Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170451) Jester01 válasza Hasaggymeg (#170436) üzenetére


Jester01
veterán

Én meg azt a 1051-est használom országúton, nekem bevált. Az aktuális darabban most éppen 5500km van és a 0,5-ös nyúlásmérőt se tudom beletuszkolni.

Jester

(#170453) Hasaggymeg válasza linuxalpine (#170445) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Te láttál már itt valamit amit időben átadtak? Más valaki esetleg? :U

(#170451) Jester01...ez jó hír,én is jókat olvastam róla,ugyanakkor először (!) lesz nem Shimano,vagy KMC láncom,pedig már elnyűhettem vagy...20 láncot életemben. :U

6030D... :C ...amúgy így nézve is rossz az a füves pálya,utálok olyanon tekerni. :( A Bükk maraton már normális,szokásos lesz,mi? (Nem tudom megnézni,honlapját nem engedi (céges) vírusirtóm. :F )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#170455) Alg válasza linuxalpine (#170454) üzenetére


Alg
veterán

Amíg nincs átadva addig lehet rá számlázni... :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#170456) bringasisti válasza linuxalpine (#170440) üzenetére


bringasisti
őstag

Szentedrére mész Budakalász kerülő. A bringa út az most is megvan, a sztráda mellet kifelé bal oldalt

BENEFON DELTA--------N8

(#170458) 6030D válasza Hasaggymeg (#170453) üzenetére


6030D
Ármester

Igen, az már normál lesz.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#170459) bringasisti válasza linuxalpine (#170457) üzenetére


bringasisti
őstag

Ott pontosan nem tudom hogy tudsz csatlakozni mert alatta megyek el és még sose figyeltem. Szentedrén az OMV kút mintha tankolnál indulsz ki Pest felé jobbra fordulsz egy lámpa 30 méterre. (Ott vettek le egy huszasra a köcsögök). A lámpánál keresztbe balra egy bringa út ami kell neked. Egyszer valahogy elmész oda, utána már tudod a járást.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#170460) ZolkoW válasza itouchfan (#170382) üzenetére


ZolkoW
őstag

Rég voltam itt, szabadság, effélék.. de voltam tekerni, csak nem túl sokszor :B .
A Balcsi-felvidéket vettem én is célba, találtam egy túraútvonalat [link] , ezt már akkor sikerült, mikor ott voltunk Zánkán, a faházban. /máskülönben otthon baromi hasznos lett volna papírra nyomtatni, út közben megőrültem tőle, hogy még csak nem is É-D tájolású, hanem el van kicsit forgatva, nem is látni rendesen a jelzéseket, és így az enyhén eltérő irányokkal aztán elég nehézkes volt összenézni a GPS-es térképpel... letölthető formátumot nem találtam/ A terep maga tetszett, ez már sokkal élvezetesebb volt, mint tavaly Szepezd környékén. /az írás 300m szintet emleget, ezt nagyon elnézte, a valóságban 1000+, csak ő gondolom kivonta a legmagasabb és legalacsonyabb pont magasságát egymásból/
Gondolom, hogy montis túrának szánták, én a gravellel voltam, csak elszámítottam a kajálást, nem találtam az útvonalon értelmes kajálós helyet. Így is lett 4 kilátó, aztán megfutamodtam, és hazatekertem. A jelzéseket már tavaly is hiányoltam, a kék mondjuk elég rendesen volt jelölve, a többi nekem hiányosnak tűnt, 500m-enként néztem a térképet... Ja, és a terepen ezen kívül semmi baj nem volt (hacsak az nem, hogy az első kilátó után szégyenszemre le kellett tolnom a bringát a lejtőn, mert azt max dropperes mtb-vel vállaltam volna be), de a lakott területen 3x próbáltak meg megölni balfék autósok. Egy telefonáló fószer majdnem rámgurult, ott, ahol már álltam, pedig elsőbbségem lett volna, egy tata kiabált, pedig csak simán közlekedtem a körforgalomban, egy szintén korosabb fazon meg gondolom qrvázni igyekezett a városszéli vízműhöz (vagy mi a tök történik egy ilyen elhagatott helyen, amit az autójában ülve vár?), és majdnem leszorított a keskeny aszfaltcsíkról, lassítás nélkül..

Ja! a Bryton file törléshez: nem lehet, hogy ha letörlöd azt az egy másmilyen kiterjesztésű file-t, az a baj? nem emlékszem, mi az, de azt én még sosem töröltem, mert gondolom valami egyéb célja van, nem is volt még ilyen problémám. (Rövidtávú benyomás a 320-asról: eddig minden szempntból sokkal komolyabbnak tűnik a 15-ösnél)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#170461) bringasisti válasza linuxalpine (#170457) üzenetére


bringasisti
őstag

piros nyíl

BENEFON DELTA--------N8

(#170463) sz_abika


sz_abika
addikt

Fékezésnél egy nagytakarítás után mitől rázkódhat a kerék? Először azt hittem rosszul tettem be az elsőt, de mivel a hátsó is rázott, csak kevésbé, így nem ez lesz a ludas. Elég para volt így végigjönni a körúton :DDD

PSN: xszabikax

(#170465) bringasisti válasza linuxalpine (#170462) üzenetére


bringasisti
őstag

Jól vagyok most ittam egy sört. Ha így tudod akkor mi a kérdés? Lehet menni a Duna parton, itt ahol rajzoltam és Budakalász területén. Mi a kérdés?

BENEFON DELTA--------N8

(#170467) bringasisti válasza linuxalpine (#170466) üzenetére


bringasisti
őstag

Amit mutattam az addig miért nem jó? Csak azért kérdem mert néhány éve adták át

BENEFON DELTA--------N8

(#170469) Somatom válasza linuxalpine (#170466) üzenetére


Somatom
veterán

Első válasz: 3000
Második válasz: Mert az út még nincs kész.
Innentől, ha 3000 előtt átadják, az örömatta bódottá. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#170471) Somatom válasza linuxalpine (#170470) üzenetére


Somatom
veterán

Egyfelől az út akkor van kész, amikor átadják. Ha nem adták át, akkor nincs kész.
Másfelől, ha át lehet rajta menni, akkor készen van, ergo a kérdés értelmetlen.
Szóval, először azt kéne definiálni, hogy mit tekintünk kész útnak. Nekem montim van, aminél egy lépcső, vagy egy épülő út is kész út. Sőt! Akkor jó, ha nincs kész az út, mert ha kész van, akkor uncsi. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#170472) bringasisti válasza linuxalpine (#170470) üzenetére


bringasisti
őstag

Átgondoltan. Neked van igazad

BENEFON DELTA--------N8

(#170474) Somatom válasza linuxalpine (#170473) üzenetére


Somatom
veterán

Nem. Akkor van kész, ha fizikailag át lehet rajta menni. Mit zavarnak a munkások? Csöngetsz, odébbmennek. Azok a csíkos izék pedig nem kordonok, hanem bunny akadályok. Direkt azért rakták oda, hogy ne legyen uncsi az út. Kis gyakorlással símán átugrod. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#170475) bringasisti válasza Somatom (#170474) üzenetére


bringasisti
őstag

Én még most se tudom hogy ténylegesen mire volt kíváncsi :F

BENEFON DELTA--------N8

(#170476) akaido


akaido
addikt

Kinek volt már olyan problem, hogy a Strava app nem mutatta jól a megtett távot? Tekerek ma Szada felől Mogyoród felé, és utólag vettem észre, hogy ettől a szakasztól nyílegyenesen vezet a mért útvonal. Gondolom elveszti ilyenkor a GPS jelet vagy a Mobilnetet , ez lehet lokális lefedettség hézag is?
A kép szerint egy szakasz után árkon, bokron, telkeken, házakon egyenesen jöttem, mint egy repülőgép. :U

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#170477) 6030D válasza akaido (#170476) üzenetére


6030D
Ármester

Lelövi a telefon akkukímélés miatt a Stravát és/vagy a gps-t. 3-4 helyen kell engedélyezni a háttérben futást, mobil függő.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#170478) bringasisti válasza akaido (#170476) üzenetére


bringasisti
őstag

Vagy másik lehetőség nekem a Samsung S5 időnként nem tudott tájékozódni. Hiába indítottam újra a telefont, meg volt gyári állapot is mégse volt időnként jó

BENEFON DELTA--------N8

(#170479) akaido válasza 6030D (#170477) üzenetére


akaido
addikt

és bringasisti
Huawei Nova2 a telefon. Ezekben a kínai csodákban "szokik_lenni" akku optimalizálás valóban. Megnézem, a beállításokat, köcce.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#170480) stuka20 válasza stuka20 (#170040) üzenetére


stuka20
aktív tag

Erre valaki? Valami ajánlott trekking vagy MTB, ami nem ráfekvős? 60-40 beton út és földút. (Ár 150-ig, új-használt mindegy)

(#170481) Runner_fxr válasza Toobee (#170438) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Kool Stop, Swiss Stop

(#170482) Somatom válasza bringasisti (#170475) üzenetére


Somatom
veterán

Én sem, de jól elbeszégettünk. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#170483) purechill


purechill
csendes tag

Sziasztok!
Erről a bringáról mi a véleményetek?
Első komolyabb kerékpárom lenne. Sokan negatívan állnak a dekás bringátkoz de ár értékben nem találtam ehhez hasonló kategóriájú kerékpárt. Magyarországi terepviszonyokon használnám, semmi komolyabb terep, bringapark vagy verseny nem jönne szóba.

Köszönöm a válaszokat!

(#170484) zsocy válasza Somatom (#170482) üzenetére


zsocy
őstag

Beleálltatok az emberbe pedig nem kérdezett akkora hülyeséget. Van egy full kész út ami le van kordonozva. Nem azt kérdezte merre menjen hogy kikerülje meg hogy át lehet-e ugrani a munkásokat, hanem hogy mikor jön ki az állami apparat és vágja át a szalagot. (augusztusban)
Az már lehet az ő baja hogy miért zavarja a kordon ha amúgy megkerülhető, de érthető és értelmes volt a kérdése.
Nálunk a tónál is volt ilyen út, kész volt de amíg nem jött a kormánytag vigyorogni addig hivatalosan nem volt használható.

(#170485) Somatom válasza zsocy (#170484) üzenetére


Somatom
veterán

Ha nem tudná, hogy át lehet menni, akkor még érteném. De tudja. Nem tök mindegy, hogy mikor jön az útavató, állami tótumfaktum?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#170486) Hidalgo42


Hidalgo42
csendes tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni. Találtam egy biciklit, de nem tudom eldönteni hogy jó vétel e számomra. Szegeden használnám, közlekedésre hétköznap, városon belül, aszfalton. Hétvégente viszont a város környékén is ahol vannak murvás kavicsos vagy föld utak. Olyan 80-20 aszfalt-terepet gondolnék használatra. 169cm magas vagyok és 78cm belső lábhossz. Van belőle 50 és 53as méret. Az 53asat néztem, de nem tudom hogy ez nagy lenne e nekem.

Voltam üzletben a hétvégén és azt a tanácsot kaptam hogy gravel-eket nézzek. Hát nem sok választék van, a méretemben meg még kevesebb. (Az üzletben egy se volt :( ) Max 400kt szánok a biciklire + a kiegészítők: pedál, zár, sárvédők, lámpák. Újat szeretnék venni. Ha van erről a Cube Cross Race-ről véleményetek akkor szívesen fogadom, vagy ha van más ajánlatotok, hozzászólásotok azt is. Köszi.

(#170487) Dreamie válasza Hidalgo42 (#170486) üzenetére


Dreamie
őstag

[link] esetleg ez?

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#170488) akaido válasza stuka20 (#170480) üzenetére


akaido
addikt

Mielőtt bármi fix elhatározás születne, egy kis előzetes: [link] igaz négy éves cikk, de nagyjából mérvadó manapság is.
Tavaly ezek a szereplők kerültek a cikkbe a "Aki egy kicsit komolyabb járművet szeretne, de nem akar versenyezni" kategóriában.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#170489) bringasisti válasza zsocy (#170484) üzenetére


bringasisti
őstag

" Úgy egyébként jól vagy? " Szerintem itt kezdődik a gond. Most regisztrált és csak úgy lazán....:)

BENEFON DELTA--------N8

(#170491) 6030D válasza purechill (#170483) üzenetére


6030D
Ármester

Neki van tapasztalata, mi többiek csak elmélkedünk róla.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#170492) Hidalgo42 válasza Dreamie (#170487) üzenetére


Hidalgo42
csendes tag

Köszi szépen. Én is néztem, de 50es méret van csak belőle. Szerinted inkább ez a méret lenne jobb? Neten amiket láttam mérettáblák inkább az 53as-ra ajánlották, de nekem olyan érzésem van, hogy az nagy lenne. Viszont mivel nem értek hozzá nem mertem felülbírálni ezeket.

(#170493) Somatom válasza linuxalpine (#170490) üzenetére


Somatom
veterán

Na, onnantól éles a szitu, lehet pulzust mérni. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#170495) arcitec


arcitec
addikt

Bruhaha működik a Garmin. Pont a mai túra után. Király ... :C U.I :és persze minden meg van

(#170496) STC Speed


STC Speed
őstag

Ez nagyon komoly verseny :D

[link]
https://youtu.be/n_7gkhSjSjY

(#170497) ggeleven válasza STC Speed (#170496) üzenetére


ggeleven
őstag

Ne lopj! :P ;]
(#168930) ggeleven

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#170498) chubby2o6 válasza Sefter (#170439) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szia! Anno én is slx-t akartam, de rose-ban épp nem volt készleten ( több hetet kellett volna várni rá ), itthon meg jóval drágább lett volna, mint a deore, így deore lett. Nem bántam meg, én is hobbi bringás vagyok ( mugli :D ), erre meg tökéletes, még sehol nem éreztem kevésnek.
Én tettem fel a bringára, nem egy nagy etvasz, találsz róla videót, ha mindent úgy csinálsz, nem igazán tudod elrontani.
Gariban úgysem csinálná meg egyik szerviz sem, ha bármi mással garis gondod lenne ( váz, villa ), lehet észre sem vennék, hogy nem a gyári fék van rajta.

(#170499) vendingo válasza chubby2o6 (#170498) üzenetére


vendingo
veterán

Pillanatok alatt visszalehet szerelni a régit.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#170500) bardi


bardi
aktív tag

Nemrégiben valaki kérdezte, hogy mi okozhatja, hogy blugyborog a hidrós tárcsafék.
Hát ma nekem is elkezdte az első, aztán a hátsó.
Az első meglepett, mert olyan szakaszon mentem előtte, ahol egy ideig nem fékeztem, meg ha kellett se keményen, így nem tudtam hova tenni, ráadásul fogott is rendesen.
Ezután jött egy rész, ahol úgy éreztem, hogy ha fizetnek se engedem le, starván van ott egy szakasz, 4 perc alatti a KOM, nekem több, mint 10 perc volt, de legalább hazaértem.
Na ott a hátsó fék is elkezdett blugyborogni, szóval én a hőmérsékletre tippelnék.

Még pár éve megégettem egy tárcsát, de az csak nem fogott, semmi hanghatása nem volt, ezek viszont más tárcsák, talán valami avid, és két különböző fékbetét márka, a2z meg BBB, meg a fék is más, M615.

Igazából fogott mindkettő rendesen, nem éreztem, hogy elmelegedne, de én a hőmérsékletre tippelnék, hogy az okozza.

'92 Honda VFR 750

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.