Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) rii


rii
nagyúr

hehhh

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17452) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Hali, ki ismeri ezt? És ki jön rá idén? :)

(#17453) Zola007 válasza Runner_fxr (#17431) üzenetére


Zola007
veterán

Uvexből melyiket tudnád ajánlani?
15-ig keresnék sisakot, Casco most akciós csak azért keltette fel a figyelmem.
Mindegyikkel az a gondom, hogy hátul a műanyag tekerő pont a nyakszirtcsontomra esik és már felvételkor is nyom, akkor mit éreznék 50-100 km után :F

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17454) Csapi007 válasza Zola007 (#17453) üzenetére


Csapi007
veterán

Hy
Akkor nem lehet, hogy túl nagyok amiket próbálnál? Nem kéne olyan mélyre érnie.
Esetleg nézd meg a Kellys sisakokat, azoknak másféle a rögzítése.

"Csak úgy mondom"

(#17455) superecneB válasza Zola007 (#17453) üzenetére


superecneB
őstag

Nézelődj GIRO sisakonál is azok is jók, én 13k-ért vettem egy Uvex FP1 CC sisakot, nem nagyon tudok belekötni. Talán hogy nincs benne bogárháló, de ennek hátrányát még lekopogom, nem tapasztaltam. Tényleg nagyon jó minőségűek az Uvex sisakok.

[ Szerkesztve ]

(#17456) lsebestyen válasza Zola007 (#17453) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szia, én 3 hete vettem egy Uvex xenova race sisakot, állítható az a része is, h mennyire legyen alul/felül a tekerő hátul, van bogárháló is, nekem bejött, kényelmes. :K

[ Szerkesztve ]

(#17457) rétisün


rétisün
veterán

csatlakozom egy uvex superhelix-el, csak ajánlani tudom....lassan le is kéne cserélnem (főleg hogy amikor majd 2 éve estem, kicsit közelebbi ismeretségbe került az aszfalttal, bár nem látszik rajta) de sztem megint csak uvexet fogok venni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17458) Runner_fxr válasza Zola007 (#17453) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Uvexből az i-vo, air wing, boss race van ilyen 15-16 körül. Ezek is jó minőségűek, nekem egy race 5-ös van, baromira kényelmes, imádom, az eddigi legkényelmesebb, legkönnyebb sisakom. Mintha a fejemen se lenne. Bár igaz, hogy ez egy 45 ezres sisak.

(#17459) Zola007 válasza Csapi007 (#17454) üzenetére


Zola007
veterán

Nem tudom, próbáltam M és L méretű sisakokat is 5e -20e kategóriába, mindegyik ott nyomott.
Valami harmincvalahányezres sisak volt egyedül ami nem nyomott, annak lehetett állítani több pozícióban, de annyi momentán nem fussa rá.
itt néztem helyben a bike-trialban, de szegényes a választék. Nincs is fent a honlapjukon amit néztem

#17456) lsebestyen: igen, annak is állítható volt az a rész le-fel :K

#17458) Runner_fxr : Casco-ban (Cuda-t néztem) az tetszett még hogy intelligensen van megoldva a bogárháló és egész nagy a napellenzőjük!
Ez utóbbi nekem fontos, mert erős szemüveges vagyok és nem tudok teljesen fedő napszemüveget felvenni (fényre sötétedő a lencsém, de felülről és oldalból vakít a nap)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17460) rétisün válasza Zola007 (#17459) üzenetére


rétisün
veterán

shimanonak, bbb-nek van olyan bicajos szemüvege, amiben van egy dioptriás betét, persze ebbe a lencsét neked kell megcsináltatnii optikusnál, saját szemüveged alapján.

de talán még a decathlonban is láttam ilyen bringás szemüveget.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17461) Runner_fxr válasza Zola007 (#17459) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Uvexben is van sok aminek van napellenzője, egyébként nem tudom mennyire sürgős neked, de kb 1 hónap múlva érkezik hozzánk a nyári szállítmány uvex-ből, legalább 40-50 féle típus közül lehet válogatni, nem sok üzletben van ekkora választék sisakból. Sísisakaból is kb hasonló készletünk volt.
Nekem ez tetszik baromira, bár igaz, hogy ez drágább kategória.

A casco sisakok csatja és méret állítója viszont egy vicc, ilyen bohócságokat találnak ki, hogy cserélheted a díszcsíkot rajta különböző színekben, amiket külön 2000-ért megvehetsz, kit érdekel őszintén? Uvex sokkal jobb. Én cascot nem vennék az biztos.

(#17462) Zola007 válasza rétisün (#17460) üzenetére


Zola007
veterán

Nem lehet sajnos, ilyen dioptriánál nem fér ki a 75-ös átmérőjű lencséből sem vagy nem lehetne beilleszteni mert a peremén 10-12mm vastag lenne.
6,5 és 7,0-ás lencséim vannak

(#17461) Runner_fxr: szeretném még a hónapban megvenni, illetve én debreceni vagyok és most nem is nagyon járok felétek sajna :(
itt meg nincs szinte semmi se készleten

ezek tűnnek szimpatikusnak így ránézésre, de élőben lehet hogy totál másfélét választanék:
Onyx
Supersonic
Xp CC

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17463) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Mi a véleményetek az új lánc használt összekötő szemmel történő összekötéséről? (Pl Sram Power Link.)

Szerintem hülyeség, más szerint semmi gond vele :U

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#17464) Zola007 válasza -=RelakS=- (#17463) üzenetére


Zola007
veterán

minden lánc olyan erős mint a leggyengébb láncszem.

mivel a patentszem sincs kryptonitból vagy Zeusz-kakiból, hogy halhatatlan legyen, ezért az is ugyanúgy kopott idővel, mint az előző láncod többi szeme.
ne azon az 500 ft-on spórolj szerintem

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17465) ---Lasali--- válasza -=RelakS=- (#17463) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én 7 éve használom, csak ilyennel rakom össze a láncom.
Viszont a hétvégén egy sunrace patent szem szerencsésen kiakadt az erdőbe a haveromnak egy lefelébe, persze meg se lehetett találni ment a fogszívás. :D Én még ilyet nem is hallottam hogy kiakadt volna valakinek. Lehet csak a sunrace ilyen hulladék..

Szerk:
Ja hogy most olvastam el úgy a kérdést hogy fel is fogtam.
Én vagy 5 láncba ugyan azokkal a patent szemekkel mentem, nem volt vele baj.
Régi országútis haverjaim is elmentek egy patent szemmel 3 láncot, meg töménytelen kilométert még 8-9 es rendszerekkel.
Minden esetre legyen nálad szerszám, valamint egy pót patent szem, és akkor nem lehet baj. Nem csak ebből kifolyólag, hanem egyébként sem alszik az ördög.

[ Szerkesztve ]

(#17466) -=RelakS=- válasza ---Lasali--- (#17465) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A szerszámot nem értem (én anélkül szedem szét ezeket :) ), de úgy gondolom, hogy a patentszem is kopik, tehát azon az egy ponton az új lánc is meg lesz nyúlva. Ezt pedig nem biztos, hogy értékeli a hajtáslánc többi része.

A dolog úgy vetődött fel, hogy egy jóember a Bikemagon nem tudta összerakni használt Sram patenttel az új Shimano láncot.
Mikor kifogásoltam a használt szemet, ezt írta:
Simán jó a használt patentszem is, illetve fordítva is: pótoltam már használt láncot új szemmel, problémamentes az is. Egy szem soha nem ugrik meg.

:)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#17467) Mansi válasza D.Orion (#17432) üzenetére


Mansi
csendes tag

Hát milyen meccs lehetett ez? Sporting, Benfica? Jóisten :)

(#17468) ---Lasali--- válasza -=RelakS=- (#17466) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Multi szerszám, láncbontó, stb. Elszakadhat máshol is a lánc, meg tudd szerelni a biciklit.

Azok a csapok minimálisan kopnak, persze kicsit ott nyúlottabb lesz, de az oldal lap csak egy fél láncszemet ad.

(#17469) -=RelakS=- válasza ---Lasali--- (#17468) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mivel mindkét oldalapban van 1-1 csap, és mindkettő kopik, ezért pont 1 megnyúlt láncszem lesz így a vadiúj láncban (már ha a láncszemnek egy külső/belső párt -> két csapot számolunk)
A lánc oldallapjainak a nyúlása kb lényegtelen ;)

A máshol elszakadás meg jogos, arra nemigazán vagyok felkészülve. Mondjuk szerintem még mindig jobb a kopott láncban a nem kopott patentszem (mármint a hajtás szempontjából), mint fordítva. Főleg, ha az adott patentszem annyira kopott, hogy a hozzá való láncot már cserélni kellett.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#17470) Zola007 válasza -=RelakS=- (#17469) üzenetére


Zola007
veterán

Az már elég nagy baj ha az oldalfal nyúlik, max extrém nagy igénybevétel és hőlágyulás okozhatná
De mivel nem teker senki fel a hegytetőre 1200-as pedálfordulattal, így azt hiszem ettől eltekinthetünk :D

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17471) D.Orion válasza -=RelakS=- (#17469) üzenetére


D.Orion
veterán

Ne görcsölj már ennyit azon az egy patentszemen. Ha szerinted ki kell cserélni minden egyes lánccal a patentszemet is, akkor ne kérdezz meg másokat erről, hogy ők mégis mit tanácsolnak. :P ;]

Zola007: Nagyobb fordulatszám pont, hogy kisebb terhelést ad az egész hajtásnak nem? Persze leszámítva a csapágyakat, de még lehet azok is jobban veszik a gyors futást, mint a taposást. :U

[ Szerkesztve ]

(#17472) Zola007 válasza D.Orion (#17471) üzenetére


Zola007
veterán

ugyanolyan áttételen nagyobb fordulat = nagyobb terhelés
azért írtam a hegymenetet, mindegy egyébként vicc akart lenni, de egy 40° hegyoldalon nem tudom mit bírna egy hajtás áttétel ide vagy oda

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17473) Runner_fxr válasza Zola007 (#17462) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mindenképpen érdemes felpróbálni, mivel nincs két egyforma fejforma, különböző típusok vannak, mindenkinek más lehet kényelmes. Minőség tekintetében akármelyik uvex sisakot választod, nem lesz panasz. Illetve ha ne adj isten meghibásodna egy csat, méret állító tekerő, garanciális időn túl, be tudjuk szerezni hozzá az alkatrészt.

(#17474) Zola007 válasza Runner_fxr (#17473) üzenetére


Zola007
veterán

Ti vagytok a distributor?
Próbával van gondom éppen, majd benézek a Reginaba vagy Potkerekbe, hátha van nekik

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17475) Runner_fxr válasza Zola007 (#17474) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez úgy van, hogy mi hivatalosan a téli uvex szekció disztibútorai vagyunbk, mert külön van a nyári és a munkavédelem is. na most ettől függetlenül az uvex nem csinál gondot abból, hogy legyen nálunk nyári cucc is, egyébként a neuzer a hivatalos uvex nyári disztribútor, viszont sok esetben szegényesebb a kínálatuk és drágább is mint nálunk. Napszemüvegből is több száz féle típus van nálunk, nem is tudom, van e még ilyen bringás bolt ahol ekkora választék van napszemüvegből és sisakokból.

[ Szerkesztve ]

(#17476) ---Lasali--- válasza -=RelakS=- (#17469) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Igen az a láncszem, egy külső és belső oldal lap pár. De a patent szélső csapja már a következő láncszemé.

Ha ennyire el akarunk ebbe mélyedni, hát tessék...
Ha szétszedsz egy mostani pl 9 es láncot, teljesen, láthatod hogy a belső oldalak bekanyarodnak a csapra rá, így sokkal nagyobb felületen támaszkodik fel a csapon, valamint így a gyűrű is ezeken támaszkodik fel.
Tehát a gyűrű ami jelentősen kopik, az a belső oldalakat koptatja, nem a csapot.
A csapra egész hosszában feltámaszkodik a belső oldal pár, így a csap nincs jelentős kopásnak kitéve.
Anyagában nem nyúlik a lánc, csak kopik.

Egy jó tolómérővel és türelemmel ki lehet mérni hogy mennyivel nyújtja meg a használt patent szem a láncot, de minimális lesz a különbség.
Nekem van pár többször felhasznált patent szemem, és egyiknek a csapján se látok durva hornyosodást.
Párszor szerintem nyugodtan újra lehet használni az spd szemet. Persze ha nyúláshatáron belül cserélt láncokról beszélünk.
De ha nem akarod, akkor küld el nekem a patent szemeket majd én használom tovább. :D

[ Szerkesztve ]

(#17477) Doki-HUN1978 válasza Zola007 (#17464) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ez így igaz. Nekem is pont a patentszemnél szakadt, mikor szakadt...

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#17478) Zola007


Zola007
veterán

A kerékpár tulajdonosát keresi a rendőrség. Valakitől ellopták ezt a Merida bringát, az elkövetőt éppen tetthelyről távozás során kapták el, a tulajdonost keresi a rendőrség

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17479) Teasüti válasza -=RelakS=- (#17446) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az igen, épp kétszer annyiba is kerül. :DD
Mondjuk ez már tényleg overkill.
7x-es még jól tud jönni night ride esetén, de közútra remélem ahhoz is elég erős, hogy a bunkók levegyék rólam a refit.

[blog] :B
A Mars 4.0-át totál vízszintesbe állítottam, hogy éppen a járművek magasságában legyen a hotspot.
Jelentem ez a lámpa túltesz a funkcióján, nem hogy észrevesznek, de nagy ívben kerülnek ki. :C
Tegnap este országúton/elkerülő úton hazafelé 7 kocsiból 5 teljesen átment a szembe sávba kerülni. :K
Ilyenre még nem volt példám ezelőtt. :))

Viszont szemből megint legalább 3 kocsi refivel közeledett, ebből elegem van. :U
Kár, h nincs ezeken a lámpákon villantó gomb, hogy amíg nyomva tartom addig átvált max fényerőre.
...most minden hülye miatt végigzongorázni a lámpán. Strobe funkciónál lehet tényleg kihívnám magam ellen a sorsot. :D
[/blog]

(#17480) eddie1978 válasza Teasüti (#17479) üzenetére


eddie1978
aktív tag

XLC CL-R11 lámpámnál ugyanezt vettem észre. Mintha nagyobb lenne időnként az oldaltávolság.

(#17481) pengemetal válasza Runner_fxr (#17475) üzenetére


pengemetal
aktív tag

És milyen jó napszemüveg akciók szoktak lenni. Egyik legjobb szemüvegem Uvex volt, amíg valaki másnak is megtetszett és magáévá tette. :(

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#17482) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok! ha kattog valami tekeréskor az mi lehet?ha terhelve tekerek akkor nem,ha hátrafelé sem.csak ha lazán.monoblokk?

Mr.Brightside

(#17483) Teasüti válasza Pocee (#17482) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Aha, vagy hajtómű. Szerviz. Enyém mint kiderült víz alatt állt. Újrazsírozva, azóta jó.

(#17484) Pocee válasza Teasüti (#17483) üzenetére


Pocee
senior tag

hát igazából a monoblokk nem bontható,a hajtóműhöz meg van szerszámom szóval szétszedem én,de a hajtóműnél mi tud kattogni? montiról beszélünk amúgy.

Mr.Brightside

(#17485) -=RelakS=- válasza Pocee (#17484) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Összteleszkópos?
Nekem a láncvilla-váz csukló kattogott, amikor kezdett kicsavarodni a rögzítő csavar

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#17486) rii válasza rii (#17449) üzenetére


rii
nagyúr

had toljak már egy up-ot .-)
... tudom, senkinek se profilja a retro bringa ... de nem tudjátok hol lehet venni ilyen külsőket?

retrobiringa.hu -nál nem nagyon láttam ... hol lehetne még kérdezgetni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17487) Valkűr válasza rii (#17486) üzenetére


Valkűr
őstag

Ez nem jó?

[link]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#17488) rii válasza Valkűr (#17487) üzenetére


rii
nagyúr

az ára is elég magos )))-.
meg nem megy a gumi sajnos az én 40 éves kerkpárjaimhoz ... egy modern külső egy csoffadt bringán :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17489) Valkűr válasza rii (#17488) üzenetére


Valkűr
őstag

Akkor ugyan igy keress rá a Rubenára, olcsóbb is és a formája is régebbiekre hajaz...

PLd:

[link]

Vagy ez:

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#17490) Pocee válasza -=RelakS=- (#17485) üzenetére


Pocee
senior tag

nem,fix,biztos,hogy hajtás,csak csodálkozok,hogy a truvativ monoblokk ennyit bírna.

Mr.Brightside

(#17491) fpeter07 válasza szjoci (#17415) üzenetére


fpeter07
veterán

Specialized markat javaslom, nekem tetszenek a nyergeik.

(#17492) rootkiller


rootkiller
őstag

Van esetleg valakinek extra széles lába? Kéne valami jó kis közép kategóriás cipő a széles patámra, olyan 30ezer környékén.

Artengo TR 990 Pro

(#17493) fpeter07 válasza rii (#17451) üzenetére


fpeter07
veterán

Az a micimackos szelepsapi best buy ebben az arkategoriaban. Lehet, hogy egy kilo mezet is adnak hozza.

(#17494) rii válasza Valkűr (#17489) üzenetére


rii
nagyúr

okaly!
köszönöm
megpróbálom!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17495) rii válasza fpeter07 (#17493) üzenetére


rii
nagyúr

je'jóisten :D
ne is néztem az árát ...

én max ilyet vennék egy százasé'

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17496) Valkűr válasza rii (#17495) üzenetére


Valkűr
őstag

Nem rossz, nekem ilyen van fent..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#17497) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Totál random meghalt a telópumpám, nem fújt semmit. Az első O gyűrű alá tettem teflonszalagot, most egész jó, de nem szív rendesen levegőt, és nagy nyomást sokkal nehezebb fújni vele. Szerintetek egy szimpla O gyűrű csere megoldaná a gondot?

(#17498) Zola007 válasza fpeter07 (#17493) üzenetére


Zola007
veterán

Ez e legtutibb szelepsapi: :D

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#17499) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Asszonypajtásnak szeretnék egy normálisabb bringát, amivel időnként velem tud tartani hétvégi túrákon. Tehát túl gyakran nem lesz használva, de alkalmankénti kiruccanáshoz jól jönne. Hegyekbe nem fogunk menni, általában a Duna-parton, aszfaltúton szoktam tekerni, csak mérsékelt emelkedők-lejtők szoktak lenni.

Jelenleg valamilyen leharcolt Hauser bringája van, amit elég költséges lenne rendbe tenni, és nekem mostanában sajnos időm sincs, így lehet egyszerűbb, ha nézek neki egy jó állapotú használtat, amit szeretni fog. Férfivázas bringa kell, azt szereti.

Mint hozzáértők tudnátok nekem ajánlani 1-2 alkalmas jelöltet erre a feladatra? Hogy mennyit tudok rászánni, azon még gondolkoznom kell, de sz*rt nem szeretnék venni. Tehát nem kell hiperszuper kategória, de ne az a tesco-s fajta legyen, hanem élvezet legyen tekerni.

Kérném segítségeteket ebben! :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#17500) anorche1


anorche1
őstag

Egy régi, lábpumpával fújom az oútim kerekeit. Viszont 6 bar fölött a 65-70 kilómmal már ugrálnom kell rajta, vagy a ajtófélfa segítségével kézzel is nyomnom magam a föld irányába. Ha veszek egy lidlis műhelypumpát, azzal is ilyen nehezen tudnám felfújni?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.