Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#157251) 6030D válasza Szakbarbár (#157247) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem egyelőre egyszerűbb, mert 3 óránként ugyanaz a program, cicizik, így ahhoz én nem kellek, meg az alváshoz sem. Volt már olyan, hogy pulzuspántban böfiztettem. :D Gyerek lerak, ruha fel, go. Következő böfire otthon voltam. :)
Annyi a változás, hogy nem én döntöm el mikor indulok, hanem a kisasszony szabja meg. Még annyit hozzá tennék, hogy itthon melózom, tehát nem az van, hogy 9-10 óra távollét után egyből bringára pattanok, így kevesebb az ebből adódó feszkó is.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#157252) RaiZka válasza Szakbarbár (#157247) üzenetére


RaiZka
tag

Kepzeld el ugyanezt 4 gyerekkel :DD nalam pontosan ezert 2019 es 2020 a gorgozes evei..2 gyereknel meg siman megoldhato csak irrealisan koran vagy keson jell indulni ;]

(#157253) IMIIKE1998 válasza zoli03 (#157227) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Na jó, de az legalább a neve miatt tartja a használt vételárát. Tudom, hogy a fejlesztéseket nem fizeti meg senki, de legalább az eredeti használt árát megkapom. Sajnos a kevésbé nevesebb márkáknál ez nem így megy.

[ Szerkesztve ]

(#157254) atti29 válasza f4lcon (#157212) üzenetére


atti29
tag

Olvastam a kaucsukról egy cikket,ahogy keresgéltem. :K :R
Végignéztem most a bikepro oldalát és mind butylból készül,úgyhogy nincs mit tenni. :)
Más,
Kipróbálom a defektgátló szalagot,abból milyen szélességű az ajánlott úgymond vagy amilyet akarok?!

[ Szerkesztve ]

(#157255) ZolkoW válasza atti29 (#157254) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ha a ritka pumpálásra mész, akkor a Conti is, de úgy emlékszem, a másik német gyártó is készít ilyet: [link]
Habár nálam eddig minden alap belső tudta, hogy 2 hétnél gyakrabban nem kellett ráfújni, de inkább több mint egy hónap volt az.
Go tubeless ;]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#157256) belsodavid válasza Maximum1 (#157202) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Nekem még a sima 540 van. Na most elbizonytalanítottál.

Hasaggymeg: köszi neked is. Kerékpárra többet nem szánok, akármilyen is. Akkor maximum marad ez. Ez sincs kihasználva igazából. Inkább az élmény nem mindegy mivel megyek abban a kis szabadidőmben.

(#157257) robee19


robee19
tag

Discovery Channel-en épp most ment a Hogyan készül? -ben a GP 4000 készítése. Tudnám mi kerül benne ennyibe?!:D

(#157258) jjeahh válasza ZolkoW (#157255) üzenetére


jjeahh
nagyúr

1 hónap pumpálás nélkül? :Y Haverom is így szokta mondjuk, felpumpálja 2.5 bar-ra, az elején sokáig panaszkodik, hogy ráz, de aztán lassan elereszti annyira a levegőt, hogy jó legyen. Amikor már olyan, mintha defektje lenne, akkor felpumpálja megint 2.5-re :DDD . Ehhez képest én amióta megvettem a nyomásmérőt, minden terepezés előtt ellenőrzőm. Ha aszfaltozok, akkor már nem vagyok ilyen szigorú, 3.5 bar és hetente ráfújok egy picit. Anno eléggé bef*stam amikor az első keréken nagy sebességgel lett egy felütéses defektem, mert azonnal eleresztette a levegőt és most már a felnit is féltem a tubeless miatt, mert ha felütöm és behorpad a pereme, akkor az tubelessként többé nem lesz használható :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157259) zsocy válasza robee19 (#157257) üzenetére


zsocy
őstag

Valószínű nem a gyártás drága, hanem az a rengeteg mérnöki munka amíg ezt kitalálták hogy jó legyen. Na meg a Conti badge :)

(#157260) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Valaki hasonló paraméterekkel látott valahol S-M méretű XC CC vázat eladót?
[Ghost Kato FS5]
Tehát
1 1/8 A=HEAD
Középrész angol 68/73
Hátsó tengely 135 mm
Rugóút 140mm-ig
27,5 kerékméret

(#157261) atti29 válasza ZolkoW (#157255) üzenetére


atti29
tag

A pumpálás nem zavar,inkább bírja a strapát,ezért teszek bele defektgátló szalagot kipróbálásképpen. :D
Tudom tubeless,de most még az első verziót valósítom meg. :B :R

(#157262) ZolkoW válasza jjeahh (#157258) üzenetére


ZolkoW
őstag

Tegnap írtam, hogy ezt már majdnem a tubeless kerekeim is tudják, na jó, mondjuk azoknál két hét :)
De nem is úgy, hogy elején 3 bar, aztán másfél, és mindkettő jó, hanem pár tizednél nem hiszem hogy többet ereszt, legalábbis nem ilyen szélsőséges a különbség, az biztos.
Igazából ha a nyomkodásos teszten átmegy, akkor nem méregetem, ennél lustább vagyok :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#157263) xy.zsolt válasza atti29 (#157261) üzenetére


xy.zsolt
őstag

most hogy végigtekertem gyakorlatilag a telet is lefogytam 4 kg-t...69kg 179cm vagyok. Na ezt pont megérzem a pumpálásnál amikor 8 barra tolom fel heti 2-3x....mert hát ugye a testsúlyomat is rásegítésként használom :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#157264) xy.zsolt válasza robee19 (#157257) üzenetére


xy.zsolt
őstag

gondolom köpte ki a gépsor percenként százasával a +10ezres gumikat :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#157265) atti29 válasza xy.zsolt (#157263) üzenetére


atti29
tag

Nekem messze nem kell annyi terepre. :Y :DD
De ezek szerint edzésnek is jó. :D
Testsúly téren viszont előnyben leszek,mert én 190 cm és kb 96-97 kg vagyok. :P

(#157266) xy.zsolt válasza atti29 (#157265) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ja kérem úúúúgy könnyű, még vissza is kell fognod magad nehogy túl told a célon a nyomásértéket :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#157267) robee19 válasza xy.zsolt (#157264) üzenetére


robee19
tag

A gép kitolja a levágott gumi csíkot, amibe kézzel belehúzzák a kevlárszálakat a peremnek. Ezután középre a futófelületet, végül vulkanizálják. Jó volt látni azért:)

(#157268) Somatom válasza Toobee (#157217) üzenetére


Somatom
veterán

Túrót. Két rugó van benne, nem zselé. Volt egy zselés huzatom, de már nem kell. Már alkalmazkodott a hátsóm, úgyhogy lassan kukázom a Praktikeres ülést és bepróbálom a gyári Meridát.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#157269) Hasaggymeg válasza jjeahh (#157249) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkor számít az is a szintbe,hogy le és fel cipelem a negyedikre? ;]

(#157267) robee19...mostantól erre hivatkozva alkudozz egy kicsit a boltban,hátha. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#157270) atti29 válasza xy.zsolt (#157266) üzenetére


atti29
tag

Nem panaszkodom,könnyedén megy a pumpálás! :D

(#157271) robee19 válasza Hasaggymeg (#157269) üzenetére


robee19
tag

Fenét. Láttam hogy készül, 5000ért elkészítem magamnak:D

(#157272) parkr válasza xy.zsolt (#157264) üzenetére


parkr
őstag

(#157273) jjeahh válasza parkr (#157272) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Király, én ezt láttam nemrég, ez sem rossz.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157274) 6030D válasza S.J. (#157235) üzenetére


6030D
Ármester

Itt a geo tábla, a vázméret neve 57s, aminek a nyeregvázcsöve 56 cm (ezért írta az eladó is), a felső csöve meg 1 mm híján 57 cm, innen a méretezés.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#157275) Zsohi válasza jjeahh (#157258) üzenetére


Zsohi
őstag

Annyira nem kell félni, van egy Sun felnim telis-tele horpadásokkal és hiba nélkül tartja a levegőt, sőt van még egy és az is jól tartja a levegőt. :D

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#157276) S.J. válasza 6030D (#157274) üzenetére


S.J.
tag

ahha, ertem.. viszont en inkabb 54-es nek latom. megnezi valaki hogy jol mertem? vazon sehol egy szam

(#157277) Hasaggymeg válasza S.J. (#157276) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Így ránézésre,6030D táblázatával és felső csőről linkelt méréseddel is összevetve,52-53-as váznak néz ki.56 semmiképp nincs. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#157278) Szakbarbár válasza 6030D (#157251) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Az elsőnél még könnyebben megoldható volt nekem is de most általában a hétvége délelőtt játszóterezés van a nagyobbikkal (2,5 éves) délután meg otthoni játék. A délutáni alvásnál van némi esélyem az egyéb tevékenységekhez (1-1,5 óra) amikor szabad vagyok. Ha majd kijön a jó idő akkor el tudunk menni pl Szentendrére tekerni vagy hétköznap korábban kelek és meló előtt tekerek hosszabbat csak a nagyobbik gyerek miatt nem tudok korán lefeküdni.

#157252) RaiZka
Inkább bele sem gondolok. Szerintem el is adnám a bringát. :D

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#157279) Napfénysüti válasza truefx (#157250) üzenetére

Ohh bakker az f*sza. :(
Pont ma akartam írni a boltnak hogy mi újság, van-e raktáron amit rendeltem vagy várni kell?
A pénzt már elutaltam nekik.
Te mit rendeltél végül?

Més que un club!

(#157280) sebgutkopf válasza zoli03 (#157218) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A sram-nak is egy ujjas működtetésűnek kell lennie, ebben nincs különbség, viszont ha a shimano érzést szereted, akkor fölösleges várnod, cseréld le, abban ne számíts változásra, mivel a gyártónál eleve más érzet a cél.

(#157281) ZolkoW válasza sebgutkopf (#157280) üzenetére


ZolkoW
őstag

Tegnap olvasgattam TRP Slate (4 dugattyús) fékről teszteket, szívesen kipróbálnám, de félek,hogy mire vásárlásig jutok, győz a járt út (Shimano). Ráadásul a bike-discounton pl. van felemás szettben is (elöl 4 dugó, hátul 2), ami szimpi, picit talán olcsóbb, mint külön venni őket. De előbb letesztelem, milyen a 785-ös az új bringán, akkor tudom majd, kell-e erősíteni a 4 dugattyúval :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#157282) truefx válasza Napfénysüti (#157279) üzenetére


truefx
aktív tag

Egy termal hosszú nadrágot (Santini Lava Thermal), és egy pulcsit (Santini CLASSE - THERMAL JERSEY BLUE NAVY). Már lenyugodtam, hogy max a következő télen fogok bennük virítani :N

(#157283) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#157281) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha BR-M785 sem elég neked akkor kemény vagy mint a teszkós kifli! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#157284) 6030D válasza Hasaggymeg (#157283) üzenetére


6030D
Ármester

Vagy beszari. :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#157285) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Dehisz' tudjátok! :DDD
A 29x2.35-ös gumival elég, de mi van, ha a 27,5x2,6 már tapad annyival jobban, hogy többet igényel? Meg a 140-es rugóút hátha olyan "confidence inspiring" lesz, hogy ezentúl mindenhol le akarok jönni, ahol felmentem. Vagy ott is, ahol nem mentem fel.
Vicces amúgy, vasárnap voltam a Gaja-völgyben, ahol sok-sok éve nem jártam, és emlékeztem, hogy volt valami rövidke bukkanó, ami csak 1 méteren, de meredek, vagy legalábbis úgy maradt meg bennem, hogy azon mindig gondolkodnom kellett kicsit. Na most jót nevettem magamon, hogy ez gondot jelentett :). Az egysebességessel csak lendületből volt meg felfelé, de azért megvolt. Lefelé pedig csak kicsit hátrébb kellett helyezni a súlypontot..
(Mellesleg az a túra pont ideális lett volna a gravelhez, az odajutáshoz kellett menni úgy 10 km-t asztfalton, a helyszínen meg kitaposott erdei gyalogutak vannak.)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#157286) Napfénysüti válasza truefx (#157282) üzenetére

Lava Thermal hosszúnadrágot én is rendeltem. :K
Meg mellé egy GUARD 3.0 mellényt és egy SVOLTA kabátot. Ez utóbbira leszek nagyon kíváncsi. Sajnos nincs igazán ruházatom hűvösebb időre így már eléggé időszerű ezeknek a beszerzése. Nálunk az asszony nyaggat hogy írjak a boltnak mi újság, meg hogy nem-e akarok elállni a vásárlástól de mondtam neki én ráérek. :) Csak azért valamikor majd küldjék a cuccokat. Előbb-utóbb úgyis kellene ilyesmiket vennem.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#157287) jjeahh válasza ZolkoW (#157285) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Holmilyen 2.6 és 140, miről maradtam le? :D . Lassan a fél topik eltrailosodik. Én is még mindíg agyalok néha amúgy 2.6" hardtail trailon, de végül meggyőzöm magam, hogy nemkell az, mert azokkal már olyan tempót lehet menni lefelé, ami káros az egészségre ;] . A legnagyobb bajom velük mondjuk nem ez, hanem a 13-14kg súly és hogy valszeg azokkal már nem f*sza 100km+ köröket tekerni aszfalton, szal gondolom kizárólag terepre jók.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157288) ZolkoW válasza jjeahh (#157287) üzenetére


ZolkoW
őstag

Linkeltem a vázat pedig, igaz, hogy még csak egy váz, pár ráaggatott alkatrésszel... csütörtökön rendelem a kerekeket, minden más elvileg van. Vagyis hát ezt-azt átemelek a másik bicóról ideiglenesen, hogy guruljon végre, aztán majd kialakul, hogy mégtöbb pénzköltést hoz ;] , vagy csak az egyik marad..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#157289) jjeahh válasza ZolkoW (#157288) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jaj a Vituska? Te is beszámolhatsz majd, hogy milyen egy ilyen durung a könnyű xc után. 2.6" bringát már próbáltam én is, de az 29er volt, 16kg meg enduro... az már nagyon nem az én világom, nyűg.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157290) ZolkoW válasza jjeahh (#157289) üzenetére


ZolkoW
őstag

kíváncsi vagyok, súlyban mennyire jön ki, egyelőre a csóri fix nyeregcső megy rá át a másikról, félkarú óriás lesz :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#157291) jjeahh válasza ZolkoW (#157290) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az nem olyan nagy baj, a régi modellen tudtommal gyárilag is fix volt. Minden más megvan ami egy ilyen semi-ducihoz kell? 1000mm kormány, 30mm stucni, 2.6" gumik? Lehet nehezebb lesz amúgy azokat a dundi külsőket tubelessesíteni, műhelypumpával gondolom semmi esély :D . Kíváncsi vagyok hogy alakul ez a projekt.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157292) sebgutkopf válasza ZolkoW (#157281) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha nyitott vagy a más érzetre, akkor érdemes lehet kipróbálni. Bár azt mondják gyakran az első hidrós fék típusa és annak megszokása mint benchmark berögzül és onnan adott márkának lesz a híve a bringás. Az a ritkább, aki nyitott és más típusokat is kipróbál, sőt azok előnyét elismeri, vagy jobban megszereti. Én a ritka kivétel vagyok a sok shimano után nagyon tetszik a jobb adagolhatóság.

A te esetedben azért a 785 egy igen erős fék, nem biztos, hogy érdemes cserélni, persze ha nem vág hanyatt anyagilag, akkor vissza az elejére és hajrá kiváncsisás.
Kérdés milyen gépen, mekkora tárcsákkal, milyen terepen és pályán használod a gépet. Nyilván erősebb tud lenni a 4 dugós fék, de az igazi többlet a jobb hőtűrésben, a nagyobb strapára optimalizálásban és a kerék blokkolás környéki viselkedésében van.

(#157293) sebgutkopf válasza jjeahh (#157287) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Egyszerű a megoldás: 2 bringa kell.
Hosszú utakra marad a mostani xc-d, amikor meg csak terep, arra beszerezni egy trail fully-t akár olcsón használtan. Ha meg hosszú távon zavar a két gép, akkor idővel letisztul melyiket szereted jobban.

(#157294) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#157285) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A fék nekem pont arra kell,hogy a bukkanó előtt olyan sebességre fékezzek,ahol ha jól kimozgom biztos még a földön maradnak a kerekek. :D Egyszer elengedtem kicsit,hátha,de a sípcsontom bánta,mert a "levegőben" (értsd 5 cm-re az avartól) leesett lábam egyik pedálról. :O Így 50 fölött jobb a földön. :DDD

(#157287) jjeahh...néha rájön az emberre,hogy elb@ssza azt ami amúgy teljesen jó,csak a hecc kedvéért. :) 2,5+ gummákkal szerelt tréjl kerékpárral 100 km aszfaltot?!...akinek 2 anyja van. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#157295) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Ezekre csak azt tudom mondani, hogy remélem, a bike-discountról hamar szállítanak :P
A fék is későbbi kérdés lesz, 785 van a Nineren, most ki lesz próbálva a Vituson, és látom majd, hogy mi merre. Volt már MT501-es (lehet, hogy az a kar volt, és MT500 a fék), én azzal is elégedett voltam, csak szeretem, ha van némi tartalék.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#157296) jjeahh válasza sebgutkopf (#157293) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Neem, fully teljesen kizárt. Én arra gondoltam, hogy a jelenlegi xc marad és mellé egy hardtail trail vagy egy 10kg körüli karbon szintén hardtail xc.
De még meglátjuk mit hoz a jövő, idén biztos maradok a jelenlegi bringámnál, jövő évben meg... kiderül.

Más: belépő 9 sebességes Sram láncba végre beleesett 0.75-ön a láncnyúlásmérő 3500km után. Amúgy az állítólag tévedés, hogy aki izomból nyomja, annak jobban "nyúlik", mert a láncok nem nyúlnak meg picit sem, hanem a kis görgőcskék kopnak, ezért lesz hosszabb az egész.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#157297) Zsohi válasza Hasaggymeg (#157294) üzenetére


Zsohi
őstag

Ha egyszer visszakeveredek Magyarorszagra a bringammal egyutt raultetek minden ketkedot. :DDD Konnyeden tartom a kenyelmes 25km/h tempot anelkul, hogy vagy a csuklom, vagy a hatam fajna rajta es az uj reinkarnacioja meg fog allni 12 kilonal. :)

[ Szerkesztve ]

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#157298) truefx válasza Napfénysüti (#157286) üzenetére


truefx
aktív tag

Kabátokat én is nézegettem, de ezekkel a sárga, láthatósági színekkel már megszívtam. Van egy Endura kabátom, elég meleg, +5C fokig jó kb, de ha vizes idő volt, akkor hamar telefröcskölődött a háta. És azok a foltok nem akarnak kijönni még 40 fokon sem. Megpróbálom 60 fokon is, de amíg ez ilyen macera, én csak sötét felsőket fogok venni. Mondjuk a Svolta ha jól látom van feketében is. :)

Majd tartunk egy Santini találkozót, ha megjön a cucc, nem érdekel ha ronggyá izzadom is a melegben! :D

(#157299) Napfénysüti válasza truefx (#157298) üzenetére

Én direkt olyat akartam ami feltűnő hogy az autósok észrevegyenek. Manapság bringás ruházatnál amiből lehet valami rikítóbb színűt veszek emiatt. A tisztítása mondjuk kihívás lesz de majd meglátjuk.
Egyszer valahol összefuthatunk, vagy hátha megint jár majd a fél fórum a velencei MTB versenyen. :)

Més que un club!

(#157300) ZolkoW válasza jjeahh (#157296) üzenetére


ZolkoW
őstag

viszont izomból taposva többet kopnak a görgők, nem? :)

Eddig ahogy számolom, fix nyeregcsővel egy kiló alatti lehet a különbség a Niner javára, a kerekeken lesz mondjuk 400g, a villa +300... Egy olcsó Suntour villa van jelenleg (Raidon), kíváncsi vagyok rá, mert egyébként elég korrekt darab benyomását kelti. Az új árát nem tudom, de 35-ért szép állapotban jó lesz nekem ismerkedni :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.