Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148801) inifini


inifini
tag

Hát én tegnap este már a 3/4-es bélelt gatyámban mentem, egy rövid aláöltözet + hu enyhén bélelt mez, de nem volt melegem. Jól bejött a hideg pár nap alatt, most lehet jól megfázni...

(#148802) benfolds


benfolds
őstag

használ még itt valaki magene hr szenzort? nekem most jött meg, egyelőre teljesen jónak tűnik, de gondoltam frissítem a firmware-jét. a használati utasításról leolvastam a qr-kódot, ami a magene oldalára navigált. csekkoltam a firmware-t, amire azt írta ki, hogy a jelenlegi verzió 0.206, az új verzió pedig 0.204. ez most csak elírás lehet és pont fordítva van, vagy tényleg egy alacsonyabb verziót tenne fel, ha ráfrissítenék?

(#148803) samujózsi válasza benfolds (#148802) üzenetére


samujózsi
tag

HR szenzorokkal nincs tapasztalatom. Más eszközöknél viszont láttam már olyat, hogy a frissen vásárolt készülék firmware-e újabb volt, mint amit a gyártótól lehetett letölteni. (pl. fényképezőgép)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#148804) benfolds válasza samujózsi (#148803) üzenetére


benfolds
őstag

lehet, hogy nem tévedés, amit kiír és tényleg erről van szó.

(#148805) ivana válasza benfolds (#148802) üzenetére


ivana
Ármester

Simán lehet, ha pl. van egy új hardver változat amihez kell az új firmware, de a régire még nem portolták, ezért kiadni nem lehet.

(#148806) -=RelakS=- válasza samujózsi (#148803) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vagy Meizu mp3 lejátszó.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#148807) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Aki "ergonómiai" szivaccsal ellátott nadrággal rendelkezik tudna segíteni abban, hogy megmondja:

- Mennyire kényelmes?
- Ha eláll az üleptől (csak a szivacsrész eleje), az normális vagy ilyenkor kisebb méretű nadrágra lenne szükség?

A segítséget előre is köszönöm.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#148808) ZolkoW válasza Szevam (#148807) üzenetére


ZolkoW
őstag

Eláll? nem tudom, ezek elég szoros szabásúak alapból, olyat szoktam inkább tapasztalni, hogy járásnál hülye érzés, ahogy mozog a betét. Ezért aztán fel is szállok a bringára :D

Ma reggel beraktam mindent, azt is, ami nem kell, aztán mégis kellett. (ruházat)
Egy pár pillanatig hezitáltam, hogy felvegysem a téli kabátom, de maradtam a thermo aláöltözőnél, és hosszú mez+szélkabátnál. Későn vettem le a szélkabit, mondván még eltekerek a pihenőig, addig úgyis sok árnyékos rész van. De addigra annyira beleizzadtam a Wedze aláöltözőmbe, hogy amint levettem, nagyon hűtötte a szép a mellkasom, na uccu, vissza egy szélmellény -amit normál esetben nem hoztam volna, hiszen van külön hosszú szélkabát, akkor minek. De most jó volt, mert a karomon már sok volt. Ez a gyorsan változó időszak elég macerás ilyen szempontból, egyszerűbb öltözni, mikor stabil a hőmérséklet.
A síaláöltöző lehet, hogy nem akkora ötlet biciklire, bolyhos a belseje, és nem annyira vezeti az izzadságot, inkább csak melegen tart. Mondjuk olcsó, de inkább megtartom hidegebb időkre, amikor egyáltalán nem tervezek izzadni :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#148809) -=RelakS=- válasza ZolkoW (#148808) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

olyat szoktam inkább tapasztalni, hogy járásnál hülye érzés, ahogy mozog a betét.

És ilyenkor aztán hangsúlyosan látszik a minipumpa? :)) ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#148810) #31600896


#31600896
törölt tag

Üdv. Van egy ilyen típusú bringám (nem pont a képen szereplő), és a bekarikázott helyen a váz kotyog, ha a bringát jobbra-balra mozgatom. (Tehát a piros váz a feketével kezd külön utakon járni.) Valami tengely lehet szerintem, nem tudom a nevét. Imbusz kulccsal próbáltam ráhúzni, de nagyon erősen tart, nem fordult se ki, se be. Miért mozog, és mennyire lehet bonyolult ezt meghúzni, vagy cserélni? Nagy erővel se mozdult meg, nem szeretném a menetet tönkretenni, mert végleg bennemarad akkor a csavar.

(#148811) 6030D


6030D
Ármester

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#148812) TayRol válasza 6030D (#148811) üzenetére


TayRol
veterán

:DDD

(#148813) f4lcon válasza jjeahh (#148780) üzenetére


f4lcon
őstag

váltógörgőnél arra figyelj, hogy a felső mozogjon oldal irányban is, az mindig segíti a láncot mozgatni a lánckeréksoron. sok kínai csapágyas csoda általában csak ront a váltás teljesítményen, mert nincs oldal irányú mozgása a felső görgőnek (mert csak egyfélét gyártanak, ami jellemzően csak alulra jó)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#148814) Somatom válasza 6030D (#148811) üzenetére


Somatom
veterán

De piszok vagy! :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#148815) Tanczi01 válasza Ákkk (#148797) üzenetére


Tanczi01
tag

Ezt gondolom én is,de honnan hiányzik?

(#148816) Tanczi01 válasza ZolkoW (#148799) üzenetére


Tanczi01
tag

Sajnos csak egy volt.

(#148817) jjeahh válasza f4lcon (#148813) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezt így "vakon", online rendelve honnan lehet tudni?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#148818) f4lcon válasza #31600896 (#148810) üzenetére


f4lcon
őstag

ez a kerékpár és minden hasonló URT rendszerű kínai vas csodát addig kell használni amíg szét nem hullik, majd kidobni vashulladéknak (leginkább ugye meg se kellett volna venni, de így utólag már könnyű okosnak lenni).

javításuk lehetetlen, több okból is. két fő oka az, hogy nincs hozzá alkatrész illetve, hogy ha lenne is, a javítás költsége meghaladja a váz értékét. gányolni lehet, de az nem lesz javítás, és hosszú életű sem lesz. plusz ha itt kérdezel akkor felteszem nincs olyan ismerősöd, aki gépműhellyel rendelkezik, és sör-egyenértékben vállal lakatos/esztergályos/gépmunkát.

ez ilyen, sajnos meg kell barátkozni a gondolattal, hogy amit vettél az sz.r (már elnézést, de nincs jobb szó rá) ami lehet tőled független is (nem tudtad amikor megveted, hogy sz.r lesz)
tanulópénz volt, ha komolyan gondolod a bringázást, vegyél valami jobbat (adnak itt a topiclakók tanácsot, ha nem akarsz megint sz.rt venni)

persze megpróbálhatsz vitatkozni a fentebb leírtakkal, de a tények makacs dolgok.

(a csavar azért nem mozdul, mert az okos kínai vagy annyi menetrögzítőt tett rá, hogy az nem engedi, vagy össze van rohadva az acél csavar az acél persellyel/vázzal - mindkettőn segít az erőszak, de egyáltalán nem biztos, hogy a bontható kötés nem törik ahelyett, hogy csavarodna....)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#148819) f4lcon válasza jjeahh (#148817) üzenetére


f4lcon
őstag

erre nem tudok választ adni, van pár alis görgőm egyik sem mozog oldal irányban :)
persze bízom a csodában én is, de eddig nem jött be. ha találok, eskü jelzem majd

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#148820) TayRol válasza f4lcon (#148818) üzenetére


TayRol
veterán

francba, megölted a bulit egy korrekt válasszal.

;)

(#148821) Paxker315 válasza Szevam (#148765) üzenetére


Paxker315
addikt

én szódabikarbónát, ecetet meg ritkán szódát használok takarításkor (házban, konyha, fürdő..)

Még anyut is megleptem, mikor a kerámia főzőlapra ráégett MŰANYAGOT szódabikarbóna&ecet kombival maradékmentesen levettem, erőszak& body english nélkül.

Hiába na. : ) jó cuccok azok.

Anyu úgy tanított: párhavonta mossam át a mosógépet fél liter ecet, 90fokos mosóprogramon. Meg minden mosásnál 1deci ecetet tegyek a ruhákhoz. Szóval nem hiszem, hogy ártana a mosógépnek.. Már rég megdöglött volna a 10 éves drága.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#148822) #31600896 válasza f4lcon (#148818) üzenetére


#31600896
törölt tag

6 éve megvan, eddig sokat gurut alattam, azt a kőkemény 37 ezer forintot megszolgálta amennyiért újonnan vettem. Vehetnék 20x drágábbat is, de rohadtul nem ér a szemembe egyik se annyit, meg nem vagyok kerékpár-fetisiszta, mint itt a legtöbben. A bringára nem áll fel. Ez van. Gondoltam, hogy nem fog túlélni, mert nem egy milliós kategória. Most sokat vágattam vele át kisebb padkákon, lehet ezt nem bírja. Mindegy amíg szét nem hullik azzal tekerek melóba, majd utána autóval. :D
TayRol: Neked hozzá kellett már valami értelmetlent szólni.

[ Szerkesztve ]

(#148823) -=RelakS=- válasza f4lcon (#148813) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én most kínai csodagörgőt használok a váltóban. Pont nulla oldalirányú mozgása van. A váltás frankón megy még úgy is, hogy már nincs olyan láncmérőm, ami ne esne bele a láncba.

Ehhez megjegyzés: Fura, hogy a lánchosszot meg bárhogy is mérem számszerűsítve (bringán, levéve, akármivel), még a 0.5%-ot sem éri el a nyúlása :F A Shimano láncmérőm kiküszöböli a görgőkopást, szóval ez sem elég indok. Szóval lehet, hogy a Sheldon Brown féle hosszmérés nem feltétlenül jó? Vagy mossam ki a Squirtet a láncból, és mérjem le ismét? :))

(#148817) jjeahh
Nálam ezekbe a görgőkbe atombiztosan be van szorítva a csapágy. Egy olyan van rendelve, ami ettől eltérhet, ott magán a rendelési oldalon is külön van fényképezve a csapágy a görgőtől. A baj, hogy korábban mutattam videót, ami alapján az oldalra mozgás nem tesz jót a görgőnek, egyszerűen szétkopik a csapágy körül.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#148825) bringasisti válasza Szevam (#148807) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha ugyanarra gondolunk akkor van nekem és szar. Egyrészt mikor vissza kell ülni egy lámpa után a nyereg akkor van hogy beakadt, és nagyon puha amiből az következik hogy olyan mindha nem is volna. Mármint ha egy felére gondolunk.

BENEFON DELTA--------N8

(#148827) Paxker315 válasza Szevam (#148807) üzenetére


Paxker315
addikt

Nyeregtől is függ amúgy. Én idén tértem vissza Selle Italia Flite MAX-ra, és kb. minden vastag betétes nadrágtól nem kicsit zsibbadt a gát, cserébe, a több éves, már laposra használt betétesekkel meg nagyon jó volt.

Úgy vttem észre, a tisztességesen széles nyerget (Flite MAX, TurboMatic széria pl.) minél véknyabb betéttel, sőt, betét nélkül a legjobb használni, míg, más nyergeknél kb. mindegy.

Én egyébként itt elég konzervatív vagyok: legyen teljesen passzentos, "második bőr". A gond csak az, hogy, most kb. fele akkora a combom kerülete, mint tisztességes sportemberi időszakomban volt, így a nadrágjaim nagy részét kénytelen voltam eladni. :D bár, hogy két emelet lépcső után meg kell állnom, mert ég-lángol a combom, az jobban zavar, de úgyis első emeleten lakom :') :')

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#148828) -=RelakS=- válasza #31600896 (#148826) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem beszélve arról, hogy egy pozitív értékelésed sincs, tehát semmit se csinálsz, csak okoskodni jársz ide.

Ezt most értsük úgy, hogy aki nem ad/vesz az aprón aktívan, az csak okoskodni jár ide?

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#148829) jjeahh válasza -=RelakS=- (#148823) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Végülis nem megyek csődbe $5 miatt, szal egy próbát megér, aztán meglátjuk. Csak legyen türelmem ebay-t túrni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#148830) bringasisti válasza #31600896 (#148826) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezt a rang dolgot nem értem hogy működik: 3118 nap és östag vagyok. Mindha nem mindenki egyformán gyorsulna a létrán

BENEFON DELTA--------N8

(#148831) Paxker315 válasza f4lcon (#148819) üzenetére


Paxker315
addikt

korábban hozzámkerült egy racing triple 98 körüli évjáratú HV amiben a rollcsik cserélve voltak valami TacX piros akármire.
Ott sem volt lateráljáték, de, nem próbáltam ki azokkal a görgőkkel. Kínai kerámiás van itthon még, meg persze gyári campag használatban.

Ki fogom próbálni a kínait, mert, kíváncsi vagyok, mennyire érzékenyebb egy olyan görgő, ami nem mozog oldalirányba. :| :\

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#148832) bringasisti válasza jjeahh (#148829) üzenetére


bringasisti
őstag

Ami képet beraktam miért nem jó? Első találat

BENEFON DELTA--------N8

(#148833) Somatom válasza bringasisti (#148830) üzenetére


Somatom
veterán

Mit csodálkozol ezen? Pláne ebben a topikban. Tán a bringával mindenki egyformán gyorsul az emelkedőn? Ha jobbak a kondícióid, akkor jobban gyorsulsz. Ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#148834) f4lcon válasza #31600896 (#148822) üzenetére


f4lcon
őstag

hát, ha 6 éve megvan és sokat mentél vele, akkor valóban megszolgálta az árát.
azt javaslom, hogy kukázd a vázad, és keress hozzá egy merev vázat amire át lehet építeni az alkatrészeket és használd egészséggel még pár éven keresztül
persze ha nem tudod átépíteni te, akkor ez a megoldás nem jó, mert ha más csinálja akkor drága lesz. akkor marad az "addig használom amíg széthullik és utána kuka" majd egy jó használt bringa vásárlása, lehetőleg merev vázzal. tudom, jó dolog a ringatózás, de hidd el ha 10 kilóval könnyebb lesz a géped biciklizni is könnyebb lesz ;)

az a borzasztó helyzet, hogy újkori áron számolva 130-ért van a legolcsóbb össztelós ami nem esik szét azonnal (deka) de még nem rendes fék van rajta és szintén 120-130 körül kezdődik az első olyan (amúgy merev) monti amin már normális hidrós fék van (meg aheadset, meg csapágyas agyak, meg szerelhető hajtókar, meg...). ha a hidrós fék és az össztelós is kell, akkor már 170-nél vagy (szintén deka)

persze megértem a "dehát nekem csak ennyi pénzem van rá" vagy a "ne mondja már senki, hogy ennél többet ér egy BICIGLI!!" de ennek a mentalitásnak mindig megvan a böjtje. ha szerencsések, akkor utóbb. ha nem, akkor előbb.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#148835) -=RelakS=- válasza jjeahh (#148829) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szög egyszerű. Erre keress:
derailleur pulley 12T

Ez egy 12 fogas széles-keskeny fogazású kacatot fog nagy mennyiségben találni, amiben a kerámiának mondott golyóscsapágy rendszeresen külön is le van fotózva.

Én inkább be fogom ragasztani a csapágyat a görgőbe :))

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#148836) BigBlackDog válasza Somatom (#148833) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Tán a bringával mindenki egyformán gyorsul az emelkedőn?"

No igen, az igazságtalanság jól tetten érhető ebben a példában is, például a pedelecesek sokkal jobban gyorsulnak az emelkedőn, mint a "hagyományőrzők". ;]

[ Szerkesztve ]

(#148837) jjeahh válasza bringasisti (#148832) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Valszeg megfelelne az is, csak hát miért ne nézzek szét picit jobban :) . Pl. ennyiért ha jól látom vannak a topikban sokat dicsért ZTTO márkájúak is, Lixada szintén stb. + Picit én félek ezektől a lyuggatott fogaktól, ennyire nem vagyok gramm mániás és gondolom +1 hibalehetőség, terhelés alatt törhet, főleg ha kopott már stb. Na de meglátjuk, lehet végül azt veszem, csak nem akarok vakon vásárolni még $5-ért sem.

-=RelakS=-: nekem 11T kell :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#148838) -=RelakS=- válasza jjeahh (#148837) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A Shimano váltómba feszítőgörgő gyanánt 15T is belefér, pedig mindkét görgő 11T-s gyárilag.
Szerintem még terelőgörgőnek is belefér, ha 1 foggal többje van. 11T-ben nem láttam lötyögős görgőt, de biztos van.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#148839) jjeahh válasza -=RelakS=- (#148838) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, hogy muszáj külön legyen a csapágy, mert azok a lötyögősek?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#148840) #31600896 válasza f4lcon (#148834) üzenetére


#31600896
törölt tag

Nem foglalkozok én vele ilyen mélységekben, ha jó az idő melóba járok vele. Semmi extra. Csak a minap észrevettem, hogy lifeg a váz, aztán gondoltam rákérdezek mi a fene. Na mindegy megy amíg bírja :D

-=RelakS=-Ezt mindenki úgy érti ahogy akarja. De sanszosabb, hogy aki pl. a tegnap regisztrált be, az trollkodni jött. (Ez csak egy példa.)
bringasisti Rang dologról itt senki se beszélt, csak te hoztad fel. Lehet valaki őstag attól is, ha csak minden fórumba f0ssa a szót, de lehet abból is, aki 14 éve van itt.

(#148841) -=RelakS=- válasza jjeahh (#148839) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mint írtam, az összes eddig rendelt görgőmben eléggé szilárdan ül a csapágy a görgőben.
Ma vagy holnap megnézem, hogy lötyög-e a bringán lévő, úgyis kell hátsó kereket szerelnem, de szerintem be van betonozva rendesen egy pozícióba a rögzítő csavarral.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#148842) jjeahh válasza -=RelakS=- (#148841) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ok, köszi, lehet megpróbálok akkor egy olyant. Kerámiát érdemes rendelni? 6030D linkelt volt anno egy videót, amin vég nélkül pörög, menő :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#148843) Paxker315 válasza jjeahh (#148842) üzenetére


Paxker315
addikt

Nem sok értelmét látom. Váltógörgő-hajtókarcsapágy esetén nem sokat nyersz vele valós terhelés során.

Ha nem sokkal drágább, akkor nyugodtan válaszd a kerámiást mondjuk : )

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#148845) bringasisti válasza jjeahh (#148842) üzenetére


bringasisti
őstag

Ami videó be volt téve az az orvosi lavacska. Ha nincs műanyag porvédő mint az én csapágyamon akkor 3 nap az élettartam

BENEFON DELTA--------N8

(#148846) -=RelakS=- válasza jjeahh (#148842) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Passz, elég kamu, vagy vacakul kidolgozott kerámiának tűnik.
Csak azért erőltetem, mert ez az egyetlen, ami tutira lötyög :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#148847) jjeahh válasza Paxker315 (#148843) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ok, köszi! Érdekes amúgy, hogy ezek valszeg mind G pulleyek, szal guide az összes, úgy látom a ZTTO görgőknél általában írja is, tensiont meg egyet sem találtam :D . Ha valakinek nem tiszta: tension a felső váltőgörgő, ami a Shimano-nál másképp néz ki, az alsó meg a guide, szal terelő. De látom van aki mindkettőt cserélte kínaira és működik, szal valszeg berendelek kettőt.

-=RelakS=-: :R

bringasisti: ZTTO-k ha jól látom mind porvédősek. Mi az az orvosi lovacska? :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#148849) TayRol válasza #31600896 (#148822) üzenetére


TayRol
veterán

igyekeztem, köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.