néz ki, amikor valaki tanácsot kér tőled, megmondod, hogy ne csinálja a dolgot, erre csinálja a dolgot. :DDD

#282170Ringman: közben túrtam kicsit, ezek szerint javítható sima készlettel is, pont ezt használom. na még nézelődök kicsit, egy videó nem videó :)

köszi mindenkinek! :R

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#282184) parandroid válasza ZavaBalazs (#282169) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

:C

Azt meg kell hagyni, hogy a tésztazabálók biciklit tervezni nagyon tudnak!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#282185) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Silcától veszek "csokit".
Budapest-Gödöllő viszonylatban kell valakinek valami tőlük? Köszöntésképp van 10% kuponom :D

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#282186) Maximum1 válasza ZavaBalazs (#282169) üzenetére


Maximum1
őstag

Grat!
Nagyon pöpec kiállása van.
Mennyi volt, ha nem titok?

(#282187) 6030D válasza ZavaBalazs (#282183) üzenetére


6030D
Ármester

Most akkor én vegyem meg a Campást? :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#282188) mauimagic válasza Hasaggymeg (#282162) üzenetére


mauimagic
aktív tag

...szivárvány tehát mehet a városházára a homlokzatra. ;]
Pedo-knak is van zászlaja? Ja igen, a narancs... ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#282189) -=RelakS=- válasza -=RelakS=- (#282185) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Senki?
Mondjuk amikor megláttam az árakat, kb a waxuk érheti meg, meg a "csoki" annak, aki nem akar új láncot pucoválni. A többi ár megkönnyezendő.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#282190) Sleek válasza ZavaBalazs (#282169) üzenetére


Sleek
senior tag

Gratula a bringához. :) Nem kell ennyire alászedni a kormányt kanyarban, mert úgy is driftelni fogsz :C

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#282191) Kro válasza RexpecT (#282107) üzenetére


Kro
tag

Elég jó ajánlat, ahogy látom szín és méret is van. Én kb ennyibe vettem a ht 4-est. De itthon vettem. Lehet nem is mertem volna bevállalni a külföldi rendelést. :)

ZavaBalazs#282169: Gratula a géphez!

[ Szerkesztve ]

(#282192) Sleek válasza Ka999 (#282043) üzenetére


Sleek
senior tag

Helló milyen árban gondolkodtál ? 1/4 3/8 esetleg 1/2 colos csatlakozás ?

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#282193) ZavaBalazs válasza Maximum1 (#282186) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

nem titok, 420-ért vettem (+10-ért egy extra 105-ös láncot meg egy m520 pedált, szóval reálisan inkább 410-415 körül)

#2821876030D: vedd, de lehet verekedni kell majd érte Pufival ;]

#282190Sleek: ja tudom, ez csak kis kollektív vérszívás szegény fulton fórumtárs irányába :))

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#282194) Tin válasza Dark Archon (#282157) üzenetére


Tin
veterán

Makacs retkes Smoove-ot nekem a Brigéciol úgy feloldotta, hogy kristálytiszta lett a lánc. Annyi, hogy 2 körös áztatás volt, közben pedig forróvízzel lemostam róla a Brigéciol, plusz 1 kör izopropil alkohol a végén, itt már nem kell vizes mosás. Se rozsda, se semmi. És ez jó volt a KMC X9 láncra is, meg a teljesen új Shimano CN-HG701-re is. Petróleumot mondják még, lehet, hogy azt is bepróbálom, bár most már ülepítettem a Brigéciolt, hogy ne fogyjon el annyi. Az UH-s tisztító szerintem nem sokat ad hozzá ehhez, bár talán az üvegben rázogatást megspórolod vele.

(#282195) Sleek válasza ZavaBalazs (#282193) üzenetére


Sleek
senior tag

Gondoltam :) A Vecsési 56-os méretű bringa ez ? :)

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#282196) Tin válasza velizare (#282161) üzenetére


Tin
veterán

Jól néz ki, de amúgy miért ilyen drágák ezek? Mi bennük a speckó?

(#282197) ZavaBalazs válasza Sleek (#282195) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

azaz! már augusztus óta el volt mentve marketplace-en, most szántam rá magam :D

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#282198) Tin válasza ZavaBalazs (#282169) üzenetére


Tin
veterán

De jól néz ki, gratulálok! :R

(#282199) vallas válasza ZavaBalazs (#282169) üzenetére


vallas
senior tag

Pacek a bringa.... hátszelet hozzá ;]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#282200) semmiho válasza SteveAd (#282145) üzenetére


semmiho
tag

Igen, pletykák szerint az XC-s Flight Attendant cuccal együtt debütálhat.
Itt is tárgyalják az új Epicet, nem olvastam még végig: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.