Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#271801) ReFleXx válasza Hasaggymeg (#271798) üzenetére


ReFleXx
addikt

Kösz, az nem csak szabolcsban van? ;]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#271802) Seep válasza ReFleXx (#271793) üzenetére


Seep
senior tag

Schwalbe G-One Allround bronz?

(#271803) MC Pite


MC Pite
veterán

Fenix BC25R vs BC26R vs BC30: [link]
A 26 tesztre jött, a másik kettő állandó darab.

Egész jó a 26, de nekem az SST40 miatt nem jön be. Sokkal jobban láthatóak -főleg erdőben- a dolgok a természetes fehér, színhelyes Cree emiterekkel.
Plusz a 25 mindent az aszfaltra vetít, így hasonlóan jól látni vele, terepen meg a BC30 inkább egy OP reflektoros lámpára hajaz, míg a 26os a Sofirn SP40A vagy a HS40 képéhez hasonló.

De ha csak egy lámpám lehetne, és nem lenne magas cri hóbortom, akkor a 26 megtenné mindkettő helyett (ha nem zavar, hogy vakítja a bringaúton/járdán a többieket, illetve nagyobb fényen az autósokat is).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#271804) Hasaggymeg válasza kenguru99 (#271800) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Cseréld az egész hajtóművet...vagy keress valamit az Alin, hátha ott van ilyen csavartávolságú. :F Amúgy modernebb alatt mit értesz?

#271803MC Pite...ha a látható sorrendben próbáltad akkor innen a padlószőnyeges néz ki a legjobb fényűnek. 🤔

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#271805) MC Pite válasza Hasaggymeg (#271804) üzenetére


MC Pite
veterán

Kép infóban látszik melyik melyik.
Hja, az a zászlós hajója :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#271806) Dark Archon válasza ReFleXx (#271788) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szép :) Jó hosszú az a nyereg!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#271807) jjeahh válasza MC Pite (#271803) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egyszer majd lehet én is lámpab*zi leszek és felhalmozom őket, most még van más hobbim amivel elfoglalhatom magam :D . De kíváncsi vagyok én is rájuk, szívesen tesztelgetném őket. Az sst40-et csak a Convoy S2+ lámpában próbáltam, ott brutális volt mennyire más, mint az xml2 verzió, hiába kétszer annyi lumen, sokkal gyengébbnek éreztem bringán, mert throweresebb beütésű, a régi xml2 sokkal jobban terít, az sst40-es Convoy bringán használhatatlan. Azóta érzem, hogy a lumen nem minden, még akkor sem, ha valós, ennél sokkal összetettebb dolog, hogy mennyire jó bringán egy lámpa. Meg persze az sem mindegy, hogy aszfalton vagy terepen használom.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#271808) kenguru99 válasza Hasaggymeg (#271804) üzenetére


kenguru99
aktív tag

"Amúgy modernebb alatt mit értesz?"
Manapság a lánckerekek osztóköre sokkal nagyobb.
Szóba jöhetne a csere integráltra de az önmagában meghaladná a bringa értékét. Meg nem is tudom hogy egy 98-as gyártású bringába be lehetne -e építeni. 40mm a külső átmérője a váznak a hajtásnál.

(#271809) Hasaggymeg válasza kenguru99 (#271808) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha jól csalódok akkor az szabványos 34,8mm belső átmérőjű menetes csapágyház, tehát jó eséllyel találsz valami odavalót.
Pl. [link] , csak nem tudom hány sebességes rendszerről van szó. Amúgy van octalinkes is néhány és négyszögtengelyes egy csomó ami oda jó lehet.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#271810) Fall-N válasza kenguru99 (#271808) üzenetére


Fall-N
veterán

Nehéz dolog lenne ehhez a fajtához szerezni bármit is, így tényleg a teljes csere marad. Olcsón csak a négyszögtengelyes monoblokk + hajtómű marad. Esetleg nézd meg az aprókon van-e valakinek eladó integrált hajtóműje. Vagy AliExpressről rendelj integrált hajtóművet, ott már 15ezer Ft körül kapni. Az a baj, hogy bár van Altus 15ezer Ft-ért, de azoknak nem cserélhető a lánctányérja.

(#271811) AH-Thfrstmkd válasza Hasaggymeg (#271809) üzenetére


AH-Thfrstmkd
csendes tag

Ez egy 3X8-as rendszer. Az olcsó és integrált üti egymást :) , ahogy a kérdező is írja.

(#271812) AH-Thfrstmkd válasza kenguru99 (#271808) üzenetére


AH-Thfrstmkd
csendes tag

Most magamtól idéznék:

...cserélni, akár jó állapotú használtra, aminek ugyanekkora tengelyhossz kell és hasonló a fogszáma. (Így megmarad a jó csapágy és nem kell váltót, láncot szerelni. Ha közben nem kopnak el azok is. :) ) Ez csak akkor él, ha még jó a középcsapágy!

Vagy lehet venni újat is, esetleg más használtat. Sok lehetőség van. Kedv függő. :DD

(#271813) Hasaggymeg válasza Fall-N (#271810) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hármas rendszernél én nem is értem ezt a tányércserét, ha rendesen kihasználod a 3 tányért annyit tart (30+e km), hogy addig már egyéb is be szokott már kopni rajta és így cserés az egész. :F Itt az enyém 28e km után, még mindig használható állapotban.

#271811
AH-Thfrstmkd...
nem is állna azon jól az integrált, egy jobb 4szögtengelyes pont megfelelő.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#271814) dom1n0 válasza ReFleXx (#271788) üzenetére


dom1n0
senior tag

Gratulálok :)

Nekem meghozták a gyári Jumbos mezt, XL méret, minőségre, paszentosságra messze ez legjobb mezem eddig, remélem nagyon tartós lesz, mert nagyon tetszik :)

(#271815) Fall-N válasza Hasaggymeg (#271813) üzenetére


Fall-N
veterán

Az igaz, hogy elpusztíthatatlanok. Csak van amikor elhajlik a lánctányér vagy nyolcas lesz benne és emiatt kuka az egész. Volt nekem is egy '90-es évekbeli Tourney TY30 hajtóművem, ami nem volt elkopva (használtan került hozzám) csak a lánctányér hajlott el. Igaz kiszolgálta az idejét, így kuka lett. Cserélhetőség manapság az 1x hajtások mellett fontos, főleg az alu lánctányéroknál. Sokáig bírják viszonylag, de jóval kevesebb ideig, mint az acél.

Integrált hajtóműnél meg azért szemétség a 2x Altusnál, mert ha valaki a régi 2x9, 2x10-ről akar váltani 1x11 vagy 1x12-re akkor vehet új hajtóművet is. A logika szerint előbb venne új biciklit az átlagember, mégis tele a YT ilyen fejlesztésekkel.

[ Szerkesztve ]

(#271816) LanyUs válasza Napfénysüti (#271784) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tom futó edzésterve az erős napokkal nagyon megterhel. Ez alkalomszerűen a hajnali szoba bringát, váltja fel hajnali terepes menetre. Ott a pulzus limitem max. 140 / 185 és dombos a környék + bele kell férnem 90-100 perc közé a munka + gyerekek miatt. Délután nincs idő, hétvégén 9-től szintén dada vagyok ( feleségem online oktat ). Szóval időt kell nyernem.
Feltérképezem az összes földes utat, amit eddig nem tudtam befutni.

Viszont a 25 km/h nem elég :( Ha 35 km/h óra lenne azt mondom, hogy rugalmas közlekedésre van beállítva. Példa: múltkor 20 körül tekertem a bringa utánfutóval földesen a gyerekekkel. Ehhez képest + 5 km/h ezzel a bringával egyedül. Végül is ki kell taposni és akkor benne a sebesség. Igaz nem erre való ez. Hegyen/dombon fel elég a 25, aztán zúzda le. Erre találták ki.

(#271817) velizare válasza LanyUs (#271816) üzenetére


velizare
nagyúr

múltkor 20 körül tekertem a bringa utánfutóval földesen a gyerekekkel.

azzal a rugózás nélküli merev tengelyű utánfutóval? kevesebbért is hívtak már szülőre gyámügyest.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#271818) LanyUs válasza velizare (#271817) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen :) Úgy voltam vele, hogy ha izomból megtekerem, akkor átsiklik az utánfutó a gödrökön. Hát nagyjából bejött :) Többször nem mentünk azért arra!

De már kapott el minket vihar is vele, amikor anyának gyűjtöttünk virágot. Szerencsére van rajta esővédő, de akkora zuhi volt, hogy már vízben állt a lábuk.

Volt, hogy nem tudtam feltekerni a dombon, de feltolni is alig, stb. élmények! De legalább nincs forgalom!

[ Szerkesztve ]

(#271819) LanyUs válasza velizare (#271817) üzenetére


LanyUs
senior tag

Lemaradtam a szerkesztésről, de itt van egy terepfutás a 2 gyerekkel [link] + szintén a dupla babakocsival esőben [link] De mostanában bevállalom azt, hogy futok mellettük és Ők tekernek. Egyszerre kettővel nem egyszerű.

(#271820) Napfénysüti válasza LanyUs (#271816) üzenetére

Így megértem ha szűkös az idő. Gondoltam hogy neked nem a kondi miatt kell pedelec. :)

Més que un club!

(#271821) Because válasza LanyUs (#271762) üzenetére


Because
őstag

Mákos!

Most néztem, jött pár bringa vissza a kínálatba amikkel korábban szemeztem, de már nem él a kupon.

(#271822) LanyUs válasza Napfénysüti (#271820) üzenetére


LanyUs
senior tag

Napfénysüti : úgy vagyok ezzel a gyerek témával, hogy nem azért vállaltam Őket, hogy lepasszoljam otthon a telefon elé. Jöjjenek velem és lássák a természetet vagy éppen azt, hogy én mozgok és legyek követendő példa. Játszótérre is így megyünk, de sokszor már őket mozgatom futva mellettük ( egész jól bringáznak már 5 és 4 éves ). Néha viszont nekem is jólesik egy kiadós lihegés. Olyan édesek, amikor a dombon felfelé kérdezik mikor gyorsítasz már? Miért nem haladunk? Ilyenkor a válaszom, mert apa még mindig puding hiába fut :D Régen ráértem 3-4-5 órákat tekerni a srácokkal. Most már csak egy rövidke adrenalin löket fér bele, de az legalább van :)

Because: itt vagy bb topikban osztotta meg valaki, hogy 11.20-től bf a boltban. Hétfő -10%, kedd -20%, szerda -30%, csüt. -40%, péntek -50% azt hiszem, de telefonálj oda mindenképp egyeztetni.

[ Szerkesztve ]

(#271823) ZolkoW válasza jjeahh (#271807) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem erre, de a múltkori Aliexpress rendelés ingyenes visszaküldése működött, lezárult: visszaérkezett a pénz is.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#271824) jjeahh válasza ZolkoW (#271823) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem semmi :Y . Bonyolult művelet? Kell valami papírt töltögetni?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#271825) Napfénysüti válasza LanyUs (#271822) üzenetére

Ó, ne tudd meg hogy várják a lányaim (3 és 5 éves) hogy a Velencei-tó körül bringával húzzam őket.
Idén csak a nagyobbikkal sikerült mert a kicsi sajnos aznap beteg lett de a nagy tökre élvezte. Nekem meg jó kis edzés volt az emelkedőken felhúzni. Igaz én egy bérelt cross trekking bringával mentem akkor.

Megígértem nekik ha megint jön a jó idő akkor elviszem kettőjüket egy körre.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#271826) vallas válasza Napfénysüti (#271825) üzenetére


vallas
senior tag

Pedig milyen jól mutattak volna a Canyon mögött :D :D :D

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#271827) Napfénysüti válasza vallas (#271826) üzenetére

Így viszont nagyobb a meglepetés mikor előzök a szerelvénnyel. ;] :DDD

Més que un club!

(#271828) zsocy válasza Napfénysüti (#271827) üzenetére


zsocy
őstag

Pár éve engem előztél meg a Canyonnal amikor én egy ilyen szerelvénnyel voltam. Mutattam is a lányoknak hogy nézzétek milyen szép kék bringa, ők meg mondták hogy érjük utol. Nem sikerült :)
Viszont én mindenhol feltekertem velük, a turisták meg néztek hogy ők tolják a vadaspark előtt, én meg nyeregből kiállva fújtatok, de tekerek.
Most meg már nagyok hozzá hogy húzzam őket, de egy tőkörhöz meg nem elég kitartóak. De egyszer talán eljön az az idő is amikor végre beállhatok szélárnyékba :)

(#271829) LanyUs válasza zsocy (#271828) üzenetére


LanyUs
senior tag

De jó, hogy ennyien vagytok utánfutóval :C Gratulálok! :R

(#271830) Hasaggymeg válasza velizare (#271817) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...és akkor jöjjön a klasszikus. ;] [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#271831) zsocy válasza LanyUs (#271829) üzenetére


zsocy
őstag

Én már nem csinálom, igazából akkor is csak béreltem párszor, de szivesen húztam a gyerekeket és ők is élvezték a dolgot. Terepre vagy akár egy földútra mondjuk nem mertem volna velük menni, de a velencei tókör pont jó volt erre.
Most azon küzdök hogy tekerjék végre velem körbe a tavat saját erőből. A jégkrém/fagyizó beiktatása sikeres taktika volt nyáron, a kör feléig így már eljutottunk a nagyobbikkal. Jövőre még jobb lesz, a kicsi addigra elhagyja a futóbringát és csatlakozhat ő is :)

(#271832) 6030D válasza Napfénysüti (#271825) üzenetére


6030D
Ármester

Hol bérelted, a Zilajban? Hirtelen rákeresve csak ez dob ki utánfutót. Jövőre lehet, hogy kipróbálnám a gyerkőccel, biztos tetszene neki. Magamnak meg egy ebike trekkinget. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#271833) LanyUs válasza zsocy (#271831) üzenetére


LanyUs
senior tag

A jó motiváció kiemelkedően fontos! Jól csinálod! :R A terep azért nálunk sem sűrű, csak példa kedvéért írtam ( ettől még igaz :) ). Trekking géppel amúgy sem nagy élmény a poros földesen menni.
Más: mentem tegnap 5 km-ert a parkban, de a vizes levelek nagyon csúsznak...

(#271834) Sleek


Sleek
senior tag

Esetleg ha valaki olcsóbb direkt görgőben gondolkodik.
[link]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#271835) lsebestyen válasza Sleek (#271834) üzenetére


lsebestyen
addikt

Néztem én is tegnap. Aki nem vágyik sprint edzésekre görgőn és csak alapozásra használná, annak szerintem eléggé bestbuy.

(#271836) Jester01 válasza 6030D (#271832) üzenetére


Jester01
veterán

(#271837) Sleek válasza lsebestyen (#271835) üzenetére


Sleek
senior tag

Facebookon egyből lehurrogták, hogy 6 százalék emelkedőt képes szimulálni, meg ,hogy csak 600watt. Ellenben az ára is igen kedvező.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#271838) Napfénysüti válasza 6030D (#271832) üzenetére

Tekerbringánál Gárdonyban. Mindig náluk bérelek. :K

Més que un club!

(#271839) zsocy válasza 6030D (#271832) üzenetére


zsocy
őstag

Én a Tekerbringánál béreltem utánfutót, volt nekik több is. Közvetlen a bringaút mellett vannak Gárdonyban, a Gárdonyi gyros közelében. Ha esetleg a tó melletti bérlés is opció.

(#271840) lsebestyen válasza Sleek (#271837) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ja olvastam Zwift csoportban. Sprinteket leszámítva használhatónak mondanám. Meg ugye a Road to Sky útvonalat nem ezen kell majd lenyomni, de van ezer másik. Ennyiért kb tacx normál görgő van, annál tuti jobb.

(#271841) kuntics válasza Sleek (#271834) üzenetére


kuntics
aktív tag

Ne, igy is már többet költöttem a fizetésemnél, aztán hol van még a black friday :) estétől 575 akciózik egy ilyen mennyire lehet hangos panellakásban? A hideget annyira nem szeretem, elég munkába járás közben. Ez meg kb egy jobb téli cipő ára.

(#271842) Csokicsibesz válasza Sleek (#271837) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Ennyi pénzért ez best buy, múltkor még volt rá -10% kupónkóddal, arra meg főleg.

Zwiften kívül is lehet edzeni, oda bőven elég a 600watt. Bár tudom csoportokban mindenkinek 400w az FTP-je ;]

Amatőr szinten ez a 600w mindenre elég, simán lehet vele intervallumot is edzeni.

(#271843) lsebestyen válasza kuntics (#271841) üzenetére


lsebestyen
addikt

Direct drive görgők alapvetően elég halk működésűek. Nekem a microshift hajtás szinte hangosabb egy Elite Suito-n. Egyébként lehet alájuk kapni hangtompító szőnyeget. Itt a vastagságra érdemes figyelni. Én vettem egy elite szőnyeget, de azért volt olcsó, mert elég vékony. :DDD Alsó szomszéd amúgy még nem jött fel, h mi a francot csinálok délutánonként.

(#271844) Sleek válasza kuntics (#271841) üzenetére


Sleek
senior tag

Nekem még nincs ilyen görgőm csak a flow smart . Azt ha nagyon tekerem azért néha fater halja a másik szobában. Mondjuk a szabad görgő is "sipolt" ha tekertem. Szerintem ezek a direkt görgők halkabbak.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#271845) Sleek válasza lsebestyen (#271840) üzenetére


Sleek
senior tag

Igen szerintem is jó ár .

#271842Csokicsibesz
Lehet én vagyok puhány ,de pl terheléses ekg n 250w felett én már hosszú távon, ami kb félóra egyhuzamban kiköptem a tüdőmet amikor nézték ,hogy lesz e ritmus zavar .

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#271846) 6030D válasza Jester01 (#271836) üzenetére


6030D
Ármester

+Napfénysüti+zsocy: :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#271847) kuntics


kuntics
aktív tag

Sleek & lsebestyen

Akkor ezek szerint megoldható panelban is a görgőzés, ez jó hír. Mivel eléggé kezdő vagyok, szerintem 1-2 telet kiszolgálna nálam. 1 éve vettem biciklit, 12 órás meló meg lakásfelújítás mellett kb 1500km-t sikerült idén menni. Tudom ez sokatoknak havi átlag, én ennyinek is örülök. Talán jövőre több idő jut erre is.

Itt a kisalföldön a 6%-os emelkedő is bőven jó alapozáshoz :D

(#271848) 6030D válasza kuntics (#271847) üzenetére


6030D
Ármester

Én is görgőztem "panelban", nem szóltak érte. Biztos hallani, de ha nem éjjel nyomod, meg egész nap, akkor nem hiszem, hogy zavaróbb, mint egy hangos tv. Érdemes alá valami gumiőrleményes lapot rakni (mosógépalátét), akkor még kevésbé viszi át a rezgést a padlóra.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#271849) Sleek


Sleek
senior tag

Pff de utálom azokat a webshopokat ahol kiírja regisztráció után elérhető az ár. Nah ok regizek erre írják vegye fel a kapcsolatot az illetékes termékmenedzserrel . Ok cikkszámokat kiírom telefon.Elmondom nyűgöm bánatom meghallgatnak stb. Majd közlik . Jah rám nem érvényes az ár mert nem kft stb vagyok Nah anyátok... Rengeteg nagy szerszám márka áttért erre a buzi szokásra. :W Off vége,

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#271850) Sleek válasza kuntics (#271847) üzenetére


Sleek
senior tag

Jó neked ,hogy tudtál annyit menni. Én idén össze vissza melóztam a mezőgazdaságban közben a lakást renováltam , alig volt időm menni. Nem fogod megbánni a görgőt szerintem . :C

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.