Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#235251) Ringman válasza andrisbandi (#235250) üzenetére


Ringman
nagyúr

az országútin tényleg ennyire le kell hajolni?

(#235252) Hasaggymeg válasza Lacerta (#235245) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ja, villanyborotvával. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#235253) fulton válasza andrisbandi (#235250) üzenetére


fulton
addikt

Nincs itt semmi rossz hír, ha már itt járunk a pasi is adjon magára (ne csak a nőktől várjuk el) ez az én véleményem :)

(#235254) parandroid válasza fulton (#235253) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Lábadat már borotválod? ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#235255) fulton válasza parandroid (#235254) üzenetére


fulton
addikt

Ennyire nem adok a sebességre :D

(#235256) Dark Archon válasza fulton (#235240) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én most toltam 43 km-t, eléggé lefonnyadtam :) A Van Rysel aláöltöző, NW hosszú mez és NW Reload dzseki tette a dolgát, nem fáztam. A hosszú bringás nadrágra ráhúztam a futónadrágot, nem fázott ott sem semmim. Viszont felvettem a nyári és a téli zoknimat is, a lábfejem se fázott, de az egyébként sem túl széles cipő így szétnyomta a lábfejem. Felvettem a nyári és a téli kesztyűmet is, félúton már azt sem tudtam, le akar fagyni vagy csak zsibbad. Mindegy, mentem tovább.

A Strava hazudik, azt az 5,4 km/h szelet én inkább 54 km/h-nak éreztem. Könnyen lehet, az tartott vissza, hogy 2 hete nem borotválkoztam, és a szél beleakadt az arcszőrzetembe :-D Még a símaszkon keresztül is.

Ami viszont a leginkább sz@r ezekben a téli tekerésekben, hogy nincs levegő. Hála a kormá szankcióknak, mindenki minden szemetet eléget. Meg lehet fulladni, ha átmegy az ember egy-egy településen.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#235257) fulton válasza Dark Archon (#235256) üzenetére


fulton
addikt

Hát nézd, ha darazsak nincsenek van helyette más, a füst :D mindkettő kellemetlen
Az jutott eszembe minap tekerés vége fele, vajon az egy számmal kisebb Reloadban milyen lenne most a minuszokban, na nem mintha fáznék a mostaniban menet közben, de arra emlékszem mikor felvettem az alára az egy számmal kisebbet, kapásvól mint ha begyújtottak volna, főttem megfele, míg ebben nem. (arra gondolok pl mikor nedves alával pihenés után ismét indulsz az útnak lehet komfortosabb lett volna vele). Az biztos hogy a mozgás szabadság korlátozottabb lenne benne "kicsit" hosszban is,de ezt próbálni kellett volna élesben. Ott a boltban felveszi az ember a kerékpáros pozit stb stb.. de az mégse olyan mint mikor tekersz benne kicsit a bringádon ott érezni igazán.

(#235258) Ringman


Ringman
nagyúr

eddig bírta a lumintop b01 tartókonzolja, letört pántja. (jöhet parandroid kínai-termék ekézése ;) )

(#235259) bardi válasza Dark Archon (#235256) üzenetére


bardi
aktív tag

Ezért kell bemenni az erdőbe, ott csak fagyott sár van többnyire, meg egy kis jég, hó magasabban, de mindig tiszta a levegő.

Kicseréltem a markolatokra vékonyabb szivacsra, meg picit forgattam a kormányon, így már nem olyan elviselhetetlen a kesztyűn a szivacs a tenyér részeknél. Érdekes, hogy lefeléken most teljesen más izmok fáradnak el, mint nyáron, lehet a fékkar szögével kéne még játszanom kicsit.

Amúgy ezen amióta vidékre költöztem budapestről nevetnem kell, nyomták az emberek, hogy vidéken tiszta a levegő, meg csöndes az élet, erre télen megpusztulsz a városokban, olyan szag van a sok szartól amit eltüzelnek, a csend meg azt jelenti, hogy folyton van egy idegbeteg kutya, ami minden szart megugat, vagy a macskák adnak olyan hangokat, mintha a pokol tüzével kínoznák őket :D

'92 Honda VFR 750

(#235260) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Sziasztok!
Miért lehet, hogy szinte semennyire se fog a hátsó mechanikus tárcsafékem. Szeptemberben szereztem be ezt a bringát újonnan. Akkor se volt annyira jó, de gondoltam, hogy kell neki egy kis idő mire bekopik. Azóta már szinte nem is fog hiába húzom, mint a barom. Most szét is szedtem, de szinte semmi kopás nincs rajta. Ennyire szar lenne a betét? Tektro E10.11 betétek.

(#235261) andrisbandi válasza Ringman (#235258) üzenetére


andrisbandi
őstag

(#235262) Ringman válasza andrisbandi (#235261) üzenetére


Ringman
nagyúr

de.
aliról kb. 1200 forint, csak nem tudom mikorra ér ide, addig marad a szigszalag (ill. ha minden jól megy holnap jön meg a sigma buster csavaros tartója)

(#235263) Hasaggymeg válasza bardi (#235259) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az amúgy festői Csobánka falu levegője némelyik szürkébb,téli napon rosszabb a Pekingénél :((( ...és ennek kevés köze a kormányhoz,vagy szankciókhoz, és annál több a suttyó Bbalkáni mentalitásnak mely szerint a vegyes tüzelésű kazán = szemétégető és minek jó nyílászáró és épület szigetelés mikor azzal a pénzzel vehetsz minden szobába, és a konyhába is egy-egy tévét. :W

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#235264) Ringman válasza Hasaggymeg (#235263) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez felénk is tragédia, van akinek tényleg nincs választása, de aki megtehetné, az is eltüzel minden szart.
én meg vehetek légszűrőt minden helyiségbe :U

(#235265) velizare válasza Dark Archon (#235256) üzenetére


velizare
nagyúr

szépre száll a füst! ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#235266) Hasaggymeg válasza Ringman (#235264) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Borsod,Nógrád, de itt Budapesttől 20 (10?) kilométerre szegénység?! :F :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#235267) RexpecT válasza Hasaggymeg (#235263) üzenetére


RexpecT
addikt

Volt erről már videó is: [link]

(#235268) Hasaggymeg válasza RexpecT (#235267) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Pontosan!...tökéletes videó, és látszanak a Kevélyek is ahova járni szoktam. :D ...de nem kell messze mennem, értelmes haverom is elhencegett nekem azzal minap,hogy nézzem meg milyen kazánja van mert abban szó szerint minden elég szemétjük sincs már nekik.😳😖 Ott volt a szemetes zsák mellette,mint másnál a tűzifa. 🤯

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#235269) Dark Archon válasza fulton (#235257) üzenetére


Dark Archon
addikt

A kisebb dzseki nekem is eszembe jutott, főleg, hogy 15 kilóval nehezebb voltam, amikor vettem az M-est. De az ujja jó, a csípőmön is eléggé feszül már, amúgy meg nem lobog.

Sülysápról vonattal jöttem haza, majd 1,5 km tekerés volt még hazáig. Na, úgy már fáztam a nedves cuccban, biztos, hogy nem folytattam volna egy hosszabb távval.

bardi: hát igen, nincs messze Pilis, de akkor is elmenne rá az egész nap. Mondjuk az az igazi :)

velizare: :DDD

Mielőtt zokon venné amúgy bárki, nem csak a videki településeken van büdös, a családi házas budapesti részeken is :)

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#235270) chubby2o6 válasza fulton (#235249) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Te vagy az, Ruggiero?

(#235271) Maximum1 válasza Dark Archon (#235269) üzenetére


Maximum1
őstag

"...családi házas budapesti részeken is"
A sok vidéki albérlő! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#235272) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Télen a bükki falvakban is van minden csak tiszta levegő nem :) Nem is kell ehhez szemétègtès, elég a fatüzelés is ( londoni típusú szmog) meg a völgyben fekvés, ahol megreked a füst. Mondjuk fentről legalább szépen néz ki a szmog :DDD

(#235273) Hasaggymeg válasza Maximum1 (#235271) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...a hüJe, otthonról hozott szokásaikkal. ;]

velizare...Erdélyben úgy is mondják hazugra száll a füst. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#235274) ZolkoW válasza andrisbandi (#235216) üzenetére


ZolkoW
őstag

mindig írjátok ezt az adagolhatóságot, szerintem nem létezik túl harapós fék vagy fékpofa.. :F
és a digitálisat szeretem.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#235275) Ringman


Ringman
nagyúr

hogy legyen jó hír is, pedál és minden nélkül 9 kiló alatt van a nuroad

(#235276) andrisbandi válasza ZolkoW (#235274) üzenetére


andrisbandi
őstag

Shimanóstól meggyőző érvelés... :DDD

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#235277) Speedy007


Speedy007
őstag

Moon Nebula esetén van bármilyen vissza jelzés mikor töltőre van csatlakoztatva?Mert valami apró kékes fény világít mikor le van merülve de mikor töltőre csatlakoztatom a gyári vagy más Micro USB-vel semmi visszajelzést nem ad hogy éppen töltődik. Fele annyiba kerülő Velogo 300 képes legalább arra hogy pirosan világít mikor töltődik és zölden mikor televan az akksi már

(#235278) 6030D válasza Speedy007 (#235277) üzenetére


6030D
Ármester

Asszem villog amikor tölt és világít ha kész.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#235279) Speedy007 válasza 6030D (#235278) üzenetére


Speedy007
őstag

Ez semmi féle vissza jelzést nem ad

(#235280) Khelben válasza Speedy007 (#235277) üzenetére


Khelben
nagyúr

Annak a kékes fénynek kellene villognia töltéskor. És amikor fel van töltve, elalszik. Nem lehet, hogy fel van töltve teljesen? Járasd fél órát és úgy dugd töltőre.

[ Szerkesztve ]

(#235281) Speedy007 válasza Khelben (#235280) üzenetére


Speedy007
őstag

Nem hiszem mert mikor teganp este használtam apró kékes fény jelezte hogy kevés a szufla benne.

(#235282) chubby2o6 válasza Speedy007 (#235277) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nekem kéken villog, mikor tölt. De csak a gyári usb kábel jó hozzá, a teló töltő micro usb csatija nem megy bele, más a kialakítása. Ha a tied nem villog, nézd meg, be van-e teljesen dugva a gyári ( a lámpához kapott ) kábel. [link]

[ Szerkesztve ]

(#235283) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#235225) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Csak olvasni jöttem és kuncogni hogy kik szenvednek a pulzussal :D
De látom emlegettél.
Hátul nekem is szinte tök új Swiss Stop betét van bent most, de nem tudok róla még nyilatkozni, keveset mentem vele. Mostanába áll a monti, de straván látod, inkább futok. Ezt se gondoltam volna 2 hónappal ezelőtt. De hogy a csóványosra futkossak szinte minden nap azt végképp nem.

(#235284) Speedy007 válasza chubby2o6 (#235282) üzenetére


Speedy007
őstag

Addig toltam bele míg megnem akadt de könnyen ki jött most erőből töltam bele míg nem "kattant" olyan szoros most már jó lett de viszont cserébe nehezen jön le.Nem gyári kábelével is működik ez már köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#235285) Hasaggymeg válasza Zoliwrc (#235283) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Erre mondják látod sose mond, hogy soha...hosszú az élet és változik a zember véleménye, ami jó is úgy. :K (Talán Muhammad Ali mondta, hogy ha ugyanazt gondolod ma mint 20 éve akkor elfecséreltél 20 évet az életedből.🤭)
Amúgy meg látom a futást is úgy nyomod amint a bringázást, nem űzöd túl gyakran csak minden nap, és jó hosszan. :DDD ...amit 66 éves faterod kondíciójáról írtál pedig egyértelművé teszi kinek örökölhetted génkészletét. (anyud valami ultramaraton futó esetleg? :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#235286) fulton válasza chubby2o6 (#235270) üzenetére


fulton
addikt

En
Úgy hagytam a lámpát a kormányon, nem jó ott lent.
annyi hogy lentebb engedtem magát a konzolt és megfordítottam a csatolási metódust, így hozzáferek alacsony konzol allasnal is a kioldó pecekhez, es ha neadjisten nem csatolom be véletlenül a lámpát ütközésig akkor nem az lesz hogy kicsúszik előre a tokból. Komolyabb cucc a konzol. Meg nem lóg bele a kerék a fénybe. Q jo am a konzolja is massziv nem lötyög benne..ha beugrok valahova csak kicsatolom lehúzom zsebbe és kész..
Ejej ez a bicikli tul jól megvan csinálva hogy lerakjam :O gurultam most vele lámpa miatt...semmi hangja nincs pazar élmény "vinni" ..olyan finoman gurul..nagyon szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#235287) Dark Archon válasza Maximum1 (#235271) üzenetére


Dark Archon
addikt

:DDD Meg az őslakosok, sok kerület vidék volt régebben, mielőtt Budapesthez lett volna csatolva :DD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#235288) Runner_fxr válasza jjeahh (#235198) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Vannak még mindig véleményes vázak a decathlonnál, de az mondjuk tény, hogy vannak már egész jó vázaik is. Viszont azért nem tenném egy polcra most sem a top márkákkal. Sok ember úgy van a decathlonnal, hogy nem érdekli, mert volt pár rosszabb tapasztalata. Őszintén szólva engem sem nagyon hoz lázba. Anno pedig tényleg csapnivaló volt amit műveltek.

(#235289) ZolkoW válasza andrisbandi (#235276) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem érvelésnek szántam, biztos félreérthetően fogalmaztam :)
Csak azt mondom, ha a Shimi legharapósabb betétjéhez képest csinál valaki egy kétszer olyan erőset, akkor mondjátok meg, hol lehet kapni.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#235290) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Elvileg hivatalos giant kereskedőknèl minden bringára 15% kedvezmény van. Egy ilyen giant xtc slr 2 425-èrt nem egy rossz deal. Mondjuk a giant saját telója nem tudom, hogy milyen meg mennyire nehéz szervizelni és mennyire vannak hozzá alkatrészek, meg a szokásos mt200 fék :)

(#235291) Fall-N válasza Hasaggymeg (#235263) üzenetére


Fall-N
veterán

Erről csinált videót H. András, ő is Csobánkán lakik.

[ Szerkesztve ]

(#235292) itouchfan válasza szimpláncsak (#235290) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ez így elég jó lehetőség szerintem, nekem nemrég óta van egy XTC SLR1, 2021-es de brutál szép a váz, könnyű és baromi jó a geo is. Nagyon jó kis alap, de amúgy a kerékszett is egész könnyű szvsz + a saját márkás teló is szépen dolgozott az alatt a két alkalom alatt, amikor ki tudtam próbálni (erdőben még nem volt, nem volt szívem az első szervíz előtt összesarazni), de padkákon, lépcsőkön tette a dolgát. Nyilván még az első szerviz után jönnek a finomhangolások és remélem lesz majd száraz, jobb idő is mert alig várom, hogy menjek vele terepre.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#235293) Toobee


Toobee
veterán

Leadtam téli megújulásra a YT-t. Most jutott eszembe, hogy gyakorlatilag egy éve használom már, gyorsan elment az idő. Még mindig úgy tekintek rá, mint a jujj, csak óvatosan, mert most érkezett meg. Most nyúlt le az első lánc. Ezeket csinálják rajta:
- NX váltás -> GX AXS
- G2 R -> Code RSC
- DHR+Dissector -> Kenda hellkat pro agc folding tire - 29x2.40" (mondjuk itt kicsit remegek még, hogy mit fog szólni a lábam az 1200+ grammos gumikhoz.
- lánccsere, azt még nem tudom, hogy mi lesz raktáron, én hajlok az XX1-re, annyi jót hallottam a tartósságáról
- teló és tag szerviz
- általános átnézés, zsírzás, stb.

Más kérdés:
- Fuji vajon mennyit érhet és mikor érdemes ezeket meghirdetni? Akár most is vagy inkább tavasszal? 105 R7000 hidrós szett 52-es váz, ez konkrét modell: Fuji Jari 1.1 2019
Gyári állapotot nagyjából vissza tudom állítani, kerekeimet, nyeregcsövemet, integrált kormányomat vinném tovább. Oval karbon nyeregcső van hozzá a gyári alu helyett, illetve majd a Spank Wing 12-vel tudom adni. Most kapott egy nagyszervizt ő is, új lánc, zsírzások, váltóállítás, középcsapi csere stb.

https://barbieripnk.hu/

(#235294) jjeahh válasza szimpláncsak (#235290) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kicsit gyanús, hogy ők nem logikával érték el az 1400g-os váz súlyt, mint a Specialized, hanem papírvékony a falvastagság, de remélhetőleg nem így van. Ha tényleg varázsoltak valamit, írhatnának valahol a termékoldalon róla pár szavat, mert nincs semmi, ehhez képest a Chisel féle D'alussio Smartweld-et már a kutya is ismeri.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#235295) 6030D válasza Toobee (#235293) üzenetére


6030D
Ármester

XX1 láncot nagyon dícsérik, de akiktől én hallottam/olvastam, azok mind XX1 sorral használták (+wax ofc). $$$

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#235296) itouchfan válasza Toobee (#235293) üzenetére


itouchfan
senior tag

Én olyan 420-440k között kezdeném el hirdetni, aztán meglátjuk, mennyire van rá érdeklődés de ez csak az én tippem. :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#235297) Ringman válasza Toobee (#235293) üzenetére


Ringman
nagyúr

szoktam nézni használt graveleket, a fuji 400 fölött kicsivel szerintem viszonylag gyorsan elmenne, mecha tiagrával szoktak 3-400 körül hirdetni.

szerencsére 180 cm-rel ez kicsi lenne nekem. (gondolom)

(#235298) Speedy007


Speedy007
őstag

Ma elkeztem szortírozni a leszedett kerékpár tartozékok között amik a KTM-n voltak létezik az hogy ezek értéket képviselnek még valakinek? Mert vadonatújként az első lámpa 11-12.000-t mennek a hátsó lámpa 10.000-t a dinamó más színben találtam de az is 8.000-t a sárvédőt még megsem néztem.
Backlight B&M D-Toplight Plus - 80 mm, B&M Lumotec Oval Senso Halogen (igaz kapcsolót nem találtam rajta), AXA HR Traction (left) (igaz az enyém piros és nincsen rá írva az a power-s rész).Mindegyik tökéletes mőködik. Ha igen reálisan használtan mennyiért mehetne el? Mert kár lenne érte a fiók mélyén porosodna szerintem

(#235299) Ringman válasza Speedy007 (#235298) üzenetére


Ringman
nagyúr

van külön beárazós topik: KERÉKPÁR / BRINGA / ALKATRÉSZ beárazás

ettől függetlenül a halogén izzós dinamós lámpák értéke szerintem gyak. nulla, a hagyományos dinamó is elég rétegtermék.

(#235300) chubby2o6 válasza Speedy007 (#235298) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Tedd fel apróra, állapottól függően 8-12e Ft a komplett pakkért, annyiért szerintem elviszik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.