Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#146751) HollyBoni válasza Somatom (#146750) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem semmivel nem könnyebb, ha már megtanultál rendesen taposó pedállal. Talán akkor veszem észre a különbséget ha utolsó pillanatban gyorsan fel kell húzni csak a hátsó kereket.

(#146752) itouchfan válasza nmate91 (#146741) üzenetére


itouchfan
senior tag

Strava az totális error. Kék halál. :D

Ideges is lettem először, hogy nem rakta fel a mai menetem... de aztán csak felment, kár, hogy megnyitni már nem tudom.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#146753) Szevam válasza zsocy (#146747) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

most hogy nem megy a Strava: Kb 9-10 körül néztem rá, amikor konstratáltam, hogy kakukk. Mondom biztos nálam van a gond, majd du ránézek. De akkor globális probléma végül :D

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#146754) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Kezd olyan lenni a Strava mint a fészbükk,időszakos leállása kissebb Armageddonnal vetexik. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#146755) BigBlackDog válasza Hasaggymeg (#146754) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ki sem merek menni így tekerni, még a végén senki sem hinné el, hogy voltam. ;]

(#146756) nmate91 válasza itouchfan (#146752) üzenetére


nmate91
tag

Dobjunk nekik össze facebookon szerver gépekre, úgy látom kevesen fizetik a summitot.

(#146757) Hasaggymeg válasza BigBlackDog (#146755) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Átmegyünk mátrixba,ahol egész éves edzésed odalehet egy szoftverhiba miatt,és csak lefexel este feledzve egy Mátra maratonra,reggel meg arra ébredsz,hogy nulla az állóképességed,sörhasad pedig egy 8 hónapos állapotos kismamát is megszégyenítene. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#146758) Somatom válasza HollyBoni (#146751) üzenetére


Somatom
veterán

Kétlem, hogy "rendesen" megtanultam volna, de azért az előző bringámmal magabiztosan alkalmaztam. A mostani viszont 23 kiló. Ráadásul, egy ütemmel előbb és fordítva kell kezdenem. Az előzőn (teló nélkül) lassan lementem és onnan hirtelen felrántottam. A mostanin előbb erőből (súlyból) le kell nyomnom a telókat, hogy aztán azok is besegítsenek az ugrásba. Talán, hatékonyabb lenne, ha lábbal is tudnám húzni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146759) HollyBoni válasza Somatom (#146758) üzenetére


HollyBoni
veterán

Lehet, 23 kilós bicóval nincs tapasztalatom, de azért még próbálkoznék javítani a technikán, hátha. :) Az ingyen van. :D

[ Szerkesztve ]

(#146760) Somatom válasza HollyBoni (#146759) üzenetére


Somatom
veterán

Persze, egyértelmű, hogy gyakorolnom kell és sztem gyenge is vagyok hozzá. Érzem, hogy még nagyon bénázom és csak egy bizonyos tempónál tudok jó ütemben ugrani. Amikor 30 -as tempóval rohan felém egy magas járdaszegély, akkor még gyáván a fékhez nyúlok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146761) Fall-N válasza zsocy (#146747) üzenetére


Fall-N
veterán

Nyugodtan írd le a Tourneyt. Racionálisan néztem és városba elég bőven a 3x7 így egy Tourney TY lett előre és hátra is rakatva. Mellé jó minőségű teflonos bowdenek és új bowdenház + RevoShift karok. Szépen működik már használom egy ideje és váltottam vele sokat. A váltó meg robosztus, nem olyan mint a régi Tourneyk voltak.

Meg ahogy írtam korábban az Altus felépítését kapta meg a TX és a TY. A TZ egyedül a gyengébb ránézésre is, az a régi 3x6-os régi váltók cseréjére lett kitalálva. Bár mostanában használják a városi bringákra elhagyva az első váltót 1x6-os kiosztásban is. A TY az 3x6/7 és a TX pedig 3x8. Az új Altus meg 3x9 lett. Egyébként nincs semmi rendkívüli abban hogy már a mostani Tourneyk is jók, mert a 8 sebességes valtókig nem igényel annyira drága gyártástechnikát, mint a 9-10-11-12, így olcsón tudják gyártani megbízható minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#146762) HEAHEA válasza HollyBoni (#146735) üzenetére


HEAHEA
tag

Tényleg nincs rá igazából szükségem, kamáslim is van, majd ha elnyüvöm a mostanit. Inkább veszek olyat, amim nincs . Például úton van egy kis zsebkabát szél is eső ellen a Briko-tól, majd kíváncsi leszek milyen lesz élőben.
(#146742) maximilian4 Bennem is van bizonyos fokú félsz SPD-ben ,igaz nem hegyi terepezek, de itt a jászságban, hepehupás földúton inkább kicsatolom, ha nagyon durvul a terep.

(#146763) Hasaggymeg válasza Somatom (#146760) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

23 kilós kerékpárral nem nevezném gyávaságnak a bunny-hopp kihagyását. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#146764) HollyBoni válasza HEAHEA (#146762) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mikor engem elütöttek az SPD kicsatolt és ugyanúgy elrepültem a bringáról. :))
Szerintem gravel bicónál agyonrázós terepen pont hogy segít, mivel arra egyáltalán nem kell figyelni hogy pedálon marad e a lábad vagy nem. Persze ez mindenkinél megszokás kérdése, van aki sosem szokja meg 100%-ig az SPD-t, nincs azzal semmi gond.

(#146765) maximilian4 válasza HollyBoni (#146764) üzenetére


maximilian4
addikt

Én amúgy száz százalékosan megszoktam az spd-t. 3 éve használom egyszer sem estem azért mert nem tudtam kicsatolni. Mikor estem akkor is estem volna ha kicsatom. Amúgy legfőképp a technika ami miatt kezdő trail/Enduro/ám/dh-snak jobb a platform. Legalábbis a gmbn egyik videójában hallottam. Bunny hop-nak is két fajtája van. English és amerikai. Sokan az englisht hibásnak tartják, köztük én is. Viszont spd-vel a legtöbben azt alkalmazzák, mert azzal egyszerű. Csak behúzod magad alá a bicajt. Viszont elugrón is bele kell vinni egy kis bunny hop technikát, és az english nem alkalmas erre, sőt rosszabb mintha csak simán eldobna az elugró. A megfelelő technikát pedig platformmal az igazi megtanulni. Az amerikai bunny hop összetettebb sokkal. Kell hozzá manual tudás. Aztán az hogy megfelelő bokatartással és csípőből kiemeld a bicaj hátulját, majd ezt a kettőt ötvözni. Aztán érkezésénél is szerintem sokkal biztonságosabb egy platform egy kezdőnek ha ne adj isten korrigálni kell.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#146766) HollyBoni válasza maximilian4 (#146765) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én az english bunny-t "CC" bunny-nak ismerem, fogalmam sincs miért de itt gyerekkoromban ez terjedt el, vagy lehet máshol is? :D
Nálam ha SPD ha nem, english bunny-t kis ugrásoknál használom, amcsit pedig nagyobbaknál.

A lényeg hogy én személy szerint csak annyit ajánlanék hogy ne váltson valaki SPD-re azért mert talán könnyebb lesz a bunny, először inkább illik megtanulni rendesen platform pedállal, hasznosabb a jövőben.

(#146767) itouchfan válasza maximilian4 (#146765) üzenetére


itouchfan
senior tag

pont ebben a témában akartam kérdezni tapasztaltabbaktól:
Úgy érzem, hogy egyre jobban csapatom a lefeléken, meg azt élvezem egyre jobban (szóval már inkább a feltekerek a hegyre, hogy lejöhessek onnan vonal mozgat meg, persze a normál monti keretei között, szóval semmi nagyobb letörés meg ugrás, csak kanyargós, erdei ösvények.
Viszont ahol köves, gyökeres részek vannak, ott 2 kérdés merül fel bennem:
1. Ti hogy fékeztek, mikor mondjuk a kanyar előtti meredek rész a köves, gyökeres, ahová nagy sebességgel érkezel be, és ott kéne lassítani? Ha a kövek, gyökerek megemelik a hátsó kereket, a levegőben ugye simán blokkolja a kereket a fék, és leérkezéskor elég kellemetlen érzés, meg gondolom nem is jó blokkolt kerékkel földet érni. Viszont fékezni meg kell, hogy be tudjam venni a kanyart. Tanácsok?
2. Hasonló talaj, fém platform pedál, kis szegecsekkel, és egy Nike Pegasus air32 futócipő, amiben tekerek, de ezeknél a körülményeknél sokszor előrecsúszik, oldalra csúszik rajta a lábam. Milyen cipőt ajánlotok? SPD-zni nem szeretnék, esetleg valami olyan talpú cipő, amibe jobban belemarnak a szegecsek?

:R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#146768) nmate91 válasza itouchfan (#146767) üzenetére


nmate91
tag

1. Hátratenni a súlypontodat és úgy fékezni. Első és hátsó féket egyaránt használni, okosan adagolva.

(#146769) Somatom válasza Hasaggymeg (#146763) üzenetére


Somatom
veterán

De, ha nem csinálom, akkor sosem tudom meg, hogy milyen lehetett volna, ha sikerül. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146770) Runner_fxr válasza benfolds (#146635) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Sajnos a gyúrás mellé ez túl sok bicaj. Így nagyon nehéz lesz izomtömeget építeni. Eleve kéne legalább heti 3-4 konditerem, hogy értelme is legyen, emellé még 3-4 bicós edzés elég sok. Nyilván genetikán is múlik a fejlődés. Annyit tudok mondani, hogy a kajára nagyon komolyan figyelni kell, nem csak kicsit, hanem tényleg át kell állni egy fehérje dús, minőségi étrendre. Ha ez nem megy, felejtsd is el az izmosodást.

(#146771) HollyBoni válasza itouchfan (#146767) üzenetére


HollyBoni
veterán

Vannak direkt platformhoz fejlesztett montis cipők, pl. az egyik legnépszerűbb márka Five Ten (csinálnak SPD cipőket is). Jobban tapadnak mint egy "átlag cipő", de annyiba kerülnek mint egy SPD cipő.
A pedál is nagyon sokat számít, nagy szegecsek, nagy felület ami ideális.

[ Szerkesztve ]

(#146772) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#146749) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha megnézed, pont annyi ide-oda mozgó alkatrész van benne, mint bármelyik teleszkópos bringán. Az a bazinagy keret fixen rögzítve van, csak benne a rugóstag, meg az a rész mozog, ami a kerékagyhoz köti.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#146773) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#146772) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkor csak a kinézete más,de...azért nem kellene össztelós sem,éppen elég így is a mozgó/kopó/recsegő/kopogó rész egy merevseggűn is.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#146774) HEAHEA válasza HollyBoni (#146764) üzenetére


HEAHEA
tag

Nekem tavaly volt egy esésem, belementem egy keréknyomba , nem sikerült leraknom a lábam időben , így egy könyöktörés lett a vége, ezért vagyok óvatosabb az SPD-vel, amúgy szeretem, jó dolognak tartom.
Aki akciókamerát használ, az milyen programot ajánlana videószerkesztéshez? Gondoltam az összegyűlt videókat megvágnám, egy kis zenei aláfestés hozzá, ( nemrég láttam egész jó ajánlásokat itt ;] , jobb lenne mint a beszűrődött szélzajt hallgatni) :K

(#146775) samujózsi


samujózsi
tag

Hmmm... felmásztam a Libegő felső végállomásához úgy, hogy csak a Budakeszi út egy részén toltam. :C

A kilátóig már nem volt erőm.
Oda-vissza 50km.
Lefelé megelőztem a fogaskerekűt :)
Strava/GPS szerint a max. sebességem 55km/h volt. A valódi meg 42... :(

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#146776) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#146773) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az tény, hogy nem egy szépségdíjas váz :DDD

Nyiszegés nyuszogás: Lecseréltem a rugós nyergemet, amin olyan jó volt ülni, egy kemény, alig szivacsosra. A valagam még mindig fáj, de már nem akartam a sok fura hang miatt behajítani az egész bringát az árokba. Valahogy sejtettem, hogy ez lesz a megoldás :W

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#146777) Somatom válasza samujózsi (#146775) üzenetére


Somatom
veterán

Gratula! Az szép teljesítmény. Főleg ebben az időben.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146778) cdl válasza robee19 (#146746) üzenetére


cdl
senior tag

Talán jövőre. Nem tervezem az indulásokat, megyek amikor tudok.Ma fél hétkor már tekertem.
A család így is sokat elnéz.
Bruttó 30-as átlagom Nekem sincs, a városok sokat levesznek.

(#146779) samujózsi válasza Somatom (#146777) üzenetére


samujózsi
tag

Köszi. :)
Ugyan per pillanat hulla vagyok, de azt hiszem, megérte.
Részben a tény, hogy sikerült, ami tavaly óta nem jött össze.
Részben... három, talán német tinilány szerzett egy kellemes percet, mikor hárman együtt nem boldogultak a kúttal, aztán megmutattam nekik, hogy nem pumpálni, hanem erővel nyomni kell... :C
Remélem, nem engem röhögtek ki :)

De a csúcs az ebéd volt Normafánál. Ülök a kis lángosommal és pillanatok alatt odaszemtelenkedett három cinke kéregetni... tőlem max. 20 centire. Iyet még életembe nem làttam. És amikor az egyiknek magyarázni kezdtem, hogy irigy vagyok és nem adok a kajámból, pont olyan sértett pofát vágott, mint a kutyánk hasonló esetben. :DD

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#146780) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Mai köröcske, Hidegség, Gyimes:

Hazafele meg láttam egy rakás Orbea Oiz-t, lehet valami Orbea team bringái, mert ma maraton volt a Csíki havasokban. Hát beszarás szép bringák élőben... :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#146781) Rendo84


Rendo84
senior tag

Mai Tisza tavi kerékpár versenyen volt innen valaki rajtam kívül még?
Ha igen ki hogy érezte magát?
Műszaki problémát láttam párat, bukásról nem tudok.
Kicsit meleg volt, én élveztem, még úgy is hogy baci miatt le voltam gyengülve.

(#146783) R.Ildi válasza Hasaggymeg (#146749) üzenetére


R.Ildi
újonc

Hogy mennyit használnám, egyelőre még csak tervezgetem. Most napi 30km-t megyek a trekkinggel munkába heti 3-5 napon, a tél kivételével és több éve. Ebből szeretnék tovább lépni, egyrészt a téli tekerésre, amihez a jelenlegi biciklimet nem érzem biztonságosnak, másrészt túrázáshoz vinnénk magunkkal, remélhetőleg legalább havi néhány alkalommal.
Eleinte a 250e Ft körül nézelődtem, így lett az egyik jelölt a Trek, a másik pedig a Cube. Kinézetre a Trek nekem szebb, de fizikai valójában egyiket sem láttam még. A Decathlonos jelölteket később találtam és itt kezdtem összezavarodni a döntést illetően.
Abban tudtok nekem segíteni, hogy ezekre rendes sárvédőt fel lehet szerelni?

(#146784) Hasaggymeg válasza jjeahh (#146780) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Orbea itt nem annyira elterjedt,nem is tudom forgalmazzák-e,Ruméniában igen?

r.ildi..."rendeset" nem,de vannak egyéb ezekre is felszerelhetőek.Majd segít valaki,mert itt többen használják is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#146785) TayRol válasza Hasaggymeg (#146784) üzenetére


TayRol
veterán

két boltról tudok, akik Orbeásak, de ők is csak rendelésre szinte.
amikor a gyereknek kerestem cangát sehol nem volt, kiugrottam innét Zegről Grazba, kapásból 2 boltban is volt raktáron sok féle.

(#146786) robee19 válasza cdl (#146778) üzenetére


robee19
tag

Ezzel kb énis így vagyok. Reggel fél hétre terveztem ma az indulás, de a fiam másként gondolta, szeretett volna legózni velem előtte, így negyed 10-kor sikerült is elindulni:)

(#146787) samujózsi válasza Hasaggymeg (#146784) üzenetére


samujózsi
tag

Ma kettőt is láttam belőle ;)
(nekem nagyon tetszenek, de gondolom, pont azért, mert itthon ritka, inkább a felső kategóriát veszi, aki itthon olyannal jár)

Meg két olyat, ami... nem is tudom, mi lehetett, a márkát pláne... összecsuható, a camping bicikliknél is kisebb kerekek, agydinamó és teleszkópos első villa! :D

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#146788) Szevam válasza -=RelakS=- (#146776) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

.
Ikább hagyjuk... :R

(#146789) bringasisti: Igazán "rendes" tőled

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#146789) bringasisti válasza Szevam (#146788) üzenetére


bringasisti
őstag

Nyalogatsd ahogy a macskák szokták :)

BENEFON DELTA--------N8

(#146790) Somatom válasza R.Ildi (#146783) üzenetére


Somatom
veterán

A topiktársakból a szaktudás kiölte a fantáziát és a kreativitást. Bármire, bármit rá lehet szerelni. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146791) bringasisti válasza Szevam (#146788) üzenetére


bringasisti
őstag

Te is tudod hogy hülyéskedtem

BENEFON DELTA--------N8

(#146792) jjeahh válasza Hasaggymeg (#146784) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A mi városkánkban nem, az országban lehet igen. Nekem a kedvenc márkám, szinte az összes kategóriában tetszik amit csinálnak, Orca, Avant, Terra, Rallon, Occam, Oiz, Alma, mind kéne, talán csak a Laufey, ami már nem nyűgöz le, de azt is elfogadnám. Az oldalukról amúgy nem lehet ugyanúgy rendelni, mint a Canyonéktól? Ráadásul Orbeánál tudtommal van lehetőség arra, hogy olyan színnel kérd, amilyennel akarod, sőt, akár a nevedet is felfestik rá.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#146794) 6030D válasza Hasaggymeg (#146784) üzenetére


6030D
Ármester

A szegedi Heavy Pedal Team-ben sokan mennek Orbeával, ott szerintem lesz valami bolt is.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#146795) ZolkoW válasza -=RelakS=- (#146776) üzenetére


ZolkoW
őstag

Van egy agyonstrapált WTB nyergem (khmm... holnap zöldhétfő, ahogy már írtátok, nekem bent is figyel a kosárban egy ugyanolyan, csak a szélesebb méretben), annak már rendszeresen olajozom a pálcáit, de csak pár út erejéig tart ki, aztán megint előjön a nyüsszögés. Ha ragaszkodsz a rugóshoz, talán segít.
A fapadosabbik fékkaromnál például segített, annak a rugója és a fékkar közé kellett egy kis kenés.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#146796) samujózsi válasza Hasaggymeg (#146784) üzenetére


samujózsi
tag

Közben találtam egy boltot: bikeart.hu - ahogy elnézem, orbea + look (jé, az nem csak pedál?)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#146797) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Külső bowdenezésű dropper ki mit ajánlana? Mit szabad venni és mire kell figyelni?

[ Szerkesztve ]

(#146798) -=RelakS=- válasza ZolkoW (#146795) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Köszi, bár nem biztos, hogy ragaszkodok. Amíg rugós nyergem volt, elkezdtem féloldalra dönteni a bringát, lehet, hogy rosszul ülés miatt. Amióta visszaálltam a keményekre, újra egyenesen tekerek.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#146799) Fall-N válasza -=RelakS=- (#146798) üzenetére


Fall-N
veterán

Rugós nyerget meg nyeregvázcsövet nem érdemes venni. Egy idő után nyikorognak, meg ki is kopnak. A hajtási hatékonyságot sem növeli, hogy mozog a nyereg.

Rugós nyeregcsövem volt nekem is, azonnal ki is cseréltem merev csőre, mert nem jó. Rugós nyergem meg a Cruiseren volt gyárilag, az is cserélve lett nemsokára.

(#146800) samujózsi válasza Fall-N (#146799) üzenetére


samujózsi
tag

Rugós nyereg alatt szerintem ő mást ért...
Vagy az én emlékeim túl haloványak a nagypapák tanyabike-ján használt rugós nyergekről :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.