Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110951) Napfénysüti válasza kentucky (#110948) üzenetére

Montiról váltottam outira, az számít? :D

Més que un club!

(#110952) ivana válasza kentucky (#110948) üzenetére


ivana
Ármester

Helyett? :))

(#110953) kentucky válasza ivana (#110952) üzenetére


kentucky
őstag

Bocsánat, inkább úgy fogalmaznék, hogy ki választotta az outizást montizás helyett.

(#110954) Mezga Aladár válasza kentucky (#110953) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Amikor a nejemmel bringázok akkor kölcsönzök montit. Ilyenkor mindig olyan érzésem van, egy vemhes tehénen próbálok lavírozni. Bocs a montisoktól. Persze azok a bringák max. erős középkategóriát képviselnek.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#110955) inifini válasza kentucky (#110953) üzenetére


inifini
tag

Én vettem az outi mellé egy mtb-t, hogy időjárástól függetlenül tudjak tekerni télen, nyáron, de sajnos nem jött be, eladás lett a vége. Vettem egy gravelt, az viszont baromi jó, ha taknyos idő van, vagy esély van a csapadékra, akkor azzal megyek, illetve, ha lassabb a tempó, pl. tegnap a Fertő-tavat kerültük a feleségemmel, akkor is, mert azért az kényelmesebb.

(#110956) jjeahh válasza pc360 (#110950) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Helyette én sosem választanám, mert túl sok a szép táj errefelé, ahová csak terepen lehet eljutni, de mostanában egyre gyakrabban rákívánok amúgy én is az outi/fitness vonalra. Csak hát ha egy bringára futja max, akkor választani kell, melyiket használom ki a legjobban. Legszívesebben aszfalton fitnesst nyúznék, bandázós terepezéseken XC-t, amikor egyedül mókázok trail-t és télre vennék egy fat bike-ot :DDD . Nem is értem, a legtöbb ember miért nyomul szigorúan csak egyik vonalon, pl. felénk az outisok sosem montiznak, a montisok meg sosem outiznak stb és sokan nem azért, mert nem fér bele a költségvetésükbe, hanem egyszerűen nem érdekli őket más. Én simán el tudnám fogadni, hogy a fat bike nem repül úgy, mint a fitness, egyszerűen másra jó, mások az előnyei, pont ez a lényeg az egészben, ha egy bringa mindenre tökéletes lenne, akkor nem kívánnék rá százfélére :D

szerk, bocs, ez nem csak neked szólt, csak szösszentem egyet :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#110957) kentucky válasza jjeahh (#110956) üzenetére


kentucky
őstag

Sajnos én alföldhöz vagyok kötve és pénzem is csak egy bringára lesz, ezért kértem ki a véleményeket és meg is erősítették eddig a belső megérzésemet. Ha montit vennék akkor sajna mindig bele kell kalkulálni, hogy el kell utaznom kocsival a legközelebbi helyre is minimum 100 km-t.

(#110958) jjeahh válasza kentucky (#110957) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Amúgy kár, hogy nincs egy outis haverom sem és bérelni sem lehet, szívesen kipróbálnék egyet, kíváncsi lennék mennyivel könnyebb hosszú távokat letekerni, mint egy XC-vel. Már csak azért is, mert felénk aszfalton is rengeteget kell mászni, nem ritka, hogy ilyenkor is kihasználom a 22-34T áttételt és outin gondolom ilyen áttétel nincs. Amikor 20-40 kilómétert mászni kell, az outival mennyire lehet szenvedős?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#110959) Hasaggymeg válasza trialboj (#110946) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Gratulálok,3. hely az szép...és még az ujjad is megvan. ;]

jjeahh...LeMond után szabadon,könnyebbnek nem könnyebb,csak gyorsabban mész. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#110960) Toobee válasza JackFeryll (#110910) üzenetére


Toobee
veterán

Hát ha hamarabb kapom ezt a nagyon hasznos tanácsot biztosan kihagyom a merevet. Annyival nagyobb élmény egy fully, hogy ha tényleg csak az élmény miatt bicajozol, akkor azzal nagyobb móka. Megkergettuk Runnerrel a gépeket, atom durván jó ez a Cannondale.

https://barbieripnk.hu/

(#110961) StLui válasza jjeahh (#110958) üzenetére


StLui
veterán

Erdély, ki lehet bírni ott egy napot is bringa nélkül? :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#110962) pc360


pc360
addikt

Országútizás a városban (Bp.): rohadt jó, hogy gyors, és hamar gyorsul, de továbbra is azt érzem, hogy nagyon kell az a teleszkóp. Főleg ebben a városban, ahol sok helyen veszélyes is nélküle közlekedni. Nyilván nem a 80-160 ezres gépekbe szerelt hulladékra gondolok, hanem a normálisabbra, ami önmagában kerül ennyibe. Csak azért, hogy legyen teleszkóp, viszont nem érdemes pénzt áldozni a fentiek miatt (csak akkor, ha sokkal nagyobb a keret). Használtan viszont értelmes alternatívája lehet az országúti vásárlásnak.

Az országútival nincs az, hogy minden istennyilán átvágok, átugrok, padkákat lassítás nélkül beveszem, vagy az egész járdaszigetet átugrom a fenébe. Tehát azt sem feltétlen mondanám, hogy sokkal gyorsabb emiatt, viszont jó útfelületeken jó lehet. Ha választhatnék, továbbra is MTB-znék, de ha annak megnézzük az erős középkategóriáját, akkor még használtan is másfélszer annyiba kerül, mint országútiból ugyanez, plusz a fenntartási költségnél is van legalább egy ilyen szorzó az olajcserék miatt.

Soha nem ültem volna fel az MTB-hez képest labilis hurkára, de most így jött ki a lépés. Persze, nem bánom, de nem is imádom. Ami hozzámillő MTB lenne, azt nem úsznám meg 6-800 ezer alatt, használtan a méretemben meg esélytelen a beszerzés, úgyhogy egy darabig a Specimmel ragadtam.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#110963) Zsohi válasza Mezga Aladár (#110941) üzenetére


Zsohi
őstag

Fizik üléseknél az orrtól kiindulva onnan ahol az ülés szélessége elsőként eléri a 75mmt, attól a ponttól ráfekteted a vízmértéket az orr felé és voilá. :D Szerintem ez más márkákkal is működhet...

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#110964) Mezga Aladár válasza Zsohi (#110963) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kb. :K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#110965) jjeahh válasza StLui (#110961) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, több helyen láttam már ezt a cikket, mondjuk a videóban pont nem mutat semmi extrát a Kárpátokról, számomra a táj az ami itt nagyon vonzó, a kastélyok meg városok harmadlagosak :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#110966) Mezga Aladár válasza pc360 (#110962) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A lábadat ha hintába teszed használhatod rugóként, és ugratni is lehet ha nagyon akarsz.
Bocs a dupláért.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#110967) pc360 válasza Mezga Aladár (#110966) üzenetére


pc360
addikt

Hintába? o_O

Én országútival is tudok bunnyzni (SPD-vel és nélküle is megy), sőt, muszáj is vagyok sok helyen a kerekeket mentendő. Csak nem szeretek, mert labilis, és nem teszek jót a váznak se vele (az első villa brutesz, de a hátsó továbbra is karbon).

Az MTB-nél válnak ezek élvezetessé a kényszerű érzés helyett. A konklúzió az, hogy rohadtul le vagyok limitálva outin, cserébe a pár plusz km/h-ért. Azóta rákaptam a tie fighter érzésre, amikor ezerrel pörgetem a kilómétereket a koskormány felső fékfogásába kapaszkodva (az alsót sosem használom), szóval ez némileg kárpótol. De az igazi bicaj az továbbra is az MTB. :K

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#110968) DUB Inc. válasza pc360 (#110967) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Kinek hogy... Nekem pl. nem. :)

(#110969) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Nagyon láma kérdés. De hát hülye vagyok hozzá !
Hogy lehet a kormány magasságát beállítani?
Nem bírom kijjebb húzni a kormányt. :D :B
A két kis csavar oldalt a kormány állását szabályozza.
Köszönöm szépen!!!!

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#110970) pc360 válasza DUB Inc. (#110968) üzenetére


pc360
addikt

Megfelelő gép a megfelelő környezethez. Az országúti a középkategória felett nem ad semmit. 1-2 km/h-val gyorsabban suhansz a sima úton, picit kényelmesebb a karbon miatt, és ennyi. Az MTB-nél meg ott kezdődik az élet... Persze, nem akar ez vallásháború lenni, de ég és föld a kettő a lehetőségeket tekintve. Aki ült már jó MTB-n (hangsúlyozom, nem a belépő 160 ezres kategórián), és akár ki is használta azt, annak mindig hiányozni fog. Az országúti töredékét sem adja vissza annak az élvezetnek, amit egy MTB tud.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#110971) Mezga Aladár válasza pc360 (#110970) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Azért megnézném azt a MTB amivel egy teherautó/busz mögé fel lehet ugrani stéherezni. Vagy amivel a hegyről 60/70 sebességgel lehet lezúdulni (aszfalton). TE jobban szereted a monti. De akkor miért országútin nyomod?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#110972) pc360 válasza Mezga Aladár (#110971) üzenetére


pc360
addikt

72 a sebességrekordom MTB-vel postakocsi mögött, és az az, amivel vígan lehet száguldozni lefele is ilyen sebességekkel. Az országúti az, ami erre nem igazán képes, legalábbis az én súlyommal. Sokkal labilisabb és veszélyesebb 60-nal pl. Dobogókőről is lekanyarogni, mint a montimmal. Aki ismeri az útszakaszt, az tudja, hogy miről beszélek. Random kátyúk, törések mindenhol, ahol muszáj egy teleszkópnak dolgoznia. 72 km/h is megdolgoztatja rendesen, hiába viszonylag korrekt útfelületről van szó.

Leírtam, hogy miért. Azért, mert országútit kaptam 180-ért használtan, míg a monti 6-800 ezer lenne újonnan (használtan az meg nincs a méretemben).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#110973) StLui válasza eladogeppc (#110969) üzenetére


StLui
veterán

Én nem értek hozzá, de ezeken szerintem sehogy. Majd mások megírják, de úgy gondolom csak a hézagolók áthelyezésével, itt meg ind alatta van. Magyarán csak stucni csere, pl egy felfelé állóra.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#110974) DUB Inc. válasza pc360 (#110970) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Ültem igen komoly MTB-n is, nem rossz, de nekem inkább az aszfalt...

(#110975) Mezga Aladár válasza pc360 (#110972) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

72 a sebességrekordom MTB
Ez milyen áttétellel sikerült?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#110976) pc360 válasza DUB Inc. (#110974) üzenetére


pc360
addikt

Ezért fogalmaztam úgy, hogy aki "ki is használja". Tekerés, és sebesség: erre a kettőre nyilván jó az országúti, nekem viszont nem csak ezekről szól a bringázás.

Mezga Aladár: 48/11, pödörni kellett rendesen, de normál közlekedésre ez egy jó arány, az 50 km/h kényelmes még vele, a síkon utazó 35-höz hátul már felváltottam. Minden új hajtókaromon ez volt az első, hogy megkapta a 48-as nagytányért, és lekerült a kicsi. :)

Mondjuk én az edző országútisokat is rendszeresen előzgettem MTB-vel. Vicces látni, ha ettől megpipul ősznobságuk.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#110977) StLui válasza jjeahh (#110965) üzenetére


StLui
veterán

Kastélyokat, városokat imádjuk feleségemmel, ezért bringatúráztunk a Loire mentén is. De csak most néztem meg a videót, majd mondom a feleségemmel megnézzük, hát ez nudli volt így :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#110978) DUB Inc. válasza pc360 (#110976) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Ott van a válaszodban a lényeg, hogy NEKED miről szól a bringázás.

(#110979) pc360 válasza DUB Inc. (#110978) üzenetére


pc360
addikt

Én pedig a bringákat hasonlítgattam. Az országúti egy szűk kategória, ami csak jó utak esetén működik. Az MTB meg minden más.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#110980) Mezga Aladár válasza pc360 (#110976) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mondjuk én az edző országútisokat is rendszeresen előzgettem MTB-vel. Vicces látni, ha ettől megpipul ősznobságuk.

Engem nem zavarna, most 5-ből 4 szer zsírégetek, szóval egerészek 25-el. :) Persze látok montisokat, feltámad bennük a versenyszellem és "eldörgölnek" mellettem azután x km múlva kifulladva támolyognak. Szóval soha nem lehet tudni milyen programot hajt végre a bringás.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#110981) Hasaggymeg válasza Toobee (#110960) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkó acc a manitúnak rendesen! :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#110982) DUB Inc. válasza pc360 (#110979) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

:) Ok.

(#110983) Toobee válasza Hasaggymeg (#110981) üzenetére


Toobee
veterán

Nem akartam Runnert feltartani (nagyon), úgyhogy muszáj volt. Nagyon jó kis helyeket mutatott, marha élvezetes nap volt. Ennyit még nem másztam egyszerre, a vége azért megterhelő volt, sikerült is firkálni egyet, de szerencsére semmi extra, bicaj is és én is megúsztuk.

https://barbieripnk.hu/

(#110984) Neck


Neck
veterán

Ezt véleményezze nekem valaki légyszi!
Merida Matt TFS XT 26"

:R

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#110985) pc360 válasza Neck (#110984) üzenetére


pc360
addikt

Kissé hiányos a leírás, nem tudni, hogy milyen állapotban van, és milyen típusokról van szó pontosabban. De szerintem ennyiért nem kiemelkedő, de érthető az ár, hiszen mégiscsak bolti (és akkor az aszfaltosabb külsőket nem is számoltuk bele). Magánszemélytől szerintem egy jó 30-al (50-el?) kevesebbért meglehetne. Illetve 26-os kerékhez már nem sok mindent kapni, inkább 27,5 vagy 29er kéne még akkor is, ha 170 centivel számolunk. Meg van ám más is, mint Merida.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#110986) cozmo


cozmo
őstag

Bringás hátsó lámpa prizmával, mert itthon nem lehet kapni normálisat. Nem igazán értem, ha KRESZ előírja akkor miért nem kötelező olyat árusítani ami tartalmazza? Élőben picit aprónak tűnik de 120lumen az azért na!
https://www.ebay.com/itm/Cycling-Bike-Tail-Light-USB-Rechargeable-Bicycle-Tail-Warning-Rear-Safety-Lamp/232688716531?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#110987) linuxuser666


linuxuser666
tag

Corratec free riding mtb-n 42/11 az áttételem jelenleg. Ha raknék rá előre 44, vagy 48-as fogaskereket az sokat dobna a sebességen? Vagy egy olyan gumi lenne jobb aminek utcán kisebb az ellenállása? Honnan tudom hogy a nagyobb lánckerék kompatibilis a váltóval? Kezdő vagyok, és szeretnék gyorsabban haladni. Jelenleg continental explorer gumik vannak fent.

(#110988) pc360 válasza linuxuser666 (#110987) üzenetére


pc360
addikt

A sebességen az áttétel nem segít. Ha kihasználod a 42-t, és túl gyorsan kell pörgetned magad, akkor már jöhet a 44-48, és úgy nagyobb sebességekre is képes leszel. De az azonos sebesség eléréséhez továbbra is ugyanannyi energiára lesz szükséged.

A váltók Deore és fölötte minden további nélkül lekezelik a 48 fogat is, de ott már lehetnek kisebb gondok a vázba beéréssel, és egyéb szempontokból, illetve nehéz / drága is lehet ám egy könnyű 48-as tányér beszerzése. Neked bőven elég lenne a 46-osra ugrás, azt könnyebb is beszerezni, és a béndzsóbb váltók sem fognak problémázni vele.

A gumi viszont a legnagyobb lassító tényező, ha az nem aszfaltra van kitalálva. Nézz egy futóéles (pl. Scwalbe Hurricane), vagy slick verziót! Ha lecseréled azt a traktorgumit, amit írtál, akkor 5-10 km/h-t is nyersz, és sokkal kényelmesebb lesz, mint azzal a vacakkal darálni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#110989) jjeahh válasza cozmo (#110986) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz, le is mentettem a linket. Neked már van ilyen? Nincs saját képed róla mekkora élőben? Majd lehet beszerzek egy prizmás lámpát én is, ezt nézegettem eddig, csak nem igazán tetszik, a tiéd pofásabb, hasonlít a knog blinder mob mr chips-re.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#110990) ivana válasza linuxuser666 (#110987) üzenetére


ivana
Ármester

Tegyük fel, hogy 26-os montid van, ha nagyobb akkor még hosszabb ez az áttét. Még egy viszonylag alacsonynak számító 80-as csapásszámmal is 38-al mennél, amit kezdőként kizártnak tartok hosszabb távon. De 70-essel is 33-al.
Én 42-15-el érem el síkon az utazó sebességemet montin ami kb. 32-33. Outin is most 46-os tányérom a nagy, mert felesleges nagyobb ez meg olcsó volt :)
Célszerű jobban pörgetni, mert hosszú távon az erőltetés nem tesz jót az izületeknek és még lassú is.

pc360 akkor már inkább conti race king, az is tűrhető aszfalton, de elmegy terepen is. Ilyen schwalbe szerintem pillanatok alatt elássa magát.

[ Szerkesztve ]

(#110991) Neck válasza pc360 (#110985) üzenetére


Neck
veterán

Pesten én is látom, hogy olyasmi áron vannak, amiket mondtál, de itt Miskolcon minden arany áron van, a magánszemélyek drágábbak, mint a bolti, és kicsi a választék. Ha meg felmegyek Pestre, akkor bukok vagy 15-öt, és még lehet, hogy szar is, a garis meg majdnem ennyi.

Amúgy nekem is az a bajom vele, hogy 26-os, csak már bringázni szeretnék, használt nincs, bolti meg drága. :(

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#110992) pc360 válasza Neck (#110991) üzenetére


pc360
addikt

Szerintem ne a helyben elérhetőség legyen a fő szempont! Én pl. majdnem Bajáig utaztam a mostani bringámért. Egy bő délutánt megért a dolog – mondjuk nekem más lehetőségem nem is nagyon lett volna (64 cm).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#110993) #16729600


#16729600
törölt tag

Most mutatta meg egy brigás haver a kincsi szerzemény sisakját, beépített hemüveggel, ajándék kesztyűvel.Azt kell mondanom kurv@ jól néz ki élőben, még a végén veszek én is egyet pláne, hogy akciós épp [link] ( az már egy másik kérdés, hogy perecelésnél árt e, vagy használ valamit ) :)

(#110994) pc360 válasza #16729600 (#110993) üzenetére


pc360
addikt

A legtöbbször hasznos, ha már perecelésről van szó. Amiért viszont lesöpörték sok helyen a kötelezővé tételét, és amiért sok bringás hangadó tiltakozik ellene, az az általános megítélése. Ugyanis ha a kívülállók azt látják, hogy mindenki hordja, az megalapozza azt az érzést bennük, hogy ez egy igen veszélyes sport; ennek mérhető következménye pedig az, hogy kevesebben merészkednek ki az utakra két keréken. A bringázás meg egy olyan dolog, hogy minél többen nyomják, annál biztonságosabbá válik... elég összetett kérdés.

Szóval, ha te úgy érzed, hogy szükséged van rá (és nem zavar a szélzaj), akkor miért is ne. De ahol tényleg fontos, az az erdő, és az egyéb dowhilles, ugrálós ágak, ahogy bizonyos sebességek fölött az országútin sem árt. Városi közlekedéshez viszont fontosabb elsősorban a szemüveg és annak egy átlátszóbb variációja / cserélhető üvege, ha sötétedés után is közlekedsz, a megfelelő világítás, és a kesztyű megléte (mert bárhogy esel, a tenyered jó eséllyel sebességtől függetlenül lerakod).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#110995) #16729600 válasza pc360 (#110994) üzenetére


#16729600
törölt tag

Van sisakom, de nem hordom ( hagyományos redőnyős / bordázott, szopott gombóc szerű), mert szerintem rém szarul néz ki :) Párom hordja, de mindig eldobom az agyam hogy néz ki benne.Szerintem, amúgy nem kell ,mert jórészt Murradwegen tekerünk, ahol zéró autóforgalom van. Itt amúgy is respectje van a bringásoknak, egyik autós se kap idegrohamot, ha fél órát kell mennie egy bringás csapat mögött keskenyebb úton ( nem dudál, nem anyázik, nem akarja leszorítani, kivasalni a jónépet ) :) De ez a sisak végre jól is néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#110996) lsebestyen válasza #16729600 (#110995) üzenetére


lsebestyen
addikt

"...mert szerintem rém szarul néz ki..."...a koporsó/tolószék szerintem szarabbul állna. :U

[ Szerkesztve ]

(#110997) pittlaren válasza jjeahh (#110849) üzenetére


pittlaren
csendes tag

ööö... jómagam kutyaütő vagyok a témában, totál műkedvelőként, hirtelen felindulásból vettem idén a merevfarú Cube mellé, egy elöl/hátul 130mm-t mozgó Ghost fullyt, - szerintem ez már inkább trail, mint XC - és meglepően könnyű vele mászni. Azt hittem, az előzetesen olvasottak alapján, hogy vér, veríték, miegymás, és messze nem így van. Oké, némiképp nehezebb a kapaszkodás, az tény, de messze nem annyival, mint előzetesen gondoltam, ellenben akkora élmény lefele, hogy az valami fantasztikus. Belépő modell, de olyan dimenziókat nyit meg - még erősen korlátozott képességeim dacára is - amire nem is gondoltam volna korábban, egy endorfinbomba kb. :D

Milyen név az, hogy Azim? Cornwalli vagy ír? Mór...

(#110998) #16729600 válasza lsebestyen (#110996) üzenetére


#16729600
törölt tag

Tök igazad van. :R Ám olyan isten nincs, hogy felvegyek egy orbitálisan csúnya sisakot ( nekem az összes ' hagyományos styl az ). Bringás gatyát se tudnék felvenni soha, hasonló indokok miatt, ez az agylövésem na :D

(#110999) pc360 válasza #16729600 (#110998) üzenetére


pc360
addikt

A bringás gatyákat én se tűröm, maradnak a jó kis oldalzsebes térdgatyók. Télen azt lehet 1-2 hosszú aláöltözővel kombinálni, szóval a hideg se para. :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#111000) cozmo válasza jjeahh (#110989) üzenetére


cozmo
őstag


35x35mm a kép csalós.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.