Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) Graphics válasza Ájvé (#18150) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Amennyivel kisebb a kijelző felbontása a hardver arányosan hasonló vele.

Használtam mindkettőt. Sebességben egal. Nem olyan nagy különbség

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18152) TomPack válasza Graphics (#18151) üzenetére


TomPack
őstag

Én is használtam mindkettőt. Nekem a 4x jobban bejött, masszívabb darabnak tűnt, használhatóbb méretben. Hangszórói erőteljesebbek, és a vonal másik felén is értenek. Mondjuk a Note 4-el egyéb gondjaim is voltak de a mikrofon és a hangszórók miatt vittem vissza a boltba, és szerencsére visszaadták az árát.

(#18153) Happi válasza kelly416 (#18101) üzenetére


Happi
tag

Köszönöm a segítséget. Átgondolva a dolgot, a 64-es verziónál maradok nagyobb háttértár miatt, ugyanis két kártyám van. A Turbadotól rendelem az extra szolgáltatások miatt.
Esetleg van valakinek ablakos tokkal kapcsolatban véleménye, mármint hogy melyik gyártmány, fajta az okés?

[ Szerkesztve ]

(#18154) Oldbiggy


Oldbiggy
tag

Sziasztok. A gyári adatok visszaállítása törli a MI fiókot is?
Kösz

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#18155) crok válasza aRm1n (#18135) üzenetére


crok
Topikgazda

A ROM-ban lesz saját kernel, utána mehet fel a custom kernel. Van olyan, amelyik kifejezetten csak a ROM saját kernelére ("stock-ra") akar felmenni (csinál mentést róla és "patch-eli" a boot partíciót (szétbontja az image-et, felteszi a saját dolgait majd újrakreálja azt) és úgy flash-eli, így ér el nagyobb kompatibilitást)
Ha már egy embernek segítettem a tárhellyel akkor már megérte ( : Frissítgetem amikor kijön valami, amint időm engedi.
AEX 4.x/Lineage 14.x telepítés előtt csak akkor kell az a firmware flash ha MIUI MM-ről közvetlenül telepítenéd ezeket a ROM-okat. A firmware olyan részeihez "nyúl" (tartalmaz javított szoftvert) a telefonnak amik nincsenek a ROM-okban de kellenek a rádiós modul (LTE modem) működéséhez. Ha már MIUI 9 van vagy volt fent akkor nincs rá szükség, pontosabban amít nem adnak ki újabbat addig nem kell mégegyszer flash-elni, csak majd ha lesz megint frissítés.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18156) Ájvé válasza Graphics (#18151) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen ez igaz, de akkor is hardveres különbség.

(#18157) vargalex válasza Graphics (#18151) üzenetére


vargalex
félisten

4X-ben ezen kívül nincs 5GHz wifi, nincs billentyű világítás, csak fehér értesítő led (bár, úgy tűnik, hogy vannak példányok, amibe RGB led került).

Alex

(#18158) vargalex válasza Honzi (#18142) üzenetére


vargalex
félisten

Néhányszor volt már kuponnal valamennyivel $120 alatt is... (Legutóbb november végén.)

Alex

(#18159) aRm1n válasza crok (#18155) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Köszönöm szépen a kimerítő választ! :) Miui 8-ról váltottam Lineage-re, de nem flasheltem firmware-t, ezek szerint kellett volna? Eddig minden működik... Gondolom nem okoz gondot egyébként, ha "fölösbe" kerül fel a firmware...

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#18160) crok válasza aRm1n (#18159) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem, nem okoz. Szivesen!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18161) Kaktusz92


Kaktusz92
tag

Üdv! Tervezem egy ilyen készülék vásárlását, kérdés, hogy honnan érdemes venni? EU Stockról jókat olvastam, 1 év garanciát írnak rá, de van itt az apróhirdetések között is egy hirdető, aki ugyan annyiért adja, két év garanciával. Fölvilágosítana valaki ez ügyben? Válaszokat előre is köszönöm!

(#18162) jeni válasza Kaktusz92 (#18161) üzenetére


jeni
félisten

Nekünk is olyan van. Az aprón hirdetett telóra a második év gari az fals garancia! Az csak a munkadíj mentességre vonatkozik! Maga az alkatrészekre nem vagyis annak a költségét fizetned kell a második évében.
Ellenben ha az edigitálnál veszed meg + biztosítással akkor arra teljes körű a garancia,igaz ott drágábbak a Xiaomi telók. Még a puremobile shopban is vehetsz + 1év garanciát de szintén drágábbak ott a telók!

(#18163) Ájvé válasza jeni (#18162) üzenetére


Ájvé
veterán

Puremobile sem éppen ajánlott bolt. Spemall akkor inkább, bár ott az első évben fő alkatrész csere esetén neked kell kínába küldened, hiába EU garancia.

(#18164) Kaktusz92 válasza jeni (#18162) üzenetére


Kaktusz92
tag

Köszi! Puremobilon elgondolkodnék, mert van feketében, csak 3 ezerrel drágább. A garancia náluk hogyan működik? Kihez kell vinnem a telót, ha rossz?

(#18165) helixP válasza TomPack (#18149) üzenetére


helixP
nagyúr

Egyáltalán nem ugyanez. :)
Akksi időben is rosszabbul teljesít a 4X, hiába ugyan akkora akksi, kisebb kijelző, kevésbé energia hatékony a proci. Nem is beszélve a duplakoppos ébresztés és a több színű led hiányáról.

[ Szerkesztve ]

(#18166) Upo válasza Ájvé (#18163) üzenetére


Upo
addikt

Van már magyar szervíze a spemall-nak. [link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18167) Honzi válasza Upo (#18166) üzenetére


Honzi
senior tag

Hiába van ha nagy a gond küldheted Kínába.
Alaplap vagy volt akinek a kijelző miatt is az utóbbi mondjuk változó.

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#18168) djtörök válasza juve600 (#18148) üzenetére


djtörök
senior tag

Én is várom a folytatást...

(#18169) Luck Dragon

Lehet buta kérdés, de dupla koppos zárásra van lehetőség?
Nyitás működik.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#18170) lexter00 válasza Luck Dragon (#18169) üzenetére


lexter00
őstag

Nincs,csak nyitás működik!

(#18171) Luck Dragon válasza lexter00 (#18170) üzenetére

Köszönöm szépen a választ.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#18172) Gloob válasza Luck Dragon (#18169) üzenetére


Gloob
addikt

Csak alternatív megoldás létezik. Vagy a MIUI.HU rom, vagy olyan launcher amelyik tudja. Pl. Nova.

Samsung Galaxy A52S

(#18173) Hary50 válasza Luck Dragon (#18169) üzenetére


Hary50
csendes tag

Widgetek - gyorsfunkciók - képernyő zár.

(#18174) csurgoi


csurgoi
aktív tag

Hülye kérdés, de nézzétek el egy kezdő öregembertől :D
Mi a különbség a miui.eu weakly releases és a stable között.
Azt értem hogy a stable az a végleges MIUI 9-es.
A weakle meg még nem az?

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#18175) Graphics válasza csurgoi (#18174) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A heti a DEV alapú romon alapul, tehát ezen csiszolgatják a fejlesztők a később stable-ba kerülő funkciókat.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18176) [lAyCsI] válasza aRm1n (#18138) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

igen

-= No way back from Here =-

(#18177) guftabi96 válasza Luck Dragon (#18169) üzenetére


guftabi96
addikt

MIUI-nál tudsz rakni a kapcsolókhoz képernyőzár funkciót, de pl az AEX-en alapból megy a dupla koppos zár, én is azt használom. Vagy a fent említett megoldások jöhetnek még szóba.

#KeepFightingMichael

(#18178) crok válasza guftabi96 (#18177) üzenetére


crok
Topikgazda

AEX-en megy a dupla kopp zárás üres home screen területre koppintva és az értesítő sávra koppintva is (ekkor ugye nem kell a home screenen lenni, bármelyik appban zárhatod vele a kijelzőt).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18179) RedSwallow


RedSwallow
tag

Üdv! Egy hete én is Note4 tulaj vagyok, eddig mindent sikerült megoldani, bár fura volt először, hogy bizonyos dolgokat a Security appban találok a Settings helyett.
Amivel gondolóm van, hogy a MI CLoud "Can't Sync" üzenetet dob, mert a Sim1 helyén UPC mobilnetkártya van amit nem tud aktiválni, mivel csak adatforgalmazásra való. (Hiába tiltottam le SMS-ek szinkronizálását, sőt az egész kártyát is) Ötlet?
Másik ami zavar, hogy Vibernél hiába állítom a SwiftKey-t legkisebbre így is 3 sor üzenetet látok csak (tudom, hogy ha a bill-t bezárom akkor látszik több is, de gépelés közben zavaró ki-be lépegetni). Van valami megoldás a sorok vagy betűméret csökkentésére Viberen?

(#18180) Upo válasza Graphics (#18175) üzenetére


Upo
addikt

Vagy inkább a stabilba be sem kerülő, vagy onnan kivett funkciókat, amik a dev-ben elérhetők maradnak vagy új funkcióként megjelennek.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18181) Ájvé válasza Upo (#18166) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen tudom, de ha főalkarész csere van (alaplap, kijelző) Kínába kell küldeni a telót, kérdezd meg tőlük. Szóval kisebb javítást végezhetnek egyelőre itthon.

(#18182) Blend7605


Blend7605
csendes újonc

Sziasztok! Rendelnék egy ilyen telefont arany-fehér színben. Honnan érdemes rendelni hazai áruházaktól, illetve a honorbuy mennyire megbízható, mennyi idő a szállítás és mennyibe kerül a szállítás eu warehouse-al?
Tokot és fóliát is vennék de azokat feltétlenül itthonról, mivel nem szeretnék heteket várni. Honnan lehet kisebb méretű üvegfóliát vagy full-cover fóliát kapni? Fontos lenne hogy ne legyen buborékos, mert szerintem eléggé elvesz a telefon prémium érzetéből.

(#18183) crok


crok
Topikgazda

..és még egy kis frissítés a hanghívás és videofelvéte "javító" modulhoz - ha valakinek egyik-másik ROM-on volna vele gondja:

Ezen XDA thread alapján az egyik srác csinált még pár változtatást, belenyúlt a zajcsökkentéshez tartozó binárisokba is. A flash-elhető ZIP-et itt találjátok a lerással (van Nougat és Oreo változat, valamint a post-hoz csatolva van a visszaállító ZIP is ha kellene). Ezen ZIP alapján csináltam egy Magisk modult, amit innen ér el aki ki akarja próbálni hogy neki segít-e (ez csak a Nougat változat):
rmn4_mic_noise_cancellation_fix_by_crok_0.0.5.zip
Ha nem akkor csak a modult a mangerből törölni kell és restart.

Akinek eddig problémája volt az azt írta hogy utána jobb lett. Persze ez erősen szolgáltatófüggő is, nem csak ROM és telefonfüggő (baromira kiforratlan a Qaulcomm ezen feature-e ezen a telefonon meg a többi 6xx SoC-ot használó készüléken, sokan panaszkodnak más telefonok használói is, nemcsak a RMN4-et használók).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18184) Mr. Nimbus válasza crok (#18183) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Köszönöm, már teszem is fel! :R

(#18185) zzz03


zzz03
őstag

most jott a full fekete note 4esem melle egy arany szinu. elegge pofas ;) de azer a fekete jobban tetszik.

(#18186) MrChef


MrChef
aktív tag

Sziasztok!
Fizetett már valaki MI Cloud nagyobb tárhelyet?
Az alapnak nem is vészes az ára 1 évre a Premiumnak, de amikor a "tovább"-ra kattintottam, full kínai nyelvű ikonok láthatók plusz a felhasználónevem, úgyhogy semmi bizodalmam nincs...

(#18187) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Új telón van gyárilag a kijelzőn fólia?

[ Szerkesztve ]

(#18188) Turbobacsi válasza Imi1981 (#18187) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

van, de túl matt, túl opaq: addíg célszerű hagyni, amíg nem tudod lecserélni egy glass-ra....

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#18189) Imi1981 válasza Turbobacsi (#18188) üzenetére


Imi1981
veterán

Csak addig hagyom rajta míg jövő hónapban veszek rá üvegfóliát . Magyar üzletben lehet rá kapni olyan üvegfóliát ami a full elejét lefedi ? Ma rendelem a telót ha átutalják időben a fizetésem (ha nem akkor holnap ) és nem szeretném kijelzővédő nélkül használni .De ha van rajta kihúzom vele januárig .

[ Szerkesztve ]

(#18190) _drk válasza Imi1981 (#18189) üzenetére


_drk
őstag

Most vettem telenorban a hétvégén első dolgom az volt hogy félig lehuztam, mert azt hittem csak valami alap védő csomagoló fólia, nem használatra van.
Kérdem a csajt hogy ezen van gyárilag valami, azt mondja az lett volna elvileg, de tényleg olyan matt, tompít a képen hogy azt használni nem nagyon lehet, szerintem érintésen is tompít.

Viszont hogy erre van-e fólia magyar boltokban arra én is kíváncsi vagyok, jó lenne valahol feltetetni (Miskolc) hogy ne én szenvedjek vele.

Amúgy üdv a csoportnak! Eddig nagyon bejövős a készülék.

(#18191) Graphics válasza Imi1981 (#18189) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hardverapron nézz szét

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18192) Oldbiggy


Oldbiggy
tag

9.0.5.0. stable rom van fenn. Nekem egyre több alkalmazás kilép hibával, a Mi fiókba nem tudok belépni, valami ötlet, hogy mit lehet csinálni? Gyári adatok visszaállítása segíthet? Vagy újra rakjam a romot, olvastam hogy a romot átnevezem update.zipre, és három gombos indítással felteszem, az itt is működik?
Köszi a válaszokat.

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#18193) Gloob válasza _drk (#18190) üzenetére


Gloob
addikt

Az a fólia az is. A csomagoláskor kerül rá, nem igazi használatra szánt. 3-4 nap használat után kezd a széle felpörögni. Mint írták is, Hardverapro, jófogás, és társai. Telefonos sufnikban esetleg jó drágán! Normális áron csak Kínából, de az meg idő.

Samsung Galaxy A52S

(#18194) Upo válasza MrChef (#18186) üzenetére


Upo
addikt

Én vettem. Paypal fizetéssel ment, de nem semmi volt mire kitaláltam.
Most már talán egyszerűbb. Gépen felmész az i.mi.com-ra, jobb felső ikon melletti menüben "storage space".
Azon az oldalon kell venni. Nekem fut a Premium, nálam olyan sor van, hogy Upgrade to Mega, 80 HK dollars.
Rányomok a gombra, bejön egy tyúklábas oldal. Lefordítva azt jelenti, hogy nincs elég balance, termék: 100G Cloud Storage, ára 80 米幣, egyenlegem: 0 米幣, fel kell tölteni. Van egy narancs gomb: 充值, azt kell megnyomni.

Jön a következő tyúklábas oldal, fent az account számom, és ott van egy narancs Paypal felirat, lejjebb a kék Paypal logo, alatta egy mező, oda kell beírni hogy 80, és jobb alul a narancs gomb.

Na innen már nem nyomom tovább, nem akarok mega-ra befizetni (bár lassan lehet hogy kéne), de szerintem már menni fog. Megveszed, jelzi hogy van 80 米幣 balance, vissza a legelső tyúklábas oldalra, ott már írni fogja hogy van balance, és kell lennie valami gombnak hogy felhasználd. Kész.
Lehet hogy lesznek közben bejelentkezések, sms megerősítések, azt már nem tudom hogy hol mert már egyszer végigzongoráztam, nekem már nem kért semmit, ellenőrzött gépről és böngészőből, kitöltött fiókadatokkal vagyok.
Neked más lesz az összeg, nem biztos hogy 80, akkor te nyilván azt fogod beírni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18195) Imi1981 válasza _drk (#18190) üzenetére


Imi1981
veterán

Neki van [link] .Írtam neki de még nem válaszolt .

[ Szerkesztve ]

(#18196) royalka válasza Luck Dragon (#18169) üzenetére


royalka
őstag

Én beraktam, hogy hosszan nyomva a home gombot zárja le a kijelzőt. Nem használom a google zagyvaságot.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#18197) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A helyesírási hibákat nem javítják a magyarok az EU romokban?

Nekem bántja a szemem :D

Párat még találtam , de nem gyűjtöttem ki mindet.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18198) Ájvé válasza Graphics (#18197) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha már így fikázod elmondom örülj hogy egyáltalán van benne magyar nyelv. Senki nem fizet nekik ezért, teljesen önkéntes alapon saját szabadidőben fordítják. Ha ennyire jól megy te is csinálhatod. Egyébként én nem látom hol a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#18199) crok válasza Ájvé (#18198) üzenetére


crok
Topikgazda

+1

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#18200) Gloob válasza Ájvé (#18198) üzenetére


Gloob
addikt

Csupán egy szimpla elírás. Leállítás helyett leálíltás van írva. Én is kerestem egy ideig. Nem nagy ügy.
Itt a fórumon vannak ennél sokkal másabb hibák is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.