Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170601) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#170596) üzenetére


xy.zsolt
őstag

na, ez nekem új....kíváncsian várom a rivjúd a gumiról :)
A cikket elolvasva esett le, hogy az "itt a békavirág gumi" nem nálad van helyrajzilag :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#170602) polonic válasza Maximum1 (#170583) üzenetére


polonic
félisten

Igazából az, hogy gagyi az egész. Az alkatrészek rajta. A váltó katasztrófa. A kerekek, a hátsóban már második 8-as egy hónapon belül. A fékek gagyik. Mindig állítgatni kell rajta valamit. Meg az összes rászerelt tartozék, a sárvédő, a csomagtartó, de még a kitámasztó is olyan gagyi hatást kelt. Láttam cimborám 300-asát. Már azon mennyivel komolyabb cuccok vannak. Masszív benyomást kelti a tartozékokkal együtt.

(#170603) Maximum1 válasza polonic (#170602) üzenetére


Maximum1
őstag

Akkor nincs mese, cserélni kell, ha most megtudod lépni a cserét akkor még idén el tudod adni a régit, pláne ha lesz második forduló a pandémiából.

(#170604) stuka20 válasza akaido (#170488) üzenetére


stuka20
aktív tag

Köszönöm elolvasom. Esetleg cross trekkingek?
Nem mint, ha nem tudnék rákeresni, csak, hogy van-e valami ajánlott típus(ok).(?)

(#170605) polonic válasza Maximum1 (#170603) üzenetére


polonic
félisten

Én is így vagyok vele.
Akkor sikerült jót választani azzal a Cube-bal?

Csak majd be kéne árazni a mostani Gepidát. Persze szervizelés után adom el.

(#170606) Maximum1 válasza polonic (#170605) üzenetére


Maximum1
őstag

Nem rossz az a Cube, nem a legmodernebb, de nem is a legalja, olajos fék az új szériából, a hajtása octalink, ezekkel nem szokott baj lenni, gondolom masszív is a maga 16,5 kg-jával.
Itt a teljes Cube paletta kategorizálva, esetleg agyváltó is lehet.
Mi a cél, mennyi a keret, mert szívesen nézünk Neked drágábbat ;]
60 ezerrel drágábban ez a Kathmandu jobb vétel ha belefér, jobb hajtás, levegős teleszkóp, kicsit sportosabb geo, komolyabb kinézet/szerintem/, fix stucni, nem állítható mint a másikon, azokkal csak a baj van/szerintem/

[ Szerkesztve ]

(#170607) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

na, kitekertem a mérgem :P ebben a 33 fokban....amit én imádok. Ja és a végén kaptam egy defektet, így most már az első kerekem sem tubeless.....a tej száraz volt benne.....trutyis sem lettem

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#170608) gabro0


gabro0
őstag

Még nem ért véget a napszemüveges vesszőparipám... Ma megint próbáltam egy sort, de egyik se lett jó. Halánték tájékon mind elállt, úgy értsétek, hogy az elvileg arcra simulónál (ennél pl.) 3-3 ujjam simán befért. A látásban nem zavart, viszont nagyon hülyén nézett ki, mintha "egy számmal nagyobb lenne" a kelleténél.

Szerintetek bevállaljam vagy keresgéljek tovább? Azért kérdezem, mert nem volt semmilyen szemüvegem, csak sejtem nem normális, hogy így áll rajtam.

[ Szerkesztve ]

(#170609) Somatom válasza xy.zsolt (#170607) üzenetére


Somatom
veterán

Én is imádom, de csak vizibiciklivel. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#170610) xy.zsolt válasza Somatom (#170609) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:C na én azt nem bírnám....kint a vízen, tóparton máskép hat rám a kánikula mint mikor tekerek....totál leszívja az energiámat

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#170611) khorvat válasza gabro0 (#170608) üzenetére


khorvat
senior tag

Dekas 1000ft-os rockrider? Nekem tegnap kapta be az egyik kerék ami ki is lőtte de sehol sem tört el csak deformálódott, ezen teljesen meglepődtem most jönnek a visszahajlítós napok mindig egy kicsit, ha törik veszek egy másik ilyet ez tutira megéri az árát!

(#170612) jjeahh válasza xy.zsolt (#170607) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem a 33 foknak pont a fele elég :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#170613) stumpjumper


stumpjumper
csendes tag

Sziasztok!
Tubeless lötyiket, mennyire szerencsés keverni?
Gondolok itt, Stans-re és Joe's No Flats tejre.

(#170614) polonic válasza Maximum1 (#170606) üzenetére


polonic
félisten

Gondoltam, hogy határ a csillagos ég is lehet. :D
Igazából a 300 lenne a keret. Itt húztam meg a határt. Valahol azért meg kell, mert így csak egyre feljebb lépkedne az ember, hogy áá még az is belefér.
És úgy vagyok vele, hogy azért a 300-ért a lehető legjobbat kapjam.

[ Szerkesztve ]

(#170615) flash- válasza xy.zsolt (#170595) üzenetére


flash-
veterán

jó neked hogy van egyátalán komod..
nekem esélyem nincs..
hogy szerezzek komot ha errefelé olyan master versenyző tartja a komokat aki 1500-1800 wattokat beletol a pedálba. esélytelen..
persze rinyálás de kezdőnek ez szerintem full esélytelen...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#170616) xy.zsolt válasza flash- (#170615) üzenetére


xy.zsolt
őstag

azért erre fele sem a legyek hordják össze :) Pl a groupride-os osztrákokon nem találok fogást :) Meg amúgy sem én vagyok itt a "Jani" az 52 éves korommal :) 40kmh alatt már nincs KOM síkon....elfogyott :) Majd jönnek az eredmények.....én pl 3-4 éve 26os átlaggal toltam le a Fertő kört és 3 napig alig éltem utána. De ha nem is lesz KOM akkor is a mozgás a lényeg....az tart egészségben.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#170617) Maximum1 válasza polonic (#170614) üzenetére


Maximum1
őstag

Az lenne a jó ha valahol megnézhetnéd őket, rápróbálnád magadat és ott eltudnád dönteni ér még 60ezret a Kathmandu, azért tetszenis, legalábbis nálam szempont, nőben is a kicsit rondábbat szeretem. :DDD
De bármelyiket is veszed, előrelépés lesz.
K2 Bike
M&M Bike
Ők Cube-al foglalkoznak
És van a Berguson is

[ Szerkesztve ]

(#170618) Hidalgo42 válasza Dreamie (#170513) üzenetére


Hidalgo42
csendes tag

Nagyon köszi hogy leírtad a saját tapasztalatod. Sokat segít, így hogy teljesen kezdő vagyok. Grat a bringához, jól néz ki. Nézelődök még, meg benézek még egy-két boltba hátha valami hasonlóra fel tudok ülni.

(#170619) cdl válasza xy.zsolt (#170607) üzenetére


cdl
senior tag

Ma én is. Átköltöztünk Fonyódról Csopakra. A többiek autóval, én tekertem. 115 km lett, nem fáztam. A végére nagyon kipurcantam.
A folyadékot azért próbáltam pótolni.

(#170620) xy.zsolt válasza cdl (#170619) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én aki szinte alig iszom tekerések alatt (ami nem jó) ma letoltam majdnem egy kulaccsal a 32km alatt....muszáj szoktatnom magam hozzá. Elvileg óránként egy nagy kulacsnyi vizet ajánlott fogyasztani. Sört közben nem, csak utána....kv-t meg csak előtte iszom

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#170621) 6030D válasza Maximum1 (#170603) üzenetére


6030D
Ármester

Hehe, azt megnézem, hogyha tényleg október, novemberben lesz, akkor is ilyen kapós lesz-e a bringa. Szerintem a pia fog jobban fogyni. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#170622) cdl válasza cdl (#170619) üzenetére


cdl
senior tag

1-2 szó az új gépröl.
A fék és az első váltó nagy visszalépés a 6800-as Ultegrához képest.
Nem meglepetés, tudtam.
Nem egy kávéház természetesen.
A váz rezgéscsillapítása viszont sokkal jobb a Simplonokhoz képest. Simitja az utat.
Persze nincs ingyenebéd, nem is merev annyira, nyúlósabb az egész. De pont ezért vettem ezt, rosz úton fogom használni.
Nem fikázás miatt írom, helyén kell kezelni.
Ár értékben verhetetlen szvsz.
Megtaláltam az elődjét, szintén a Balatonnál.
mai képek:

(#170623) 6030D válasza 6030D (#170123) üzenetére


6030D
Ármester

Nem tudta beszerezni a Berguson a 2019-es Rebel cipőt, ezért két ejnye-bejnye miben tekerek most mondat után odaadták készletről a 2020-ast ugyanazon az áron. (3-4000 Ft különbség)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#170624) parandroid válasza xy.zsolt (#170620) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én ma szereztem egy bérparipát (zalában nyaralunk, a sajátomat nem hoztam), úgy megörültem neki, hogy elmentem egy egyórás körre 11-kor, a végére 35 fokot mutat a garmin. Nem volt nálam innivaló, ami nem is lett volna gond, viszont hazaérve azonnal csobbantam a medencébe, ami jól lehűtött, és így elfelejtettem inni. Utána ebéd, egy pohár kóla, egy kávé, aztán mentünk bevásárolni. Du. 4-kor 10 perc alatt a
semmiből olyan migrénem lett, hogy szégyen, nem szégyen elsírtam magam a fájdalomtól. 35 km-re voltunk itthontól, 17 fokra húzott klímával + ülésszellőztetéssel jöttünk hazáig, ölemben egy zacskóval. Fájdalomcsillapító, 1 redbull a koffein miatt, 1,5 liter víz, meg egy kád hideg víz, és jobban lettem. Azóta még egyszer 1,5 litert letoltam, meg egy fél dinnyét. Belegondolva ma 2x voltam pisilni... Nagyon oda kell figyelni a folyadékpótlásra, ez így egy nagyon hülye játék volt ma. Ugye nem otthon vagyunk, borult a napirend, össze-vissza történik minden, teljesen szét vagyok csúszva, elfelejt az ember ezt-azt...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#170625) polonic válasza Maximum1 (#170617) üzenetére


polonic
félisten

Igen, mindenképp megnézném élőben is és ki is akarnám próbálni.
Persze, fontos az is, hogy tetszen. De nálam sem gond, ha kicsit rondább. :DDD
Köszi a boltokat!

(#170626) rgqjx válasza 6030D (#170623) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Mondtad nekik, hogy ismered Somatomot...? :Y ;] (Bocsi)

[ Szerkesztve ]

(#170627) 6030D válasza rgqjx (#170626) üzenetére


6030D
Ármester

Nem én voltam, haverom vette.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#170628) Somatom válasza parandroid (#170624) üzenetére


Somatom
veterán

"Ugye nem otthon vagyunk, borult a napirend, össze-vissza történik minden,"
Érdekes. Nálam ez a normális napirend. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#170629) xy.zsolt válasza parandroid (#170624) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Mi az az ülésszellőztetés? vagy ez csak nekem új?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#170630) inifini


inifini
tag

Na egy kis történet, avagy milyen erős egy karbon kerék: indul a család nyaralni, Apa viszi a bringáját. Átütő tengelyes outi, tetőn szállítom, mert az autóban a család és a csomagok. Szóval első kerék ki, szűk a hely, így az autó orrához támasztom a kereket, amíg a feleségem segít a kerékpárt rögzíteni a tetőn. Fent van, meghúzva minden, be a kocsiba, indulás. Mi volt ez a bukkanó? kérdezem. BASSZUS, a kerék. Átmentem rajta... Kiszálltam, egy kilapított kereket vártam, erre szinte alig látható sérülések a felnin, a tárcsán, és az agynál. Na bringa le, még jó, hogy van másik, de persze az nem átütő tengelyes, így a bringatartót átszerelni, majd a másik kerékpár fel a tetőre. Persze a család vár nyugalommal... Na ezután besétálok a Probike-ba, mesélem mi történt, nézik a kereket: tárcsa csere, felnibe alig látható nyolcas, amúgy semmi! Ott volt 1 hétig, megvizsgálták, nyomorgatták, minimális centrírozás, szalag és lötyi csere, na meg persze a tárcsát cserélték. Ma meg volt a próbakör, olyan, mint előtte!!! Hihetetlen, hogy ennyivel megúsztam: DT SWISS RC 38 Spline karbon kerék jól vizsgázott :)

(#170631) 6030D válasza xy.zsolt (#170629) üzenetére


6030D
Ármester

Olyan, mint az ülésfűtés, csak ventilátorok szívják ki alólad a levegőt/párát. Nem izzad be a hátad.

inifini: hát lehet, hogy bennem megállt volna a ... :Y Mákod van, ettől függetlenül nem tudom csinálnak-e valahol röntgenes vizsgálatot, de egy olyanra lehet, hogy elvinném. Vagy átfűzetném hátsó kerékre, inkább ott pattanjon el, ha mégis. De ne legyen igazam. :R

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#170632) xy.zsolt válasza 6030D (#170631) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Hát, tényleg már nem kapok szikrát. :) És legalább hasznos, nagy a komfort különbség?
inifini Tényleg mázlid volt ahhoz képest.....tölts ki egy lottót is a héten

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#170633) cdl válasza xy.zsolt (#170629) üzenetére


cdl
senior tag

Ventillátorok az ülésben, kis lyukacskák a bőrben. Jó dolog.

(#170634) inifini válasza parandroid (#170624) üzenetére


inifini
tag

Nekem ma a szokásos 65 km-es karikám után 4 kulacsot írt a Garmin (1-et szoktam inni). Hát nagyon jól esett itthon a 3 pohár víz, plusz két kis sör! Ebben a melegben jóval több folyadék kell.
xy.zsolt: autóknál előfordul manapság.

(#170635) xy.zsolt válasza inifini (#170634) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Mivel e-cigizek emiatt nekem amúgy is alapból több folyadék kell....gyakorlatilag szinte több folyadékot iszom mikor nem tekerek mint mikor igen :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#170636) Toobee válasza cdl (#170619) üzenetére


Toobee
veterán

Az a fekete mi az isten :(

https://barbieripnk.hu/

(#170637) xy.zsolt válasza Toobee (#170636) üzenetére


xy.zsolt
őstag

az a folyékony turbó :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#170639) parandroid válasza inifini (#170634) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Alapból egy órára egy 0,7-es kulacsot szoktam vinni, ennél hosszabbra, vagy melegben kettőt (egy iso, egy víz), meg esetleg utántölteni. Aztán otthon alap, hogy egy literes kulacs isot még fél-egy órán belül még letolok. Most szinte egész nap nulla folyadék. Meg is lett a böjtje. De tanultam is belőle. Amúgy ez ebben a hőségben kb biciklizés nélkül is kikészített volna.

xy.zsolt: Ahogy írták, hűti a seggedet, hátadat. Alapból is szeretem (bőrbe szépen bele lehet különben izzadni), de ma kimondottan életmentő volt, hogy minden irányból jön a hideg.

linuxalpine: Nekem 28 km volt ‘csak’, de most gondold el ezt napi egy pohár kólával (plusz egy tejeskávé reggel, meg egy ebéd után).

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#170641) bardi válasza flash- (#170615) üzenetére


bardi
aktív tag

Nekem volt egy szakasz dobogókőn, aminél volt szegmens, nézem mit mentem, a top időt Benkő Barbara futotta. Szerintem ott sose lesz nekem KOM :D

'92 Honda VFR 750

(#170642) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Amúgy pedig tekerés közben bazi hideg vizet nem célszerű inni.....a szervezetnek azt is fel kell melegíteni ami energiaveszteség....sok kicsi sokra megy :) A beduinok sem potyára isznak forró teát a sivatagban. Nekem már a meleg víz is jólesik mikor tekerek :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#170643) parandroid válasza linuxalpine (#170640) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Viszont értágító.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#170645) parkr válasza bardi (#170641) üzenetére


parkr
őstag

Neked még lehet, de neki viszont max. QOM lehet mivel nő
Abszolút leggyorsabb lehet persze ő is.

(#170646) cdl válasza linuxalpine (#170640) üzenetére


cdl
senior tag

Persze. De én csak gasztrotúrázok igazándiból, nem veszem komolyan a tekerést:)
A Szigligeti cukrázdához fel ne tekerjetek, nem éri meg.

(#170647) Hasaggymeg válasza bardi (#170641) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hú,lenyomott egy csaj?! :o ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#170648) bardi válasza Hasaggymeg (#170647) üzenetére


bardi
aktív tag

Nem kicsit, fele annyi idő alatt végzett, mint én :DD

'92 Honda VFR 750

(#170649) Segal válasza cdl (#170646) üzenetére


Segal
veterán

Dobogókőre viszont érdemes. Ott a kilátó az valami eszméletlen élmény :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#170650) parandroid válasza linuxalpine (#170644) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, a koffeiin értágít. Keringésserkentésre is ezért adnak koffeinampullát, vagy injekciót, illetve a migréngyógyszerek jó részeis koffeintartalmú.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.