Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#202201) vendingo válasza axlfsi (#202200) üzenetére


vendingo
veterán

Nyitásra kell menni, hamar elfogynak ezek a holmik.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#202202) rétisün


rétisün
veterán

ezt meg csak úgy..... :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#202203) Maximum1 válasza Ringman (#202195) üzenetére


Maximum1
őstag

Nekem P 1800 van, terepen nem volt, de tuti bírja, fogtam már vele komoly kátyúkat 90kg-al.
Annyi hogy hangos, nem szeretik amikor utolérem a sort és kattogok a végén előzésre várva, sok embert idegesít, viszont nem kell csengő.

(#202204) eddie1978 válasza szimpláncsak (#202154) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Köszi az infót! Megpróbálom.

(#202205) axlfsi válasza vendingo (#202201) üzenetére


axlfsi
veterán

Na igen, rajottem, csak eppen keson! :O :DDD

*** ALLY-t keresek *** ˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#202206) vendingo válasza axlfsi (#202205) üzenetére


vendingo
veterán

Én képben voltam, reggel 6:45-kor léptem le melóból, gondoltam rá, hogy veszek egy állványt, csak felesleges a bringámhoz, így inkább aludni mentem. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#202207) -=RelakS=- válasza rétisün (#202202) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Budapesti bringás, miután végigtekert a nagykörúton

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#202208) Hasaggymeg válasza Ringman (#202195) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom, nejem 55 kg-ja alatt, és óvatos terepezése mellett biztos elmegy. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#202209) Ringman válasza Hasaggymeg (#202208) üzenetére


Ringman
nagyúr

most nézem, hogy a cr-nek 4 mm-rel szélesebb a felnije, mint a p-nek, a gr-nek meg 6 mm-rel (22 illetve 24 mm a belső szélesség)

(#202210) HUNited válasza Atti777 (#202136) üzenetére


HUNited
őstag

Köszönöm :)
Ez tényleg gyerekjátéknak tűnik.

(#202211) 6030D válasza nmate91 (#202191) üzenetére


6030D
Ármester

Nem is járok mostanában bringázni. Nyilván a medvék miatt! :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#202212) Hasaggymeg válasza 6030D (#202211) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy van csak, de az veszéJes. 🤭

Ringman... igen, a P elég keskeny (talán 19mm) és csak max 32es gumit javasolnak rá (nejemé most is 35),de én lányom 17mm felnijére is rátettem az 50-es Race Kinget. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#202213) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Mai köröcskén (csak erős idegzetűeknek!): [kép] . Nem is mertem arrafelé tovább menni, mivel már sokszor láttak ott farkas falkát :U .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#202214) szuszinho válasza jjeahh (#202213) üzenetére


szuszinho
őstag

:Y Az úgy fasza

(#202215) rwin5 válasza jjeahh (#202213) üzenetére


rwin5
őstag

az erős :Y

(#202216) vendingo válasza jjeahh (#202213) üzenetére


vendingo
veterán

A helyedben inkább oútiznék, talán úgy kevesebb "élményben" lenne részed..

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#202217) draco31


draco31
veterán

Hello!
Tudtok olyan webáruházat, ahol olyan hátsó kerék van mtb, racsnis sor megy rá, és tárcsafék? 10e alatt csak kazettásat találok egyenlőre, de semmi baja még a racsni sornak, így azt nem cserélném le. 26" méret.
Itt találtam, de nem találom hol lehet ezt a kosárba rakni. :U

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#202218) jjeahh válasza vendingo (#202216) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hát lassan felénk szinte senki nem montizik, szomorú :U . Ha ez a helyzet csak egyre rosszabb lesz, kénytelen leszek outira váltani, pedig számomra sokkal de sokkal ingerszegényebb az aszfaltozás :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#202219) vendingo válasza jjeahh (#202218) üzenetére


vendingo
veterán

Engem tegnap reggel csak egy közepes szobakutya kergetett meg, de az is elég volt. Nekem az övembe van begyűrve a méteres kilós lezáró, önvédelmi eszköznek is jó, de csak 1vs 1-be tudnám használni. Mondjuk már a tudat is elég nekem, hogy menet közben se vagyok védtelen.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#202220) parkr válasza jjeahh (#202218) üzenetére


parkr
őstag

majd ha 5 centire megy el melletted egy kamion, jönnek majd az ingerek :DDD

(#202221) ivana válasza draco31 (#202217) üzenetére


ivana
Ármester

Ha már kereket cserélsz én tuti nem hagynám meg a menetest, csak azért mert van egy racsnim. Ma már nincs jó menetes agy, a kazetta meg régebbi dolog mint a tárcsafék.

(#202222) gabro0 válasza parkr (#202220) üzenetére


gabro0
őstag

+1 :DDD Traktor váratlan dupla pótkocsival se rossz.

(#202223) bardi válasza jjeahh (#202218) üzenetére


bardi
aktív tag

Szerencsére itt nincs ilyen... Egyszer valami pitbull féleség kergetett, az is elég volt. Outis dolgot megértem, én szerintem a napokban letakarítom az enyémet, és megy apróra. A régi monti lassabb ugyan, de nem veri szét a csuklóm. Itt a környékemen meg max hétköznap este tudnám használni a forgalom miatt, hétvégén elég gáz, nem nekem való.

'92 Honda VFR 750

(#202224) nmate91 válasza parkr (#202220) üzenetére


nmate91
tag

Vidéken (Bakony) van pár km-em, szerencsére sosem volt gondom autókkal (max 3-ad rendűPfőút), pesten nem tudok kijutni a HHH-ig, hogy ne akarna valaki megölni (taxis, gyalogos, futár legtöbbször). Vidéken meg az állatok, outin is majdnem nekem jött egy őz, erdőben meg havi 1-2 vaddisznó a minimum.

(#202225) Maximum1 válasza parkr (#202220) üzenetére


Maximum1
őstag

Vagy egy helybelit kemping biciklivel, cigivel a szájában nem tudsz megelőzni, az is tud motiválni.

[ Szerkesztve ]

(#202226) werszomjas


werszomjas
őstag

Ha nem voltam még bikeparkban, de szeretném kipróbálni, hátul merev MTB-vel, kezdőként melyik helyet érdemes választani Budapesttől 400 km-es körzetben? :R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#202227) draco31 válasza ivana (#202221) üzenetére


draco31
veterán

Értem, akkor kazettára váltás lesz.
Itt jól értem, hogy tárcsa, fék, és adapter is benne van a csomagban?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#202228) bardi


bardi
aktív tag

Lamax X9.1 kamerája van valakinek? Kéne tipp jó beállításhoz... Valószínű a mellkaspántom se az igazi, eléggé lötyög rajta, hiába van meghúzva, de a képminőség sem az igazi... [link]
2.7k-ban vettem fel, ebben elvileg a képstabilizálás működik, 4k-ban már nem. Legközelebb kipróbálom 1080p-ben, hátha jobb, bár nem hiszem. Esetleg sisakra rakva, akkor legalább egy fokkal kevésbé rázkódik talán.

'92 Honda VFR 750

(#202229) vallas válasza draco31 (#202227) üzenetére


vallas
senior tag

Leírás alapján igen... :K :K

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#202230) lsebestyen válasza bardi (#202228) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én kipróbálnám a FHD 60fps-t.

(#202231) 6030D válasza jjeahh (#202213) üzenetére


6030D
Ármester

Nem vagyok jó bioszból. Ez kutya vagy farkas? Ha kutya, akkor tuti farkas cincálta? Nem lehet, hogy egy kedves mtb-s jelzésképpen a pásztoroknak?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#202232) jjeahh válasza 6030D (#202231) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez kutya és valószínűleg farkas falka szedte szét, vagy medve. A környéken sok medve jár és többször láttak farkasokat is, legutóbb tavasszal 3 kilóméterrel arrébb téptek szét egy hasonlóan nagy termetű pásztor kutyát, minden tiszta vér volt meg belek és végtagok :( . A farkasoktól én még jobban félek, mint a medvéktől, nem is mertem arrafele továbbtekerni, inkább megfordultam és begurultam.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#202233) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Az OHLINS rugos tagok, villak milyennek szamitanak a ket nagy gyarto mellett?

Don't Tread On Me

(#202234) Hasaggymeg válasza jjeahh (#202213) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lejtettél egy győzelmi táncot, hogy végre egy pásztorkutyával kevesebb? :DDD ...vagy te voltál, csak terelsz? ;] Amúgy a farkasoktól nem kell különösképp félni, egyrészt azok aztán tényleg történelmi időkbe egyszer támadnak meg embert, akkor is télen, éhínség idején, másrészt azt nem lehet meglepni, hogy aztán ijedtében éppen rád támadjon mint a medvét melynek csak a szaglása kitűnő, mert a farkas ugyanolyan jól lát is meg hall mint amilyen kitűnő a szaglása.

#202222gabro0...azt nem lehet megszokni, elhalad melletted a zúgó szörnyeteg, aztán mikor fellélegeznél és visszamennél az út széléről, ott a pótkocsi. :Y Láttam gyerekkoromban egy amolyan magas, szemed sarkából nem is látható, farönkszállító kvázi 2 hátsó kerék alá behajtott kerékpárost. :O

#202233MPowerPH...tudtommal prémium, ami az árából is látszik.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#202235) bardi válasza lsebestyen (#202230) üzenetére


bardi
aktív tag

Ez lesz a következő. Most azért próbáltam 2.7k-val, mert akkor az talán kinéz majd valahogy 1080p-re összenyomva, de hát nem igazán :\

'92 Honda VFR 750

(#202236) MPowerPH válasza jjeahh (#201936) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jo, hogy megemlitetted. Ezt mar vinnem is mindenfele habozas nelkul. :K

Hasaggymeg: Na igen, de a szervizhatter az ilyen gyartoknal kerdeses nekem. Fox is olyan, hogy csak kevesen szervizelik, errol meg meg nem is nagyon hallottam.

Erre akadtam ra egyebkent, azert kerdeztem ra az OHLINS -ra.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#202237) Hasaggymeg válasza vendingo (#202219) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az önbizalmat amit egy valamilyen védelmi eszköz ad nem szabad lebecsülni, azt minden élőlény kiérzi belőled.😎

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#202238) fulton válasza jjeahh (#202213) üzenetére


fulton
addikt

Jó ég. Hol találni ilyeket?

(#202239) bszg@ válasza bardi (#202223) üzenetére


bszg@
tag

Szerencsére itt nincs ilyen...
A Zemplénben már van.

(#202240) maximilian4 válasza jjeahh (#202218) üzenetére


maximilian4
addikt

Én meg már azt hittem a te műved. Meguntad a pásztorkutyák vegzását, és a többi előtt példát statuáltál. :D

Amúgy nem olyan ingerszegény az aszfaltozás. Tegnap is a tök kihalt mellékúton haladok. Átlagban mondjuk percenként elhalad szemből vagy mellettem egy autó. De mindig van legalább egy bunkó paraszt, aki szándékosan olyan közel megy el melletted amilyen közel csak tud, de úgy hogy senki még csak nem is jön szemből. Tegnap épp hogy nem ért hozzám a visszapillantó. De olykor olyan is előfordul -mivel szar az út nagyon-, hogy ha az én sávomban jó (inkább jobb) az útminőség, akkor full menetiránnyal szemben bal oldalt jön egyenesen felém, és teljesen leszarja, hogy én tök szabályosan haladok, és volt olyan, hogy ha nem húzódtam volna le teljesen, akkor simán frontálisan belém jön…vicc. Néha jó lenne egy gopro.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#202241) Ringman válasza maximilian4 (#202240) üzenetére


Ringman
nagyúr

De mindig van kb. egy bunkó paraszt, aki szándékosan olyan közel megy el melletted amilyen közel csak tud, de úgy hogy senki még csak nem is jött szemből.

ismerős, amúgy trafizás helyett inkább ezt kellene bünetni.

ezért megyek normálisabb földutakon inkább a műút helyett. + feltettem egy visszapillantót a kormányvégre.

(#202242) fulton válasza maximilian4 (#202240) üzenetére


fulton
addikt

Az ilyet fel kéne jelenteni kamerával felvenni, eszüknél vannak ezek az emberek?
Agyam eldobom komolyan...bele sem gondolnak milyen életveszélyes f* csinálnak ezzel.

(#202243) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem ezek simán hülyék, azt szoktam mondani, hogy egy csimpánzt is meg lehetne tanítani vezetni, de van olyan idióta aki mintha a józsefvárosi piacon vette volna a jogsiját. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#202244) #87057920 válasza maximilian4 (#202240) üzenetére


#87057920
törölt tag

Szerintem minden bringással előfordul, aki megmerészeli és ki megy a közútra.
Kamerán én is gondolkodtam már, mert bármit csinálnék úgy is én húznám a rövidebbet.

(#202245) Hasaggymeg válasza #87057920 (#202244) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kamera olyan mint a medve ellen a spray, saját megnyugtatásodra...ha elcsapnak az ugyanúgy fáj kamerával is, feljelentgetni a szabálytalankodókat meg senki sem fogja. :(

Más...zasszonynak jobb kerékszettje lesz mint nekem. :O

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#202246) jjeahh válasza Hasaggymeg (#202234) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem is félnék tőlük, ahogy a medvéktől sem... normális esetben. De ezek a szörnyek mifelénk már egyáltalán nem tartanak az embertől meg a zajtól, tavaly egy motorost közelítettek meg, egy terepjárót is követtek, azelőtt meg egy szekeret vettek körbe és kilómétereken át követték, ezt le is videózták volt. A medvékkel is ez a probléma, már hiába üvöltesz mellette, mert ha képes bejönni a városba csúcsforgalomban is, az azt jelenti, hogy már nem fél az embertől. Ezt meg is tapasztaltam, tavaly és idén is amikor ráordítottam a közelben lévő medvére, le sem sz*rta :( .

#202238 fulton: Erdély, Csíkszereda környéke.

#202240 maximilian4: Egy 80 kilós elvadult dög ellen valszeg esélyem sem lenne, nemhogy a fejét levágjam :D .
Az aszfaltozás számomra azért ingerszegény, mert nincs ezernyi 20-25%-os rázós emelkedő, nincsenek gyökerek, kövek, sár, nem szedi szét a csuklód a terep, a bunkó autósokat leszámítva kb. nem történik semmi. A feeling is hiányozna, én imádom a buja természetet, az illatot, a látványt, a csendet és a puha terepgumik hangját, ahogy kapaszkodnak a talajon. Több ismerősöm van, aki ezeknek pont az ellentétét igényli, hogy a bringa suhanjon és ne legyen koszos semmi, szal valahol azt is megértem, de számomra az igazi bringázás, az: xc monti. Kb. születésemtől fogva járom a természetet, régen napokig be sem jöttünk lakott területre, szal így voltam nevelve, az a típus vagyok, aki városba is Lowa bakancsba megy :DDD . Ha nem montizhatok, valszeg idővel a bringázást is abbahagynám és keresnék valami más hobbyt.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#202247) sherlock82 válasza maximilian4 (#202240) üzenetére


sherlock82
senior tag

Velem minden biciklizés során egyszer előfordul hogy kocsival nagyon közel mennek el mellettem, vagy, nem adják meg az elsőbbséget és kikanyarodnak elém.
Integetésen kívül sok mindent nem tudok tenni.
Rohadt dühítő tud lenni.
Az a legrosszabb ahol annyi rossz az út széle hogy kb bicajjal járhatatlan. és van ahol legalább 0.5 - 1 méterrel az útszélétől beljebb kell menni.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#202248) sebgutkopf válasza werszomjas (#202226) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Wexl Trails és bikepark szűzként első alkalommal szigorúan a flow trail (ott is láttam már délután fáradt kezdőt fejjel lefelé lógni a bringájáról egy kanyarból kiesve), utána ha már érzed a témát mehet a single trail ésszel. A jump line-t nagy ívben kerüld, ha nincs benned még 5000+ ugrás gyakorlata.

Viszont az igazi és komoly bikeparkozás az a fully-t territóriuma és azokból is 150mm hátsó rugóúttól felfelé. Sok helyen le lehet menni kisebb bringával is, de csak nagyon ésszel és jóval lassabban.

[ Szerkesztve ]

(#202249) polonic


polonic
félisten

Borzasztó a közlekedési morál. Lassan már félek az úton tekerni, főleg a feleségem második elütése után. Őt meg még inkább féltem.
Direkt olyan helyeket keresünk, ahol kevés autó lehet. Sajnos nincs mindenhol bicikli út, mert csakis ott mennénk. De tegnap ott is többen voltak a kelleténél és kretén rengeteg volt. Alig tartottak oldaltávolságot. Előzni is simán előztek úgy, hogy szemből jöttek. Egy pillanatra ki is tértek mellőlünk, de amikor látták, hogy ebből baj lesz, nyilván húzták is ránk az autót. És nem egy ilyen faszkalap volt.
Mindezt olyan helyen, ahol 30-as korlátozás van végig az úton és lassítókkal is tele van az út. És kb 25-30-cal mentünk mi is...

(#202250) Ringman válasza polonic (#202249) üzenetére


Ringman
nagyúr

Előzni is simán előztek úgy, hogy szemből jöttek

na ez a másik, ami nagyon veszélyes, ill. ezért nem biztos hogy jó, ha az út szélén mész.

amíg ezek nincsenek rendszeresen büntetve, addig nem lesz változás.
mert biztos "siettek". remélem a wc-re, de nem sikerült.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.