Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#277551) Csokicsibesz válasza mauimagic (#277541) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Nem Kelet-Európai oldalról közelítem meg hanem márka oldalról. Ha valamelyik cég tovább akar lépni az OEM státuszból akkor saját márkát kell építenie. Ezt csinálják többen is.

Szerintem el fog jönni az a pont amikor egy kínai cég úgy gondolja, hogy ideje szintet lépni és elkezd partnereket keresni.

Már most is látszik, hogy melyik márkák esélyesek erre pl. Winspace, Trifox, Lightcarbon.

Nézd meg az autókat, szerintem 5 évvel ezelőtt nem nagyon hallott senki Európában a BYD-ről, aztán hopp ma már az egyik legnagyobb autógyártó. Tetszik-nem tetszik, ha egy országban tudnak autót fejleszteni és építeni, akkor ott tudnak kerékpár alkatrészt is.

(#277552) Ixion77 válasza Csokicsibesz (#277551) üzenetére


Ixion77
őstag

"ha egy országban tudnak autót fejleszteni és építeni, akkor ott tudnak kerékpár alkatrészt is"
Tudjad már milyen fórumon vagy! :Y Elfogadható kerékpáralkatrész gyártásához minimum F1-es tapasztalat kell! :DDD

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#277553) flash- válasza Fall-N (#277457) üzenetére


flash-
veterán

ú ez igy most nincs előttem amit mondasz.esetleg egy videó erről van?

Hasaggymeg:
na ezt nem tudtam, fb topicban csakashimanobowden megy mindig.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#277554) mauimagic válasza Csokicsibesz (#277551) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Nézd meg az autókat, szerintem 5 évvel ezelőtt nem nagyon hallott senki Európában a BYD-ről, aztán hopp ma már az egyik legnagyobb autógyártó.
...Kínában...
Errefelé meg:
"BYD debuted in Europe in late 2021 with one model in Norway, but two years later – with five models offered in eight markets, including France, Germany, Italy and U.K. -- its share remains negligible. In Europe, BYD sold just 13,250 cars through November, equivalent to a 0.1 percent market share."-2023 novemberi állás szerint...

[ Szerkesztve ]

(#277555) Csokicsibesz válasza mauimagic (#277554) üzenetére


Csokicsibesz
tag

A link egy regisztrációhoz kötött oldalra visz.

Az, hogy mennyi autót adtak el az EU-ban annak nincs köze ahhoz, hogy mekkora egy gyártó. Évi 3 millió eladott autó azért nem kevés, a Tesla nem éri el az évi 2 milliót (szintén van gyára Kínában).

De a BYD helyett hivatkozhattam volna a Geely-re is, amit Európában Volvo név alatt kicsit ismertebb. A Volvot 82%-ban a Geely tulajdonolja.

A Kínaiak eléggé a spájzban vannak, lehet ezt tagadni. De a jelenlegi trendek abba az irányba mutatnak h az európai autógyártóknak lesz konkurenciája Kína irányából is.

(#277556) Napfénysüti válasza mauimagic (#277554) üzenetére

Mondjuk Kína lehet nagyobb piac mint egész Európa...

Més que un club!

(#277557) Tin válasza Tin (#277540) üzenetére


Tin
veterán

Ahogy most utánanéztem, és összehasonlítottam a GP5000 All Season (AS) és az S változatokat, hátha másnak is hasznos lesz.

Az S változat javasolt nyomáson 10.3-11.4W között szerepel a 23-25-28-32 méretben, azonos komfort mellett meg mindegyik 11.5W körül. 7 bar körüli nyomáson 10W körül van. 4 bar körüli nyomáson 14-15W. Súlyra 196-221-235-278g. Defektpontszám: ?-36-34-?

Az All Season (AS) változatnál ugyanez a 25-28-32-35 méretben 7 bar nyomás környékén 11W körül van, tehát 1-2W-al nagyobb gördülési ellenállás az S-hez képest. Sajnos a 32/35-ös méretnél csak az alacsony nyomás (3 bar) adat látszik, az 16W körül van, ami hasonló az S-hez. Súlyra 282-345-384-417g. Defektpontszám: 43-46-57-54

Vagyis úgy fest, hogy az AS és az S változatok hasonló gördülési ellenállást tudnak azonos nyomáson, talán 1W előnye van az S-nek. Súlyra viszont az AS változat +100g-al nehezebb az S változathoz képest, ami gyorsításnál és mászásnál azért számít. Az AS változat viszont jobb defektvédelemmel rendelkezik, még a gravel gumik között is az élmezőnyben van. És persze kevésbé kopik, tehát tartósabb.

Az adatok alapján azt mondanám, hogy akinek nem fontos minden gramm, és belefér a kb +10€ árkülönbözet a jobb defekttűrésért és a hosszabb élettartamért, az jobban jár az All Season változattal.

Most már csak azt kell eldöntenem, hogy 32-es vagy 35-ös, de szerintem az utóbbinál maradok. A különbség nem csak az ár, hanem pl. a Schwalbe-nál a kettő között van a váltópont, tehát a 32-es már elmegy az SV16-os standard belsővel (115g), a 35-öshöz viszont már kell az SV17 belső (standard: 150g). Igaz, mindkettőhöz használható az SV18 könnyített belső (105g), de az drágább, és az csak 40 mm magas szeleppel létezik.

(#277558) dom1n0


dom1n0
senior tag

Gorgos kollegak: Probaltatok az uj trendet, fel gumilabdat a gorgo ala?
Milyet raktatok ala? Valoban kenyelmesebb igy?

(#277559) SteveAd válasza balintbaba (#277544) üzenetére


SteveAd
tag

Mondjuk a Zippnek pont nem a legjobbak az agyai :) De azert ha valaki nem arerzekeny, akar LA-ben, akar Bp-en, lehet, hogy meg mindig inkabb egy Bora Ultra WTO-t vesz a Lun Hyper helyett (sulyra azonos, de sajnos a Campa 2x annyiba faj).
No meg azert vannak meg a "megfizethetetlen" kategoriaban a Princeton Carbon Works es tarsaik, ott nem pusztan a presztizs van, hanem azert kicsit tobb mint egy kinai kerekben.

Montis fronton meg USA-ban azert van pl. a helyben gyartott es nem is tularazott kanadai We Are One, vagy a Santa Cruz/Pon istalloban a Reserve (akar DT agyakkal), ha ilyen kaliberre fajna a fogam, ezekben azert jobban megbiznek mint egy kinaiban (nem a gyartas helye miatt, hanem a minosegbiztositas miatt)

(#277560) szimpláncsak válasza Csokicsibesz (#277555) üzenetére


szimpláncsak
tag

Csak a byd-nél is kiderült, hogyha normális minőségben akarsz gyártani valamit, akkor nem nagyon tudsz olcsóbb lenni. Ott van a byd seal, ami a tesla model 3 ellenfele és kb. ugyanannyiba is kerül :) .
Persze bicónál nagyobb az árrés és biztosan lehet olcsóbbnak lenni, de kétlem, hogy aki 1-1,5 millió forint között akar bringát venni az nem a nagy márkák közül fog válogatni, még ha a kínai olcsóbb is lesz valamennyivel. Ugye a váz meg a kerék egy dolog, de a groupsetet nem hiszem, hogy olcsóbban fogja kapni a sram/shimano-tól, mint más gyártó, az meg a bringa árának egy jelentős része :) Ott van példának a VanRysel, ami milyen nehezen tud kitörni az "áruházi sz@r" státuszból és a drágább bringáikat csak elvétve látni, talán most hogy ott lesznek a World Tour versenyeken változik valami. :)

(#277561) Hasaggymeg válasza jjeahh (#277526) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem vásárolok előre mert legrosszabb esetben is csak valamikor nyár elején fog kelleni és így is van egy új gumim amivel nem tudom mit fogok csinálni. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#277562) jjeahh válasza szimpláncsak (#277560) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egyelőre csak találgat mindenki, majd kiderül mi lesz. Ha már Winspace:

Csinálhatnának valami mtb vázakat is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#277563) fulton


fulton
addikt

Egy valami nem szimpi azért a fulcrum elsőnél, hogy itt is szórakozni kell a beallítás es meghúzás kettőssel, mint a simi kónuszoknal kellett a gyorszárral...

(#277564) Lacerta válasza Lacerta (#277431) üzenetére


Lacerta
aktív tag

No, nem bírtam ki, megmértem ismét az átlépőt.
A 780mm amit írtam az 780mm, itt finoman érinti a farpofáimat a vízszintező, a zacsik érződnek, de még OK.
800mm-nél már szoros fenékben a léc.
830mm-nél koppan a léc a medencémen, oda már erővel kell húzni.

Most akkor melyik a releváns?

Mondjuk mind S-es vázméret a 171 centis magassághoz.

(#277565) Lacerta válasza velizare (#277527) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Ravasz, nagyon ravasz. :)
Árban meg ott van mint a dupla sztender ami a törött vázamon van, bár az legalább dupla.

(#277566) Lacerta válasza Hasaggymeg (#277561) üzenetére


Lacerta
aktív tag

...vagy úgy jársz, mint én, hogy megveszel mindent előre, és aztán nem lesz mire feltenni, mire sor kerülne rá. :)

(#277567) vallas válasza dom1n0 (#277558) üzenetére


vallas
senior tag

Én már gondolkodtam rajta, de eddig nem léptem meg....
decás-t szokták mondani [link] de nekem 4 kéne... lehet spúr vagyok de drágállom...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#277568) vallas válasza Lacerta (#277564) üzenetére


vallas
senior tag

szerintem a második lesz jó azt mondják, hogy jól fel kell tenni a lécet :DDD :DDD :DDD

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#277569) Maximum1 válasza dom1n0 (#277558) üzenetére


Maximum1
őstag

Van erről valami videó?
YT-n nem találom a kereső szót.

(#277570) Tin válasza Lacerta (#277564) üzenetére


Tin
veterán

Ne így mérd. Fogj meg egy vastagabb könyvet, állj a falhoz, vedd le a cipőt/papucsot, és a könyv rövidebb oldalát rakd neki a falnak, majd a gerincét húzd fel magadnak annyira, mintha a nyergen ülnél. Azért jó a könyv, mert a fal miatt biztosan vízszintes lesz (hacsak nem valami hülye építette a házad), és kb olyan vastag, mint a nyereg, tehát nem fog túlságosan felcsúszni. Ha megvan a magasság, a falra rajzolj egy vonalat oda, ahol a könyv gerincének teteje van, és utána mérd le a földtől.

(#277571) Ringman válasza Tin (#277557) üzenetére


Ringman
nagyúr

A különbség nem csak az ár, hanem pl. a Schwalbe-nál a kettő között van a váltópont, tehát a 32-es már elmegy az SV16-os standard belsővel (115g), a 35-öshöz viszont már kell az SV17 belső (standard: 150g). Igaz, mindkettőhöz használható az SV18 könnyített belső (105g), de az drágább, és az csak 40 mm magas szeleppel létezik.

sima butil külsőt túl lehet fújni, de ezt tubeless illene használni, úgy amúgy is jobban gurul (meg komfortosabb is). esetleg tpu-külsővel.

(#277572) Ringman válasza Ixion77 (#277515) üzenetére


Ringman
nagyúr

a leginkább érezhető upgrade outiban a gyors külső szerintem.

(#277573) chubby2o6 válasza fulton (#277563) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nem akarlak rábeszélni semmire, de szerintem az a bringa megérdemelne egy DT szettet, 240-es agyakkal. A racsnihangot [link] meg majd megszokod... :D

(#277574) Ringman


Ringman
nagyúr

How wide is too wide? 28-32-34 mm széles külsőket teszteltek.

(#277575) fulton válasza chubby2o6 (#277573) üzenetére


fulton
addikt

uh b* mint valami malac szúrás előtt..áhh nem szoknám meg.
Majd ha cserélek felnit egyszer akkor majd kap egy Onyx Visper agyat hátra.. ..előre meg egy DT agyat. De ez a jövő zenéje, én elégedett vagyok a kerékkel semmi bajom vele. Nem jobb a DT350-m se sztem már így forgásilag, meg kézben megforgatva-érzetre...annyi hogy ezt állítgatni kell, bár egyszerűbb mint a kónuszos volt. Majd veszek még prést hozzá, meg lehúzót.

Szét szedtem az egész kormányt a villát teljesen nem tudtam kiszedni mert ahhoz a fékkábelt is le kéne bontani...., annyit tudtam tenni hogy zsíroztam belül a kábelt kis ecsettel... most is hozzá ér , de már nincs "nyávogó hang" nem tudom mit lehetne kezdeni vele.. hiába húzom a kábelt ki, vagy tolom be, nem lesz jobb a helyzet és néma. Jó lenne bele látni hol ér hozzá. Menet közben kint szerintem nem fogom már ezt hallani szóval egyelőre így marad.

[ Szerkesztve ]

(#277576) mauimagic válasza Csokicsibesz (#277555) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Nem azt kérdőjeleztem meg, hogy az egyik legnagyobb EV gyártó, hanem azt, hogy az EU/US piacra nem lesz egyszerű betörni.

Pl klíma/hőszivattyú témában a GREE a legnagyobb világszinten évek óta, de Nyugat-Európában, USÁban nem mainstream még mindig.
Talán az is közrejátszik, hogy egy hanyatlónyugati gyártónál más a customer service, after sales support (úgy értem hogy van). Én legalábbis ezt tapasztalom a munkám során.

Sokmindent vennék kínait, autót egyelőre biztos nem, 10-15 millát beleönteni valamibe, aminek nincs supportja, szervízhálózata és használtan a kutya nem veszi meg, nekem meredek. Konkrétan nézegettem mostanában kínai EV kistehert, lesz is pályázat, a felhozatal alapján: meeeehhh... :U

[ Szerkesztve ]

(#277577) mauimagic válasza szimpláncsak (#277560) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Pont ezért nem értem a chinertown féle dolgokat.
Ha nincs egy fullos kerékszett meg a váltás-hajtás nagy része a fiókban, akkor lehetetlen olcsóbban kihozni egy chiner bringát, mint egy bótit.
Talán egy grammániás bringát ki lehet hozni 4.000 EUR-ból, a gyári fullos 8.000-es helyett, de ez a vonal számomra értelmezhetetlen :U

(#277578) jjeahh válasza Ringman (#277574) üzenetére


jjeahh
nagyúr

.... Winspace bringán :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#277579) chubby2o6 válasza fulton (#277575) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Hát ja, ez a fejcsőben elvezetett cucc nem a legtutibb megoldás.
Van ott annyi hely, hogy belehúzd valami szivacsba, amibe a belső vezetésű házakat szokták? Bár, ha a villanyak hozzáér, egy idő után azt is kidörzsöli.
Úgy néz ki, szétszedés nélkül nem úszod meg. Olajat, légtelenítő cuccot úgyis venned kell, előbb-utóbb kelleni fog.

(#277580) dom1n0 válasza Maximum1 (#277569) üzenetére


dom1n0
senior tag

"Zwift Balance Pods" :)

(#277581) Maximum1 válasza dom1n0 (#277580) üzenetére


Maximum1
őstag

(#277582) jjeahh válasza mauimagic (#277577) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A múltkor a haverom említette, hogy kipróbálna egy 8.x kilós hardtail montit, de túl drágák, 4-5000 eur fölött vannak és az már neki nem fér bele. Hirtelen rávágtam, hogy nem a legolcsóbb, hanem elvileg megbízható kínai vázzal és kerékszettel én simán össze tudnék legózni neki egy 8.x kilós montit 2500 eur alatt, ami óriási árkülönbség. Aztán egyszer amikor untam magam, google docs-ban össze is dobtam egy alkatrészlistát súlyadatokkal és árakkal, kíváncsiságból, hogy igazam volt-e. Még én is meglepődtem, hogy igen, 2155 eur-ra jött ki egy random összedobott bringa és 8620g lett a vége SLX, XT, Reba felszereltséggel.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#277583) lsebestyen válasza Tin (#277570) üzenetére


lsebestyen
addikt

Annyival egészíteném ki, hogy a könyvet annyira kell feltolni, mikor már kényelmetlen.

(#277584) Hasaggymeg válasza fulton (#277563) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez fura, ha egyszer beállítottam a gyorszárassal sem tudtam a hézagoláson változtatni nejem bringáján, vagyis messze nem amolyan kónuszos dolog. :F Szerintem meg ne kenegesd belül semmi zsírral, végül még az fogja összeszedni az esetlegesen bejutó szutykot és akkor már recsegni fog, nem vinnyogni. :U Menj vele majd kiderül mi az ami valójában zavaró számodra és foglalkozni kell vele...amúgy meg kábé korábbi "rémálmod" látszik valóra válni, vettél egy meglehetősen drága, a Csepeled többszörösébe kerülő bringát és csak a "baj" van vele, vagyis nagyok voltak az elvárások és nem vagy 110%-ban elégedett...de ez egy ilyen dolog, az autópiacon is az új Dacia tulajdonosok elégedettebbek mint a Jaguár, vagy Merci tulajok, mert nagy pénz nagy elvárásokat is hoz magával. Kialakul és majd magadhoz igazítod ezt is mint a Csepelt, akkor majd látni fogod igazán a különbséget. :K

Lacerta...a kényelmetlenség határáig kell feltolni...ami az előrevásárlást illeti megváltoznak a dolgok hónapok alatt és máris nem az van a szekrény tetején amit éppen szeretnél. Nálam pl. barna gumioldalfalra váltás, vagy a csengő teljes elhagyása, meg a gumiszélesség váltás 2,2-ről 2,35-re mind bár nem jelentős árú, de fölöslegesen megvásárolt cuccokat eredményezett. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#277585) rétisün válasza dom1n0 (#277558) üzenetére


rétisün
veterán

eszembe se jutna ilyesmi, szabadgörgőről sztem 5 percen belül leesnék :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#277586) dom1n0 válasza Maximum1 (#277581) üzenetére


dom1n0
senior tag

Van ilyesmi belőle jópénzért : https://www.turborocks.com/

(#277587) Ixion77 válasza Ringman (#277572) üzenetére


Ixion77
őstag

Ráadásul relative olcsó is. Viszont nekem mtb-m van, bár többnyire országúton használom. Schwalbe Racing Ray+Ralph van rajta, ami úgy láttam hogy elég jó gumipáros, így nem is tervezem változtatni.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#277588) Maximum1 válasza dom1n0 (#277586) üzenetére


Maximum1
őstag

Ilyet lehet házilag is, kb. 1/3 áron, de szerintem behánynék rajta.

(#277589) grobi válasza Lacerta (#277504) üzenetére


grobi
csendes tag

https://www.holkerekparozzak.hu/magazin-kerekparos-hirek/teszt-technika/5267-cube-acid-csomagtarto-teszt

(#277590) Lacerta válasza Tin (#277570) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Ez is egy módszer volt, amit a neten találtam. Vízmérték pont akadt. :)

De, hülye építette a házat, panelban lakom. De ez részletkérdés. :)

Háromujjnyi vastag könyvvel ( én ujjam, nyeregorr szélesség ) 800mm, erővel felhúzva a könyvet ameddig csak bírom. Akkor ez lesz az átlépőm. :R

(#277591) Dark Archon válasza fulton (#277575) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én kinyomnám PUR habbal az egész váz belsejét, attól majd nem fog nyöszörögni a kábel :D

S naívan azt hittük, ezzel vége a megpróbáltatásainknak :DDD 1 napos a 1,5 millás bringa, de már szétszedve, kerékcsere :Y :W :DD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#277592) Napfénysüti válasza Dark Archon (#277591) üzenetére

Nem kell, a Cubenál megoldották már okosban: ;] :DDD

Kérdeztem is fultont hogy az övében is van ilyen?

Més que un club!

(#277593) fulton válasza Hasaggymeg (#277584) üzenetére


fulton
addikt

Semmi csalódottsag nincs bennem a vasarlast illetően, nagyon boldog vagyok hogy megvan és teljesen elégedett vagyok az eddigiekkel. :K a kormány már nem ad nyikorgast csak halkan hallani h hozzáér a vázhoz belül. Jó igy egyelőre. Menet közben sztem nem lehet hallani majd.
A beallítás meg: Gondoltam h a szervizben nem fognak annyit pöcsolni pl a kerek beallitassal mint azt en. Ezek legyenek a legnagyobb bajaim. Számomra a baj ott kezdődne ha ..vaz problema di2 rendszer bajok amiket nem tudok itthon kezelni lennének.

finomhangolásokat a csepelen is csinaltam, semmi bajom velük. :K

Ezt a cube ujra kell tanulni, más mint a csepel mas nyomatekok...

[ Szerkesztve ]

(#277594) lsebestyen válasza fulton (#277593) üzenetére


lsebestyen
addikt

A fkvkar kocogasa majd elnyomja a kabelzajt, ne aggodj :D hidrós fék átka.

(#277595) Maximum1 válasza lsebestyen (#277594) üzenetére


Maximum1
őstag

Nekem nem kocog, 105 R7000 széria, 8 ezer km.

(#277596) velizare válasza Hasaggymeg (#277584) üzenetére


velizare
nagyúr

a csengő elhagyása? mégis hogyan?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#277597) Napfénysüti válasza lsebestyen (#277594) üzenetére

Mi ez a kocogás? Én nem vettem észre 5 év alatt. :D

Més que un club!

(#277598) fulton válasza Dark Archon (#277591) üzenetére


fulton
addikt

még hiszel a mesékben (?) :D nincs olyan hogy "fultonless" szóval a film forog tovább :D
komolyra fordítva a szót: egy patikás (pláne)új bringának úgy kell mennie hogy abba sehol ne tudjak belekötni, se hang se semmi... Amit tudok összehozom.

Egyébként jó dolog ez az auto trim funkció. Sose ér bele a lánc ha keresztbe dobod a láncot akkor se szóval.. jó cucc. Kivéve hogy indexelni kellett az első váltót me rosszul volt beálítva, hozzá ért a lánc a 50/11t-n,, nem értem a szervizeket azért ez nem idő igényes, így kiadni egy kerékpárt 1 milla feletti áron...

#277599Fall-N: na ne kedzjétek, nem kell a "bogár" :D

[ Szerkesztve ]

(#277599) Fall-N válasza fulton (#277469) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha gyenge a nyeregcső-bilincs csavarja, akkor én az egészet egyben cserélném egy erősebbre. Hiába erős a csavar ha a bilincs anyaga maga puhább. Nem egy drága alkatrész, van millió színben, variációban.

A kerékagy beállítása sajnos sosem sikerül a gyárban újabban. De szerintem úgyis kicseréled a kerekeket. ;]

(#277600) Fall-N válasza Tin (#277480) üzenetére


Fall-N
veterán

Pedig ebben a Fulcrum szettben zárt, ipari csapágy van, csak állítható, ahogy írja a spec. Kicsit állítani is kell akkor rajta.

Hasaggymeg: Én is csodálkozom, hogy alu csavarról ír. Általában horganyzott vagy saválló acél szokott lenni, ritkábban ha drága az alkatrész, akkor titán. Vagy olcsó feketére festett sima acél is előfordul.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.