Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#157751) jjeahh válasza 6030D (#157748) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pedig finom az :DDD

xy.zsolt: eszemben sincs, rögtön kezdtem agyalni mit rakjak bele. Az, hogy milyen sajtot vegyek engem is összezavart kicsit, meg rizsfőzőm sincs (gondolom ez nem baj).

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157752) Yahhher válasza ZolkoW (#157747) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Hány cm vagy, mekkora is a vázad? Nekem 150-es van.

Üdv B.

(#157753) f4lcon válasza 6030D (#157741) üzenetére


f4lcon
őstag

nem vagyok bótos ;

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#157754) ZolkoW válasza xy.zsolt (#157750) üzenetére


ZolkoW
őstag

Én csak a Lidl-öst ismerem, lehet hogy egyforma ez a részük. Nem rossz-nem rossz, de lehetne jobb. Pl. a nyeregcsőnél megfogatva azért el tud fordulni a bicó, meg a pofa része is biztos profibb egy komoly állványnak.
A 3 lábú azért tetszik, mert okos, és kedvezőbben el lehetne férni vele a műhelyben, de annyit nem ér nekem, amennyibe azok kerülnek.

(#157752) Yahhher : ja tényleg, alapul vehettem volna a gyári setupot :P 180 cm/ 85 cm / L-es váz.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#157755) Yahhher válasza ZolkoW (#157754) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Az enyém is L-es. Akkor ez is megoldódott.

Üdv B.

(#157756) Paxker315


Paxker315
addikt

10t sorkezdő lánckerék plíz.

15-30-at a népnek. Lehet, összedobok már vmi 14-28-as sort :D Sorkezdő 14t-m van, egyedül felső lánckerekekre lenn' szükség.

Használt itt valaki 15-26, 16-26 v hasonló kiosztású sorokat? : )

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#157757) 6030D válasza Paxker315 (#157756) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem 14-28 van a vasparipán. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#157758) Somatom


Somatom
veterán

Múltkor esőben mentem és a kisasszony elöl-hátul telivert mocsokkal. Ezért kapott két sárvédőt városi használatra. Mindkettő gyorszáras, egy mozdulattal fel/le pattintható.
Kép (csak erős idegzetűeknek)! ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#157759) jjeahh válasza Somatom (#157758) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A felhőkarcoló a stucni alatt az igazán látványos ;]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157760) Somatom válasza jjeahh (#157759) üzenetére


Somatom
veterán

Nem izomból kell leküzdenem a légellenállást. Akkor miért ne legyen kényelmes? Ugrálásnál sem zavar. Pontosabban nem a kormánymagasító jelenti a korlátot. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#157761) Napfénysüti válasza Somatom (#157760) üzenetére

De azért igencsak egy fura látvány meg kell vallani. :B

Més que un club!

(#157762) Somatom válasza Napfénysüti (#157761) üzenetére


Somatom
veterán

20Km után zsibbadt a kezem, ami utána napokig nem múlt el. Amióta megemeltem a kormányt, azóta nincs zsibbadás. Egyébként meg bárki fikázhatja a bringámat ... miután utolért és marad még annyi fölösleges levegője, hogy megszólaljon. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#157763) gabro0 válasza Somatom (#157758) üzenetére


gabro0
őstag

A lábad nem ér bele? Szerk: a spoilerbe, nem a sárvédőbe ;]

[ Szerkesztve ]

(#157764) 6030D válasza Somatom (#157758) üzenetére


6030D
Ármester

Elkezdtem írni a nem fáj a térded? szöveget, de rájöttem, hogy a dropper le van engedve. :))

(#157765) Napfénysüti: 25 km/h... nem, mert már megmókolta. Te is ugrottál volna a kihívásra, mi? ;]

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#157765) Napfénysüti válasza Somatom (#157762) üzenetére

A komfort fontos csak furcsa volt elsőre látni. Élőben még nem sokszor találkoztam ilyen megoldással.
Ennek amúgy 25 km/h-nál van a rásegítés limitje?

Més que un club!

(#157766) Somatom válasza gabro0 (#157763) üzenetére


Somatom
veterán

Spoiler. :D
Ezt kérdezi mindenki, aki meglátja. Nem. Pont elmegy mellette. Egyébként ezek a terepen akadályozó csingilingik pikkpakk eltávolíthatóak.

6030D: :K

Napfénysüti:
Háááát .... az úgy volt .... szóval, eredetileg úgy volt. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#157767) jjeahh válasza Somatom (#157760) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Gondolom nincsenek 20%-os emelkedők. Ha már kormánymagasság, én egyszer egy ilyent tuti kipróbálok :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157768) Somatom válasza jjeahh (#157767) üzenetére


Somatom
veterán

Dehogynincsenek. Hegyen lakok. De, elektromosnál ennek nincs jelentősége. Illetve, ezzel is lehet úgy tekerni, hogy kiköpjed a tüdődet, csak más a tempó.
Én ezt eleve nem csak sporteszköznek vettem. A helyzet azzal is súlyosbodott, hogy odalett az autóm, úgyhogy most bringával intézem az ügyeimet.

Nekem rémálmom lenne egy ilyen stucni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#157769) jjeahh válasza Somatom (#157768) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Arra céloztam, hogy ilyen magas kormánnyal 20%-os emelkedőkön már szinte biztosan emelkedik az első kerék és hanyatt esel. De ha nem, akkor oké... ezeknek a negatív stucniknak amúgy ez a lényege, mászáskor előny, cserébe persze lejtőn hátrány, de akik -15 fokos stucnival tekernek, azok már általában komolyan nyomják és alacsony kormánnyal is sokkal gyorsabbak lefelé, mint én valaha leszek :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157770) Toobee


Toobee
veterán

Hát, jövő héten nem lesz Kalnica :(

https://barbieripnk.hu/

(#157771) Somatom válasza jjeahh (#157769) üzenetére


Somatom
veterán

Biztosan nem. 20% -oson semmi gond, még előre sem kell dőlnöm. Amikor Toobee -val voltunk HHH -n, akkor én símán tekertem fölfelé ott, ahol ő már tolta.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#157772) Zsohi válasza Somatom (#157766) üzenetére


Zsohi
őstag

[link] Azert ovatosan.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#157773) parkr


parkr
őstag

rice cake
ha már szóbakerült

(#157774) Somatom válasza Zsohi (#157772) üzenetére


Somatom
veterán

Nem járok vele Franciaországban. Egyébként ha lenne rá reális lehetőség, akkor átminősíttetném a megfelelő kategóriára.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#157775) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#157754) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Panaszkodsz a 4 lábra?! Akkor képzelj el ötöt! :DDD Olyan nehéz az Aldis,hogy ha rádől egy műanyag bringára ketté töri mint a ropit. ;]

Somatom...erre a sárvédőre nem lehet felkészülni. ;] Amúgy ismerem a "fajtádat",ti tekertek 10+%-os emelkedőn felfele egyenes derékkal,45-ös csapásszámmal,közben nézelődve mint aki unatkozik. :DDD

3060D...ma a mágnesmezőről lefele félretessékelt egy endurós taknyos,hogy hagyjam már menni,aztán mire felnéztem már azt sem láttam merre tűnt el. :U "Felfele biztos alig bírta"-vígasztaltam magam mérgemben. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#157776) jjeahh válasza parkr (#157773) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Youtubeon a csaj nevére rákeresve van még pár király recept :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157777) 6030D válasza Hasaggymeg (#157775) üzenetére


6030D
Ármester

Milyen bringa volt? Mondanám, hogy biztos StLui-család volt, de a fóti Somlyón voltak Strava szerint. :D

Szokásos: van-e sár?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#157778) Hasaggymeg válasza 6030D (#157777) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Már egyre jobb,az úton a mező mellett is fel lehet(ett volna) tekerni (ha akartam volna)...csak hát most sem mentem tovább az első laposnál.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#157779) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Sziasztok !

Pár napja vettem egy bicot faluban szaladgáláshoz olcson. Láncot cseréltem rajta mert gatya állapotban volt, emelkedön felfelé szét is nyilt leesett. Előre bocsájtom hogy nem értek a cangákhoz, igy ha hulyeseget irok elore is bocsi. Az első váltó nem működik megfelelően. Hiaba valtok vele, visszacsuszik. Elegge furan kattog a marokvalto is. Cserelni kelene vagy be kell allitani ?

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#157780) Hasaggymeg válasza 6030D (#157777) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...ami meg a vigécet illeti,valami 25 alattinak tűnt a fickó és bő rövidnadrágban volt,ha jól tévedek piros,vagy narancssárga kerékpárral.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#157781) Zsohi válasza CartmanLand0 (#157779) üzenetére


Zsohi
őstag

A válton, a felírat mellett balra látsz két csillagfejű csavart amikkel betudod majd állítani, ha lifeg a bowden feszítsél rajta, a csavarok mellett szintén balra.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#157782) Hasaggymeg válasza CartmanLand0 (#157779) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bár nem elég nagy felbontású a kép,azért abból amit látok és hallok (vagyis már a lánc is elszakadt) arra következtetek,hogy szét van kopva az egész hajtás.Ugyanakkor persze lehetséges,hogy be lehet még használhatóra állítani azokat a váltókat,amit ha még soha nem csináltál de azért van kedved megtanulni,hát a gugli a barátod ebben...is. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#157783) Sped


Sped
aktív tag

Ismerőstől kaptam kölcsön egy Crivit Lidl-ös pumpát, mert az enyém tönkrement, gyakorilagilag 3 fújással megvolt a 7 bar, beleszerettem. Mikor lesznek bringás cuccok a Lidl-ben? Visszaolvasva a topikot tavaly március környékén voltak.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#157784) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#157782) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Jól emlékszem, hogy a KMC X11EL láncot dícsérted? Outira kéne. Van ilyen "speed chain" verziója....az vajon mitől speed? Sikerült a hegyekkel 2-3 hónap alatt megnyujtani a mostani shimano láncot

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#157785) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#157784) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Végre szeretnék egy láncot amit szerszám nélkül is le tudok szedni és visszarakni.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#157786) Somatom válasza xy.zsolt (#157785) üzenetére


Somatom
veterán

Egyébként mi volt a baj a régi, zárólemezes patentszemekkel? Sohasem szakadt el olyan láncom. A 120 lovas motoromon is olyan volt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#157787) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Csak városi szaladgáláshoz, és munkába járáshoz szeretnék egy új cross trekking kerékpárt venni (kátyúk, durva padkák, stb miatt a cross trekking).

A Csepel Woodlands Cross 700 2.1 vagy Cross Travel kerékpárok vállalhatóak, vagy felejtsem el (ezeket a modelleket és/vagy gyártókat) és vegyek megbízhatóbb márkájú kerékpárt (pl Cube Nature vagy Kross Evado 3.0 vagy 4.0)?

Előre is köszönöm!

(#157788) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#157784) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ezt a speed chain-t benéztem, reggel van még na 😀
Somatom: szeretném végre leszedve tisztítani anyázás vagy patentszem sérülés nélkül

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#157789) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Köszi nektek :R Délután megnézem

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#157790) Somatom válasza xy.zsolt (#157788) üzenetére


Somatom
veterán

Erről beszélek. A kempingemre zárólemezest vettem. Egy fogóval kipattintom a zárólemezt és lent van a lánc. Ugyanez visszafelé is. Csak arra kell figyelni, hogy a lánc mozgásirányával szemben legyen feltolva a zárólemez. Bár, sztem még ennek sincs olyan nagy jelentősége.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#157791) ZolkoW válasza xy.zsolt (#157785) üzenetére


ZolkoW
őstag

Patentszemesből még csak Sramom volt, meg most lányoméra Sunrace-t vettem, azt még nem kellett út mellett szerelnem :) - de szóval a Sram rendszerű patentszem mindenesetre olyan, hogy új korában elég nagy erő kell, hogy összepatentold, de ez nem gond, mert legrosszabb esetben ránehezkedsz a pedálra, és az biztos elég. de bontani már nem olyan egyszerű kézzel, csak ha már van benne egy kis használat. A szerszámos dobozomban van is azóta ehhez való mini célszerszám, de magammal nem cipelem. (tudom, szokták mondani az erős zsineget, amit átfűzve a patentszemen segít bontani, ezt még nem próbáltam, de ez is szerszám :P )

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#157792) xy.zsolt válasza ZolkoW (#157791) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ez a zsinóros megoldás tetszik....hogy nem jutott magamtól eszembe :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#157793) parkr válasza xy.zsolt (#157792) üzenetére


parkr
őstag

nálam még mindig az iratcsipesz a tuti [link]

(#157794) robee19 válasza Sped (#157783) üzenetére


robee19
tag

Aldiban hétfőtől lesz 3000ért, nem tudom más e.

(#157795) Mezga Aladár válasza parkr (#157793) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez jó. :) Kár hogy vettem fogót.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#157796) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok tudna nekem segíteni valaki ,hogy ez a bringa kb milyen évjáratú lehet meg egyéb adatok ? Neten nem találtam semmit. Úgy néz ki vennem kell még egy országútit .Egyik lenne Bp n tárolva másik meg ahol lakok. Utálatos mindig cipelni a vonaton ,ha megyek pestre. Kocsi egyenlőre nincs. . Ha esetleg tud valaki ilyen árban bringát szívesen megnézem. :C
173cm magas vagyok 80cm átlépésivel. Merida Scultura 300 as bringából S/M verizó ok. Cx bringák is jöhetnek ha akad ilyen árban . Köszi a segítséget

[link]

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#157797) 6030D


6030D
Ármester

SUP - Visegrád maraton:
A március 28-29-ére tervezett Visegrád-Nagyvillám MTB és terepfutó versenyt augusztus 15-16-án rendezzük meg.

E-mailt kapott róla, aki nevezett.
Jó ez így, teljesen korrektek. :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#157798) jjeahh válasza xy.zsolt (#157785) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem a patentszemmel nincs gond, a kmc meg az sram patentszeme első 1-2 alkalommal nehezen jön szét, aztán utánna már könnyen jár. Shimano alapján szvsz kár itélni, azokkal nekem sincs jó tapasztalatom. A láncot kva nehéz megbontani, a patentszem is vacak volt nálam és valahogy az egész lánc darált, mintha már újan tönkre lenne menve... Igaz nekem drága shimano láncom még nem volt, csak 3db deore. De ha a drága shimano láncok jók is, minek azt venni, ha a kmc-sram olcsón is gyárt jót? :)

Más: közben itt üldögélek félúton és próbálok lenyugodni, mert megint kvára megtámadott 5 istenes méretű pásztorkutya :W

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157799) itouchfan válasza 6030D (#157797) üzenetére


itouchfan
senior tag

Korrekt és szerintem jó döntés is.. ez az év, (félév) már úgyis kuka, főleg egyetemistaként... kíváncsi leszek, hogy oldják meg. Mindenesetre a versenyek elmaradását nagyon sajnálom, meg tök nagy motiváció veszteség. Dina Marci egyik Stravas feltöltésének is az volt a neve, hogy "season is over"... szegények mennyit edzhettek meg szenvedtek aztán az összes verseny megy a levesbe.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#157800) xy.zsolt válasza jjeahh (#157798) üzenetére


xy.zsolt
őstag

itt meg szakad az eső :W de neked tuti rosszabb

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.