Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#149151) samujózsi válasza -=RelakS=- (#149145) üzenetére


samujózsi
tag

Ezt az Ixon-t nem igazán értem. Miért használod elemmel? Adnak hozzá akkut. Vagy olyan hamar tönkrement a gyári?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#149152) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#149130) üzenetére


ZolkoW
őstag

olyan gyorsan nem vékonyodik, kivéve talán pár karbon nyakasnak, ahol nekem bele kellett volna mennie a még alig kevesebb mint 38 mm-nek, ott még bőven átfesében lettek volna.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#149153) -=RelakS=- válasza samujózsi (#149151) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Csak akkuval használtam, de elemmel is megy.
Már csak azért is akkuval használtam, mert ugyan nem mértem le, de szerintem a legdrágább elemet is ugyanúgy megenné 2 óra alatt, ahhoz meg drágák.

Az olcsóbbikhoz amúgy elvileg sem akku, sem töltő nem jár.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#149154) varsam válasza BigBlackDog (#149133) üzenetére


varsam
őstag

Nekem épp most jött meg a postás az egyik Rockbros lámpával ami rendeltem innen: [link] ebből a 400 Lumen - YQ verziót.
Majd próbálok csinálni róla képet, hogy mit tud

Szerk: ez pont ugyanaz mint ami Hasaggymeg is linkelt.

[ Szerkesztve ]

(#149155) Hasaggymeg válasza BigBlackDog (#149149) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

[link]...lemaradtam. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#149156) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#149155) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha ez a lámpa úgy világít, mint a képeken, akkor vakít, mint a dög.

Hasaggymeg, nem tudnál feltölteni egy vetítési képet? Falra irányítod, fotó, feltölt.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#149157) Toobee válasza sebgutkopf (#149146) üzenetére


Toobee
veterán

Az első felfújás természetesen trutyi nélkül volt. Én voltam kicsit trehány, nem fektetve tároltam a kereket, ilyenkor azért érdemes pár órát egyik, majd a másik oldalán tartani, hogy mindenhol meg tudja fogni. Plusz spóroltam a szalaggal is, nem cseréltem le. Simán lehet, hogy ott szökik. Az elsőt fel se tudtam fújni, ott mindenképp szalagot kell cserélni.

https://barbieripnk.hu/

(#149158) varsam válasza -=RelakS=- (#149156) üzenetére


varsam
őstag

Ez felfelé nem szór egyáltalán. Kb 1 méterről készült a kép

(#149159) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#149156) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Érdekes módon nem vakít,legalábbis nem nagyon.A led a tetejében van,onnan világít a tükrökbe,így szép téglalapot világít be előtted.Ahogy tudom lefotózom...lehet varsam gyorsabb lesz. :)...megint lemaradtam.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#149160) f4lcon válasza BigBlackDog (#149133) üzenetére


f4lcon
őstag

az ár a limitáló tényező, mert vannak komoly stvzo kompatibilis lámpák, amik megfelelnek az igényeidnek, de 2x 3x áron

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#149161) ZolkoW válasza -=RelakS=- (#149145) üzenetére


ZolkoW
őstag

Azt nem tudom, miért írod, hogy nincs elég határozott vágása.. én most is ezt venném, azóta jött hozzá egy 5000-es akku, (nagy megfejtés ez a 21700!) , és szinte tökéletes, erdőben nagy sebességre nem elég, de közúton nulla világítással szerintem hibátlan. A módkiosztásávan nem teljesen értek egyet, a 250-es tök jó, a 450-es alig világosabb szemre, oda a turbó helyett jó lett volna inkább valami 600 körüli. De a 250-es állással is elég jól lehet látni, ami furcsa, hogy van kiszűrődő fénye lefelé is, tehát a kerekem is látom, de végülis nem baj, csak nem egy szép szabályos fénysugár, hanem ilyen "extrák" is vannak :).
Írtátok, hogy csináljak képet, de egyrészt lusta vagyok ennyit rászánni, meg nem is tudom, mennyi az értelme.. rendes fényképezővel sem lehet igazán lefotózni, mert nem az a dinamika, mint a szemünk, és úgyis megállapítjátok egy videóról, hogy nem vág elég határozottan ;) :P

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#149162) BigBlackDog válasza f4lcon (#149160) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Néhány példát tudsz esetleg írni, amik beváltak, vagy amiket ismersz?

(#149163) -=RelakS=- válasza varsam (#149158) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mindjárt értelmesebben néz ki, mint a hirdetés képei :C

Csak elég keskenynek tűnik.

ZolkoW

Lehet, hogy azért mondom, mert mind a B+M lámpáimnál, mind az autómnál már olyan hirtelen a vágás, mint egy vetítőgépnél. Csak nézd meg a lentebb linkelt B+M weboldalon a fények képeit. Na, azok hirtelen vágnak, de nagyon.
Extra, ide-oda szórt fénye mindegyiknek van :))

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#149164) 6030D válasza Toobee (#149143) üzenetére


6030D
Ármester

Kíváncsi leszek mi a véleményed. Mi a gyártási dátum? (körben az évszám, meg a pöttyök a negyedévek)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#149165) -=RelakS=- válasza ZolkoW (#149161) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hirtelen vágásra itt egy videjó
A valóságban is pont ennyire nem látni a fénykéve fölött semmit.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#149166) Toobee válasza 6030D (#149164) üzenetére


Toobee
veterán

Erre gondolsz, ugye? Elég friss, ha jól számolom.

https://barbieripnk.hu/

(#149167) Wombath válasza ZolkoW (#149161) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Sisakra rakva, gyakorlatilag második fénynek terepre szerinted mennyire válna be a Lumintop B01? A kormányra valami erősebbet keresek, lehetőleg 1200-1400 lumen fölött, és fontos lenne a DVF is, mert ezzel mennék közúton, viszont terepezésre kiegészíteném egy 4-500 lumenes, és ezen a fényerőn 2-3 órát megbízhatóan működő második lámpával. Van egy Olight Nova H2R EDC lámpám (600 lumennel pont 2,5 órát ígér), gondolkoztam, hogy azt valahogy felműtöm a sisakra, de talán ennek kicsit jobbnak tűnik a sugara, szélesebb, nem annyira kerek.

(#149168) Toobee válasza Wombath (#149167) üzenetére


Toobee
veterán

Ezt ajánlom sisakra, ha nem szeretnél sokat költeni. Nem egetrengetően erős, de 2 db Convoy S2+-szal elég sötétben is.

#LUNIVO SIRIUS 1000 MINI

https://barbieripnk.hu/

(#149169) 6030D válasza Toobee (#149166) üzenetére


6030D
Ármester

Igen. Na majd írj, milyen.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#149170) jjeahh válasza ZolkoW (#149129) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A kormány-nyeregmagasság aránya nem csak a fejcső magasságán múlik, vagy rosszul gondolom? Nekem nem muszáj a kormány alacsonyabban legyen, az is elég, ha a nyerget magasabbra tudom húzni. A jelenlegi fejcsövem amúgy 105mm magas, azt nem nehéz alulmúlni :D

Toobee & 6030D: ezekre már gyűjtögetni kellene és a jelenlegi vázat/alkatrészeket nem akarom eladni, jó lenne, ha idővel össze tudnék rakni két bringát, egyik edzős, aszfaltos, téli tekerős stb, másik meg az új vázzal a jövőben hétvégi terepezős valamivel komolyabb cuccá alakulna reba vagy sid telóval, 1x hajtással stb.
Na de ebbe még kár lenne belebonyolódni, a lényeg, hogy az eredeti elképzelésem is ez volt, hogy majd 2-3 év múlva veszek egy komolyabb drágább montit és a jelenlegit megtartom hétköznapokra és télre, csak gondoltam ezt az egész nagy pénzkidobást megúszhatom egy vázcserével és idővel tuningolgatással, így sokkal kevesebbet kellene költenem rá jelenleg és még idén lenne egy "új bringám".

Yahhher: az sem kizárt, hogy elmegyek 300-ig, de most nincs annyim, meglátjuk.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#149171) ZolkoW válasza Wombath (#149167) üzenetére


ZolkoW
őstag

Sisakon 1-2 lámpát próbáltam csak eddig, nagy tapasztalatom nincs. Oda mást választanék, nem ezt a Lumintopot. A vetítési kép miatt, bár ha szempont a felül vágott kép, akkor oda is jó lehetNE, ha erősebb lenne. Mivel 1000 lumen felettieket írtál, ezért ez nem anynira rúg labdába, de kormányra, aszfalton kommutálni 20-25-tel tökéletes.
Meg én üzemidő-fetisiszta is vagyok, tehát ha csak másfél órát megyek, akkor sem jó nekem a 2,5 órás üzemidő, hanem minimum 5 kell, mert hideg van, elfelejtem feltölteni, visszaút előtt sem töltöm, stb hülyeségek :). Sisakra is biztos valami rúdlámpát hegesztenék fel, ami ennél kicsit szélesebben világít, de nem sokkal. És belemegy 21700-as akksi, meg könnyű kesztyűben kezelni.
Azt az Olightot nem ismerem, de Skilhunt pipalámpát póbáltam, az is hiába közel 1000 lumen, de durván szélesen terít, és messze nem világít. Akkor már inkább egy S2+ (szerűség).

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#149172) rétisün válasza jjeahh (#149170) üzenetére


rétisün
veterán

"ezt az egész nagy pénzkidobást"

helló, bringáról beszélünk, hogy lenne már pénzkidobás ;]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#149173) ZolkoW válasza jjeahh (#149170) üzenetére


ZolkoW
őstag

A 105, 110, 90mm szerintem nem nagy különbségek szemre, jó, a két szélső között mégis van 20mm, tehát a stucninál már ad egy kis mozgásteret, de ezt már írtam korábban, ezek a méretek behatárolják, mennyire lehet alacsonyan a kormányod. (vagy nem az a cél?)
A nyereg magasabbra húzását meg megint nem értem, csak az optikára érted? Hiszen azt meg meghatározza a csapágyház megassága, ebben sem hiszem, hogy 5-10 mm-nél nagyobb eltérések vannak. Ha csak az a cél, hogy alacsonyabban csatlakozzon be a felsőcső, akkor ja, kisebb váz kell :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#149174) Wombath válasza ZolkoW (#149171) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Nem írtam, de a B01 melletti érv volt a 21700 is, azzal elég jó lehet az üzemidő :) . A Olight mellett szól, hogy már az asztalon van :D.

Elgondolkoztató viszont a Tobee által javasolt Lunivo is, mert ugyan közel kétszer annyiba kerül, mint a B01+21700-as akku, viszont dedikáltan sisakra való, és a 4400 mAh-s akkuval még tovább bírja...

(#149175) jjeahh válasza ZolkoW (#149173) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na akkor amit elvárnék az S-es vázra váltástól:

- nyereg legyen magasabban a kormánynál, mert szeretnék egy picivel még sportosabb, kormányra hasalósabb testtartást. Jelenleg a stucni alatt nincs hézagoló, a stucni lefelé van fordítva és kb. így van egy szinten a kormány a nyereggel.
- ha a nyeregcső és a fejcső szög azonos, akkor legalább 20-30mm-vel rövidebb effektív felsőcső hossz is jobb lenne, a jelenlegi 600mm-vel is elvagyok, de a nyereg előre van tolva és a gyárinál rövidebb stucnit használok (90->75mm). Szal a lényeg, hogy ha már új vázat vagy bringát veszek, akkor rövidebb legyen.
- és ha már igények kimaxolása, a láncvilla is lehetne rövidebb, jelenleg 440mm... de ez már nem kötelező.

Szal dióhéjban sportosabb kormányra hasalósabb testtartást szeretnék és picivel rövidebb-játékosabb vázat, kb. ennyi, gondolom ezt egy számmal kisebb váz, aminek a fejcsöve is rövidebb, valszeg tudná. Vagy nem? A jelenlegi vázam geója (M-es méret):

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#149176) Khelben


Khelben
nagyúr

A Győr-Veszprém kijelölt útvonalról van valakinek friss, idei tapasztalata esetleg?

(#149177) itouchfan


itouchfan
senior tag

Tudnátok ajánlani valami jó, kb 4-6k/db árú, 26"-os monti külsőt, amit télre felrakhatnék az aszfaltozásokra a jelenlegi Schwalbe Nobby Nic (2,25") és Black Jack (2,15") helyett? Ami fontos, hogy azért vizes felületen, murván, esetleg döngölt úton ne legyen irányíthatatlan, és aszfalton guruljon jól. Tudom, ilyen árkategóriában nem lesz könnyű gumi, de nem baj, ha nem ormótlan nehéz.
Azért gondoltam lecserélni a mostaniakat, mert még mindkettőben van tartalék (a Black Jackben kb 800 km van, cseréig lesz benne 1000-1200 remélem), és nem akarom az aszfalton feleslegesen elkoptatni őket, ha van ebben ráció...

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#149178) 6030D válasza itouchfan (#149177) üzenetére


6030D
Ármester

[link]
Bár ez a jelenlegi árfolyammal felette van a célárnak. Ha jó a drótos és csak 2.0-ás, akkor van az ebike-on

Nem mellékesen a 27,5-et még mindig ingyen adják. :) [link]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#149179) Toobee válasza Toobee (#149134) üzenetére


Toobee
veterán

Közben az elsőt is összeraktam. A szalagot kellett lecserélni, bár ezt sejtettem, de azért meg akartam spórolni a takarítós kört. Kapott új szelepet is, ha már megbontottam. Mindkettőt könnyedén fel tudtam fújni egy egyszerű Aldis műhelypumpával. 4,5 baron picit hagytam őket magukhoz térni (egy napot kibontva, fellógatva voltak), aztán leeresztettem és ment bele a tej. Nagyon kíváncsi leszek rá, hogy mit tudnak, mert ez alapvetően trail gumi, szóval picit félek tőle, hogy kevés lesz a tapadás.
Mértem is egyet (1 deci tejjel feltöltve, a sorom pedig XG-1150) :
- első: 1996 gramm
- hátsó: 2345 gramm

https://barbieripnk.hu/

(#149180) Hasaggymeg válasza 6030D (#149178) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Here we go again! ;]

(#149163) -=RelakS=...nem adja vissza a kép,szélesen terít és nincs vakító pont a földre vetített fényében.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#149181) 6030D válasza Hasaggymeg (#149180) üzenetére


6030D
Ármester

Csak hogy ne tűnjek Mitas bérencnek. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#149182) sebgutkopf válasza jjeahh (#149175) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az itt linkelt kép alapján a head tube az S és M-es váz esetében azonos, tehát nem érnél vele semmit. A nyeregvázcső persze rövidebb az S-esnél, tehát a fő különbséged az lenne, hogy az eleje a bringádnak nem kerülne lejjebb, de legalább a nyeregcsövet még jobban ki kéne húzni a vázból a mostani ülésmagasságodhoz.
A tábla szerint az S-es bringa nyeregvázcsöve rövidebb és a felső vázcső (a virtuálisan a reach) rövidebb. Ez azt eredményezi, hogy a rövidebb bringán összességében még jobban felegyenesedve tekernél, mert a kormány közelebb lesz hozzád a rövidebb reach miatt. A leírásod szerint nem ez a cél.
Ha jobban feküdni szeretnél, akkor egy hosszabb vagy jobban lefelé álló kormányszár olcsóbban közelebb vinne a "sportos" pózhoz, amiért cserébe bizonytalanabb lejtőzésekkel fogsz fizetni.

Egyébként tök érdekes a mostani össztelós geoókhoz képest a szögeket nézni. Főleg a nyeregvázcső és a fejcsőszögön látható a nagyon más gondolkodás. Mai vázaknál a kettő közel sem azonos.

(#149183) Toobee


Toobee
veterán

Ez a cikk ma jött szembe. Csak el kéne indulni a Specivel valami maraton félén, kíváncsi vagyok, hogy mit lehet magamtól, meg belőle kihozni.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#149184) jjeahh válasza sebgutkopf (#149182) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, ugyanebből a bringából semmiképp nem vennék S-est, szal ezek szerint ahhoz, hogy elérjem a célom, nem elég ha kisebb egy váz, a geo is sportosabb kellene legyen, pl. egy ilyesmi geó valszeg már okés lenne nekem: [link] (kár, hogy nincs 1800 euróm:DDD ), vagy lehet ennek a geója is megfelelne, ezeknek nem valami magas a fejcsövük. De ahogy elnézem muszáj lesz bringára gyűjtsek majd, mert nem fogok az igényeimhez vázat találni :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#149185) itouchfan válasza 6030D (#149178) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszi, ez elég jónak néz ki! Ezt néztem még, bár gondolom a Conti jobb: [link]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#149186) 6030D válasza itouchfan (#149185) üzenetére


6030D
Ármester

Ezt nem ismerem, de nem sok embert hallottam Michelin bringa gumit dícsérni.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#149187) f4lcon válasza BigBlackDog (#149162) üzenetére


f4lcon
őstag

Lezyne Hector 50, Axa Greenline 50, Sigma Aura 60
ezek kb 15 ezerbe fájnak, és vállalható fényerejük van
plusz mivel mind stvzo kompatibilis, így nem vakítanak szembe.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#149188) Hasaggymeg válasza 6030D (#149181) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Már találtál jobbat,de majd hülye leszel elmondani a versenytársaknak,mi? :DDD
(#149187) f4lcon...tudom,hogy német,meg minőségi elektronika (nekem is volt már Lightster,és van Buster),meg sz@r kínai,csak hát ezek tényleg labdába sem rúgnak egy kici ócó Rockbros fényénél...nem is értem miért. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#149189) sebgutkopf válasza Toobee (#149183) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez tök jó összefoglaló és bemutatja a lényeget, ha nem dobogóra hajt az ember, vagy csak többféle célra használja a bringát, akkor mivel lehet a legtöbb élményt szerezni.

(#149190) sebgutkopf válasza jjeahh (#149184) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Pontosan. Sportosabb helyzetben akkor leszel, ha az eleje valóban lejjebb van, illetve ha hosszabb a reach, amiben a kormányszáron kívül az eleve hosszabb váz is a segít.
Azt az elvárást érdemes kicsit kitisztáznod, hogy a sportosabb testtartás a cél, vagy a jobb fordulékonyság, mert egy hosszabb bringa sportosabb lesz, de a nagyobb tengelytáv kevésbé fordulékony, amit részben lehet kompenzálni a rövid láncvillával egy pontig.
Illetve érdemes lenne még pózokat próbálgatni, nehogy öngól rúgjál egy nagyon előredőlt pózzal, amitől esetleg fájhat a derekad, csuklód (több súly kerül előre) stb... lehet, hogy gyorsabb leszel felfelé (lefelé viszont biztosan lassabb), de az élmény és élvezeti érték is csökkenhet a teljesítmény orientáció fokozásával. Mi a fontosabb?

(#149191) 6030D válasza Hasaggymeg (#149188) üzenetére


6030D
Ármester

A Scylla kétszer annyi, mint a megadott keret, és aszfalton szerintem jobban kopik, mint a RK.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#149192) Fall-N válasza ZolkoW (#149129) üzenetére


Fall-N
veterán

Én nem szarakodnék, ahogy írták előttem vagy a régi bringát kell eladni egészben vagy darabokban, de a villát nem adapterezném, inkább kéne egy tapered villa. Előbb vagy utóbb amúgy is érdemes lenne cserélni, akkor meg kár szenvedni vele. Meg egy használt tapered villa is jobb megoldás a régi eladása után szerintem. Meg sajnos váz + építgetéssel sajnos drágább lesz, mint egy komplett bringa, akár használtan, ahol az előző tulaj kifizette a felárat, hogy ő tolta ki a boltból. :D

(#149193) 6030D válasza Toobee (#149183) üzenetére


6030D
Ármester

Még nem olvastam végig, de majd írok rá véleményt.
Gyere maratonozni, de ha igazán tökös vagy, akkor jövő héten indulj el vele a Kamaraerdő CX-en hobbi kategóriában. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#149194) f4lcon válasza Hasaggymeg (#149188) üzenetére


f4lcon
őstag

sok mindent veszek kínából, tehát tudom miről beszélek: sokaknak nem elég az, ha valami olcsó. abban a pillanatban, amikor besz.rik és venni kell egy másodikat mert nincs garancia, egyből drága lesz az olcsó is. az olcsóságát több dolgon nyerik, amiből az egyik az, hogy zéró support van (pótalkatrész, ilyesmi) és zéró garancia.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#149195) Toobee válasza 6030D (#149193) üzenetére


Toobee
veterán

Jövő héten indulok életem első versenyén, ha minden jól megy. A nevezést mindenesetre befizettem, úgyhogy igyekszem ott lenni a Mecsek Enduron.

https://barbieripnk.hu/

(#149196) Massmurderer válasza f4lcon (#149194) üzenetére


Massmurderer
őstag

De ott van az is hogy nem minden rossz ami olcsó.Lehet jó cuccot is kapni olcsón,de lehet másért kiadsz 3-4x annyit mert nem kinai,de lehet elöbb tönkremegy.Nálam elég sok példa volt azt utolsóra.Ami drágább,nem biztos hogy jobb.

(#149197) 6030D válasza Toobee (#149195) üzenetére


6030D
Ármester

Hajrá-hajrá!!!

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#149198) jjeahh válasza sebgutkopf (#149190) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A jelenleginél hosszabbat semmiképpen nem szeretnék, a láncvilla viszont jó lenne ha rövidebb lenne, így a fordulékonyság mindenképp javulna. Derék-csuklófájdalom jó kérdés, ez sajnos zsákbamacska, mert nincs ahol kipróbáljak egy sportosabb vázat. Esetleg 40mm-vel magasabbra húzott nyereggel falnak támaszkodva próbálgatom még majd a bringát, csak hát így a pedállt alsó állásban már nem érem el :D . Terepen lefele az összes havernál gyorsabb vagyok még így óvatos duhajként is és jobban szeretek mászni, szal nem hiszem, hogy engem az alacsonyabb kormány korlátozna a lefeléken, cserébe még élvezetesebbek lesznek a felfelék (gondolom).
Amúgy érdekes ez a téma, mert ha a topikban valakinek túl alacsonyan van a nyerge, automatikusan az szokott lenni a reakció, hogy "nem nagy neki az a bringa?". Pedig ezek szerint több múlik a geón, mint a méreten és magas emberek egyszerűbb elérni a sportos testtartást, mert kb. csak kiszedik a hézagolókat, lefelé fordítják a stucnit és kész. Kivéve persze ha a nagyobb vázmérettel nő a fejcsőmagasság is, mert olyant is láttam már.

Más: 12 körül bevittem éves nagyszervizre a Recon RL-t, 4-kor már szóltak, hogy kész is. Megyek érte, a szervizes srác sajnálkozva fogad, hogy eltörte a 12 eurós Riesel Design mini sárvédőmet, adott cserébe egy kb. 7 eurós kínait és a szervizért nem fogadott el egy fillért sem :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#149199) jjeahh válasza Toobee (#149195) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Remélem lesz beszámoló is majd :D

Más 2: ilyen kormánycsapágy sapka bizbaszból merjek kínait rendelni, vagy maradjak a márkásnál? Nagy szerepe nincs és törni nem hiszem törik, vagy ha mégis, akkor sem lennék életveszélyben miatta. Ezek amúgy univerzálisak és csak azt kell nézni rámenjen a villanyakra? Pl. az FSA kormánycsapágyammal vajon fog találni?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#149200) haiiro_o válasza jjeahh (#149199) üzenetére


haiiro_o
tag

Ebből a "fog találni?" Ról az egyik yútuber jut eszembe.. csak nem te vagy az?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.