Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#253651) fulton válasza Jester01 (#253605) üzenetére


fulton
addikt

"relax"
Majd meglátod hogy annyit vont le amennyit láttál ár, nem pedig azt amit fizetés után mutatott.

[ Szerkesztve ]

(#253652) 6030D válasza Zoliwrc (#253650) üzenetére


6030D
Ármester

Jaja. Nincs meg az a kép, amikor a női vázas libakergetővel ment fel NHH-re? :C
Szlovikhoz azért necces, mert ott elvileg a kresz előírja a sisak és a láthatósági mellény használatát is közútra a bringásnak. Oké, mellényt nem hord senki, de ha kifogsz egy szlovák rendőrt, akkor azt meg tud szívatni, és azt se érted mit mond.
Gyorshajtásért egyszer utánam jöttek, megálltunk, kiszállított, majd elkezdte nekem szlovákul nyomni a szöveget. Kiszállt a főnököm, és válaszolt neki szlovákul, akkor azért visszább lépett, és más lett a hangsúly, de én mutogathattam volna neki, mert nyilván angolul nem akart beszélni. Így sikerült lealkudni 300-ról 200 euróra... :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#253653) Hasaggymeg válasza .LnB (#253620) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mugli 2 paramétert ismer: km és km/h. Munkahelyemen indokolatlanul és annyit tömjéneznek azért amennyit tekerek, hogy ha rákérdeznek szégyellem elmondani ma volt 40 km 17km/h átlaggal 🫤...mert a szint, vagy a terep nehézsége már kínai a legtöbb embernek. -Hú, Attila ma mennyi volt? 😃 -Háát...(csak) 55km.🙄-De biztos jó gyorsan, mi?! 😃-Háát, izé itt a Kevélyen nem lehet olyan gyorsan...🙄... :DDD :DDD :DDD

6030D...én ha élek és megyünk is, ott leszek.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#253654) 6030D válasza Hasaggymeg (#253653) üzenetére


6030D
Ármester

Van egy rokon csajszi/nőci, aki mindig kérdezi, hogy na ma mennyit tekertem. Ennyit. Hú, és az hány kalória? :DD Régen erre mindig azt válaszoltam, hogy nem tudom, de úgyis fogyok, úgyhogy nem érdekel. ;]

Burgi éppen 11943 km /110711 m szintnél jár... idén... de ez ugye szinte csak országút virsli gumival, úgy könnyű összeszedni. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#253655) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Rekordok, elektromos telók. Nekem annyira nem tetszett a pálya, de mérföldkőnek számított ez a verseny. A rock&roll-ba mondjuk több versenyzőnek beletört a bicskája :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#253656) szimpláncsak válasza Hasaggymeg (#253653) üzenetére


szimpláncsak
tag

Én nem is szeretek beszélgetni biciklis témákról olyan emberrel aki nem bicajozik :) Baráti társaságban van, hogy előjön, régebben még elkezdtem beszélni róla, de aztán láttam, hogy semmit nem értenek abból amit mondok (hidraulikus fék meg levegős teleszkóp stb. :DDD ). Szóval mostmár elintézem azzal, hogy: "ja még tekerek :)"

Arról nem beszélve, hogy egyszer feleségem szervezett egy meglepetés bulit és rögtön "vicces" biciklis pólót akartak venni ajándékba. Még szerencse, hogy megkérdezték előtte, hogy örülnék-e neki, rögtön mondta, hogy utálom az ilyeneket. Hálistennek a második ötlet a sör válogatás volt :DDD .

(#253657) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#253653) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akik sikon elnek, mindig legyintenek arra, hogy szint. Azt mondjak, az nem szamit, mert ha feltekersz, ott le is jossz, szoval tok mindegy, hogy sikon tekersz 50km -et 0 szinttel, vagy hegyes reszen, mondjuk megteszel meg 1200m szintkulonbseget. Mert ha feltekersz, akkor konnyu, utana csak le kell gurulnod. ;]

Aztan veletlenul eljutnak egy hegy labahoz., hogy most tekernek egy igazi MTB -t. Akkor tudatosul bennuk, hogy a fejukben elo matek gyokeresen mas, mint a valosag. 500m utan mar toljak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#253658) fulton válasza 6030D (#253654) üzenetére


fulton
addikt

csajok nem a kmeket látják hanem a kalória pörög a szemük előtt :D
Mi szint per átlag kom, csajoknál ez kcal-ban deriválódik más nyelven beszlnek :D át kell váltani

[ Szerkesztve ]

(#253659) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Használt bicikli árát mi alapján lehetne belőni? Van erre is valami topik?

Let the Zone take me if I am.

(#253660) Hasaggymeg válasza kutga (#253659) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jobbra fent...KERÉKPÁR/BRINGA/ALKATRÉSZ beárazás.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#253661) kutga válasza Hasaggymeg (#253660) üzenetére


kutga
nagyúr

Csak a szememet nem szúrta ki, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#253662) fulton válasza szimpláncsak (#253656) üzenetére


fulton
addikt

Én sem, meg hót fesleges
A srác akinek az outiját vittem egy körre, és jött mellettem, jeleztem neki hogy "ott az üveg összetörve vigyázzon bele ne menjen", mire közölte, az ő gumijával nyugodtan belemehetek, mert abban már van kevlár. Mondom és az jó? (kicsit adtam alá a lovat), igen, azt az üveg sem vágja át, és nem hagyja hogy kilyukadjon a belső úgyhogy nyugodtan belemehetek :D (nem mentem természetesen)
hát nah...

[ Szerkesztve ]

(#253663) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

...apropó mugli...nem kell rajtuk csodálkozni, hisz amióta intenzívebben tolom neki bringán már azt sem értem hogyan tud Kipchoge 40+km futni húszas átlaggal? :F Szerintem az átlag magyar 80%-a bringán sem bírná követni azon a távon. :DDD

Gumiról jut eszembe, nejem Vredestein Aventura [link] gumii valami fantasztikusak. Szegényt már annyi dzsumbujba bevittem (pl.a tegnap is) a "mesés" tájékozódási képességemnmel, hogy már 10 defektje kellett volna legyen...és immár másfél éve egyetlen defektje nem volt. :) Részemről ajánlott minden grevölösnek, jól gurul, jól tapad és nem mondható túlságosan gyorsan elhasználódónak sem.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#253664) lsebestyen válasza Hasaggymeg (#253663) üzenetére


lsebestyen
addikt

biztos doppingol, mint mindenki. ;]

(#253665) Csokicsibesz válasza MPowerPH (#253657) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Btw. a szint teljesen mindegy. Ha síkon is tolsz mondjuk 300W és felfelé ugyan ennyit tudsz kitolni, akkor telejsen mindegy, hogy azt milyen irányba csinálod (szigorúan erőnléti szempontból). Technikában nyilván számít, de az is inkább montin van.

(#253666) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szép lassan körvonalazódik a Balatonkör. Tegnap végre kiderült, hogy befér a bringa a kocsiba úgy is, ha a gyerek hátul ül. Mákja van, mert így jöhet velünk ő is a Balcsira. Mármint a fiam. ;] :DDD Sedan-om van, nem volt annyira egyértelmű, hogy befér e a bringa.

Szóval így már csak az időjárás lehet akadály. Július elején megyünk majd. Ezért elkezdek lassan informálódni. Mert semmi tapasztalatom a Balatonkörről. És természetesen helyismeretem sincs. Találtam egy szimpatikus videót kezdésnek: [link] Számomra elég fogyaszthatónak mutatja be a srác.
Annyi kérdésem lenne, hogy az az Ábrahámhegyi rész az még mindig ilyen? Vagy van idén valami terelés? Járhatatlan rész stb stb?
Igazából szívesen vennék minden tanácsot, észrevételt. Mert nekem ez lesz az első kör.
Kaja, pia, útminőség, szélirány, merre induljak és ilyenek. Ja igen, az indulási pont Balatonszemes lesz.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#253667) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Ajánlanátok nekem itthon nem horrorisztikus árkülönbséggel kapható könnyített belsőt, egy simát és egy folyadékkal ellátottat? :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#253668) zsocy válasza gordonfreemN (#253667) üzenetére


zsocy
őstag

Kell az a könnyített? Én a sima decathlonos belsőt használom és nem érzek semmi különbséget azzal sem. Előtte volt Schwalbe könnyített (outira), abból az egyik az első körön felrobbant (szó szerint), a másik még bírja. Tubolitot szoktak használni, de azt mindig után kell fúlyni mert technológiából kifolyólag ereszt picit. defektvéfővel feltöltve meg eleve nem lehet könnyű - szerintem.

Látván az aláírásod, nem lett jó a Reba a szervíz után sem? Ugyanúgy lusta, letapad?

[ Szerkesztve ]

(#253669) jjeahh válasza zsocy (#253668) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Schwalbe extra light nálam is gyakran lett defektes.

Az a Reba amúgy mennyire új? Mert nálam fél évig az új Recon is ezt csinálta, aztán bepuhult és már finoman indul meg. Szerintem okozhatja az új szimering is :F

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#253670) Ringman válasza zsocy (#253668) üzenetére


Ringman
nagyúr

kínai klón tpu belsők elvileg jók (pl ridenow, de van más gyártónál zöld és narancs színű is :) ) de mtb-ra nem biztos hogy erőltetném.

dekában is van 85g-s light belső, de nem tudom az mennyire jobb, mint a sima

(#253671) MPowerPH válasza Csokicsibesz (#253665) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szigoruan montin, outirol nem tudok nyilatkozni. De azt tudom, hogy szint nelkul siman letekerek 50km -et jobb atlaggal, mint mondjuk az emlitett 1200 -as szinttel, aminel nem tudnam megkozeliteni sem az emlitett atlagsebesseget.

Don't Tread On Me

(#253672) andrisbandi válasza gordonfreemN (#253667) üzenetére


andrisbandi
őstag

SCHWALBE SV19A
- Ez a fajtát használtam, nagyon bevált tejezve.
- Bármilyen defektgátló folyadékkal tölthetőek a sima gumibelsők.

Legegyszerűbb a csak szúrás ellen védők. Itt sokan favorizálják.
Pl Stan's
Ezeket a típsokat könnyű benyomni a szelepmag helyén, vízszerűek.

A darálékosak, amik nagyobb, 7 milis vágásokat is tömítenek, azok nehezebben tölthetőek be. A trükk, h összerázás után, és a szelepen betöltéskor is; nem függőlegesen kelll tartani, mert úgy azonnal tömíti a beöntőt. Hanem kb 45 fokba, nem szabad törekedni a sűrűjére, a fölrázástól lebegő darálékos lé a tökéletes. (A csak túl sűrű rész amúgy sem jó, mert el kell majd folynia, habzania a későbbi lyukhoz.)
Pl Joe eco volt, most Vittoria van.

r2-bike
Ez a legjobb súlyokat is leíró oladal. A találatokat arra is rendezheted.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#253673) lsebestyen válasza MPowerPH (#253671) üzenetére


lsebestyen
addikt

Csak a teljesítményre gondolt, nem az átlagsebességre. :N

(#253674) MPowerPH válasza lsebestyen (#253673) üzenetére


MPowerPH
félisten

En arra, hogy ugyan azert az atlagert joval tobb Wattot kell beletenni.

Don't Tread On Me

(#253675) ZolkoW válasza jjeahh (#253669) üzenetére


ZolkoW
őstag

juteszembe, a kettő Mavic kerék közül az egyikhez ilyet kaptam, szerintem tök menő. Inkább az kérdés, miért nem mindkettőhöz... bár amaz sem rossz, de nincs felkészítve az inzertre. Mindegyiken jól folyt a folyadék befele. Amúgy akartam írni, nekem neccesnek hangzik, ha a küllőfuratoknál jön a levegő, azért az hangzana normálisnak, ha legfeljebb a gumiperemnél csinálja. A folyadék gondolom tömíti, de egyben be is juthat oda, ahová nem kéne.. a szalagozás nem sikerült jól ilyenkor?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#253676) Fall-N válasza 6030D (#253648) üzenetére


Fall-N
veterán

Met Crossert néztem még, meg ezt az Abust. Ebikeon 24ezer Ft lett volna, így a MET lett volna a befutó. Facebookon viszont láttam a hirdetést az akcióról, így legalább ugyanennyi pénzért belefért az Abus.

(#253677) Zoliwrc válasza 6030D (#253652) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Mellényért nem szólnak Szloviba, én többször találkoztam rendőrrel ott, mert mostanában sokat járok át.
Józsi a Csóványoson is volt már a libakergetővel, (a ződdel) mert úgy hívta.
Kérdeztem is ott tőle hogy hogyan áll meg csóviról lefelé , mert ugye azon csak kontra van meg elöl az a fék a gumi futófelületére szorít rá.
Azt mondta, ha gond van lassulással,kinéz egy vékonyabb fát vagy bokrot és neki megy, az megállítja :D . A váz már 2x volt neki hegesztve, mert kettétört. :C
Azért 67 évesen nem rossz amit bír, kemény az öreg.
Közben előtúrtam a képeket fb-ről, a "ződdel" NHH és Csóványoson is

[ Szerkesztve ]

(#253678) jjeahh válasza ZolkoW (#253675) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ne úgy képzeld el, hogy a felniben folyik a tej és a küllőknél szökőkút van, egyszerűen csak hiába rakod fel jól a szalagot, sosem lesz hermetikusan zárt, egy kis "nedű" a levegő társaságában bejut és kívül bubizni kezd az anyáknál. Ha jól össze van rakva és jó a tej, a szelep mellett, a szalag széleinél stb annyira lezárja, hogy többé nem ereszt.

Más, Tour de France sorozat: tudom, a montis beszél belőlem, de eddig a legélvezetesebb rész a Tom Pidcock-os hegymenetes epizód, amikor 100-al száguldozik, nekiáll hugyozni és megnyeri a szakaszt ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#253679) .LnB válasza jjeahh (#253678) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

"tudom, a montis beszél belőlem"

Remélem tiszta sár voltál akkor is, miközben nézted. :DDD ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#253680) 6030D válasza Zoliwrc (#253677) üzenetére


6030D
Ármester

:C :C mászásorientált geó :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#253681) Zoliwrc válasza 6030D (#253680) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Igen, és képeken teljesen átjön az is ahogy az ammóniás Stans lötyi rágja a felniket, én hallom is :C

(#253682) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Igen, ilyenek láttán, hallottán bizony nevetséges és szánalmas picsogásnak tűnik itt a mi szintünkön fél fokok, milliméteres geo különbségek, vagy 1-2 wattokon rugózni. :U...de persze megtesszük mert mi már a zinternetzabálók nemzetsége vagyunk, akik legalább annyit netezünk mint kerékpározunk...vagy inkább sokkal többet.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#253683) ZolkoW válasza jjeahh (#253678) üzenetére


ZolkoW
őstag

csak azért volt neked válasz, mert illetékes vagy :D de valaki más írta a napokban, hogy szenvedett a tubelessel, aztán bubizott a küllőfuratoknál, még szárazon. Erre akartam már akkor írni, hogy nekem ez azért nem hangzik tökéletesnek, de ja, valszeg a tej megállítja. Tökéletes akkor lenne, ha sehol nem szelel, de ha mégis, akkor csak a gumiperemnél. a gumi porózussága miatt meg nekem ott még nem bubizott, annyira keveset engedett, de alapból nem is vizsgálgatom víz alatt.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#253684) jjeahh válasza ZolkoW (#253683) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem eddig minden gumi habzott, bubizott az oldalfalon és a futófelületen, a belépő olcsók és a fullextrás erősített oldalfalúak is. Amióta tubelesses vagyok a Kenda az első gumim, ami nem csinálja, aztán hogy a gumi vagy az ammóniamentes tej miatt-e, passz.

Ha már Kenda, ez annyira eszement jó, hogy azonos áron is ezt választanám bármilyen Maxxissal szemben :K . Nagyon laza talajra picit sűrű a mintázat és 56mm helyett lehetne 58mm, de ennyi az összes negatívum. Persze amíg nem próbáltam ki első gumiként is, nem merem annyira elkiabálni, az első keréken mutatja meg igazán minden gumi az árnyoldalait :DDD

Hasaggymeg: jön a Specialized Captain XC, tökéletes párosítás lesz a Fast Trak-al hátsó gumiként? Lenzerheide:

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#253685) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#253682) üzenetére


MPowerPH
félisten

Es tenyleg az. Szerintem barmelyikunknek odatolnanak egy S-Works -ot a maga ~8kg -s tomegevel, mondjuk 2018 -bol, egyikunk sem picsogna, hogy ahh, sz@r a geo, mehet a kukaba. ;]

jjeahh: En mar irtam korabban is, hogy a Maxxis tul van hypolva. :U Nem veletlen szidtam a Rekon -t sem, amikor Te meg vedted. XC, trail fronton szerintem mar nem versenykepesek. Enduro, DH -ban persze a DHR II Assegai kombo a mai napig talan a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#253686) Ringman válasza jjeahh (#253684) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nekem eddig minden gumi habzott, bubizott az oldalfalon és a futófelületen
eléggé típusfüggő lehet, nálam 3/0 az arány (2 tufo, egy cont gp5000)

(#253687) Jorus válasza Hasaggymeg (#253682) üzenetére


Jorus
nagyúr

Anno amikor voltunk többször Speci sajtótáborban Kaliforniában, és sorban pakolták alánk a karbon outikat, TT gépeket, nem értettem, hogy miért ugyanolyan nehéz azokkal is felfelé tekerni. :D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#253688) ZolkoW válasza jjeahh (#253684) üzenetére


ZolkoW
őstag

én sem akarom elkiabálni, eddig egyet mentem az új Mavicokkal, ami egyben új Contikat is jelent, de annyira plug-and-play volt minden, ugyanúgy, mint korábban a Stans+Conti kombóval, hogy nem is tudom mihez hasonlítsam :P
Látszik, hogy a Crossmax azért komolyabb termék az XA-nál, itt nem volt sorja a lyukaknál, előre szépen ki volt lyukasztva a szalag is, és hibátlanul felhelyezve (úgy mondjuk könnyűű... de azért némi gyakorlattal ez otthon is kivitelezhető.) Szóval pöpec, na! Ratchet rendszerű aggyal nem tudom, létezik-e megérősebb ajánlat, beleértve a saját fűzést is. Ha nem szempont a ratchet, akkor azért kicsit olcsóbban is ki lehet jönni hasonló paraméterekkel. Bár már a Novatec sem olcsó, szóval nem is biztos...
A racsnihangot kicsit sikerült elcsitítanom, nem direkt, de a sram butter úgy tűnik, sűrű oda.. (cseréltem rotort XD-re, és az új nem volt zsírozva)

a gumis képre: tökéletes, mint egy majdnem elhasznált Rapid Rob! :D

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#253689) gordonfreemN válasza zsocy (#253668) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Koszi. Hát valami kéne, most maxxis rekon race-t rendeltem 3,5"-ösbe mert a felnim is belül csak 19es a felni

Neem az egy 26os reba, ami tökéletes.
Jó lett emez is, mondja kollégám hogy ezek elsőre mindig nehezen indulnak meg ha áll egy darabig, meg indulákor át kell mozgatni, az olaj miatt van a damping egységbe.
A kiapukliérzékenység javult de még sokat nem mentem vele.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#253690) gordonfreemN válasza jjeahh (#253669) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A reba amivel kinlodok (nem a 26os az fasza) ez 29es. Elméletileg nem sokat mentek a bicoval, állapotból is ez jön le. Szerintem pár ezer km sincs bennr, hatsó sor retkes volt de nem kopott pl, meg a telo is alapvetően jó állapotú. Most adtam neki új szimeringet, tömítéseket, sram zsírt, új olajat mindenhova.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#253691) jjeahh válasza MPowerPH (#253685) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem nyárra fényévekkel jobb a Maxxisok anyagkeveréke, mintázata, mint a Schwalbe gumiknak, aki nem érzékeny rá, az most nyugodtan megkövezhet, de én szvsz többször estem már el poros terepen a Schwalbe miatt. A Kenda ugyanazt hozza kb. amit a Maxxisokkal megszoktam, csak pár szempontból még jobb. Trail/enduro fronton viszont fogalmam sincs milyen lehet a Kenda, Toobee-nak van tapasztalata.

#253688 ZolkoW: jó az Sram vaj oda, majd meglátod, csak az első pár tekerésen halkabb, aztán megint jó hangos lesz :D

#253690 gordonfreemN: szerintem használd, mást már úgysem tehetsz és valószínűleg idővel bepuhul. Esetleg a fork deo-kat kipróbálhatod.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#253692) Kiskopika válasza .LnB (#253666) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Majd számolj be róla, én július végén megyek az első körömre.

(#253693) szimpláncsak válasza MPowerPH (#253674) üzenetére


szimpláncsak
tag

Az országút/aszfalt ilyen szempontból hálásabb :) Ahol én 16-17-el tudok feltekerni, ott jövök lefelé 60-al, bár így sem jön kanyargós jön minden vissza az átlagba, főleg a kanyargós részek miatt. Hát montin ez közel sincs így, de ezt ti jobban tudjátok :) mondjuk én össz átlagot nem nézek, csak a szegmenseket. Mire a bükkhöz érek az 11-12 km a városon keresztül. Ha érdekelne mérhetném külön,de úgyis a szegmensek érdekelnek :)

[ Szerkesztve ]

(#253694) szimpláncsak válasza .LnB (#253666) üzenetére


szimpláncsak
tag

Pàr helyen eltévedtem az északi parton, de Ábrahámhegyen pont nem :) Szerintem ott már nincs lezárva a bringaút. Ellenben Badacsomtomajon fel van túrva a főutca , ott lementem az országúthoz. Meg Badacsonyörsnél és Balatonfűzfőn néztem még be. Ha nincs "csiganyàlas" vagy egyéb térképes navigációs bringaòràd akkor használj valamilyen térképes alkalmazàst. Én mapy.cz-t használok, le lehet tölteni offline a térképeket. Ha valahol nem voltam biztos magamban akkor ránéztem :) Én Siófokról indultam és Keszthely felé vettem az irányt. Túl akartam lenni a nem túl izgalmas déli parton. :) esetleg nézz reggel egy széltérképet, hogy a Keleti parton lévő meredekeknél ne legyen még szembeszél is. Amúgy ilyen szempontból a déli part elég védett, végig házak között mész, amik fogják a szelet :)

[ Szerkesztve ]

(#253695) .LnB válasza szimpláncsak (#253694) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez meg sem fordult a fejemben, hogy el lehet tévedni. Azt hittem, és a videóban is kitér rá a srác, hogy végig van táblázva. Az nem elég? Na meg figyelni kell, hogy mindig jobbra legyen tőled a Balaton. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#253696) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Mondja már meg valaki hogyan kell a Komootról tervezett útvonalat átküldeni az Edge 530-ra mert mindjárt felgyújtom a p*csába az egészet!😫😫😫

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#253697) Mezga Aladár válasza Hasaggymeg (#253696) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Miért nem a Garmin Connect-ben tervezel?
Én exportálnám a gpx fájlt majd az importálnám a Connect-be.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#253698) lsebestyen válasza .LnB (#253695) üzenetére


lsebestyen
addikt

Bár én rosszul tájékozódom, meg régen is voltam már Balaton körön, de állandóan eltévedtem a bringaúton. Ha valami edzés féleséget is vinnél a dologba, akkor ajánlanám a főutat, de eléggé a szezon közepén mész.

én csendben mosolygok a Karoo-val, hogy csak egy url-t kell beillesztenem és automatikusan felismeri az útvonalat, mindegy honnét van. 🤭

[ Szerkesztve ]

(#253699) Hasaggymeg válasza Mezga Aladár (#253697) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó kérdés, tetszik a Komoot kinézete. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#253700) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Hello, sziasztok.

Vettem 4 dugattyús XT fékeket. Ezekben gyárilag van olaj? A karban meg a csőben? Vagy tenni kell hozzá külön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.