Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#252751) Ringman válasza Citroware (#252750) üzenetére


Ringman
nagyúr

Quadlock szokott lenni a javaslat

melle jo lehet egy taska a felsocsore

[ Szerkesztve ]

(#252752) deny330 válasza Kro (#252737) üzenetére


deny330
aktív tag

Száraz terep alatt mit értesz? Kő kemény talaj sok porral, vagy csak döngölt erdei út pl? Nekem volt Racing Ray gumim elől és continental race king gumi hátul, nem volt vele probléma.

(#252753) Khelben válasza Citroware (#252750) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Spigen-es Gearlock-ot is érdemes megnézni, valamivel olcsóbb, mint a Quadlock és kb. ugyanaz. Nekem telefonnal és goproval is működött.

(#252754) jjeahh válasza Kro (#252737) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Specialized Renegade (hátra), Fast Trak (előre) jó áron van, nem próbáltam, de a Chaoyang Phantom Speed és Phantom Dry szintén sokat tud alacsony áron, ha külföldi webshop is játszik, bikeinn-en megtalálod őket. A Maxxis Ikon 60 TPI verziója is alacsony áron szokott menni, bár szerintem az nem spec száraz gumi, inkább vegyes-mindenes versenygumi. Ha találsz olcsón Kenda Rush-t és Kenda Booster-t (az SCT jobb), valszeg azok is nagyon jók lesznek, nekem így Schwalbe és Maxxis gumik után nagyon tetszik a Booster. Olcsó kategóriában amúgy nehéz a Schwalbe ár/érték arányát lekörözni, felső kategóriában viszont vannak sokkal jobbak. Száraz poros terepen én nem szeretem őket, de azért lehet velük boldogulni :K .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#252755) Kiskopika válasza Citroware (#252750) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nekem a trekkingen az 1. verzióhoz hasonló van. De napsütésben korlatozva latni a folian keresztul, erintes szinte csak bosszanto, es nyaron napsutesben a telo piszok forro lesz mondjuk navi kozben.
Fentiektol fuggetlenul en hasznalom de csak tarolashoz

(#252756) Friczy válasza MPowerPH (#252736) üzenetére


Friczy
senior tag

Ez tényleg jó ár, ha jó állapotú a gép. (az 50-es váz nekem mondjuk kicsi lenne)

(#252757) Citroware válasza Khelben (#252753) üzenetére


Citroware
addikt

Köszi a tippet, néztem ilyet is, de nem szeretném a telefonomat folyamatosan átöltöztetni másik tokba, elég nehezen jön ki abból, amiben van (csak megsértem vele az ujjam vagy a tokot), ami amúgy nagyon jó minőség, és támogatja a vezetéknélküli töltést ami kell, csak nincs ilyen lock rajta...

De ha meg mindig rajta lenne, akkor zavarna. Szóval cserélgetni kéne, amit nem akarok. Szóval ez nekem túl macerás.

Megoldható másképpen is?

[ Szerkesztve ]

(#252758) Khelben válasza Citroware (#252757) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én amikor telefont használtam navira, akkor egy régi Samsung XCovert tettem fel, a tokjára ráragasztottam a gearlock-os cuccot. A rendes telefonomat nem tettem volna ki órákra a napra, bekapcsolt kijelzővel. Aztán vettem a Wahoo Boltot és értelmét is vesztette az egész, egy biciklis computer egyszerűen mindenben sokkal jobb, mint a telefon.

(#252759) fulton


fulton
addikt

Egy kérdés lenne a topikosokhoz.
Elsősorban országúton közlekedők, túrázóknál - mióta komolyabban toljátok (méritek a megtett távokat stb... ) volt már nagyobb bukásotok?
1. kb mennyi km mentetek eddig.
2. hányszor volt bukás
3. mi történt
4. milyen vonzata volt
:R

[ Szerkesztve ]

(#252760) chubby2o6 válasza fulton (#252759) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ki akarod számolni, hogy egy outival hányszor fogsz elesni? :Y

(#252761) fulton válasza chubby2o6 (#252760) üzenetére


fulton
addikt

dehogyis, csak érdekelne, kíváncsiság.

[ Szerkesztve ]

(#252762) Phülöp válasza fulton (#252759) üzenetére


Phülöp
addikt

Országútival még nem, ellenben országúton egyébbel már igen. Két alkalommal történt hasonló jellegű baleset, a másodikat nem is éltem túl.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#252763) Fifaisshit válasza fulton (#252748) üzenetére


Fifaisshit
őstag

Miért mi bajod van a használt karbonnal ?
Egyébként kb a használt és az új között van kb 2-300 ami azért nem mind1 :)
Használtat is lehet kapni olyan állapotokban , hogy meglepődnél és nem biztos , hogy megmondanád , hogy használt..
Ha ráülsz egy jobb outira azon is megfogsz lepődni a szettedhez viszonyítva is mennyire más fékezni vagy váltani egy jó szettel :D

(#252764) MPowerPH válasza fulton (#252748) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem ertem en sem, mi bajod a hasznalt karbon bicajjal. :N Pont annyi kockazat van benne, mint egy alu vagy acel vazanyagu bicajjal. Csak nem kinait kell venni... :)

Karbon joval erosebb anyag, mint az alu.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#252765) vallas válasza fulton (#252759) üzenetére


vallas
senior tag

egyszer felkenődtem egy skoda jobb első ajtajára, mert nem vett észre mikor keresztezte a bicikliutat.... :F
Meg most múltkor haver keresztbe elém esett , lett egy tigrisbukfenc át rajta

elsőnél kis váll zúzódás, meg elfordult a fékkar...
másodiknál, meg két kis horzsolás szerű a felkaron, meg vádlin.... a bicónak nem lett baja, a kínai k-edge garmin tartóm elferdült :O ...

ez kb 3 év alatt első meg 3. évben...

de nézzed meg a profikat, esnek kelnek minden versenyen... :DDD :DDD :DDD

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#252766) zsamiatt válasza fulton (#252759) üzenetére


zsamiatt
őstag

Nem volt, trekkinggel 5e km.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#252767) Hasaggymeg válasza jjeahh (#252746) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kamuhumbug, placebo. ;]

#252759fulton...bár nem outi de akkortájt 85% aszfalt volt, és...
1. kb mennyi km mentetek eddig....kábé 50-70e km aszfalt
2. hányszor volt bukás....vagy 20x
3. mi történt...könyvet lehetne írni ha mindegyiket leírnám.
4. milyen vonzata volt...a legdurvább mind közül.
[kép] [kép] ...Vége.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#252768) sepyi válasza fulton (#252759) üzenetére


sepyi
aktív tag

Három éve és csak országút. Kb. 15000 km. Sajnos amíg dolgoztam kevés időm volt. Kétszer estem. Először az első spd kilépéskor. Semmi különös. Elborultam. Se a bringa, se én nem sérültem. Másodszor az én hibámból, túl gyorsan mentem egy poros körforgalomban. Medencetörés. Két hónap pihi. Bringa jól van, semmi baja nem lett. Szerintem teljesen vállalható.

[ Szerkesztve ]

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#252769) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#252767) üzenetére


MPowerPH
félisten

Es akk nekem mondod, hogy vakmero vagyok a vallammal. ;] Nekem 2db mini csavarom van, nem egy egesz lemez.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#252770) flash-


flash-
veterán

túrára ti mit tennétek be láncszakadás esetére? ha patent szemes (vagy power linkes) a lánc?
még egy ilyen patent szemet-power linket, vagy pedig ha szakadás van akkor rendes szemmel kel pótolni?(ami pl kimarad új lánc csere esetén ?) (ezzel nam vagyok képbe még nem volt láncszakadásom,csak felkészülnék erre is ha túrán történne ilyen hogy akkor mit vigyek magammal hozzá?)
kerékpáros multitoolomon van ilyen láncbontó vagy mi
[link]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#252771) rétisün válasza fulton (#252759) üzenetére


rétisün
veterán

2010 októbertől statisztikázok, azóta (kb. 13-14 :DDD ) országútival ~106.000 km, volt egy kulcscsonttörés, meg egy audissal ismerkedtem meg közelebbről. meg a 'kötelező' spd-s esés, ott a fékváltókar fordult el (szki-vel Balaton körön)

eredmény: drót van a kulcscsontomban, heg a combom belső felén

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#252772) fulton válasza flash- (#252770) üzenetére


fulton
addikt

Nekem patent szem van. Es egy láncbontó berakva erre a célra.

[ Szerkesztve ]

(#252773) jjeahh válasza flash- (#252770) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szakadt láncra mehet egy újabb patentszem. Nemrég így mentettem meg egyik haveromat 1500 méteren a vadonban, mert elszakadt a lánca és nem volt nála semmi. Évek óta a bovdenemen van a patentszem, profiktól lestem el a trükköt:

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#252774) Mezga Aladár válasza jjeahh (#252773) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ügyes, :K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#252775) Fall-N válasza jjeahh (#252741) üzenetére


Fall-N
veterán

Jó ötlet, ha rendesen van megoldva, akkor biztos, hogy erősebb. Főleg ha felfogja az ütést és nem tud repedni a karbon.

(#252776) Fall-N válasza fulton (#252761) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem, te attól félsz, hogy elesel a karbon outival és eltörik. ;]

Egyébként pont outinál esés, aszfalton? Terepen meg azt mondom jól van, de én soha az életben nem estem el aszfalton vagy városban. Pedig régen mentem ócska biciklivel még jégen és hóban is. Most még általában gyorsan megyek, de nem esek el. Ha olyan a viszony akkor óvatosabban megyek és nincs esés.

(#252777) flash- válasza jjeahh (#252773) üzenetére


flash-
veterán

azta ez pro tipp! köszi!:)

fulton : köszi neked is!

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#252778) Ringman


Ringman
nagyúr

csodás élmény volt ma ronggyá ázni hosszú farmernadrágban :))

azt hiszem az outi külsőhöz az első mini-sárvédőt is fel kell hogy rakjam a bringára, nagyon felcsapja a vizet.

(#252779) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Kis tanács kellene. Leszóltam itt a K2-s srácokat, de a gyári készletben is vékonyabb szivacs van mint a gyári.
Most akkor mivan?
Ez a teló típusa: FS-REBA-RL-A2 és ezt a kitet rendeltem: 00.4315.032.080 amit ajánl is hozzá.
Akkor ezt a 4mm-es szivacsot tegyem bele? Ez kellene bele gyárilag?

Másik, hogy még mindig olyan nehézkesen akar megindulni kis nyomásra. Pedig csak 60PSI-n van, 20% a SAG, mégis mikor lecsorogtam vele a kedvenc lejtőmön, biza a gyűrűt maxig kitolta.
Most rendeltem bele 5wt olajat is meg sram zsírt.
Érdemes lenne cserélni az olajat meg a zsírt is felül? Ugyanis nekem 106ml olajat ír a damper oldalra, és zsírt a nem dampingolt oldalra.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#252780) mauimagic válasza gordonfreemN (#252779) üzenetére


mauimagic
aktív tag

nézd meg minimális nyomáson (ami még pont kitolja a becsúszót maxig), hogy hogy mozog.
Ha most lett frissen szervizelve és nem mozog szépen, akkor vagy a szimeringed szoros, ezt érdemes lehet cserélni pl SKF-re, vagy a bushing szorul, az a rosszabbik eset.

Egy Rebának azért jól kéne mozognia. Lábban lévő olajnak, legyen az damper vagy levegő oldalon, nem sok köze van a mozgás fimonságához, ha most lett szétszedve a teló.

SRAM buttert kapott rendesen? Szivacsgyűrűk olajat?

szerk: ez 2013-as villa? Volt szervizelve? Láb le, levegő oldalt megnézni külön, hogy pár psi mellett hogy mozog...lehet hogy a légkamrában nincs kenés, szorul a tomítés, stb...

[ Szerkesztve ]

(#252781) Stevo86


Stevo86
csendes tag

Sziasztok!

Július első hétvégéjén teljesítünk egy Balaton kerülő teljesítménytúrát, és szeretném abban kérni a segítségeteket, hogy milyen szivacsos, géles kerékpáros nadrágokat ajánlanátok, amiknek még úgymond nincs elszállva az ára.
Érdemes lehet akár a Decahtlon-ból is vásárolni?
Jelenleg rendelkezem kerékpáros nadrággal, de a benne található szivacsozás nem túl vastag, illetve a fent említett túrát már teljesítettem ugyan pár alkalommal, de most szeretném ezt egy picit 'kényelmesebb' formában megtenni. :)

Viszontválaszokat előre is köszönöm nektek!
Kellemes estét! :R

Nothin is true, everything is permitted

(#252782) Hasaggymeg válasza flash- (#252770) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha ügyes vagy hazáig vissza lehet tolni egy már kitolt patentszemet.

#252773jjeahh...ez milyen pro tipp, nem eszi meg a rozsda ott, vagy ott is olajozod? :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#252783) jjeahh válasza Hasaggymeg (#252782) üzenetére


jjeahh
nagyúr

2 vagy 3 év után jelent meg rajta egy kis felületi rozsda, ami szerintem tökmindegy, a havernál azóta is teszi a dolgát.
A láncot sem olajazom (wax) ;]

#252779 gordonfreemN: nekem a régi Tora villámba a szervizben vékony szivacsot raktak, pedig vastag jár bele. Gondot nem okozott, de egy Rebával én nem csinálnám meg. Szerintem mosd ki olajban a régi szivacsot, rakd vissza és rendelj vastag szivacsokat a következő szervizre.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#252784) gordonfreemN válasza mauimagic (#252780) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Itt [link] írtam, vasárnap huztam le de csak az alsó lábakat, kitisztítottam, a megfelelő olaj ment bele az írt mennyiségben, meg manitou zsír (mert az volt kéznél de már van sram), szivacsok vékonyabbak voltak, ahogy a felujító készletben is ezért kimostam a régit, feláztattam olajban és az ment vissza.
Úgy mondom, hogy amimor már mozog, akkor jó, de mielött megindulna semmi. És a mozgáshoz nagyobb erő kell viszonylag kézzel, olyan kb 5kg ha nem ülök rajta.

Ja és bár nem sokat mentek vele, de szerintem ez egyetlem szervizet sem látott

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#252785) Kro válasza jjeahh (#252754) üzenetére


Kro
tag

Köszönöm a tippeket :R . Olvasgatok még róluk, megrágom párszor.
Addig marad a smart sam, tejes belsővel szerintem.
Aztán ha kiforrja magát mit is szeretnék, nekiugrok és lehet egy lépésben ki is próbálom a tubeless-t.
Most így szűk 3 hónap alatt hirtelen elég volt kb a 0-ról beleugrani ebbe a "hobby"-ba (is).

(#252786) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Ma vettem egy ilyen kulacsot: Kellys Namib. Nagyon jó a "szívó" része, mert puha anyagból van. Van olyan jó, mint az elite, de azért vettem egy olyat is, ha már jó áron volt. :)

(#252787) Hasaggymeg válasza szimpláncsak (#252786) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem nehéz olyan jó lenni mint az Elite, hisz az nem nagy durranás. :( ...legalábbis én a strapabíróságán és könnyű tisztíthatóságán kívül sok előnyét nem láttam eddig. Van 4 db. ( az egységesség miatt feketék, 2x500ml, 1x750 és 1x950) melyek azon kívül, hogy kábé percek alatt ocsmányra koptak, folynak orrba-szájba, ha pl. kicsit rászorítok mikor iszok máris a nyakamba, combomon, felső csövön figyel a cukros lé, rázós terepen meg olyan lesz a középrész a vázon mintha lehánytam volna. :U Kaptam ajándékba 2 drága Camelbak márkájút (egy sima és egy szigeteltet), amolyan különleges zárható és önzáró csutorával, még tesztelem őket jobbak-e. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#252788) Phülöp válasza Hasaggymeg (#252787) üzenetére


Phülöp
addikt

A thermo camelbak (chill?) teljesen jól dolgozik nálam. Idén cseréltem a vázon Fidlock-ra, de azért hosszú napon a hátizsákban ott ül a camelbak.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#252789) Ixion77


Ixion77
őstag

Hátha érdekel valakit: új fixie 100 euróért

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#252790) mauimagic válasza gordonfreemN (#252784) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Ha van kedved még mókolni vele:

Azt nézném meg a helyedben, hogy ez a tengely könnyen mozog e.
A láb nélkül is nehezen indul meg, akkor a légkamrában néznék körül.
Illetve a légkamra felső részét lecsavarva (nyilván levegőt ki kell engedni előtte) felülről látszik a dugattyú. Oda mehet egy kis olaj/SRAM butter, ha nincs.
Olvasd el a manualt, hogy pontosan mi kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#252791) szimpláncsak válasza Hasaggymeg (#252787) üzenetére


szimpláncsak
tag

Nekem eddig egy 550ml-es volt, de nekem is az a furcsa, hogy a réginek nehezen nyílik a teteje, ennek az újnak meg kb. bármiféle erőfeszítés nélkül :F . Na majd kiderül, azt még nem teszteltem, legfeljebb a régi tetejét rakom majd rá, ha folyik :DDD

(#252792) Hasaggymeg válasza Phülöp (#252788) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Thermot egyszer próbáltam, de még nem rázós terepen és csak 1x...azt megfigyeltem, hogy a thermo azt jelenti, hogy egy félórával később lesz ugyanolyan meleg benne a tej. :DDD

#252789Ixion77...hát ez a hendméjd Tróger bringa mindent visz. [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#252793) Fall-N válasza Hasaggymeg (#252792) üzenetére


Fall-N
veterán

Hát tényleg elég trógerül néz ki. :D Ismerősömnek van régi Troger MTB-je, szereti. Befogta már rég gyerek-cipelős biciklinek.

(#252794) erhas01 válasza fulton (#252759) üzenetére


erhas01
tag

Szaltó, kerék- tengely- sorompó törés, fogda, fejjel lefelé árokba... 90/70 vérnyomás esés 70km-nél. Menet közben elvesztek a színek, fekete fehéret láttam.A bal szememre napokig megvakultam, csak fehér fény.

Az eséseimtől kiráz a hideg, szívesebben emlékeztetem magam erre:
Dupla defekttel aszfalton 37km -t 19% -os fel-le felnin.
vagy
A hajtásoldalon 16 küllő kiszakadása után is biztonsággal mentem ötvennel lejtőn lefelé a lakásig, ahol szétrobbant a felni.

Mennyit tekertem: ... volt ilyen is...
Jé, végre esik. Milyen hónap van most? Hogy is hívnak?
Mit akartam,mi a kérdés?Egyáltalán nem jut eszembe semmi.
Mi került ebben az öt és fél napban, 850km-en 100 Euróba?

(#252795) ZolkoW


ZolkoW
őstag

650b x 47 vs. 700c x 40:

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#252796) rétisün


rétisün
veterán

sziasztok, a Muziker.hu mennyire számít megbízhatónak?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#252797) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#252795) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kár lenne levenni azt a matricát. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#252798) Fall-N válasza rétisün (#252796) üzenetére


Fall-N
veterán

Megbízható és korrekt bolt. Nekem múlt hét pénteken jött meg a teleszkópom. Packeta csomagpontra is lehet kérni a dolgokat akár utánvéttel. Szlovákiából jön az áru így kábé egy nappal később kapod meg mintha itthonról rendelnéd.

Korrektül be volt csomagolva a teló, kaptam mellé ajándék Muzikeres matricákat. (Lehet választani mit szeretnél).

(#252799) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#252797) üzenetére


ZolkoW
őstag

jó, ezen tényleg nem gáz, egész diszkrét, de a DH betűtípustól rosszul vagyok ;)

szerk: ja, nagyon úgy néz ki, hogy én jót rendeltem hátsó adapterből, amit a bolt adott pótlásul, az pedig nem ehhez való... lehetne futni a köröket, csak én inkább már használnám. Ezért sem vártam a rendeléssel, még ha most egy kis pénzt buktam is vele.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#252800) jjeahh válasza ZolkoW (#252795) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Lemaradtam, mi a terv, a gravelt is pluszosítod? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.