Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115351) ivana válasza Ablakos (#115161) üzenetére


ivana
Ármester

Ez egy agydinamó, ezen nagyon nem triviális tengelyt cserélni. Szerintem felejtős.

(#115352) bringasisti válasza deny330 (#115343) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem teljesen. Ha rugós tagot kiveszed a rendszerből akkor a kisujjad segítségével mozgatni kéne a villát a teljes mozgástartományban. Mivel a forgáspont nincs radiál csapággyal szerelve minden forgáspont töviben hajlító igénybevétel keletkezik.

BENEFON DELTA--------N8

(#115353) Runner_fxr válasza Lami66 (#115301) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azon gondolkodtál már, hogy vajon miért ennyivel olcsóbb a decathlonos bringa? Úgy gondolod, hogy ők ennyire jófejek, hogy jóval alá mennek a piaci áraknak? A többiek meg csak harácsolni akarnak? A magyarázat pofon egyszerű, csodák nincsenek, és nem is a máltai szeretet szolgálat munkatársai. Ugyan úgy üzlet az is. Azért tudnak olcsóbbak lenni, mert spórolnak a vázgyártáson. Akár a tervezésen, akár a vázak megfelelő minőség ellenőrzésén. Komplett munkafolyamatokat kihagynak, egyszerűsítenek, aztán ennyi. Egy minőségi gyártó, az elkészült vázakat mm pontosan beállítja, itt ilyet ne remélj. Most nem is akarok belekezdeni abba amit már sokszor leírtam a decathlonnal kapcsolatban, de vannak horror emlékeim arról amikor ott dolgoztam. Persze az rég volt, ma már lehet akár jobb is, ez igaz. De ezzel 2 problémám van, az egyik az, hogy aki olyan szintű igénytelenséget megenged magának mint a decahlon anno, az utána nekem ne akarja megmagyarázni, hogy most már nem úgy van, most már mi ehhez nagyon értünk, mert nehezen hiszem el. A másik problémám meg az ár, túl olcsó ahhoz, hogy ugyan azt tudja mint akár egy minőségi webshop-os cég, pl a Canyon. Persze azt aláírom, hogy vannak decathlonos modellek amiket érdemes megvenni, de ezek többnyire az olcsóbb kategóriák.

[ Szerkesztve ]

(#115354) ivana válasza Ablakos (#115348) üzenetére


ivana
Ármester

Ez nem patkófék hanem V-fék. Ezt felül lehet kiakasztani. Patkóféket általában oldalt.

(#115355) Tomics válasza Tomics (#115272) üzenetére


Tomics
addikt

erre valaki?

PH! addikt since 2004

(#115356) deny330 válasza bringasisti (#115352) üzenetére


deny330
aktív tag

Szóval ha szar volt a csapágy a forgáspontoknál, vagy az említett tűgörgő lett mégis csak belerakva, akkor emiatt törhetett el, jól értem?

(#115357) FIREBLADE78 válasza bringasisti (#115341) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Másik oldalról is légyszíves.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#115358) bringasisti válasza deny330 (#115356) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen a forgáspont amit a lánckerék takar az vagy szorult vagy szilent gumi és amiatt tört el. A tűgörgő nem jó mert nincs oldalirányú tartása. Radiál csapágy vagy sikló csapágy ami nagyon meg van csinálva.

BENEFON DELTA--------N8

(#115359) bringasisti válasza FIREBLADE78 (#115357) üzenetére


bringasisti
őstag

BENEFON DELTA--------N8

(#115360) deny330 válasza bringasisti (#115358) üzenetére


deny330
aktív tag

Hm, értem. :K

Köszönöm mind a hármótoknak a kisebb-nagyobb segítségeket bringasisti , lsebestyen , zoli03 ! :R

[ Szerkesztve ]

(#115361) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tudnátok ajánlani valami kényelmes férfi nyerget lehetőleg 10.000 Ft alatt? (itthoni boltból)
Ami most van már nyomja a herém :(
Neuzer Nelson 30 MTB city kerékpárhoz kellene :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#115362) Lami66 válasza Runner_fxr (#115353) üzenetére


Lami66
őstag

Nem állítottam, hogy mindennél jobbak. Csak annyit, hogy SZERINTEM egy 200 ezres Merida/Cube stb. (ami a palettájuk alja gyakorlatilag) Claris szettel tuti nem jobb vétel, mint egy ÚJ (nem 5 éves) Triban 540, ami minden porcikájában legalább két kategóriával feljebb van a neves gyártók fapados modelljénél. Biztosan van az a szint, ahol már jobbak, de azok meg jóval drágábbak. Azt döntse el mindenki magában, hogy +150 ezret megér-e neki, hogy a Triban 540 felszereltségét mondjuk Meridában vegye meg.
Persze, tudom, hogy nem azért olcsó mert jótündérek. Biztos nem a leújabb fejlesztések vannak a vázban, de aki tart a váztól, annak megnyugtatásul ott az örökélet garancia rá.

[ Szerkesztve ]

(#115363) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Integrált hajtóművet is után kell húzni bizonyos km után (most kb 1800 km van a gépben) és a nagy melegben mintha onnan jönne egy kis hang kifelé?

Illetve ezekhez milyen szerszámot érdemes venni?

SHIMANO SM-BB INTEGRATED

SHIMANO LX FC-T551 48-36-26T 170/175MM

[ Szerkesztve ]

(#115364) Ablakos válasza ivana (#115351) üzenetére


Ablakos
őstag

Igen, már tapasztaltam szervízekben is vállrángatás. Komplett dinamóstul sem lehet megoldani a gyorszárat?

[ Szerkesztve ]

(#115365) szjoci


szjoci
őstag

Ha valakinek kellene olcsó szállás Bükk maratonra, dobjon rám privit. Egy kedves ismerősömnek van még pár kiadó helye.

Üdv,
Joci

[ Szerkesztve ]

(#115366) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Na gyerekek, tavasz óta nem olvastam a fórumot, most sikerült bepótolni több mint 8000 hozzászólást :)
Ez idő alatt Imike dilemmázott az MTB-n, de az túl lassú, a trekkingen, de az nagyon ráz, a fitnessen de abba meg nem megy bele a szélesebb gumi és végül vett egy outit a fájós hátának :DDD
Legalább kétszer lement a sisakháború, egy csomóan vettek bringát és még mindig nagyon el kéne menni Erdélybe tekeregni... :U
A páromnak azt mondtam, hogy addig nem lesz új bringám, amíg nem olvasom el ezt a 8 ezer elmaradt hozzászólást. Már csak a futárra várok ;)

(#115367) smkb válasza 6030D (#115333) üzenetére


smkb
őstag

Terepre 400 lumenes lámpa valóban nagyon kevés/elégtelen. Ez közútra jó a max fokozaton, és városba. Én 90% ban kb éjjel megyek terepen heti többször, ekkor van időm. Nálam a setup 2db külső akkus szórt fényű egyenként kb 1000 lumenes lámpa a két szélen, a kettő közt belül egy Astrolux C8 XPL-HI max 630m távolságra verető 1300 lumenes thrower, amit kb 800 lumenes fokozaton hajtok, de így is elképesztő távolságra világít előre, valamint egy Gaciron 400 as a városi közlekedésre. Ezeken túl,a sisakon egy ugyancsak külső akkus 1000 - 1200 lumenes lámpa, ez is inkább spotos thrower messzire hordó. Na ez az a fénymennyiség, amivel sötétben egy erdőben lehet már bátran órákig csapatni. Egyenes szakaszokon többszáz méterre előre belátni az ösvényt, és a széleket. Mivel kb senki nem jön szembe, még a Hármashatárhegyen sem találkozni éjjel senkivel, nemhogy a Pilisben, így nem zavaró, hogy a szembejövőnek kb lobogna a haja a fényáramtól. Tartaléknak van nálam mindig egy 1600as Gaciron, egy plus külső akku, illetve két hátsó lámpa.

A Gacironból az 1600-as már magában is elég jól megállja a helyét terepen is.

Azt nem állítom, hogy nem úgy néz ki a bringa eleje, mint egy csatahajó :), de hát sajnos valamiért valamit.

(#115368) ShiTmano válasza kacsyx (#115366) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ez miért off? :F Bringával kapcsolatban írtál.

Ja, és egyébként mit hoz a futár?

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#115369) pittlaren


pittlaren
csendes tag

(#115275) varsam Az egyik bringámon Spyral Botchy Pin a másikon Shimano PD-GR 500 Az igazat megvallva, amennyivel drágább utóbbi, annyival nem jobb. Közel 100 kilómmal taposom, és bírja a gyűrődést, a lábat jól tartja, viszont nedves körülmények közt a Shimano egyértelműen kevésbé csúszik, szerintem azért, mert vhogy középtájt van benne gyárilag egy kis megtörés vagy mi, így a talp jobban fekszik fel rá, de árban azért ennyit nem ér ez a feature.

(#115300) jjeahh A Shimano PD-GR 500 afféle szérián kívüli Saint, március óta gyilkolom, de semmi ilyesfélét nem tapasztaltam.

(#115333) 6030D Anno én (is) bátorkodtam tukmálni itt a fórumon, nagyon meg vok vele elégedve. 18650-es az akksija, szerintem cserélhető, esetleg ez javíthat a paraméterein. Nekem - pláne ennyiért - nagyon bejön, tetszik ez a letisztult, kompakt kinézet, oké, nem egy atomvillanás, de amit vetít, azt szépen teríti is. Igaz, mivel szeretem a szimmetriát, kettőt tettem fel, így a fényerőt illetően gondolom fórban vagyok.

Milyen név az, hogy Azim? Cornwalli vagy ír? Mór...

(#115370) jjeahh válasza smkb (#115367) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Végre kép a szépséges Marinról... :D .
Lámpa témához: én Convoy M1-en agyalok most, mert azt a hűtőbordáknak hála elvileg úgy lehet hagyni max fokozaton végig és amolyan fél-thower. Csak legyen rá valami akció vagy kupon :D

pittlaren: Az még nem olyan hosszú idő, főleg ha nem napi szinten hajtod.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#115371) kacsyx válasza ShiTmano (#115368) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Sok értéket nem tettem hozzá a bringázáshoz, ezért raktam offba.
Múltkor már linkeltem, azóta eltelt egy hét és most ért abba a fázisba, hogy érkezik. Jó esetben pénteken, de szerintem inkább hétfő lesz.
Nagyon lassan ment át az utalás, plusz a bolt is lassan operált.
Scott Speedster Gravel 10. 105 szett, hidraulikus fék, 10 kiló. Amennyire utánaolvastam, ezek a sajátmárkás Syncros kiegészítők nem is rosszak. 100 ezer Ft-al olcsóbban tudtam megrendelni, mint itthon, vagy a legtöbb webshopban kínálják, így nem volt kérdés. Mondjuk a Gravel 20-nak a színe sokkal jobban tetszik, de a mechanikus fékekkel nem akartam szórakozni. A hidraulikus számomra sokkal egyszerűbben karbantartható.

(#115372) Napfénysüti válasza kacsyx (#115371) üzenetére

Kíváncsi leszek mit mondasz majd erről a gépről, elég jónak tűnik. :K
Mennyi lett a vége forintban?

Én most használok először hidrós tárcsát, ma pont kipróbáltam milyen a Bence-hegyről lefelé 67-ről gyorsan fékezni a jobbos 90 fokos kanyar előtt. Nagyon szépen sikerül befordulnom. :D

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#115373) makoss válasza makoss (#115361) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki?
ezt néztem ki

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#115374) kacsyx válasza Napfénysüti (#115372) üzenetére


kacsyx
aktív tag

416 ezerben állt meg. Itthon 520.000, külföldről általában 1600 Euró. Sajnos az Euró árfolyam nagyon f*s, simán 330-al váltottak át.
A cross trekkingemen M355-ös fékek vannak, ez ugyebár kb. a legalja Altus 'szint'. Ennek ellenére szerintem kiváló fék, sosem hagyott cserben, pedig egy mázsa körül mozgok és találni bőven lejtőket itt a Mecsekben. Ha ennél jobb lesz a BR-RS505, akkor óvatosan kell húzogatni a fékkart :) Kíváncsi vagyok én is.
A legnagyobb dilemma egyelőre a cipő és a pedál. Talán montis cipő lenne az ideálisabb. Eddig csak taposós pedáljaim voltak, így meg kell majd szokni a pedálkötést is. Előbb azonban szerintem felkerül egy taposó, szokom a bringát, aztán pár hét múlva beszerzek cipőt és pedált. Mondjuk hogy hol fogok kipróbálni cipőket 46-47-es lábbal, arról még gőzöm sincs.

(#115375) inifini válasza kacsyx (#115371) üzenetére


inifini
tag

Biztos jó lesz. Az én gravelemen mechanikus tárcsa van, tök jól fog, elégedett vagyok vele. Baromi kényelmes maga a bringa geoja, amikor könnyed tekerés van (feleségemmel), akkor mindig azzal megyek, de amúgy inkább az outit preferálom, azért van tempó különbség a kettő között. Mondjuk én az őszi-téli időre vettem, hogy akkor is tudjak tekerni, arra pedig tökéletes.

(#115376) kacsyx válasza inifini (#115375) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Nagyon agyaltam ezen, hogy outi vagy gravel. Végül azért lett gravel, mert univerzálisabb és sokszor van olyan helyzet, hogy letérek az útról valamit megnézni. Rengeteg erre a számomra még ismeretlen terület, kár lenne kihagyni a virsligumik miatt.

(#115377) Toobee válasza smkb (#115367) üzenetére


Toobee
veterán

Na ez nagyon király! Ősztől én sem fogok tudni 17-18 óránál hamarabb indulni. Elkezdem beszerezni a hozzávalókat :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#115378) inifini válasza kacsyx (#115376) üzenetére


inifini
tag

Arra szuper lesz. Én 2 éve montit vettem, hogy tudjak a holt időszakban is tekerni, baromi jó volt a bringa, de nem az én világom. A gravelemet idén vettem január végén, 2 hónap alatt többet mentem vele, mint a montival, amíg meg volt. Igazi mindenes bringa, ha valaki inkább az outi felé húz, de szeretne egy picit disznóbb változatot :)

[ Szerkesztve ]

(#115379) 6030D válasza Napfénysüti (#115372) üzenetére


6030D
Ármester

Küld meg a Mély úton is 70+-szal, had kopjon be a tárcsa :DDD

smkb+pittlaren: jó lesz ez nekem, nem fogok én annyit menni erdőben sötétben, hogy több kelljen. Illetve azért ezzel sincs nagy gond, 30 felett is vígan közlekedtem vele. Arról az 1600 lumenes Gacironról kérhetek linket? Bár az gondolom már a dupla lencsés. Illetve az aksicsere hogy javít a paraméterein? Gondolom fényerő növekedés csak kompromisszumokkal (élettartam csökkenés) lehetséges. Vagy nem?

Tomics: fék miatt a Merida, viszont a Krosson meg már ahead a villa/stucni. Ha a bolt engedi, menj mindegyikkel egy kört, hogy melyiken jobb a feeling.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#115380) ZolkoW válasza kacsyx (#115371) üzenetére


ZolkoW
őstag

menő ez a szürkés szín, elviselném!😃

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#115381) jjeahh válasza 6030D (#115379) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem ez az, kínai árszinten elég drága és ha jól értem csak villogó módban tudja az 1600 lument.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#115382) FIREBLADE78 válasza kacsyx (#115371) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Honnan rendeltél?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#115383) kacsyx válasza FIREBLADE78 (#115382) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Németországból. Konkrétabban ment pm.

(#115384) Napfénysüti válasza kacsyx (#115374) üzenetére

Az elég jó ár ár érte. Syncros cuccokat már én is hallottam hogy dícsérik. Na majd egy saját képet dobj fel ha megjött. ;)

Més que un club!

(#115385) Tomi_Sci válasza jjeahh (#115381) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Hogy nem melegszik ez túé 1600 lumenen 2 perc alatt? :Y

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#115386) zoli03 válasza Napfénysüti (#115372) üzenetére


zoli03
őstag

Vészfékezéskor simán csúszik a hátsó kerekem Ultegra patkófékkel. Egy tárcsafék egyszerűen nem tud nagyobb fékerőt nyújtani országútin, mert olyan kicsi a gumi tapadása. Kicsit úgy adod elő, mintha a tárcsafék sokkal jobban fogna, ami viszont csak vizes körülmények között igaz.

(#115387) 6030D válasza jjeahh (#115381) üzenetére


6030D
Ármester

Hmmm, ennyiért nem kell lámpa, de akcióban jó lehet. A fényerős képen a jobb oldalon van a villogó mód, a bal oldalon a max fényerő, mindegyik 1600 lumen.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#115388) Napfénysüti válasza zoli03 (#115386) üzenetére

Nem erősebb, én is beblokkoltam simán patkóval a kereket korábban. Viszont sokkal jobban adagolható és nem kell izomból meghúznom hogy komolyabban fogjon. Ennyi, nekem tetszik bár tudom hogy divat szidni valamiért outiknál.

Més que un club!

(#115389) zoli03 válasza Napfénysüti (#115388) üzenetére


zoli03
őstag

Én nem szidom, simán elfogadnék egyet, ha ingyen adnák :) . Nem tudom, nekem nem tűnt fel, hogy Ultegrát izomból kéne húzni, meg az adagolhatósággal sem volt gondom. Bár igaz, hogy országútin még nem próbáltam tárcsaféket csak montin.

(#115390) inifini válasza zoli03 (#115386) üzenetére


inifini
tag

Illetve hosszabb hegyi lejtőkön is jól jöhet, nem tudod úgy megsütni.

(#115391) jjeahh válasza 6030D (#115387) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja tényleg, ezt benéztem. Az a távvezérlés frankó ficsőr, én is elfogadnám.

Tomi_Sci: Szerintem tuti hamar túlhevül :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#115392) Napfénysüti válasza zoli03 (#115389) üzenetére

Nekem Tektro R540 volt (igaz SwissStop betétekkel) ahhoz képest jóval jobb az Ultegra így nem csodálom. Nálam viszont volt hogy 15-25 km-es lejtőn sok hajtűkanyarral a 90 kilóm alatt úgy kellett markolnom a patkóféket hogy már fájtak az ujjaim. :B
Valószínű emiatt jön be a tárcsa mert itt ilyen nincs.

Amúgy ha jól rémlik van egy GCN-es videó ahol tesztelték a patkó és a tárcsaféket és utóbbi egy picit rövidebb fékutat tudott. Nem mintha ez annyit számítana, megállni mindkettővel meg lehet.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#115393) ZolkoW válasza zoli03 (#115386) üzenetére


ZolkoW
őstag

hátsó kereket BÁRMI blokkol ;)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#115394) ivana válasza ZolkoW (#115393) üzenetére


ivana
Ármester

+1 ami egy hátsó kereket nem tud blokkolni az nem fék. Az outimon hátul konkrétan ilyen van [link], ráadásul műanyag karos a hátsó fékváltóm de simán blokkol ez is.

[ Szerkesztve ]

(#115395) Runner_fxr válasza Lami66 (#115362) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az örök élet garanciával kb kitörölheti mindenki a seggét, mert ma már kb egyik váz sem reped el. Viszont ha egy váz nehéz, rugalmas, nem tökéletes a geo stb. Arra nem vonatkozik a garancia, és ezzel nem tudsz mit kezdeni. Én nem azt mondom, hogy egy Triban 540 használhatatlan, vagy épp szar, de 240-ért biztos nem ilyet vennék. Ráadásul 9,4kg ezzel a felszereltséggel sok. Itt van a Canyon Endurance Al 6.0 [link] nem sokkal többért, vagy a Canyon Endurance Al 7.0 [link] Súlyban is jobbak, és a váz miatt semmilyen kétség nem merülhet fel.

[ Szerkesztve ]

(#115396) robee19


robee19
tag

Debrecenben hol tudnék valami értelmes láncolajat venni? Motorex, Rohloff, vagy valami más ajánlott darabot. Ez a sima 900Ft-os teflonos Decathlonos 10 km alatt smirglit csinál a láncból annyira gyűjti a port.

(#115397) csucsotke


csucsotke
aktív tag

180 magas vagyok , és látatlanba szeretnék kross hexagon 6.0 bringát venni. 29-es kerék, L-es méretről van szó, 21 colos. Inkább nagyobat szeretnék, tehát a pont jó nem jó, inkább a kissé nagy lenne jó, esetleg a pont jó és a nagy közé essen. Szerintetek jó lesz ez nekem vagy inkább XL(23 col)-s kéne?

[ Szerkesztve ]

(#115398) ivana válasza csucsotke (#115397) üzenetére


ivana
Ármester

23" szerintem biztos nem, mivel ez trekking itt jó lesz neked az L-es monti esetén már megfontolandó lenne az M-es is akár.

Szerk.: ez monti bocsi a geoból trekkingnek néztem. Akkor viszont talán inkább az M-es lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#115399) ZolkoW válasza csucsotke (#115397) üzenetére


ZolkoW
őstag

én is 180 centi vagyok, de a 21" nagynak hangzik, anélkül, hogy tudnám, mennyi a vízszintes felsőcsőhossz. nekem 620mm, ha jól emlékszem, egy 19,5"-os váznál, és ez inkább az éppcsak nem nagy kategória, persze sokminden függ az egyéb méretektől, stílustól..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#115400) ShiTmano válasza kacsyx (#115371) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Most már emlékszem. Szép bringa! Nekem outi nem kellene, de egy ilyet el tudnék képzelni magamnak.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.