Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#252901) fulton válasza Friczy (#252823) üzenetére


fulton
addikt

Milyen sebesség mentél a huppanóra hogy így megdobta a kerékpárt egyenesen haladva ráadásul (gondolom).?

(#252902) parandroid válasza jjeahh (#252889) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az elég szar érzés, amikor szemüveg nélkül nemigen látsz, meg a bogarak, szél ellen is véd, de van rajta két zavaró csík, mert rácsöppent az izzadtság, és lefolyt róla. Mondjuk én ezt a papírzsepivel meg szoktam tudni oldani. Ami egyébként szerelés utáni kéztörlésre, seb lepucolására, vagy egyéb higiéniai vészhelyzet esetére is jól jön.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#252903) zsocy válasza jjeahh (#252896) üzenetére


zsocy
őstag

Ez a Cannondale tényleg átütős? Elöl látom hogy az, de hátul nem ismerem fel a képről annak. Leírásban mondjuk azt írja 12x148mm, az meg átütő tengely méret... Nem értek a montikhoz :)
Az a baj hogy nálam is elindult a hangya, el kellene adni minden félmontimat és N+1-edik bringámat, aztán venni egy rendes montit a rendes országúti mellé. Ez a Cannondale pedig elég jó áron van.
jjeahh mester, mennyire számít ez jó geonak?

(#252904) flash- válasza Ringman (#252894) üzenetére


flash-
veterán

akkor most ezek a kinai groupsetek olyan jók hogy ha pl sora-ról akarok váltani inkább ilyen 2x12 -es aliexpressesre váltsak mint a 2x11 -es 105re? (még olcsóbb is lenne a kínai vagy 20-30 ezerrel... sőt gondolom van felnifékes is ammeg talán még ócsóbb?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#252905) jjeahh válasza zsocy (#252903) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem nagyon jó a geoja, az egyetlen furcsaság a méretezés, nekem ebből valszeg M-es kéne, pedig más bringákból általában S-es. Szerintem merev xc fronton ez már modern geonak számít és nagyon jó lehet vele mászni is. Nézd meg a gyártó oldalán a méret ajánlást, mert a váz a 2023-as modellen sem változott semmit, ha jól tudom. És igen, ez átütős, boost váz :K . Ennyiért szvsz kifogástalan, semmibe nem tudok belekötni. Hassagymeg majd megteszi, a felsőcső nem folytatása a támvillának :DDD .
szerk: persze arra számíts, hogy ez csak belépő a minőségi kategóriába, szal idővel, ha sokat tekersz vele, lehet ezt-azt le akarsz majd cserélni jobbra, de a váz jó alap, szal megéri.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#252906) Ringman válasza flash- (#252904) üzenetére


Ringman
nagyúr

azért majd idővel kiderül, ez a hidrós szett eléggé új, az első batchben szoktak gyerekbetegségek lenni (pl. ennél a szettnél is letört az egyik váltókar 2 youtube teszternél is).
a teljes (fék, váltás, hajtás, középcsapágy) felnifékes 105 405 euró: [link]

egy 2x12-es sensah/ltwoo nem tudom mennyivel olcsóbb, de ott kínai a hajtókar is és gyak. nincs garancia semmire.

(#252907) balintbaba válasza flash- (#252904) üzenetére


balintbaba
tag

Soráról én már nem váltanék nagyobb többletköltség árán mechanikus gruppóra, legyen az Shimi/Sram/Campa/bármilyen kínai. Lesz pár fokozattal több lehetőséged, de igazából ennyi. Nekem nagyon sokat adott országútin az elektromos váltás élményben - montimon is van, ott feleslegesnek érzem.

(#252908) zsocy válasza jjeahh (#252905) üzenetére


zsocy
őstag

Én most a hegyen egy Kellys Cliff 90 cross trekkingel tekerek amit úgy legóztam össze magamnak monti szerűre. 1x hajtás, max gumi ami belemegy az a 28x1.75, rugós RST Omega teló, ilyenek, és elvagyok vele egész jól.
Arra gondoltam hogy ha egy ilyen modernebb igazi montira lecserélném az olyan lenne mint egy űrhajó, nem hiszem hogy egy darabig nagyon upgradelnem kellene.
Köszi a tippet, a használtpiactól most egy kicsit kivagyok, jó látni hogy az új, márkás gépek közt is van élet.
Amúgy az 1-1/2" - 1-1/8" tapered fejcső ami ebben van az valami spéci Cannondale dolog? A "normális" tapered az nem 1.5" - 1-1/8" ? Vagy ez a kettő ugyanazt jelenti, csak tényleg ennyire nem beszélek modern montiul? :)

[ Szerkesztve ]

(#252909) rétisün válasza zsocy (#252908) üzenetére


rétisün
veterán

az 1-1/2 az nem 1.5 ? vagy ahogy írni szokták, másfél.

persze simán lehet valami új, saját, amolyan Cannondale-s dolog.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#252910) jjeahh válasza zsocy (#252908) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezen a Cannondale bringán ahogy én látom minden szabványos, nincs semmi egyedi agymenés rajta.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#252911) zsocy válasza jjeahh (#252910) üzenetére


zsocy
őstag

Köszi az infókat, rétisün neked is!
914 euró lenne magyar áfával, szállítással az egész, ha jól adja az árakat a bike24.
Az valahol 335 ezer körül van. Ennyiért még használtban sem találtam igazán jókat a magyar piacon, ahogy írtad a Decathlon sem a régi már.
Minden szép és jó lenne, de ha hazahozok mégegy bringát engem tényleg kinyírnak ;]

(#252912) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Úgy tűnik az Öhlins xc felfüggesztése jó lett... és drága.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#252913) Phülöp


Phülöp
addikt

Eljöttünk a világ f.szára metál fesztiválkodni, ilyen díszek lógnak itten

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#252914) chubby2o6 válasza parandroid (#252881) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Azért az durva lenne, százezerért nyeregtáskát :D . Tuti elírás, ez M-es, ha lejjebb görgetsz van S-es 6390-ért.
Mondjuk rendesek, adják részletre is... :DDD

(#252915) fulton válasza zsocy (#252911) üzenetére


fulton
addikt

Találtad, megmondod egy sziklaszirten es hogy te is épphogy megusztad attól majd jól megörül neked es észre sem veszi ha kérdezi hol az a 300k megmondod taxival kellett hazajönnöd es nem volt helybeli :D

[ Szerkesztve ]

(#252916) fulton válasza jjeahh (#252863) üzenetére


fulton
addikt

Övtáska na én pl akit az is zavar ha kelleténél erősebb a kantár, övtáska veszett ügy lenne.
Én azt szeretem ha minél kevesebb a reteg, a kényelem, a"rajtam sincs" erzés visz :D sztem úgy az igazi. A pulzusmerő is úgy van beallítva szorossagra hogy éppenhogy megáll rajtam(menet közben am is "megtapad" es mintha rajtam sem lenne.

[ Szerkesztve ]

(#252917) Napfénysüti válasza parandroid (#252855) üzenetére

Nekem is nyeregtáskában van a pótbelső, gumileszedő, CO2 patron meg a multitool.

Més que un club!

(#252918) fulton


fulton
addikt

Nem lehet valahogy straván ráírni chat forma, valakire privát?

(#252919) flash- válasza balintbaba (#252907) üzenetére


flash-
veterán

hát nekem meg rohadtul kellene az a plusz 2 vagy akár 3 fokozat pont azokon a helyeken lenne plusz fogaskerék hátul, ahol 1 köz jelenleg kimarad tehát a síkon való gyors(z4) haladásnál,ezért most jelenleg úgy néz ki hogy amikor pl. legjobb 1 órát akarok menni sikon vagy kisebb dombos részen kb. z4-en, akkor 2-3 percenként váltogatok mert vagy kellemetlen már a pörgetés vagy pedig túl tapsosós mert két fogaskerék között van több olyan ahol 1 kimaradt..
a lényeg ha ki akarod magadból sajtolni a maxot akkor fognak kelleni az egymásután elhelyezkedő fogaskerekek, most azzal próbálok operálni hogy 11-32 helyett felmegy a 13-28 miche(bár ebben az esetben a 13as kicsi 12re lesz cserélve hogy lejtőn ne kelljen azért 110el pörgetni mert azt nagy intenzitásnál percegik kényelmetlen nekem), arra megoldás lesz valamennyire hogy pont abban a sebesség tartományban szünnek meg az ugrások fokozatok között ahol kell,viszont le kell mondjak a 11-ről illetve a 30 vagy 32 ről, ami errefele nem baj,de amikor sokat mászik az ember hegyesebb részen akkor bizony főleg a vége felé már a 32 is tud olyan nehéz lenni mint máskor a 28 vagy mondjuk ha asszonnyl megyek hegyekbe és lazára akarom venni akkor se tudom mert hiába lassan tekerem a 28-at, azért intenzivebb az érzés nincs az a z2-z3 feeling mint amikor elől 34-en hátul 28 an van és úgy tekerek lassan:) feleséggel

Ringman :igaz, meg itt most egy rövid teszt semmit nem bizonyit mondjuuk...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#252920) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,

országútira létezik olyan 622-es felni, ami teljesen fekete és felnifékes? Vagyis létezik, mert láttam már több biciklin, viszont nem találok sehol a neten, ahol kapható lenne csak a felni.

(#252921) rétisün válasza RAiN91 (#252920) üzenetére


rétisün
veterán

DT Swiss Oxic. nem tudom, felnit külön lehet-e kapni. és azt hiszem külön ehhez való fékbetét is van.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#252922) Hasaggymeg válasza zsocy (#252908) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ugyanaz nem?... egy egész egyketted, vagy másfél.

Phülöp...shimi tárcsák SM RT 10 CL és SM RT 56 six bolts. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#252923) fulton válasza RAiN91 (#252920) üzenetére


fulton
addikt

Dt swiss r460. A levonót le tudod szedni róla. Es akkor full noname fekete

(#252924) Phülöp válasza Hasaggymeg (#252922) üzenetére


Phülöp
addikt

Kijelentem, hogy menjapicsába :C:C:C

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#252925) Maximum1


Maximum1
őstag

Ringman: van itt egy váz+villa, kattansz az ilyenekre, de lehet nagy Neked.
Itt egy kisebb Kona, ebben is van potenciál.

[ Szerkesztve ]

(#252926) flash-


flash-
veterán

Tour de France: A Peloton szív elérhető bizonyos helyeken, (természetesen a streaming szolgáltatásokra gondoltam :))

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#252927) lsebestyen válasza flash- (#252926) üzenetére


lsebestyen
addikt

Pont most akartam beírni én is! Bizonyos helyeken kívül netflixen is fent van. ;)

(#252928) Ringman válasza Maximum1 (#252925) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, de ezeket passzolom :)

acélból újonnan a salsa vayát néztem, vagy a 8barnak is vannak jópofa modelljei, de 3-400-ért egy vázszettet most nem akarok venni.

kb 1 hónapja van fent a 32c-s gp5000, ez aszfaltra tök jó, így akár egy ritchey road logic disc is jöhetne, de az is baromi drága.

aluból inkább ez, mint a kona: [link]

+ csabán volt fent testbike aprón egy 26"-os kb '96-os acél trek 970 singletrack mtb merev villával, azt majdnem megvettem :)

---
átfűzték a 30 éves túrabicikli kerekeit úgy 11 sebis agyra, úgyhogy összerakhatom majd tiagrával, de kormánycsapágy is cserés, de előtte költözök éppen :)

[ Szerkesztve ]

(#252929) Kiskopika válasza fulton (#252918) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Ezt a funkciót én is hianyolom, ha van az persze jo lenne, en nem talaltam

(#252930) jjeahh válasza flash- (#252926) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Montis vagyok, de már nézem, lassan letudtam a második részt.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#252931) flash- válasza jjeahh (#252930) üzenetére


flash-
veterán

:K
én meg montis is lennék ha lenne montim, így jelenleg csak trekking van terepre :) szerintem jegelem a 29er projectet még

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#252932) Stevo86 válasza werszomjas (#252813) üzenetére


Stevo86
csendes tag

Köszönöm válaszod! :)

Az utóbbi 2-3 évben elszoktam a hosszabb távoktól. Ezt erősen érzem is az alsó részeken. Kicsit aggódom emiatt. De ha már elhatároztam magam, akkor megcsinálom ötödik alkalommal is, bármennyire is legyen rossz a végén. :)
No pain, no gain.

Nothin is true, everything is permitted

(#252933) Ringman


Ringman
nagyúr

természetesen a kormányhoz rendelt alacsonyabb kúpos elem nem jó a biciklihez, mert amit rendeltem (ugyanúgy fsa orbit) belső karimája mélyebben van, mint a gyárinak, annál egy síkban van minden, így ha kicserélem erre, úgy eltartja a központosító gyűrű.

nem tudom kinek jó ez, hogy gyak. semmihez sincs rendes műszaki dokumentáció

(#252934) kutga válasza Hasaggymeg (#252839) üzenetére


kutga
nagyúr

Köszi. Van értelme egy ilyen cserének amúgy a mostani 2*8 helyett? Nagyjából össze írtam mi kellene hozzá, Shimano deore ~70k-ból kijön a mostani acera/altus helyett elől hátul. Kb mindenki akivel beszéltem 1*10 vagy 1*11-et javasolt, de az kb másfélszer ennyi, és a hajtómű kiválasztásnál megakadok, mert nem találok olyat ami az én 48.8mm láncvonalamhoz jó lenne, Shimano 52mm a legkisebb, sram van 49mm, de az meg drága.

Let the Zone take me if I am.

(#252935) Friczy válasza fulton (#252901) üzenetére


Friczy
senior tag

Nem volt nagy, egyébként se szoktam száguldozni, meg hát bringaút volt, ott főleg nem, mert nem olyan a minősége, csak nem számítottam rá.

(#252936) Hasaggymeg válasza Phülöp (#252924) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A láncokat és a kereket nem látom rendesen, rossz a fénykép. :o ;]

kutga...az, hogy van-e értelme nem tudom, 2/8-ról 2/10-re váltani amúgy aligha, esetleg ha te konkrétan hiányolod azokat a sebességeket. :F Igaza van annak aki 1/x felé terel, ugyanakkor ennek értelme is a váz korszerűségétől függ, vagy attól, hogy te meddig akarod ezt a bringát még használni, mert az tényleg drága. :( A láncvonalat honnan tudod, lemérted?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#252937) Fall-N válasza jjeahh (#252843) üzenetére


Fall-N
veterán

Egyik sem mégis volt sok KOM-od. Ebből látszik, hogy nem ezeken múlik...

Boost, tapered egyáltalán nem hoznak lázba, az átütőtengely az tényleg jó dolog. Az 1x hajtás már van, integrált hajtómű is.

(#252938) Fall-N válasza Csokicsibesz (#252869) üzenetére


Fall-N
veterán

Nagyon helyes. Elment pofátlan módba a használtpiac.

(#252939) lsebestyen


lsebestyen
addikt

@fulton kolléga figyelmébe ajánlom ezt a bicót, én azonnal mennék érte, ha méretben passzol, ebben nem vagyok biztos, lehet L kell neked.

[ Szerkesztve ]

(#252940) kutga válasza Hasaggymeg (#252936) üzenetére


kutga
nagyúr

Pár évre még tervezek vele. A láncvonalat a mostani hajtómű gyártói oldaláról néztem. [link]

A váz Cube Aim Pro L 29-es. Néztem valami ilyesmit, de ez 52mm, mondjuk a leírása alapján kompatibilis a non-boost vázakkal is.

Van még ilyen is, ami 49mm.

Let the Zone take me if I am.

(#252941) stickermajom válasza lsebestyen (#252939) üzenetére


stickermajom
addikt

Annyi jó bringát linkeltek mostanában neki, hogy lassan én is megkívánok egy outit.

(#252942) fulton válasza lsebestyen (#252939) üzenetére


fulton
addikt

köszi. melyik csopiban (pontos csoport név) vannak ezek pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#252943) fulton válasza Friczy (#252935) üzenetére


fulton
addikt

az országútikat talán könnyebben eldobják ezek a buckák. eleve könnyebb bicók

(#252944) lsebestyen válasza fulton (#252942) üzenetére


lsebestyen
addikt

ment privi

(#252945) Fall-N válasza kutga (#252940) üzenetére


Fall-N
veterán

Jó lesz. 1-2 mm eltérés a láncvonalnál semmit nem változtat.

(#252946) kutga válasza Fall-N (#252945) üzenetére


kutga
nagyúr

Mármint melyik? :)

Let the Zone take me if I am.

(#252947) flash- válasza jjeahh (#252843) üzenetére


flash-
veterán

egyébként ez a boost kinek-kiknek jó leginkább?
persze tudom mi az de a gyakrolatban milyen felhasználásnál-terepen-kiknek jelent nagyobb előnyt és ki az akinek a gyakorlatban nem releváns?

fulton:

"Egy kérdés lenne a topikosokhoz.
Elsősorban országúton közlekedők, túrázóknál - mióta komolyabban toljátok (méritek a megtett távokat stb... ) volt már nagyobb bukásotok?
1. kb mennyi km mentetek eddig.
nemrég léptem át a 20.000km-ert 7év óta mióta elkezdtem edzésszerűen-túraszerűen stb. kerékpározni

2. hányszor volt bukás
tini koromban sok,de azok városban poroszkálások alkalmával általában user error( elengedett kézzel kacsázás,szatyor belibbent a küllők közé,ilyesmi..utóbbi ájulás-fej összevarrás..
Az elmúlt 7 évben mióta elkeztem kerépározni ugy edzés-sport-túra gyanánt az alatt 1 eset volt.

3. mi történt
Az az egy eset amit fentebb írtam, 37-es Schwable energizer plus tour külső volt a trekkingen, én meg 40 el lejtőn hirtelen homokra futottam, azonnal fejreestem.A semmi közepén sötétedésnél 1 órát feküdtem eszméletlenül,aztán tudtam hívni haverokat akik terepjáróval megközelítették a helyet és ügyeletre vittek,az pedig mentőt hívott és a közeli kórházba vitt.

4. milyen vonzata volt"
3 nap kórház agyrázkodással, 1hétig szédülés,gyengeség vagyis 1hét táppénz,valamint picit elmozdult csigolya (azt csonkovács helyretette)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#252948) balintbaba válasza lsebestyen (#252939) üzenetére


balintbaba
tag

És legalább a villanyak sincs levágva, fulton kompatibilis. ;] Korábban volt linkelve egy Emonda 700 ezerért, én akkor sem értettem az miért lenne olyan jó vétel a majdnem két kilós alapkerekeivel, 8050 Ultegrával - ez teljesen más kategória 200k ráfizetéssel. Viszont ez a váz hatalmas lesz a kollégának, inkább az M-L méreten lehetne filózni, az XL ezzel a méteres homlokcsővel óriásoknak van. :D

flash-: nem feltételeztem, hogy ennyire zavar, hogy nincs elég áttételed - először én is a sor cseréjét javasoltam volna. Mikor meg mész a hegyekbe, kicseréled a sort, kis gyakorlattal 5 perc alatt megvan. Másik megoldás, hogy le kell fogyni, ha jól emlékszem te is mázsa körül mozogsz. ;]

Egyébként 12 sebinél is lehet rossz a kiosztás. Most elöl kompakt, hátul 11-34 van. Síkon elviselnék egyenletesebb kiosztást, de nem nagyon zavar.

[ Szerkesztve ]

(#252949) mauimagic válasza flash- (#252947) üzenetére


mauimagic
aktív tag

egyébként ez a boost kinek-kiknek jó leginkább?

A. A felhasználónak, mert a megnövelt agy szélesség (+10mm elöl és +3mm hátul) olyan radikális mértékben növeli meg a kerekek merevségét, hogy új világ nyílik meg a kerékpáros előtt.

B. A gyártónak, mert egyrészt az új szabvány miatt a régi főalkatrészek nagy része nem kompatibilis a Boostal, másrészt valamit kell villantani, hogy Joe és Hans elhiggye végre, hogy az 5 éves 4000 USD-s/EUR-s bringája egy rakás szar, és újat vegyen

A megfelelőt húzd alá ;)

(#252950) MPowerPH válasza fulton (#252901) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem tulizgulod ezt az eses dolgot. :N

balintbaba: Pedig pont MTB -nel valtasz tobbet, akkar brutal terheles alatt, ahova kell a pontos, gyors valtas. Terepen joforman folyamat valtasz, mert hirtelen valtozik a szint, az osveny minosege.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.