Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170701) jjeahh válasza vendingo (#170695) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A melót én valszeg megoldanám váltócipővel, közlekedni, haverhoz menni meg teljesen jók a túra-spd cipők, pl a Shimano teljes MT szériája, vagy szinte bármelyik márkának van hasonló cipője, előfordult már, hogy egész nap gyalogoltam a saját Giro-mban, egyáltalán nem ért le a stopli. De amúgy ja, vannak flat pedal cipők is, amiket platformpedálhoz terveztek, így elvileg nem teszi tönkre a pedál a talpukat. Decában nincs ilyen?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#170702) Alg válasza vendingo (#170695) üzenetére


Alg
veterán

Shimano M324 vagy valami hasonló pedál?
Közlekedni, munkába járni lehet vele utcai cipőben, amúgy meg be lehet csatolni.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#170703) vendingo válasza jjeahh (#170701) üzenetére


vendingo
veterán

Körbenézek, hogy milyen a kínálat, de nem nagyon vonz a patentozás, ahhoz én túl hobbista vagyok. Nekem csak egy normális bringás cipő kellene patent lehetőség nélkül.
Mondjuk ez a dechas eléggé tetszik, ránézésre bírná a sima pedált is.

A másik, hogyha instant elakarok ugrani valahova, mindig vegyem át a cipőt, csak azért, hogy bringával mehessek. Nekem ez macera.

Melóban a kapukeretes fémkeresővel gyűlne meg a bajom. Kollégák is sokszor zokniban jönnek be :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#170704) jjeahh válasza vendingo (#170703) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Valszeg ez sem lenne jó normál pedálon, csúszkálna és mivel nem lapos, hanem ívelt, fel sem feküdne rá rendesen. Ezeknél nagyon sokat számít az a kevés íveltség, mert sokkal merevebb a talpuk, mint egy normál cipőnek, nem hajlik rá a pedálra, gyakorlatilag az első szegecsekre egyáltalán nem fekszik fel. Persze konkrétan ezt a cipőt nem próbáltam, de valszeg ezzel is ugyanez lenne a szitu. De te tudod.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#170705) Hasaggymeg válasza vendingo (#170703) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Adidas Terrex Solo Swift,vagy a 5tenek,ugyebár.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#170706) ivana válasza vendingo (#170692) üzenetére


ivana
Ármester

Ha nem SPD-zel akkor vegyél deszkás cipőt, az tökéletes bringázni is.

(#170707) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok:

Magura Storm tárcsról mi a véleményetek? Nem Strom HC, csak sima Strom, konkrétan ez:

(#170708) ZolkoW válasza vendingo (#170703) üzenetére


ZolkoW
őstag

ilyet vettünk feleségemnek, őszintén szólva akkor még meg akartuk keresni a deszkás részleget, de mivel átrendezték az egész áruházat, nem jött szembe, így el is sikkadt a dolog, pedig lehet hogy jobb lett volna. Én nem tudom, milyen, mert tudom, hogy mire számítsak más cipővel, de a párom szerintem nem annyira, és ő mondta, hogy picit azért csúszik, szokni kell. A patent lehetősége nem baj neki, de nem azért vettük ezt, csak mert dedikált bringás cipő, és valami kellett erre a célra. Picit már bánom, hogy nem néztünk jobbank örül, pedig tudok a deszkás cipőkről :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#170709) vendingo válasza ZolkoW (#170708) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi a tapasztalatot. Máshol is olvastam, hogy platform pedállal nem az igazi :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#170710) Studi válasza szuszinho (#170698) üzenetére


Studi
addikt

Én a Triban RC500-as cipőt próbáltam, de végül inkább a Shimano MT301-et vettem, abban kényelmesebb volt járni. Az outis cipők mind topogósnak tűntek talajon, olyat nem akartam. Betonon még így is kopog a Shimano elrejtett SPD klipsze is.

(#170711) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Na srácok....sokat agyaltam a belsőn, hogy milyen legyen aztán megláttam, hogy a dekában most akcióban 425Ft-ért adják darabját (2 van egy csomagban)....97g a súlya.....ennek nem tudtam ellenállni :) Itt van szinte helyben.....szóval bringára pattantam és vettem 6db-ot :D Voltaképpen eddig is dekás belsőket használtam és nem volt semmi bajuk, de amíg tubeless mániám volt erről teljesen megfeledkeztem.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#170712) f4lcon válasza xy.zsolt (#170711) üzenetére


f4lcon
őstag

mekkora a szelephossz? (ezek országúti belsők, igaz?)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#170713) IzI


IzI
senior tag

Létezik olyan hely a Balaton közvetlen közelében,ahol lelehet rakni a bicajt,anélkül hogy elvinnék? Gondolok itt elzárt,őrzött helyre.Kerestem gugliba,de nem igazán dobott fel semmit.
Mondjuk nem is nagyon halottam ilyesmi szolgáltatásról,de lehet itt lenne az idő bevezetni.Főleg,ha végre valahára elkészül a bringa út balatonig."Szerintem soha nem fog"

(#170714) xy.zsolt válasza f4lcon (#170712) üzenetére


xy.zsolt
őstag

48mm van ráírva....igen, országúti [link] csak annyi az eltérés, hogy itt 850Ft/2 db jelenleg

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#170715) f4lcon válasza xy.zsolt (#170714) üzenetére


f4lcon
őstag

:( nekem 60mm lett volna jó, nem ér ki a 48-as a C35-ből
könnyű monti belsőjük is van ilyen jó áron?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#170716) xy.zsolt válasza f4lcon (#170715) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Na, közben lemértem....48mm biztosan. Monti belső is volt, de nem néztem az árát....a csomagolása hasonló volt

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#170717) ggeleven válasza IzI (#170713) üzenetére


ggeleven
őstag

Esetleg szállodáknak lehet ilyen lehetősége, már ha náluk szállsz meg.
Ha meg kempingezel, akkor...

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#170718) IzI válasza ggeleven (#170717) üzenetére


IzI
senior tag

:DD
Egynapos móka miatt kérdeztem,amíg fürdik az ember,addig biztonságban legyen a bicaj.

(#170719) ggeleven válasza IzI (#170718) üzenetére


ggeleven
őstag

Ha egyedül mész, akkor bajosabb nyilván. Lopták már el ismerősömnek fürdés közben bicóját, szóval én tuti nem hagynám ott. Soha nem is került elő. Én akkor is ráteszem a lakatot, amikor a parton lévő padtól lesétálok a vízhez. Inkább rászánom azt a 2+2 percet, mint hogy valaki ott sétáló felugorjon rá és volt-nincs bicikli.
Beleégett nagyon az eszembe egy olyan eset, amikor a Keletinél a Meki-Burgernél valaki majdnem elb*szott egy outival. Néztem is, hogy WTF. Aztán alig 30mp múlva egy csávó rohan utána spd cipőben és kiabál, hogy ellopta, valaki fogja meg.
Vagy esetleg lepacsizol egy büféssel és addig beteszed hozzájuk.
Ha többen mentek, akkor meg valaki nem fürdik. :P

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#170720) #75376384 válasza Hasaggymeg (#170705) üzenetére


#75376384
törölt tag

ez az adidas mennyire kiprobalt cucc? ahogy nezem, ez elsosorban turacipo, de annak meg nem ilyet vennek, mert ahhoz keves es ha sportos kinezetut akarok, akkor csak is la sportiva. azert kerdezem ezt, mert nekem meg tekerni kellene es a 5ten szerintem enyhen tul van arazva, ezek a terrex-ek pedig egesz barati arban mozognak.

[ Szerkesztve ]

(#170721) vendingo válasza IzI (#170718) üzenetére


vendingo
veterán

Én beszoktam vinni a strandra, aztán lezárom valamihez. Fürdés közben meg rápillantok.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#170722) Hasaggymeg válasza #75376384 (#170720) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Annyira,hogy nekem kettő van. :DDD ...itt az első,van vagy 3 éves/20+e km-es,Saint és Stamp3 gyötörte.Még nem dobtam el,ez 2 perces friss kép. :D Látszólag a bal,vasalt térdemmel jobban nyomom. ;] Amúgy meg vannak szémlálva napjai,de az új ott figyel a szekrényben. :) Ja,és az még nem a talpam ami látszik. :DD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#170723) parandroid válasza #75376384 (#170720) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én is egy terrexben tekerek, nem tudom, melyik típus, akciós volt. Utcainak vettem, de annak egy kicsit kemény, biciklizni viszont ideális. Ráadásul gore-tex, kényszerültem már vizes útra benne, tényleg nem ázott át (én csupa víz voltam, országútin nincs sárhányó).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#170724) ggeleven válasza #75376384 (#170720) üzenetére


ggeleven
őstag

Itt esetleg megnézheted mi van méretben. MTB shoes

Nekem Cube ATX Lynx van és szeretem azóta is. Nekem 63 EUR volt szállítással (akkor 33500 alatt nem volt itthon a linkelt Terex). Arra számíts, hogy nehezebb érezhetően, mint egy sportcipő (cserébe jobban erősödik és fárad a lábad).
(#161856) ggeleven

(#170722) Hasaggymeg
Persze, hogy kettő van! Egy bal és egy jobb. ;]

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#170725) Hasaggymeg válasza parandroid (#170723) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Utólag tudtam meg,hogy a direkt bringás fiveten-eket is az adidas csinálja,így nem áll messze tőlük a bringáscipőgyártás.

lzl...le kell lakatolni egy fához,kukához,stb. a parton és szemmel kell tartani,én azt szoktam,amúgy sem úszok a túlsó oldalra,figyelem. :)

ggeleven...2 bal. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#170726) IzI válasza vendingo (#170721) üzenetére


IzI
senior tag

Jó de,amikor vagy 100m-t kell bemenni a vízben,hogy félig elmerüljek,akkor elég nehéz nézni a bicajt :) és még kirohanni a vízből :Y

(#170719) ggeleven Legjobb Abus lakattal szoktam zárni,amikor a közértbe ugrok be 1percre,de akkor is fosok mint állat,vajon ott van-e amikor kijövök :F
Ha többen megyünk,akkor nyilván megoldható,de egyedül felejtős :(

(#170727) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Sziasztok!

Folyamatosan olvasom a fórumot, mindig szerelek valamit a bicajomon, most is emiatt kérdeznék :)
Szóval arra jutottam, hogy a 3x9-es rendszeremet lecserélném 1x9-re.
Tavasszal váltottam integrált hajtásra, egy 40/30/22 Acera hajtóművel.
Debrecenben lakom, az utóbbi hónapokban csak a középső tányért használtam 11-32-es hátsó sorral. Az is igaz, hogy elől egy 32-es tányérnak jobban örültem volna, de mikor rendeltem nem volt csak 30-as az ebikeon raktáron. Arra gondoltam hogy veszek előre egy kerek Deckas narrow wide tányért mondjuk 34 vagy 36 foggal (a hajtóműnél 96mm a lyuktávolság ezt megnéztem).
Igazából annyi kérdésem lenne, hogy kell-e nekem új lánctányér csavar a narrow wide tányérhoz. Sejtésem szerint kell, azt is néztem de két méret is van [link]. Vagy rendeljem mindegyikből és valamelyik csak jó lesz?

Előre is köszönöm a segírtséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#170728) IzI válasza Hasaggymeg (#170725) üzenetére


IzI
senior tag

Bátor vagy te is :)
Mostani 10évessel talán megcsinánlám,de ha veszek egy újjat,akkor kizárt.

(#170729) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#170707) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Senki semmi? :)

(#170730) vallas válasza bogarfx (#170727) üzenetére


vallas
senior tag

Szia,

Vagy szerzel alátétet ami rámegy a régi lánctányér csavarra, vagy veszel 1 sebishez valót, a rövidebbiket....

én ebbe a sorrendbe csináltam a patkány géppel...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#170731) chubby2o6 válasza vendingo (#170692) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Szia!
Én valami hasonlóban tekerek [link] , nekem bevált. Elég kemény a talpa tekeréshez, nem eszi meg a tüske ( legalábbis még nem ette meg cc.két év alatt ). Járni is simán lehet benne, hiszen majdnem utcai cipő, bárhova bemehetsz , nem nézik le a lábadról.

(#170732) vendingo válasza chubby2o6 (#170731) üzenetére


vendingo
veterán

Én terepfutócipőt használok, csak már a külleme nem a legszebb. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#170733) chubby2o6 válasza vendingo (#170732) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Hát, ez sem egy nagy eresztés, de bringázni pont jó. Jól tapad a pedál tüskéin, de gyalogolni sem fárasztóbb benne, mint bármilyen más cipóben. Közben megnéztem, pont olyan az enyém is, mint amit linkeltem. Deszkás cipő, szal bírja a strapát.

(#170734) 6030D válasza IzI (#170728) üzenetére


6030D
Ármester

Ha nagyobb városban vagy, megpróbálhatsz egyezkedni valami magánparkoló őrrel. Kifizeted egy kocsi napi díját, ő meg nézi a bringát a kabinból.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#170735) bogarfx válasza vallas (#170730) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Köszönöm, akkor veszem a rövidebbet.

(#170736) IzI válasza 6030D (#170734) üzenetére


IzI
senior tag

Nem rossz,de az igazi egy bringatároló lenne.Mészáros csinálhatna egy kettőt :D

(#170737) ks52 válasza akaido (#170699) üzenetére


ks52
csendes tag

Ha az avatart, mint jelképet nézzük, igen, de érdekesség képen fiatal koromban volt szakállam is, csak nem fehér.

(#170738) Hasaggymeg válasza B-L-A-C-K (#170729) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lehet picit túlliheged ezt a tárcsa dolgot,nem tudnak abban olyan nagy dolgot csinálni,végül is egy fémtárcsa az egész, vegyél 1szerűen egy ahhoz a fékhez valót és jó lesz. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#170739) 6030D válasza IzI (#170736) üzenetére


6030D
Ármester

Ugyanannyi lenne fenntartani, mint egy autóparkolót, sőt, nem elég a fehér murva, valaminek támasztani is kell. Hányan fizetnének 1-2-3000 ft-ot azért, hogy lerakják a bringájukat? Ezért nincs.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#170740) Because válasza 6030D (#170739) üzenetére


Because
őstag

hát igen... ment google mert korábban már olvastam róla (2015): Amsterdam is out of bicycle parking spaces, so it’s building 40,000 more

"The Dutch city is running out of room for the 880,000 bikes that travel – and park – along its canals."

[ Szerkesztve ]

(#170741) #75376384 válasza ggeleven (#170724) üzenetére


#75376384
törölt tag

Köszi a válaszokat mindenkinek. A beázás nem akkor gond, igazából csak azért akarok venni valamit mert az eddig használt (amúgy futocipo) enyhén szétszakadt.

[ezt] néztem, de lehet akkor meglesem az általad linkelt oldalt is jobban.

majd elmegyek benne párszor túrázni is, mert a kisebbik túracipőm is megadta magát, így ha ez arra is beválik, akkor lesz ám csak bódottá’. Csak egy kicsit fura ez a talp kialakítású túracipő.

[ Szerkesztve ]

(#170742) Hasaggymeg válasza #75376384 (#170741) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az jó lesz,hidd el! :K

vendingo...nem jó a terepfutó,nagyok a recéi és nehéz a jó elhelyezés a taposó pedálokon,ráadásul nem is elég kemény a talpuk.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#170743) vendingo válasza Hasaggymeg (#170742) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem bevált, semmi gondom vele, évek óta nyúzom horgászni és bringázni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#170744) #75376384 válasza Hasaggymeg (#170742) üzenetére


#75376384
törölt tag

Méretben mire érdemes figyelni? Kisebb, nagyobb mint saját lábméret? Nem baj ha kicsit kisebb vagy kicsit nagyobb? Szorítson vagy sem?

(#170745) bardi válasza #75376384 (#170744) üzenetére


bardi
aktív tag

Méretben nem tudok segíteni, de nekem az a tapasztalatom, hogy sokkal biztosabb vagyok a bringán, ha rendesen simul a cipő a lábamra, és nem csúszkál egyáltalán.

'92 Honda VFR 750

(#170746) ggeleven válasza #75376384 (#170744) üzenetére


ggeleven
őstag

A másik tapasztalat pedig azt mondja, hogy eggyel nagyobbat érdemes nézni. 43as lábra futó cipőim és a bicós is 44es. Kellően szorosra tudom húzni a felső részeket, viszont hagy helyet a mozgásra. Ha 43as lenne a bicós cipő, akkor attól tartok, hogy a nagylábujjam minden taposásnál nyomná a cipő elejét és egy idő után nem lenne kényelmes.
A cipő leírásánál is gyakran van ilyen duma: These shoes fit a little small. We recommend to buy one size larger than usual.
De ebike is ezt írja pl. Mekkora kerékpáros cipőt vegyek? [link]

De ez ugyanúgy egyéni ízlés kérdése, mint a sisak, szemüveg, nyereg, stb.

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#170747) manager2220 válasza truefx (#170675) üzenetére


manager2220
tag

Speedbike

(#170748) B-L-A-C-K válasza Hasaggymeg (#170738) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Annyira nem, múltkor Shimano XT SM-RT86-t vettem (rollere ugye), és a fék adaptert tartó konzol gyenge minőségű volt (vagyis nem bírta a 4 dugattyús Magura féket), meghajlott (elől hátul), így vitte a tárcsát is, vagyis eldeformálódott, és nem tudom kiegyenesíteni normálisan, és ciripelő hangot ad ami idegesít. Azóta a konzolt lecseréltem karbonra, ez már nem hajlik, de tárcsát is kell vennem ezek után, és nincs kedvem most 28 ezret kiadni megint két ugyanilyenért.

Amúgy ezt a 2 hajlott (értsd úgy hogy lehet használni, de nem 100%-osan egyenes már) SM-RT86-os tárcsát el lehet így adni, ha igen mennyit lehet érte kérni? (6 csavaros kivitel).

[ Szerkesztve ]

(#170749) sepyi válasza vendingo (#170703) üzenetére


sepyi
aktív tag

Több mint egy éve használok ilyen cipőt napi szinten. Igaz patenttal, de műanyag pedálon használtam egyszer-kétszer. Teljesen vállalható. Nem keményebb a talpa, mint az adidas utcai cipőmnek. Ha ilyen minőségben csinálnának utcai cipőket, örök élet meg két nap. Hobby szintre javaslom.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#170750) Hasaggymeg válasza vendingo (#170743) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Horgászni lehet jók,nem próbáltam,nem horgászok. ;] Viccet félretéve,a nagy recék nagy tüskékkel kombinálva nem hiszem jó párosítás lenne.

(#170744) vzarmo ...semmiképp ne szorítson,főleg ha mondjuk tavasszal/ősszel esetleg még vastagabb zoknit is akarsz beletuszkolni...de amúgy sem jó ha nagyon passzentos,azt tapasztaltam,hogy hosszabb,illetve rövid,de keményebb meneteknél (több szint) hajlamos a láb előre csúszni és nyomhatod lábujjaidat.Lehet azért van ez mert nem húzol mint becsatolva hanem csak taposol,nem tudom,de míg gyaloglásnál nem,kerékpározásnál picit mindig inkább előre csúszik a lábam a cipőben. :F

(#170746) ggeleven...+1

(#170748) B-L-A-C-K ...szerintem a féktest elmozdulása miatt téphette meg a tárcsát is,normál esetben nem hallottam olyant,hogy letépte volna a tárcsát a fék.Én megnézném mit ajánl a gyártó a négydugattyús fékjeire és azt venném,saját adapterrel,mindennel,az biztos nem szakad le.Egy (erősen,kiegyenesíthetetlenségig) hajlott tárcsa viszont sokat nem ér,olyan kicsi ott a játék,hogy képtelenség beállítani ne ciripeljen. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.